Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) blattida válasza Csöves (#1700) üzenetére


blattida
nagyúr

Nyugdíjazd. Öreg, a lézerdiódája sem a régi, firmware támogatása már nincs...
Csereérett lett. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1702) Csöves válasza blattida (#1701) üzenetére


Csöves
senior tag

Gondoltam, hogy ez lehet és már van is kolegája :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#1703) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
"Milyen írót vegyek" fórumban blattida már adott ötletet imgburn szofverre, de lenne-e esetleg más író proggi (nem csak "főprofilú" képfile) ami megbírkózik a double layeres lemezekkel? Az alábbi problémám van:
Van egy PLextor 810SA-m és double layert képtelen vagyok írni vele. Ricoh 8x, Traxdata2,4x, hp2,4x -el voltak a próbák de 50 -60% nál mindegyik megáll. Új firmware nincs. Vista64 - NERO 7 és 8, vmint Vista saját írójával próbáltam. Van esetleg vmi beállítás a Biosban vagy hulladék az író?
Egyébként minden mást megcsinál...
Érdekes még, hogy Mandriva telepítésnél még olvas lemezt de az installnál már nem találja az írót. ?
Köszi az ötleteket...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1704) Papesz01


Papesz01
tag

Sziasztok látom picit halott már a topic, de sebaj rem valaki azért válaszol, olyan gondom van, hogy nem rég vettem egy pioneer 112D dvdirót, és ir cd-t, ujra irhatós dvd-t csak ép egyszer irhatós dvd-t nem akar :F :F felraktam hozzá valami 1.22 Firmware elvileg, de igyse jobb a helyzet mi lehet a gond? vagy vigyem vissza a boltba?

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#1705) Csipisz válasza Samanbacsii (#1703) üzenetére


Csipisz
tag

Én is csak az ImgBurn-t tudom ajánlani. Eddig, és nemcsak szerintem ez a progi vált be a legjobban. A rétegváltást nem kezelik igazán jól az általam ismert más íróprogramok.
Egyébként az ImgBurn "build" funkciójával tudsz nem image-ből, file módban DVD-t írni.

XCapitol

(#1706) M107 válasza danylandster (#963) üzenetére


M107
addikt

Mester

Ilyen előfordul, de nem is baj pl nálam is volt ilyen hogy betettem a lemezt és 16X tdk
Kiírja 8X hajlandó megírni bár én soha nem írok 4*,6* gyorsabban íg nekem nem is fájó pont ez a kérdés, kivettem újra be akkor már kijelezte hogy 16* írás
(Bár nem mindig)

Az adott Lemezhez igazítja a író az írást gondolom én, ha nem biztonságos a full sebesség nem is engedi magassabban

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1707) M107 válasza Papesz01 (#1704) üzenetére


M107
addikt

Mester

1, Hol van az író Sec master/slave
2, Alaplapi driver (milyen Telepített vagy a Windwos sajátja)
3, Kábelek

hirtelen ez nézénm meg elsőre

Nekem kettő is van Pio 112D ------- 112L re alakítva 1.22firm és maga a tökély
Black Sec master
Wihte Sec slave

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1708) Papesz01 válasza M107 (#1707) üzenetére


Papesz01
tag

Iró masteron van, kabelek szinte ujjak alaplapi driver telepitve minden, elötte egy 108-as pio volt semmi problémája nem volt, de azaz érdekes, hogy cd-t ir, ujrairhatós dvd ir, csak sima dvd-t nem, hogyan kell D-ről L-re változtatni az irót? meg ez a Firmware hogy müködik? elinditom és semmi extrat nem csinál csak feldob egy ablakot és ok, ennyi lenne?

ja és Nero 7.7.5.1-t használok nem tudom nem e kellene ujjab? :F

[ Szerkesztve ]

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#1709) Papesz01 válasza Papesz01 (#1708) üzenetére


Papesz01
tag

felraktam új nerot azse segitett, lehet hogy ez a dvd lemez nem tetszik neki :F +tdk de igen érdekes :O

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#1710) Samanbacsii válasza Csipisz (#1705) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi... Azóta sajnos megállt 20% az Imgburn is... :W Mindjárt meghülyülök. Pedig masteren van, elvileg nem akad semmivel sem. Lehet biosban nem auto ra kéne tenni hanem vmi biztonságosabbra?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1711) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Ötlet? (Nec 7173A)

(#1712) Csipisz válasza Samanbacsii (#1710) üzenetére


Csipisz
tag

Látom, hogy P35C-DS3R-ed van . Melyik SATA csatin van az íród, mert ha a lila Gigabyte-oson akkor, tedd át a sárga Intelesre és így próbáld meg az írást.
A vinyóid sata-ak, melyik csatin vannak...
Fontos lenne az adataidnál a részletes, pontos konfig!

XCapitol

(#1713) Samanbacsii válasza Csipisz (#1712) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A sárgában, Seagate 7200.10 320mb SATA van 0/Master és 1/Master a DVD. Fizikailag egy foglalatban - voltak, eddig mert ma átdugtam a dvd-t a gigába és Lőn csoda: még a Nero is megírta! Nem lehet, hogy az AHCI val van gondja?
Vagy, hogy a dvd nem igazi SATA hanem "belül" IDE csak sata csatival, és az kavar be?
Most a biosban az AHCI disable, és a giga is ide beállításon ment.
Most kap egy reinstallt és AHCIval kellene mennie (írnia 8gb) úgy, hogy vincsi mellé dugva a dvd az intel vezérlőbe. Na, de eddig így volt és nem ment...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1714) Csipisz válasza Samanbacsii (#1713) üzenetére


Csipisz
tag

A 965-ös lapokban is gond, ha egy csatin van az író a winyókkal, legyen az író sata-s vagy ide-s. Néha már én sem értem igazán :B , van itt minden, natív sata, AHCI stb.
Végig kell sajna a lehetőségeket próbálni.

XCapitol

(#1715) Samanbacsii válasza Csipisz (#1714) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Pont ezekről van szó. Most a vincsi ahci és natív sata (végre megszünt a folyamatos kerregés persze nem tudom miért volt) mint a villám, az író pedig gigába és IDE-n. Most ír hiba nélkül, de lesz próba vincsi mellé csak lehet nem hagyom auton, hanem kipróba LBA vagy vmi mást... Lehet az a baj, hogy küldené mint vincsit ha mellé tugom? Vagy egyszerűen összeakadnak? Na, de akkor mi lesz ha bedugok mellé még vinyőt? Lehet megvalósul a globális adatfolyam... :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1716) buherka


buherka
addikt

Kérlek segítsetek :O :O :O

Nemrég vettem C2D renszert és minden tök jól működött míg el nem kezdem írni vele dvd-ket.

Egyszerűen megmerevedik a kép írás közben kb. 6-7% os írás körül, és kampó a lemeznek.
Kb. már vagy az 5.lemezem megy a kukába e miatt. Csak a reset gomb segít, mivel teljesen megfagy írás közben a Win.
Az régi gépemmel (Socket A), semmi gond nem volt. Nem is emléxem, hogy lemezt rontottam volna el az íróimmal.
Sp2 van fenn a Win-ből. A nero 7 premium verziójával írok.
Ha a gépem paraméterei kellenek valakinek, a nevem alatt megtalálja.
Egy két okos azt mondta, hogy tul sok a 4GB ramom és ez is bekavarhat, mivel nem tuja rendesen kezelni a Win., mivel 3.2GB-nak látja.
Fogalmam sincs, hogy mi lehet a baj :F .
Előre is kösz a segítséget mindenkinek :R :R :R

Ui: Csak Plextor lemezt használok.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1717) treb_


treb_
csendes tag

Sziasztok!
Egy sürgős probléma állt elő amit jó lenne minél hamarabb megoldanom.
A dolog a következő: egyszerűen a DVD íróm nem írja meg az újraírható lemezeket, akármilyen márkájúról van szó (CD/DVD)! Típusa LG GSA-4120B
Több író szoftvert is kipróbáltam, jelenleg a legújabb Nero van fent (Nero 8) és azzal is ugyan az a hiba: "DAO egymenetben nem írható"
Akármit csinálok, beállításokat állítgatok stb... ezt a hibát kapom! A sima DVD+-R és CD-R lemezekkel semmi gond! Tökéletesen megírja őket. A DVD-RAM -ot is megírja de a duplarégetű DVD-nél szintén az előbbi hibát dobja ki.
Mi lehet a gond? Az író masterre van rakva, mellette egy LG DVD olvasó van. (alaplapon csak 1 IDE van, arra van kötve mind2, master író, slave olvasó)

Alaplap, lapkészlet: ASUS P5B Delux (P965)
Oprendszer: Windows XP Prof (SP2)

Mit lehet tenni? Vegyek másik írót? (ha igen akkor milyet? NEC-et vagy Samsungot nézegettem) Vagy elég egy frimware frissítés is?

Üdv.: treb

(#1718) PPeter válasza treb_ (#1717) üzenetére


PPeter
addikt

Alcohol, Deamon Tools, BlindWrite stb. programokat eltávolítottad?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1719) treb_ válasza PPeter (#1718) üzenetére


treb_
csendes tag

Alcohol és Daemon Tools eddig is fent voltak, azokat nap mint nap használom. Ez okozhatja a problémát?!
BlindWrite volt fent, de már rég letöröltem + még volt időközben egy format c is.

(#1720) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok nem tudom hogy valakinek volt-e már gondja az asus-drw-1814BLT íróval mert kb 1 hónapja cseréltem ki a patásrol satásra.Most ha írok 4GB képfájlokat akor mindig hiba üzenettet produkál lemez ellenőrzéskor.Ez lehet ashampoo vagy nero dvd író,telepiteni akarok linuxos op. de mindig hiba üzettel elszál,hogy a lemez sérült és nem lehet olvasni.Hiába írok márkás lemezre rw lemezekre mindig evel hibával szembesülök.A dvd író biosát frisitettem de utána is ezek a gondok vannak.Lehet,hogy hibás a dvd író?

(#1721) qwertly


qwertly
addikt

Nekem nem tud senki segiteni? :O.Én,hogyan tudnám le ellenőrizni,hogy az íróm jó-e?Vanak erre valamely szoftver módszer?Mert szívesen le ellenőrizném mert nem tudom,hogy az író vagy a satás vezérlővel van a gond?

(#1722) PPeter válasza treb_ (#1719) üzenetére


PPeter
addikt

Okozhatja. Hetente leírtuk, hogy mi a teendő. :o

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1723) qwertly


qwertly
addikt

Szia PPeter! Nekem tudnál segíteni a problémámra?Köszi

(#1724) qwertly


qwertly
addikt

Itt már senki sem segit :O mindenki a 8800GT totyikba van :D :D :D

(#1725) qwertly


qwertly
addikt

Na magamban jól el beszélgetek :D.Megoldódot az író volt a hibás kicserélték az üzletben 1 kicsit sz@ akart az eladó,hogy 15 nap a csere idö ;] :P de a főnök rá szolt és egyből ment a csere.

(#1726) klambi


klambi
addikt

helló
nem lehet valahogy eltünteni commander ből a kártyaolvasónál a sok kis usb-s eszköz ikonját..eléggé idegesítő hogy ennyi van kint:S

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1727) spárta válasza Hegyirabló (#1646) üzenetére


spárta
csendes tag

HP féle frissítés, amit leszedtél, egy exe fájl, valójában egy önkicsomagoló/telepítő állomány, ami tömörített formában tárolja a neked szükséges dolgokat. Nem szükséges elindítani és a HP keretprogramot használni. Ha van a gépeden WinRAR, akkor az intézőben kattints a sp26777.exe állományra jobb gombbal, és a felbukkanó gyorsmenüben a WinRAR által felajánlott gyorsparancsok közül válaszd az Extract here/Kicsomagolás ide opciót. Az sp26777.exe tartalma így kibontásra kerül abba a könyvtárba, ahol maga az exe is van. Ami neked kell, az a sp26777.img vagy az sp26777.iso fájlok valamelyike. Utóbbi lesz a kényelmesebb, ugyanis ezt egy írható CD-R lemezre kiírva image-ként (Nero-val könnyen megcsinálhatod), egy bootolható CD-lemezt kapsz, amivel ha elindítod a gépet (a BIOS-ban a boot sorrendben a CD/DVD meghajtót tedd előre), akkor elvégzi a meghajtó firmware frissítését. Ha nem akarsz CD-ről bootolni a frissítéshez, akkor az sp26777.img image fájlt egy floppy lemezre is kiírhatod, ha van olyan programod ami képes erre. Én a CD-s megoldást javaslom.

Mindazonáltal még ezzel a frissítéssel együtt sem garantált, hogy az újabb, főleg DL lemezeket kezelni fogja az íród - már ha egyáltalán a firmware hiányosságáról van szó és nem egyéb hardver/szoftver hiba akadályozza a lemezek helyes felismerését, de erről bővebben olvashatsz ebben a topikban. Sajnos a neten azt sem tudtam megnézni, hogy a 4161B milyen lemezek kezel egyáltalán.

PPéter kezenyomán !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#1728) PPeter válasza spárta (#1727) üzenetére


PPeter
addikt

Ez mind szép és jó, de ha neki nem LG 4161B írója van, akkor ez a leírás SEMMIT nem segít neki.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1729) PPeter válasza qwertly (#1723) üzenetére


PPeter
addikt

Olvasd végig a #1-es hozzászólást, hogy a szoftveres és az alapvető hardveres kompatibilitási hibákat kizárhasd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1730) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Azt mi okozhatja hogy van egy SATA DVD íróm, BIOS-ba látja a gép de Windowsba nem?

(#1731) gban válasza LucifeI2 (#1730) üzenetére


gban
Közösségépítő

SATA driver?
Natív mód?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#1732) LucifeI2 válasza gban (#1731) üzenetére


LucifeI2
őstag

Van egy másik SATA vinyóm, azt látja tehát gondolom driverrel nincs gond. A Natív-et nem tudom hogy mi. :B

(#1733) PPeter válasza LucifeI2 (#1732) üzenetére


PPeter
addikt

Vannak olyan S-ATA/PATA vezérlők, amelyek nem kezelnek normálisan optikai neghajtókat, illetve attól függően hajlandóak erre, hogy milyen beállítást eszközölsz a BIOS-ban (HDD, RAID, AHCI, IDE, Enhanced stb. alapgyártója/vezérlője válogatja).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1734) LucifeI2 válasza PPeter (#1733) üzenetére


LucifeI2
őstag

Abit AV8 3rd eye alaplapom van. Tehát a BIOS-ban kéne állítanom valamit?

(#1735) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Adott egy Pio 111D író és egy Philips 2,4*-es DVD+R DL lemez. SE nero8 se imgburn nem akarja írni, power calibration error miatt. Ilyenkor mi van? Sima dvd-t gond nélkül írja az író. Nem szereti ezt a lemezt :F Milyet vegyek ami jó is? Az író már nem túl fiatal, lehet, hogy ez a baj?

(#1736) szati71


szati71
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni, valószínűleg nagyobb tapasztalattal rendelkeztek néhányan nálam. Van két lightscribe-os íróm: Samsung SH-S182M és Asus DRW-1814BLT. Az írás tökéletesen működik, de a címkézéssel problémák vannak. A cimkéző program (Surething CD Labeler Deluxe 5) jól működött egy darabig, de egyszercsak azt írta ki egy cimkézési kísérletnél, hogy nem talál lightscribe-os eszközt a rendszerben. :O Frissítettem mindkettőn firmware-t, akkor egy darabig megint működött. :D Most megint nem találja őket, de már nincs frissebb firmware. :F

Előre is köszönök minden használható ötletet! :R
Üdv.

Ui: az utóbbi időben semmilyen szoftveres vagy hardveres változás nem történt a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1737) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

próbálkozz ezzel
töltsd le a legfrissebb szoftot és ha jó akkor a probléma megoldva
lightscribe

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1738) szati71 válasza Kicsirics77 (#1737) üzenetére


szati71
csendes tag

Ezt már próbáltam, de eddig is ez volt fent.

(#1739) ANT válasza Pietrosz (#1735) üzenetére


ANT
őstag

A legutolsó fw van rajta? Lehet, hogy szeretné a lemezt, csak nem ismeri. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1740) szati71


szati71
csendes tag

[LIGHTSCRIBE DIAGNOSTICS UTILITY]

Itt a megoldás. Telepítés-futtatás-újraindítás-és kész.
Elköszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#1741) #30960384


#30960384
törölt tag

Sziasztok! Van egy DVR-212-es sata dvd iróm és azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudnám rávenni a gépemet, hogy sata-ként érzékelje, most ata 66-ként szerepel. plzz help! :R :R

(#1742) Kicsirics77 válasza #30960384 (#1741) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sehogy ugyanis ide-ként fogja emulálni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1743) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy probléma a notimba található DVD RAM-ommal.
Az aláírásomból láthatjátok milyen notim van, a DVD RAM-om meg a következő: MATSHITA DVD-RAM UJ-850S
A probéma az,hogy:
Ha huzamosabb ideig pörög egy DVD a meghajtóba, pl. filmet nézek vagy csak épp DVD-ről másolok fel gépre akkor a végén nem áll le a DVD hanem pörög tovább.Hiába nyomom é,hogy adja ki,nem történik semmi sem.Csak az segít ha kinyomom a gépem és újra bekapcsolom.
Ennek mi lehet szerintetek az oka?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1744) hanka


hanka
tag

Vettem ma egy TDK DVD-RW lemezt. Berakom az íróba és nem is látja.
Állítólag le kell formázni újraírhatóra.
Hogy lehet leformázni ezt a DVD-RW lemezt? :F

[ Szerkesztve ]

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1745) Kicsirics77 válasza hanka (#1744) üzenetére


Kicsirics77
veterán

erase disc

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1746) hanka válasza Kicsirics77 (#1745) üzenetére


hanka
tag

Törlés az ugyanaz mint a formázás? Mert törléskor kiadja a lemezt, hogy tegyek be (nemérzi)
Nero vagy Alcohol -al nem lehet formázni? :U ha igen hogy? :F

[ Szerkesztve ]

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1747) legiaap


legiaap
nagyúr

#1743-as hsz-re senkinek nincs ötlete?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1748) hanka válasza hanka (#1746) üzenetére


hanka
tag

Írok egy pár infót még, hátha valaki tud segíteni...
Egy másik DVD-íróban megírható a lemez. Áthozom ebbe és azt írja, egyszer írható lemez. Nero-ban a törlésre kattintva kilép és nem törli. Nem lehet, hogy ez az író a rossz? Vagy a lemez nem megfelelő ebbe?

A lemezre ez van írva: 2-4x
A bajos íróm viszont csak 1x tud írni, de azt mondták ez nem baj... vagy mégis?

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1749) Kicsirics77 válasza hanka (#1748) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen ez az író pontosan??????

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1750) hanka válasza Kicsirics77 (#1749) üzenetére


hanka
tag

Ez egy IBM ThinkPad A31 laptopban van. A bios ezt írja ki: MATSHITA DVD-RAM UJ-810
Gyártója a Panasonic. Ezt tudja: DVD-RAM 2x ; DVD-RW 1x

Mi az a DVD-RAM?

Asztali gépben írható rendesen a lemez, de ezzel nem boldogulok... :(((

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.