Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) 100kg válasza PPeter (#1150) üzenetére


100kg
tag

Nem vagyok ennyire okos ez az én magán véleményem volt, azért is írtam ide hogy a nálam okosabbak segítsenek ezt meg is köszönöm neked most rakom fel a saját néróját az írónak és kipróbálom de ''nagyképű'' kioktatást azt nem kérnék ha nem gond! Még 1x köszi a segítséget remélem így már jó lesz!
Üdv... 100kg!

(#1152) PPeter válasza 100kg (#1151) üzenetére


PPeter
addikt

Kérdeztél. Kaptál választ. Erre válaszul írtad az úgynevezett ''magán véleményed'', ami ugye egy butaság volt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1153) 100kg válasza PPeter (#1152) üzenetére


100kg
tag

Rendben akkor bocsi de a lényegen nem változtat mert az új néróval sem jó amit megír azt megnézni nem lehet hanem 1 ilyet ír ki: A windows nem tudja olvasni a lemezt. A lemez lehet hogy sérült vagy olyan formátumot használ ami nem kompatibilis a windossal. :F Ennek vajon mi baja lehet már :( ?

(#1154) PPeter válasza 100kg (#1153) üzenetére


PPeter
addikt

Ha egy másik gépben, meghajtóban megnézed az így ''megírt'' lemezt, akkor mi a tünet, ott sem olvasható? Mindig ugyanazt próbálod kiírni? Image fájlból írsz, vagy összeválogatsz egy DVD-nyi fájlt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1155) 100kg válasza PPeter (#1154) üzenetére


100kg
tag

Képfájlból írok ki filmet és az asztali dvd lejátszó sem csinál vele semmit. De csak a minuszos lemeznél van ez!

(#1156) 100kg


100kg
tag

Most simán kiírtam vmi mappát rá nem képfájlból és az most először a történelemben jó lett lehet nem lehet virtuális meghajtóból írni? :F

(#1157) PPeter válasza 100kg (#1156) üzenetére


PPeter
addikt

Miért, eddig hogyan írtad ki a képfájlt? Felmountoltad virtuális meghajtóba? És onnan hogyan írtad ki? Melyik virtuális meghajtó, a Deamon Tools?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1158) 100kg válasza PPeter (#1157) üzenetére


100kg
tag

Jah démont használok beraktam a képfájlt és a néróba a a DVD msáolása menüt használtam tehát mintha dvd-t a dvd-re írtam volna... Belső írokkal mindíg működött ez nem szereti?

(#1159) PPeter válasza 100kg (#1158) üzenetére


PPeter
addikt

A Nero DVD-Copy eljárásával akadnak problémák bizonyos hardver- és szoftverkörnyezetben. Nem lenne egyszerűbb mondjuk Neroval, vagy még inkább az ImgBurn programmal közvetlenül az képfájlt kiírni? Minek mountolni, ha nem muszáj?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1160) 100kg válasza PPeter (#1159) üzenetére


100kg
tag

Ezek után így fogom csinálni köszi a sok türelmet és segítséget! Úgy látszik megoldódik a bajom és szerencsére csak szoftveres gondok voltak nemeg a hülyeségem! :R

(#1161) PPeter válasza 100kg (#1160) üzenetére


PPeter
addikt

Sok sikert és jó hétvégét! :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1162) Arnoux


Arnoux
tag

Hello! Audio CDt akarok írni NERO 5-tel. Nemrég vettem egy Optiarc dvd írót. Ha a Neroban arra nyomok, h Válasszunk ki egy írót csak egy ''Image Recorder'' nevezetű író van ott. Ha viszont a ''Lemez info''-ra nyomok ott meg látja a dvd írómat, meg a másik (régebbi) cd írót is. Próbáltam írni is, de csak ezt írta: Image Recorder: üres.

(#1163) PpenoO válasza Arnoux (#1162) üzenetére


PpenoO
őstag

Ha emlékezetem nem csal, Nero 5 kb 3 éves történet...Optiarc íród meg nincs 1 éves modell se. Szerinted a Nero 5 optimalizálva van a te íródra? :W :W :W

Tegyél fel Nero 7.9.6.0-ot vagy Nero 6.6.1.15a-ot és minden valószínűség szerint gondod megoldódik. :U

(#1164) Arnoux válasza PpenoO (#1163) üzenetére


Arnoux
tag

Leszedtem a 7-es verziót, az már felismeri az írót. Csináltam egy audió cdt. Ezen cda formátumban vannak a számok. Se a hifi se a gép nem tudja lejátszani. Esetleg az írási módot állítottam be rosszul? Vagy be kéne a pipálni az összes audio fájl normalizálását?

(#1165) PPeter válasza Arnoux (#1164) üzenetére


PPeter
addikt

Ha a számítógépes fájlkezelővel látszólag csak .cda állományokat látsz egy Audio CD-n, az normális, próbálkozz mondjuk a Media Playerrel, hogy látja-e rendesen. Ha a hifid nem játssza le, annak több oka is lehet (például nem kedveli az írott, vagy gyorsan írott CD-R lemezeket, vagy kimondottan a használt CD-R típust). A Neroban gondolom Audio CD projektet kezdeményeztél és le is zárattad a korongot - ez esetben működnie kellene. A normalizálásnak ehhez semmi köze.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1166) sanyixXx válasza PPeter (#1136) üzenetére


sanyixXx
senior tag

no megvolt a bootolós teszt. vista telepítő volt az áldozat. bootolt is róla, betöltötte a fileokat, aztán jött a vistának ez a szép kék-zöld függöny szerű háttere + az egérmutató. és innentől kampec. itt megállt a az olvasó olvasgatott valamit, de semmi nem történt. :(

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#1167) Lajos1908


Lajos1908
csendes tag

Hi!

Nekem egy alapkérdésem lenne: mivel nagyon rakoncátlankodik a Pioneer DVR-108-as DVD-írom, ezért firmware-t szeretnék rajta frissíteni, de nem tudom, hogy ezzel is el lehet-e cseszni az írót, mint mondjuk az alaplap BIOS-frissítésénél, ha valami gikszer jön a képbe?

Előre is Thx!

(#1168) adra válasza Lajos1908 (#1167) üzenetére


adra
tag

Igen sajnos áramszünet esetén gond lehet, az író könnyen használhatatlanná válhat... Ne fusson közben semmilyen más program, internet, ill. ne legyen lemez a meghajtóban.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1169) Lajos1908 válasza adra (#1168) üzenetére


Lajos1908
csendes tag

Köszi, megpróbálom, hiszen egyszer élünk.:)

(#1170) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Sziasztok!
Ne nezzetek hulyenek letszives de nehany dvdt iso helyett udfben irtam ki neroban. Ez miben kul az isohoz kepest? Sima adatot irtam. Ez a rendszer milyen hatranyokkal jar amit isohoz kepest mp3-adat dvdnel eszre is veszek? Elettartam veszteseg van? elore is kosz.

90 87.5 87.8 87.5

(#1171) Ramius válasza kicsitomi88 (#1170) üzenetére


Ramius
őstag

az udf kezeli a nagy fájlokat (2gb<), az iso meg nem. én ennyiről tudok, de lehet hogy van más különbség is. sőt biztos :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1172) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kocsiban akadnak még a 4x-esen megírt audio cd-k is. Nero nem ad ki 4x-nél lassabb sebességet íráshoz, se a régi LG cd-írómnál, se a DVR-110-nél. Van valami lehetőség arra hogy 1 vagy max 2x-esen írjam meg az audio cd-ket? Keresgéltem opciók között, de nem találtam ide vonatkozó állítási lehetőséget. Megoldható egyáltalán? Neroval, vagy esetleg másik progi kéne hozzá?
Köszi

mod: Ja, 10 illetve 16x-osan írottak is ugranak és akadnak, tehát nem hiszem hogy a túl lassú írás lenne a gond, de cáfoljatok nyugodtan

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1173) Ramius válasza BlacKSouL (#1172) üzenetére


Ramius
őstag

szerezz be egy régebbi cd írót szerintem. de audiot írhatsz nyugodtan 8x sebességel is.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1174) BlacKSouL válasza Ramius (#1173) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az LG-m lassan 5 éves, attól régebbit nem nagyon szeretnék. 8x-osan megírva is megakadnak, és nem csak a rázkódásvédelem a gond, mert álló kocsinál is előfordul. Néha nem is megy továb, csak ha beletekerek.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1175) Ramius válasza BlacKSouL (#1174) üzenetére


Ramius
őstag

akkormeg a lejátszóval lehet baj, nem?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1176) rétisün válasza BlacKSouL (#1174) üzenetére


rétisün
veterán

nem feltétlenül kell annál régebbi, az én plextorom (16x-os) nincs annyi idős (ugy emlékszem :B ) mégis felajánlja az 1x írást...
vagy próbáld meg másfajta cd-re írni. másfelől nem biztos, hogy ezeknek a cd-knek, amik 52x írásra lettek kitalálva, jót tesz ha 1-2x-esen vannak megírva.

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1177) BlacKSouL válasza rétisün (#1176) üzenetére


BlacKSouL
addikt

16x-osan írtam a legelsőt, ugyanezt produkálta. De kipróbálom akkor mondjuk 32x-esen is. Vagy 40-en. Majd meglátjuk.

Ramius: Gyári cd-nél nincs gondja. Amúgy nem hiszem, nem túl régi a cucc, igaz hogy gyári, de állítólag! Pioneer fejegység, bár erről senki nem tudott még biztosat. Legnagyobb bajom hogy nem mp3-as, akkor talán ilyen gondok nem lennének.
Lehet hogy mégis veszek fm-modulátort.. :U

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1178) rétisün válasza BlacKSouL (#1177) üzenetére


rétisün
veterán

az én asztali lejátszóm elvileg nem olvassa az ujraírható cd-ket. nem is, egyet kivéve, egy 10x plextor, amit még az íróhoz kaptam. azt az egyet olvassa, a többit csak akadozva. ezért mondtam, hogy próbálj esetleg másféle cd-re írni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1179) BlacKSouL válasza rétisün (#1178) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ok, akkor majd ezt is letesztelem. Átugrom szloviba beszerzek pár jobb nevűt. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1180) G.Un.


G.Un.
csendes tag

Van egy NEC combo irom es hirtelen elhalt benne a CD resz. Nem tud sem irni sem olvasni CD-t. DVD-t viszont vidaman ir es olvas.
Valakinek valami hasonlo tapasztalata, esetleg 5let a megjavitasra?

(#1181) adra válasza G.Un. (#1180) üzenetére


adra
tag

A CD ill. DVD írás/olvasásra két külön optika szolgál. Jó eséllyel a CD-t kezelő optikád felmondta a szolgálatot...

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1182) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni firmware kérdésben. Asus notiban kéne frissíteni, de nem találok hozzá megfelelőt. Ha valaki találna egy működő fw-t azt nagyon megköszönném :R

Eszköz leírása TSSTcorp CD/DVDW TS-L532A
Firmware revíziója TI51
Firmware dátuma 2004.11.02.
Gyártó Toshiba-Samsung


Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1183) blattida válasza BITBOYS (#1182) üzenetére


blattida
nagyúr

Ímé, itt egy [link]. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1184) BITBOYS válasza blattida (#1183) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hüha, és innen melyik jó nekem?[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1185) blattida válasza BITBOYS (#1184) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem a T94-es vagy az XI94-es.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1186) BITBOYS válasza blattida (#1185) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi szépen, megnézem...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1187) sanyixXx válasza sanyixXx (#1166) üzenetére


sanyixXx
senior tag

plz help
köfi :R

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#1188) BITBOYS válasza BITBOYS (#1186) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hibaüzenettel megszakad a frissítés :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1189) Kicsirics77 válasza BITBOYS (#1188) üzenetére


Kicsirics77
veterán

azért szakadhat meg mert nem jó a firmware verzió hozzá esetleg próbálj meg 1 másik verziót

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1190) BITBOYS válasza Kicsirics77 (#1189) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi.
Közben találtam egy másik programot hozzá, azzal nem szakadt meg frissítés közben. Most ápdételve van, de olyat csinált... :(( Megírta a lemezt(újraírható volt), lezárta és töküres. :F
Asszem még kipróbálok egy pár fw-t.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1191) Kicsirics77 válasza BITBOYS (#1190) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát ez elég érdekes nálam nincs ilyen probléma

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1192) BITBOYS válasza Kicsirics77 (#1191) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na majd otthon folytatom, már a munkám rovására megy a dolog :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1193) s_elf


s_elf
csendes tag

Üdw

Tudna nekem valaki segíteni az alábbi problémámban?

Van Optikai meghajtóm (NEC DVD_RW ND-3500AG ).
Feltelepítettem az új xp-t és nem tudok írni a meghajtómmal. Olvasni olvas, de íráskor ezt a hibaüzenetet adja:
''Az egymanates (DAO) felírás nem indítható''
''CD-Írás hiba 2x ''

Van valakinek ötlete mi lehet a baj?

Joe

(#1194) s_elf


s_elf
csendes tag

Időközben olvastam a 1044-st de még mindig nem tiszta?

Köszi

Joe

(#1195) GCsabi


GCsabi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom a DVD írómmal. A Sisoft Sandra ezt a híbát írja: current transfer mode not optimal, i.e. not highest supported. This affects drive performance. Hogy lehet állítani a transfer módot?

[Szerkesztve]

(#1196) PPeter válasza GCsabi (#1195) üzenetére


PPeter
addikt

És ezen kívül van valami konkrét baj, rendellenesség? Ha igen, olvasd át az 1. hozzászólást.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1197) dany27


dany27
őstag

hi

egyik ismerősömnek vmi szar van a dvd irójával!
Az történt h egyszer csak elkedte h nem ette meg a dvdket és nem is írta ezért bevitte legariztatni a notit és kapott a philips író helyett egy sonyt bele de ez meg nem akarja meg ennia cdket csak a dvdket de miért??

(#1198) PPeter válasza dany27 (#1197) üzenetére


PPeter
addikt

Erre a kérdésre így képtelenség felelni. Telepítse újra a Windowst, én inkább felhasználói malőrre, mindenféle szoftverrel agyonvágott rendszerre tippelek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1199) dany27 válasza PPeter (#1198) üzenetére


dany27
őstag

lehet de nekem az is furcsa h amikor berakok egy cdt akkor csak ''kunkog'' a meghajtó!

(#1200) PPeter válasza dany27 (#1199) üzenetére


PPeter
addikt

Próbáld ki, hogy egy boot-képes CD-vel (pl. Windows telepítő CD) mit csinál, próbálj bootolni róla, akkor kizárható, hogy csak a Windows szórakozik-e.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.