Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30980) cinemazealot válasza gazso75 (#30976) üzenetére


cinemazealot
addikt

A keretet össze lehet barkácsolni barkácsáruházból származó lécekből, amiket aztán olyan színűre festesz/lakkozol, amilyenre szeretnéd. Az egészhez persze kell majd táp (~4000 Ft), step-down konverter (~300 Ft), lapos és rövid HDMI kábel (~300 Ft, én ezt egyik irányból le akarom fejezni és rá akarom forrasztani a monitor DVI bemenetére), valami SD kártya a szoftvernek (max. 1500 Ft), esetleg valami USB-s aktív hangfal (max. 1000 Ft), hogy ha akar köhögjön is...

...esetleg a vezérléshez lehet valamilyen mozgásérzékelős GPIO-s trükközés, vagy húzol a monitorra egy érintés érzékeny felületet, esetleg a monitor alá a keretre odaszerelsz egy régi trackballt, netalántán mikrofon és hangvezérlés (én ezt tervezem)...

...aztán ha az egész működik, el lehet gondolkozni azon, hogy akarsz-e belőle tükröt. Ekkor jön még rá valamilyen plexi/üveg lap meg félig áteresztő fólia, idáig nem gondoltam még végig, ez nálam első körben nem is cél. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.