Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) lorcsi válasza SBPanka (#800) üzenetére


lorcsi
veterán

a néróban az extrák közt a meghajtó sebességének vezérlését nézted már?

vagy esetleg más íróprogrammal?

(#802) Rosti(HUN)


Rosti(HUN)
csendes tag

Hali. Vettem egy dvd írót NEC optiarc DVD RW AD-5170A a neve. Tudja ez a tipus a LightScribe-t?

(#803) PPeter válasza Rosti(HUN) (#802) üzenetére


PPeter
addikt

:O :W

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#804) Calogero válasza Rosti(HUN) (#802) üzenetére


Calogero
addikt

[kép]

(#805) Ramius válasza Rosti(HUN) (#802) üzenetére


Ramius
őstag

A vásárlás előtt kellett volna megkérdezned, nem? :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#806) szukjoci


szukjoci
csendes tag

Sziasztok!Van 9 honaoja 1 asus 1608p3s dvd irom es eddig semmi baja nem volt egeszen mostanaig.Elkezd drasztikusan ingadozni a bufferje majd leall es vege a dvd-nek.De a dvd-t megirja ugy 50%-ig es ez utan jelenkezuk a problema.A nero-ban kiirja hogy Dma Driver error es az iras leall.Windows ujrainstalalva firmware frissitve.Az iroval lehet a bibi?Mindent megprobaltam de semmi .Szerintem csak az iroval lehet a gond mert minden mas siman fut rajta de jo volna egy par velemeny
Segitsetek PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O

(#807) blattida válasza szukjoci (#806) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha semmi változásnem nem történt a gépeden, akkor próbáld ki egy másik gépben is az írót.
Ha ott sem működik normálisan, irány a garancialevéllel a bolt és csere! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#808) blattida válasza blattida (#807) üzenetére


blattida
nagyúr

És előtte nézd meg, hogy nem váltott e át UDMA-ról PIO módra az író, mert ha igen, állítsd vissza! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#809) Siriusb


Siriusb
veterán

a nero cd-dvd speed minőségtesztje mennyire mérvadó?
van egy nec7170s, ricoh és verbatim dvd-re is a minőség mutató 0-3 között van. :o
kétféle szoftverrel is ki lett próbálva az írás. (16 ill 8x sebességgel)

LG DVD íróval sem sokkal jobbak az eredmények (más gépben), amiket megnéztem.

Esetleg ennyire utálná a fenti márkákat?

(#810) blattida válasza Siriusb (#809) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyon nem, így nem kell elkeseredned! Használható tesztet dévédén csak Plextor és Benq meghajtókkal lehet végezni,cédén a Lite-On íróival is. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#811) Siriusb válasza blattida (#810) üzenetére


Siriusb
veterán

huhhhh, hallottad a mázsás követ legördülni? :))

köszi!

(#812) cascada


cascada
senior tag

sziasztok!

remélem tudtok segiteni :)
Az lenne a gondom, hogy betettem egy DVD-t az irómba: PLEXTOR PX-740A /BSRB Firm/ és Total Commanderben felmásoltam a lemez tartalmát, aztán vettem volna ki a lemezt, megnyomtam az irón a kiadás gombot, a zöld LED kialudt, de a lemezt nem adta ki. A Tálca nem nyilt ki. Restartoltam, lehuztam a tápkábelt, ujra rátettem, semmi. A Windows ban látta a lemezt restart után és világitott is a LED de amint megnyomtam a Kidás gombot, a LED ujra kialudt és nem csinált semmit. Kikapcsolt állapotban azzal kis fém pálcikával ki tudtam szedni a lemezt, kihuztam a tálcát, majd visszatoltam még kikapcsolt állapotban.

Az a gondom most, hogy a tálca igaz most már kinyilik de valamiért marha gyorsan :F
Előtte nem ilyen gyorsan nyilt ki. Most meg annyira gyorsan nyitja ki a tálcát meg húzza vissza, hogy majd kiesik az egész :F

Nem tudja valaki, hogy miért lett ennyire gyors? Kicsit zavaró :S lehet hogy rosszul csináltam valamit? És nem lett volna szabad visszatolni a tálcát, hagyni kelett volna hogy ő húzza vissza magától bekapcsolásnál?

Köszi szépen a válaszókat előre is! :)

(#813) buherka


buherka
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Optirac(NEC) AD-7173A DVD írót csak egy gondom van vele.
Ha beteszek egy DVD filmet vagy AVI filmet ez a sz@r író úgy pörgeti, mint az állat.
Úgy süvít minta dög :((( , amig ki nem veszem a lemezt.
Van mellette egy ASUS íróm is, de az nem csinálja ezt. Olyan csendes, hogy az hihetetlen.
Nem tudtok valami megoldást, hogy abbamaradjon ez az égtelen süvítés amit ez az író csinál.
Csak Plextor lemezt használok, lehet hogy ez a gondja , mondjuk gyári DVD-vel is ezt csinálja...
Ekkora fos lenne a NEC márka :F
HELP plíz... :O

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#814) blattida válasza buherka (#813) üzenetére


blattida
nagyúr

Az NEC nem szar márka. Szedj le hozzá sebességszabályozó programot, amivel tudod lassítani az olvasást, így nem lesz olyan állat hangos. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#815) blattida válasza cascada (#812) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tettél kárt benne, ez biztos. A 740-es nem igazi Plextor drive(Benq), de a Plextools-ban lehet, hogy ennek is tudod állítani a lemeztálca sebességét! Próbáld ki, mert ha működik vele, akkor szép lassúvá tudod tenni, finom lesz és gyengéd! :P

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#816) buherka válasza blattida (#814) üzenetére


buherka
addikt

Ahogy mondod: állat hangos :O, akár egy rakéta!!!

Már bánom, hogy megvettem :W
Pedig ASUS-t akartam én balga, csak jól rábeszéltek.
Szóval kell hozzá egy sebességszabályzó progi...mekkora szégyen egy ''nem szar márka''
DVD írótol, hogy ilyen marhaságokkat kell hozzá telepítenem.
Tiszta szégyen.... :(((

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#817) fero02 válasza blattida (#814) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Tudnál nekem mondani egy ilyen progi nevet? (ha jó lenne pio11db-hez, akkor mégjobb lenne!)

Előre is THX!!! :R :R :R

Üdv!

(#818) mr_ricsi válasza buherka (#816) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szóval kell hozzá egy sebességszabályzó progi...mekkora szégyen egy 'nem szar márka'
DVD írótol, hogy ilyen marhaságokkat kell hozzá telepítenem.''

Teljesen igazad van! Legközelebb vegyél inkább valami ócska meghajtót, ami nagy sebességnél nem képes korrektül olvasni a lemezeket, ezért kénytelen saját maga lecsökkenteni a lemez pörgési sebeségét. Így aztán tényleg halkan fog olvasni. :W

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#819) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
A problémám a következő a dvd olvasó/író-mal a következő történt: Egyik napról a másikra nem pörgeti fel a lemezt.Próbálkozik, de hiába!1-2 cd-t beolvas, meg a gyári dvdket álltalában, de pl amit előző nap irtam vele, azt már nem! Majd ma még megpróbálok sűritatt levegővel kifújni,de lehet hogy kuka lesz belőle?ha valakinek van valami ötlete, akkor írja már le légyszi, vagy ide, vagy a mathgery@gmail.com-ra!
Köszönöm előre is!

(#820) blattida válasza mathgery (#819) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen író, milyen lemezzel,mekkora sebességen írva, firmware a legfrissebb e?
Sűrített levegővel ne fújkálj bele! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#821) mathgery


mathgery
aktív tag

pioneer író, és általában 4xes sebességen írok vele, de most semmilyen lemezt nem akar beolvasni fimvere nrmtom, hogy a legfrissebb e, de már használom ezt az íról 2 éve,és eddig semmi baja nem volt!ezért csodálkozom, hogy egyik napról a másikra megzakkant:(

(#822) ANT válasza buherka (#816) üzenetére


ANT
őstag

Használsz Nerot? Mert abban van Nero DriveSpeed, amivel tudsz szabályozni sebességet(Nero InfoTool-ban).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#823) :AMF:


:AMF:
senior tag

#817: Nero DriveSpeed.
#816: Ha egy kicsit utánajártál volna a megfelelő topikokban, akkor tudhatnád, hogy a NEC-ek bizony süvítenek, mint a rakéta. De van rá megoldás. Lehet, hogy egy kicsit macerás lecsendesíteni, de attól még nem ''sz@r'' író.

[Szerkesztve]

(#824) blattida válasza mathgery (#821) üzenetére


blattida
nagyúr

Pontosan melyik Pioneer? Frissíts firmware-t! Csak a maga által írt lemezeket nem olvassa be, vagy semmilyen írott lemezt? Az írás működik? Hány lemezt pörköltél meg vele? Ha nem raktál föl semmilyen új programot, nincs új hardver/szoftver a gépedben, és tényleg egyik napról a másikra nem olvassa a lemezeket, és nem is írja, akkor próbáld ki egymásik gépben is. Ha ott sem megy, akkor csere.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#825) mathgery


mathgery
aktív tag

Nem tudom, hogy pontosan milyen az iro, mert most a melóhelyen vagyok....a firmwaret megpróbálom frissíteni, hátha segít..Most irni sem tudok vele, a nyerslemezt sem pörgeti fel, és azt irja ki, hogy nincs lemez a meghajtóban...2 éves, szóval párszáz lemezt már megírt, új progi egyedül egy új nero van fent...asszem 7. valami...az lehet baj?Ja és tényleg egyik napról a másikra, egyik este még néztem róla filmet, márnap meg semmi....abszolult azt a lemezt sem olvasta be, emit előző este irtam vele!
Ja annyi még, hogy egy nero speed test et kezdtem el vele és valami hibát irt ki.....jelenthet ez valamit?

(#826) cascada válasza blattida (#815) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi szépen!

(#827) ursaminor válasza mathgery (#825) üzenetére


ursaminor
csendes tag

Minek másik gépbe vinni. Próbálj meg bootolni egy CD-röl. :W

(#828) blattida válasza ursaminor (#827) üzenetére


blattida
nagyúr

A bootolás fasza dolog, csak nem jelenti azt, hogy a dvd írója jó. :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#829) ursaminor válasza blattida (#828) üzenetére


ursaminor
csendes tag

Bocs hogy megkérdezem, de nem az alapoknál kéne kezdeni?
Le kell húzni minden IDE-t, rá dugni a DVD-t oda ahol a winyót
eddig látta. Betenni egy bootolós lemeztés bekapcs. Ha jó az
eszköz kutya kötelessége bebootolni. Ha nem akkor vagy ko-
szos vagy rossz a kábel (táp-ide) legyengült az opto elmászott
a fókusz. Ha ezt mind megnézted és minden jó, a legnagyobb
távolság amit meg kell tenned az a kukáig tart és egy könnyed
csukló mozdulattal bele. :Y :Y

(#830) bazsi123


bazsi123
csendes tag

szevasztok

a gondom egy slim dvd-íróval van. ami egy csodás gericom bellagio notebook-ban van. vagy volt. a gépben egy qsi sdw-041 modell volt eredetileg. ami meghalt. előbb dvd-t nem írt, aztén nem is olvasott, aztán a cd-kkel nem boldogult. vettem egy lg gsa-t10n modellt. a notebook bios-ában az eredeti egység a secondary csatornán van. az lg behelyezése után viszont ez a csati disabled. azaz nincs optika egység a bios szerint. a windows felismeri a dvd-t, de csak secondary slave-n, és pio módban. ami nem túl gyors írást/olvasást eredményez. gondolom, azért ismeri fel, mert mégiscsak plug&play. azt mondták okosok (acomp), hogy a gericom bellagio master egységet keres, az lg meg slave. át lehetne állítani masterre, de azt szervízben kéne csinálni (jó pénzért). firmware frissítés uis nincs még ehhez a modellhez. most itt állok egy retek helyzetben. a ciki leginkább az, hogy mivel a bios szerint nincs optikai egység, így nem is tudok boot-olni - ha jön egy windows crach, akkor a gép mehet a kukába. van valakinek ötlete? vagy egy pontos célzást követően inkább rúgjak bele a gép közepébe...?

(#831) buherka válasza mr_ricsi (#818) üzenetére


buherka
addikt

Na ezt jól megkaptam... :B

Az az ''ócska meghajtó'' az nem tudom milyen lehet, de lehet, hogy az halkabb lenne.
De most már így jártam, belenyugszom és kész.
Az tény, hogy baromi jól és gyorsan olvassa a lemezeket.
16X sebességgel is vígan írkálja a Plextor lemezeket, de hát a hangja az aztán ott van a szeren.
Azért remélem nem gázoltam bele a lelki világodba :F :R :R :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#832) mr_ricsi válasza buherka (#831) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az tény, hogy baromi jól és gyorsan olvassa a lemezeket..''

A 16x-os sebesség akár 9500-as fordulatszámot is jelenthet. Nehéz megérteni, hogy azért lehetett a korábbi olvasód halkabb, mert harmad/negyed ekkora fordulatszámmal forgatta a lemezeket? (És -persze- ugyanilyen mértékben lassabb is volt a jelenlegi NEC-ednél?)

Vagy ha nem akarsz szoftverből fékezni, akkor használj jó minőségű lemezeket, amelyek jobban ki vannak egyensúlyozva, és kisebb a hullámosságuk is, aztán máris halkabban működik az íród.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#833) supernova78


supernova78
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Plextor 750A dvd írót és az lenne a gondom, hogy amit kiírok vele lemezt (próbáltam verbatim tdk) lemezt is.Időnként,nem teljes képernyőn de szét esik a kép,mintha olvasási hiba lenne ,ez miért lehet? A leg lassabban írom,a dvd lejátszó nem lehet baj szvsz mert amiket nem én írtam noname lemezt simán lejátsza és egy kis hiba sincs.Nem értem mi lehet a baj:(
PLZ help!

AsusP5LD2, Intel P4 3,4 , Gainward 7900 Gt,2GB ddr2 667,Chieftec 450W

(#834) blattida válasza supernova78 (#833) üzenetére


blattida
nagyúr

Frissítsd a firmware-t és ne a legalacsonyabb sebességgel próbáld megírni a lemezeket, hanem 4X-esen, esetleg 8X-osan!
És ez az író eredetileg egy Teac. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#835) supernova78 válasza blattida (#834) üzenetére


supernova78
csendes tag

Kösz az infót, még egy segítségre lenne szükségem; hogy kell frissíteni?
Tudom, hogy Teac, pont ezért csodálkoztam, hogy nem lehet vele jól írni. :)

AsusP5LD2, Intel P4 3,4 , Gainward 7900 Gt,2GB ddr2 667,Chieftec 450W

(#836) blattida válasza supernova78 (#835) üzenetére


blattida
nagyúr

A Plextor honlapjáról letöltöd [link] , és utána lefuttatod. Egy .exe kiterjesztésű fájl. A frissítés alatt lemez ne legyen a meghajtóban. Restart, majd használat! ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#837) IRON STORM válasza supernova78 (#835) üzenetére


IRON STORM
őstag

Eléggé válogatós író. MCC004 Verbatimokat nagyon szereti és jól is írja. DVD-R lemezeket nem komázza annyira. Inkább + R lemezekkel etesd.

Csak a TDi!

(#838) supernova78


supernova78
csendes tag

Okka köszi a segítséget nektek!

AsusP5LD2, Intel P4 3,4 , Gainward 7900 Gt,2GB ddr2 667,Chieftec 450W

(#839) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !


Napokba szereztem be egy LG irot (18x lightscribe-os) a mar meglevo Pio 108 melle.
Sajnos az tortenik hogyha Pio es az LG bent van a gepben (egy 80 eres kanocon - mert csak egy IDE csatim van) akkor bar jol es megfelelo sebesseggel irnak hibasan olvasnak vissza, fuggetlenul attol hogy melyik a master vagy slave.
Ha viszont csak egyik van bent akkor az jol ir es jol is olvas.
Tap problema lehet? (410-esem van) vagy alaplap? (P5B deluxe E6300 alapon)
Talalkozott mar vki ilyen problemaval?

Eki - az eredeti

(#840) blattida válasza EkSYS (#839) üzenetére


blattida
nagyúr

A Pioneer és az LG nem szerencsés egy kábelen. Próbálj IDE kábelt cserélni, ha nem a Windows saját IDE driverét használod, tedd föl azt, és úgy próbáld ki! :P

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#841) EkSYS válasza blattida (#840) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia !


Ugy erted hogy az eszkozkezeloben az ne az alaplap sajat keszletet hasznaljam hanem a windozet? melyik pontban kell azt atallitani?
kosz
b

Eki - az eredeti

(#842) blattida válasza EkSYS (#841) üzenetére


blattida
nagyúr

Leinstallálod az alaplap driverét, utána a windows úgyis telepíteni fogja a sajátját, ha hagyod!
Eszközkezelő/IDE/Másodlagos/Driver/Uninstall kb. :P

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#843) EkSYS


EkSYS
senior tag

Kosz.

Szr. volt az IDE kabel. es raadasul csak 40eres
kosz a segitseget!

Eki - az eredeti

(#844) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

LG íróknál úgy általánosságban hol lehet megnézni, hogy adott firmware milyen mediaID-jű lemezeket támogat?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#845) Midas 22


Midas 22
csendes tag

Hello mindenki!

Problémám akadt itt egy dvd-íróval... Haverom tegnap vett egy Nec 7173as írót és hozzám hozta, hogy próbáljam ki. 5 dvd-t írtam meg eddig és ebből hármat elrontott. Illetve nem is tudom, hogy elrontotta-e... A tünetek a következők: megírom a dvd-t, visszaellenőrzi a nero, és azt mondja, minden ok. Viszont mikor megnézem, hogy mi van a dvd-n, nem lát rajta semmit se. A vicc az, hogy a CDSpeed-del is le tudom ellenőrizni, kiírja nekem, hogy mennyi hely foglalt a lemezen, de akkor se lát rajta semmit sem, sem a total commander, sem a sajátgép. Egy fujifilm DVD-R 16x-et és két TDK DVD-R 16x-eset írtam rendre 8x, 4x és 16x-es sebességekkel, szóval nem tudom, mi lehet a gond, a sebesség biztos nem... Írtam még ezen kívül egy másik tdk-t, meg egy verbatimot is, azokat visszaolvasta rendesen. A dvd-ket a másik dvd-olvasóm sem tudja természetesen beolvasni (Lite-On SOHW 1653s). Hozzátartozik a történethez, hogy a gépben a táp nem tartozik a legstabilabbak közé, de ez nem zavarta az előző tulaj dvd-íróját, meg az én Lite-Onomat se... Szóval nem tudom, mi lehet a probléma, mindenesetre még él a 3 napos visszavásárlási gari, de azért ha valaki esetleg tudna segíteni, azt megköszönném

(#846) dzsorden


dzsorden
tag

hi!

tegnap vettünk 8 maxell dvd-r-t, és már négyet elcseszett a neronk ''burn process failed'' címszó alatt. adatok: at 8x (11080kb/s), nero 6, író: ATAPI DVD RW 8XMax
itt a log linkje: [link]
a megjelenítés miatt (nem volt a .txtben sortörés) htmbe raktam.

ps: tudom, h hülyeség volt több dvd-t pazarolni, de hogy mér is tettem azt már leírtam itt: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=210559
most látom, h ott már adtak 1 tippet. próbálkozom!

(#847) Gááboor


Gááboor
tag

Hello
Lenne egy kis problémám a DVD íróval. LG-RAM GSA-H20L típusról van szó. Bárrmilyen beállítást választok a sebesságnek , még 16x-osnál is kb. 40 percig ír egy lemezt. Emellett a lemezt gyorsan kezdi forgatni pont mint , amikor rendesen működött. Az író progi meg először ki írja a rendes időt majd csak számol tovább és kb.40 perc , amíg megír egylemezt. Már több szoftevert és lemezt is kipróbáltam . A neroból most valamelyi 7-es verzió van fenn , de mással sem volt jó. A lemezeket nem rontja el , viszont még , ami aggaszt , hogy írás közben fagyogat a gép , vagyis szaggatottá válik az ablak mozgatás a kurzor mozgás és a zene lejátszás ...... A gépem egy core2 duo meg , ami kelle bele ehhez...
Nem értem. Egy firmvert is felraktam korábban a RAM miatt -nagy nehezen találtam- de se előtte se utána nem változott ez a jelenség.
Légyszi segítsetek..

(#848) ANT válasza Gááboor (#847) üzenetére


ANT
őstag

Nem PIO módba állt vissza az író? Ellenőrizd az Eszközkezelőben. Ha igen, illesztőprog. eltávolít, utána restart.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#849) dzsorden


dzsorden
tag

ahogy elolvastam az első hszt engem is megragadott ez a pios dolog, megcsináltam, de nem merek írni, nehogy még 1 dvd menjen kárba... lehetett ez a probléma? most már át van állítva!

(#850) blattida válasza dzsorden (#849) üzenetére


blattida
nagyúr

Önmagában a PIO mód miatt nem fog írást rontani a meghajtó! Más lesz ott a gubanc. Milyen íróról van szó pontosan?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.