Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) No-kedli


No-kedli
csendes tag

Üdv!
No! A problémám a következő: Az oprendszer (XP) felállását követően bármelyik meghajtóba (LG H20L, LG GDR-8163B) helyezett lemezt mindegyik kiolvassa. Majd kb. fél óra böngészés, zenehallgatás után ismét a megajtók bármelyikébe bedurrantok egy lemezt, akkor már nem olvassa be (legalábbis a windows szerint ''nincs bent lemez''). Megeresztek egy restart-ot és megint jó minden. Az érdekesség pedig az, hogy az Imagedrive is ezt csinálja. Ami mégérdekesebb, hogy Alcohol120%-kal fel tudom tenni a lemezt a winyóra iso-ba. Ha valaki tapasztalt már ilyet és esetleg tudja a megoldást, akkor nagyon megköszönném a segítségét.

U.i.: Ha a windows futása közben cserélek IDE drivert (pl. az nforce IDE drivert, a windows driver-ére és fordítva) akkor még újraindítani sem kell a gépet és egyből beolvassa a lemez.

(#352) finest válasza No-kedli (#351) üzenetére


finest
őstag

Próbáld ki a microsoft autoplay fix wizardot, hátha segít. Nem lehet, h valami szoftver okozza. Nálam hasonló hibát generált a Zone Alarm néhány hete.
[link]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#353) Collector19


Collector19
csendes tag

Üdv!

Van egy LG dvd íróm, és az a gond vele, hogy valahogyan nem olvas és ír úgy ahogy kellene neki. Pl ha beteszek egy dvd-t és arról másolok vinyóra, akkor 4000 K-nál nem tudok többel másolni, pedig régebben sokkal többel ment, valamint amikor bármit elkezdek másolni, akkor minden hang szaggat, mintha egy magnó durván nyúzná a szalagot, és a proci kihasználtságom 100 %-on van.
Mikor írok vele dvd-t, akkor pedig 8x-an 17 perc alatt írom meg, 4x-en pedig 14 perc alatt, és iso-t írtam vele, tehát nem állt sok fájlból. A kábel az tutira jó, mert egy másik íróval kipróbáltuk, azzal ment minden faszául.
Van ötletetek hogy lehetne ezzel csinálni vmit, vagy egy kuka?? :F :((
Előre is köszönöm a segítséget.

[Szerkesztve]

(#354) Fauszt válasza Collector19 (#353) üzenetére


Fauszt
senior tag

valszeg PIO módba került, ellenőrizd, s ha így van, akkor állíts be UDMA-t...

(#355) Collector19 válasza Fauszt (#354) üzenetére


Collector19
csendes tag

Igen, utána rájöttünk haverommal, hogy ez lehet a baj. De hogy állítódott át? Ezt nem értem. De azért köszi szépen!! :R

(#356) saco


saco
csendes tag

Sziasztok

(Noti fórumba írtam már, lehet ide jobban illik)

A A6VA Q034-emben egy MATSHITA DVD-RAM UJ-841S dübörög.Pár napja hozzáírtam egy filmet a megkezdett dvdhez, és a végén egy toc errorral elszállt, és nem jelenik meg a fájl-listában a film, de amikor a megírt trackeket nézem, akkor ott van.Megpróbáltam dvdt írni és most előtte szállt el ilyen hibával:

19:10:58 #22 CDR -1122 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 1614
Unable to recover TOC

19:10:58 #23 TRANSFER -27 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 1614
Could not perform start of Disc-at-once

A log: [link]

Két dvdvel megpróbáltam, ugyanaz a hiba.Fogtam az egyik dvd-t és egy asztalival ráírtam a cuccot és tökéletesen ráírta és olvassa, de a noti csak sok tekerés és kattogás után (windows indulása előtt is).Szóval nekem konklúzió, hogy azokat szarul olvassa, amit próbáltam vele írni... Minden régi dvd-t és cd-t olvas, beleértve az ezen típusú (RIDISC) dvd-ket is.FW-t nem tudok frissíteni, noti cd-m nincs itt, neten nem találtam.Eddig tökéletes volt az író...

Valami ötlet ?

[Szerkesztve]

(#357) PPeter válasza saco (#356) üzenetére


PPeter
addikt

Tehát magyarán multisession adatlemezt szeretnél írni (folytatni)? Vagy DVD-Video lemezt írnál? Próbáld részletesen és követhetően leírni, mert ez így nekem elég zavaros.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#358) saco válasza PPeter (#357) üzenetére


saco
csendes tag

Nero InfoTool log : [link]

Akkor most próbálok kiírni egy dvdre adatot (divxek), multisessionben.

Amikor berakom a dvdt igy tekeri, elég furcsa hangon (gyenge minőségű felvétel) : [link]

A DVD írás nem sikerült, ugyanaz a hiba : [link]

Amikor irási módot változtatnék, a sáv inaktív, DAO mód van csak.

(#359) saco


saco
csendes tag

Neroval kipróbáltam, hogy csak 300 megát írok és multisession nélkül is.

Mindezeket megcsináltam CDBurner XP Pro-ban is, ugyanaz a hiba: [link]

Kezdek kétségbe esni :F

(#360) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

van ötletetek miért nem olvas be cd-ket egy pioneer dvr-109 es dvd író? minden dvd-t gond nélkül beolvas,csak a cd-ket nem.legalább 15 cd-vel kipróbáltuk két gépben.biztos hogy az író a ludas.

(#361) _stick_ válasza <>jana<> (#360) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem is ilyen pió-m van, a samsung-om által írt, általában tdk cd-ket eddig kivétel nélkűl olvassa.
Viszont korábban másik 2 samsung meghajtóm volt és ott voltak beolvasási hibák, de azt egy firmware frissítés szerencsére megoldotta...
Az más kérdés, hogy a garancia után 2 héttel beszart (ahogy ez lenni szokott) és nem tudtam dvd-t írni. :U

Ha garis vissza kell vinni.

(#362) _stick_


_stick_
őstag

Kérdésem:
A minap úgy jártam, hogy egymás után letöröltem 3 dvd-t, majd az utolsó dvd után írtam egyet dvd másolással, és mikor megnéztem a filmet, kb 4-5 percenként szétesik a kép. Előtte is meg utánna is írtam így (másolással) dvd-t és azokkal nincs gond.
Lehet, hülyeség, de törlés után hagyni kell ''pihenni'' a dvd írót? :F
Vagy a kb 40 dvd-ből ez az egy hibás lehetett?

Más. Hol juthatok hozzá, jobb minőségű cd-dvd lencse tisztító cd-hez?

(#363) ANT válasza <>jana<> (#360) üzenetére


ANT
őstag

Nem combó meghajtóval lettek írva azok a CD-k? Nálam volt olyan szitu (mondjuk elég régen), hogy egy notebook combóval írt CD-ket nem tudtam otthon beolvasni. Persze ez csak egy tipp. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#364) <>jana<> válasza ANT (#363) üzenetére


<>jana<>
senior tag

biztos hogy az író xar,két gépben írt és gyári cd-kkel is kipróbáltuk:( firmwaret is frissítettem.

(#365) ANT válasza <>jana<> (#364) üzenetére


ANT
őstag

Akkó marad az, amit már előttem is javasoltak: gariztatás (ha lehetséges!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#366) Drótozó


Drótozó
csendes tag

Sziasztok!
Kis segitségre lenne szükségem...Van egy - még 2 hónapig garis- DVD írom (Pioneer110D), már volt cserélve (egy hét után), most megint szórakozik pedig alig használom....Egy ideje nem akar DIVX-t olvasni pedig próbáltam már más programmal is (nemcsak W Media Playerel). Vigyem vissza megint, vagy mit tegyek mert mást mindent ír-olvas. Segítséget előre is kösz. :R

(#367) _stick_ válasza Drótozó (#366) üzenetére


_stick_
őstag

Nem játsza le a Divx-et, vagy nem is látja a cd-t?

(#368) Drótozó válasza _stick_ (#367) üzenetére


Drótozó
csendes tag

Szia!
Látja a cd-t (dvd-t), ha más is van rajta pl. zene azt lejátsza, csak divx formátummal nem boldogul...Ugyanazt a lemezt egyik nap még olvasta, másnap már nem. Azóta sem. Próbáltam már más lemezt (filmet) is de hiába...

(#369) ANT


ANT
őstag

Az én problémám nem DVD íróval, hanem olvasóval kapcsolatos, de azért bedobom ide: beraktam a gépbe egy AOpen 1648/AAP olvasót. Pöpecül működik, mindenféle lemezt beolvas, szédítő gyors, de a Nero CD-DVD Speed proginál nem indul el vele az átviteli sebesség teszt. Rákatt, bejön a ''Meghajtó felpörgetése'' ablak és kész! Itt megáll, és se bill-re, se egérre nem reagál a gép, csak a restart gombra. Ez mitől lehet? (Másik opt. meghajtóval működik a dolog. Sőt, uez. a meghajtó viszont a Scan Disk-et megcsinálja!)
Egyéb infok: Nero 6.6.0.16 (újrarakva), kétféle firmware-rel próba, IDE vezérlő is újrapakolva!
Mondjuk, nem életbevágó a dolog, de ha esetleg tudja valaki a megoldást, azt köszönettel venném.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#370) PPeter válasza ANT (#369) üzenetére


PPeter
addikt

Egyrészt a 6.6.0.16-os NerobaN egy nagyon régi CDSpeed verzió van integrálva (amúgy sem árt az újabb Nero változat telepítésa a régi helyett, de ha csak a CDSpeed kell, akkor azt külön mindig megtalálod a http://www.cdspeed2000.com oldalon ingyenes elérhetőséggel), másrészt más - telepített - CD/DVD-író szoftverek, emulátorok rezidens komponensei is bezavarhatnak a tesztprogramnak, arról nem is beszélve, hogy a meghajtó totális inkompatibilitása is elképzelhető. Ez utóbbi miatt lenne érdemes a legújabb CDSpeed verziót is kipróbálni. Milyen alaplapod van és mit telepítettél hozzá IDE/ATA vezérlő driver gyanánt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#371) ANT válasza PPeter (#370) üzenetére


ANT
őstag

ABIT IS7-E2 az alaplap, az IDE vezérlő pedig a sima Windows-os.
Szerk: Erről az említett oldalról majd leszedek másik CDSpeed-et, aztán próba. :R

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#372) saco


saco
csendes tag

UP! #358

Valaki ?

(#373) ANT válasza PPeter (#370) üzenetére


ANT
őstag

CDSpeed 4.60 verzióval kiválóan működik a teszt! :DD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#374) cirmy


cirmy
csendes tag

üdv!

van egy olyan proglémám hogy van egy samsung dvd íróm de rendellenesen működik mert nem olvassa be a dvdket, magától kiadja a lemezt, van hogy üresen kinyílik amikor hozzá se nyúlok, volt hogy kiadta a lemezt és bent meg izomból pörgette üresen magát. Pedig még firmwaret is frissítettem rajta 6 verzióból 4et. olyankor egész jól műszöki de egy idő után megkergül HELP HELP HELP! mit tegyek vele?



TÍPUSA: samsung TS-H552

(#375) szimcsi


szimcsi
senior tag

Most vettem dvd írót, meg van már egy dvd olvasóm is, azt kérdezném hogy hova kellene ezeknek meg a winchesternek a jumpereit tennem (master, slave,cs) hogy minden ok legyen.Kösz

XP

(#376) blattida válasza szimcsi (#375) üzenetére


blattida
nagyúr

A dvd írót ajánlott egyedül rakni az IDE kábel végére masterként, az olvasó legyen szolga szintén egyedül, vagy ha nem megoldható, akkor legyen az íróval egy IDE kábelen! A vincseszter egyedül, masterként! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#377) szimcsi válasza blattida (#376) üzenetére


szimcsi
senior tag

kösz

XP

(#378) mrmatyi


mrmatyi
tag

üdv!
bocs nem tudom jó helyre írok-e?
lenne egy olyan problémám,hogy nemrég felraktam a nero 7.5.11-es cd-dvdíró progit és írni akartam a régi lemezemre néhány apró szoftvert de azt írta ki hogy már nem lehet írni a lemezre rakjak be egy újjat,holott még csak 350MB fogyott a 700MB-ból!!
egyébként minden más (új) lemezzel elboldogul!
na most én olyanra tippelek,hogy az új nero szoftver nem fogadja el a régebbi neroval írt lemezem!
mi lehet a probléma??
be lehet az új nero-n állítani valamit,hogy elfogadja a régi lemezem?
köszi!

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#379) lazydog válasza mrmatyi (#378) üzenetére


lazydog
addikt

Működnie kéne, ha annakidején multisession-ként kezdted írni a lemezt. Ez esetben folytathatnád a multisession írást.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#380) mrmatyi válasza lazydog (#379) üzenetére


mrmatyi
tag

igen?
és ezt hol lehet beállítani?
és mi az a multisession?

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#381) lazydog válasza mrmatyi (#380) üzenetére


lazydog
addikt

Több menetes írás.
Mindjárt ezzel a lappal nyit a Nero. Három választási lehetőséged van egy új lemez írásánál.
1. Ne legyen több menetes az írás
2. Több menetben írás
3. Többmenetes írás folytatása

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#382) mrmatyi válasza lazydog (#381) üzenetére


mrmatyi
tag

jaa értem!
ezt tudom,ennél mindig a többmenetesre van állítva.
de mivan,ha nem ez a gond??

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#383) mrmatyi válasza lazydog (#381) üzenetére


mrmatyi
tag

...meg az a helyzet,hogy amikor berakom a lemezt a nérónak listáznia kéne hogy mi van a lemezen,ehelyett az a sáv ahol azt jelölné,hogy meddig van a lemez,0-nál áll! :O
én nem állítottam el rajta semmit,hogy bezárja,vagy ilyesmi!
nem lehet visszaállítani valahogy a régi állapotot,hogy tovább lehessen írni a lemezt??

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#384) lazydog válasza mrmatyi (#382) üzenetére


lazydog
addikt

A többmenetes írás folytatását kell most választanod. Ha így nem folytatja, akkor valószínűleg nem így kezdted annak idején az írást.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#385) berczy03


berczy03
aktív tag

Helló!

Lenne egy olyan gondom, hogy állítgattam a DVD-m régiókódját. Moist egyesen van és még van egy lehetőség az állításra. Vissza akarom rakni 2-re, de nem engedi, mert asszondja, hogy nem én vagyok jogosult a felügyeletre. Rendszergazda userrel. HOgyan tudom kiütni a meghajtó régiókódját, hogy lehessen ismét változtatni?

Samsung Galaxy S I9300 | 4.1.2 (LL4) | Siyah 1.8.6+ |

(#386) typhon


typhon
csendes tag

Hali!
Van egy kis gondom!
Ha két írót szeretnék feltenni egy ide kábelre akkor az írás indítása után az írók bufferei ekezdenek ugrálni, és a sebesség visszaesik 1.5-1.8×-osra és így is marad!
Az irók külön winchesterről írnak és egyik se rendszer vinyó!
Kábelcsere, firmware frissítés, BIOS frissítés,op rendszer reinstall megvolt, próbáltam driver nélkül is!
Az írók eddig mentek rendesen egymás mellett, és más gépben sincs velük gond!
Bármit veszek ki, vagy cserélek ugyanaz a vége!
Két vinyó tökéletesen megy egy kábelen!
Eddig ezekkel az írókkal próbálkoztam:
LG 4163b, LG 4167b, LG 4166b, LG H10N, NEC 4571A
Minden sorrendet kipróbáltam, de nem találtam kettőt, ami menne egy kábelen!
Valakinek ötlete?

Abit AN8 Fatal1ty SLI
A64 3.2+
1024 Mb RAM

(#387) Steeve001


Steeve001
csendes tag

HY mindenki!

Lenne egy problémám. Vettem egy LG DVD írót...először nem a saját gépembe raktam, hanem haveroméba, utána meg bnőm gépébe. Nah ezeken mindent olvasott és írt (gondolok itt DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-RAM, DVD-R DL stb). Volt itthon egy jó rendszerem Xp SP2, amibe amikor beleraktam, akkor még írt mindent ugyanúgy. Kiírogattam a másik meghajtómról mindent amit kellett, format c:, d: újratelepít, nem akarta felismerni, csak DVD-R-t ír és olvas, semmi mást, elvittem megint haveromhoz, meg bnőmhöz is és ott megint jó volt. Azóta 3x telepítettem újra a gépem, mert labilis volt a rendszerem, meg emiatt is, most SP1 van fent, ugyanaz mint bnőmnél és így sem jó!

Már mindent megpróbáltam, töltöttem le az előzőekben említett DVD-RAM diver-t és nem ismerte fel, h van DVD-RAM-om :F .Segítsetek!

Steeve

(#388) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Segítség! :O

A problémám a következő: Gépem az adataimnál, minden rendesen működik, tuning,raid 0 szétesik, redszert újra telepítem, minden működik, kivéve a dvd és cd meghajtók. Minden kábel a helyén, lemez betesz, nem pörög fel és sem a totál, sem a sajátgép nem látja a két meghajtót.
Új biost tettem fel /F6/ de a gépbe nem nyúltam, csak a rendszert telepítettem újra.
Mi a franc baja lehet szegénykének? :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#389) Dr Smoke válasza AMATŐR (#388) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

A bios felismeri a meghajtókat?

(#390) Jarod1


Jarod1
addikt

Szasztok, Van 1 Momitsu CDM-j516 21X Cd olvasóm tud valaki firmware frissítést?
A google barátom nem talált hozzá. CSak néha ismeri fel a lemezt.. :W

(#391) Dr Smoke válasza Jarod1 (#390) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Már a neve se hangzik valami bíztatóan! Vegyél egy újat! Szerintem 3k-ért kapsz, ezt meg felejtsd el!

[Szerkesztve]

(#392) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
a probléma a következő:
win sp2 alatt a gépben a meghajtók most így reagálnak: az újraírható lemezeket nem akarja felismerni, csak sima lemezként, egyszerűen nem tudom törölni a lemezeket
pájó 110es író volt benne, tökéletesen írta a szűz lemezeket, de egyszercsak az újraírható dvd/cd-kre azt mondta, hogy egyszer írhatóak, nem tudja törölni
lg kombó cd-kre dettó ugyanígy reagált
lg-n firmware frissítés után hajlandó volt egyszer törölni és írni a lemezt, utána megintcsak sima egyszer írhatókként ismerte fel az RW-s lemezeket
szal ha tudnátok valami okosat mondani erre a jelenségre azt megköszönném!
rendszert nem szívesen raknék, ha e nélkül esetleg lehetne orvosolni a problémát, az jó lenne
előre is kösz az infókért!!!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#393) Dr Smoke válasza peestike (#392) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Estleg egy vírusellenőrzés meg spyware meg stb? Ez valami szoftverhiba lehet!

[Szerkesztve]

(#394) peestike


peestike
senior tag

ezeken már rég túlvagyok :(
ilyesmi problémák nem voltak, viszont ashampoo is ugyanígy reagál a dologra...
félek ez rendszer lesz...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#395) lazydog válasza peestike (#392) üzenetére


lazydog
addikt

CD, DVD csesztető programok, úgymint Alcohol, DVDCopy, AnyDVD, CloneCD, InCd, stb. uninstall után is ez a helyzet?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#396) Ramius


Ramius
őstag

Üdv.
Van egy Pioneer 109-es íróm, de nem tudok rajta fw-t frissíteni. A program leáll ''aviable target is not found'' hibaüzenettel.
Tudja valaki mi lehet az oka?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#397) lazydog válasza Ramius (#396) üzenetére


lazydog
addikt

Lehet, nem az íródhoz való a firmware, vagy a flash program.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#398) Ramius válasza lazydog (#397) üzenetére


Ramius
őstag

DVR109_FW158EU.EXE
ezt szedtem le

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#399) villamos


villamos
őstag

Hali!
Kollégámnak birtokába került egy gép, benne egy LG DVD újraíróval (Sulinyetes, nagyárúházban vásárolta :U ). A probléma a következő. Az író nem olvas be semmilyen DVD lemezt, sem írtat, sem gyárit, egyáltalán semmilyet. Ezzel szemben beolvassa a sima CD -ket, és az újraírható DVD-t is :Y Sőt, írja is... :F
Ezt egyik pillanatról a másikra tette, tehát egyszer működött, a következő pillanatban már nem. A poén, hogy már egyszer visszavitte szervízbe, és ki is cserélték neki az írót (tuti), de az új író is behalt. :)) Valami ötlet?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#400) Intelligencs válasza Ramius (#398) üzenetére

[link]

Ez kell Neked elvileg.

RAID-ed van? Amikor PIO-m volt, és RAID0 tömbről indítottam a gépet, nekem is ezt csinálta. Kénytelen voltam lehúzni mindent, és rack-ben lévő magányos vincsiről indítani a win-t, és úgy már hajlandó volt frissíteni a firmware-t.

Ha nincs RAID-ed, akkor is törekedj arra, h lehetőleg az egyik IDE-n legyen a vinyó, a másikon meg az író egyedül. Minden mást optikai, vagy IDE-n fityegő eszközt távolíts el a frissítés idejéig.

The Amiga, Born a Champion

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.