Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132951) marilllyo válasza EnterR (#132950) üzenetére


marilllyo
veterán

Ezekre haragszom. Kóbor apácák megtévesztése...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#132952) KaitouP válasza EnterR (#132950) üzenetére


KaitouP
veterán

Hooogyne lenne, sőt, a GS4 -el a veteránoknak kedveznek, hiszen a kontroller az analóg kar nélküli PS1 kontrollerre emlékeztet. ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#132953) kriszpontaz válasza pockhome (#132939) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A múltkor 7600 volt a Store-ban. Pont lecsúsztam róla mert délig tartott az akció, és a szemét Store nem engedett fizetni a bankkártyámmal.

(#132945) jpeetr: szoftveres 7.1-et tud, aminél a sima sztereo mód is jobban szól....

[ Szerkesztve ]

(#132954) saelin válasza kriszpontaz (#132953) üzenetére


saelin
veterán

+1
Csak bizonyos játéknál éri meg bekapcsolni. Engem pl diabloban idegesít, úgyszintén Dragon quest builders-ben. Van aminek nem áll jól.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#132955) jpeetr válasza kriszpontaz (#132953) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Akkor így kilőve.

Milyen fejhallgatót tudtok ajánlani 20k alatt?

Asus Cerberussal szemezek.

(#132956) RangerFox válasza jpeetr (#132955) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Az jó fejes, én is használok olyat a géphez, zenehallgatáshoz is, annyi pénzért elég jó. (Van ugyanennyiért egy HyperX, annál nekem jobban tetszett az Asus hangzása.) Van még ilyen árkategóriában az Astro A10, amiről jókat mondanak, de én még nem próbáltam.

(#132957) czanga


czanga
őstag

PS4 vs XBox téma:

Ez csak a személyes véleményem. Van otthon egy utolsó szériás X360E + Kinect, egy PS3 Slim, és egy PS4 Slim is.
Nem tudom melyikből adnak el többet, de megmondom őszintén csak az Uncharted széra kb ami a PS mellett tart. A UI borzalmas, a controller számomra a konkurenciánál jobb, kényelmesebb és ami nagyon fontos szempont: A PS az XBox-al szemben sokkal, de sokkal hangosabb. :( Volt nálam hetekig One, és egy One S is szóval egész egyszerűen ezt figyeltem meg. Még a 360 is nagyságrendekkel halkabb gép.

Pont nemrég örlődtem, hogy megválok a konzoltól, és végeredményben lehet ez lesz, mert ha végig toltam az Uncharted utolsó részét, meg még pár nagyon leértékelve megvett ismert címet, akkor nem tudom mi tart majd itt. :(
Lehet tényleg úgy döntök majd, hogy a bőséggel garis Slim-et eladom, nem tudom.

Sokmindenből tevődik még össze a vélmeényem, csak nincs kedvem ezt megosztani itt, mert nem akarom, hogy furán jöjjön ki a dolog. Mert végeredményben egy jó konzol, csak vannak vele erős fenntartásaim.

(#132958) Gulyopapa válasza czanga (#132957) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem tudom hogy ki figyeli a zajt, mert játék közben én nem :DD

(#132959) Gery9112 válasza czanga (#132957) üzenetére


Gery9112
őstag

Szerintem meg kár ezt a témát bármelyik fórumnál boncolgatni, mert mindenki más szempontok alapján választja ki a konzolt. Neked több érv szól amellett, hogy másik konzolt válassz a jövőben, tedd azt.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#132960) oriic válasza Gulyopapa (#132958) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aki fules nelkul jatszik, annak azert zavaro lehet ha egyes gepek ipari hajtomu hangot adnak ki. Itt is olvastam akinel ilyen elofordul egyes jatekok eseteben.

Live-Die-Respawn

(#132961) NyMRooD válasza czanga (#132957) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nekem ugyan ez a kombó van ps3 nélkül, de a ps4 ui az x360-hoz viszonyítva sokkal átláthatóbb (nekem), ha one-hoz hasonlítottad akkor sry, és szerintem csendes is a slim, a kontroller viszont x oldalon tényleg jobb kialakításban, anyaghasználatban már szerintem inkább a ps4. (+1 pc-hez van one kontrollerem is és azt kell mondjam talán a 360-é jobb volt)

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#132962) Rage47 válasza czanga (#132957) üzenetére


Rage47
veterán

Mindenkinek mások az igényei, nincs ezzel gond. Én azért vettem X360-t anno, mert azzal találkoztam először mint konzolélmény és teljesen megfogott. Emellett az exkluzívok is nagyon érdekeltek, ami akkoriban elég sok volt MS szinten is. One-ra azért váltottam, mert 360-am volt - márkahűség. Aztán a MS szemléletet váltott (exkluzívok lesz.rva, -> Game Pass és EA Access - sok régebbi játék olcsón orrba-szájba, csak legyen időd játszani, bár úgysem próbálod ki felét sem) és én is váltottam. A PS4 mellett engem az exkluzívok, gyorsabban kezelhető UI, japán játékok tartanak (még eszembe jutott, hogy PS-en sosem csinálta még azt a gép, hogy elfelejti, hol tartottam a játékban, miután Rest módba raktam...). Ami hiányzik, az a felhőszolgáltatás, hogy egyszerűen meg tudjam osztani a dolgaimat neten :) PS4 Slim is halk, a One-om is felzúgott olykor indokolatlan esetekben.
Ha nem lennének a világon exkluzívok és PS-re koncentrált japán játékok, valszeg Xbox One X-em lenne.
Ja és nem akartam anno elhinni, de PS4-en tényleg jobban néznek ki a játékok, mint One-on :D

[ Szerkesztve ]

(#132963) czanga válasza Rage47 (#132962) üzenetére


czanga
őstag

Amúgy bakker ki van ez találva:

Mindegyikből kell tartani. :C

(szerintem amúgy az lesz, hogy marad a PS, mert nem lesz szivem sem eladni, meg mint eddig mindegyiket, ezt is meg fogom jobban szeretni :)) )

[ Szerkesztve ]

(#132964) Bati0501


Bati0501
őstag

Úgy néz ki, h a hét végén vagy a következő hét elején megjön nekem is a konzol, és már van hozzá egy pár játék, de még gondolkozok egy-kettőn, ebben szeretném kérni a tanácsotokat.

A BF1 az egyik, amivel szemezek.
Ugye megéri még megvenni, nincs vmi újabb,ami nemsokára megjelenik?
És ahogy látom, van az alap játék, van a revolution és vagy 2 dlc (in the name of the tsar, they shall not pass).
Megéri a +3-4 ezret a revolution? Dlc-knek van értelme?

A másik játék a Far Cry Primal. Ajánljátok, érdemes megvenni?

Köszi előre is. :)

(#132965) 30z.Samu válasza Bati0501 (#132964) üzenetére


30z.Samu
félisten

A BF Revolution most akciós az 576-nál is és a Konzolvilágnál is, arra én lecsapnék. :) És le is fogok. :D

Sic Parvis Magna

(#132966) Scholes9 válasza czanga (#132957) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Aztán meg jövőre jössz vissza, mert olyan címek érkeznek majd, csak győzzük pénzzel... :DDD :U Vagy kimaradt az E3? :)

gyuromoj: én, ha már megvettem 46 ezerért, akkor nem fogom eladni. Buknék is rajta, meg a kínlódás vele, illetve, ha később akarnék venni, akkor megint csak bukok...így inkább megtartom, meg van még jó pár cím, ami végigjátszásra vár, pont elleszek velük, mire jönnek a 2018-as nagy címek :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#132967) gyuromoj válasza Scholes9 (#132966) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én is a jövő évi felhozatal miatt tervezek újra PS-t venni. Tavaly is volt 2-3 hónapra, amíg végig játszottam amiket akartam és érdekeltek.
Most vettem előre 1 év plust, így kénytelen leszek egész évre tervezni vele. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#132968) Bati0501 válasza 30z.Samu (#132965) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen, köszi. :) (a videójátékboltnál is akciós)

/Tudom, senkit nem érdekel, de én még leragadtam az új játékok 10-12e-s áránál, durva, h ma már inkább a duplájánál járunk. - _ - /

(#132969) Prof01 válasza Bati0501 (#132964) üzenetére


Prof01
veterán

A BF1 Revolution csomag minden eddig és jövőben megjelenő DLC-t tartalmaz az alapjáték mellett. Magyarul, ez a végleges, komplett csomag. Nekem simán megérte, mert több 100 órát el fogok valószínűleg tölteni benne. A BF3 óta a kedvenc FPS sorozatom a Battlefield, ezért nehéz elfogulatlanul nyilatkoznom róla. Ha szereted a nagy 64 fős csatákat, járművezést, igazi nagy csatateres, háborús hangulatot, akkor nincs a BF1-nek párja a piacon! A fegyverek kidolgozottsága, robbanások hangja, a környezet részletes rombolhatósága stb. Egy igazi audiovizuális orgia! :D

btw: Belenéztem az új COD: WWII-be is, és szerintem vicc kategória. Még mindig úgy érzem, hogy semmit nem voltak képesek fejlődni 10 év alatt az MW1 óta. :F

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#132970) 30z.Samu válasza Prof01 (#132969) üzenetére


30z.Samu
félisten

A grafikai motor konkrétan még mindig ugyanaz. :D

Sic Parvis Magna

(#132971) Bati0501 válasza Prof01 (#132969) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi, akkor megéri a felárat a revolution. :D

(#132972) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#132973) kovsol válasza 30z.Samu (#132965) üzenetére


kovsol
titán

Lemezes verziónál a DLC -k azok kóddal aktiválhatóak, vagy lemez tartalmazza már? A használt vétele miatt kérdezem.

May the Force be with you!

(#132974) Prof01 válasza Bati0501 (#132971) üzenetére


Prof01
veterán

Ja, bocs a lényeg kimaradt! :D Összesen 4db DLC lesz, mindegyik 4-6 új pályával, új játékmódokkal, új fegyverekkel, elite class-okkal. Itt megtekintheted a teljes roadmap-et! [link]

kovsol: Kód. [link]

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#132975) 30z.Samu válasza kovsol (#132973) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó kérdés, de szerintem kódosak.

szerk.: Meg is előztek...jó pár perccel. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#132976) czanga válasza Scholes9 (#132966) üzenetére


czanga
őstag

Nem voltak meg a megjelenések, de majd jól ránézek. :D Ki is lettem utálva, vagy azért még maradhatok?! :DD

(#132977) Kvelstadt válasza oriic (#132972) üzenetére


Kvelstadt
veterán

:Y :C
Fel ne ébresszetek!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#132978) 30z.Samu válasza czanga (#132976) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ön a leggyengébb láncszem! Viszlát! :DDD

Sic Parvis Magna

(#132979) SH4D0W2011 válasza body007 (#132938) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Tehetsz bele akár Xbox One analógokat is, van aki azt jobban szereti. Ebay-en biztos vehető.

How To Replace Your Worn Out PlayStation 4 Thumbstick

How To Upgrade Your PS4 Pad - With Xbox One Parts

(#132980) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
A PS4-hez gondolkodok egy headset-en, hogy másokat ne zavarja amikor nappaliban játszom.
Viszont: nekem az fontos hogy nagy legyen a párnája és kényelmes, mert hallássérült vagyok és fül mögötti hallókészüléket viselek és jól "beleférjen" a hallókészülékemmel együtt. (aki nem tudná milyen az: KÉP)
Itt egy viszonyítási alap h könnyebb legyen: kipróbáltam egy JBL márkás headset-et és párnájának az átmérője kb. 5.5 cm volt és ez kicsi volt a fülemhez.
A sony PS4-es headset-ek milyenek? mekkorák a párnái? Láttam h vezeték nélküliek és 7.1-esek. Hmm.. jó lehet, bár nincs valami olcsóbb, ebben hasonlóságokban, akár vezetékesen?
De ha számomra is tényleg megérhet a SONY PLAYSTATION 4 GOLD WIRELESS STEREO HEADSET akkor megveszem azt.
Valamint szeretnék egy USB hub-ot a PS4-hez. ezt találtam Aqua-nál. Ez tényleg elég jó, igaz?

Köszi a válaszokat!

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#132981) airm92


airm92
csendes tag

Végre megjött a futár ;]

Barátoknak,rokonoknak üzenem, hogy a szobában a TV előtt megtalálnak :DDD

*PSN:hmate92

(#132982) TazLeacher válasza wollnerd (#132980) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A helyedben nem vennék próba nélkül, szerintem elég nagy a rizikó. Most, hogy pontosan milyen típusú cuccokat, azt nem tudom, de a Media Markt-ban általában mindenből elég sok ki van rakva, talán érdemes lenne ellátogatni oda.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#132983) toompa válasza wollnerd (#132980) üzenetére


toompa
őstag

Ugyanilyen HUB-ra írták egy másik fórumon:
"Ma megkaptam a hub-ot, de sajnos félsiker. Azt tudja ami rá van írva, vagyis hub-ként működik, balról a második csak töltés, de a többi megy rendesen.
Csakhogy a külső hdd nem megy ha ebbe dugom. Pontosabban megy, de kiírja a ps, hogy közvetlenül dugjam bele, és semmi nem indul így el róla..."
Szóval csak óvatosan,attól függ mire kell!

[ Szerkesztve ]

(#132984) szucstom


szucstom
őstag

Srácok, van egy 1 terrás külső winchesterem. Ha azt leformázom FAT-ra és rádugom ps-re, akkor használható játékok tárolására?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#132985) Citroware


Citroware
addikt

Olvastam egy pletykaszintű hírben, hogy az Xbox One X-re olyan frissítés jöhet hamarosan, amivel nemcsak a FullHD és a 4K lesz támogatott felbontás, hanem a kettő közti 1440p, és ezen felbuzdulva a Sony is lehet, hogy megcsinálná ezt a PS4-gyel, tekintettel arra, hogy van egy viszonylag szűk kör, melybe én is tartozom, akik 1440p-s monitoron játszanak, és be kell érniük 1080p-ről felskálázott képpel.

Mennyire lehet valós a hír?

(#132986) 30z.Samu válasza szucstom (#132984) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha jól tudom exFat formátum jó neki.

Sic Parvis Magna

(#132987) szucstom válasza 30z.Samu (#132986) üzenetére


szucstom
őstag

FAT formázású pendrive-on elvitte tesóm a mentését. Lényeg a lényeg, hogy elvileg akkor működne ugye?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#132988) 30z.Samu válasza szucstom (#132987) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha az ment, akkor elvileg mennie kell a vinyónak is.

Sic Parvis Magna

(#132989) Kendek válasza szucstom (#132984) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha át akarod mozgatni rá az egyes játékokat úgy, hogy akár játszani is tudj róla, akkor USB 3.0-ás SATA átalakítóval kell rákötnöd közvetlen a PS-re, majd be tudod állítani mint bővített tárolási lehetőség. Az teljesen mindegy, hogy jelenleg mi van a vinyón, a PS automatikusan kialakítja rajta a saját, titkosított fájlrendszerét.

<-ƘƘ->

(#132990) szucstom válasza Kendek (#132989) üzenetére


szucstom
őstag

magyarán akkor leformázza magának az egészet?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#132991) Kendek válasza szucstom (#132990) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem csak mentések tárolására akarod használni, hanem bővített tárolásra, akkor igen, formázza az egész vinyót. Bármi fontos adat van rajta, arról előtte készíts másolatot.

<-ƘƘ->

(#132992) wollnerd válasza toompa (#132983) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Ó. Akkor van (jobb) alternatíva?
Eszközök csatlakozásához, (pl. kormány) és joystick-ok töltésére kéne. (pozitívum a majd egyszeri +hdd is.)
A mai nap megkérdeztem a Konzolok Szervize-t, emailben, mivel nekik csak PC-s kategóriájú usb hub-juk van és ezt írták hamarosan:
"Kedves *NÉV*!

Tudtunkkal nem kezeli, sőt kifejezetten káros lehet egy PC-s USB hub
csatlakoztatása a PS4-re.

---
Üdvözlettel,

Konzolok Szervize"
Szóval ezért kérdezlek titeket egy jó, PS4 kompatibilis usb hub-ról...

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#132993) slloyd


slloyd
senior tag

Hali,
Szerintetek a ps4 pro vga-ja milyen asztali vga-val lehet pariban?
Azon gondolkodom mostanäban,hogy tènyleg elèg szèp teljesítmènyt ki prèseltek ebből a mütyűr dobozból..
Hiszen kb az agèsz ps4 pro kb 2,5x akkora mint az asztalim vga-ja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#132994) jeni válasza slloyd (#132993) üzenetére


jeni
félisten

1060?

(#132995) wollnerd válasza TazLeacher (#132982) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Okés, köszi. Akkor majd a közeljövőben elmegyek a MM-ba.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#132996) slloyd válasza jeni (#132994) üzenetére


slloyd
senior tag

Èn is odatájt saccolom kb..
Mondjuk konzolon valami hihetetlen jól tudnak optimalizálni a hardwerre a fix rendszer miatt.

(#132997) Kendek válasza wollnerd (#132992) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem okoz semmilyen kárt sem a PS-ben egy USB HUB. Bővített tárolásra használt külső adathordozón kívül másnak mennie kell vele. Én a VR processor unit és egy USB-s hangkeltő hátsó USB portra történő egyidejű rákötését próbáltam, és minden megfelelően működött.
Ugyanakkor ha csak eszközök töltése miatt kell HUB, akkor vagy vegyél egy külön adaptert (pl. ilyesmit), vagy aktív HUB-ot (aminek van külön tápja). Utóbbi esetben nincs semmi szükség arra, hogy a PS-re legyen kötve a HUB, áramot úgy is kapnak az USB portok.

<-ƘƘ->

(#132998) toompa válasza wollnerd (#132992) üzenetére


toompa
őstag

Szerintem a külső HDD-t csak közvetlen lehet bedugni a PS4-be. Teljesen mindegy hogy milyen hub-ot veszel.
Bármi másra jó amit linkeltél.

(#132999) #20844032 válasza slloyd (#132993) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Szerintetek a ps4 pro vga-ja milyen asztali vga-val lehet pariban?
Gyak egy erősen downclokcolt RX480 van benne gpu szinten.

>Hiszen kb az agèsz ps4 pro kb 2,5x akkora mint az asztalim vga-ja :DDD
És nem is nagyon van benne más. Az egész egy vga sok rammal, és egy hulladék cpu-val, ami csak egy kicsit jobb, mint a mai plafon mobilban.

Egyébként ezt a nagyonoptimalizálást el is lehet felejteni, Végeztünk teszteket ilyen mid vga-kkal, egy rojtos szaros 3 gigás 1060 a kapható legkisebb ryzennel is sokkal jobban futtatja a játékokat 4k-ban, mint akár a pro, akár az X. Nincs itt semmiféle metálbakódolás, maximum néhány játéknál látható ilyen, de ott sem teljestményben, inkább csak a meglévő tech és az art nagyon szép összehangolása. Teljestményben ezek ott vannak, ahol a bennük lévő hardver: sehol.

[ Szerkesztve ]

(#133000) 30z.Samu válasza #20844032 (#132999) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bármi is van benne, teljesen jól hozza a mai játékok szintjét. :) Oké, nincs Pc szinten, de ahhoz képest elég jó. :)

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.