Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) Probiker válasza Kicsirics77 (#1500) üzenetére


Probiker
aktív tag

milyen sima exe? egy php file-t szed le. Ha exe lett volna elhiheted, hogy nem kérdem meg ho most mivan.
Ha átnevezem exére akkor sem csinál semmit.

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#1502) Kicsirics77 válasza Probiker (#1501) üzenetére


Kicsirics77
veterán

bocs akkor elszúrtam a linket minnyá kezdek valamit vele
felvettelek messengerre


[Szerkesztve]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1503) Probiker válasza Kicsirics77 (#1502) üzenetére


Probiker
aktív tag

Probléma közreműködéseddel sikeresen elhárítva.
Köszi a segítséget :R

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#1504) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Van egy Samsung dvd íróm. Ha dvd filmet írok ki vele nero 7tel, 4xes írási sebességen(és ha máshogy is) részben hibás lesz a dvd. Ezalatt azt értem hogy a gépem tökéletesen, minden hiba nélkül lejátsza, az asztali dvd lejátszón viszont szaggat. Firmware frissités megtörtént. Mi lehet a gond?köszi

(#1505) PPeter válasza dave93 (#1504) üzenetére


PPeter
addikt

Ezek már kész filmek (máshonnan kaptad stb.), vagy valamilyen videós programmal (esetleg magával a Nero programcsomaggal) Te tömöríted a képet/hangot és te authorizálod a DVD-Videot? Mert a szaggatás nem biztos, hogy lemez- és íráshiba, hanem lehet szabványtan, rosszul authorizált DVD-Video állományrendszer miatt is, ami a PC-nek nem gond, de az asztalinak beletörhet a foga. Pontosan milyen íród van (firmware is fontons) és milyen lemezre próbálkozol? Legújabb Nero ajánlott és érdemes egy esélyt adni az ImgBurn programnak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1506) dave93 válasza PPeter (#1505) üzenetére


dave93
őstag

Ezek eredetileg avi formátumú fájlok amiket egy WINAVIvideoConverter nevű programmal konvertálok át dvdbe.A legújabb Nero van fent. Philips +os dvdre próbálkozok. A dvd író egy Samsung TS-H552U. Pontosan nem tudom milyen firmware van fent, de a régebbi verzióval se lett jó és a ma frissitett legújabb verzióval se jó.

(#1507) PPeter válasza dave93 (#1506) üzenetére


PPeter
addikt

Jó eséllyel nem szabványos DVD-Video anyagot gyárt neked a program.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1508) dave93 válasza PPeter (#1507) üzenetére


dave93
őstag

Akkor szerinted milyen programot használjak?

(#1509) PPeter válasza dave93 (#1508) üzenetére


PPeter
addikt

Nem tudom (én más oldalról közelítek a DVD-Video készítéshez, mert hivatalos kiadványokat készítek, ehhez való szoftverekkel), mert az ilyen egygombos konvertereket hála az égnek elkerülöm.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1510) Kicsirics77 válasza dave93 (#1508) üzenetére


Kicsirics77
veterán

használd mondjuk a nero recode-t
azzal biztos sikerülni fog és nem lessz hibás

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1511) PPeter válasza Kicsirics77 (#1510) üzenetére


PPeter
addikt

A Recode nem fog neki AVI-ból DVD-Videot készíteni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1512) IRON STORM válasza dave93 (#1508) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha normális minőséget akarsz, akkor Canopus Procoder. Ezzel csinálsz aviból mpeg videot és mpeg audiot( vagy wav audiot és külön progival ac3 as hangot). Ezután dvd maestroval vagy dvd-labbal szépen authorizálod az anyagot. Ez biztos szabványos lesz. 9800 as bitráta fölé ne menj.
Ha tényleg ez lesz a gondod, akkor azt már másik topicban folytatjuk.

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#1513) Kicsirics77 válasza PPeter (#1511) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nero vision-t akartam írni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1514) raczger


raczger
őstag

hy all!

a laptopomba a dvd író mostanság nem szereti a dvd-ket beolvasni, és főleg írni nem:S szerintetek mi lehet a baja?:S
próbáltam volna egy firmware frissítést de gugli ezúttal nem volt a haverom így 1 óra szenvedés, keresés után l*f*szt sem találtam, kicsit nagyon ideges vagyok már :(((
esetleg ha ebben tudna valaki segíteni nekem megköszönném!
Típusa: matshita UJ-831D
(matshita UJ-831b-hez találtam, de félek hogy az teljesen más és nem jó hozzá igyhogy nem próbálkozok inkább ilyesmivel:S)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1515) lorcsi


lorcsi
veterán

3 lemezt akartam megírnio és az első után nem látta agép a 111L-t :F
(111L:master, 120s:slave) 90centis 80 eresen vannak
próbálgatás után kiderült, hogy a kábel romlott el :((
fura, hogy egyik pillanatról a másikra történt :F

(#1516) PPeter válasza lorcsi (#1515) üzenetére


PPeter
addikt

Sokszor írtuk már, hogy az ODD-k nem mindig szeretik az ilyen kábeleket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1517) lorcsi válasza PPeter (#1516) üzenetére


lorcsi
veterán

nagytoronyba viszont nincs más csatlakoztatási lehetőség :(

(#1518) haxy27


haxy27
aktív tag

itt egy érdekes dolog.

Van egy NEC AD7173A és AD7170A dvd íróm. a gyári firmwarevel és az utána következökell is tökéletesen megir minden lemezt de visszaolvasni csak a legujabbal tudja öket. No persze nem mindegyikkel van igy mert vam amit rendessen vissza olvas. viszont ameik lemezt nem olvassa vissza a régi firmwarevel azt nem tudom lemezröl lemezre vagy képfájlba és onann ki irni. Azért mert simán tulirja a lemezt olyan mintha nem venné észre hogy az adat a másikrol elfogyot már és le kéne zárni a lemezt. De merevlemezröl tökéletessen ir. Mégvalami azokat a lemezeket amelyeken nem látja az adatokat a régifirmwarevel azokat a powerdvd progi lejátsza és az ISOBooster is olvassa, ugyanaban a meghalytóban. Az új firmvarevel AD7170A 1.04 és a AD7173A hoz a 1.03 firmwarevel már olvassa és a merevlemezre is másolhatom. de lemezröl lemezre még gyorsmásolásal sem lehet másolni. :W
Mégegy észrevétel bár ezt nem tom nem biztos hogy az író hibája. A CD lemezt ami 52x és az iró 48x azt csak 32x sebeségel irja de mindegyiket elrontja és ez csak irás után mikor tesztelem a lemezt akkor derül ki. de 8x sebeségel jó. A lemez TDK eredeti igaz jó átlátszó a lemez. Most enyire le romlott a CD anyagminösége vagy nem tud az íróm már cdt irni, peddig még fél éves sincs. Ja és mindaketőnél ugyan az a jelenség.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#1519) PPeter válasza haxy27 (#1518) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg még egyszer ugyanezt, csak magyarul? :U
Ha elsős (általános iskolás) vagy, akkor nem szóltam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1520) haxy27 válasza PPeter (#1519) üzenetére


haxy27
aktív tag

igy már megfelel te másodikos ;] ?

Van egy NEC AD7173A és AD7170A dvd íróm. A gyári firmwarevel és az újabbakal is tökéletesen megír minden lemezt de visszaolvasni csak a legújabbal tudja őket.
No persze nem mindegyikkel van így mert van amit rendesen vissza olvas. viszont ameik lemezt nem olvassa vissza a régi firmwarevel azt nem tudom lemezről lemezre vagy képfájlba és onnan ki írni az újabb firmvarevel sem annak elenére hogy az újabbal már olvasa. Azért mert simán túlírja a lemezt olyan mintha nem venné észre hogy az adat a másikról elfogyót már, és le kéne zárni a lemezt. De merevlemezről tökéltessen ir.
Még valami azokat a lemezeket amelyeken nem látja az adatokat a régifirmwarevel azokat a powerdvd progi lejátssza és az ISOBooster is olvassa, ugyanabban a meghajtóban. Az új firmvarevel AD7170A 1.04 és a AD7173A hoz a 1.03 firmwarevel már olvassa és a merevlemezre is másolhatom. de lemezről lemezre még gyorsmásolással sem lehet másolni.
Még egy észrevétel bár ezt nem tom nem biztos hogy az író hibája. A CD lemezt ami 52x és az író 48x azt csak 32x sebesével írja de mindegyiket elrontja és ez csak irás után mikor tesztelem a lemezt akkor derül ki. de 8x sebesével jó. A lemez TDK eredeti igaz jó átlátszó a lemez. Most ennyire le romlott a CD anyagminősége vagy nem tud az íróm már cdt írni, pedig még fél éves sincs. Ja és mind a kettőnél ugyan az a jelenség

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#1521) Tizsoo


Tizsoo
csendes tag

Sziasztok

A gondom a következő:
Van egy LG H44-es statas DVD íróm amit a vista nem hajlandó használni rendesen.
Arról akartam Vistát telepíteni és be is boot-olt aztán a telepítés kezdetekor kiírta hogy nincs hozzá driver. Most meg már a vistát felraktam az olvasómmal és így meg csak audiót olvas,
Miért lehet ez?

Előre is köszi a segítséget.

(#1522) Tizsoo


Tizsoo
csendes tag

bocsi nem audiót hanem csak cD-t olvas

(#1523) Kicsirics77 válasza Tizsoo (#1522) üzenetére


Kicsirics77
veterán

valszeg azért mert lg :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1524) Tizsoo válasza Kicsirics77 (#1523) üzenetére


Tizsoo
csendes tag

egyéb ötlet?

Mert több ismerősöm is használ ilyet és nekik semmi bajuk vele.

(#1525) Kicsirics77 válasza Tizsoo (#1524) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én lite-on írót használok és mégis kaka másnál meg tökéletes
ha tudod próbáld ki más gépében vista alatt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1526) raczger válasza raczger (#1514) üzenetére


raczger
őstag

kis upp nekem:D
szal tegnap kiszedtem a dvd írót, és megnéztem mien tipusú pontosan, hát nem az amit az everest kiír:S (ez hogy lehet?)
Matshita UJ-831B volt ráírva, nos van ehhez firmware-m de mikor ezt lefuttatom azt írja, hogy: The Deice is doesn't exist :S
szerintetek megéri esetleg elvinni egy szervízbe?
mert cd tökéletesen ír és olvas, csak dvd-k között válogat:S szinte csak a karcmentes jobbfajta dvd-ket hajlandó beolvasni, de tdk- pl nem:S help me!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1527) fjani


fjani
tag

Ma beüzemeltem egy pio 112d-t cd-t dvd-t olvas üres 16x-s verbát nem ismeri fel.Friss xp, nero 7.5.9.1 semmi más íróprogi IDE kábel csere 40-80 eres is, egyedül masteren, a helyzet változatlan.Alaplap nforce4 ultra, ide driver csak az van amit az xp feltett.Bármilyen ötletet tanácsot szívesen elfogadok

(#1528) Trs válasza Tizsoo (#1521) üzenetére


Trs
csendes tag

NOS...


Az LG GSA-H44 az életben SOHANEM volt S-ATA író.......(H30 és H62 az S-ATA) :DDD Amúgy azért jött ki a H42 után mert van hozzá vista driver! Ha driver kell vagy új firmware http://hu.lgservice.com/

Ami késik az csak közeledik...

(#1529) maxsam


maxsam
csendes tag

sziasztok!olyan gondom van, hogy 1 év alatt 3 dvd íróm ment tönkre.. 2 pioneer meg 1 lg!a probléma mind 3al az volt, hogy megállt valahány % nál az írás! Nero 6-al és 7-el is ez a probléma jelentkezett!Lehet azért a probléma mert sűrűn írok vele újraírhatós dvd-t? plz aki tudja írja meg :S előre is köszönöm!

(#1530) twollah


twollah
nagyúr

Adott ez az iro es ma gyakorlatilag 10 DV-Rt szurtam el vele.
Kek szinu 16xos TDK DVDk voltak.

Valamelyiknel az iras kb. 80%nal megallt az iras, maskor vegig ment az iras, de visszaolvasni mar nem tudtam a lemezeket foleg a lemez ''hatso'' reszeben levo adatokat.
Szinte az osszes megirt, elrontott lemezen a lemez kulsejetol nezve kb. 5mmre egy szep ures sav talalhato (gondolom ez a hivas resz) majd meg tovabb a sav ami irva van.

Az iroval kiprobaltam par Verbatim 16xos DVD-Rt is, azoknak az irasa sikerult, de vmi kriminalisan lassan olvassa vissza oket az iro.

Megneztem a kabelt ATA csak az log rajta, mas semmi.
Irtam Neroval (6os verzio), Cheetah DVD Burnerrel, Total Commander pluginnal, de a hiba ugyan az.
A firmwarebol a legutolso 1.02es van fenn.

Kb. egy hete meg semmi baja nem volt az ironak akkor irtam utoljara vele DVD-RWt, DVD-Rt.

Otletek?
En arra tippelek, hogy halodik, vagy mar halott az irom.

Kineztem egy Asus DRW 1814BC-t es soha tobbet LG.

[Szerkesztve]

(#1531) Kicsirics77 válasza twollah (#1530) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kineztem egy Asus DRW 1814BC-t es soha tobbet LG.
itt a válasz a mondatodban

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1532) F!x3R


F!x3R
csendes tag

Üdv mindenki

Na szal lenne egy olyan problémám, hogy van egy LG dvd íróm (ugyanmár csak minden második sselejtes :D ) és az történt, hogy vagy 2 hónapig nem volt vele semmi baj megírt minden vackot AZTÁN kellet egy windows reinst és utánna bedilizett CD-t nem akarja istenér se beolvasni/írni bármit rakok be üres cd-nek ismeri fel és nem csinál vele semmit. Ehez képest a dvd-ket beolvassa de azokat meg mind cd-nek ismeri fel. Pl üres dvd helyett üres cd-t ír ki. Ha valaki tudja orvosolni a problémát azt megköszönném. Ha nem akkor marad a kisbalta :P

Nem a részvétel, nem a győzelem, hanem a fontos!

(#1533) waverider válasza Kicsirics77 (#1531) üzenetére


waverider
senior tag

nem tudom most milyenek az LG-k :F
régebben a 4082B és társ sorozatszámúakkal meg voltam elégedve,
minden lemezt vittek írtak, c.p. -re meg fittyet hányt :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#1534) TA68


TA68
senior tag

Üdv!
Van nekem egy fél éves Pioneer DVR-111D íróm. DVD írás közben többször leáll, újra felpörög. Másik gépben is kipróbáltam, ugyan az a helyzet. Ez mitől lehet? Döglődik az író?
Csak márkás lemezeket használok hozzá (Plextor, Verbatim). A lemezeket nem rontja el, de nagyon idegesítő tud lenni írás közben az állandó felpörgés leállás.

(#1535) Kicsirics77 válasza TA68 (#1534) üzenetére


Kicsirics77
veterán

érdekes hiba akkor mindegyik pio 111 szar ezexerint mert az összes ezt csinálja

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1536) AMD Power


AMD Power
titán

Az mitől lehet ,hogy ha másolok DVd-ről a gépre néha teljesen belasúl tőle a gép. Pedig nem megy semmi max csak a Winamp. A CPU terhelés minimális.... Arről nem si beszélve ,ha ugyan arról a DVD-ről két ''fele'' másolok akkor meg iszonyat lassan másol.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1537) Kicsirics77 válasza AMD Power (#1536) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezen ne csodálkozz hogy belassul valahová átkell neki tenni a cuccot és a vinyót fogja mint állat
ha meg 2 felé másolsz akkor megmár 4x szer lessz lassabba a rencered
ilyen ez a filmes szakma ezen ne csodálkozz nálam is megakad 1 pillanatra ha isoba tömörítek a vinyóra

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1538) Csipisz válasza TA68 (#1534) üzenetére


Csipisz
tag

A kérdés az, hogy mikor ezt csinálja elrontja-e a lemezt, mert, ha nem akkor nem szabad (szerintem) a hiba kategóriába sorolni. Vissza kell olvastatni és akkor sok minden kiderül.
Legtöbbször a folyamatos kalibráció miatt szokott ilyet csinálni egy író, de volt már olyan is, hogy szakadozott az adatfolyam beolvasása (mondjuk pl a winyó töredezettsége miatt).
És talán a megnyugtatásod végett, az én íróim (adataimnál) is szoktak ilyet produkálni. :D

[Szerkesztve]

XCapitol

(#1539) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Van egy NEC AD-7173S típusu dvd íróm, Vista alatt használom! Azt figyeltem meg rajta, hogy ha Verbatim DVD-R x16-os lemezt írok vele x6-an akkor a buffer a néróban(7.10.1.0) 10-97% között ugrál. Ez normális? Bár az író 4 napos és a legelején nem figyeltem ezt a jelenséget, hogy volt-e. Gyorsabban meg nem szoktam írni, mert nálam inkább a mínőség a fontos és nem az idő.
Ha viszont TDK-RW x4 lemezt írok akkor nem.

Van egy másik íróm Plextor PX-760A annál ezt soha nem láttam

Valakinek Ötlete?



[Szerkesztve]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#1540) TA68 válasza Csipisz (#1538) üzenetére


TA68
senior tag

Természetesen csináltam visszaolvasási tesztet, semmi baj nincs a megírt lemezekkel.
Mindenesetre furcsa, ha a firmware tartalmazza az adott lemezt, és ha a lemez minősége egyenletes (szerintem feltételezni lehet, hogy a Plextot, és a Verbatim az), akkor milyért kell írás közben többször is újra kalibrálnia. Úgy látszik, bele kell nyugodnom, hogy ez így működik.

(#1541) AMD Power válasza Adler (#1539) üzenetére


AMD Power
titán

Neked is hangos? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1542) Csipisz válasza TA68 (#1540) üzenetére


Csipisz
tag

Sokan örülnének, ha a gyártók tudnák hozni a folyamatos minőséget a lemezeknél, de sajnos ez nem így van. Minőségileg a legkiegyensúlyozottab elvitathatatlanul a Taiyo Yuden, bár zapasztaltam minőségkülönbséget a különböző szitázású Taiyo lemezek között is (Pl Plextor Vs. Verbatim). Az MCC-s Verbatim lemezek között pedig tényleg nagy a szórás (akár egy hengeren belül is), már elég annyi is, hogy hol gyártották (Taiwan vagy India).

XCapitol

(#1543) Adler válasza AMD Power (#1541) üzenetére


Adler
aktív tag

Nem vettem észre, hogy hangos lenne. Előtte egy plextor px-116-os volt, de szerintem annál se hangosabb. és nyugodtan tudok vele DVD-t is nézni!

erre nem tudsz valami megoldást (elöző hozzászólásom):
Van egy NEC AD-7173S típusu dvd íróm, Vista alatt használom! Azt figyeltem meg rajta, hogy ha Verbatim DVD-R x16-os lemezt írok vele x6-an akkor a buffer a néróban(7.10.1.0) 10-97% között ugrál. Ez normális? Bár az író 4 napos és a legelején nem figyeltem ezt a jelenséget, hogy volt-e. Gyorsabban meg nem szoktam írni, mert nálam inkább a mínőség a fontos és nem az idő.
Ha viszont TDK-RW x4 lemezt írok akkor nem.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#1544) KVamikaze


KVamikaze
tag

Sziasztok a Pio 110-es írómal írnék ki egy DVD-t a megírás után az a jelenség, hogy ha visszalököm a dvd-t akkor azt írja ki, hogy üres lemez. Mindha nem írt volna rá, de ugyanakkor a írószoftver azt érzékeli, hogy a lemez nem üres. Hol lehet a probléma, hol keresgéljek köszi a segítséget előre is.

A rendszer újra lett rakva. Nero és Alkohol-al is próbálkoztam eredmény ugyan az.

[Szerkesztve]

(#1545) twollah válasza KVamikaze (#1544) üzenetére


twollah
nagyúr

Probald ujra felismertetni a lemezt.
Nalam is csinalta a Total Commander.

(#1546) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Pioneer 212D írom van. Amikor lemezről-lemezre próbálok másolni (nem röptében), akkor az LG olvasóról beolvassa a forrás lemezt és amikor 100%-hoz ér, akkor egy olyan hibaüzenetet dob, hogy: ''ERROR: Cannot connect TRF.'' Ezt cd és dvd másolásnál is egyaránt kidobja. Mi a gond ilyen esetben? Winyóról simán tudok kiírni adatod.
Nero 7.x-et használok.

(#1547) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Hello!

Van egy kis problémám. A Vista nem ismeri fel az optikai meghajtókat. A virtuálisakat sem. Bios látja (mármint a fizikait), az eszközkezelő mindkettőt (fizikait is és a virtuálisat is), de ott felkiáltójel van mellette és ha frissíteni próbálom az eszközillesztőt, nem engedi. Google-ben találtam egy adobe-os hibát, de valószínű, hogy nem az a probléma. ( [link] )

Próbáltam azt is, hogy Daemon Tools-ban megváltoztatom a meghajtó betűjelét, de hibát ír ki akkor is.

Szeretném, ha jó lenne rendszer-visszaállítás nélkül, meg persze Vista újratelepítés nélkül. Az nem megoldás a problémára.

Köszi a segítséget!

///

(#1548) Levin01


Levin01
őstag

Megoldódott a probléma. A Nero 7.0.8.2-t kellett lecserélni 7.5.9.0-ra. :DDD

(#1549) sh4d0w válasza Frenky87 (#1547) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Alaplapi drivereket ellenőrizném a helyedben, meg persze a virtuális illesztőket is.

https://www.coreinfinity.tech

(#1550) dzsorden


dzsorden
tag

Üdv mindenkinek!

Korábban is akadtak már problámáim a cd - ill. dvd írónkkal, méghozzá az, hogy nem írt dvdket, ''mert'' folyton kifagyott, aztán kiderült, hogy mindez a winchester miatt történt - ennek cseréje után mentek a dolgok (writing and reading too).
Ám lassan 3hónapja nem olvas dvdket (és cdket is csak alapos fújkálás után - ami mellesleg szerintem fölösleges lehet - és csak 10. próbálkozásra vesz észre). Node, az tény, hogy a ramunk is hibás (részben memtestéktől tudom, aki a legutóbbi (hónapokkal ezelőtt!) tesztelés alkalmával is csak úgy ontotta a hibajelzéseket), hiszen/illetve minden komolyabb alkalmazás (legyen az játék, vagy a premiere pro...) elég hamar feladja. Voltam olyan lelkes, hogy 3 hétre vállaltam diákmunkát, amiből részben cipellőt (melynek elődje igencsak lyukas volt bizonyos sport-tevékenységtől) vettem, majd, hogy a mai napon megérkezett a második, nagyobb adag fizetés :) ramot szeretnék venni.
Na és most a tényleges problémám itt volna: a vásár napján tegnapelőtt egy MSI alaplapi cdvel akartam volna próbálkozni, de aztán bennmaradt, olyannyira, hogy a vészlyuk, amibe tűt lehet dugdosni necces esetekben sem vált be. Este valami olyan lassan mint ahogy a 3asok puffognak a dugóban az erőműnél (micsoda hasonlat - huhhuhú) kiadta a cdt: gondoltam, na a motorral (is) lehet a baj! De utána minden ment rendesen. Ki-be, ki-be és így tovább. (Megjegyzem, több lemezt nem mertem felkínálni neki, nehogy kiderüljön hogy kecskének adom a káposztát.)
A történethez hozzátartozik, hogy midőn kb. 1hónappal ezekelőtt egy eredeti (hát persze, hogy) játék dvdjével próbálkoztam, még 8.-ikra behozta, majd kiírt valamit a gép, amiről nem lőttem sajnos PrtScreent, de benne volt valami a memóriáról... mármint az hibakonzolban!

Így hosszas bevezető után feltenném a kérdés rövidebb variációját:
Lehet-é összefüggésben dvd-meghajtónk restsége hibás memóriánkkal??

*

Megpóbálok holnap délután egy töredezettségmentesítést is összehozni, mert az tényleg tud segíteni - legalábbis általában -, és majd írok, meg olvasok.

Előre is köszönöm a válaszokat és jóéjszakát kívánok minden kedves fórumozának, ki e két szót (melyeket egybe sűrítve írtam le) olvassa!

dzsorden

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.