Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) .LnB válasza mike1334 (#1150) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az majdnem 400k megtakarítás per hó. Te lehet megtudod ezt csinálni, de az is biztos, hogy a munkád során sokat nem kell számolnod. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1152) ProEvoFan válasza mike1334 (#1150) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Félrerakni közel 400ezer forintot havonta?Mellette rendezve minden számla, rezsi, autó tankolása, tanítás, nyaralás, szórakozás, hobbi...stb?
Uh, az jó lenne ha nekem ez menne....
De nem panaszkodásnak írtam.

(#1149) .LnB
Erre válaszoltam.
"Szomorú hogy "Otthon" mi megy ilyen tekintetben is !"

[ Szerkesztve ]

(#1153) #58978304 válasza ProEvoFan (#1148) üzenetére


#58978304
törölt tag

Igen vannak ilyen ingázók akik Ausztriában Németben 6 hónap alatt keresnek 6-7 Millát.Aztán pár hó pihi és ismét indul nekik a szezon.
Van egy házaspár barátom akik ezt csinálják 3 éve.
Most hozom ki őket véglegesen ide Németbe a Céghez ahol én is dolgozom immáron 8 éve és ők is ki fognak végleg telepedni.
Én már nagyon rég kijelentkeztem Magyarországról is,csak nyaralni járok Balatonra évente 2 hétre ahonnan származom is egyébként.
Nem fenékig tejfel az élet itt sem mert sok a fizetni való !
Viszont ha egy háaspár nem spórol akkor is félre zehet lazán 1.000-1.500€ úgy hogy mindent meg tud venni közben értelmes keretek között nyílván.

[ Szerkesztve ]

(#1154) mike1334 válasza .LnB (#1151) üzenetére


mike1334
veterán

Kicsivel alatta teszünk félre havonta, ha jobb időszak volt, akkor ez is megvan. Az a titka, hogy attól mert többet keresek, még nem veszek még minden szirszart.

Igen, tízzel megszorzom, mert hülye vagyok, nem ismerem a nullákat...ja 5 évig foglalkoztam adózással, de a számok nem mennek azóta se...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1155) #58978304 válasza mike1334 (#1150) üzenetére


#58978304
törölt tag

Én nem tudom mik a mostani bérezések "Otthon".
Azt tudom ,hogy 8 éve 120.000 ft ot kerestem nehéz fizikai munkás ként. (Partépítőknél)
Mostanra ez 8 óra p@csvakarással (gépkezelő egy nyomdában) ez 720k lett.
Ami a Német fizetések között sem számít rossznak.
Mondjuk én megszenvedtem rendesen mindenért amit mára elértem.
Aki teheti és bátorsága van az ne habozzon menni külföldre mert végre az emberek így megtanulhatnak újra !! élni !! (Ami otthon szinte lehetetlen volt sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#1156) .LnB válasza mike1334 (#1154) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó van na. Bocsánat Dr.Apeh. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1157) wierra válasza mike1334 (#1150) üzenetére


wierra
senior tag

Havi 4 kilót félretenni? Közepes fizetéssel? Kérlek mesélj még... :U :C

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#1158) mike1334 válasza #58978304 (#1155) üzenetére


mike1334
veterán

Van aki így dönt, van aki úgy. Szabad világ, a lehetőség adott. Én pl nem bánom, hogy nem mentem, itthon próbálom a legjobbat kihozni az egészből, távolról nehéz segíteni.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1159) mike1334 válasza wierra (#1157) üzenetére


mike1334
veterán

Én a végzettségem/tapasztalatom alapján a kepzeletbeli bértábla kb felénél vagyok. Asszony szintén, talán kicsit fenntebb (mmint az ő lehetőségeihez). Ketten együtt megvan, ha nagyon akarnám és szeretnék annyit dolgozni, akkor egyedül is meglenne. Mondjuk ehhez kellett nettó 8 év tanulás és nem a könnyebb fajtából. Érdemes utánanézni, hogy egy ügyvéd/jogtanácsos mennyit visz haza. Most közszférában, napi 8-9 órával, peres képviselet nélkül a kezdő bírói fizu felett keresek. Mondjuk a bírák bére szégyen, ráférne egy fejlesztés.

Viszonyításként a jogszabály alapján, ha nincs meghatározva az ügyvéd bére (kirendelt ügyvéd), akkor 5e/óra a bérezése, és sok ügyvéd nem megy el kirendelésre...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1160) Wesder válasza #58978304 (#1147) üzenetére


Wesder
félisten

S-et X-re cseréltem 2 hete. Az S asszonyhoz kerül. Vettem neki 9 jàtékot. Egy darabig elég lesz neki.:D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1161) #58978304 válasza Wesder (#1160) üzenetére


#58978304
törölt tag

Jól tetted 🤘

(#1162) Wesder válasza #58978304 (#1161) üzenetére


Wesder
félisten

Megkapta a Spyro&Crash Bundle-t. CTR Nitro Fueled. Sims4 meg Walking Dead S1.
Plusz filmezni jó lesz neki.
Màr csak monitort kell neki vennem mikor hazamegyek. FHD-ban milyet javasolsz? 21-24" között gondoltam. Meg max 50ezredes.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1163) #58978304 válasza Wesder (#1162) üzenetére


#58978304
törölt tag

Darabig el lesz velük :)
A kauflandba vannak kis tv-k fhd ilyen 150€ kért.
Bocsi moncsiban nem vagyok otthon.
Nagyon régóta minden gépem tv re kötve használtam.
Vezetéknélküli bill+egérrel kanapéról+a hozzávaló kis asztalról
Couchtisch ( Dohányzóasztal?) ról szoktam tolni pc-s időszakaimban.

[ Szerkesztve ]

(#1164) Wesder válasza #58978304 (#1163) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet akkor kap egy 32"-os LG-t vagy Samsung-ot. Viszonylag olcsó belőle a FHD. Kb 70-80.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1165) #58978304 válasza Wesder (#1164) üzenetére


#58978304
törölt tag

Ja egy tv vel jobban fog járni :)
Amúgy te helyileg hol vagy?

[ Szerkesztve ]

(#1166) mike1334 válasza Wesder (#1162) üzenetére


mike1334
veterán

Walking dead most került game passba. Letöltöttem, de még nem próbáltam. Milyen amúgy? A döntéseidnek van súlya vagy kb ugyanoda lyukadsz ki a végén? Life is Stranget pl szerettem, de zavart, hogy igazi változást nem jelentettek a döntések. Azt is ajánlom neki, game passban az is van.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1167) Wesder válasza mike1334 (#1166) üzenetére


Wesder
félisten

Telltale mindig csak a vàlasztàs illúziójàt adja. Nekem tetszett az első éved, a többivel nem jàtszottam.

Psfanboy
Eresingben voltam, most Weißenstadt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1168) #58978304 válasza Wesder (#1167) üzenetére


#58978304
törölt tag

Haha csak 56 percre voltál :D

Most meg 2ó 17 percre..
Jól el mentél innen :D

[ Szerkesztve ]

(#1169) Wesder válasza #58978304 (#1168) üzenetére


Wesder
félisten

Lol.
A mostani főnök hozott el ide kocsival. Nekem nincs, és még jogosítvànyom sem lehet a szemem miatt. A "tömegközlekedés" itt kb nulla.
Autó nélkül itt nem nagyon van mozgàstered. Telekocsival megyek haza. Oda-vissza 80€ lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1170) #58978304 válasza Wesder (#1169) üzenetére


#58978304
törölt tag

Jajj basszus a te szemed látatlanba is jó a vezetéshez,hiszen a játékot is meglátod :)
Itt németben olyan Buzi szemèszek vannak hogy hihetetlen.
Mindegyik ha kell ha nem szemüveget tolna mindenki fejére.
Én annó itt csináltam volna jogsit és akkor a szemész csak szemüveggel engedélyezte volna.
Mondom l@faszt!
Ismét mindent befizetve elmentem Magyarba megcsináltam ott.
A szemèsz ott azt mondta tökéletes a látásom.
Gondoltam nagyon helyes ,pont ezt akartam hallani :)
Jah hát itt autó nélkül kicsit meg vagy lőve...
Amit tenni tudsz ellene az egy elektromos bicikli ,vannak 60km es hatótávval rendelkezőek.
De vigyázat mert a legtöbb típushoz jogsi és rendszám is kell!!
Érdeklődj ha esetleg érdekel egy e bicaj vásárlás előtt h rendszám köteles -e.
Bicikli út meg mindenhol mindenhová vezet :)
Amúgy régen én rengeteget bicikliztem és többször próbáltam elejtromos biciklit is.
Szerintem nagyon fan jó időbe olyan kb érzetre mint egy robogó :D

[ Szerkesztve ]

(#1171) Wesder válasza #58978304 (#1170) üzenetére


Wesder
félisten

Csőlàtàsom van elég durvàn ràadàsul néha azt sem veszem észre ami az orrom elött van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1172) #58978304 válasza Wesder (#1171) üzenetére


#58978304
törölt tag

Huh sajnálom :(
De az e bicikli az opció lehetne talán attól még.

[ Szerkesztve ]

(#1173) Wesder válasza #58978304 (#1172) üzenetére


Wesder
félisten

Ja nem lenne rossz néha kimenni Bayreuth-ba ott van minden.
Itt csak egy Edeka Netto meg Sparkasse.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1174) mike1334 válasza Wesder (#1167) üzenetére


mike1334
veterán

Hm, kár. Mondjuk, ha a hangulat meg a sztori jó, az el tudja vinni a hátán a játékot, de a LiS után éreztem egy kis csalódottságot, hogy igazából nem nagy hatással voltam az eseményekre...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1175) Wesder válasza mike1334 (#1174) üzenetére


Wesder
félisten

A legvége mindig ugyan az, csak döntéshelyzetekben tudod megvàlasztani hogy kit mentesz meg. Lesz olyan, ahol nem tudod megmenteni hiàba próbàlod màshogy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1176) mike1334 válasza Wesder (#1175) üzenetére


mike1334
veterán

Nem tudom elkezdjem-e. Mostanában hétköznap nincs idő játszani, és a Batman jobban birizgéli a fantáziám, a héten az is jön valamikor :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1177) Wesder válasza mike1334 (#1176) üzenetére


Wesder
félisten

13 óra az 5 rész + DLC.
Batman Collection-t megvettem.
Fent is van gépen, de most màs viszi el a szabadidőt. Megint elkezdtem a Sunset Overdrive-ot.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1178) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Crackdown 3 teszt alá akartam, de inkább nem teszem be oda. Itt viszont minden elfér

Achievement unlocked: "azok után, amin keresztülment"

;]

Meg van egy ilyen is.

[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1179) ProEvoFan válasza .LnB (#1178) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:D
Nyuszi vagy ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#1180) mike1334 válasza .LnB (#1178) üzenetére


mike1334
veterán

Szomorú az az ember, aki annak örül, hogy másnak rossz vagy kevésbé jó, kezet foghatsz padre-val.

Megjegyzem nem rossz nekik/nekünk, de ugye a kárörvendő egyén szempontjából kell nézni.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1181) .LnB válasza mike1334 (#1180) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem szomorú vagyok, hanem egy g*ci. :D Azok szemében akik nem értik a viccet.

Tudod, felvetődött bennem a kérdés, hogy most a PS4 topikból páran szivárogjanak át egy kicsit szapulni azt az egy szem X ex címet?! Részben ismerős szitu lenne nem?

Direkt nem is írtam inkább semmi olyan a C3 teszthez, mert ha én bármi írok az már bicskanyitogató pár ember számára. Még ha nem is lenne durva. És nem kell a feszkó.

Tudod, szerencsére X-esek között is vannak akik értik az ilyen poént. Meg tudják, hogy engem mennyire kell ebben a témában komolyan venni. Ezért ha elkap az ihlet, ezeket inkább priviben rendezem. Úgy nincs félreértés.

De azt gyönyörű olvasni, hogy a Crackdow 3 jobb mint a Spider-Man. És látod, meg tudom állni szó nélkül. Jót röhögök magamban és ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1182) #58978304 válasza .LnB (#1181) üzenetére


#58978304
törölt tag

Lnb ,tudod az xesek pont leszarják az exeket.
Szóval nem érdekli őket ha odaolvassák h nektek ennyike van...
(Még mindig nem alszom mert elvesztem a Metróban )
:)

Ja, ami nagyon szar lett itt sokak szerint.
Szegények, nyomják csak a HZD-t :D

[ Szerkesztve ]

(#1183) .LnB válasza #58978304 (#1182) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ó hidd el, be tudnám bizonyítani egy kommentel, hogy egyáltalán nem szarják ők le az exeket. ;]

Ne értsél félre te se. A HZD szerintem nem szar. Csak nekem nagy csalódás volt. A kettő különböző dolog ez.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1184) wierra válasza .LnB (#1178) üzenetére


wierra
senior tag

Belenéztem egy-két C3 videóba...te jószagú málnabokor...leesett az állam, nem találtam a szavakat, annyira gagyi az egész. :Y

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#1185) hombre[EU] válasza #58978304 (#1182) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem szar a Metro,de azért messze van a nagyon jótól. Tipikus "keleteurópai" cucc,ami többnek akar látszani,mint ami valójában aka alacsony költségvetésū game big budget csomagolópapírban. Semi-stealth játék amiben nem mūködik,hibás,broken az AI (már a beta videós cikk alá beírtam,de vitatkoztam velem,hogy ez csak béta még javulni fog,hát nem),rambózás sem szórakoztató, mert meh a gunplay, bugyután megírt dialógusok, olcsó voice acting...45perc után
Nem szar csak egy kategóriával gyengébb,mint ahol indul

Life, Uh, Finds A Way

(#1186) ProEvoFan válasza .LnB (#1181) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"De azt gyönyörű olvasni, hogy a Crackdow 3 jobb mint a Spider-Man"
:F
Az kemény...hahaha, lol.

(#1187) markknight válasza .LnB (#1181) üzenetére


markknight
veterán

Ne bolondozz, nem ezt írta a srác. Csak lepötyögte, hogy őt a Crackdown jobban lekötötte mint a Pókember, ami még igaz is lehet, mert egy agyatlan valami a cucc, kikapcsolódásra tökéletes is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1188) Wesder válasza .LnB (#1178) üzenetére


Wesder
félisten

Mondok én neked jó Xbox konzol exklúzív jàtékot.
Sunset Overdrive.
Nagyon jól összerakta az Insomniac, nem csoda hogy emeltek àt onnan elemeket a Pókemberbe.
A Quantum Break sem rossz film.
S-en nem futott valami jól, mikor meg X-re vàltottam màr nem volt letöltve, a havi netkeretem több mint felét most nincs kedvem beàldozni emiatt. Pedig a story érdekel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1189) #58978304 válasza Wesder (#1188) üzenetére


#58978304
törölt tag

Csak van ott free wifi amin letölthetnéd...

(#1190) Wesder válasza #58978304 (#1189) üzenetére


Wesder
félisten

Mivel Privàt IP-s wifi van teljesen szétfagyasztja a boxot. A NAT elérhetetlen így vennem kellett vodàs mobilnetet, amiből nincs korlàtlan így havi 200GB-t kell beosztanom havi 45€-ért.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1191) #58978304 válasza Wesder (#1190) üzenetére


#58978304
törölt tag

Hát így kicsit nehézkes kijönni 200Gb ból :(
Nekem is Vodám van feltöltős Prepaid 9€ fizetek mobil netre 2Gb os.
A Voda nem éppen olcsó am.

(#1192) Wesder válasza #58978304 (#1191) üzenetére


Wesder
félisten

Nem gàz, mert a multi nem fogyaszt sokat havi 1-2 jàték belefér a 200-ba. Csak hàt ugye az àra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1193) #58978304 válasza hombre[EU] (#1185) üzenetére


#58978304
törölt tag

Persze értem amit írsz és igazad is van.
Tényleg bugos szegényke de szerencsére azért nem olyan vészes :)
Jó persze meg elfogult is vagyok nyílván hiszen ca. 10 éve várok egy ilyen játékra.
Szerencsére engem nem zavarnak a bugok viszont hidd el h sok bugmentes AAA játékkal játszottam már amik ennyire képtelenek voltak behúzni.
Nyílván szeretni kell a műfajt is anélkül természetesen csak egy bugos játék a sok közül.
(De baromi szép bugos játék azt meg kell hagyni)
Fogalmam sincs milyen motor fut alatta (nem olvastam utána) de egy biztos ,nagyon dúrván domborít ! :D

Én nagyon tudnék díjazni egy folytatást ami bár nem rajongok az Openworldökért de full az lehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#1194) Carlos Padre válasza .LnB (#1066) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Annyira nem :D

Tény, hogy jól hangzik, hogy játszhatunk a PC-s és xboxos haverral együtt, de úgyis tudjuk, hogy csájnánámnöván lenne a vége. Azt se tudják megoldani, hogy a COD, BF, R6 Siege multikat ne lepjék el időről időre a 600+ pingű, lelőhetetlen arab fattyak, pedig most nem mixed a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1195) Carlos Padre válasza Wesder (#1076) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A kirekesztés az lenne, ha nem vehetnél ps-t, mert csak. Csak rajtad áll, hogy akarsz e ps exluzívokkal játszani, unalmas ez az állandó szerepjátszás.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1196) Mike válasza Carlos Padre (#1195) üzenetére


Mike
veterán

Hehe

(#1197) Wesder válasza Carlos Padre (#1195) üzenetére


Wesder
félisten

A kirekesztés az a crossplay-re vonatkozott, mert nem veszitek emberszàmba azt akinek nem PS-e van. "Fujj én biztos nem jàtszom Switch meg Xbox tulajokkal"
Na igen ha akarnék màr rég lenne, de egy jàtékot nem tudok mondani a CTR-en kívül ami PS vàsàrlàsra ösztönözne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1198) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#1089) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Playstation hatalmas offline felhasználói bázzissal rendelkezik, persze, hogy nem erőltetik mindent egy lapra feltéve rájuk. Ugyanakkor a Sony nem aludta át az elmúlt pár évet a cloud gaming terén, egyáltalán nem rossz a PS Now.

+ izd6583sawoe Persze csinálhatsz úgy, mintha az xcouddal ötvözött gamepass aka PS Now nem is létezne, nem is szívesen billentelek ki a kis alternatív valóságodból, de a Microsoft például ÉVEK ÓTA hugyozza körbe a Sony-t. Csak egy egészen icipicit belegondolva, a gugli mivel tudja majd eladni a szolgáltatását a Microsoft és a Sony szolgáltatása mellé? Mert, hogy helyettük, mint egyedüli előfizetés nem fog sikerülni az elég jól látható. Mégis mi tartalom lesz benne ami két szolgáltatásban nem?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1199) #58978304 válasza Carlos Padre (#1198) üzenetére


#58978304
törölt tag

A ps New egy borzalom fosch ..
Múltkor reggeltem 1 hó ingyen verzára de 2-3 nap után töröltem és le is mondtam az 1 hó utáni auto hosszabítást is .
Nincs itthon rossz netem de az a képminőség (homályos ,nemtudom egyáltalán van-e 1080p ) azok a laggok te úr isten ,oda gyomor kell ! ....
Á nagyon gyerekcipellő a Ps Now még!

[ Szerkesztve ]

(#1200) hombre[EU] válasza #58978304 (#1199) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az nem elég a streaminghez,hogy Nincs itthon rossz netem :) oda rohadt jó net kell, nagyon alacsony latency(ping)-el,mert minden 16ms egy eldobott frame,tehát 60as pinggel már laggos. A képminōség a sávszélességedtōl függ. "Mintát vesznek" a netbōl és a legalacsonyabb sebességhez lövik be a felbontást (plussz az encoding-decoding is betesz). Wifirōl ezért felejtōs.
Messze nem tökéletes, de nem is cloud gamingnek indult. Ezzel csak a BC-t akarták megoldani és véletlenül az egyetlen streaming szolgáltatás lett ami globálisan több millió embert ki tud szolgálni. Ha láttak volna benne fantáziát akkor fejlesztenék, de csak bōvítik,hogy közel maradjanak a tūzhöz ha neadjisten nagy sláger lenne a közeljövōben

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.