Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#1750) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én meg a dobozban lévő gyári füstös tokot tettem rá vissza, mivel üvegfólia nélkül nagyon magas volt a MOFI tok kijelző körüli pereme, és ez már zavart a gasztusok használatában.

"nincs rá lezsóidő"

(#1752) Narakh válasza ricsi0307 (#1749) üzenetére


Narakh
senior tag

Viccces, én is épp ebből indultam ki anno az S7-tel, nem akaródzott rátenni semmit. Aztán most, másfél év után karcmentesen adtam el, úgyhogy a következőn se fogok nagyon aggódni, ha lekopik a gyári fólia.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1753) ak76 válasza ricsi0307 (#1749) üzenetére


ak76
senior tag

Ez nem így van.
Egy minőségi üvegfólia brutális eséseket tud megfogni, a feleségem A8-asa havonta kapja az új üvegfóliákat, mert állandóan elejti, elrepül, kicsúszik a kezéből, stb.
A legutolsó esést én is láttam, két méterről a murvára, kijelzővel lefelé természetesen, mondtam OK, itt a vége, aztán felvettem, a fólia szarrá tört, de miután leszedtem róla, a kijelző szó szerint karcmentes volt, ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el.
Jó cucc a minőségi üvegfólia, csak nehéz olyat találni ami jó is.

[ Szerkesztve ]

(#1754) ricsi0307 válasza ak76 (#1753) üzenetére


ricsi0307
senior tag

A saját tapasztalatom írom akkor neked. Anno mikor a 2. OP+3T-m vettem kaptam mellé egy gyári éden fa tokot. Az első 2 hétben csak abban volt semmi fólia vagy üveg. Ez a 2 hét életem talán legpechesebb időszaka volt ilyen téren. 3x esett ki autóba szállás közben majd szintén 3x egy órán belül egy házibuli során a betonra és én se hittem el de azon kívül hogy a tok azért kapott a kijelző teljesen ép maradt. Aztán megjöttek az üvegek felraktam szorgalmasan és a következő 3 hónap során két szintén autós ejtés után mind a két alkalommal darabokra tört a feltett üveg. De nem kell messze menni akár családon belül akinek tört a kijelzője az kivétel nélkül mind kemény műanyag tokban hordta a telefont. Nekem 6 év alatt megfordult 7 készülék a kezembe, mind egyben maradt ilyen téren és nem tudok más indokot mondani csak azt, hogy a tokon sose spóroltam. A oneplusra a 20$-os Rhinoshield ment mondjuk azt utána kosárlabdának is tudtad használni :D Egy szónak is száz a vége, szerintem egy jól kiválasztott jobb minőségű tok többet védi a kijelzőt mint bármilyen edzett üveg.

(#1755) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1751) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerűen annyira zavart, hogy volt mélysége az üvegnek, főleg széleken, hogy ááá mondom ezt most azonnal lekapom és kivágom a kukába. Plusz, amit Te is írtál, a szélein néha megakadt az ujjam az üvegtől.
De mint írtam azt is, hogy az üveg bevonata konkrétan annyira durva, hogy a légy leszállásnál elcsúszik rajta. Ehhez képest a gyári GG6 üveg már szinte ércesnek tűnik, ettől függetlenül nekem a fentebb írtak miatt, inkább hátrány volt.

Ha leesik és eltörik, akkor eltörik. Letojom, majd veszek másikat.

[ Szerkesztve ]

(#1756) petipetya válasza ak76 (#1753) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kolléganőm ugyanilyen, szinte minden másnap arra riadok fel meló közben, hogy mellettem ülve megint elejtette a telóját az asztalra, vagy éppen a billentyűzeten csattan neki. Melón kívül is ilyen, az üvegfólia már a bevásárlólistájának állandó tagja.

"nincs rá lezsóidő"

(#1757) ZoZó001


ZoZó001
csendes tag

[link] Nekem ilyen fólia van rajta,ilyen védte az előző telómat is kb 2évig,de hát ugye kinek mi vált be,ennek a tapintása fura elsőre,de aztán megszokja az ember.

(#1758) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem mintha nagyon érdekelne, de ez az antuttu mi alapján mér?
Egyszer mér 374 ezret, utána 369, másnap 360, utána 359, hogy a francba ugrálhat 10-15 ezer pont ide-oda?
Most meg nyomott 378 ezret. Ez a program is megér egy misét... :U

[ Szerkesztve ]

(#1759) laci laci válasza ΞΔGLΞ (#1758) üzenetére


laci laci
addikt

Múltkor custom kernellel csináltam 416-ot...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1760) ΞΔGLΞ válasza laci laci (#1759) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó azt ismerem, láttam youtube-on, hogy lehet annyit csinálni, de a kérdés nem ez volt.

(#1761) laci laci válasza ΞΔGLΞ (#1760) üzenetére


laci laci
addikt

Van ekkora kilengés neki, mert néha nem kapcsol ki és/vagy be mindent..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1762) Sabber


Sabber
aktív tag

valakinél előfordult már hogy mikor fényképezőről videóra vált kifagy az egész program és fekete lesz minden? gcam is ezt csinálja. valamint kifagy video közben is.
illetve kérdezném hogy wipe cache-t hogy tudok csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1763) HUTCHDB válasza Sabber (#1762) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem nem volt ilyen gondom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1764) hroberto


hroberto
veterán

Csak nem volt türelmem kivárni a hivatalos itthoni forgalmazást, úgyhogy rendeltem egyet a Turbadótól. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1765) the radish válasza hroberto (#1764) üzenetére


the radish
senior tag

+1 :)

(#1766) #Dániel


#Dániel
tag

Sziasztok,

Pár infó a kamerához, a mostani 10.2.26.0 -ás ROM -al.

[link]
[link]

A linkeken, már a hivatalos Mi community-nél (töltsétek le storeból, és használjátok..) már többen tettünk panaszt a kamerára, hogy a képminősége ótvar, akkora software issue van benne, hogy az valami borzalom. Nem csak a vakus fotózás a tré, az éjszaki mód, és a macro is. A Bug hunter team-ből már nem is válaszolnak erre a témára. Seniknek nincsen hardver problémája, ez globálisan érint minden egyes usert aki Mi9-el a fentebbi ROM-ot használja.

Kíváncsi vagyok, mikor lesznek hajlandóak javítani bármit is, mert a kezd a tök-öm ki lennei az egész MI csapattal, egy flagship telefonról beszélünk, ahol megengednek a fejlesztők maguknak egy ilyet, úgy, hogy nincs rá frissítés, és a kamera használhatatlan.

Én mélységesen fel vagyok háborodva a MI csapat hozzáállásával ha elolvassátok a linkeket.

(#1767) ricsi0307 válasza #Dániel (#1766) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Amúgy az nekem sem tetszik, hogy a flagshipre kb. nulla frissités jött eddig, mindezt úgy hogy bőven van mit javítani. Anyám tőlem örökölt Note 3 Pro-ja ami már talán megvan 3 éves is a mai napig kapja a frissítéseket mi meg szívunk. Az a baj, hogy hiába tesznek le az asztalra egy viszonylag korrekt telót korrekt áron ha nem lesz hozzá szoftveres support akkor sorban elfognak állni az emberek a márkától.

(#1768) Sabber válasza #Dániel (#1766) üzenetére


Sabber
aktív tag

olvastam... nem tudok rá mit mondani. nekem is egy rakás sz@r az egész vakus fényképezés. ja ma még ehhez hozzá jött hogy videónál állandóan kifagy. először csak mikor videóra váltok, aztán ha sikerül véletlen akkor a videó szaggat vagy fagy ki... nevetséges hogy ez előfordulhat... ez az első xiaomi telefonom de már kb 10x b@sztam volna a falhoz a 3 nap óta mióta megvan. a 3 éves s7edgem jobb volt ennél...

(#1769) #Dániel


#Dániel
tag

Nexus 5- öm volt nagyon sokáig, ami mai napig prémium. Most ez, de amint lesz szürkeimportos Pixel 4 miután kijött, váltok. Nem killódok, ez mindennek a teteje.

(#1770) ΞΔGLΞ válasza laci laci (#1761) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ja értem. Kösz az infót.

(#1771) hroberto válasza ricsi0307 (#1767) üzenetére


hroberto
veterán

Kb. hasonló tempóban jön hozzá a frissítés mint a Samsungokhoz. Az Mi8-ból kiindulva.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1772) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#1766) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nyomtam rá két szavazatot is (egyet böngészőből), bár mint írtam semmi gond nálam a kamerával.de ezt a programot ki is irtottam, ennek mindenhez hozzáférés kell, még a híváslistához is? Hát menjenek már az anyjuk ...oda.

(#1773) petipetya válasza Sabber (#1768) üzenetére


petipetya
nagyúr

Add el.

"nincs rá lezsóidő"

(#1774) adamfriday válasza #Dániel (#1766) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nekem is ez a rom van fent, de nem tudom reprodukálni a hibát.

Probálta már valaki innen a xiaomi.eu-s romot?

(#1775) #Dániel válasza adamfriday (#1774) üzenetére


#Dániel
tag

Neked nincs ilyen hibád ezzel a ROM-al? Váó, de tényleg? Megnézted az összes módot?
Nem is értem akkor, még így is vannak különböző ROM-ok, hogy verzió meg megegyezik?

(#1776) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#1775) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem is ez van mind a két készüléken. Egyiken sincs hiba. Ettől függetlenül elismerem, hogy létezik, ezért is szavaztam.

(#1777) laci laci válasza adamfriday (#1774) üzenetére


laci laci
addikt

Sajnos nem használtam egy percig sem a global romot, így nem tudom ahoz viszonyítani az Eu-dev romot, de nálam máshoz képest elfogadható volt..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1778) #Dániel válasza ΞΔGLΞ (#1776) üzenetére


#Dániel
tag

Hát ez nagyon érdekes, akkor ez van. Valami lesz, most használom a "félkész" GCam-et.

(#1779) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#1778) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Melyik Gcam-ot használod, melyik az a félkész?

(#1780) #Dániel válasza ΞΔGLΞ (#1779) üzenetére


#Dániel
tag

Beta V5 -> 6.1.021_Arnova_advanced_V1.4

Amíg kifagy egy software, az félkész optimalizálás miatt, csak emiatt írtam. (slow motion)

(#1781) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#1779) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akartam írni, csak elfelejtettem. Tegnap, 30 fokos volt a szoba a tetőtérben, ott van az egyik irodám is.
Nem nyomtam klímát, mert nem hiányzott, de a Mi töltő 20 perc után megdöglött, vagyis nem töltött. Csak villogott a zöld kis led. A ventije pörgött, mint az Istennyila.
Ahha, szóval ezért lassul be, illetve szakad meg a töltés, mert egyébként most direkt mértem, 10 perc alatt 13% is belement a készülékbe.
Ekkor bekapcsoltam a klímát, pontosan ráirányítottam a töltőre, készülékre. Nem kapcsolt ki többet és még a ventije sem indult el. Végig megvolt a 13%, de volt olyan 10 perc, hogy emiatt a "hűtés" miatt 15% is belement.

Egyszerűen nem elég a hűtése ennek a töltőnek, 28 fok körüli értéken.
Egyébként ezzel a hálózati adapterrel használom...

[ Szerkesztve ]

(#1782) petipetya válasza laci laci (#1777) üzenetére


petipetya
nagyúr

"dev" - tegyél fel stable romot

"nincs rá lezsóidő"

(#1783) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#1780) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.3.3-Front-HDR+

Nekem ez van fent és szintén kifagy a slow motion...(bár ez annyira nem tud érdekelni)
Érdemes az újabbra frissíteni?

(#1784) blacko89


blacko89
csendes tag

Sziasztok. A fentebbi kamera hiba hála az égnek nálam nem mutatkozik vagy még nem ütköztem bele a problémába. Itt olvasgattam, hogy sokan beta rom-ot vagy dev romot használnak, amire elég sűrűn jönnek a javítások. Megkérhetnék valakit, hogy foglalja össze, hogy mi az előnye a béta használatának illetve mi a hátránya? Azt olvastam, hogy hamarosan leállnak a beták publikálásával.
Ahogy olvastam ezzel a progival lehet bl nyitás nélkül is új romot feltenni, illetve betára át álni : https://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/tool-xiaomitool-xiaomi-rom-changing-easy-t3627081
Ennek kérhetném egy részletesebb leírását. Szeretném, ha sűrűbben tudnék romot frissíteni. Régen 5-10 éve csináltam ilyet, de most már azért megkopott a tudásom, szeretnék biztosra menni a rom frissítésben.
Illetve minden friss beta rom frissítésnél factory reset kell vagy ota-n keresztül lejön csak a változás?
Előre is köszi a válaszokat és a segítséget!

(#1785) adamfriday válasza #Dániel (#1775) üzenetére


adamfriday
senior tag

Bár az életben nem használtam még vakut telefonon, de igen, most végigzongoráztam az említett módokat vakuval, mindegyikben lőttem több képet és egyszer sem produkálta a hibát. 10.2.26 ROM van fent.
Ha a vakunál a lámpa módot választod, akkor is olyan képek készülnek?

(#1786) #Dániel válasza ΞΔGLΞ (#1783) üzenetére


#Dániel
tag

Mindig érdemes a GCam-nél, ajánlom, de csak az extrem-et használom.

(#1787) #Dániel válasza adamfriday (#1785) üzenetére


#Dániel
tag

A macro-t vaku nélkül nézd. A lényeg, hogy totálisan kiégeti képet, most nappal van, tök más a fókusz, és a megvilágítás. A lámpa mód szerintem nem erre való, a vaku és a fókusz össze van hangolva, és a vaku villanása után lövi le a fotót.

(#1788) fisi válasza petipetya (#1710) üzenetére


fisi
senior tag

A MOFI egy nagyon jó cég én nagyon szeretem őket tokot legtöbbször tőlük rendelek csak szinte főleg flip- et.

(#1789) fisi válasza ΞΔGLΞ (#1741) üzenetére


fisi
senior tag

Amúgy mai napig nem értem ezeket a buzi fekete keretes üvegeket, meg hogy ki kezdte el csinálni őket. Anno sima átlátszó volt ha nem bírtad elsőre patent felrakni sem volt vele gond nem takart be sehova stb. Hogy minek kell rá fekete keret? :U

(#1790) fisi válasza ricsi0307 (#1749) üzenetére


fisi
senior tag

Tévedés!

Múltkor linkeltem be egy fóliát valóban jól bírja meg lehet kissé öngyógyító ahogy írják!
Egy hetet hánykolódott a tanktáskában motoros túrán sült 50 fokban a teló rátapadt a tanktáska átlátszó fedele, azt összesen pár nagyon apró hajszálkarc maradt csak rajta. Tapintása első osztályú a színek is maradtak a gyárik...

(#1791) Sabber válasza petipetya (#1773) üzenetére


Sabber
aktív tag

3 napja vettem hova adnám el?

(#1792) fisi válasza John05 (#1668) üzenetére


fisi
senior tag

Én már vagy egy hónapja a turbadoról rendeltem meg az előző Note 6 Pro-m is tőlük van, eddig nem volt gond igaz a teló sem romlott el :P

(#1793) ΞΔGLΞ válasza fisi (#1789) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem is egy baromság... :)

(#1794) adamfriday válasza #Dániel (#1787) üzenetére


adamfriday
senior tag

Segédfényként használja a fókuszáláshoz a vakut sötétben és arra tippelek hogy a fénymérést pont akkor végzi el egy szoftveres hiba miatt, amikor egy pillanatra kikapcsolja a vakut a fókuszálás és az exponálás között. Ezért mondtam, hogy próbáld ki a vakumódok közül a 'lámpa' beállítást, hátha..

(#1795) #Dániel


#Dániel
tag

Az úgy oké, működik. Próbáld meg majd este, közelről vakuzni valamit, meg nézd meg a macrot. El hiszem, hogy nálad nincs ilyen issue, de olyan fura... Fentebb is írják, hogy náluk sincs. Csak tudnám, hogy akkor mi a különbség a ROM-ok közt, ha minden másra "látszatra" ugyan az.

(#1796) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Hali!

Xiaomi.eu-s romról vélemények?

Gondolkodok, hogy hévégén cserélem.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1797) Atomgeszi válasza #Dániel (#1795) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kolléga egy ideiglenes solutiont ajánlott...

Nekem tapasztalatom szerint a lámpa mód vakuzás helyett sokszor célravezetőbb más készüléknél is. Kivéded vele az esetleg szoftver hibázását... Végeredmény meg tök ugyanaz, és még gyorsabb is, mint várni, hogy a szoftver begyűjti a kellő infót, fókuszál, próbálja eltalálni a fókuszt, exponál.

(#1798) #Dániel válasza Atomgeszi (#1797) üzenetére


#Dániel
tag

Abszolút megértem a kollégát, és ezt is amit írtál, de nekem egy flagship telefonnál akkor is elfogathatatlan az ilyen. Ne haragudj.

(#1799) #Dániel válasza racskobalazs (#1796) üzenetére


#Dániel
tag

Én ma tuti felrakom, sok jót olvasok róla.

(#1800) racskobalazs válasza #Dániel (#1799) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Okés, akkor majd valami véleményt dobsz ide? :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.