Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Live

Hozzászólások

(#14551) izee válasza Synthwave (#14550) üzenetére


izee
senior tag

HoQ spring összesített tabellára gondoltam, hány forduló ment le eddig, ki van elől, és mekkora az előny.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#14552) Synthwave válasza izee (#14551) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

houseofquake.com

A laggerekről meg ennyit; [link]

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14553) izee válasza Synthwave (#14552) üzenetére


izee
senior tag

Köszi.

Well warped boris ;)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#14554) SchumiBácsi

Üdv all!

Ugyan nem Quake Live, de sztem van itt annyi Quake fan hogy megoldjuk ezt a problémát mert kezdek agyfaszt kapni: régi, nagyon régi Quake 2 4:3-at át kéne lőni 16:9-re, de hogy? Működő megoldás érdekel, mert amit a neten találtam eddig egy se működik.

Határozottan emlékszem hogy a csak úgy levő Quake 2 és két kiegészítője is teljesen kitöltötte a 16:10 képarányt annak idején 1920×1200 felbontással, vagy olyan felbontással ami egyébként is 16:10 volt, például 1280×800. Ma nem tudom se azt, se a Steam változatot megcsinálni... pedig évekkel ezelőtt ez meg volt csinálva, különben kétséges hogy ment bele több száz óra a nem Steames verziókba...

Szóval valaki pls help :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#14555) atidzsiforc válasza SchumiBácsi (#14554) üzenetére


atidzsiforc
őstag

https://www.yamagi.org/quake2/

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#14556) SchumiBácsi válasza atidzsiforc (#14555) üzenetére

Itt is jártam és nem tudom hogy az "xz" fájllal hogy lehet valamit kezdeni :U

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#14557) wjbhbdux válasza SchumiBácsi (#14556) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a Yamagi Quake II 7.20 for Windows letöltést próbáld lejjebb

/s

(#14558) SchumiBácsi válasza wjbhbdux (#14557) üzenetére

Na ez életképesnek tűnik, köszi!
És még az ultimate mod is megy :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#14559) nemszabad


nemszabad
tag

Sziasztok!

Agyfaszt kapok! Hogy a bánatos picsába lehet így kibaszni a jónéppel? Hiperálomban voltam olyan 8 évig....

Tegnap belebotlottam youtube-on a 2014-es QuakeCon döntőbe, én hülye megnéztem. Most olthatatlan lázban égek, 8 év után újra szeretnék strafe-elni, rocket jumpolni, arcos rakétát lőni az ellenfélre... Aztán most azt látom, nincs már quake live, csak steamen, havi 10 euróért. Nem is a 10 euro a gondom, hanem a PayPal-os baszakodás, mert az nekem nincs.
Szóval, lehet még valahogy quake 3 OSP-t tolni valahol/valahogy? Vannak még q3 szerverek? Egyáltalán játsza még valaki, vagy már mindenki a championst tolja?
:(
Köszi!

Üdv.:

szarkafészkes

(#14560) Synthwave válasza nemszabad (#14559) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem havi, hanem egyszeri összeg.

Nem kell PayPal; veszel egy Steam feltöltőkártyát konzolokszervize.hu-n / 576-nál / akárhol és megveszed azzal.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14561) nemszabad válasza Synthwave (#14560) üzenetére


nemszabad
tag

Köszönöm! :R

(#14562) wjbhbdux válasza Synthwave (#14560) üzenetére


wjbhbdux
veterán

olcsóbb bankszámlát nyitni és egy mastercardot kérni mint ez a lehúzás a magyar boltokban.. :U

/s

(#14563) Synthwave válasza wjbhbdux (#14562) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

1155 Ft.

Valamit valamiért. Raktáron meg úgyis lesz.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14564) SchumiBácsi válasza wjbhbdux (#14557) üzenetére

Olyan modot vagy leírást nem tudsz véletlenül amivel a fegyverek erejét lehetne módosítani?
Vagy az is megfelel ha a quad damage kékesítő hatását semlegesíti, elég ha a stukker kék :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#14565) ncc1701 válasza Synthwave (#14552) üzenetére


ncc1701
veterán

Azé jó látni, h div1-ben játszol. :)

(#14566) izee


izee
senior tag

És milyen jó házigazdánk van. :B

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#14567) Synthwave válasza ncc1701 (#14565) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi, van egy varázsa, igaz a div átlagszínvonala azért már gyengébb, mint mondjuk 5 évvel ezelőtt.
Ellenben pl. a (tavaly óta tovább erősödött!) b52 elleni második két meccsünk nagyon szoros volt, igazából nyerhettük volna, szóval van még remény. Majd kikupálódik ez; az első div1-es szezon inkább csak tapasztalatszerzés, bár ha a qb elleni második fordulót nyerjük (utolsó ligameccs tavasszal), akkor bronzérem. Meg kő csinálni.

------------------------------------------------------

(#14566) izee: ^_______^

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14568) ncc1701 válasza Synthwave (#14567) üzenetére


ncc1701
veterán

B52 nagyon belehúzott, ők régen is sokat nyomatták, nem csodálkozom rajta. Twitchen nem streameled a meccseket amúgy?
A fene, még a végén kedvet kapok felmenni lőni egy párat. :)

(#14569) Synthwave válasza ncc1701 (#14568) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát az Alsotraz - om3n páros dobott rajtuk. Ezért is kéne néha practice-olnunk, mert így is majdnem nyertünk a második forduló két meccsében; közel volt eléggé, na.

Nem nagyon. Megint szüttyögni kéne OBS-sel, normálisan beállítani, mert a mostanival full screen applikációt valamiért nem tudok streamelni.

Meg +input lag. Közeljövőben tervezem az i5-3470 --> i7-3770 / 3770K upgrade-et, talán majd akkor jobban rá tudom magam venni.

Mér mentél le? A dolog itt kezdődik. )

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14570) Synthwave válasza ncc1701 (#14568) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14571) explorer68


explorer68
tag

Sziasztok!
Nagyon bízom benne, hogy tud vki segíteni a problémámon!
Pár hete QL-ban azt tapasztalom, hogy szerverre csatlakozás
közben, néha utána is vagy szerver váltásnál egyszerűen elszáll
a program. A következő indításnál felajánlja a safe módot.
Itt már próbáltam igennel vagy nemmel is tovább menni, de
több, inkább kevesebb sikerrel sikerül csak szerverre csatolakozni!
Mi lehet a baj? Már egyszer töröltem és visszaraktam a steam-en,
de nem segített! 20 éve játszom ezt a játékot, de azóta is noob
vagyok, főleg a beállításokban. Amiket olvastam itt hozzá sem tudok
szólni, ezért nagyon remélem hogy erre az egyszerű problémára
van egyszerű megoldásotok! :)
Köszi és üdv:
OldExplorer

(#14572) Synthwave válasza explorer68 (#14571) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Néha nekem is random elszáll újabban, bár mid-game gyakoribb, mint szerverváltásnál. Lehet, valami Steam update vagy NVIDIA driver miatt - másra nem nagyon tudok gondolni. Mondjuk utána mindig vissza tudok lépni, nem kell vele szenvedni, bár sokszor fel sem ajánlja a safe módot, ami azért érdekes. Official alatt szerencsére még nem esett meg.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14573) ncc1701 válasza Synthwave (#14569) üzenetére


ncc1701
veterán

Megnéztem pár meccseteket, ahogy elnézem az aimed nem nagyon kopott meg. Kicsit anyázhattak. :)

(#14574) Synthwave válasza ncc1701 (#14573) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát ha más nem is, aim az legalább van.

Egyelőre úgy fest, hogy sikerült megcsípni a div1 bronz érmet a tavaszi szezonban.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14575) ncc1701 válasza Synthwave (#14574) üzenetére


ncc1701
veterán

Nincs véletlen fent saját videód?

Bronz az nagyon szép ám egy ilyen mezőnyben. :)

(#14576) Synthwave válasza ncc1701 (#14575) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Áh, végül éppenhogy lecsúsztunk róla. A pontunk megvolt, de holtverseny lett és PL-nek eggyel több map winje volt.

Mindegy, azok a retardáltságok, amik voltak ebben az idényben, már nem fognak megismétlődni a következőben (pl. első kör qb ellen, az mi volt...).

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14577) izee válasza Synthwave (#14541) üzenetére


izee
senior tag

Szerintem a történet siker, mert a div1-ben is meglőttétek a kötelezőt, jövőre is bizonyíthattok.

#12922
Ami a széket illeti van itt egy, helyettem is utánajártak.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#14578) Synthwave válasza izee (#14577) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A retardáltságok miatt a kötelezőt pont nem - ebben egyet is értettünk mind az öten.

Kicsit szerintem kritikusabban állok / állunk hozzá. : D

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14579) SP!T


SP!T
addikt

És akkor ez nem Quake sorozat?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#14580) rumkola válasza SP!T (#14579) üzenetére


rumkola
veterán

már vártam ;]

(#14581) Synthwave válasza SP!T (#14579) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, ez EGY igazi Quake. Az ötből.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14582) SP!T válasza Synthwave (#14581) üzenetére


SP!T
addikt

És ez? Quake Live Offline :U

There's a device that I've been using called a whoop.

(#14583) atidzsiforc válasza SP!T (#14582) üzenetére


atidzsiforc
őstag

lmao annak hogy van topikja :C

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#14584) Synthwave válasza SP!T (#14582) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az warez.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14585) ncc1701 válasza Synthwave (#14584) üzenetére


ncc1701
veterán

Mester, pont elkaptalak, jelenleg live közvetíti egy tdm meccseteket egy ruszki fickó. :)

(#14586) ncc1701 válasza ncc1701 (#14585) üzenetére


ncc1701
veterán

Bakker, denevérek, de komolyan. :)

(#14587) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szóval az elmúlt 2-3 hónapban gyakorlatilag nem kvékeztem (a nemrég edgRral megesett QC 2v2-zés, meg tegnapelőtt pár óra QC-n kívül), csak annyit tudtam, hogy elvileg lesz QL House of Quake 4v4 TDM 2018 őszi szezon, viszont ESR-en valahogy kihagytam a vonatkozó posztot. Liga ugye, három divízióval (ami mostanra már sajnos csak kettő lett, de talán tavasszal visszatér majd a div3 is), mi 2018 tavasztól div1-ben játszódunk, halleluja. Discord-bejelentkezéssel is akadtak problémák, no mindegy. Szerencsére a Pandaemoniumos srácoknak nem kellettem ahhoz, hogy maguktól is nevezzenek - szóval az elsőből ugyan kimaradtam, de tegnap megesett a második és harmadik forduló: kettőt játszottunk, mert úgy tűnik, múlt héten az ellen elnapoltatta tegnapra az esedékes meccset. A magam részéről masszívan rákészültem, puffogtattam előtte 10 percet botokkal, DM6-on. Best practice you can get. ;]

Elsőként az ILMS-sel játszottunk, félórás késésben az eredetileg fixált időponthoz képest - egy playerükre vártunk. Itt még eléggé "ébredeztem" (szerencsére nem ezen múlott), de a következő, Platige Team elleni körben már magamhoz tértem a kihagyásból, és némileg jobban megéledtem (az egyik külön pikantéria, hogy ellenük az első map az OSPDM5 (Deep Inside) volt, amit mindannyiunk utál, és xiphos még csak nem is ismeri rendesen, hiszen a start előtt a railt kereste )) ). ;]

Akit esetleg érdekel némi szervezett QL TDM, 102.cooke szokás szerint streamelte mindkét BO3 gémet, ami már YT-n is fent van, némi orosz kommentárral kísérve: [link]

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14588) Synthwave válasza ncc1701 (#14585) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

cooke, a volt 102 (deliberate murder) alapítója, menedzsere - meg kb. a legismertebb streamer. Jó forma.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14589) ncc1701 válasza Synthwave (#14588) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez a x1phos srác, vagy xiphos, ez vmi régebbi ismertebb arc újabb nickje? Elég beteg raileket nyomott. Téged sajna keveset mutattak valamiért.

(#14590) ncc1701 válasza Synthwave (#14587) üzenetére


ncc1701
veterán

Amúgy ospdm5 nekem anno a kedvenc tdm pályám volt. Nagyon rail orientált, jól lehet fogni rajta a dolgokat.

(#14591) Synthwave válasza ncc1701 (#14589) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

xiphos = xiphos, div1-es CA, meg high div2/div1 CTF/insta CTF, TDM-ben újonc még. Néha streamel is. Az egyik CTF Draft Cupon találkoztunk, csapattárs volt. Tetszett, hogy lehet rá támaszkodni, sokat kommunikál és chill, szóval meginvitáltam hozzánk, mivel kellett még egy ember a max létszámhoz headz távozása (brühühü ;]) után. Érdekelte, aztán egyelőre úgy fest, hogy marad.

Mindegy, utolsó mapon van bőven kamera-time. Előtte is volt pár szerencsésebb megmozdulás, amit cooke elkapott.

Most nézem, majdnem 1900 glicko vagyok TDM-ben. \(: D)/

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14592) SP!T válasza Synthwave (#14591) üzenetére


SP!T
addikt

Vajon mi lehet evil-el? QC neki nagyon kimaradt. Valamiben próbálkozik most?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#14593) ncc1701 válasza Synthwave (#14591) üzenetére


ncc1701
veterán

Nézem az elite4 elleni meccseteket, ha a haverotok nem lagol, simán meglehetett volna. MIndenesetre nekik nem sok ellenvetésük volt egy sarokban ácsorgó emberkét lőni.

(#14594) - = Zk = - válasza Synthwave (#14591) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kapott is tőlem 1 feliratkozást+donétet.. .megérdemli... :K
jót csevegtem vele sztrím alatt, máramennyire tudtunk....
szereti a harcore-t, a régi időkből... merterm remélni, ha már a nevében is benne van :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14595) xact


xact
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jár-e még ide valaki, de hátha ? :)
Szerverben szeretném valahogy beállítani hogy CA-ban a rl ne 25 legyen, hanem 50.
Próbáltam már a server.cfg-be illetve a .Factories-ben is beállítani ezt : g_startingAmmo_rl": "50", de nem történt semmi sem.
Valaki esetleg?

(#14596) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

2 év szünet után újra itt.

A Pandaemonium még mindig aktív (legutóbb dehu és xiphos aranyat hoztak HoQ 2v2 TDM Summer Season @ div2-ben) , tagok megvannak. Szeptember 30-ától HoQ 4v4 TDM 2020 Fall Season, div1, szóval időszerű lerázni azt a rozsdát. A rosta majdnem a régi; dehumanizer, 1993, Wood, xiphos, Osnart (új ember, korábban ILMS-ben játszott) und én.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14597) Synthwave válasza xact (#14595) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

sv_cheats 1?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14598) 5150


5150
aktív tag

Néhányan még játsszák https://youtu.be/Jrgc1uNuz8A

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#14599) Sotho válasza Synthwave (#14591) üzenetére


Sotho
őstag

Jó sok aliasod van.

(#14600) Sotho válasza Synthwave (#14597) üzenetére


Sotho
őstag

Találtam egy neked való ellenfelet : [link]

(#14601) Synthwave válasza Sotho (#14600) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, írtál a totyikba? Én is elkezdtem egy kisregényt válasznak, de valamiért kitörölte ez a fos, amikor már a 3/4-ede kész volt, és felkúrt. :D

Majd hétvégén idekörmölöm megint.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14602) Synthwave válasza Sotho (#14599) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akad egy-kettő, ahogy Steam előtt is akadt. :D

Mos pihi van egy jóideje, mert a teljesítési és az elvárásokkal szembeni megfelelési kényszerből eredező stressz annyira nem hiányzik pluszban az életemből. Ettől függetlenül a Pandaemonium él és virul, a srácok aktívak, fent vagyunk Disocordon, dehumanizer és xiphos indul a közelgő HoQ 2v2 TDM ligában, ahol dehu már admin.

A magam részéről az utóbbi évben visszatértem gyerekkorom másik nagy szerelméhez, a klasszikus Doomhoz, és az utolsó 6 hónapban nem is játszottam mással (pedig hegyekben állnak az érintetlen PC/PS3/PS4 gémek a polcon...). Itt legalább másoknak még nincsenek elvárásai velem szemben, csak magamnak, szóval kevésbé stresszes, meg ettől elvonatkoztatva az id Tech 1-es környezetek mindig is a szívem egyik szép nagy csücskét elfoglalták, eszméletlen hangulatosak és visszaküldenek egy olyan korba, amikor nem csak minden lehetséges volt, de egyszerűbb is. Amúgy nagyon skilles game; a Doomnak is van ám movement bibliája. :D

Érdekel a speedrun és mapping része is a dolognak, bár egyelőre leginkább az ismertebb minőségi WAD-okat tuszkolom végig, Ultra-Violence only ofc. Eddig ezek voltak meg (TUD + Doom 2 többször, de hát azokat ki számolja):

The Ultimate DOOM (ep 1-ep 4)
SIGIL (ep 5)
DOOM II
No Rest for the Living (Doom 2 expansion by Nerve Software)
TNT: Evilution
The Plutonia Experiment
Plutonia 2
a Plutonia Revisitedben map 19-nél járok
Doom Zero
Scythe
Vanguard
Valiant
Japanese Community Project <3
Epic
Memento Mori
The 64 kB Challenge: Vanilla Selection
John Romero's E1M4b (Phobos Mission Control)
John Romero's E1M8b (Tech Gone Bad)

Meg igen aktívan részt vettem egy készülő megawad első elkészült (óriási és hipperrészletes) mapjának béta tesztelésében (Hell's Farthest Shore: Command Center by LordEntropy); szerintem ennyi szöveges inputot nem sok mapper kapott eddig. :DDD
Illetve a héten elkezdtem az alapjátékokat végignyomni minden mapon pistol start/no save-vel (UV-n) is, eddig a Doom 2 és a Doom 1 episode 2 és episode 3 van meg, de haladok tovább, szépen sorban.
Főleg Crispy Doom pörög, amihez MBF vagy Boom kompatibilitás kell, ahhoz DSDA Doomot használok (PrBoom+ fork, csak jobb), de a Chocolate Doomnak is van egy kis saját szeglete az szüvemnek tövin. Persze a GZDoom is nagy királyság, de amit nem kifejezetten ehhez csináltak, arra nem ezt használom, mert más a mouse code és a fizika, nem speedrun legal cucc. PvP multiplayerre meg Zandronum.

A közvetlen lejátszási (WAD) listában most ezek vannak:

Lunatic (by skillsaw, nyami)
Alien Vendetta
Ancient Aliens (just wow)
Eviternity (just wow No. 2)
Lost Civilization (just wow No. 3)

+Wolfenstein: Blade of Agony (igen, ez egy ----> Doom mod <-----!)

Meg még 56 másik :DDD

Amúgy brutális mennyiségű quality wad/megawad/mod/textúra pakk/midi pakk/tool/asset van, szerintem nem túlzok, ha azt mondom, az ember egy életre el van látva még akkor is, ha nem játszik ezentúl mást. Durva. Meg aztán a community él és virul, folyamatosan jönnek az új anyagok, némi multiplayer scene is van, szóval nem döglött a paci, hanem délcegen nyihog, sőt, a Doom (2016)-nak és a Doom Eternalnak köszönhetően a második reneszánszát éli.

És hamarosan co-op LAN várható. :D Valószínűleg a Memento Mori 2-t fogjuk pirítani Crispyvel.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14603) Sotho válasza Synthwave (#14602) üzenetére


Sotho
őstag

Köszi a beszámolót reméltem, hogy van aki még talpon maradt, én személy szerint csak baromi ritkán jutok el addig hogy lűjjek párat, egész más most a prioritás. ufooboss-t azért légyszíves agyald el párszor hogy érezze a törődést szerintem lassan istennek képzeli magát. :D doom : na nálam itt kezdődött minden, csak billentyűzeten toltam végig, egérről hallani nem akartam sokáig. :D

(#14604) moha21 válasza Synthwave (#14602) üzenetére


moha21
addikt

Szia!

Na koronavírusos lettem, most van egy kis időm írni. ( Nem is nagyon voltam ph-n sem sajnos ).

Kezdeném ott, hogy laptopról játszom, bár külső billentyűzettel + egérrel és külső monitorral. PC-m nincs. Megvettem még régen streamen a quake live-ot, de nem jött be kcisit sem.
Most egy ideje [link] errefelé játszom , relatív állandó tagokkal.
Igazából ami jó lenne ha tudnám miket érdemes használni ( picmic 15 _singleshader etc.. ) ami a grafikára vonatkozik, illetve milyen scriptek ajánlatosak ( rocket jump-ot hassználom, illetve van egy ninja jump nevű is, ha beragadok használom :D ), vagy railgun zoomhoz is hassználok scriptet.

140-es FOV-al játszom most. Erről vélemény?

Illeve ez: [link] ezt rengeteg ember tolja, néha nekem is megy, de a videón a csávó kilóméterekre mozgatja az egeret. Nekem az egér ilyen 55-ös sensitivity-n van. Tehát kb alig mozgatom.

Előre is köszönöm a válaszokat! Tudom elég amatőr kérdések, de ez van :C

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14605) Synthwave válasza moha21 (#14604) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ment válasz priviben.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14606) kpal


kpal
veterán

Van aki még játszik ezzel ? Mennyire népszerű még ?

(#14607) kokler válasza kpal (#14606) üzenetére


kokler
aktív tag

Megvan a fix CA közösség EU szerverek szinten szerintem 70-80 fő, akik szorgalmasan tolják a napi kontentet...

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#14608) Szendwich


Szendwich
tag

Sziasztok! Szokott lenni mostansag TDM 2v2 vagy 4v4 barhol? DE Melodeiro Server FreezeTag-en van elet, de mashol nem nagyon talaltam embereket (CA-t nem szamitva).

(#14609) 5150


5150
aktív tag

Játszhatatlan. Az egy dolog hogy lagos, warpol és (by default) csak 125FPS GPU downclock-al a kódban, de kb annyira "live", mint tutankhamon hajszálaiban a dns szekvencia. Szerintem egy játék, amit szombat délután 1körül nem lehet játszani, fos.
Ugyanis az nem opció, hogy a 4 aktív szerverből az egyetlen értelmezhetőről belépés után inzultálni kezd a román admin, majd minden ok nélkül leidiótáz, mire visszakérdeznék kitilt 1000 évre (szó szerint 3024-ig) a ruszki szerveren 200 körüli ping folyamatos connection interrupttal, az usa szerveren van 1 ember, az is specben, a svéd szerverről 4 emberrel meg egyszerűen szó nélkül alapból kivág az admin, ha bárki más belép (publikus szerver) a maradék 30 szeró meg üresen tátong, vagy botok garmadája, de azok legalább 23an.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#14610) kokler válasza 5150 (#14609) üzenetére


kokler
aktív tag

Ha lagos és warpol, gyanítom Wifin kapcsolódsz - nem lesz jó soha. Ha belépsz és kivágnak, akkor lehet nem az admin, hanem az automatizmust biztosító bot az, mert nem teljesíted az alap feltételeket. Most szombat délután egykor éppen 3-4 DE/NL szerveren volt minimum 24-28 játékos.
Javaslom olvass utána hogyan kellene beállítani, ha új vagy benne akkor botok ellen némi tapasztalatszerzés, 3-5 régebbi stream megtekintése mit is kellene csinálni és utána csatlakozni...
Feltéve, hogy a rossz tapasztalatod után még mindig érdekel :)

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#14611) Findzs válasza 5150 (#14609) üzenetére


Findzs
addikt

Én qurvarég játszom vele viszonylag rendszeresen CA -t de mindig találok olyan szervert ahol vannak fent és a pingem is 40-50 körül mozog.
FFA -at rég próbáltam de ott tényleg kevés a normális szerver.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14612) 5150 válasza kokler (#14610) üzenetére


5150
aktív tag

"Wifin kapcsolódsz" Soha. "lehet nem az admin, hanem az automatizmust biztosító bot" Az admin volt, egy román bunkó. Még a ban message végére is aláírt, hogy ő volt meg még annyi is kifért, hogy "idiot". "mert nem teljesíted az alap feltételeket" Nem voltak "alap feltételek". Egy kotikus FFA szerver volt 24 playerrel. "Javaslom olvass utána hogyan kellene beállítani" 27 év múltán fejből tudom a beállításokat, parancsokat. "3-5 régebbi stream megtekintése mit is kellene csinálni és utána csatlakozni..." Komplett "mappám" van youtubeon nagyjából 200 tutoriallal és pro meccsel, csak a legjobbakból válogatva. Ezeket végigpörgettem, míg érdeket az egész sok évvel ezelőtt óta. Botok ellen meg csak ha CPMA. Ott intelligensebbre vannak hangolva. "Feltéve, hogy a rossz tapasztalatod után még mindig érdekel" Őszintén szólva nem. 2 perc alatt megunom, annyira csak noobokat látok. Kb. tier1 bot szinten, a jobbak tier2, plusz 2-3 közepes, akik a noobokra lesből vadásznak.

Findzs "CA -t de mindig találok olyan szervert ahol vannak fent és a pingem is 40-50 körül mozog" Én csak FFA. Ha volna duel még, akkor talán azt, de ahhoz mindigis béna voltam. Gondoltam rá egyébként, mivel EUba költözött Rapha és újra dueleket nyom periodikusan. Clawz is visszatért, de mindig álnéven nyomja. Egyik sem az én szintem, vagyis inkább én nem vagyok azon a szinten, akkor sem, ha be lennének rúgva gyomorrontással és gém közbeni vödörbe hányással, miközben vallatják őket elektrosokkal. Bár akkor talán kijöhetnénk 24:1 végeredményre, amiből én lennék 1. A CA pedig nem quake. Csapatjátékra pedig eleve alkalmatlan voltam, vagyok genetikailag. Néhányszor megpróbáltam, mikor erőltették, hívtak, de nem volt jó tapasztalat, végig untam és alig vártam, hogy valamilyen ürüggyel otthagyjam. Ugyanez a freezetag.

Számomra úgy tűnik valamiért, hogy az értékelhető quakesek többsége lepattant. A jobbak közül ismerek olyat, aki inkább twitchen mixelget rave meg technokat, illetve airsoftozik gyakorlópályán a haverokkal. Vagy 5 éve be se lépett a quake"live"ba. Előtte minden nap órák hosszat. Akik mostanra hátramaradtak ott anyázzák, fikázzák egymást szünet nélkül konkrétan. Senki nem szól rájuk, az admin rájuk se hederít, ha viszont épp olyanja van és látja magyar vagy, vagy orosz, úgy banol ki a picsába, mintha ott se lettél volna. A szerverek meg hihetetlen mértékben warpolnak, amikor épp nem lagolnak. Az meg teljesen átlagos, hogy ezeken a túlterhelt vps "szervereken" akció közben megfagysz, mozogni sem tudsz és szétlőnek mint a szart. Egyébként az összes szerveren mindig ugyanaz az 50 ember van. Mármint az összesen együttvéve csúcsidőszakban. Ha adrenalint és kihívást akarok inkább megyek usa szeróra. Az igaz hogy lagol mint a... de még mindig jobb a hitreg, mint az eu szervereken (ugyanez igaz az oroszra, de annak is ugyanaz a tulaja aki a chicagonak) Ezeknél a szervereknél legalább egyből észreveszed, hogy épp játszhatóak, vagy esélytelen , mert konstans connect interrupt van. Kb. ennyi

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#14613) 5150


5150
aktív tag

Ennyit arról, hogy mennyire "live":


Kötelező imádni az ukránokat, merthogy román a szervertulaj. A másik 2 aktív szerver 1. Moszkva, 2. Egy olasz digitális busman pasas brutálisan lagos (de még a hang is szakaszokban jön) szervere frankfurti 5 forintos VPS hosttal és ennyi a választék.

Meg persze van vagy 30 csont üres szerver, esetleg fullon botokkal, amik miatt ha véletlen valakiknek ott támadna kedvük játszani, pályát váltani lehetetlen, mert a botok többen vannak és nem szavaznak "igennel". és éjjelente 2 usa szerver néhány emberrel.

Sajnos ez az egész már nem emlékeztet arra, mint ami régen fogadott. Szépen megölték ezt a játékot is a dilettáns tulajdonosok. De legalább mentek ők is a levesbe és felvásárolta az egészet a microsoft. Amely viszont leszarja a quake vonalat, mintha kb. sosem létezett volna és nem a quake volna az egyik, ha nem a legnagyobb e-sport legenda.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#14614) Findzs válasza 5150 (#14613) üzenetére


Findzs
addikt

Ránéztem most, hogy írtál és tényleg mintha a ca szerókon is kevesebben lennének :(

Mekkora játék volt ez pedig ...

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14615) - = Zk = - válasza Findzs (#14614) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Lássuk be... A quake champions jobban van "tolva"... Sajnos várható volt... :O
Pedig ma milyen jólenne felmenni, tologatnina règi idők emlèkère... Hm.. kár èrte... Egy korszakom zárult le ezáltal.... :O

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14616) Findzs válasza - = Zk = - (#14615) üzenetére


Findzs
addikt

Lehet még vele játszani csak esetleg többet kell várni. :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14617) - = Zk = - válasza Findzs (#14616) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elhiszem... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14618) kokler válasza Findzs (#14616) üzenetére


kokler
aktív tag

Relax CA-n legalább 20-30 ember esténként fent van. Vacsoraidőben holtszezon van :))

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#14619) 5150 válasza - = Zk = - (#14615) üzenetére


5150
aktív tag

Ezzel még egyet is érthetnék, ha a legutolsó "tolást" nem 2017-ben láttam volna (AMD szponzorálta cirka 3 napig a quakeconra, előtte-utána nulla) és ha egyáltalán létezne még az a cég, amely "tolta" (Erőltette. Szándékosan írták át a QL-t, hogy szarul fusson, egycsapásra megszüntették a linux és mac supportot, kilőve ezáltal nagyjából a játékosok harmadát-felét, legalábbis amennyire fel tudtam mérni akkor, belenyomtak egy loadoutot, ami sosem volt jellemző a quake vonalra, merthogy épp a lényeget öli meg. És hát az elmaradhatatlan zseniális ötletük, hogy egy beviszkizett korosodó buzi hangjára cserélték az announcert, amely az üvöltöző zöld robotnak lehet a házastársa, apja, vagy fia, legalábbis én így tippelem, hogy valamelyik, mert az agyra való hatásuk nagyon hasonlóan hat így fülesen keresztül, ahogy gajdol a marhája fátyolos hangon a dobhártyámba. És ezt a "pakkot" behazudták a így végére "QL 2.0"-nak, majd anélkül hogy akár egy füstjelet küldtek volna róla: FIZETŐSSÉ tették a játékot 1 nap alatt, lelőtték a dedikált szervereket, eltűnt minden elo és stat, fórum és örökre megszűnt a support)

De mivel zenimaxot ms. szőröstül bőröstül felvásárolta 5 kopejkáért 2020-ban élükön a kopasszal (asszem valami "tim") aki aztán lepattant a, már a sarscov2 előtt is home-officeos ukrán kiciócó csodafejlesztő csodabrigádhoz a menedzserükként szerencsét próbálva.. na így már nem tudnám egyértelműen kijelenteni eskü alatt, hogy "A quake champions jobban van 'tolva'".

Rapha is amint belépett az eu-ba és összebuherálta gépét, meg netre kötötte, első dolga jetlagtől sziporkázva az volt, hogy lökte be a QL-t és tolta. Na azt a fejet az első másfél órában, amikor még nem súgtak neki mit állítson be, hogy a játék egyáltalán értelmezhetően fusson, az volt szép... És egy quake veteránról beszélünk, mihez kezd akkor egy "újonc", vagy egy esetleg "visszatérő" forma?

De a lényeg hogy nem QC-vel kezdett, ami már eleve fel volt pakolva (Pedig azok a prók, akikkel ezelőtt évekkel még QC-t nyomta LAN-ban, kevés kivétellel cirka mind itt élnek európában) Vagy 1 hétig bírta, utána nem nagyon láttam. Most néha előveszi a QC-t és duel partnereket próbál vadászni éjjelente, de a felhozatal nulla (legalábbis nem az ő szintje, egyik sem olyan, akiket ne verne pudinggá alázva félkézzel álomittasan a nap bármely időszakában)

Az egykori orosz PRO-k meg quake3-aznak. Pl. az a klán, amiből Evil is jött, 'sten nyugosztalja (vagy tudja aki tudja, az meg lelépett gondozni a beteg nagymamáját, kb. ennyit tudni róla 2017-18 óta)

Na mindegy lépek, mert megdöglött a videokártyám ma hála a jó'stennek, úgyhogy kezdődhet a vadászat, csak épp most nem román szervertulajokra, meg tier feles übernoob lagger human-botokra és arra a 3 db. valamirevalóra, akik egyáltalán tudnak célozni, cserébe viszont a világért nem mozdulnának fél centit sem abból a sarokból 13 percig, amit 20 éve kinéztek maguknak.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#14620) Necroman_Mk2 válasza Findzs (#14616) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Vagy maradnak a beépített botok elleni meccs.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Live
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.