Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3893) azbest válasza Jim-Y (#3892) üzenetére


azbest
félisten

Van egy táblázat az egyik raspi oldalon: http://elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals#Working_USB_Hubs

Ami szerintem érdekes:
- aktív legyen, 2A táp szerintem ajánlott, hogy rá lehessen kötni ezt-azt
- a visszatápolás az újabb pi-kkel előnnyé vált, külön táp kábel nélkül is üzemelhet a rákötött pi
Szóval érdemes lehet személyesen megnézni, hogy mit írnak a tápon, dobozon, ha van rá mód.

Nekem egy kínai van, ami nem feltétlen olcsóbb, mint az itthon kaphatóak, csak amikor rendeltem nem láttam normális leírást a közelemben elérhető fajtákról (pl hogy mekkora táp jár velük).
Egy ilyen hub plusz hozzá konnektor dugó átalakító.
Az lsusb azt mondja róla, hogy 1a40:0201 Terminus Technology inc. FE 2.1 7-port hub.
Elment vele (4.7V alá nem esett) 3 tuner, hdd, lcd kijelző, hdmi-vga átalakító is - szóval teljesen teledugdosva komolyabb fogyasztókkal, de ott már melegedni kezdett a táp, mert komoly terhelést jelentett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.