Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Sziasztok!

Én is beállok a hibához tanácsot kérők közé:

IBM Thinkpad, R51,
Ultrabay Slim DVD Drive
Típus: Matshita dvd-ram uj-830s
Egyrétegű DVD RAM meghajtó, +- író

Beteszem a DVD-t, olyanokat amiket egy héttel ezelőtt még olvasott. Felpörgeti, de össze vissza nyekereg, pozícionálgatja a fejet de nem tudja a végén olvasni. DVD-t írni is elfelejtett, nero szerint az eszköz még nincs kész (waiting drive to be ready).

A Drive villog, amikor kinyitom és DVD volt benne akkor még pörög a lemez amikor kiveszem.


CD-t ír, olvas, újraír!! CD-vel úgy működik, mint eddig.

Van bárkinek bármi épkézláb ötlete mi történhetett? (Már nem garanciális a gép)

Üdv,
Laci

(#702) IRON STORM válasza Cs_Laci (#701) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha nincs fent semmi olyan szoftver ami bekeverhet( Alcohol és társai), és egy esetleges win reinstall után is ezt csinálja, akkor bizony megöregedett...

Csak a TDi!

(#703) Cs_Laci válasza IRON STORM (#702) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

''Elvileg'' szoftver nincs új, semmi. Csak egy Nero. Öregedés is lehetne, de az nem ennyire durva egyik pillanatról a másikra. Most nézek egy support fórumot, előfordulhat, hogy csak Registry hibás, de az durva lenne...

(#704) IRON STORM válasza Cs_Laci (#703) üzenetére


IRON STORM
őstag

Bizony pedig egyik pillanatról a másikra gyengülhet az optika.
Registry? regisztrációs adatbázis? akkor win re install és utána okosabbak leszünk

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#705) Cs_Laci válasza IRON STORM (#704) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Inkább belepiszkálok mint reinstall :) Mire én mindent összelőttem, hogy menjen :(

De előbb egy Preinstalled Win, elvileg az nem olvas bele a registry-be, úgy bútol. Hátha akkor menni fog. Teszt

(#706) lonewolf2


lonewolf2
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Pioneer dvr-107 mcc típusú dvdíróm, és az lenne a problémám, hogy csak 4*-esen akar dvd-t írni, olyat, amit másnál gyorsabban is tud másik író. elvileg 8*-os írásra képes. olvastam [link] ezt a hozzászólást a dvdírók hibakereséséről.
-abit nf7-es alaplapom van, nforce 2-es chipsettel, szal leszedtem az nvidia IDE driverét.
-most nyomtam rá új firmware-t (1.14, eza legujabb amit találtam), nem változott a helyzet.
-láttam már ezt a dvdírót 8*-osan írni ebben a configban, szal a kábeleket nem dugdostam át (amúgy egyedül van 1 kábelen), a jumperről gőzöm sincs hogy van most beállítva épp.
-az író fekete színű :D

ötletek?
thx
lw

(#707) lazydog válasza lonewolf2 (#706) üzenetére


lazydog
addikt

Próbálj meg olyan lemezeket beszerezni (dealer-eknél még kapható), amelyek maximum 8x-osan írhatók.
Az újabb lemezeket feltehetőleg nem ismeri az ''új'' firmware sem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#708) uratti válasza uratti (#697) üzenetére


uratti
tag

valaki nem tudna segiteni a (#697)-es hsz-ben leirtakra??????
plz :R :R :R :R :R

Aláírtam

(#709) lonewolf2 válasza lazydog (#707) üzenetére


lonewolf2
csendes tag

hmm... kérdés, olyan helyet tudtok ajánlani, ahol pioneer firmwaret lehet leszedni, újat? google megvolt, de lehet csak én vok béna. azabaj hogy most fektettem be 100 ilyen dvdbe, meg még van másik 25, mindenképp meg akarom szerelni :)

(#710) lonewolf2 válasza lonewolf2 (#709) üzenetére


lonewolf2
csendes tag

Most olvastam egy fórumon, hogy a dvr-mmc a dvr-108 butított verziója. Gondoltam jól van, akkor keresünk dvr-108 firmwaret és rányomjuk. most egy 1.14-es dvr-108-ként műxik, és 16*-osan ír dvd-t, ez az első. picit hangosan pörög, a kérdésem, hogy ebből lehet-e baja, ha 16*-osan írok vele? nem akarom én kínozni szegényt, csak hogy hozza a formáját :)

épp most fejezte be az írást, failed a végén. multisession dvd-t írtam, és a befejezés közben akadt problémája. most beolvasáskor üres dvdnek érzékeli :)

Szóval akkor elméleti kérdés: mi van most? :)

lw

(#711) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Van egy NEC-4550 dvd íróm. Az összes lemezemet hiba nélkül megírja,viszont ha meg akarom nézni a lemez tartalmát a windows intézőben, vagy a Total Commanderben, sok lemeznél azt írja, hogy ''A windows nem tudja olvasni a lemezt. A lemez lehet, hogy sérült, vagy olyan formátumot használ, ami nem kompatibilis a windows operációs rendszerrel''. Az Isobuster nevű progival minden lemez tartalmát meg tudom nézni, és a dvd video lemezeket a power dvd-vel is le tudom játszani. De az intéző nem látja. Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez? Adatlemeznél és video dvd-nél is előfordul de nem mindegyiknél. Csak Verbatim DVD-R TY és Ricoh Gold DVD+R lemezre írok. Próbáltam már firmware-t frissíteni, és a gépem főbb alkatrészeit is lecseréltem már(Nem emiatt)

(#712) PPeter válasza Norbi27 (#711) üzenetére


PPeter
addikt

Ezt már végignyálaztad? [link]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#713) ngabor2 válasza PPeter (#712) üzenetére


ngabor2
nagyúr

engedelmeddel betettem az 1. hsz-ba, igen jó összefoglaló, hadd legyen szem előtt.

(#714) Norbi27 válasza PPeter (#712) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Igen, de nem találtam meg, mi lehet a gond. Próbáltam 80 és 40 eres kábelt is. Más ATA eszközöm nincs, 2 SATA winyóm van. Az eszközkezelőben az átviteli mód UDMA2. Az alaplap VIA chipsetes, az előző Nforce 2 volt, annál is ugyanez volt a gond. A legújabb VIA driver van fent. Íróprogramok közül csak Nerot és DVD Decryptert használok. Daemon tools is fent van, de ki van kapcsolva az emuláció és nem is fut a program.
Próbáltam több video dvd-vel is. Az intéző ill. a total commander nem látja mindegyiket, viszont az isobuster igen, és a power dvd is lejátsza őket.

(#715) Raga


Raga
senior tag

Az én kérdésemre miszerint a DVD decrypter és a DVD shrink egyaránt I/O hibát jelez és ez miatt egy dvd-t sem tudok grabbelni senki nem válaszolna?

(#716) Jarod1 válasza Cs_Laci (#701) üzenetére


Jarod1
addikt

milyen tipusus a lemez, ? A haver azt mondta nem régiben nézte meg az arita lemezeit, egyiket se olvassa :O

(#717) Cs_Laci válasza Jarod1 (#716) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Gyári DVD is volt közöttük. Aztán kiírtam egy WIN Preinstalled Editiont, hátha registry hiba, de azzal sem csinált semmi. Bebootolt róla, mert CD, de utána ugyan az.

Amúgy inkább nem szólok, mert közben egy mikroszálas kendővel végigmentem az optika lencséjén, és bár semmilyen szennyeződést nem láttam rajta, láss csodát, azóta működik. Legalábbis olvas, és a Nero is látja.

Tanulság: Nem olvas? TÖRÖLD MEG. Mégha nagyítóval megnézve is tisztának is tűnik és mégha félsz is hozzáérni tőle, mint ahogy én is tettem :U

Mindegy. Köszi mindenkitől mindent.. Hozzám képest a Dalai Láma... :DDD

(#718) Tocika


Tocika
aktív tag

Hali Valaki tud infót adni hogy hogy lehetne rávenni az optiarc Ad-7173a írót az újra írható lemezek írására....
Eddig azt hittem az alcohol kavar be de leszedtem egy ideig tudott újra írni utánna már nem.. és nem csináltam veles semmit
viszont ha az dvd decrypterrel próbálom azt hogy kitolom a tálcát és visszatolom akkor néha engedi írni az rw-t ....
mi a teendő ilyenkor? KUKA?

(#719) Tom_Paris


Tom_Paris
csendes tag

Sziasztok!

PPéternek küldtem e-mailt meg a burn.hu-n is kérdeztem tőle egy problémával kapcsolatban de nem kaptam választ.

Végignyálaztam a PPéter által leírt dolgokat. Egy csupasz XP-n teszteltem már a dolgokat. Van egy Plextor PX-760A és az alaplapom Asus A8N-E.

A következő a gond CD-DVD másoláskor mikor kiadja a meghajtó a tálcát (bekéri az üres lemezt) kékhalál és újraindul a gép. Nem mindig de elég sűrűn. Ez egy munka gép. Más meghajtókkal is ugyanez a gond volt, csak azok mindíg a CD-DVD írás végén inditották ujra a gépet. Ezt orvosoltam a neroban kikapcsoltam a tálca autómatikus kiadását azt kész. Ezt meg most nem tudom kikapcsolni. Igen mondták már csináljak elöbb image fájlt aztán azt írjam ki, de azzal az öskorba jutok vissza annyira macerás nem haladok a dolgokkal.

Szerintetek szar az Nforce 4 cseréljem le, de mire cseréljem? Mondjuk nincs is mire de azért kiváncsi vagyok ez e megoldás. Inteleseknél akinek új cucca van van ilyen gondja? Vagy csak nekem jut ki minden Nforce os alapappal hogy ez a jelenség van, mert az Nforce 2 es is ugyanezt csinálta.

Az a bajom még hogy a bioszfrissítésnél oda van írva melyik nforce driver kötelező, mert akkor szar lesz az egész. M?ost a biosból is rakjak vissza régit, vagy mi abánatot csináljak.

Ha van ötletetek kérlek írjátok le.

Köszi előre is.

(#720) PPeter válasza Tom_Paris (#719) üzenetére


PPeter
addikt

Mindenképp chipset driver bugnak tűnik. Csak a szokásos litániát tudnám felsorolni - ha nem segít, akkor el kell felejteni ezeket a fos IDE-vezérlővel szerelt Nforce lapokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#721) Jetro


Jetro
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy adott egy pio108-as dvd író, lecseréltem a gépem és azóta nem hajlandó zenei CD-t írni meg kép file-ból sem hajlandó irni. A 7-es Néro LBA, majd DMA hibát ír ki, A 6-os néro meg adatátvitelit. Ami furcsa hogy adat DC-t, DVD-t meg ír :F !
Az elöző gépen meg tökéletessen működött. Azóta ki lett próbálva másik DVD iróval a gép azzal működött és az én DVD íróm is működik más gépben :W .
Valakinek valami ötlete hogy mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm.

(#722) Tom_Paris válasza PPeter (#720) üzenetére


Tom_Paris
csendes tag

Most hogy az idevezérlőket visszaraktam Microsoftosra, így kicsit javult a helyzet. Biztos vagyok benne hogy az IDE szar az Nforce-os cuccban, mert most kék képernyő nélkül indul ujra, és most ritkábban szerencsére :) Nem kielégítő, de mégsem kell új gépet vennem rögtön :) Viszont a Sata merevlemezek sebessége elég drasztikusan visszaesett, de egy darabig kell még kihúznia míg összeszedem a lóvét egy Intelesre, bár AMD-s vagyok :) De a munka nagyon fontos, így a cél mindenek elött.

(#723) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok
Egy olyan probélémám van , hogy nem tudok dvdRAM-ot írni. Kellene nekem egy driver először is -aztán majd meglátom- , mert az xp nem tudja alapból kezelni nem is formázza ,az adatokat pedig iso-ként akarja ki írni. LG GSA H20L típusról van szó.

(#724) Tom_Paris válasza Gááboor (#723) üzenetére


Tom_Paris
csendes tag

Nero 7 Premiummal egyből tudtam DVD-RAM ot írni ugyanezzel az íróval egy ismerösömnél. Semmilyen driver nem kellett.

(#725) fila válasza Gááboor (#723) üzenetére


fila
senior tag

az íród tud dvd-ramot írni?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#726) Tom_Paris válasza Gááboor (#723) üzenetére


Tom_Paris
csendes tag

Bocs tévedtem amivel tudtam írni annak a típusa LG GSA-H22L de visszamenőleg azt hiszem minden LG DVD író tudott DVD-RAM-ot írni.

(#727) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok, kérem segítsen valaki. Kb fél éve vettem egy LG 4166B írót. Az elején nagyszerűen írt, sosem hibázott, de visszaolvasásnál marha lassan olvasta fel a korongokat, de amint megvolt, már gyorsan dolgozott róla. Kb 3 hónapig nem használtam, mert mindent vinyókon tárolok,de gondoltam most rendbeteszem a filmjeimet. Minden lemezt kb fél percig pörget, majd beolvassa, és megy szépen, vagy kiírja, hogy nincs lemez a meghajtóban. Ha ugyanazzal a koronggal próbálkozok, kb minden 5-re olvassa be. Most megpróbáltam vele írni, és még az üres lemezt is pörgeti, az istennek sem ismeri fel.

(#728) szentendreyt


szentendreyt
csendes tag

Sziasztok,

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a NEC DVD RW ND 3550-A tipusú DVD-íróm tegnap óta nem hajlandó sem a DVD lemezt beolvasni, sem pedig megírni azt.
Egyedül az üres CD-t és az üres DVD-t olvassa be, de amint elindítom a Nero 7-el az írást 2-3% után kiírja, hogy Lézer beállítás hiba! Próbáltam CD-t írni vele szimulációval, a szimuláció végigment jól aztán az írás végén kiírta, hogy nem tudta a lezáró szakaszt ráírni. Ezután (gondoltam én) szoftverhiba okán újratelepítettem a gépem, de semmi változás. :O Szerintetek dobhatom a kukába? :F

Előre is köszönöm válaszaitokat,
Üdv

(#729) lazydog válasza szentendreyt (#728) üzenetére


lazydog
addikt

Azt hiszem pontos diagnózist állítottál fel, az íród exitált.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#730) szentendreyt válasza lazydog (#729) üzenetére


szentendreyt
csendes tag

És ez azt jelenti, hogy annyi neki?

(#731) lazydog válasza szentendreyt (#730) üzenetére


lazydog
addikt

Magyarul, meghalt. :) :((
Egy próbát azért még megér a dolog, egy másik gépben.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#732) SamFisher


SamFisher
csendes tag

sziasztok!

az a problémám a dvd-írómmal, hogy nem ismeri fel a windows, csak ha újra indítom a rendszert.. A BIOS felismeri, csak a windows nem.. firmware-t is frissítettem, de így sem ismeri fel. tudtok segíteni? :F

(#733) blattida válasza SamFisher (#732) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen író, mióta történik ez a jelenség, gépen történt változáshoz köthető e?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#734) SamFisher válasza blattida (#733) üzenetére


SamFisher
csendes tag

eldzsí GSA 4165B.
mióta újrahúztam a windowst, azóta áll fenn a jelenség. (ezelőtt is ez volt, de akkor a BIOS sem ismerte fel mert gyenge volt a táp, mind1)
mellesleg egy új konfigom van, és azóta szaraxik.

(#735) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

Nos akadt egy kis problémám A pio107d írómmal. Használt lemezek: Riteg g04 (lila)-R, Traxdata 4x+R, Traxdata 8x+R, Verbatim 16x-R. Tehát ezeket kapta enni eddigi élete folyamán. A 8x-os trax-nél észrevettem, hogy bár minden lemezt megír némelyiknél az ellenőrzéset talál hibát. Ettől a film még jó és nézhető is. A fő probléma 23 megírt lemeznél az arány 8 olyan lemez amelyet a pio nem tud visszaolvasni, totál comm-ba! Ezért a régebbi fentebb felsorolt lemezeket szúrópróbáztam, de nem akadt a hororgra rossz, bár minden típusból csak 1-et néztem meg. Ebből valószinűsítem,hogy főleg ennél a trax 8x-nél jelentkezik a problem. Közös dolog, hogy csak 4x-esen történ írás mindegyik említett lemeztípusra, kb 80% múúvi, 10% adat és 2% gáma arányában. A 8 lemezből akad olyan ami a pioba téve a powerdvd 7.2 tud olvasni annak ellenére, hogy a beadagolásnál a lemez címét nem tudja olvasni ergo csak a meghajtó jele van, rákattintva a film mégis megy! A 23 lemezből a hibásak elszortan jelentkeztek tehát időrendben össze vissza( még érthetőbben nem 15jó után írta a 8 rosszat hanem pl 5-3rossz-6-2rossz-2-2rossz-2-1rossz formában). Szóval mitől lehet ez? Poháralátétet a cucc még sohasem pörkölt!!! Használható mindegyik egy Lg olvasóban nézve! Az simán felismeri azokat is amiket a pio nem.

Valami ötlet, hogy mi okozhatja ezt?? :F :F

Előre is köszönet mindenkinek aki egy perc gondolkodást szán a problémámra és ideveti a totyikba az észrevételeit :R

(#736) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Adot egy Pio 108as iró.Most elt ujra rakva az op rendszer.Tegnap ota ha beteszek akármilyen lemezt felpörög és utána leáll nem csinál semmit!Betetem többféle lemezt meg audio cd tgyári t ezzel i sugyan az van!
Csak nero 7xx van fent meg Daemon ezenkivül nincs más.
J aa szépsége adolognak 2hete jáárt le a gari rola:((
Valakinek tipje? :U :F

Samsung S22+

(#737) SamFisher


SamFisher
csendes tag

732-re vmi tipp ¿

(#738) :AMF: válasza Tutti-amigo (#735) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az én 107-esem is ezeket kapta leggyakrabban, persze 4*-esen írva. Az említett trax-okból nekem szerencsére csak 10-15 darab van, jó 2 évesek, de még mind olvasható. Lehet, hogy egy gyengébb szériát fogtál ki belőlük anno, ezért halnak be szépen sorra. Ha az LG beolvassa őket, szerintem írd át valami normálisabb lemezre, amire szükséged van. Mondjuk 8* +-os Ricohra, vagy 8*-os Memorex-re (a 16*-os lemezeket nem írja csak 4*-esen, ezért azokat nem ajánlanám).

(#739) Tutti-amigo válasza :AMF: (#738) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Tehát egyértelműen azt mondod, hogy nyersanyag problem és nem az íróval van gond?

(#740) :AMF: válasza Tutti-amigo (#739) üzenetére


:AMF:
senior tag

Mivel a ritek cég 8*-os lemezei nem éppen kifogástalan minőségükről híresültek el, így minden bizonnyal a lemezekkel volt probléma, nem az íróval. Nekem a nyomtatható traxokkal gyűlt meg a bajom. 1 hónap múlva a pio nem volt hajlandó visszaolvasni azokat, miközben másfajta lemezeket minden probléma nélkül írt/olvasott.

(#741) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Érdekes dolgot tapasztaltam a notebookom DVD írójával...
Bármilyen lemezt nem volt hajlandó olvasni, csak kb. 1500kB/s-mal. Azalatt a gép kb. használhatatlan volt. A winamp szaggatott, a prociterhelés maximumon, és mindet a kernel használta el. Még az egérmutató sem mozgott folyamatosan.
Az 1. HSZ alapján eljutottam az IDE eszközök megvizsgálásához, és lássanak csodát, PIO módban ment az a kis gonosz... Mivel engedte állítani, gyorsan át is tettem DMA-ra. Újraindítás után viszont ott volt a beállítás, hogy ''Ha rendelkezésre áll, akkor DMA'', azonban aaz aktív átviteli mód ugyanúgy maradt a PIO... Most megpróbálom a vezérlő eltávolítását. hátha újra jól ismeri fel.
Ha nem ismeri fel, akkor mit lehet tenni?

Fenn van továbbá egy ilyen: Intel ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers - 27DF. Tehát ez, és az Elsődleges IDE csatorna van az IDE/ATAPI vezérők pont alatt. Az előbbi lenne az, amit le kellene szednem?

Az író típusa amúgy TSST Corp. TS-L632 DVD-RW meghajtó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#742) 04ahgy válasza 04ahgy (#741) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nah, affene lejárt a MOD idő... Most olvastam a BURN.hu-t, már el is távolítottam az Intel ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers-t... Hehe... Amúgy valóban az említett oldalon található ok miatt vette vissza a windows a sebességet, azaz egy nehezen olvasható lemezt olvastattam vele, majd a végén nem is tudta olvasni. SP2 fenn van, a másolás csak fájlt érintett, Total Commanderrel... Ezek szerint, ha egyszer megcsinálta, máskor is vissza fogja venni a sebességet?

Az asztali gépem sosem vette még vissza, 3 év alatt, és bizony előfordult már többször is, hogy nem tudta olvasni a lemezt...

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#743) 04ahgy válasza 04ahgy (#742) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ilyen nincs! Kicsit problémásabb adott helyen a lemez, és már veszi is le PIO-módra az írót...Pedig végig be lehet olvasni, ráadásul csak ez a fos noti író ilyen kényes. Az asztali Pioneer meg sem érzi, végigolvassa ugyanazt a lemezt, max. sebességen...

Mit lehetne tenni, hogy lemezenként ne kelljen 3x átállítani a módot, és 2x újraindítani a rendszert állításonként?

Mert ez így enyhén kellemetlen...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#744) Krisz696


Krisz696
csendes tag

Sziasztok! A következő lenne a problémám: Van egy LG GSA-4082B ''dvd íróm''. Egy ideje azonban nem akar dvd-t írni, de újraírható dvd-t, cd-t megírja minden gond nélkül. Olvasni is gyorsabban olvas, mint a dvd olvasóm (ami szintén LG). Szóval sajnálnám eldobni. Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#745) 04ahgy válasza Krisz696 (#744) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az újraírható DVD-t megírja, és olvas is, akkor lehet, hogy egy firmware frissítés is megoldja majd a dolgot, én előbb azzal próbálkoznék.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#746) mr_ricsi válasza Krisz696 (#744) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egy ideje azonban nem akar dvd-t írni''
Ez miben nyilvánul meg?

(Ha újraírhatót ír és olvas, akkor valószínűleg az írónak nincs baja, vagyis érdemes még foglalkozni vele.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#747) mr_ricsi válasza 04ahgy (#745) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha az újraírható DVD-t megírja, és olvas is, akkor lehet, hogy egy firmware frissítés is megoldja majd a dolgot,''

A firmware frissítést hogyan logikáztad ki az újraírhatóból :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#748) PPeter válasza mr_ricsi (#747) üzenetére


PPeter
addikt

Jajjmár, ez olyan alap tanács, mint a ''cserélj tápot!'' ;)

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#749) blattida válasza SamFisher (#734) üzenetére


blattida
nagyúr

Kábelcsere( IDE, táp) volt már? Egyedül, Masterként próbáltad már a kábel végén? Másik gépben járt már? ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#750) Siriusb


Siriusb
veterán

Ötlete van valakinek?

Egy ideje a DVD íróm nem engedi törölni az újraírható lemezeket (azt mondja, nem újraírható, rakjak be másikat) . Beraktam egy vadiúj NEC SATA-ást, vadiúj újraírható dvd lemezt, uez a helyzet.
Egyszer írhatóval nincs gond.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.