Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Bubu79 válasza sbazsi (#50) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

Elvileg összeakadhatnak, bár nálam jól megvan egymás mellett a NERO, meg az ALCOHOL 120% ( meg a CloneCD, meg a Ulead Video Studio CD író magja )
Esetleg próbálj meg felrakni egy frissebb NERO-t, vagy használd az Alcoholt image kiírására.. :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#52) sbazsi válasza Bubu79 (#51) üzenetére


sbazsi
veterán

mindkettőnél ezt csinálja.
telepítsek rá egy nero-t? :F

(#53) sbazsi


sbazsi
veterán

meik most a legfrissebb? :F

(#54) PPeter válasza sbazsi (#53) üzenetére


PPeter
addikt

Úgy érted melyik? A 6.6.0.16-os.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#55) SkieC


SkieC
csendes tag

Sziasztok!

Hozátok fordulok a problémámmal. Van egy nem tom milyen szériájú LG DVD írom
de csak 1 éve van meg, és nem is írtam vele olyan sokat szerintem.
A probléma ott kezdődik, hogy írni ír, de csak ujraírható cuccokat a sima dolgokat elcseszi.
Szerintetek ez mitől van, mit csináljak, tényleg csak a kuka marad számára?

(#56) PPeter válasza SkieC (#55) üzenetére


PPeter
addikt

''Nem tom'' milyen íród van pontosan, ''nem tom'' milyen rendszered, ''nem tom'' milyen lemezre próbálod, ''nem tom'' milyen programmal, ''nem tom'' hányszorosan, így mondanám, hogy dobd ki, sőt én is kidobnám, de ''nem tom'' merre van a kuka. Takarítsd le a CD/DVD-író szoftvereket (mindet) és próbálkozz egy friss, új Nero telepítés után. Alaplapi IDE/ATA vezélrő drivere is tud okozni, de ehhez tudni kellene, milyen géped is van.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#57) Bubu79 válasza sbazsi (#53) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

Én részemről a 6.6.0.8-at használom, de PPeter megadta a választ:R
Ha eddig is 6.6-osat használtál, simán upgrade-elheted a friss verzióra, ha régebbit, akkor azt le kell szedni, és utána kell felrakni az újat. Ha ez után sem megy a dolog, akkor szvsz szedd le a Nero-t, és használd inkább az Alcoholt, mert azzal mindent tudsz másolni, bár talán a Nero barátságosabb kezelésű. sajna elképzelhető, hogy a progi eltávolítása után sem áll helyre a rend, ez esetben próbáld meg visszaállítani a rendszert az alcohol előtti állapotra -talán van visszaállítási pont, ez után szedd le a Nero-t, és úgy telepítsd fel az Alcoholt. Ha nincs visszaállítási pont, akkor sajna Win reinstall:(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#58) PPeter válasza Bubu79 (#57) üzenetére


PPeter
addikt

Mondjuk a két program közül pont az Alcohol az, ami úgy bele tud fosni az eszközök kommunikációjába, hogy hibajelenségeket okoz (más programok használata közben is), tehát első körben mindenképp attóp szabadulnék meg. Egyrészt totál felesleges program (a legtöbb íróval amúgy sem lehet kiírni az újabb védelmeket tartalmazó image fájlokat, akkor meg minek?), másrészt meg borzalmasan bele tud kavarni a rendszerbe, ha valaki csak felteszi az összes többi programmal együtt, de beállítani már nem tudja, hogy ne kaksizzon bele a rendszerébe.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#59) SkieC


SkieC
csendes tag

Hi!

Akkor szerintetek a szoftverrel van a bibi nek a DVD íroval.
Különben XP van a gépen és valami régebbi néró de ezekkel írt régen is és mostmár nem csinálja.(Mármint az írást)
Ja és a gép: 1.6 duron, alaplap valami viás de szerintem nem ez a gond mert akkor már az elején nem írt volna.

De köszi kiprobálok egy másik nerot aztán meglátjuk.


[Szerkesztve]

(#60) Bubu79 válasza PPeter (#58) üzenetére


Bubu79
addikt

Én nem talákoztam még az általad említett problémákkal, az előző konfigomon, és ezen is gond nélkül futott együtt egy pár CD író progi, sőt másoknak is sikerült már felraknom hasonlóképp, de mint tudjuk a számítástechnikában nem létezik tökéletes kompatibilitás:D
Amikor megvettem a Tunerkártyámat, napokig szívtam vele, mire sikerült működésre bírni, rrendben volt minden, saját IRQ, tisztességesen felrakott driver, mégsem ment. Végső kétségbeesésemben elkezdtem újrarakni a rendszert, és lépésről-lépésre néztem, hogy mikor fexik ki a kártya.
Amikor felraktam a Nero 6.3-as verzióját, dobott egy hátast a meghajtóprogramja ( valszeg a csomagban lévő Nero Vision Express kodekjei szarták el ), végül is a 6.6 használatával megszűntek a gondok. ( Tudom, minek vettem PixelView kártyát, amikor mást is kapni:Y, ez hiba volt, de szerencsére nem végzetes. )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#61) Bubu79 válasza SkieC (#59) üzenetére


Bubu79
addikt

Igen, több, mint valószínű, hogy szoftver gubancod van. A döntést neked kell meghoznod, hogy melyikkel folytatod tovább ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#62) PPeter válasza Bubu79 (#60) üzenetére


PPeter
addikt

Nem szeretem a szerencsére bízni, hogy valami működik vagy sem. Egy totál felesleges programot, ami ráadásul beleszól az alapvető rendszerfolyamatokba is, épp ezért nem ajánlok olyanoknak, akik nem tudják megérteni, hogy a rendszer számára a program működése, jelenléte. Pl. alapbeállításban az Alcohol blokkolja az összes többi program számára a lemez pontos adatainak lekérdezését. Itt a fórumon nagyon-nagyon szokszor - több tucatszor - derült már ki, hogy ezért fagyott a felhasználó másik CD/DVD-író programja stb. A szerencsének köszönhetően működhet valami: de erre tudatosan építeni - és főleg másoknak tanácsot adni - nem lehet és nem szabad.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#63) Bubu79 válasza PPeter (#62) üzenetére


Bubu79
addikt

Vettem az okítást, de nem a szerencsére alapoztam, tekintve, hogy mint írtam már néhányszor eljátszottam a dolgot, és még nem szaladtam bele a problémába.
Hiszed-e vagy sem, akkor is így van!

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#64) PPeter válasza Bubu79 (#63) üzenetére


PPeter
addikt

Magyarul szerencséd volt eddig. :D De ezen igazán kár vitatkozni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#65) Bubu79 válasza PPeter (#64) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem szeretnék én sem vitatkozni :)
Csupán azért mertem válaszolni, mert tényleg nem találkoztam még a problémával.
Most, hogy tanulmányoztam az adatlapodat, azt hiszem valamit kapisgálsz a témából:DDD:DD. :R:

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#66) PPeter válasza Bubu79 (#65) üzenetére


PPeter
addikt

Hát már egy kis ideje ezzel foglalkozom :DDD Éppen most kezdtem el az első ('97-es PCGurukban megjelent) cikkeimet is kirakni a webre, és kezdek rájönni, hogy megöregedtem. :O:D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#67) SkieC


SkieC
csendes tag

Jó köszönöm szépen a segitséget de szerintem lesz egy egész gép ujrainstall, aztán meglátjuk mi lesz csak addig is kell legalább 15 RW dvd mert csak arra tom kiírni a fontosabb adataimat, mert ugye simát nem ír.

De azért ilyen hülyeségen nem kell összeveszni, legfeljebb veszek egy másikat vagy ezt is hugomnak adom mint minden levetett cucomat a gépből.

Még egyszer köszönöm a segitséget majd elpötyögök vele ha hazaértem aztán majd megyírom, hogy javult e vagy sem.

THX

(#68) Bubu79 válasza PPeter (#66) üzenetére


Bubu79
addikt

Csak annyira vagy öreg, amennyire annak érzed magad:D 2 hónapja kb.70-nek éreztem magam, mert összejöttek kicsit a dolgok, de már minden OK. és újra 26 vagyok:D
na de most már nem OFF-olok többet:R

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#69) Bubu79 válasza SkieC (#67) üzenetére


Bubu79
addikt

De hát mi nem is veszekedtünk! Csupán megvitattuk a dolgokat:D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#70) PPeter válasza SkieC (#67) üzenetére


PPeter
addikt

Na tessék, ha nem lelsz megoldásra a segítségünkkel, akkor a hugicád nekünk köszönhet egy írót :D :C

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#71) massssza


massssza
csendes tag

Pioneer DVR-108D DVD írás probléma!!!
Porbálám a következő : DVD írásnál a tároló szintjelzés 50-98% között ugrál, eddig 91-97% között ugrált írásnál és így 10 perc helyett 25-30 perc egy DVD írása, de szerencsére működnek a DVD-k, de bosszantó a lassú írás. Nem telepítettem semmit a gépre, nem is töröltem nincsen hálózatban, és Internet sincs a gépen. A DVD író firmware a legújabb 1.20-as.Sebességek : c:19123KB/s, d:20672KB/s, g:55040KB/s, h:49254KB/s Csináltam az összes meghajtón : híbaellenőrzést, törezettségmentesítést Mi lehet a probléma?

(#72) Caesarion


Caesarion
aktív tag

Hy all,

nem konkrétan az íróval volna gondom, hanem inkább archiválási trükkhöz szeretnék segítséget kérni. ha tudnám hogy ''szaknyelven'' hogyan lehet szépen megfogalmazni akkor először célirányosan keresnék rá itt a fórumon vagy google.-n, de így hogy csak körülbelülre tudom mit akarok... félhomályban tapogatózok.

Ha egy többCDs programot ( vegyünk alapul pl. egy játékot: Baldursgate 4-5CD) szeretnék hordozhatóság miatt (is) másolni DVD-re akkor hogyan tehetném meg úgy (!!) hogy telepítés alkalmával ( vagy pölö 2.-es CD kampán után) a program ne krákogjon hogy ''most rakja be az X-dik lemezt..'' mikor az is ott van ( vmilyen formában) a DVD-n.

-- sima könyvtárakat hozzak létre és másoljam bele a cd-k tartalmát
-- iso-fájlokat csináljak és akkor DaemonTools-al VirtualDrive-okat készítek majd telepítés előtt meg jákékkor váltok...
-- egyszerű másolással és valami kis program segítségével ''speciális'' setup.exe indítófájlt tudok készíteni...

illetve ezek után szükség lesz e a program futtatásához a dvd-re vagy mindent feltelepít és vinyorol üzemel... vagy ez már programfüggő?

ha kész megoldást nem is tudtok, javaslatokat hogy hol nézzem meg ill milyen címszó alatt, azzal is nagyot segítenétek.
THX

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#73) Caesarion válasza Caesarion (#72) üzenetére


Caesarion
aktív tag

UP

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#74) WillChi válasza Caesarion (#72) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha védőmásolatként használod, akkor a DaemonTools-os verzió lesz szerintem a Te barátod.

Mod.: Használahatsz más programot is pl.: Alcohol 120%, a lényegen nem változtat...

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#75) Caesarion válasza WillChi (#74) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Az első számú cd-t is ISO fájlba, vagy azt lehet simán is másolni a dvd-re...? merthogy a setup.exe-nek tök mindegy hogy most honna indítom, nem? :F

illetve a minden CDről security-safe-copyt készítek a dvd-re, elvetélt ötlet úgy összehozni őket, ( kisprogram, setup.exe-mahinátor, vagy akármi) ami megoldaná a ''CD''csere-berét by DaemonTools?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#76) WillChi válasza Caesarion (#75) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem feltétlenül mindegy, hogy honnan indítod. A legjobb lenne, ha Alcohollal mentenéd le őket, az elsőtől az utolsóig. Ezek a progik egyszerre több imaget is kezelnek (a Daemon, ha jól emlékszem, 4 meghajtót tud felmountolni), az már más kérdés, hogy a program mindig ugyanazon a meghajtón keresi a többi lemezét, vagy rugalmasabb, és átnéz a többire is...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#77) Eddy5589


Eddy5589
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is lett egy kis problémám, szerintem ilyet még nem hallottatok.

Tegnap este kezdődött, és ma is előjött, ezért is bátorkodom leírni.

Jelenség: a cd író önálló életre kelt, elkezd ki-be mozogni a tálca, néha
teljesen kijön, néha félig, ütemesen, ritmusra stb.

Mintha valaki szórakozna vele.

Na, erre varjatok gombot!

Azt azért megnéztem, hogy müxik-e, rendesen beolvassa a cd-t.
Az írást nem próbáltam.
A típusa valami NoName, de Philips alapokon.

Nem a vincseszterek nőnek, hanem a bájtok foglalnak kevesebb helyet.

(#78) mr_ricsi válasza PPeter (#66) üzenetére


mr_ricsi
veterán

PPeter
''Éppen most kezdtem el az első ('97-es PCGurukban megjelent) cikkeimet is kirakni a webre''

Az ''interlace''-es cikkedet kerestem 1-2 hete, és sehol nem leltem a honlapodon.
Nem lehetne valahogy úgy elhelyezni, hogy a gyengébb képességűek is megtalálják?

Köszi!


Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#79) PPeter válasza mr_ricsi (#78) üzenetére


PPeter
addikt

Az még nem került át az új adatbázisba, ezért nincs kint az oldalon épp most. Hamarosan kikerül megint.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#80) mr_ricsi válasza PPeter (#79) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#81) sbazsi válasza Bubu79 (#57) üzenetére


sbazsi
veterán

Te is tapasztalátál már hasonlót?

A következőket hajtottam végre:
Alkohol eltávolitás. Nem ment.
Nero eltavolitás, új nero telepítése. Nem ment.
Ekkor megprobáltam még egyszer az alkoholt, de azzal sem ment.
Ekkor mindkettőt leszedtem, és eltávolítottam a rendszerből a dvd-írót.
Restart, dvd felismerve, telepítve, majd nero reinstall de ezek után sem ment.
És nagyon nem akarok reinstallt.
:F:F:F

/a gép egy notebook, acer travelmate 4101/

(#82) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A minap vettem egy Pioneer 110d típusú DVD írót. Hazaviszem, berakom, elkezdek DVD-t írni. Pontosabban kezdenék, mert már első alkalommal elszállt a NERO writing failed üzenettel. Lehet az a probléma, hogy olcsó DVD lemezre írok (Ridisc - ez itt a reklám helye :P, de hát csak ilyenem van). Szóval nincs erre vmi megoldás (firmware frissítés)? És ha igen, mit és honnan kell letölteni, ill. hogyan kell telepíteni? :F Nem fogja ez elb#&@szni az írót???? :Y És egyáltalán, más is lehet a probléma? Köszi! :R

Let the Zone take me if I am.

(#83) PPeter válasza kutga (#82) üzenetére


PPeter
addikt

Gondolom CMC gyártmányú Ridisc lemez, azt a korai firmware-kkel nem komálja a DVR-110D, mindenképp frissítsd 1.22-re, akkor elvileg már megírja.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#84) kutga válasza PPeter (#83) üzenetére


kutga
nagyúr

Kösz a gyors választ. Már csak az a kérdésem, hogy honnan kell(ene) letöltenem a frissítést, és hogyan telepítsem? Most töltöttem egy sima exe fájlt, amit a keresőben találtam, ezt kell futtatni? Nem lesz baja a meghajtónak?? :Y

Let the Zone take me if I am.

(#85) sbazsi válasza sbazsi (#81) üzenetére


sbazsi
veterán

ja igen,
a hibajelenség: :B
image file-okból a konyvtárakat nem hozza létre, hanem a rootba teszi a file-okat.
ez ügye DVD-nél lejátszhatatlanná teszi a dolgokat.

még egy adalék: a daemon tool egy pár napig rendesen kezelte az image fileokat, de mostanában ő is mindent a rootba pakol.

(#86) Bubu79 válasza sbazsi (#85) üzenetére


Bubu79
addikt

Valami rendesen összerondította a rendszeredet. Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy nem úszod meg a reinstallt:(
Nem próbáltad a rendszervisszaállítást? Ha nincs visszaállítási pontod, akkor sajna tényleg csak a reinstall marad:(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#87) sbazsi válasza Bubu79 (#86) üzenetére


sbazsi
veterán

Nincs visszaállítási pont. :(((

(#88) sbazsi válasza Bubu79 (#86) üzenetére


sbazsi
veterán

Neked volt már ilyen/hasonlo?

(#89) Bubu79 válasza sbazsi (#88) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem, nekem még nem volt hasonló ''élményem''. Mint feljebb írtram már néhány gépre pakoltam fel Nero/Alcohol 120% kombót, de azokon semmi ilyet nem tapasztaltam.
Ajánlom figyelmedbe PPeter hozzászólásait feljebb, Neki alighanem nagyobb a rutinja ilyesmiben, mint nekem:DDD ( csak nézd meg az adatlapját ), és újratelepítéskor szívleld meg a mondandóját. Sajna Nálad úgy tűnik nem komálja egymást a 2 CD író progi, PPeter után szabadon: használd a Nero-t. Esetleg megpróbálhatod újratelepítéskor azt, hogy felrakod a 6.6-os Nero-t, csinálsz egy visszaállítási pontot kézzel, és ez után megpróbálod felrakni az Alcoholt. Talán a friss verziók már elviselik egymás t:(

Szerk.: Holmi helyesírási hibák javítása:DDD

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#90) cleric


cleric
tag

Hello,
van egy olyan gondom a Plextor DVD-írómmal, hogy egyszerűen nem tudok se CD-t, se DVD írni vele. px712 satás. Egyébként CSAK az én gépemmel nem működik, máshol kipróbáltam és írt mindent!
Megpróbáltam csomó progival: Roxio (ezt adták hozzá), Nero, PlexTools...
Amikor rámegyek, hogy írja, mindig elmegy 6-7%-ig, és nem csinál semmit. A Nero szerint a Lead-In fázisban tart csak, tehát még el se kezdi írni. Utánna ha kiveszem a CD-t (vagy DVD-t), akkor még használható, a régi CD-írómmal meg tudom írni. Ez egyszerűen hihetetlen, mi lehet a gond??????
amúgy a gép idevágó adatai: DFI Lanparty SLi-Dr alaplap és egy 3700+ AMD64 San Diego maggal.

Légyszi segítsen valaki!
előre is kösz

https://lightyear.com/go/adam149

(#91) PPeter válasza cleric (#90) üzenetére


PPeter
addikt

Nem minden S-ATA kontrollerrel kompatibilis, de szoftveres probléma is lehet, ha a rendszeredben összevesztek a telepített programok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#92) cleric


cleric
tag

Ez most mit jelent, próbálkozzak más íróprogival?

https://lightyear.com/go/adam149

(#93) PPeter válasza cleric (#92) üzenetére


PPeter
addikt

Nem. Próbálkozzál más alaplappal vagy íróval :DDD. A Plextor amerikai oldalán van valami kompatibilitási lista a S-ATA kontrollekről, hogy mivel megy/nem megy a 712SA.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#94) cleric


cleric
tag

Megtaláltam a listát, de a DFI abszolút nincs rajta. Valószínű nem kompatibilis :O

Akkor nem veszi meg valaki?

https://lightyear.com/go/adam149

(#95) cleric


cleric
tag

Vagy esetleg egy valamilyen másik FEKETE DVD-íróra cserélném...

https://lightyear.com/go/adam149

(#96) sbazsi


sbazsi
veterán

melyik dll felelős az optikai egység működéséért xp alatt?

(#97) corn3l


corn3l
csendes tag

udvozlet!

probalkoztam mar sok helyen kideriteni hogy mi is lehet a baj a drága pc-mel, de eddig nem sok eredmenyt hozott, itt és most hátha.
Egy 160 gigás samsung vinyom van (sp1614n) meg egy Pioneer A07 Dvd égető, ami most lényeg lehet. Minkét eszköz külön Ata csatornán van, masterben. Win ben be vannak állítva jól a Dma-k, vékony szálú Ata 100as kábelt használok mindkét cucchoz.

A probléma az, hogy ha 4x es sebességgel írnék Dvdt, vagy közel azonos sebességen Cdt, akkor a gép lelassul, a vinyóled majd' kirobban a helyéről. Taskot váltok, és rosszabb esetben (Nero 6 alatt) a szoftveres buffer 0-ra esik, majd a hardveres szintén. Aztán összekapja magát úgy 10% körül és minden buffer visszaáll 100% környékére eszméletlen darálás után.
Az iróhoz dobozoltak Pinnacle szoftvereket, a burner progi (Instant Cd/Dvd) használatakor szintén ez a helyzet.

Felvetődtek Biosbeli beállítási lehetőségek is, de a haverom által javallt opciókat nem találtam (NF7 v2.0 | 6.0 Award updattel). Pl: Ide-hdd block mode.
El nem tudom képzelni mi lehet a gond, elvileg minden okés, működie kéne dehát..

!Ha tud valaki segíteni, vagy találkozott már ilyen problemmel, írjon pls!

(#98) VOid


VOid
tag

Most vettem egy plextor px-740a dvd-írót a következő a gondom, amint belépek a winbe mese mozdul, ugy mond nemtok dvd-t rakni bele mintha nem kapna áramot(de kap, mert mielőtt belépne winbe lehet bele dvd-t rakni), ez a probléma mitől lehet?

(#99) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Segítsetek, ha tudtok, mert lassan megőrülök...

Nero-val nem tudok dvd-t írni, mert azt a hibaüzenetet kapom, hogy '' A tároló túl nagy''. Ezt kb. az írás kezdete után 4-5 mp-el jelzi is és leáll. Kipróbáltam a deepburner és a burn4free szoftvereket is, de a helyzet fagyás az írás kezdetekor... Azt hittem, hogy tönkrement az íróm (LG), így ma vettem egy NEC 4550A-t, de sajnos nem javult a problémám. Ami még elég érdekes, hogy pl. alkohollal tudok írni, de mindezt úgy, hogy a puffer 100%-ról az első 10 mp-ben leesik 0%-ra és végig úgy marad. Ennek ellenére kiírja hiba nélkül...
További furcsaság, hogy a rendszer az összes vinyót és optikai meghajtót scsi-nek látja (AIDA teszt viszont már nem), pedig nem egyik sem az. Bár ez a probléma már megvan 1 éve, és eddig sem okozott semmi gondot.
Az alaplapom Chaintech 7NJL Apogee és a hozzá mellékelt cd-ről tettem fel az nvidia nforce drivereket, mert a legújabbal nemigazán volt működőképes. A primary ide-n csak a rendszervinyó van (samsung 80 G), a secondaryn a NEC masteren, egy 250 G samsung slave-en. A nagyobbik vinyó 1 hetes, és a problémám is kb. akkortájt kezdődött, lehet, hogy van köze hozzá...

Megköszönném, ha valakinek lenne valami használható ötlete. Egyelőre csak egy IDE-kábel csere jut eszembe...

(#100) corn3l válasza bladesks007 (#99) üzenetére


corn3l
csendes tag

-probalj nerot frissiteni
-esetleg win reinstall
-probald az idekabelen mashova tenni (ha nem secondary master akkor slave ben esetleg)
-ha egyik sem muxik probalkozz biosfrissitessel

csak tipp

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.