Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) makosrepas


makosrepas
tag

Sziasztok!

Adott egy Nec ND-3540A dvdíró, a CD-ket nem ismeri fel, DVD-t viszont ír/olvas. Talán döglődik a szerkezet? Lehet orvosolni a problémát vagy lassan mehet a kukába?

Köszi a válaszokat.

A fenti hozzászólás nem mindig tükrözi híven a véleményem, néha nem tudom, hogy mit beszélek/írok...

(#952) erozsolt


erozsolt
tag

Sokat filóztam, hogy gyári vagy saját megoldású külső USB írót vegyek, végül döntöttem a gyári, LG E10N mellett, mivel hogy mégiscsak jobban, megbízhatóbban fog menni, elvégre saját chipsettel lett párosítva.

Nos a problémám a következő, az írónak legjobb esetben is 14.8x tempónál elfogy a buffere és átvált 12x-es tempóra. Az a vicc, hogy egy lemez, még így is 5:40 alatt lett kész. Kipróbáltam 2 gépben, mindkettőben ezt csinálja!

Mi lehet ez? Frissítettem a legfrisebb FW-re, és nem HDD-ről írok, hanem CDSpeed create disk-el.
[kép]

Asus Maximus Formula, Q6600@3.6 + Thermalright Ultra Extreme + S-Flex, Corsair HX520, Corsair TwinX4096 DDR2-800, Gainward 8800GTS 512

(#953) Laca19 (a) válasza erozsolt (#952) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Szerintem nincs semmi baja, ennyit tud az USB 2 csatlakozód. Ha belegondolsz, akkor ez is kerekítve 20 MB/sec-es sebesség.Majd ugye ha ennél gyorsabban írna egy idő után, akkor pedig nem tudja kiszolgálni az USB csatlakozó az írót és ezért vált szerintem vissza 12x-es sebességre.
Esetleg ha sok külső USB-re csatolt eszközöd van akkor húzd le őket, hátha azok befolyásolják. Legalábbis nálam ha sok külső eszköz van csatlakoztatva, akkor már lecsökken a sebességük a külső eszközöknek.

[Szerkesztve]

http://www.diesel.com

(#954) erozsolt válasza Laca19 (a) (#953) üzenetére


erozsolt
tag

24 MB/s-cel tudok másolni külső notimerevlemezről, 16x-osan tudok rippelni ugyanazzal a driveval.

Kipróbáltam egy másik gépben, ebben is ezt csinálja:
[kép]

Asus Maximus Formula, Q6600@3.6 + Thermalright Ultra Extreme + S-Flex, Corsair HX520, Corsair TwinX4096 DDR2-800, Gainward 8800GTS 512

(#955) rszp


rszp
aktív tag

ASUS 1612BL firmware frissítésekor a Get Drive Modelname Error jön vissza
Sikerült már valakinek belenyomni az 1.10-t?
[link]

(#956) rszp válasza rszp (#955) üzenetére


rszp
aktív tag

Safe Mode megoldotta, de se Plextor se Pioneer nem hisztizett. Mindegy. Működik.

(#957) Laca19 (a) válasza erozsolt (#954) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

PÜ ment.

http://www.diesel.com

(#958) gamecube


gamecube
csendes tag

A következö kérdésem lenne: lehetséges íro és íro közt kompatibilitási probléma?
a kövekezö miat kérdem: van egy samsung írom és amiket megirtam filmeket az tökéletesen megy asztaliban meg az íro is szépen vissza olvasa, viszont amint berakom a pionner íroba akkor az nem olvasa vissza szektor hibákra panaszkodik.
a samsung íro hibázik, és vissza tudja olvasni a hibát vagy a pio olvas szarul?

Az életem plyan mint egy film, csak sz@r a forgatokönyv, a rendező, és a melékszereplők

(#959) blattida válasza gamecube (#958) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehetséges. Ez nem ilyen fekete-fehér kérdés.
A Pioneernem szereti a Samsung által írt lemezeket. Van ilyen. Ennyi. Nem kell semmi rosszra gondolni. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#960) danylandster


danylandster
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy asus 1612 bl típusú írót. A problémám az ,hogy az író elvileg 4x-esen tud minimumon írni amire nekem szükségem lenne, de bármilyen progit teszek fel akkor is csak 8x-os a minimum írási sebesség. Még az is furcsa ,hogy amikor kiválasztom a sebességet akkor négy darab 8x van egymás alatt. (update 1.10) :F

(#961) rszp válasza danylandster (#960) üzenetére


rszp
aktív tag

FW1.10 + Nero 7751 korrekten megy.
Sebességek: 4x, 8x, 10x, 12x, 16x a 16x lemeznél.
Sebességek: 4x, 8x a 8x lemeznél.

Mostmár a TDK TTG02 is javítva lett ami eddig csak 4x írásra volt engedve.

[Szerkesztve]

(#962) danylandster


danylandster
csendes tag

most rakom a nerot majd szólok az eredményről! :R

(#963) danylandster


danylandster
csendes tag

Tdk cd-t tettem be ,de a neroba is csak 8x-os a minimum! Még mindíg nem értem.

(#964) rszp


rszp
aktív tag

Utólag látom, hogy nem DVD hanem CD ami érdekel. CD-t nekem is csak 8x sebességgel ír minimumon de azért érdemes lett volna ezt elsőre is megemlíteni mert alapból DVD-re gondoltam.

[Szerkesztve]

(#965) ANT válasza danylandster (#963) üzenetére


ANT
őstag

A mai írók között nem fogsz találni olyat, ami 8x-nál lassabban ír CD-t. Ez van.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#966) Calogero válasza ANT (#965) üzenetére


Calogero
addikt

Pioneer 112D/112/112L nél 4X-es sebbesség a minimum

CD-R : 4X,10X, 16X, 24X, 32X, 40X

(#967) ANT válasza Calogero (#966) üzenetére


ANT
őstag

Hopp, akkor ezt benéztem! Enyhítő körülmény: ''úttörő'' opt. meghajtóm soha nem volt. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#968) kano válasza danylandster (#960) üzenetére


kano
nagyúr

Próbálj több progit ki. Régen a CDRWin 4.X tudta. Most nem tudom, hogy melyik tudja(ha az író tudja).
Miért gáz a 8x-os írás?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#969) PPeter válasza kano (#968) üzenetére


PPeter
addikt

Az a legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul. Az író a behelyezett lemez azonosítása alapján, az adott lemezhez a firmware-ben tárolt stratégiák szerint ajánl fel írási sebességeket, ezt felülbírálni szoftveresen nem lehet (vagy visszautasítja, vagy nem a beállítani szándékozott sebességgel írja majd meg), csak ezért másik programot telepítettni valakivel baromság.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#970) NonooXX


NonooXX
csendes tag

HI!!

Srácok segítsetek már!!
Az nagyon rossz jel ha a dvd iróm egyre többet irja ki hogy POWER CALIBRATION ERROR??

Köszi

A tükör nem a valóság felismerésének eszköze, hanem annak elhomályosításáé. (Ryokuu Saitou)

(#971) blattida válasza NonooXX (#970) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen író, melyik firmware,milyen lemezeken?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#972) kano válasza PPeter (#969) üzenetére


kano
nagyúr

Érdekes, hogy ugyanazt a lemezt ugyanaz az író egyik programmal tudja írni 4x-sen a másikkal nem. :U Az FW - írási sebesség beállítást szerintem mindenki tudja.
És én sem fikáztalak Téged leszel szíves Te sem engem. Én nem ismerlek így nem mondok rád semmit.
Köszi!

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#973) PPeter válasza kano (#972) üzenetére


PPeter
addikt

Mesélj még... csak ne itt.

(Le is mérted, hogy mennyi idő alatt végez, amikor szerinted a másiktól eltérő sebességen írsz?)

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#974) PPeter válasza kano (#972) üzenetére


PPeter
addikt

Még egyszer leírom: nem a program határozza meg, hogy milyen sebességgel írható egy lemez, hanem az író jelzi a program felé, hogy a behelyezett lemezhez milyen írási sebességek (stratégiák) találhatók a firmware-ben (ha a program ismeri az írót, akkor általában korrektük csakis ezeket a sebességeket ajánéja fel majd). Ha ezt nem tudod megérteni, akkor nem kellene itt hülyeséget terjeszteni. Ha egy program eltérő sebességeket kínál fel ugyanarra a lemezre ugyanazzal a meghajtóval a többi programhoz képest, annak két oka lehet:
- A program olyan, mint pl. az ImgBurn, ami mindenféle sebességet enged kiválasztani, de egy kis ablakban a lemezinfónál lehet látni, milyen sebességgel hajlandó az író dolgozni, tehát ha nem ezek közül választasz, akkor az író a kiválasztott sebességhez legközelebbi tempóval fog írni.
- A program nem ismeri rendesen az íródat, ezért rosszul értelmezi az íród által felkínált írási sebességeket, de ettől függetlenül megintcsak nem fog az író olyan sebességgel írni, amit saját maga nem támogat az adott lemezhez.
Tehát akármelyik esettel állsz szemben, ha az író NEM támogat egy bizonyos írási sebességet egy adott lemezhez, AZT SZOFTVERESEN NEM TUDOD felülbírálni. És attól még hogy hibásan engedi látszólag beállítani, az író nem fog olyan sebességgel dolgozni - erről meg is tudsz győződni az írási folyamat időtartamának lemérésével.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#975) kano válasza PPeter (#973) üzenetére


kano
nagyúr

Mesélek: TEAC. De le valóban nem mértem az időt. Nem kétlem, hogy igazad van.
A program olyan, mint pl. az ImgBurn, ami mindenféle sebességet enged kiválasztani, de egy kis ablakban a lemezinfónál lehet látni, milyen sebességgel hajlandó az író dolgozni, tehát ha nem ezek közül választasz, akkor az író a kiválasztott sebességhez legközelebbi tempóval fog írni.
Valószínűleg ez lesz a dolog mögött. Méghozzá egy audio író prg csinálta ezt.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#976) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv! Kiveszem a DVD-t a DVD íróbol berakok 1 másikat, és a total commanderben még a régi DVD adatait mutatja. Találkozott valaki ilyennel? :Y Samsung Tsh 552b a dvd író

(#977) kano válasza Jarod1 (#976) üzenetére


kano
nagyúr

Igen. Itt vagy a HWSW-n is volt róla szó. Ha nyitva van a DVD-d tálcája és beteszed a 2. DVD-t akkor a TC-ből húzasd be vele(váltasz a kérdéses meghajtóra) és akkor biztosan az újat fogja látni.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#978) Jozi


Jozi
tag

Sziasztok!
Vettem egy NEC 7170S írót .
Az a baj vele hogy ~3x-osnál se nem ír , se nem olvas gyorsabban, és a gépet is 100%-osan terheli.
Alaplapon ASUS A8V deluxe, és a VIA-s SATA vezérlőre kötöttem az írót.
Hozzáteszem soha nem volt még semmilyen sata-s ezközöm.
Van rá valami megoldás , vagy a VIA nem bír vele?

Üdv : Jozi

(#979) Jozi


Jozi
tag

Na, senki nem tud válaszolni?

(#980) kano válasza Jozi (#979) üzenetére


kano
nagyúr

Valami driver probléma? Nem tettél fel valami olyan drivert (alaplap, vezérlő driverek) ami bekavarhat? Szűz Windowson próbáltad már, esetleg másik gépben?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#981) PPeter válasza Jozi (#978) üzenetére


PPeter
addikt

PIO módban megy DMA helyett. A BIOS-ban ellenőrzid le, hogy a S-ATA vezérlő milyen módokba kapcsolható, ''HDD/RAID'' helyett próbáld a rendelkezésre álló más beállításokat, ha egyáltalán találsz ilyet. Szükséges lehet a chipkészlethez (S-ATA vezérlőhöz) való újabb drivercsomag letöltése és telepítése.Ellenőrizd le, hogy az alaplap kézikönyve nem tér-e ki részletesen arra, mely S-ATA /ATA portok használhatók kizárólag HDD/RAID célokra.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#982) Jozi válasza PPeter (#981) üzenetére


Jozi
tag

HI !
Először én is erre gondoltam, de BIOS-ban nem találtam semmi ilyet.
Viszont van egy un. ''VIA TECH RAID BIOS utility'' , de nem tudok belépni.
Habár nemtudom az kell-e nekem .
IDE ezközöket tudom állítani de SATA-hoz semmi lehetőség.
:O

(#983) Renegade88


Renegade88
tag

Helo!
Lite - ON SHW 1635S DVD írom hibát okoz írás közben (Lead-In fázis közben) ''Power correction failure''-hibára hivatkozva. A táppal nem hiszem, hogy gond lenne. A DVD író csúnya hangokat ad ki írás közben. Sokféle DVD-vel probáltam már! Egyet-egyet megír, de oda nagy szerencse kell :(((

Szerintetek mi lehet a godn?

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#984) Jarod1 válasza Renegade88 (#983) üzenetére


Jarod1
addikt

Valami gond lehet az Író saját tápáramkörével :Y

(#985) Jarod1 válasza kano (#977) üzenetére


Jarod1
addikt

Valószínüleg az lehetett a gond hogy a Samsung tsh552B re 12 es firmware-t tettem fel, amit nem a samsung oldaláról szedtem le :U mert a hivatalos oldalon 10-es a legujabb.
visszatettem a régit, igy már faxa.

(#986) kano válasza Jarod1 (#985) üzenetére


kano
nagyúr

Most, hogy mondod nekem is egy régi nem hivatalos FW-vel csinálta. :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#987) Renegade88 válasza Jarod1 (#984) üzenetére


Renegade88
tag

Még mielött elkezdte volna ezt az ''effektet'' frissítettem a firmware-t
Talán egy korábbi firmware segíthet? :F

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#988) kano válasza Renegade88 (#987) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem az 1.O2 modified FW kiváló. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#989) Renegade88 válasza kano (#988) üzenetére


Renegade88
tag

Ezt hol találom :F

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#990) Jarod1 válasza Renegade88 (#987) üzenetére


Jarod1
addikt

visszatettem a hitatalos 10-es firmware-t.

(#991) kano válasza Renegade88 (#989) üzenetére


kano
nagyúr

[link]
Itt figyelj arra, hogy a 7173A fw-jét töltsd le. Van 2 oszolop, az
első az Original a második az RPC1.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#992) GÉPSAS


GÉPSAS
csendes tag

helló

vettem régen egy NEC ND-1300A DVD írót, fw:1.0c. Még ha nem is a tökéletesen, de úgy ahogy működött. Csak most adódott egy vele egy nagyobb probléma:
Nem olvas DVD lemezt. (Olyan mintha elfelejtette volna) A CD-ket simán olvassa/írja, de ha beteszek egy DVDt, akkor ''no disc'' üzenet fogad. Próbáltam többféle DVD-vel, de semmi.

Rá lehet még venni hogy olvassa a DVDket?

köszi

(#993) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, lenne egy kis gondom. pionerr 111es... na szval mostanában gyakran visszavált PIO-ra ennek mi lehet az oka?
mert egy ideig bírja (1hét) aztán most megint PIO-ra vált...

(#994) PPeter válasza D@ni88 (#993) üzenetére


PPeter
addikt

Ha szektorhibás (sérült, másolásvédett) lemezeket olvastatsz vele sokat, akkor ez természetes. Kábelhiba, helytelen kábelezés is okozhat ilyet. Bár én csak Pioneer írókkal szoktam dolgozni, a pionerr írókat nem ismerem. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#995) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Érdekes problémám támadt.
Volt itt egy erdélyi rokon és másoltam neki vagy 10 dvd-t, lemezképeket irtam ki, egy az egyben másoltam, dvd shrinkkel tömöritettem, kiirta a burning studio gond nélkül.

Az egyiket meg is néztük nálam, mert még én se láttam, aztán hazament és a megirt lemezeket se a gépe, se a dvd lejátszója nem ismeri fel.
0 bájt foglalt helyet és 0 bájt szabad helyet ir.
A dvd shrink sem látja a lemezt.

Mi lehet a hiba?:F

(#996) murmancs


murmancs
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdés vettem egy éve egy Asus Dvd irot és manapság elkezdett szarakodni elkezdem irni a lemezt és 3%nál kiirja hogy lézer beállitási hiba!
mondjuk leszedtem egy progit (Drivermagic) amivel automatikusan megkeresi az uj dirvereket lehet hogy ez tett be neki vagy nincs köze hozzá?!
Elöre is köszi mindenkinek! :)

(#997) :AMF: válasza murmancs (#996) üzenetére


:AMF:
senior tag

goto #1 :)

(#998) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Üdv!

PX740A íróm már jó ideje PIO-ban megy (nem volt vele különösebb probléma, mert alig használtam). Valószínű akkor állhatott át, amikor letiltottam az írót eszközkezelőből (ha nincs fizikai meghajtó a gépben, elindulnak az SF-es játékok).

Nade... nem tudom visszakapcsolni. ''Ha rendelkezésre áll akkor DMA'' -ra váltottam, megvan az újraindítás is, de ugyanúgy PIO-ban maradt a meghajtó.


Amúgy egyedül van egy hengeres kábelen Sec. Master-en már jó ideje (Más nincs is a gépben P-ATA-n). Nem hinném, hogy a kábel a rossz.


Ok, már megvan.. UDMA-ban megy. Úgy látszik 2. újraindításra megemberelte magát :)

[Szerkesztve]

///

(#999) Convex


Convex
aktív tag

Hello!

Segítséget kérnék, mert amiket kaptam nem vezettek sehova :F Kezdetnek leirom, hogy új lapot vettem, nem piszkáltam semmit, csak egy új win xp-t tettem fel, amit eddig használtam gond nélkül.
A lényeg az lg dvd-íróm(16*-os), amivel eddig nem volt semmi baj, nem írja a 16-os lemezt 16-osan(nem ajánlja fel a nagyobb írási sebességet). Ezzel nem is lenne gond, mert nem irok ilyen magas sebességgel. Hanem, hogy írás közben belassul az egész gép. Kaptam javaslatot erre, az elsQ hozzászólásban irottak alapán(11 es pont) megcsináltam, hogy az eszkökezelQben kitöröltem a primary IDE channel-t, nálam masteron van a dvd. Restart, eszkökezelQ és tulajdonságok, !!!DMA mód volt eddig is!!!, de a ''Jelenlegi átviteli módhoz: Nem használható'' felirat van írva.
Másik, hogy kölcsön kértem egy pár hetes pionner dvd-írót, az már mutatja a nagyobb irási sebességet, de nem hozott semmi változást a lassú irás terén.

Kérem, hogy valaki írjon nekem használhatót, mert már lassan egy hónapja sz*pok ezzel az egésszel.

ElQre is köszönöm a segítségeteket!

(#1000) Convex válasza Convex (#999) üzenetére


Convex
aktív tag

kérlek segítsen valaki... Lehet jmicron sata driver miatt szorakozik az irás? :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.