Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

(#151) mr_ricsi válasza DragonRK (#148) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

''Az lenne a problémám, hogy 8X, 16X-es Dvdket nem bírom megírni 2x-en''
Töltsd le a DVDidentifier nevű progit, és nézd meg vele, hogy magán a DVD lemezen mekkora írási sebességek vannak rögzítve. Ha ott is 1-8x van, akkor esetleg másik (újabb) Nerot próbálj meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#152) DragonRK válasza morp (#150) üzenetére

DragonRK
(csendes tag)

Bocs rosszúl fogalmaztam!

Se 1x-en se 2x-en nem engedi az írást! Ps2 játékoknál pedig nem érdemes 2X-esnél nagyobb sebbeséggel írni!

(#153) nat válasza DragonRK (#152) üzenetére

nat
(senior tag)

Szerintem nyugodtan írhatod 4*-sen.
A pio 110 egy jó író és nem hibáccik.
A pio 110 4* olyan mint a régiek 1*.
Szerintem.

(#154) Korcsii válasza DragonRK (#152) üzenetére

Korcsii
(őstag)

Ps2-es játékot írni... :U
úgykell neked :DDD vedd meg boltban...

(#155) hardy mester

hardy mester
(csendes tag)

Sziasztok!
Lenne egy kis problémája a haveromnak :(
Tehát a sztori:sulinetes gép linux volt hozzá,de feltettük neki az Xp-t.3000+ AMD proci, 512 ram,80 gb-os sata winchester és egy samsung sh-w162c dvd író!Ezzel van a baj.A helyzet,hogy felraktam neki a decryptert a nerot 6.6.0.1.4.-est és már egy csomót rontott az írója.Leszedtem neki a legújabb Firmwaret az íróhoz!De így is,hibázik rendesen!Azt mondta neroval is és decrypterrel is.A lemezek álltalában verbatim - 16X-os,most vettem neki tdk-t - 16x-os.4x-esen írt.Internetje nincs,ezért nincs fent tűzfal se és vírusírtó se!
Mi a véleményetek?

(#156) hardy mester

hardy mester
(csendes tag)

És valamilyen lézer .... hibát ír ki!
Pontosan nem tudom,mert még nem láttam közben,de javasoltam a srácnak,hogy hozza el nekem,mert így internet közelben szerintem több esélyem van rá,hogy megtaláljuk a hibát.De az is szar,hogy mivel sulinetes,nem tudom milyen kábel van benne stb.
Az alaplap ha minden igaz Winfast.

(#157) cybm

cybm
(csendes tag)

Sziasztok!

Van 1 eleg idegesito visszatero problemam. A gond az hogy miota vettem DVD-irot nem tudom normalisan hasznalni. Ez ugy nez ki hogy, nagyon sok lemezt az elejen nem is irt meg jol (gyorsan), lasabb 4x-es sebssegeken tudta csak megirni a dvd-ket. Es most ne princo-ra gondoljatok, hanem aritan keresztul verbatimig minden volt. Jelenleg is verbatimet hasznalok.
Szoval a jelenseg a kovetkezo. DVD-iro elkezdi irni a dvd-t majd 10-12% nal megall az iras, kifogy a buffer,led kialszik. Aztan felporgeti ujbol a lemezt es irja tovabb. Utana mar csak neha alszik el 1 pillanatra a led, es a buffer is kimarad 1 picit. Az igy kiirt DVD-k mukodnek, de ez nem jo. Ha megnezem a lemezt lehet latni hogy nem szeppen 1befuggoen irja meg hanem csikos stb, tehat tuti vacak minoseg. Es ez a 10% koruli megallas nagyon jellemzo.
Eloszor egy 109es pioneer volt a gepbe, epox 8rda+ nforce2 alaplap 1800+xpvel, 1giga memoriaval, 400W os tappal, vinyok stb. Azota annyi valtozott hogy szinten nforce2-el alaplapom van abit nf7 sg2, masfel giga memoriaval (teljesen atcserelve), sempron 2800+ proci, stb. tehat minden lecserelodott a tapon kivul (noname 400W). A dvd iro mar volt mindenhol masterkent slave kent 1edul a kabelen meg vinyoval is, mind1 volt ua a jelenseg.WinXP is soxor volt mar ujrarakva, es nerobol is tobbfelet hasznaltam 6x-tol a mostanit 7esig, mind1ikkel ua. sot hasznaltam valami ones-dvdiro progit annal is megall 10% nal. Eleg rejtelyes :\ En mar csak 1edul a tapomra tudok gondolni, mivel noname 400W-os, viszont sosem volt problemam vele. X800pro videokari van benne, es hasznalom is rendesen a gepet, jatekokra, 3D stb szoval izzasztom es sosem tapasztaltam hogy baj lenne vele, de ez nem kizart csak feleslegesen nincs kedvem kiadni 10ropit uj tapert (ha nem az a baj).
Talalkozott mar valaki hasonlo problemaval? Nagy segitseg lenne ha erre valaki tudna a megoldast.
Elore is koszi!

ps. jah a biosomba nincs olyan hogy a cpu fan speedjenek figyeleset kikapcsoljam, mert mar ilyenrol is hallottam....

(#158) cybm

cybm
(csendes tag)

Jah es meg valami amit kifelejtettem. Ugye a legujabb 5.10-es nvidias dirver van hozza, amit probaltam mar ugyis hogy nem telepitettem az ide vezerlot meg hogy igen, az eredmeny ua. volt :|
Es me g1 readas van amikor image filebol akarok kiirni es ezt a hibat kapom a nerotol:Unspecified Recorder Error
G: PIONEER DVD-RW DVR-110D

Felporgeti a lemezt beleir 1 picit az elejbe de csak annyit hoyg elbassza a lemezt es mar meg is all, es dobhatom a kukaba. A ones-ezt nem cisnalja azzal megirhato az image file, de az is a fentiekben leirtakat produkalja.

(#159) cybm

cybm
(csendes tag)

uhh, most neztem meg, nem is noname a tapom haem codegen 400W-os tap, akkor mar abszolute tanacstalan vagyok :|

(#160) Wicked

Wicked
(csendes tag)

Hi Ppeter!

Következő problémával zavarnálak:
1 hete vásároltam egy Plextor PX-755A típusú DVD írót. Nagy boldogan belepakoltam a gépembe ( jó öreg szegény ABIT ST6-os alaplap); egy PIONEER 108D helyére és jött a rémálom. Az író egyedül van IDE2-n masterként 40 eres kábelen. Jamper is master. A BIOS kereken 30 sec-ig morfondírozott, hogy milyen IDE-s eszközök is vannak a házban.(1 winyó az IDE1-en master meg az író.) Majd nagy nehezen talpraállt az op.rendszer (XP), viszont az író nem igazán akar működni. NERO 7-el írtam meg 1 Philips 8x RW-t amit ugyan megírt de visszaolvasni már nem tudta. Így jártam 4x RW Traxdata lemezzel is. A PIO-val megírt újraírható DVD-ket ugyan beolvasta de jóval lassabban mint a PIO.
2 viszonylag új alaplapba is bepakoltuk 1 ASUS AN8-asba és 1 P4-es Gigabyte-os alaplapba is, a gondok a BIOS kivételével ismétlődtek. Lassú, nem olvassa vissza a saját termékét.

A 8x-os DVD RW lemezekért vettem ezt a drága írót. (22.000,- HUF). Visszevitttem a boltba eltelt 5 nap majd hívtak, hogy nekik tökéletesen működik vigyem haza. Mit csináljak?

(#161) WillChi válasza Wicked (#160) üzenetére

WillChi
(senior tag)

Szerintem mondd a boltban, hogy szeretnéd látni, hogy működik (szereljék be előtted egy gépbe).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#162) gabor128 válasza Wicked (#160) üzenetére

gabor128
(aktív tag)

Tápod oké?

Próbáld meg Nero 6-al.

[Szerkesztve]

(#163) Wicked válasza gabor128 (#162) üzenetére

Wicked
(csendes tag)

Sziasztok!

Nos a boltban azt mondták először, hogy nincs szervergépük nem tudják kipróbálni. Ettől függetlenül visszavittem és kértem, hogy cseréljék ki 1 újra. Mondták, hogy a Bpesti nagyker tesztelte és az író működik. De tesztelik majd ők is. Tesztelték, én telefonon tartottam a kapcsolatot, és a végén kissé cinikusan megjegyezték, hogy az író jó, működik, holnap sétáljak be érte, megtanítanak DVD-t írni.

A gond az, hogy nálam az író nem működik, törölni sem tudtam vele.
A számtech bolt azt szajkózza, hogy a gépem xar, ami lehet,hogy igaz de a PIO108D gond nélkül muzsikál benne. Sőt előtte volt toshiba, LG, író is benne 1el sem volt soha gondom.
A PIO-t egész éjszaka nyúztam, IDE1-2 Slave, master, és írt mint a kisangyal, ergo nem az IDE vezérlőm a rossz.

A táp 235W-os eddig elég volt.

Kissé (nagyon) tanácstalan vagyok, létezhet, hogy 1 viszonylag idős géppel (ABIT ST6, 1000 Celeron, 512 MB SD Ram) van a gond??????

(#164) Gerinho_

Gerinho_
(csendes tag)

Sziasztok!
nekem egy Samsung TS-H552B dvd írom van! de van egy olyan problémám vele h max 2.1x irja a dvd-ket....nem tudja vki h ez mért van?? :F

(#165) Wicked válasza Wicked (#163) üzenetére

Wicked
(csendes tag)

Érdekes. Mindenki a 6-os NERO programot javasolja nekem. A 7es ezek szerint vmi tévedés???
Vkinek tapasztalat???

(#166) neo8222

neo8222
(csendes tag)

Sziasztok!

Nekem is egy LG-4160B A306 firmware-vel rendelkező DVD íróm lenne.
Nero 6.6-tal Nero 7.02-vel és CloneDVD-vel is próbáltam már írni vele DVD filmet bármilyen lemezre (TDK, Verbatim, Ridisk, Újraírható Verbatim) az összeset elrontja, mármint olyan értelembe hogy a film feléig a kép hang tökéletes aztán el kezd pixelesedni a film és akad a hang. De nem jövök rá hogy miért. Eddig ezt nem csinálta.

Javítani próbáltam úgy a dolgon, hogy Újratelepítettem az XP-t, kicseréltem az IDE kábelt (egyedül csak ez az eszköz van rajta masterként) átdugtam a másik IDE csatornára is, Töredezettségmentesítettem a winyót, Az írást a legkisebb fokozaton végeztem, se 4x se 8x-an nem írta meg jól a filmet. Probáltam úgy is hogy egy az egybe másolok, vagy winyóról de mindegyik esetben a filmek a felétől a fentebb leírt eseményt produkálják. :O :F

Várom ötleteket hogy esetleg még mit lehetne ''eljátszani''.

(DVD írás közben semmilyen leterhelés nincs, tehát nem fogja semmi a gépet csak írnék)
Konfiguráció:
P4 2,8 Ghz proci
1.5 GB DDR Ram
Sata-s winyó
ATI 9800-as videokártya

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#167) PPeter válasza neo8222 (#166) üzenetére

PPeter
(addikt)

A CloneCD, CloneDVD, Alcohol, meg egyéb ilyen trutymókat takarítsd le a gépről, a legújabb Nerot tedd fel amit le lehet tölteni, vagy az ImgBurn programot és próbáld azzal kiírni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#168) neo8222 válasza PPeter (#167) üzenetére

neo8222
(csendes tag)

Ne ezt mind megcsináltam. A hiba továbbra is fent áll. Átraktam egy másik gépbe is az írót ugyan ezt a hibát produkálja.

Úgy döntöttem egy új vásárlása mellett döntök. ;)

Csak még nem tudom mit vegyek. :) :DD

[Szerkesztve]

(#169) Berti-Pyxis

Berti-Pyxis
(csendes tag)

Sziasztok!

Az alábbi problémám van a fent nevezett DVD Íróval:

Még decemberben vettem egy GSA-4167B-t amit februárban az alábbi probléma miatt már cseréltek is, hogy hibás a termék:

...tehát főleg Nero 6.3.1.6. alatt, de DVD Shrink alatt is nem fejezi be sz írást sose. Probáltam 8x-os DVD írással, 4x-es DVD írással is, de mindig megáll az írás vagy a 15%-nál vagy 50%-nál vagy 95%-nál vagy amikor kedve tartja... Az egészet azért nem értem, mert a CD írással semmi gond nincs...

Próbáltam többféle alapanyagmárkával, talán ott van a gáz, de ua. az efektus...

Mint, ahogy azt fent írtam is már a második íróm van u.a.-ból a típusból és még mindig nem oldódott meg a probléma...

Az alkohol 120% is fent van!! Talán ez a gáz?
1.) Megint egy rosszat kaptam?
2.) A szoftverek nem működnek együtt ezzel az íróval?
3.) Egyéb probléma?

Ha ötletetek van... várom...

Berti

Berti

(#170) AttiM

AttiM
(csendes tag)

Sziasztok!
Nemrégiben kicseréltem a gépem. A korábbi egy AMD Duron 850-es volt, az új egy 3G-s P4-es (HT). A korábbi gépből csak a vinyó (másodikként), illetve a CD író/DVD olvasó és a DVD író került át az újba. Ez utóbbival van a gondom (Samsung TSST corp CD/DVDW TS-H552U).
A régi gépemben ezzel az íróval stabilan, megbízhatóan tudtam 8x-osan írni DVD-t (rózsaszín ARITA nekem nagyon bevált): szinte sosem rontotta el.
Az új gépemben viszont 8x-osan, és 6x-osan is mindig elrontja, kivétel nélkül. Nincs buffer underrun, ilyesmi (azért tényleg elég erős ez az új gép!), és látszólag rendben lezajlik az írás. Viszont ha bekapcsolom a felírt adat ellenőrzését, akkor annak az az eredménye, hogy pl. 7-ből 6 fájl rendben, a 7.-hez pedig nem tud hozzáférni (vagy valami hasonló).
És persze kipróbálva asztali DVD lejátszóval: a film akadozik, és bizonyos ponton meg is áll, nincs tovább.
Mindez 4x-es sebességel nem jelentkezik, úgy üzembiztos az írás.
Mondhatnánk, hogy akkor ne problémázzak, írjak mindig 4x-esen, de attól még bosszant a dolog: hogy lehet, hogy a korábbi lassú rendszeren jó volt, ezen az új ''erőművön'' pedig rossz.
A következőket próbáltam ki, eredmény nélkül:
- leszedtem minden mást, tehát maradt egy kábelen a vinyó, és egy másik kábelen az író
- firmware frissítés
- legújabb: Nero 7-es install
Kinek van még ötlete? Köszönöm előre is!

A mással jóltevő ember megkövéredik; és a ki mást felüdít, maga is üdül

(#171) Triumph

Triumph
(tag)

Sziasztok

Hogy tudok az LG 4120B-ből 4160B-t vagy nagyobbat upgradelni?

Előre is thx

(#172) Gabás válasza AttiM (#170) üzenetére

Gabás
(őstag)

úgy látszik, az Arita mégsem vált be annyira :DDD Vegyél jobb lemezt, oszt írd azt 8x-an

[ Szerkesztve ]

(#173) Gabás válasza Berti-Pyxis (#169) üzenetére

Gabás
(őstag)

alcohol leszed, újraírható lemez próbál, kábelezést masterre, egyedül

[ Szerkesztve ]

(#174) AttiM válasza Gabás (#172) üzenetére

AttiM
(csendes tag)

Köszi a tanácsot. Ki fogom próbálni (amúgy pl. vettem korábban Phillipset, DVD tokosat Osanban. Abból kb. minden második elromlott. Pedig az ember azt gondolná...)
De attól még a válaszod nem ad magyarázatot arra, hogy a régi gépen miért volt üzembiztos az írás Aritára?

A mással jóltevő ember megkövéredik; és a ki mást felüdít, maga is üdül

(#175) emitter

emitter
(őstag)

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre írok, de nem találtam jobbat ennél, szóval:
Van egy LG4163B dvd-íróm, meg pár Ridata 8x-os -R-es lemez. Már régebben gond nélkül megírt ezekből néhányat, most viszont nem enged egy 4400-megás dvd-képet rápörkölni, mondván hogy kicsi a szabad hely :( ja, ezt az alcohol120 csinálja - szerinte a lemezen 4,3G hely van... Nero 4,4G-t lát

Van egy másik probléma is, hogy ez a dvd-kép mds/mdf formátumú. Ezt persze a nyomi nero nem ismeri, így nem vagyok benne biztos, hogy ha daemonnal bemountolom a képet, és a video-ts-ben lévő fájlokat 'egyenként' húzom a neroba (szóval nem képként), akkor az fog működni, vagy mindenképpen képként kell fölírnom? A video egy 'házi' video, nem másolásvédett vagy ilyesmi.

Vagy tudtok esetleg olyan progit, amivel isoba vagy bármi ismertebb formátumba tudnám rakni az mds-t?

köszi előre is!!!

(#176) emitter válasza emitter (#175) üzenetére

emitter
(őstag)

up!

alcoholban engedélyeztem a túlírást, és csináltam egy szimulációt, de a végén a folyamat hibaüzivel megszakadt...
Segítsetek!!!

(#177) emitter válasza emitter (#176) üzenetére

emitter
(őstag)

megoldódott: találtam egy ultraiso nevű cuccost, ezzel átkonvertáltam iso-ba, így érdekes módon ~1 gigával kisebb mérete lett, és simán ráfért a dvd-re :U

(#178) PhoenixK

PhoenixK
(őstag)

Erre is nézzetek rá légyszíves, ha már a kereső nem szeretett (balfék vok!!!), és új topic-ot nyitotam neki: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#179) blattida válasza AttiM (#170) üzenetére

blattida
(nagyúr)

A buffer underrun-t vissza kéne kapcsolni. Milyen IDE drájver fut a gépen? Az író UDMA módban kommunikál, mert ha nem, akkor át kéne állítani! A DMA engedélyezve van?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#180) wendy

wendy
(csendes tag)

nekem egy olyan gondom van, hogy a dvd-irom nem irja meg rendesen a dvd lemezt, iras utan is ures marad az. viszont cd lemezt siman megir, azzal nincs semmi gond.
valamit elallitottam, vagy elromlott az iro? nerot hasznalok, es asus laptopom van ..

(#181) blattida válasza wendy (#180) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Mindenféle lemezzel ezt csinálja? Milyen író van a laptopban?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#182) blattida válasza PhoenixK (#178) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Szedd le az Alcoholt, próbáld ki úgy, az bezavarhat! A Plextor is ezt csinálja?

(#183) wendy válasza blattida (#181) üzenetére

wendy
(csendes tag)

hat cd-ket ir, dvd-ket nem, de abbol mar kiprobaltam 3 fajtat is, es egyiket se.
asus TSST CD/DVDW TS-L532A

(#184) corn3l

corn3l
(csendes tag)

Hy!

A 97. hozzászólást nézzétek már meg légyszi, hátha.....

[Szerkesztve]

(#185) Harry Potter

Harry Potter
(csendes tag)

Nekem van egy pioneer 110D iróm a gond a következö ha irok dvd-ét akkor az irás közben valami DMA hibát ir ki és elrontya a lemezt valaki segitsen nekem mert nemtudok mit tenni elöreis köszönöm

(#186) S_E_R_I válasza Harry Potter (#185) üzenetére

S_E_R_I
(aktív tag)

Nekem ugyan ez a probléma áll fenn, nagyon idegesítő (LG). :(

(#187) Harry Potter válasza S_E_R_I (#186) üzenetére

Harry Potter
(csendes tag)

És ilyenkor mi van

(#188) erdoke

erdoke
(titán)

[link]

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#189) Harry Potter

Harry Potter
(csendes tag)

Pedig frisitettem Firmwaret és igy is elrontja a lemezeket vagy már 10 db dvd-ét rontottam el és már azon vagyok hogy visszaviszem valaki help :F

(#190) Harry Potter

Harry Potter
(csendes tag)

alaplap: Abit an8 Fatal1ty
Proci: amd 3000+ 64 bites
Memoria: 512 mb Kingmax 500 Mhz
Vga:Ati x800xl
Hangkártya: Creative Audigy ZS
DVD-iró:pioneer 110d Firmware 1.39
windows: xp sp1
A gépen van Daemon tools és Nero 7 irnám a lemezeket 4x 8x sebeséggel elbassza az arita és a ridisc-et is

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#191) erdoke válasza Harry Potter (#190) üzenetére

erdoke
(titán)

Milyen nForce drivert használsz?
Van valami az íróval egy kábelen? Kábelcserét próbáltad? Jumperelés rendben van?
Az emulációt kikapcsoltad Daemon Toolsban?
Normális lemezzel is próbáltad?

(#192) S_E_R_I válasza erdoke (#191) üzenetére

S_E_R_I
(aktív tag)

Van valami az íróval egy kábelen?
Ha van rajta valami menyiben befojásolj a müködését nekem, van rajta egy LG DVD-Rom. Amúgy az iró: LG DVDRam GSA-4163B
Alaplap: ASUS p4p800s-x
Proci: Intel p4 1.8Ghz
Memória: Noname 256Mb & 512Mb
kari: Ati 9200Se
ha még kellene valami szolj. Kábelcserét próbáltad?Ezt hogy érted? :B Normális, lemez=CD mert azt simán tok irni.

(#193) Harry Potter

Harry Potter
(csendes tag)

Megvan a hiba mégpedig egyszerü mégpedig az ultra DMA 4 et visszavettem DMA 3 ra és nem ront el semilyen dvd-ét semit nem kell ezenkivül álitani ezt az eszközkezelöben találjátok
az ide vezérlöknél és ott kell beálitani sok szerencsét mindenkinek :DD

(#194) erdoke válasza Harry Potter (#193) üzenetére

erdoke
(titán)

Nyugodtan állíthatod UDMA 2-re, bár valószínűleg most is úgy megy.

(#195) erdoke válasza S_E_R_I (#192) üzenetére

erdoke
(titán)

A DVD-írához nagyobb sebesség kell, és más kommunikációt folytat az író a csatornán.

Bekavarhat, főleg ha egyszerre akarod használni a két eszközt.
Ez a lap SiS chipsetes? A legfrissebb IDE drivert használod? Memóriáid tuti hibátlanok?

(#196) Harry Potter válasza erdoke (#194) üzenetére

Harry Potter
(csendes tag)

De legalább megvan a hiba és nem kell lecserélnem a Pioneer 110 D irómat de azt nemtudom mért álitja dma 4 re a windows a meghajtót ha dma 3 tökéletesen megy mindegy az a lényeg akinek ezt a hibát irja ki annak csak ezt kell átállitanija és nincs probléma :C

(#197) S_E_R_I válasza erdoke (#195) üzenetére

S_E_R_I
(aktív tag)

Nekem ezt a Hibát irja ki: Az Egymenetes (DA0 vagy O) :B lezárás nem hajtható végre. Elmegy 3%-ig és ezt irja ki mindig. Cd írás megy rendesen, nem értem mi lehet.

(#198) S_E_R_I válasza erdoke (#195) üzenetére

S_E_R_I
(aktív tag)

Küldtem Privit olvasd el Plízz.

[Szerkesztve]

(#199) qestion válasza erdoke (#194) üzenetére

qestion
(aktív tag)

Nekem nem ír semmi DMA-t,
de ezt hol kell beállítani és mire?

Hátha...... :U

a pálya

(#200) erdoke válasza Harry Potter (#196) üzenetére

erdoke
(titán)

Azért, mert az író UDMA 4-es csatolóval rendelkezik. Hogy milyen megfontolásból tettek rá ilyet, azt nem tudom, de szokott gondot okozni még a 110-nél is, de sokkal inkább a 109-nél.

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.