Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) dany27 válasza PPeter (#1200) üzenetére


dany27
őstag

nos erre én is gondoltam de a franc sem tudja h hogyan kell belépni gericomos laptop biosába!

De azt észre vettem h ha benn van egy cd akko nem indul el a windóz ha keveszem azzonal indul! Sőt ha pen drive-val indítottam hibás lemezt írt ki!!

(#1202) Laybee válasza PPeter (#1200) üzenetére


Laybee
őstag

Szia! Ma vettem egy NEC 7173 ata írót, szépen olvas, csak sajna cd írásnál az elején leáll az írás DMA CRC hibával. Mást még nem írtam vele. A lemez cd-rw volt. A gép Gigabyte ds3 E4300 2gb ram. A vinyó Seagate sata. Remélem tudsz segíteni....

(#1203) adeon83


adeon83
tag

Sziasztok!
Vettem 10 db Philips DVD+R (DL - 2,4x) dupla rétegűt, és eddig egymás után elcseszett 2 lemet belőlük a Pio DVR-111D-s íróm. Nem nagyon akarok tovább próbálkozni, 4500 Ft-ot nem akarok csak úgy kidobni az ablakon, ezért megkérdezném, mitől lehetett ez? Gyakorlatilag az elején el sem kezdte az írást, majd firmware frissítés után legalább elindult a nero (7.5.9.0), de kb. 40%-nál kihalt. Nem hinném, hogy layer váltási gondok lennének, mert akkor kb 50%-nál állt volna meg, nem? Vagy ökörségeket beszélek?
Sztetek? ImgBurn-nél is megakadt 23%-nál...

beírom ide is, hátha... több szem többet lát ;)


[Szerkesztve]

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#1204) PPeter válasza adeon83 (#1203) üzenetére


PPeter
addikt

Az író topikjában már válaszoltam. Valószínűleg az adott DL lemezt nem komálja az íród. Verbatim és Ricoh DVD+R DL lemezt vegyél legközelebb. Amúgy meg Nerot felejtsd el DL írásra - ha nem muszáj, akkor ne vele írj ki DL korongra való anyagot, különösen ha DVD-Video állományrendszerről van szó. Inkább ImgBurn ajánlott.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1205) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki!

Miért van az, hogy a Pio 110D íróm minden lemezt kitűnően megír, de az újraírható CD-kel nem igazán boldogul.
Van egy TDK és egy Verbatim lemezem, de 5-ből csak max 1x tudja megírni valamelyiket rendesen.
Amikor hibázik megírja rendesen a lemezt, de utánna egyszerűen nem bírja visszaolvasni (a másik driveom sem /LG cdíró/).
A CD-RW-ken kívül mondom a többi lemezfajta nem akadály neki.
Lehet hogy az a gond, hogy az újraírható lemezeim a cdírómmal voltak leformázva?
Bios update sem segített az 1.39-es után az 1.41-est tettem fel, de a helyzet változatlan.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1206) kboty


kboty
tag

Sziasztok.van 1 ASUS DRW-1608P3SI irom és az a problémám közbe ha dvd filmet akarok felmásolni a gépre vagy bármilyen anyagot akkor, 1 adott pillanatban lelassul minden megáll, lefagy, majd az XP se látja a lejátszót....ugyanez mikor ir is megtörténik a DVD elrontására....csak többszöri restart a gépnek ujrainditásával látja meg a CD, majd a DVD irót....szerintetek, mi lehet a gáz vmi nincs jól kötve? ki melegszikvmi alkatrész benne és azzal vax? mikor lehül minden OK mintha semmi se történt volna?
amugy iráskor is kuld vmi üzit de most már nemtudnám pontosan megmondani... ....
Hirtelennyibe tudna vki segiteni? köszi.....

(#1207) dchard


dchard
veterán

Hali!

Haver új gépébe került egy Samsung sh-S182D meghajtó. Az a problméma vele, hogy nem olvassa a dvd-r lemezeket. CD-t ír olvas, dvd+r-t olvas (írást nem próbáltuk) viszont dvd-r-t egyáltalán nem olvas. Kiírja h nincs lemez a meghajtóban és ennyi. Teljesen jó verbatim lemezkről van szó, máshol mennek. AZ összes elérhető firmware verziót kipróbáltuk már.

Szar a meghajtó, vagy van valami trükk, amit még nem lestünk meg?

XP prof SP2 összes frissítéssel az OS.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1208) PPeter válasza dchard (#1207) üzenetére


PPeter
addikt

Szoftveres problémát akkor lehet kizárni, ha biztosan nincs semmilyen program telepítve, amelynek a rezidens komponensei bezavarhat a CD/DVD-eszközök kommunikációjába. Az 1. hozzászólásban (és azóta még vagy százszor leírtam) mit kell ellenőrizni. A legegyszerűbb volna egy friss rendszerrel és/vagy másik gépben kipróbálni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1209) cafat


cafat
tag

Sziasztok. Van egy Pioneer 107D íróm ami megírja a dvd-ket, de ha megpróbálom a megírt dvd-ről visszamásolni az adatot a gépre az utolsó fálj-nál azt írja ki hogy nem olvasható. Van olyan dvd is(philips 16x) amit megír de egyátalán nem olvas vissza, ezeket próbáltam másik olvasóba az felismeri de 99%nál ugyanúgy hiba. Vajon lőttek ennek az írónak? :F

(#1210) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok ma vettem egy Pio 112D-t és beszerelés után XMoNUeS' DVD-R_$ EVR-172D ezt látom az eszközkezelöben.
A Nero nem látja íroként vagyis látja csak pluszosakat nero szerint nem lehet írni,megpróbáltam egy .img kiírni de akkor már mint írót be se rakta listába.
Mi lehet a bibi? :F

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#1211) PPeter válasza Studi22 (#1210) üzenetére


PPeter
addikt

Kábelhiba és/vagy helytelen adatátviteli mód.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1212) kboty


kboty
tag

Valaki tud válaszolni az 1206-ra?

(#1213) ALI_G


ALI_G
veterán

NEC ND2500a@2510a -am van, hogy lehet visszarakni az eredeti, 2500a-s flash-t?

(#1214) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A 1205-re valaki esetleg? :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1215) dchard válasza PPeter (#1208) üzenetére


dchard
veterán

Hali!

Ez egy 50-ezer HUF-os MM konfiguráció (ne nézz így rám, én kézzel lábbal tiltakoztam ellene, de csak ennyire volt pénzük, amúgy a célnak megfelelne).

Szétszedni nem tudom, de a meghajtó masterként ül egyetlen IDE csatornán (DMA módban).

Kipróbáltuk Vista home basic és teljesen friss XP prof SP2 (minden frissítés telepítve) alatt is, de ugyan az a hiba.

Természetesen semmilyen a meghajtóhoz nyúlkáló program nem fut sem a háttérben, sem a tálcán, sem sehol (image drive egyáltalán nincs telepítve).

A készülékhez 6db fimrware érhető el, az összeset végig prbáltuk (alapból a legfrissebbel szállították a készüléket). Raid módban nincs, VIA chipsetes a lap, legfrissebb driver fent van., húzva nincsen (nem is lehet). XP-s cd író letiltva, nem tudom mit lehetne még kipróbálni.

Ugyan egy gyors diagnosztikát letoltam (proci, ram, merevlemez, alaplap rendben), hiba nincsen.

Te már találkoztál ilyen jellegű hibával, hogy pont a minuszos lemezeket nem olvassa, minden más megy?

Ha van még ötleted, akkor várom köszönettel, de ha nincs más, hétfőn megy vissza a médiába.

PS: még annyit nézek meg, hogy a lap kap egy bios frissítést, de nem érzem, hogy ez bármin is segíthetne.

Dchard

[Szerkesztve]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1216) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy Optiarc (NEC-Sony) 7173S Sata-s dvd írót.
A problémám, hogy eddig 6lemezből 3-nál azt csinálta, hogy 50-60%-nál nem írja tovább a lemezt. A számláló megy tovább és csak pörög a lemez a semmibe.
NEM röptében másoltam, a lemez kék TDK DVD-R, próbáltam 12x és 8x tempóban is de akkor is csinálja ezt.
Elsőként arra gyanakodtam, hogy sok párhuzamos alkalmazás hülyíti meg (böngészés, msn, kisvideók nézése) szóval ezeket mind lekapcsoltam de ez sem oldotta meg.
Nero 6.3.1.6 programot használtam.

A konfig egyébként KN9Ultra, 4200+ X2, 2GB DDR2 800. Nincs tuningolva semmi.

Valami megoldás?

(#1217) PPeter válasza Levin01 (#1216) üzenetére


PPeter
addikt

Tegyél fel újabb Nerót. Ellenőrizd a kábelt. Nézd meg, hogy melyik S-ATA vezérlőre dugtad a meghajtót, előfordul, hogy az alaplapi chipkészlet saját IDE/ATA/S-ATA kontrollerén kívül más gyártó vezérlője is helyet kapott az alaplapon, ezek nem mindegyike kompatibilis az optikai meghajtók többségével. Az Nvidia külön telepíthető driver programja helyett használd azt, amit az XP magától tenne fel. Lényegében ugyanazt írtam le neked, mint amit hetente háromszor mindenki másnak, meg amit a topik 1. hozzászólásában olvashatsz. Ha hajlandó lennél, lennétek visszaolvasni. Tisztelet a kivételnek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1218) PPeter válasza dchard (#1215) üzenetére


PPeter
addikt

Ha megbontható a konfig, akkor villámgyorsan be kellene tenni valami más gépbe az írót, de a leírtak alapján hajlamos vagyok a drive hardveres meghibásodására gyanakodni. Alaplapi BIOS-frissítés szerintem nem oszt, nem szoroz, talán egy ''Load BIOS defaults'' érdemes lehet, de nem hiszem, hogy ezen múlna.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1219) PPeter válasza Dr. Romano (#1205) üzenetére


PPeter
addikt

Egy másik íróban próbáld meg teljes törléssel párszor ''kivasalni'' a lemezeket (nem formázással, ezt sokan keverik, az a direkt packet módú íráshoz kell, hanem teljes, full törléssel, erase), hátha segít. Érdemes lenne egy új lemezt kipróbálni az íródban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1220) PPeter válasza kboty (#1206) üzenetére


PPeter
addikt

Kábelcsere, tápkábelek ellenőrzése, ha tuningolt a gép, akkor minden tuningot kikapcsolni a vizsgálat idejére. Az 1. hozzászólást tanulmányozd át, hogy mit érdemes kipróbálni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1221) Dr. Romano válasza PPeter (#1219) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Oké! Köszi szépen, kipróbálom.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1222) rétisün válasza PPeter (#1204) üzenetére


rétisün
veterán

ha felteszek egy ImgBurn-t a nero mellé, nem zavarják egymást?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1223)



addikt

Tegnap véletlenül eltörtem a dvd íróm tálcáját. Nem tört le teljesen, csak az egyik oldal.

Kérdés: ha megragasztom akkor ezután tudom teljesértékűen használni, vagy lehetnek vele problémák és inkább vegyek egy újat?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1224) rétisün válasza (#1223) üzenetére


rétisün
veterán

én anno ugyanígy jártam a (majdnem) uj plextorommal :Y ....azt hittem a szívem elvisz egyből. aztán pillanatforrasztóval összemelegítettem a törésnél (valahogy a ragasztás nem tűnt elég tartósnak/erősnek) és a mai napig így használom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1225) válasza rétisün (#1224) üzenetére



addikt

Köszi, már ragasztom is.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1226) péter007


péter007
senior tag

hy all

emberek van egy hatalmas problémám és kérlek nyugtassatok meg hogy nem az íróm szart be
a probléma csak annyi hogy nem tudok egy wmf kiterjesztésű filet úgy dvd-re írni a neroval hogy azt másik gépek is lássák
pontosabban látják de nem tudják megnyitni tehát az anyag rákerül a dvd-re
továbbá nem tudok újraírható dvd-t törölni vele
ami viszont nagyon érdekes hogy audiocd-t tudok vele írni hibátlanul
ezért következtetek arra hogy nem az íróval van a gond
neroból már felraktam 3félét és ugyanaz
holnap winfos reinstall lesz mert kezdenek meghalni a böngészők sorra már csak az opera működik meg codozni tudok és kész

ugye nem az íróm halt meg?

köszi a ahelpet előre is
üdv. péter

(#1227) rétisün válasza péter007 (#1226) üzenetére


rétisün
veterán

ha holnap amúgy is win reinstall lesz, akkor sztem azt már várd meg (vagy állj neki most :DDD ) és ha ugy se akar normálisan működni, akkor azért kezdhetsz aggódni. addig felesleges....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1228) péter007 válasza rétisün (#1227) üzenetére


péter007
senior tag

ok köszi
azért nem allok neki most mert holnap lesz meg az vinyóm és akkor tisztalappal kezdem a dolgot

(#1229) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

sziasztok segitség kellene.mitől lehet az,hogy van a gépemben egy dvd lejátszo meg egy iro is,és egyik pillanatrol a másikra eltünnek .a total commander sem látja őket és bármelyikbe beteszek egy lemezt nem csiál vele semmit?a tálcát mindegyik kiadja.help me :F

(#1230) PPeter válasza bendeguz 76 (#1229) üzenetére


PPeter
addikt

Goto #1220

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1231) ALI_G


ALI_G
veterán

NEC ND2500a@2510a -am van, hogy lehet visszarakni az eredeti, 2500a-s flash-t?

(#1232) morp


morp
aktív tag

hi!

dvd íráskor (16x), egy idő után (kb 30%) a win lefagy, semmit nem tudok csinálni, de az írás megy tovább, majd ha azt befejezte dma crc hibát jelez a nero és csak ez után tudok visszatérni az xp-hez. mire utal ez a hiba?

(#1233) dagijoe78


dagijoe78
csendes tag

Van egy LG CD/DVD olvasóm és egy kombó ami mindent tud! Nem régen vettem egy új Hálókártyát mert a másik bedöglött! A Kártya jó! De az Origi Mini CD-t amit adtak hozzá nem tudja olvasni egyik meghajtó sem! Hallom hogy próbálná olvasni a mini cd-t de valamiért nem megy! mi lehet az oka? az olvasási sebességet nem lehet valahogyan kisebbre venni? lehet akkro jó lenne! Segítsetek! Igaz megoldottam a problémát mert haverom átmásolta normál méretü cd-re! de azért jo lenne tudni mi ilyenkor a teendö! :R

Dag! j0E

(#1234) PPeter válasza morp (#1232) üzenetére


PPeter
addikt

Arra, hogy nem olvastál vissza a topikban. Csak párat kellene.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1235) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Tegnapi áramszünet után 16lemezből 12-t kivágot iráshibávan a pájóm! Ridata lemez, eddig nagyon jól mentek!
8x-osan kapásból kidobja egy kis csikot tesz rá, 6x-osan meg nem tudja felpörgetni, 4x-esen elindul de 30perc még megirja az ediggi 12perc helyett. Meg fog halni az iró, vagy szar csomag lemezt kaptam ki, de 16-ból 12 rosz, ezt még az arita sem tudná megoldani. :DD

(#1236) morp válasza PPeter (#1234) üzenetére


morp
aktív tag

Visszaolvastam, de nem vágom hogy mire gondolsz. Az író az előző konfiggal hibátlanul működött. 40 eres kábel végén egyedül, masterként van bekötve. A win új, sp2-es, legújabb frissítésekkel, csak az intel inf update van fent. Nero a legújabb, és csak az író progi van feltelepítve. Emelett még fent van a legújabb daemon tools. Szóval?

mod: az író egy nec 4571a 1.21 firmware-rel

[Szerkesztve]

(#1237) PPeter válasza morp (#1236) üzenetére


PPeter
addikt

Kábelcsere, tápkábelek ellenőrzése hasznos lehet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1238) morp válasza PPeter (#1237) üzenetére


morp
aktív tag

Másik 40 eres kábelem nincs, de eddig is ezzel ment és a tápkábel is jónak tűnik. Egyébként az előbb hiba nélkül megírt egy újraírható dvd-t 2x sebességgel. Egyébb ötlet?

(#1239) ALI_G válasza ALI_G (#1231) üzenetére


ALI_G
veterán

NEC ND2500a@2510a -am van, hogy lehet visszarakni az eredeti, 2500a-s flash-t?

legalább vki igazítson útba.

(#1240) AMD Power


AMD Power
titán

A lézer beállítási hiba az mit takar? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1241) blattida válasza AMD Power (#1240) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt, hogy a meghajtó nem tudja megfelelően beállítani a lézersugár írási teljesítményét, mert valami légy van a levesben, esetleg a lézerdióda haldoklik vagy már el is távozott... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1242) PPeter válasza AMD Power (#1240) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet akár szoftveres probléma is, ha valami rezidens program blokkolja a meghajtók kommunikációját és ennek köszönhetően az íróprogram nem kapja meg a drive-tól érkező visszajelzéseket az éppen megkezdett, befejezett feladatról, buffer állapotról, aztán az meg eldobja az írást egy hibajelzéssel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1243) PPeter válasza ALI_G (#1239) üzenetére


PPeter
addikt

Nem fogod kitalálni: vélhetően a NEC írókhoz való nem hivatalos firmware beégető programmal, a kérdéses 2500A-s firmware állomány felhasználásával.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1244) rétisün


rétisün
veterán

ha felteszek egy ImgBurn-t (amit PPeter javasolt a DL dvd-k írásához)a nero mellé, lehet ebből valami galiba? vagy képesek egymás mellett működni?

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1245) blattida válasza rétisün (#1244) üzenetére


blattida
nagyúr

Képesek, nem lesz galiba. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1246) morp válasza PPeter (#1237) üzenetére


morp
aktív tag

új, tiszta xp-n, csak a nero-t telepítve is elrontja a lemezt (dma hiba) :W . viszont cd-t, cd-rw-t, hibátlanul ír :F . nem lehet a nero a hibás? vagy valami kompatibilitás probléma?

(#1247) PPeter válasza morp (#1246) üzenetére


PPeter
addikt

Pontosan milyen alaplapod van? Biztosan az alaplapi chipkészlet saját ATA/IDE vezérlőjére dugtad az írót és nem egy harmadik gyártó önálló kontrollere (ami esetleg csak részben, vagy semennyire sem kompatibilis az optikai meghajjtókkal) okozza a gondot?

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1248) gban válasza morp (#1246) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem akkor volt hasonló jelenségem, amikor haldoklott az író.
Nem találja a szektort, vagy valami hasonló nyűgje lehet, ezért fagy be a win, régen gondolom sokan tapasztalták, hogy a xar cd olvasó ha küzd a lemezzel, akkor befagy a win, csak a tálca kidobása segített.
Nálad is lehet hasonló dolog, persze nem 100%.
Leginkább egy másik gépben történő próba segít, esetleg egy fejtisztítással is megpróbálkozhatsz.

Postázást nem vállalok.

(#1249) morp válasza PPeter (#1247) üzenetére


morp
aktív tag

gigabyte p35 s3, intel p35+ich9 chipset. csak egy ATA/IDE csatlakozó van, és persze külső vezérlő, ma már nem divat a saját chipsetbe rakni ilyesmit :( .
mindjárt utánna kérdezek a lap topikjában.

(#1250) morp válasza gban (#1248) üzenetére


morp
aktív tag

nekem csak azóta csinálja mióta új alaplapot vettem, ráadásul cd-t és újraírható cd/dvd-t hibátlanul ír és mindent olvas.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.