Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) ANT válasza dzsorden (#849) üzenetére


ANT
őstag

Pl. ennek a topiknak az 1. hsz-ében is le van írva egy hibakeresési lista, amit érdemes lenne ellenőrizned. Amúgy PIO mód miatt sztem se valószínű a lemez rontása.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#852) dzsorden válasza ANT (#851) üzenetére


dzsorden
tag

idézem: ahogy elolvastam az első hszt... de értem!

blattida: az írónk 1 atapi dvd rw 8xmax elvileg ez a neve, de még keresgélek, mert msi van ráírva. géphez adták és nem vágom nagyon.

[Szerkesztve]

(#853) dzsorden válasza dzsorden (#852) üzenetére


dzsorden
tag

nem találok ennél pontosabb megnevezést... sorry

megjegyzés: már most PIO-ban van megint az elsődleges vezérlő... ez beszarás - vagy nem?

(#854) kem


kem
addikt

4082b-t vennék alkatrésznek!

Köszi!

(#855) truba


truba
tag

Samsung SH-W162C dvd íróm van-ami némely lemezt/gyártót nem ismer fel-csak Philips DVD-RW/ és álltalában Philips lemezek részleges felismerése.Lemez a meghajtóban felpörög de aztán leáll és TC-ben hiba üzi:nincs ilyen meghajtó.Minden más lemezzel viszont müxik :)
Ja és lemez felpörgetésnél csúnya hangja van mintha rezonálna a meghajtó de Philipsen kivűl egyenlőre ír-és olvas mindent.Kb.1 éves olyan 300 lemezt irtam vele összesen.
Valakinek hasonló problémája? :F

(#856) blattida válasza dzsorden (#853) üzenetére


blattida
nagyúr

Az eszközkezelőben sem látod az MSI tipusát? Mert lehet,hogy firmware-t kellene frissítened, és ahoz köllene! Amúgy itt egy link a firmware-hez: [link] ! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#857) blattida válasza truba (#855) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálad sem ártana egy firmware frissítés, ha még nem lett volna! Innen letöltheted: [link] ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#858) truba válasza blattida (#857) üzenetére


truba
tag

Ok.Köszi :R

(#859) Gááboor


Gááboor
tag

Az én problémámra nincs valami ötletetek? (#847) Gááboor

(#860) PPeter válasza dzsorden (#852) üzenetére


PPeter
addikt

Az MSI írónak ilyen hülye device ID-je van, ez nem hiba. A lemezek rontása a régi firmware-nek köszönhető, sajnos a legújabb elérhető firmware-rel is sok baja van egy rakás lemezzel, szóval nem kecsegtetlek sok jóval.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#861) ANT válasza Gááboor (#859) üzenetére


ANT
őstag

Mér', az nem jött be, amit én javasoltam? Vagy ki se próbáltad?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#862) ANT válasza dzsorden (#852) üzenetére


ANT
őstag

Ja, oké. Azt az ''első hszt'' én nagy hirtelen előző hsz-nek olvastam-értelmeztem. Bocsi.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#863) dzsorden válasza ANT (#862) üzenetére


dzsorden
tag

no problemo

próbálom a firmwareket, köszi mindenkinek, aki írta!

(#864) mmdms


mmdms
addikt

helo mindenki !!!!
olyan gondom adódott, hogy mobilrackem tönkrement.ez eddig nem ojan gáz, mert betettem vinyót a helyére, és itt kezdöttek a gondok.
amíg egy idekábelen 1 vinyó és egy dvd meghajtó volt semmi gond nem volt.
de most egy ide kábelen van a 2 vinyó, és 1 ide-n a dvd író és a dvd meghajtó.
na itt a gond: csak azt az optikai meghajtót kezeli amejik masterre van állítva :F
a másikat láttya meg minden, de ha beteszek egy lemezt akko belessul a gép, egy idö mulva jo lessz,de ha a meghajtora ha rámegyek és meg akarom nézni a discet, akko belép abba, csak semmit nem lát a lemezen.
Segítségeteket várom!!! :O


[Szerkesztve]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#865) Gááboor válasza ANT (#861) üzenetére


Gááboor
tag

Bocs de nem tudom mi az a PIO mód és a dvd tulajdonságoknál sem találom.

(#866) ANT válasza Gááboor (#865) üzenetére


ANT
őstag

A PIO az optikai meghajtó egyfajta átviteli módja. Sajna lassabb, mint a DMA mód, ezért a PIO módban dolgozó író lassabban írja meg ugyanazt a lemezt, mintha DMA-ban lenne. Ellenőrizni az ''Eszközkezelő''-ben tudod. (Pl. a Sajátgép ikonon jobb klikk--->Kezelés--->Eszközkezelő--->IDE ATA/ATAPI vezérlők menüpont. Itt Elsődleges (v. Másodlagos) csatorna, azon belül a Speciális beállítások. Ha itt vmelyik eszköz aktuálisan PIO-módban lenne, az valszeg az íród lesz. Akkor leszeded az illesztőprogramját, és újraindítod a gépedet. Az illesztőprogramot pedig az ''Illesztőprogram'' fülön az ''Eltávolítás''-ra kattintva tudod leszedni. Kb. ennyi. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#867) Gááboor


Gááboor
tag

Hát igen én a dvd meghajtónál kerestem ezért nem találtam, köszönöm a választ.
Végül is felraktam egy lg H20L 1.02-es firmware-t , amit nem régen adhattak ki - gondolom- és ez megoldotta a problémát - de azért le kopogom-.

(#868) dzsorden válasza dzsorden (#863) üzenetére


dzsorden
tag

hiába találtam meg azt a firmwaret, ami passzolt az írónkhoz, nem jött be a dolog. elindítottam 4xesen (még cak nem is 8on...) és megint failed. :(((

(#869) ANT válasza dzsorden (#868) üzenetére


ANT
őstag

IDE kábel csere? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#870) PPeter


PPeter
addikt

Nem tudom mi a reteknek írtam be korábban, de beírom megint: firmware hiányosság. Írtam azt is, hogy a legújabbal sincs remény, nincs már terméktámogatása a meghajtónak, amely egyébként valamelyik BTC szériával azonos hardveresen, ha jól emlékszem a szétszedett drive belsejére.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#871) karesz501


karesz501
senior tag

Sziasztok,

Van egy 9400-as DELL Inspiron notim, amiben egy Philips (SQI) SDVD8820-as író van. DELL hinlapjáról legújabb A18 firmware fennt van, nero 6.6 ultimate-ot használok.

A problémám a következő lenne, vettem 10db + -os Ricoh DL DVD-t, és az írási folyamat felénél megakad write error-al az írás. Van esetleg ötletetek? Létezik, hogy újabb verziójú Nero kellene hozzá?

Csak ISO fájlokat szeretnék kiírni, ha esetleg vmi freeware progit tudtok ami kezeli a DL-t azt megköszönném, vagy ha van vmi trükk ezeknek a lemezeknek az írásával kapcsolatban akkor kérlek segítsetek.

Előre is köszi,
Karesz

Szerk.: egy kicsit OFF, a vége az nagyon :DDD

[Szerkesztve]

Life is no picnic!

(#872) karesz501


karesz501
senior tag

Az SQI természetesen QSI akar lenni...

Life is no picnic!

(#873) blattida válasza karesz501 (#871) üzenetére


blattida
nagyúr

ISO leszedése Decrypterrel MDS fájlal, kiírása ImgBurnel, az MDS fájl alapján!
Mindkét program ingyenes. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#874) karesz501 válasza blattida (#873) üzenetére


karesz501
senior tag

Az ImgBurn kezel más ISO kiterjesztéseket is, vagy csak MDS-t? A Decrypter át tud alakítani egyikből a másikba?Mert azért általában ''kész'' image-eket kell(ene) írjak... No semmi warez ;]

Szerk.: ImgBurn nagyon jó kis proginak tűnik, köszönöm szépen a tippet. Remélem így már menni fog a dolog. :R

[Szerkesztve]

Life is no picnic!

(#875) blattida válasza karesz501 (#874) üzenetére


blattida
nagyúr

Az MDS fájl csak a rétegváltás helyének pontos meghatározása miatt kell!
Egyébként sokféle formátumot kezel... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#876) karesz501 válasza blattida (#875) üzenetére


karesz501
senior tag

Értem. Összekevertem az MDF image formátummal... :B
De mi van az ISO formátumú image-ekkel? Azokhoz is lehet a Decrypterrel MDS-t kreálni?

Elnézést a nagyon OFF-ért, nem szoktam. :B

Life is no picnic!

(#877) blattida válasza karesz501 (#876) üzenetére


blattida
nagyúr

Utólag nem. Azért kell decrypterrel leszedni. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#878) PPeter


PPeter
addikt

1. Az ImgBurn az MDS állomány megléte (tehát az eredeti forráslemez rétegváltási pontjának ismerete) nélkül is képes teljesen jól működően felírni a DL lemezekre az image-eket, ugyanis a DVD-Video állományrendszer elemzése után felajánlja a használható rétegváltási pontokat az írás megkezdése előtt, illetve módosítani is képes a rétegváltás helyét mutató pointert amennyiben ez szükséges.
2. Ezzel összhangban már a korábbi verziók is képesek voltak arra, hogy egy ISO állományhoz MDS-t generáljanak. Tools -> Create DVD MDS file.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#879) skytheman


skytheman
csendes tag

Sziasztok! A problémám az , hogy nagyon hangos a DVD-romom. Nagyon felpőrgeti a lemezeket és kéne 1 jó sebesség szabályzó. Remélem tudtok segíteni. Előre is köszi.

(#880) ANT válasza skytheman (#879) üzenetére


ANT
őstag

Nero DriveSpeed. A Nero tartalmazza, asszem a Nero InfoTool-ban.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#881) skytheman


skytheman
csendes tag

Köszi az előzőt. Meg az is a gond , hogy nem mindíg olvassa be a lemezt. Miért?

(#882) ANT válasza PPeter (#878) üzenetére


ANT
őstag

És ez(ek) az eljárás(ok) csak DVD Video esetén működnek, v bármilyen .iso-val (pl. játék)?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#883) skytheman


skytheman
csendes tag

Mind1 ,hogy milyen lemezt használok, legyen játék, film,mp3,mindegyiknél ezt csinálja.

(#884) PPeter válasza ANT (#882) üzenetére


PPeter
addikt

A rétegváltás helyének csak a DVD-Video esetén van jelentősége ilyen értelemben, mert annál a logikai szektornál kell lennie, amit a DVD-Video állományrendszerében tárolt pozíció jelez a lejátszónak. Egy ''sima'' adatlemezen nincs jelentősége, ott gyakorlatilag bárhol lehet (kivéve ha mondjuk a lemez másolásvédelme ellenőrzi, hogy hol van), de az OTP (Opposing Track Path) elrendezés kiköti, hogy az első rétegnek mindig több adatot kell tartalmaznia, mint a másodiknak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#885) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok.

Problémáim vannak a DL lemezek írásával (Optiarc ad7173 író), nem tudja valaki, hogy a Liggy & Dee's firmware frissítés mennyire megbízható, esetleg próbálta valaki?
ezen a linken van: http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/Optiarc-AD-7170A/
köszi

(#886) ANT válasza skytheman (#881) üzenetére


ANT
őstag

Erre információ hiányában kicsit nehéz válaszolni. Milyen meghajtó, milyen lemezt nem olvas be, milyen a kábelezés stb? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#887) ANT válasza PPeter (#884) üzenetére


ANT
őstag

Értem, köszi. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#888) HellGreg válasza ANT (#886) üzenetére


HellGreg
őstag

NEC 7173 (1 hetes), eddig minden szimplarétegű lemezt gond nélkül megírt, de a Platinum +DL-t nem akarja, 60 % körül a nero lézerbeállítási hibát ír ki, az imgburn semmit, csak íráshibát. A rendszervinyó PM, egy másik vinyó SM, az író SS. Frissebb verziókat még nem próbáltam, de az előző NEC 3540-es szintén nem tudta megírni rendesen a DL-eket, kivéve 1 memorexet.

(#889) HellGreg válasza HellGreg (#888) üzenetére


HellGreg
őstag

Hoppá, bocsi, nem válasz volt, hanem új üzenet :B

(#890) PPeter válasza HellGreg (#888) üzenetére


PPeter
addikt

Nem szereti azt a DL lemezt, amit vettél. Használj Ricoh vagy Verbatim gyártmányt, előbbiből 2.4x-es már a noname meg olcsó brand alatt is előfordul 500 forintos ár környékén.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#891) HellGreg válasza PPeter (#890) üzenetére


HellGreg
őstag

oké, köszi, megpróbálom. mondjuk 2,4x-esen nem volt hajlandó írni, csak 4x-esen.

(#892) karesz501 válasza PPeter (#884) üzenetére


karesz501
senior tag

Tools-->Create DVD MDS file: az a bajom, hogy ettől függetlenül manuálisan kell kipipálni egy olyan fülecskét, hogy 'layer break LBA' és be is kéne írni ide az értéket. Gondolom.

De akkor ezek szerint ha nem DVD_Video image-t írnék DL formátumban akkor itt egy olyan szektor számát kell/lehet megadni, amelyik az összektorszám felénél legalább eggyel több?

Life is no picnic!

(#893) ANT válasza HellGreg (#888) üzenetére


ANT
őstag

Leszedted az íróprogramok újabb verzióit, és azokkal se megy? Akkor mégsem a meghajtód lesz a ludas. Erről mondjuk eszembe jut első, saját élményem DL lemezzel: asszem Ritek D01 sz@rság volt, az is besült valahol félúton. Azóta még csak nem is gondolok ilyen lemezekre. :DDD
Szerk: az a baj a DL lemezekkel, h van belőlük már jó néhány típus, de a többségük vmi bazári szar, amit nagy ívben kerülni kell! Ami tutira jó, az nem a legolcsóbb, de mit ér az ember az olcsó lemezekkel, ha csak dobálja ki a rontottakat?!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#894) PPeter válasza karesz501 (#892) üzenetére


PPeter
addikt

Ne írj be semmit a beállítások alatt a rétegváltáshoz, hagyd automatán, akkor majd megkérdezi íráskor, hogy mi legyen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#895) HellGreg válasza ANT (#893) üzenetére


HellGreg
őstag

Ja, igaz, abból a 4000 ft-ból amit elrontottam, vehettem volna 5 verbatimot vagy ricohot :O
mindegy, óccsó dvd-ből még lehet karácsonyfadíszeket készíteni :)
nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem az egyedüli DL, amit a 3540-es tökéletesen megírt, az a memorex meg a ricoh volt (bár a ricoh kiírta, hogy nem tudta lezárni, de működik).
megpróbálom a verbatimot, közben morzsolgatom a rózsafüzért az istenanya ikonja előtt :R

(#896) ANT válasza HellGreg (#895) üzenetére


ANT
őstag

Én NEC 3500-val nyomom, és amióta rontotta azt az 1 db. riteket, azóta csak Verbatim DL lemezt veszek. Itt a PH!-n már akkor is azt javasolták, és én megfogadtam a tanácsot! :D Ja és a DL lemezt mindig Decrypter/ImgBurn progival írtam.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#897) HellGreg válasza ANT (#896) üzenetére


HellGreg
őstag

Igen, éppen ezért most elkezdtem listát írni, milyen típusú dvd-ket írok a 7173-assal, milyen progival, milyen sikerrel. ha elegendő összegyűlik, közzéteszem, hátha mások nem járnak úgy mint én :)

(#898) karesz501 válasza PPeter (#894) üzenetére


karesz501
senior tag

Nem kérdezte meg, ellenben kb. a felénél 'write error' hibaüzenettel [link] elszállt. Ricoh +8x -as DL lemezek, elvben az egyik legjobb ha nem tévedek... Létezik, hogy nem szereti a Philips SDVD8820-as?

Life is no picnic!

(#899) PPeter válasza karesz501 (#898) üzenetére


PPeter
addikt

Valószínűleg az MDS-ben benne volt az eredeti rétegváltási hely. Létezik, hogy nem szereti. de más rezidens programok, emulátorok is bekavarhatnak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#900) karesz501 válasza PPeter (#899) üzenetére


karesz501
senior tag

DaemonTools-t használok egyedül, az deaktiválva volt mint ahogyan azt az első hsz.-ben (olvastam ám :DDD ) megjegyeztetétek. Az MDS-t már nekem kellett gyártani, mivel ez egy nem túl legális image file... :B

Milyen + -os DL lemez(eke)t ajánlotok, ha lesz egy kis időm beszerzem őket és végigtesztelem mindegyikkel az írót. Illetve az lenne még a kérdésem, hogy nincs-e valami teszt image file, nem biztos, hogy a warez erre megfelelő... :F

Life is no picnic!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.