- eBay-es kütyük kis pénzért
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újrakezdés
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- btz: Internet fejlesztés országosan!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
"Csak ugye még mindig ott tartunk, hogy elméletileg mi mindent lehet megcsinálni egy nyelvvel/technológiával, nem pedig ott, hogy a gyakorlatban mire van szükség."
Egyáltalán nem értem, ez hogy jön az említett SOAP-os példához, ahol számít a típusosság, és számít olyan szempontból is, hogy mennyire lehet automatizálni az ebből történő WSDL-készítést, vagy mennyire nem."..akkor az azt jelenti, hogy belefutottál egy nem túl jó 3rd party lib-be. Gondolod, hogy más nyelveknél ez nem fordul elő?"
Már megint leegyszerűsíted a kérdést, és mintha szándékosan vezetnéd vakvágányra a témát. Nem sikerült megismernem a NuSOAP-nál sokkal értelmesebben megírt 3rd party library-t, a konkrét probléma megoldására. Igen, az mondjuk igaz, hogy komplex példákat nem nagyon említenek a hivatalos doksiban, ami mondjuk az ő f@szságuk. Egy library-hez mellékelt dokumentáció sokszor minősíti magát az egész library-t is. Ha szar a dokumentáció, lehet akármilyen faszán megírva a lib, nehéz vele mit kezdeni, és gáz, ha órák mennek el a source-ban lévő kommentek olvasgatásával. Mindegy, ez most csak a téma elterelődése megint, szóval ne erről beszéljünk. A NuSOAP-os parát így sikerült magamnak megoldani: http://stackoverflow.com/questions/6986350/generating-wsdl-with-nusoap-return-struct-with-various-types-int-string-arr
Nem értem, melyik részt nem érted abból, hogy ezzel tök felesleges munkaidő ment el, mert lehetetlen ilyesmi kódot legeneráltatni egy IDE-vel PHP-t használva, mert nem lehet felismerni a típusokat. Tehát típustalanság = a példában szar.
Már elég sokadszor tereled a témát magasztos elvekre, hogy legyen átlátható a kód, és akkor király minden, de ez egyszerűen nem kapcsolódik a konkrét témához, amivel próbálom veled érzékeltetni, miért is tud problémás lenni a típustalanság. Tehát amiről beszélünk már jópár hsz. óta.
Mint látható, igény van rá, és hogy reagáljak arra, amit mondtál, igen, a gyakorlatban is van rá szükség. Vagy szerinted ha nem lett volna rá a gyakorlatban szükség, akkor töltök vele egy percet is, hogy ilyesmivel szopassam magam PHP-ben?
Kezd így kicsit fárasztó lenni a beszélgetés, hogy elbeszélünk egymás mellett.----
magic metódusok részre:
"Megint itt tartunk, hogy valaki Java-ban akar programozni PHP-ben"
Úgy tűnik, itt én értettem félre az eredeti témát, én a magic methods-ról beszéltem, ami szerintem igen csúnya:
http://php.net/manual/en/language.oop5.magic.php
bár tény, hogy végül is félreérthetetlenné teszi a dolgot, de nekem ennek kapcsán kicsit olyan érzésem van, mintha ez is egyfajta erőltetett megoldás lenne, mint sok másik.A függvény overloading (típusok szerint) mondjuk PHP-ben valóban értelmetlen, ezt el kell fogadni, ezzel egyetértek. Ebben az esetben mondjuk kerülő megoldásként például különböző nevű függvényt lehet definiálni, és a nevével egyértelművé tenni, hogy mi is a helyzet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman i3 FSP 600W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest