Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#962) Clemi


Clemi
veterán

Nos feladtam a küzdelmet, és lebontottam a maradék kötetet is. Közben letöltöttem egy diagnosztikai progit, hogy mi a fene okozta a hibát. Nos mint kiderült az egyik SATA kábel volt a bűnös. Menet közben persze korábban már tapasztaltam teljesen véletlenszerűen, de ahogy most visszaemlékszem magas lemezhasználatnál jelentkező ujraindulást, de mivel csak párszor fordult elő, főleg játék közben, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Kicseréltem a kábelt, és a tesztprogram többszöri lefuttatása is hibátlan eredményt adott. Most a két drágaságot egyenként használom SATAII módban, és hogy őszinte legyek nem igazán veszem észre, hogy lassú lenne.

A mentésről annyit, hogy minden fontos adatom mentve van természetesen, amit rendszeresen megismétlek, és erre nem most szoktam rá, hanem sok-sok évvel ezelőtt. Viszont amit sajnálok, az a film gyüjteményem volt, amit belátható, hogy képtelenség lett volna archiválni, hiszen töb mint 90 GB volt a mennyiség. Ezek nagyrésze szerencsére pótolható, kivéve azt a néhányat, ami már több mint egy éve a gépemen figyelt megnézésre várva.

Nos így jártam, egyelőre nem tervezem RAID tömb ujabb kialakítását, legalábbis RAID0-t nem fogok többet az biztos. RAID5, vagy RAID10 az igen, ahhoz viszont kevés a winyóm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.