Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) hm15 válasza cirx (#1849) üzenetére


hm15
senior tag

3 napja használom Honor 8 utan és nagyon elégedett vagyok, nem mellesleg jól is néz ki. H8 kamerája nem volt épp gyenge, ahhoz képest is minőségi ugrás. Arcfelismerés villámgyors, rendszer fluid. Eredetileg K20 prora fájt a fogam, de annak a kamerája csalódás.

(#1852) #Dániel válasza Sanyesz. (#1850) üzenetére


#Dániel
tag

En kerek elnezest hogy 150.000 huf-ert szeretnek egy muszaki cikket rendeltes szeruen hasznalni, legyen szo amugy barmilyen muszaki termekrol, artol fuggetlenul. Lehet, hogy te szemet hunysz a hibak felett, de arrol mas meg nem tehet, es ha meg nem beszelunk rola, soha nem lesz megoldva:)

(#1853) cirx


cirx
senior tag

Nah ezeket a pozitív írásokat én is jobban szeretem. Romolgatni nem akarok, szal gyárin fogom tolni, ezért reménykedem a stabil működésben. :)

S23 GREEN

(#1854) Sanyesz. válasza #Dániel (#1852) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én április 2. óta rendeltetésszerűen használom. De borítékolom, talán nem én vagyok az egyetlen.
Én megértem, ha valakinek nem jön be, de rendkívül egyszerű a megoldás: nem kell használni, meg kell válni tőle. Van itt olyan fórumtárs, aki egy nap után jutott erre az elhatározásra. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1855) Atomgeszi válasza cirx (#1849) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is 2 hónapja használom. Teljesen hibamentes

(#1856) #Dániel válasza Sanyesz. (#1854) üzenetére


#Dániel
tag

Ha vissza olvasol, megerted a problemam.

(#1857) hroberto válasza #Dániel (#1856) üzenetére


hroberto
veterán

Visszaolvasva az SE szoftveres update probléma aggaszt ha jól látom.
Ez NEM az SE. Itt még nem volt ilyen, de szvsz nem is lesz!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1858) #Dániel válasza hroberto (#1857) üzenetére


#Dániel
tag

Dehogy az SE. A kamera kep minosege, kb 3-4 oldalt olvass vissza. Es ez a hiba pl nem is jelentkezik mindenkinel, erdekes.

(#1859) petipetya válasza #Dániel (#1858) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hátha másnak is jól jön: a mobilaréna reszponzív felületét használom, ahol a név mellett elérhető kis nyílra bökve elérhető az "összes hozzászólása itt" nevezetű menüpont.

"nincs rá lezsóidő"

(#1860) hroberto válasza #Dániel (#1858) üzenetére


hroberto
veterán

Nem lehetséges, hogy hardver hiba, konkrétan kamera hiba van nálad?
Mert ha annyira szar lenne ez a kamera, akkor talán más is panaszkodna rá rajtad kívül.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1861) ricsi0307 válasza hroberto (#1860) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Szerintem ia pocsék, csak én egyrészt lenyeltem a békát az ára miatt másrészt bízok benne, hogy vagy egy szoftverfrissítésben vagy majd egy gcam portal javítva lesz a helyzet. Ha fél év múlva is fenn áll a gond akkor cserélem egy S10-re vagy egy O+7 Prora. Egyébként sokan azért nem írnak mert más a szint amit elvárunk. Én pl. nehezen békélek meg azzal, hogy egy közel 3 éves telefon jobb vonalélességgel dolgozik mint egy mai flagship, míg más csak az összképet látja, hogy jaj de szép vibráló színek vannak a képen és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1862) Sabber válasza hroberto (#1860) üzenetére


Sabber
aktív tag

én nekem is hulladék a kamera vakuval illetve makróban használva....

(#1863) hroberto válasza Sabber (#1862) üzenetére


hroberto
veterán

Hát nem tudom...
Nem sokat fotóztam még vele, és pár tesztet olvasva inkább pozitív a vélemény a kameráról.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1864) cirx válasza hroberto (#1863) üzenetére


cirx
senior tag

DXOmark listára sem véletlenül kerülnek fel a cuccok, de majd meglátom.

S23 GREEN

(#1865) hroberto válasza cirx (#1864) üzenetére


hroberto
veterán

Igen, ezt is néztem. Ha jól tudom videózásban még mindig az Mi9 a legjobb.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1866) ΞΔGLΞ válasza ricsi0307 (#1861) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van S10+ készülékem, kb 600 ezret költöttem rá minden szarral együtt (tokok, töltő, fóliák etc..), mégsem csinál jobb képet, sőt inkább elmarad véleményem szerint...
[link]

Viszont a mindig sokat szidott iphone meg bedarálja mind a kettőt, de itt sem annyival, hogy ég és föld a különbség, egyszerűen szebb képeket lő

Raktam már be ide képeket, szerinted azok nem méltóak ehhez a telefonhoz?

pl ezek

vagy ez beltérben.

Mégis kíváncsi lennék, hogy mi számítana nálad jónak ennél a telefonnál....?

A többi belteres is nálam nagyon frankó, de személyes okok miatt nem rakom be...
Vagy esetleg tényleg az van, amit esetleg már én is, vagy Hroberto említ, többnél hardverhibás a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#1867) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#1866) üzenetére


hroberto
veterán

A képek tükrében megint csak azt tudom mondani, hogy vagy a kamera szar, vagy user error.

Téged ismerve, ha nem jó képeket készítene a telefon, a minimum, hogy szóvá tennéd, de inkább a falhoz b@sznád... ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1868) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#1867) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát jah, ismersz, felőlem aztán bármi lehet, ha rossz, akkor én azt elkezdem szidni, nem fogok egy terméket sem bevédeni. Bevallom, mostanában inkább az xs max van nálam, ez amolyan "ha beleharapsz az almába", akkor nehezen tudod félrerakni.
Ettől függetlenül, itthon a MI9-cet is elég sokat szoktam csesztetni. Nekem őszintén szólva még frissítés sem kellene rá, annyira f...szán és jól működik ez a telefon, de minden téren. Vagyis, inkább nem várom, hogy jajj jöjjön már valami hibajavítás.
Már erre is van egy rakás tok, meg üvegfólia, de a vége az lett, hogy egyik sincs rajta. Szűzen szeretem ezeket markolászni. :)
Ha meg karcos lesz, akkor az lesz, de nálam ez nem jellemző a telefonokra, hogy karcosak lennének...

[ Szerkesztve ]

(#1869) #Dániel válasza ΞΔGLΞ (#1866) üzenetére


#Dániel
tag

Elozo ROM-al nem volt gond a kameraval, most jott a legutolso frissitessel. Majd javitjak, remelem. Amugy ja, isten a telefon, en is szeretem, de igy eleg tre, a GCam-el meg kivallo.

(#1870) petipetya


petipetya
nagyúr

A xiaomifirmwareupdater.com-on látható V10.2.26.0.PFAEUXM (87.1 MB-os zip) miért a globál romnál szerepel? A nevében EU van. Nem ebből volt a galiba az Mi 9 SE esetén?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1871) HUTCHDB válasza #Dániel (#1869) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajnos a gcam-mal sem jó.
Mi8 mindkét (gyári és gcam) kamerában nagyon megveri a 9-et.
Mondhatnám, hogy ég és föld a különbség.
Ez 1000 % hogy szoftveres hiba.
Mi8-nál is volt gond, amelyet már rég javítottak, és szinte etalon a kamera rész.
Nekem iPhone xs max-om is volt, nekem a xiaomi gcam képei attól is jobban tetszettek.
Nem kell felni, javulni fog, csak lehet akár több hét, vagy hónap is mire kijavítják.
Azért lett volna jo, ha meg tudtam volna nyitni a bootloader, és feltenni egy Dev romot, mert lehetséges, hogy a dev-ben már semmi gond nincs.
Mivel nekem napi szinten kell a kamera, így eladtam a telefont, de vissza fogok térni, ha javítják.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1872) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#1869) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem én, amit mondasz, illetve írsz, de mint írtam nekem ugyanez a rom van rajta és semmi gondom nincs vele. Emiatt is szavaztam rá, mert bár nálam nincs hiba, de elismerem, hogy van/létezik. De ez a balfa....balfék banda mégis mennyi idő után szokott valamire reagálni?
Mert itt valóban a legújabb zászlós telefonjukról van szó (még) egyelőre, mégis tosznak bele, amit user leír az oldalukra?

Egy redmi 4-5-6-7 még megérteném, hogy félrerakják, de itt azonnal segget kellene nyalni, szóval értitek, hibát ellenőrizni és orvosolni, mint a villám.
Bár semmin nem csodálkozok, mert a huawei meg direkt elcseszte a mate 10 pro frankó kameráját. 8-cas droidon nagyon frankó képeket lőtt, 9-cen meg egy MI a1 is jobbat tud nála. Mivel a rendszer több, mint 8 hónapja kint van, így a magyarázat egyszerű: Direkt elcseszték, mert ennyi vak nem ülhet a szoftverrészlegnél, meg amikor már rengetegen panaszkodnak a sztrádán emiatt, akkor nyilvánvaló lesz az egész.

Vedd meg a p30-cat f@szfej, ha jobb képminőséget szeretnél, lehet a huawei új szlogenje!

[ Szerkesztve ]

(#1873) ricsi0307 válasza ΞΔGLΞ (#1872) üzenetére


ricsi0307
senior tag

És akkor itt mi jár a fejlesztők fejében? Már gyárilag elbasszuk, hogy többet véletlenül se vegyél Xiaomit? :D

[ Szerkesztve ]

(#1874) Shamli86


Shamli86
tag

Nekem ilyen fotót csinál vakuval.

(#1875) ΞΔGLΞ válasza ricsi0307 (#1873) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, de mint írtam, nálam nincs gond. "asseértem" , illetve helyesen, azt meg végképp nem, hogy ugyanannál a szoftvernél, hogy francba lehetnek ilyen különbségek...

(#1876) HUTCHDB válasza Shamli86 (#1874) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem meg ilyet:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1877) leslien válasza HUTCHDB (#1871) üzenetére


leslien
nagyúr

így eladtam a telefont, de vissza fogok térni, ha javítják.

ezt mondtam pár hónapja én is ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1878) HUTCHDB válasza leslien (#1877) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ismerjük egymást innen a fórumról jó néhány éve, és tudjuk, hogy ez nem fenyegetés, hanem ígéret! :C

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1879) leslien válasza HUTCHDB (#1878) üzenetére


leslien
nagyúr

V40 csak 2x volt ,de harmadjára nem leszek tesztelő hiába jött ki Pite rá... inkább várom a következő galaktikus támadást mit gurít augusztusban.. és ha az sem, akkor jöhet az eredeti terv [link] :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1880) HUTCHDB válasza leslien (#1879) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ne kivand, nekem volt..3-4 napig. :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1881) leslien


leslien
nagyúr

a Snapdragon verza? ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1882) HUTCHDB válasza leslien (#1881) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem az, bocsánat, azt nem is figyeltem... :R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1883) Shamli86 válasza HUTCHDB (#1876) üzenetére


Shamli86
tag

Hát szerencsére nekem nem ilyen képeket csinál. 10.2.9.0(PFAMIXM) stabil

(#1884) ShadowLac válasza leslien (#1881) üzenetére


ShadowLac
addikt

A Snapdragonos úgy tudom SONY kamerás.!!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1885) #Dániel válasza Shamli86 (#1883) üzenetére


#Dániel
tag

De ugyan az a rom? 10.2.26.0 -> mert ezen a sz@r.
Valakinek meg a 26-os rommal is kivallo, de hogy a turoba, annyira erdekes ez az egesz romozgatas a csikszemueknel.

(#1886) leslien válasza ShadowLac (#1884) üzenetére


leslien
nagyúr

sajnos már nem,de parádésan megy rajta a Gcam...
egyébként már a Sony is Isocell t használ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1887) #Dániel


#Dániel
tag

!!!!ROM TELEPÍTÉS!!!!!

A system update alatt, a LOGOT nyomkodni kell 10×-er kb, és megjelennek a lehetőségek a telepítéshez!
(Mint a developer options előhozásához a miui verziót.)
Ezután lehet ROM-ot tenni visszafelé, meg a DEV-romot, amit otthon azonnal felteszek.

(#1888) Atomgeszi válasza #Dániel (#1887) üzenetére


Atomgeszi
veterán

EEA ROM-ról elvileg nem lehet dev-re menni se global stabilra
De azért megpróbálhatod.

(#1889) #Dániel válasza Atomgeszi (#1888) üzenetére


#Dániel
tag

Ezt a hivatalos oldalról másoltam ki, ahonnan letölthető az összes ROM. Persze, attól még lehet hogy nem valid, de ezt most kétlem.

[link] - > Flashing guide alatt minden infó.

"Update to Global Stable ROM from Global Stable ROM, Update to Global Beta ROM from Global Beta ROM, Update to Global Beta ROM from Global Stable ROM and vice versa."

PS.: A DEV-et tényleg nem említi, de még a DEV ROM alatt sem...

[ Szerkesztve ]

(#1890) Atomgeszi válasza #Dániel (#1889) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Rettentő normális módon említik, hogy global stabil - global stabil. Miközben tök más. :W

Igen, Global Stabilról EEA stabilra lehet, de EEA stabilról nem mehetsz Global Stabilra. Elvileg.

Többeknek ez volt itt nemrég a problémája

Valamiért ezt a fos EEA-t erőltetik..

Gondolom amiatt, hogy esetleg Európán belül is sokan global stabillal kapták, és nyugodtan mehessenek európai ember lévén EEA stabilra. Viszont visszafelé meg már nem.

Úgy szól a fáma, hogy global stabilról mehetsz global dev-re, és EEA Stabilra.

Viszont EEA stabilról zárt BL-el nem mehetsz sehova. Nyitott BL-el viszont igen.

(#1891) #Dániel válasza Atomgeszi (#1890) üzenetére


#Dániel
tag

Hát ez az egész tiszta vicc... Engedte letölteni a céges hálózat a fájlokat.

DEV-re nem enged átmenni.
EEA-ról GLOBAL-ra meg azt írja, hogy az alacsonyabb security patch level miatt, kapjam be.

Ez annyira csodálatos, megőrülök...

(#1892) Atomgeszi válasza #Dániel (#1891) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Már kérhettél volna BL nyitást, ha szerencséd van, csak pár napot kell várni.

(#1893) cirx


cirx
senior tag

Gyári Global Verziós mobilon Global rom van, nem EEA, ugye?

S23 GREEN

(#1894) #Dániel válasza cirx (#1893) üzenetére


#Dániel
tag

Hát, én Global-t kaptam, még a dobozon is rajta volt, meg mindenhol hogy Global, de EEA.
(Turbadoról vettem)

[ Szerkesztve ]

(#1895) Atomgeszi válasza cirx (#1893) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:N Nem feltétlen. Lehet ez is, az is. A rom nevéből tudni lehet.

(#1896) HUTCHDB válasza #Dániel (#1891) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Keress valahol régebbi Dev romot, (mondjuk az elsők közül valamelyiket) amit a security elfogad. Azt tedd fel és utána mehet az újabb, friss Dev rom, bár azt lehet már OTA-n fel is ajánlja.
Ha ez működik, akkor veszek is egy újabb mi9-et. :K

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1897) Atomgeszi válasza HUTCHDB (#1896) üzenetére


Atomgeszi
veterán

EEA-ról fixen nem fog tudni DEV-re menni, de még global stabilra sem.

Global stabilról viszont updater appból is tudsz váltani dev-re.

Minden egyébhez BL nyitás szükséges.

Szerezz egy global stabilt és arra felteheted a dev-et.

(#1898) HUTCHDB válasza Atomgeszi (#1897) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De most ezt próbáltad?
Ez már a második hasonló infó a váltási lehetőségre, ugye volt Helltak forumtárs váltása, és #Dániel -nek is majdnem sikerült, csak a biztonsági frissítés időpontjába "kötött bele".
Bár ennek ellentmond az, amit nekem a Tools dobott, vagyis, hogy eu-s romrol mindenhez is bootloader nyitás szükséges.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1899) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Üdv néktek. Szemezek a telefonnal egy ideje. Tudja valaki esetleg hogy egy mi mix 2s-hez képest üzemidőben milyen? Ugyanis olyat használtam eddig, az kisebb kijelzővel nagyobb akkuval szánalmas üzemidőket produkált. Szóval kicsit tartok tőle.
Továbbá ha valaki azt is tudná hogy egy p30hoz képest hogy alakul az üzemidő, azt is megköszönném ha megosztaná velem, ugyanis az a másik kiszemeltem. Előre is köszönöm.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1900) #Dániel


#Dániel
tag

Á, letöltöttem a világ összes ROM-át, sehogy sem jó, folyamatosan sír... BL nyitás nélkül szerintem luft.

Az egyik kép az értelemszerű, de azért nagyon vicces hogy "looks like" istenkém...
A másik meg a DEV-re való flashelés lenne, ott meg ahogy írta #Atomgeszi kolléga, csak global stabilról lehet menni... de hát, ez is az... aztán van kettő :C :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.