Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gerner1
- Klaus Duran: Minden drágul. Vajon a fizetések 2026-ban követi minimálisan?
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mana86
tag
válasz
Pulsar
#23059
üzenetére
Szia!
Teljesen jogos amit mondasz és megbízhatóbbnak is találom, de nem hiszem, hogy meg tudnám csinálni. Illetve egyelőre fogalmam sincs, hogy egyáltalán hogy kapcsolok fel egy led-et a pi egyik kimenetén. Lehet anélkül még csak megközelítőleg sem fogom átlátni ezt az egészet, hogy ne vennék egy RPi-t.
A fűtésről, sötétítésről, stb még igazából fogalmam sincs mert nincs még meg a ház. Jövőre szeretnénk költözni, de szeretném tudni addigra, hogy hol kell kivésni a falat beköltözés előtt ahhoz, hogy minden a helyére kerülhessen. Nem szeretnék abba a hibába esni, hogy hiányzik egy vezeték a falból mert nem gondoltam valamire és festés után kell kivésni neki a helyet. A redőnyöket napszak, ablaknyitás, illetve fényszenzor függvényében szeretném vezérelni, a világítás mozgásérzékelő, multimédia, továbbá napszak függő lenne, stb... Lényegében egy adott akció több dolog függvénye lenne, továbbá azt szeretném, hogy minden mindentől függetlenül "manuálisan" is vezérelhető legyen. Például este "kézzel" is fel lehessen húzni a redőnyt ha a gyerek ki akar lógni csajozni
vagy kézzel is lehessen villanyt kapcsolgatni, fűtést vezérelni, stb... Egy számomra nagyon összetett rendszeren gondolkodom ami jó lenne ha úgy működne, hogy nem kell vele foglalkozni. Nevetségesnek tartom a tabletről meg telefonról való villany kapcsolgatást. Szerintem az okos otthon az, ami anélkül avatkozik be, hogy bármit is állítgatnom kelljen. Visszatérve a realitások talajára valószínűleg annak is örülnék az elején ha egy sima két pólusú ledet fel tudnék kapcsolni.Esetleg tudnátok ajánlani egy korrekt árú, megbízható boltot ahonnan érdemes lenne beszereznem egy "kezdőcsomagot" továbbá azt, hogy mire is lenne szükségem? Kezdetnek elég egy RPi 3 + táp?
Itt válaszolnék Spuri2000 hozzászólására is, miszerint Z-wave technológiát kéne használnom. Ha egy mód van rá a vezeték nélküli IoT eszközöket elvetném mert nem tartom annyira biztonságosnak mint a vezetékes adatátvitelt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó Gamer PC: i5-12400F Intel Arc B580 12GB 24GB RAM SSD Dobozos!
- 15.gen! Intel Core Ultra 5 245KF +16-32GB DDR5 RAM +hűtött VRM-es B860 lap! GAR/SZÁMLA (Te nevedre)!
- Ryzen 7 7700X +hűtött VRM-es B650M lap +16-32GB DDR5 RAM! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)!
- High-End Ryzen 9 7900 Workstation / Gamer Base 64GB DDR5, 2TB Gen4 SSD, 850W
- Intel passzív csúcsgép: 4,7 GHz Intel i7 1255U, 10 mag / 12 szál barebone
- Dobozos! Xbox Series X 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Jabra Speak2 75 MS Teams USB-bluetooth hangszóró
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3837
- LG 27UL500P-W - 27" IPS - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - HDR10 - AMD FreeSync - 300 Nits - sRGB 99%
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
vagy kézzel is lehessen villanyt kapcsolgatni, fűtést vezérelni, stb... Egy számomra nagyon összetett rendszeren gondolkodom ami jó lenne ha úgy működne, hogy nem kell vele foglalkozni. Nevetségesnek tartom a tabletről meg telefonról való villany kapcsolgatást. Szerintem az okos otthon az, ami anélkül avatkozik be, hogy bármit is állítgatnom kelljen. Visszatérve a realitások talajára valószínűleg annak is örülnék az elején ha egy sima két pólusú ledet fel tudnék kapcsolni.
wassermann
