Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) kumpl válasza blattida (#1300) üzenetére


kumpl
aktív tag

A kábelt már próbálta, 80, és 40 erest egyaránt. Nvidia vezérlő van benne.
Bár állítólag megfordította a kábelt, akkor sokkal gyorsabban olvasta be az adatokat, de akkor sem tudott elindítani telepítőt, 2cd-ről sem. Látnom kellene, így nem tudok vele mit kezdeni én sem. Szerintem csak elbénáz valamit... (remélem nem olvassa).
Próbálta masterkánt, slaveként, egyedül, mással is... A winyók meg jók a kábelről, meg a portról...

[Szerkesztve]

(#1302) steevo


steevo
csendes tag

Hi! Lenne egy kis problémám az abszolút nem új LG 4160B DVD-írómmal (eddig egész jól teljesített, rengeteg lemezt írtam vele). A probléma: nem folytatja a többmenetes lemezt, sőt már nem is kezdi el az írást, de poén hogy bármit (még a karcosabb lemezt is) is képes jól beolvasni képfájlba :D . Szerintetek érdemes meglátogatni vele egy szervízt (Mondjuk én inkább új írót vennék.)? Tudnátok ajánlani egy jó, megbízható DVD-írót? Előre is köszi a választ.

(#1303) blattida válasza steevo (#1302) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van hozzá affinitásod, szedd szét és pucold ki, talán segít az íród pörkölésén. Amúgy szervíz nem éri meg, jobban jársz egy cserével. Például egy NEC vagy Pioneer. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1304) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Az Optiarc AD-7170S-el volt mostanában gondja valamelyikőtöknek? Pl. nem képes törölni RW korongokat - bármelyik firmware is van fent.
Írtam a topikjába is, ahol még egy srácnak voltak hasonló gondjai. De a firmware frissítés óta nem jelentkezett.
Apropó: törlés közben rontott RW lemezeket lehet újra törölni és ismételten felhasználni?

Vigneau

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1305) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali mindenki!

Nem igazán probléma, csak a Nero 6 egyik beállítása felöl érdeklődom (sajna a Nero 6 topic már kihalt :( ).

Van egy olyan beállítás, hogy Átmeneti fájlok kisebben mint: 64kb
[link]

Ezt érdemes bekapcsolni? Vagy egyáltalán mit jelent ez?
Előre is thx!

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1306) Cefa


Cefa
senior tag

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Van egy Acer Notebook amiben vagy egy philips sdvd8441
A probléma az hogy 8 szoros de CSAK 2 SZERESEN ÍR azaz 30 perc alatt ír meg egy dvd-t.

Firmware-t frissítettem 47 esre. de akkor sem lett jobb!

Amúgy mindent olvs de k*lassan ír Mi lehet a baj.

Nero alcohol és nti dvd makerrel próbáltam. ugyanaz az eredmény.

Mit csináljak segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
köszönöm.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1307) ANT válasza Cefa (#1306) üzenetére


ANT
őstag

Nézd meg, nincs-e PIO átviteli módban az író? (Eszközkezelőben a csatorna ''Speciális beállítások'' alatt.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1308) PPeter válasza Cefa (#1306) üzenetére


PPeter
addikt

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OLVASSÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A téma első hozzászólásában mindent megtalálsz.
Szívesen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1309) Cefa válasza ANT (#1307) üzenetére


Cefa
senior tag

Nekem nincs is olyan hogy csatorna:


ezek vannak

Általános illesztőprogram tulajdonságok dvd régió kötetek és Részletek!

nincs csatorna

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1310) ANT válasza Cefa (#1309) üzenetére


ANT
őstag

No, elölről: Eszközkezelő - IDE ATA/ATAPI vezérlők - ''Elsődleges (v. másodlagos) IDE csatorna tulajdonságai'' ablakról beszélünk. Ott kell lenni egy ''Speciális beállítások'' fülnek. :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1311) Cefa válasza ANT (#1310) üzenetére


Cefa
senior tag

köszi hogy kínlódsz velem és tényleg! megtaláltam viszont sajnos
a 0-s számú eszköz udma 5
az 1 es számú eszköz udma 2 ben van.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1312) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!
Az lg dvd-íróm sikeresen felrobbantott egy lemezt. A tálca a törmeléktől nem nyílik ki, meg be se csukódik teljesen. Majd holnap szétszedem, és kitakarítom belőle a darabkákat. A túlélési esélyek érdekelnének. Használható még a dvd író, vagy kuka? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1313) blattida válasza bandus (#1312) üzenetére


blattida
nagyúr

Valószínűleg működni fog.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1314) Cefa válasza Cefa (#1311) üzenetére


Cefa
senior tag

N szóval ilyen meghajtóm van:
Philips sdvd8441 be van építve a notebookba de mégis usb-s ezköznek ismeri fel a windows!

Probléma továbbra is fennáll 8 szoros író de mégis 30 perc alatt ír meg egy lemezt.

Kérem segítstsetek.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1315) Cefa válasza Cefa (#1314) üzenetére


Cefa
senior tag

up

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1316) PPeter válasza Cefa (#1315) üzenetére


PPeter
addikt

Hihetetlen, lusta vagy olvasni? A 1. hozzászólásban minden fontos információt összegyűjtöttem és a keresővel további 5 mp alatt minden más infót megtalálhatsz a topikon belül. Ha újabb lemezekkel próbálkozol és azokkal csinálja ezt, akkor inkább vegyél hozzá 8x-os korongokat, azokat rendesen felismeri majd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1317) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Hello!

A problémám a következő: ma vettem 1 asus 1814BLT-t...beraktam a házba, rákötöttem a 2 kábelt, aztán a windows betöltésnél kb a felénél szépen megáll, és úgymarad...ha lehúztam róla akábeleket, akkor ment rendesen. Bekapcsolásnál a kis zöld led az világít rajta, de sajna nem tudom megoldani a problémát...Az alaplal egy msi k7n2delta, kettő sata van rajta, az egyikről egy winyó megy, azzal minden okés...
Aki tud, kérem segítsen...
Előre is köszi szépen!

(#1318) PPeter válasza JustMusicFm (#1317) üzenetére


PPeter
addikt

Nem tudom ez melyik Nforce chipkészlet, de könnyen lehet, hogy nem komálja a CD/DVD-írókat a S-ATA porton.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1319) Cefa válasza PPeter (#1318) üzenetére


Cefa
senior tag

Basszus Ne baszogass már!

Nem vagyok hülye!
Szerinted nem olvastam el az első hsz-t?

nem az a probléma!

16 szorosan írható tdk-lemezt használok de próbáltam verbatimmal és ridisckel is.

3 íróprogrammal is próbáltam.
Kiírja hogy 8 szoros írás meg amikor befejezi akkor is ezt írja ki. De az eltelt idő mégis 30 perc.

Na akkor segíts inkább ne basztass!

[Szerkesztve]

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1320) JustMusicFm válasza PPeter (#1318) üzenetére


JustMusicFm
csendes tag

Mit tudok csinálni azon kívül, hogy másik alaplapot veszek? Amit igencsak nem tudok most megtenni? :O

(#1321) PPeter válasza Cefa (#1319) üzenetére


PPeter
addikt

Hát akkor menj vissza az általános iskolába, mert ezek szerint olvasni nem nagyon tudsz.

''...Régebbi írókkal előfordul, hogy nem ismerik fel rendesen a mostani gyors lemezek némelyikét. Erre - ha a firmware frissítés nem segít - nincs orvosság, azon kívül, hogy megpróbálsz olyan lemezt venni hozzá, amit még hajlandó felismerni és megírni rendesen.''

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1322) Cefa válasza massssza (#71) üzenetére


Cefa
senior tag

Na itt a 71-ben is Masszának hasonló a baja de választ nem kapott.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1323) Cefa válasza PPeter (#1321) üzenetére


Cefa
senior tag

Nem tudom miért vagy mérges rám!
Szerintem nem ártottam neked!

Milyen régi íróról beszélsz?
9 hónapos Philips író!

Felismeri hogy mekkora sebességgel írhatja a lemezt. több fajtával is kipróbáltam mindegyikkel ezt csinálja.
Nem hibázik csak lassú!

Mennyit írjak még hogy megértsd a problémámat?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1324) PPeter válasza JustMusicFm (#1320) üzenetére


PPeter
addikt

Ez egy Nforce 2 alaplap, szóval könnyen lehet, hogy nem támogatja S-ATA ODD-ket. BIOS-ból érdemes lenne a legfrissebbet beletolni, illetve a BIOS-ban mindenképp körül kellnézni, hogy milyne beállítások vannak a S-ATA porthoz, lehet-e IDE/HDD/RAID módok között váltogatni stb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1325) bandus


bandus
veterán

Na ilyet még nem b@sztam :D szétszedtem az írómat, nagy nehezen minden zeg-zugából kiszedtem a törött lemez darabjait. gépbe visszaszerel, gép indít, az író egyszer csak kilöki a tálcát. gomb megnyom, tálca vissza. majd kezdi elölről, és egyserűen nem akar a helyén maradni :D Valakinek valami ötlet :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1326) PPeter válasza Cefa (#1323) üzenetére


PPeter
addikt

8x-os író, tehát egy generációval régebbi, mint a most kapható legújabb írható lemezek szabványa. Ha mindent végigolvastál, amit az 1. hozzászólásban írtam a gépre telepített esetleges szoftverek, emulátorok eltávolításáról és ezek szerint jártál el (tehát uninstalláltad őket, vagy eleve nem voltak rajta), akkor nincs más, mint venni egy 8x-os lemezt és azzal kipróbálni. Egyébiránt lehet szimpán lassú azért is, mert egy vezérlőn, egy kábelen van a rendszerlemezzel és ez szűk keresztmetszetnek bizonyul. De ezt is leírtam már (sokszor). Én nem haragszom, csak nem értem mit vársz, helyszíni kiszállást? Helyetted nem tudom megtenni azt, amit meg kell tenned a probléma feltárásához, de ha ugyanazt kérdezgeted, amire hatvanszor megírtuk már a választ, akkor hadd hívjam már fel rá a becses figyelmed...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1327) PPeter válasza bandus (#1325) üzenetére


PPeter
addikt

Valamelyik srapnel legyilkohatta a tálca állapotát vizsgáló kütyüt és/vagy rosszul raktad össze és kontaktos a kidobató gomb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1328) Cefa válasza PPeter (#1326) üzenetére


Cefa
senior tag

Nézd!

Nem vagyok hülye nem kell telefonos segítség!

De az előző notebookomban is 1 kábelen volt minden mégis 13 perc alatt megírta a lemezt!

A ridisc 8 szoros sebességű mégis lassan írta!

Igen nincs semmi telepítve a gépre csak az íróprogramok!

Nem várok helyszíni kiszállást sem CSAK ÖTLETEKET vagy megoldást.

Amit már leírtam de most is leírom hogy lehet hogy nem is 1 kábelen van a hdd-vel mert az XP usb eszköznek ismeri fel az írót.
Lehet hogy ez is természetes de az előző laptopban nem így volt.

Szóval ezek után várnám az ötletedet ha találkoztál már ilyennel.

Köszi.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1329) PPeter válasza Cefa (#1328) üzenetére


PPeter
addikt

''a 0-s számú eszköz udma 5
az 1 es számú eszköz udma 2 ben van.''


Ez arra utal, hogy a vezérlőn két eszköz van. Lehet, hogy USB host van a S-ATA/ATA porton és azon lóg az író, talán így oldották meg, hogy ne kelljen S-ATA/S-ATA csatolós optikai drive-ot építeniük bele, de ehhez tudni kellene, milyen vezérlő van az alaplapján.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1330) PPeter válasza Cefa (#1328) üzenetére


PPeter
addikt

A Ridisc-re mindegy mi van írva, lehet az akár 16x-os lemez is, eladnák ők a csiszolólapot is DVD-ként, ha olcsó lenne a beszerzése.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1331) Cefa válasza PPeter (#1329) üzenetére


Cefa
senior tag

Intel 82801FB/FBM Ultra ATA Storage Controllers -266F

ilyenje van neki.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1332) Cefa válasza Cefa (#1331) üzenetére


Cefa
senior tag

Na találtam itthon egy 8 szoros Fuji-t ez lesz a 4. típusú lemez!

ez csak nem csiszolópapír. Ezzel is kipróbálom.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1333) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A #1305-re valaki?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1334) PPeter válasza Dr. Romano (#1305) üzenetére


PPeter
addikt

Az írás megkezdése előtt a válogatásba behúzott, 64 kilobájtosnál kisebb fájlokat előre összegyűjti egy cache-be és onnan írja majd ki, így gyorsabb lehet az írási folyamat (nem az írás pillanatában kell összekotorászni az apró fájlokat a széttördezett, fragmentált állományrendszerben a vinyó(k)ról).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1335) Cefa válasza PPeter (#1334) üzenetére


Cefa
senior tag

Na elkezdte az írást de ez sem lesz gyorsabb 4 perc alatt 12 %

a proci fel le ugrál 2 és60 % között szabályos tüskéket képezve.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1336) bandus válasza PPeter (#1327) üzenetére


bandus
veterán

És mi lenne a javallott gyógymód az első, illetve a második esetben? Vagy házilag nem szerkesztehtő?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1337) PPeter válasza Cefa (#1335) üzenetére


PPeter
addikt

Az eszközkezelőben kapcsolódások szerint listázd ki az eszközöket és nézd meg, hogy a drive milyen vezérlőn lóg.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1338) bandus válasza bandus (#1336) üzenetére


bandus
veterán

Megoldottam! Szétszedtem megint, piszkálgattam kicsit, mintha értenék hozzá, és most jó :D Köszi a segítséget Péter :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1339) Cefa válasza PPeter (#1337) üzenetére


Cefa
senior tag

Remélem jól írom:

PCI busz ---> Intel ultra ata storage --->elsődleges Ide csatorna ezen van a hdd alatta az író

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1340) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Üdv újra!

Nem sikerül megoldanom a problémát!
Ha rákötötm a dvdírót, nem indul el a gép, nem tudok még új wondowst sem telepíteni. A biosban nem találok sehol ilyen satára vonatkozó dolgokat. Nagyon kéne már vmi segítség:(
Valaki pls.
A bios 2 évnél régebbi...de nem találok pontosan rávalót....
az alaplapom: MSI K7N2 Delta-ILSR (MS-6570G)

[Szerkesztve]

(#1341) Tigi válasza JustMusicFm (#1340) üzenetére


Tigi
őstag

A másik topicba válaszoltam a kérdésedre.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1342) Cefa válasza Cefa (#1339) üzenetére


Cefa
senior tag

up

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1343) PPeter válasza Cefa (#1342) üzenetére


PPeter
addikt

Szakmai topikban ne uppolgassál, mert a modok - jogosan - az orrodra koppintanak. Ha valaki tud, akkor válaszol.

Szerintem a merevlemezed és az íród ebben a kombinációban ennyit tud. Egy friss Windows telepítést talán megér a dolog, de jó esély van rá, hogy ez így marad.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1344) PPeter válasza JustMusicFm (#1340) üzenetére


PPeter
addikt

Az MSI oldalán tudsz új BIOS-t találni hozzá (ha van). Ennél többet senki tud segíteni. Ha van szabad ATA/IDE portod, miért nem olyan írót vettél?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1345) Cefa válasza PPeter (#1343) üzenetére


Cefa
senior tag

Értem bár mondjuk ez akkor sem kimerítő válasz mert azért egy celeronos gép amin szintén 1kábelen van minden fele annyi idő alatt elkészül vele!

Usb-s külső hdd-ről is írtam dvd-t és ugyanennyi lett az időtartam.
És rendben! nem uppolgatot! :)

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1346) PPeter válasza Cefa (#1345) üzenetére


PPeter
addikt

Előfordul olyan ATA eszközkombináció, hogy az egyik eszköz - akkor is, ha nem a vele egy kábelen lévő másik eszköz a forrás, hanem a másik eszköz elvileg ''hallgat'' - adatátviteli sávszélessége, kommunikációja igencsak csorbul a másik eszköz puszta jelenléte miatt is (Pioneer DVD-írók tulajdonosai tudnának erről ódákat zengeni, de sok más ODD-t is érint a dolog), és azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy hiába nem arról a vinyóról írsz, ami vele egy kábelen van, de az ugyebár egy rendszervinyó, aminek a lapozófájlját folyamatosan piszkálja a rendszervinyó és ez is bezavarhat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1347) Cefa válasza PPeter (#1346) üzenetére


Cefa
senior tag

Aha értem hát akkor majd megpróbálom egy külső íróval is hátha gyorsabb lesz.

Köszi mindent.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1348) Cefa válasza Cefa (#1347) üzenetére


Cefa
senior tag

csak nekem az a furcsa hogy megírtam már vagy 10 lemezt és mindegyik szinte hajszálpontosan ugyanannyi idő alatt készült el!

Hogy ha az lenne a baj amit írtál akkor nem változna össze vissza az idő attól függően hogy honnan olvas éppan a hdd és milyen gyorsan?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#1349) Dr. Romano válasza PPeter (#1334) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi a választ!! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1350) ANT válasza Cefa (#1348) üzenetére


ANT
őstag

Másik tipp: vinyód mennyire töredezett? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.