Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) PPeter válasza morp (#1249) üzenetére


PPeter
addikt

Akkor ennek a vezérlőnek a BIOS beállításaival és/vagy a driver-ének cseréjével tudod orvosolni a problémát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1252) gban válasza morp (#1250) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor vagy PPeter-nél az igazság, azt meg úgy derítheted ki ahogy írtam, más gépben leteszteled, vagy pedig tényleg haldoklik a DVD rész, sokkal bonyolultabb egy DVD-t megírni mint olvasni, ha meg újraírhatót írsz, akkor alacsonyabb a sebesség, lehet, hogy ezért sikerül neki.
Vagyis nehéz így megmondani, de én kipróbálnám egy másik gépben, az nagyban segítene eldönteni hogy merre tovább.

[Szerkesztve]

Postázást nem vállalok.

(#1253) morp válasza PPeter (#1251) üzenetére


morp
aktív tag

mindenesetre köszi :R majd próbálkozom

(#1254) magi20


magi20
senior tag

sziasztok az lenne a kérdésem,hogyha egy asus 1618-as dvd író nem kap áramot,,mi lehet a baja?lehet hogy csak a vezérlő nem, érintkezik?vagy honnan lehet rájönni?vagy csak a szervíz marad?

tehát ennyi nem kap áramot.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#1255) ALI_G válasza PPeter (#1243) üzenetére


ALI_G
veterán

csak az a flashelő amivel akkor csináltam, .bin fájlt kér, azt meg nem találok, csak futtatható állományokat. Régiek meg nincsenek fent...
5let, hogy hol találhatok ilyet?

(#1256) Sdi válasza ALI_G (#1255) üzenetére


Sdi
addikt

Itt [link], vagy itt [link] nézted már ?

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1257) blattida válasza magi20 (#1254) üzenetére


blattida
nagyúr

Valószínű, hogy a tápcsatlakozó vagy a tápkábel a ludas. Dugd át egy másik tápágra, ami biztos, hogy funkcionál és próbáld ki úgy. Ha úgy sem megy, szervíz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1258) jamby


jamby
csendes tag

Üdv mindenkinek! Kellene egy kis help! A következő a problémám: vettem egy NEC 7173-as DVD írót és az első 10-15 DVD-t meg is írja 12x-en, de utána már csak 6-8x-an hajlandó írni, hiába van beállítva, hogy 12x-en szeretném, a lemez is ugyan az. Általában az alchoholt használom. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléme, mert már raktam új rendszert is és ugyan az a helyzet?

(#1259) PPeter válasza jamby (#1258) üzenetére


PPeter
addikt

Egészen pontosan milyen lemez? Melyik firmware van az íróban? Alcoholt felejtsd el, megkavarhatja a többi íróprogramot és a rendszert (ezáltal saját magát) is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1260) DigitXT


DigitXT
félisten

Vki?:B [link]

(#1261) blattida válasza DigitXT (#1260) üzenetére


blattida
nagyúr

ImgBurn-nel próbáld meg, a rétegváltás helyét állítsd automatikusra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1262) blattida


blattida
nagyúr

Nem egészen ide való, de sokakat érdekelhet, elérhető az EAC újabb verziója: [link]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1263) masterful87


masterful87
senior tag

Üdv!

Slim meghajtót szeretnék cserélni, de nem tudom, hogy mennyire tartják magukat valamiféle szabványhoz...
Az tiszta, hogy IDE-be IDE-t, meg SATA-ba SATA-t, de ezen túl bármelyik meghajtó kompatibilis bármelyik laptop ODD helyével?

Egy ACER laptopba menne valamilyen NEC DVD-író.

(#1264) blattida válasza masterful87 (#1263) üzenetére


blattida
nagyúr

Elvileg igen, csak arra kell ügyelned, hogy a burkolat is passzoljon a laptop nyílásába. És túl régi gépbe ne próbálj új meghajtót berakni, mert lehet, hogy nem ismeri föl/kezeli helyesen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1265) masterful87 válasza blattida (#1264) üzenetére


masterful87
senior tag

Köszönöm! Szemelőtt tartom a tanácsaidat! :R

(#1266) matekaneve


matekaneve
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy problémám. Van nekem egy NEC ND-3520A dvd íróm, és mostanában kezdte el azt csinálni, hogy mikor elkezdek dvd-t írni kiírja rögtön az elején, hogy ''too large buffer'' és egy hibával leáll. Magyarul egy db dvd-t nem tudok megírni! Próbáltam firmware-t frissíteni, de nem is engedi. Próbáltam DOS-os, windows-os progival is csinálni, de egyikkel sem engedte. Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mi lehet a gond? Vagy esetleg egy működő flshelő progit egy működő firmware file-lal tud valaki küldeni nekem? Jha amúgy 1.04-es firmware van rajta! Illetve igaz az, hogy nem lehet az OEM-es írókat frissíteni? Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm!

(#1267) blattida válasza matekaneve (#1266) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van valamilyen meghajtóbasztató program(alcohol, anydvd, stb) telepítve, azokat szedd le és próbálj meg úgy írni.
Az OEM meghajtókat is lehet frissíteni. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1268) matekaneve


matekaneve
csendes tag

Semmi ilyesmi nincs fenn. Nero meg daemon tools van fenn csak. Nero-ból először azt tettem fel amit eddig is használtam, a 6.6.0.15-öst aztán most feltettem a 7.9.6.0-t és ezzel is ugyanaz a gond! A firmware frissítést pedig úgy csináltam, hogy a dvd írót áttettem Secondary Master-re de nem engedte. Aztán megpróbáltam csökkentett módban is de úgy sem engedete. Mi lehet a gond?

(#1269) AMD Power


AMD Power
titán

Az a lézer beállítási hiba mit takar?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1270) blattida válasza AMD Power (#1269) üzenetére


blattida
nagyúr

Vagy szoftveres probléma-nem megfelelő kommunikáció az író és az író szoftver között, valami rezidens buhera program(anydvd, alcohol,stb) gátolja az információáramlást vagy hardveres gond-a meghajtó lézerdiódája halódik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1271) blattida válasza matekaneve (#1268) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugye a démon nem aktív, írás közben?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1272) AMD Power válasza blattida (#1270) üzenetére


AMD Power
titán

Daemon tools az szokott menni közbe. Akkor lehet ,hogy ez a probléma.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1273) matekaneve válasza blattida (#1271) üzenetére


matekaneve
csendes tag

Ment, de most kipróbáltam úgy is hogy letiltottam és nem sikerült így sem. Átviszem faterom gépébe hátha ott jó... Ha valakinekvan valami ötlete az jelezze légyszi. Köszi!

(#1274) PPeter válasza matekaneve (#1266) üzenetére


PPeter
addikt

Ugyanolyan lemezekkel próbálkozol, mint korábban? Mi változott a gépen? Milyen alaplap, milyen ATA/IDE vezérlő, milyen drivert telepítettél (ha tettél ilyet) külön hozzá?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1275) matekaneve válasza PPeter (#1274) üzenetére


matekaneve
csendes tag

Nha! Átvittem faterom gépébe, kipróbáltam, tökéletesen működik. A régi gépem: gigabyte GA7VTXE+ és a proci: Athlon XP 1600+ (Palomino). Ez a múlt hónapban elszállt, mert vszinű zárlatos lett. Én meg azt hittem vitte magával a dvd írót is. Havertól kértem kölcsön egy lapot meg procit (amit most használok) ez meg egy 2500+-os Barton meg egy Chaintech 7NJL1 (vagy mi a fene) lap. Lehet, hoyg nem szereti ezt a párosítást? Mert faterom gépében gond nélkül megírta a dvd-t, engedte frissíteni a firmware-t is, abból is a legújabb hivatalost tettem fel és ott tökéletesen működött... Visszahoztam ide és megint halálán van, szal sztem lehet nem szereti most ezt a gépet.

Jha amúgy nem ugyanolyan lemezekkel próbáltam. TDK, Verbatim, Fujifilm. Ilyeneket próbáltam, szal még azt sem lehet mondani, hogy vacak lemezek...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1276) PPeter válasza matekaneve (#1275) üzenetére


PPeter
addikt

Ha vetted volna a fáradságot hogy visszaolvass, vagy a topik 1. hozzászólását átnézd, akkor már rég okosabb lennél. Az a problémád gyökere, amit már hatvanezerszer leírtunk, hétről-hétre, újra meg újra, csak ugye ''write only'' userekkel nem lehet mit kezdeni. Ha több ATA/IDE vezérlő van az alaplapodon, akkor lehet, hogy nem mindegyik támogatja az optikai meghajtókat. Kézikönyv, leírás átnézendő. Ha Nforce chipes alaplapod van és ennek az ATA/IDE vezérlőjére dugtad a meghajtót, akkor nem szabad feltenni az Nvidia féle IDE/ATA drivert. Ha VIS, SiS chipkészlet van rajta, akkor a lehető legújabb driver kell. Néhány vezérlő/meghajtó páros a kábelezésre is érzékenyebb, érdemes kipróbálni egy biztosan hibátlan 40 eres kábel végén, masterként, egyedüli eszközként, illetve ha eddig 40 eres kábeled volt, akkor 80-assal próbáld ki. Csudaszép hengerelt, világítós szuperkábelek nem ajánlottak. De ezt mind leírtuk már. Sokszor.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1278) matekaneve válasza PPeter (#1276) üzenetére


matekaneve
csendes tag

Igen! Nekem is eszembe jutott, hogy mikor telepítettem a chipset drivert akkor feltettem ilyen IDE vezérlőket is vagy mi a szöszt! Amúgy vettem most új lapot meg procit és tökéletesen működik minden! Szóval csak szeretném megköszönni az ötleteket, illetve Neked PPeter a konkrét megoldást is, és elnézést, hogy újra elkellett mondanod, hogy mi a helyzet! Szal köszi mégegyszer!

(#1279) Kicsirics77 válasza molngab (#1277) üzenetére


Kicsirics77
veterán

lehet olyan külső behatás érte a lemezt amitől hibás lett és nem feltétlen fizikai behatás
vagy csak egyszerűen x-akta

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1280) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Van egy Plextor 608CU dvd íróm ([link]). De nem akar DL lemezeket írni, pedig kéne neki. Neroval írnám, a Pio 109 simán meg is írja, ez meg csak kiköpi az üres lemezt mintha nem lenne rajta elég hely. Mi a túró lehet abaj?

(#1281) steve63


steve63
csendes tag

Sziasztok!
V3505 gépem van, egyik percről a másikra a DVD/CD iró nem ismeri fel az RW lemezeket!!!
Mi lehet a megoldás??? LG oldalon nem ismerik ezt a tipust!!!
Várom a segitségeteket!
Köszi

(#1282) blattida válasza Dr. Akula (#1280) üzenetére


blattida
nagyúr

Melyik Nero-val? Egyébként ilyesmire használj ImgBurn-t. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1283) blattida válasza steve63 (#1281) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak az újraírhatóakat nem? Többféle lemezzel is kipróbáltad?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1284) blattida válasza molngab (#1277) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen lemez, mivel és hogyan írva? Lehet anyaghiba is, de az írás minősége is okozhatta.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1285) Dr. Akula válasza blattida (#1282) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A legújabb (7860 vagy mi a száma), illetve az azelőttivel próbáltam. Sima adat írás lett volna, 1 gigás fileokra darabolva, tehát még a 2 giga+ fileméret miatt se kellett aggódni. Egyszerűen leszarta hogy DL lemez van benne, 4.5 giga felett sárgán húzta a csíkot, és írás helyett azonnal kidobta a lemezt hogy nincs elég hely. Pedig csak 7 giga volt, simán a DVD9 maximum jelzése alatt volt a csík vége.

(#1286) blattida válasza Dr. Akula (#1285) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen DL lemezzel próbáltad? Az üres DL lemezt felismeri rendesen?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1287) Dr. Akula válasza blattida (#1286) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

TDK slim tokos (zöld borító, szürke lemez) DL.Azt nem néztem meg külön felismeri-e, számomra ez alapértelmezett volt, de majd megnézem. De gáz lenne ha még ezt se ismerné fel, mert akkor mit ismer? :)

[Szerkesztve]

(#1288) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi olyan gondom lenne h az íróm túl gyorsan ír. Kocsiba kéne írnom de csak 10-szeresen enged a Nero írni. Az író windowsos meghajtójánál nincs lekorlátozva a sebesség.
6.3.0.3-as néró van fent. Fel kéne tenni hozzá valami drivert?


[Szerkesztve]

(#1289) PPeter válasza Mr-Pamacs (#1288) üzenetére


PPeter
addikt

Ez nem a driveren vagy a programon múlik, hanem az írón, hogy milyen sebességet ismer (és ajánl fel) a behelyezett lemezhez. Ezt korlátozni nem tudod. Újabb Nero ettől függetlenül nem árthat, mert a 6.3.x.x elég régi.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1290) Mr-Pamacs válasza PPeter (#1289) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

De eddig tudott 2*esen is írni ezzel az íróval és ezzel a Neróval.

(#1291) FlasH-BacK válasza Mr-Pamacs (#1290) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

És mi változott meg azóta? Nem lehet hogy csak azért írt 2x-esen, mert nem tudta gyorsabban írni az adott lemezt?:F

Egyébként nekem meg az a gondom van, hogy az Lg 4082B-m egy ideig írta a dvd-r lemezeket, majd gondolt egyet, és azóta ha elkezdem vele az írást, a nero kiír egy hibaüzenetet (lemez nem megfelelő vagy v.mi ilyesmi), és abbahagyja az írást. Az a bosszantó, hogy ez a lemez elkezdése után történik, így az írható lemezt már nem tudom használni utána. Verbatim 16X DVD-R lemezt használtam eddig is, és régen megírta. Ezen kívül minden mással boldogul: cd-r, cd-rw, dvd-rw/dvd+rw. Már több néróval is meg lett nézve, illetve azóta többször cseréltem alaplapot is alatta, szóval nem az lehet a baj.
Valakinek valami tippje esetleg? Köszi előre is.

(#1292) Mr-Pamacs válasza FlasH-BacK (#1291) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Csak annyi h ujra lett rakva a win, de ugyan az a win ugyanaz a Nero.

(#1293) Armyman


Armyman
csendes tag

Hello mindenki!!!

Az lenne a gondom,hogy egyik percről a másikra a Nero nem tudja letörölni a CD-RW / DVD+RW / DVD-RW lemezeimet, sőt írni sem tudja. Azt mondja, hogy ''sajnos az öszeállításunkat nem lehet felírni erre a CD fajtára''. Most akko mi van? Lecseréltem a legújabb Néróra a softwaret, más regkulcsot is beírtam...semmi. Az Alcohol simán letörli és meg is írja a lemezeket de ezzel nem lehet összeállítást csinálni!

Valaki HELP!!!

Köcce.

[Szerkesztve]

(#1294) lazydog válasza Armyman (#1293) üzenetére


lazydog
addikt

Szedd le az Alcohol-t, és csodát fogsz látni! :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1295) Armyman


Armyman
csendes tag

Hy!

Köszi de semmi köze hozzá...Régebben is meg voltak egymással..Nem lehet ez a problem...főleg,hogy ezt is kipróbáltam... Valami más gond van..

Azé..köcce!

(#1297) FlasH-BacK válasza molngab (#1296) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Már pedig a program a ludas, mert valahogy ''kiakasztja'' az íródat, az hogy a post-nál nem jut tovább, azért van mert a meghajtó nem reagál, nem tudja a bios detektálni. Próbálkozz frissebb firmware-el, biossal, ha a CDroller-ből már a legfrissebb van fent...

valaki a #1291-re? :F

[Szerkesztve]

(#1298) blattida válasza molngab (#1296) üzenetére


blattida
nagyúr

CDRoller uninstal, helyette EAC, de azonnal. Nem is értem, minek egy roller... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1299) kumpl válasza blattida (#1298) üzenetére


kumpl
aktív tag

Eladtam a havernak a régi gépemet (alaplap, proci, ram, vga), és most neki olyan gondja van, hogy windows alól nem olvas neki a dvd-írója. Be tett a gépbe egy cd olvasót, az meg tökéletesen működik. A dvd-íróról tud windows-t telepíeni. Berakott még 2 dvd-írót, de azokkal is az a probléma. Az övé egy pio 111D, egy asust, meg egy nec-t próbált. Ha be is olvasnak nagynehezen valamit, és programot akar róla indítani, nem win32-es alkalmazás...
Nekem soha semmi baj nem volt a géppel, tehát a cucc biztos jó!! Frissen telepített windowsal próbálta, semmit nem telepített fel, vírus, spyware nincs!!!
Ja, 2 különböző windowst is próbált, mindkettő SP2-es... Más gépben működik mindhárom dvd-író...
Help!!!!

Hopp, ezt nem válasznak szántam... :W

[Szerkesztve]

(#1300) blattida válasza kumpl (#1299) üzenetére


blattida
nagyúr

IDE kábel csere, író legyen egyedül masterként a kábel végén. Milyen IDE vezérlő van a gépen?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.