Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) SzalaiG válasza SzalaiG (#1992) üzenetére


SzalaiG
addikt

Végre megvan a Meki személyzet. :D

Schumi a Ferrari motoros, Lotus kasznisban, amit a villámgyors-jólkinéző Mekis szerelők tesznek harcba.
Így Kovára maradt pénzem, de remélem meglesz a kis Senna és teljes a csapat. ;]

(#2052) Qorthral válasza (#2050) üzenetére


Qorthral
őstag

Jah, hihetetlen :)

De lassan csak visszaesik... Egyébiránt rengeteg Kimivel kezdő van az elejében, mert utólag nézve igen olcsón meg lehetett venni Raikkönent az elején. Egészen a legutóbbi futamig a kezdő 100 millióból berakható komponensek közül Kimi hozta a legtöbb pontot. Most előzte csak le a Red Bull. :) Így akik Kimivel kezdtek, de idejében (a szünet után hamar) eladták, most jellemzően nagyon jól állnak. :)

venember83: Remélem, hogy továbbra is jó lesz, de az is biztos, hogy eddig nagyon hajtott az új szerződéséért. Párhuzamként Webber említhető, aki a Red Bullos hosszabbítás bejelentése után hosszú hónapokra teljességgel kizökkent a ritmusából... Persze lehet, hogy csak véletlen egybeesés volt. ;]

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2053) válasza Qorthral (#2052) üzenetére



addikt

De abba gondolj még bele, hogy ha pl V. anitának Kimi mellett véletlenül Vettelke lenne a másik kedvenckéje, simán nyerné a bajnokságot. Ilyeneken múlnak ezek.:)

Az a mázlitok, hogy valamiért nem akarja betenni a red bullt. ;]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2054) Motion_Blur válasza (#2053) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha lenne esze, eladná Kimit és berakná a Red Bull-t. De ilyentől nem kell félni :)

és ha nem cserélgetett volna el 25 millát, mehetne neki a Vettel, McLaren, Ferrari trió :U

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2055) válasza Motion_Blur (#2054) üzenetére



addikt

Ezt mondom, azzal elég über lenne.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2056) #70869248 válasza Qorthral (#2041) üzenetére


#70869248
törölt tag

Az a mázli, hogy hiába a sok pénz,,,csak bent áll a versenyzőben, azaz akinek bent van Vettel, az jó eséllyel nem meri eladni, hiszen mi mást is vehetne a sok pénzen?
A Ferrari csapatban most jobbnak néz ki, ami egyáltalán nem így volt eddig...azaz simán megérte csak Alonso-t megvenni...de most már, hogy Massa javulgat, Alonso pedig nem tűnik annyira erősnek (qual és race), már véleményes.
A McLaren szintén olyan hogy nem tudnám melyikre bontsam, ha csapatként eladnám...Button vagy Hamilton..az utóbbi időben ez kissé bizonytalan, sőt Button-t mondanám inkább az ismert helyzet miatt, de ő meg nem mutat túl nagy erőt (Suzuka, itt meg ugye kiesett..szal franc se tudja).
Tehát a Vettel nagy pénzét, nem nagyon lehet tutikra váltani, csak benne áll.
Nem is tudnám mit mondanék most überkombónak
Vettel-Alonso-McLaren-Lotus-Sauber??!
Vettel-Kimi-McLaren-Ferrari-Sauber?
Lehet bukni is mindkettőn bőven...szal ez olyan ki-ki szitu.

(#2057)



addikt

Arra amúgy senki nem gondol, hogy Massát be lehetne tenni pilótának? Most hirtelen nem is tudom mennyibe kerül, de valszeg nem lehet túl drága és ha meg tudná őrizni a szezon végéig a jó formáját, akár jó vétel is lehet, akinek nincs pénze a legnagyobbakra. (és van szíve nem betenni Schumit :) )

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2058) Qorthral válasza (#2057) üzenetére


Qorthral
őstag

Dehogynem. Ha meglesed a csapatomat, épp egy Massás felállás van bent, plusz #2048ban pont írtam is, hogy megérheti a srác, ha kitart a formája.
Árban a Ferrari alatt van 10 millióval. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2059) válasza Qorthral (#2058) üzenetére



addikt

Oh, látom tényleg írtad, átsíklottam. :)

szerk: azért a szabadedzést mindenképp megvárnám, még annyira nem bízom benne, mivel elég ingadozónak tartom a formáját
de hát tudom, hogy Te úgyis mindig FP3 után döntesz, szóval már látom, hogy feleslegesen beszélek :)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2060) Qorthral válasza #70869248 (#2056) üzenetére


Qorthral
őstag

Jah, szerencsére nem nagyon tudnak mit kezdeni a jelentősen több pénzükkel.Sőt, leginkább még azt sem teszik meg egyesek, amit megtehetnének. Nem V.Anita az egyetlen. :)

Itt jön be azért az, hogy sokat számítanak az apróságok. Pontosan, fegyelmezetten kell játszani, lehetőleg kevés, de ügyes jelentős cserével. Persze szerencse sem árt, sőt, kell is a nagy eredményhez. Ugyanakkor, bár mázlival előre lehet hamar kerülni, ottmaradni nem is olyan egyszerű. Anno a 2. futammal előrekerült Perezesek közül itt látható, mire vitték a legjobbak. Egyik sincs a legjobb 50-ben rajtam kívül. :)
Vagy említhetném ezeket a játékosokat, akik az évad egyes szakaszai során nagyon erősnek tűntek és úgy hittem, hogy nagyon nehéz lesz megverni őket.

Igen, mondjuk egy Vettel - Kimi - Ferrari - Sauber - McLaren lehetne az álomcsapat, de még ez is "csak" kb 70 pontot adott volna az én csapatomnak... A másik, általad írt nagyon jó csapat 85-öt. A Tiednek most még ennyit sem. Ráadásul ezeken a teameken már nem lehet tuningolni, míg a sajátján még mindenki tud. Szóval 170 pont előny 4 futamra nem reménytelen. Persze még mások is veszélyesek lehetnek, bár Anitától már kevéssé tartok :D Neki egyébként egy Grosjean - Vettel - McLaren - Ferrari - Sauber szintű csapata már simán lehetne, ha optimálisan játszik a Magyar Nagydíj/Spa után. Tegyük persze hozzá, hogy a nem optimális játéka mellett egy rakat szerencséje is volt azóta, másképp már jobban visszaesett volna. :)

Pá (#2059): Dehogy beszélsz feleslegesen! A játékom messze van a tökéletestől, sok apró hibát vétek, ezek nagy részét pedig sokan jól lépnétek meg. Szóval mindenféle tanácsot örömmel veszek ám én is. Amúgy is elég erős a PH! liga mezőnye, sokan nagyon jól toljuk. Pl még a jelenlegi első 14 tag átlagpontszáma is erősebb bármelyik ligáénál. Nem kis szó szerintem. :) Épp ezért nagy eredmény itt jól szerepelni, szóval hajrá mindenki! :)

Persze, majd csak az FP3 után döntök, elsőként felelőtlen is lenne máshogy tennem :) Max ha V.Anita anyagi helyzetével bírnék... A McLaren erős kérdőjel, nem igazán éri meg ilyen olcsón eladni, szóval jó eséllyel marad, viszont a Ferrarit is be kellene tenni valamilyen formában, a Red Bull pedig mindenképp marad reálisan nézve. A Saubert pedig nem szívesen teszem ki, mert mindig bennük van a kiugró hétvége. Eddig 4x nélkülöztem őket összesen. És akkor itt a bökkenő, ez a 4 csapat semmilyen kombinációban nem fér be egyszerre és nem csak azért, mert csupán 3 csapatnak van hely :P

Egyébként továbbra is hihetetlenül szoros a mezőny. Bár az eleje kicsit szétszakadt már, de a FI/Sauber/Williams/TR/Mercedes ötös erőviszonyai versenyről versenyre változnak, sokszor nem is kicsit...

Leültem, köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2061) SzalaiG válasza (#2057) üzenetére


SzalaiG
addikt

Schumi fix. :)

(#2062) #70869248


#70869248
törölt tag

Nem tudom ki tudja ki nem, van az F1.com oldalán egy online lehetőség játékra:
[link]

kipróbáltam, nem rossz ahhoz képest hogy böngészős és nyilvánvalóan semmi köze nincs a vezetéshez, de azért csak nyomtam egy time trial-t, szal annyira nem is sz@r

(#2063) venember83


venember83
nagyúr

Kíváncsi leszek, hogy Indiában idén is jók lesznek-e valamire a Mercedesek, tavaly volt egy 5. és 6. helyük.

(#2064) -Mike- válasza venember83 (#2063) üzenetére


-Mike-
addikt

A Ferrarit, Mclarent vagy a Lotust cseréljem le rájuk?

(#2065) Qorthral válasza -Mike- (#2064) üzenetére


Qorthral
őstag

Ha egy 5. és 6. helyet hoznak valóban, akkor lehet, hogy az egyiket meg is éri :)
Btw szerintem ez kizárt. A Merci versenytempója botrány volt az előző 2 versenyen, már ott tartunk, hogy a várt TOP3 csapatra való felkapaszkodás helyett nemhogy nem a Lotussal csatáznak, vagy mögöttük futnak gyengébb pontszerző helyekért harcolva, de már a Sauber, a Force és a Williams is megelőzte őket, sőt mi több, a TR is. Ergo 9. leggyorsabbak, csak a 3 kicsit előzik meg. Szingapúrban még valamelyest jobb volt a helyzet, de Rosberg ott is inkább az előzés nehézkességének köszönhette a helyezését, mintsem az erős tempójának. Érdemes lesz majd a szabadedzéseken mutatott hosszuetapos tempójukat vizsgálni, de látatlanban azt mondom, hogy szinte kizárt, hogy megérjék az árukat. Kb annyit hoznak, mint a Williams, 2-2,5szeres áron. A Sauber, FI, TR pedig jobb és olcsóbb is náluk egyszerre.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2066) -Mike-


-Mike-
addikt

Eddig úgy néz ki változatlan felállásban nyomulok a hétvégén.

(#2067) venember83 válasza -Mike- (#2066) üzenetére


venember83
nagyúr

Én azért inkább lecserélem a Saubert Lotusra, hátha most képesek villantani valamit... :U

(#2068) Motion_Blur válasza venember83 (#2067) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azt jól teszed, Kimi 5-6-ba lesz, Grozsi is bőven TOP10 :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2069) McCartman válasza Motion_Blur (#2068) üzenetére


McCartman
senior tag

Hacsak be nem épül a gumifalba az első pár kanyarban.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#2070) Qorthral válasza Motion_Blur (#2068) üzenetére


Qorthral
őstag

De vajon mire lesz jó a McLaren és Massa?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2071) Motion_Blur válasza Qorthral (#2070) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Passz, McLarentől én szabadulnék..

Mi legyen Mester?

1. GRO,WEB,FI,SAU,HRT
2. GRO,VER,FI,MCL,FER
3. GRO,KAR,FI,SAU,RED

1. és 3. elég lutri mert ugyan bent van az RB de mellettük kevés az erős komponens. De legalább fejleszthető lenne az utolsó három futamon :U

Esetleg: GRO,KOB,FI,CAT,RED

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2072) Qorthral válasza Motion_Blur (#2071) üzenetére


Qorthral
őstag

A 3.-ra voksolnék. Valószínűleg a 2. a legjobb erre a hétvégére, de tény, hogy nem tudod hova fejleszteni...
A többinél pedig a HRTs komponens egyből lecserélhető. Szerintem húzd meg az RBRt, mert nem úgy fest, hogy lesznek még rossz futamaik is... Persze a 3. edzést még megvánám a helyedben :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2073) Qorthral


Qorthral
őstag

Sennától azért többet vártam :W
Hülkenberg sem túl acélos egyelőre...

Lényegesen jobban állnék, ha bent hagytam volna a MAL, PER duót :)
Sajnos annyira szoros a középmezőny, hogy még a lehető legmegfontoltabb döntés mellett is lutri, hogy épp hogy szerepel a választottad...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2074) Motion_Blur válasza Qorthral (#2073) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is jobban tettem volna ha nem váltok RB-ra. Persze nyilvánvaló volt hogy ez történik.. :)

Az eladott McLaren, de még a Williams is felerősödött, holnap simán benne van egy Meki győzelem és egy Williams TOP6-7 is... Force India, Sauber sehol, egyedül Perez futhat nagyot, V.Anita legnagyobb megelégedésére :R :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2075) Qorthral válasza Motion_Blur (#2074) üzenetére


Qorthral
őstag

Na egy meglepetés Perezdobogó. Az tenne még be :D
V.Anita azért szívni fog ezen a hétvégén a Red Bull hiánya miatt. :)
Meglátjuk mennyit hoznak rajtam a többiek. Vannak vagy öten szemre (bőven) erősebb csapattal 200 ponton belül.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2076) McCartman


McCartman
senior tag

Anita már nem fog sok vizet zavarni, valszínű már nem akar változtatni a csapatán.
Most is csak visszacserélte a Mclaren - Mercedes duót.

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#2077) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Anita Anita...:)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2078) venember83


venember83
nagyúr

Túl szép lett volna, ha Maldonado pontszerző helyek közelében fejezi be... :O

(#2079) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egyelőre buktam a váltással RB-ra, mondjuk ez nyilvánvaló volt :) :) :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2080) venember83 válasza Motion_Blur (#2079) üzenetére


venember83
nagyúr

Nekem viszont nem volt ez rossz hétvége, csak ugye Maldonado hiba ne lett volna...

(#2081) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

211 pont....lehetett volna jobb is.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2082) Qorthral válasza Motion_Blur (#2079) üzenetére


Qorthral
őstag

20-30 pontot buktál, de az bőven visszajön még szerintem. Sokkal jobb a fejleszthetőséged így, ráadásul Abu Dhabi szerintem a szezon legnyomasztóbb RBR fölényét hozza majd.

Nekem 260 pontos a hétvégém, végül az elszúrt IM után mind Hulk, mind Senna hozta azt, amit vártam tőlük.
Anita további 60 pontot bukik mögöttem és végre lecsúszik a dobogóról. :)

PH! Liga 1-2 lesz az összetett élén végre újra! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2083) Qorthral


Qorthral
őstag

Legalább egyszer bent volt a csapatomban Senna. Még ha nem is az a Senna. :)
Schumi, ha jól emlékszem végül 3 év alatt 1x sem került be, pedig volt, hogy terveztem. Ez már aligha változik.
Sajnos a Ferrari erősen megdrágul ismét, nem egyszerű betennem, ismét erős kompromisszumok kellenének.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2084) SzalaiG válasza Qorthral (#2083) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az utolsó futamra tedd be! Addigra biztos a győzelmed és megérdemel ennyit.

Én azért csinálom, mert itt összeállíthatom a kedvenceim a csapatomba.

Megnézném Schumit egy Ferrari motoros Lotus kaszniba, a Mekis fiúk villámgyors kerékcseréivel. A kis Sennának meg a nagy miatt drukkolok. :U

(#2085) Qorthral válasza IreN!CuS (#2081) üzenetére


Qorthral
őstag

Parázs kis csata van kialakulóban közted, Mike és McCartman között a liga 4. helyéért! :) Ahogy nézem anyagiakban sincs túl nagy eltérés. Az RBR költségplafonja és a Meki, Ferka együttes jó szereplése miatt Mike még talán nyert is azzal, hogy nem váltott Red Bullra eddig. :) Kíváncsi leszek ki keveredik ki győztesen ebből a bolyból.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2086) -Mike- válasza Qorthral (#2085) üzenetére


-Mike-
addikt

A most elmentett felállás vagy maradjon ami volt? Vagy radikálisan belenyúlok ahogy most vagy marad mert egy komponenst nem nagyon tudok változtatni, nem érné meg.

(#2087) venember83


venember83
nagyúr

Hmm, ahogy nézem max. a Lotus eladásával tudok pilótát fejleszteni, különben maradhat az, ami van, a rendelkezésre álló összeg nem elég semmire. :(

(#2088) Qorthral válasza -Mike- (#2086) üzenetére


Qorthral
őstag

A mostani Red Bullos ígéretesebb. Egyfelől a legutóbbi 4 hétvégén mindig több pontot hozott, mint a másik, plusz még jobban is fejleszthető. Mehet majd a Williams helyére a Sauber formától függően. A régebbi variációd kb "javíthatatlan" másképp, egyedül valamilyen RBRes komponenssel tudod turbózni. Még akkor is megérheti a váltás, ha a következő futamon még picivel gyengébben szerepelsz emiatt. De nem hinném. Persze sok függ majd a péntektől. Ha nagyon erős a Ferrari egy körön (amit kétlek), akkor lehet, hogy megéri maradni a régi csapatodnál. A Red Bull elérte a max árát, ezt sem szabad elfelejteni, bár aki átvált rájuk annak már kb semmiképp nem éri meg leváltani róluk... Ugyanis olyan erősek, hogy nincs mivel pótolni őket, bármennyi pénzed is van. Pl ezen a hétvégén a legjobb pontok 250-280 között voltak, de kb mind RBRes komponenssel. Nem véletlen. A max elérhető pontszám 360 körül volt, de ha nem volt RBRed, már csak 260 körül. Durva. Amúgy kifejezetten erős Ferrari és Sauber (+ gyengébb Lotus, McLaren) esetén még egy Perez, Hulk, Ferrari, RBR, HRT is szóbajöhet. Ez még kiválóbban fejleszthető, már Austinra mehetne Perez -> Gro, vagy HRT -> Williams. De ha erős a Meki is, akkor ez nem annyira játszik.

venember: Igen, kicsit nehéz így a szezon végén fejleszteni, mert az árak eléggé szétnyílnak, jobban, mint amennyivel jobbak az anyagi lehetőségeink az év elejinél. Erős Sauber esetén fontold meg az alábbiakat:
1. Maldonado -> Kobayashi
2. Ferrari, Lotus, Vergne -> Red Bull, Sauber, DLR (párezer euro még marad is, jó necces :D)

Utóbbihoz annyit, hogy elsőre gyengítésnek tűnhet, de az utóbbi versenyeken az RBR egyedül hoz annyi vagy több pontot, mint a Ferrari és a Lotus együtt. a Sauber pedig jellemzően erősebb Vergne-nél. Egyetlen gyengéje egy RBR alternátor hiba lehet. :) Persze azt hiszem Te már elvből sem adnád el a Ferrarit, szóval nem is tudom minek püföltem le a 2. variációhoz ezt a sok karaktert :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2089) venember83 válasza Qorthral (#2088) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm, így van, a második opció nem jöhet szóba Ferrari drukkerként. :) A baj az, hogy a Williams is teljesen kiszámíthatatlan, tehát most nagyon el kellene kapni a fonalat a pilótával, hogy utána ismét fejleszteni lehessen, de ez nem valószínű. A pilóták árai is teljesen el vannak szállva, a hatodik helyezett is száz millió körüli árral rendelkezik...

(#2090) -Mike- válasza Qorthral (#2088) üzenetére


-Mike-
addikt

Mit HRT, kijön az PER-HULK RB-FERR-MAR is.:) Muszáj változtatni, a jelenlegiből sokkal többet nem lehet kihozni, max csak úgy ha innentől kezdve a Red Bull folyamatosan nulláz arra meg kicsi az esély. Persze pénteket megvárom de egyelőre marad ez.

[ Szerkesztve ]

(#2091) venember83 válasza Qorthral (#2088) üzenetére


venember83
nagyúr

Ferrari és RBR, aztán többi leves kategória?

(#2092) Qorthral válasza venember83 (#2089) üzenetére


Qorthral
őstag

Látom Te hasznosítottad a Mike-nak adott Ferrari + RBR ötletemet. :) Jogos, mivel a Ferrari fix, ezt is érdemes lehet figyelembe venni. :) Ha TOP2 erő, mint legutóbb, akkor megérheti, de nagyon veszélyes, mert 2 értelmes komponenssel kb lehetetlen 200 pont fölé menni. Az meg pont azt jelenti, hogy kövtkező futamra nem fér be a Williams a Marussia helyett, szóval necces. Átgondolva szerintem túl veszélyes az év ezen szakaszában. Most már a pontokra kell menni szonte kizárólagosan. Ráadásul a Red Bull limitje miatt ez a vari még pénzgyűjtésre sem jó. :(

Közkincs:
Az előző hozzászólásomat megkövetve: azt számolgatom, hogy RBResnek is megérheti akár leváltani róluk, amennyiben Meki, Ferrari nincs. Ekkor egy RBR -> McL + Ferrari, majd Brazíliára egy visszacsere RBR-re utóbbi korlátja miatt kb 20 millió eurót termel úgy, hogy pontban sem igazán rosszabb, mivel mostani forma mellett RBR + pici = Ferrari + McLaren pontban és árban is. Szóval a 10. helytől lefelé azok, akiknek van RBR, de nem fért eddig be mellé a Ferrari vagy a Meki, gondolják meg ezt az opciót! :) Utolsó futamra jóval erősebb csapat hozható így össze.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2093) venember83 válasza Qorthral (#2092) üzenetére


venember83
nagyúr

Tehát csak abban az esetben érdemes az RBR-Ferrari opciót meglépni, ha ők az első két csapat a hétvégén, nem köp bele a levesbe a McLaren és Lotus, mondjuk futamon és időmérőn az első három helyen RBR-Ferrari van.

(#2094) Qorthral válasza venember83 (#2093) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, az esetben talán megéri. :)
Webber + Massa nem opció? :) Webber lehet, hogy megérné, mert Ő még drágulhat, az RBR meg nem. A gond az, hogy Webber + Ferrari már csak úgy férne be Neked, hogy 3 vacak megy melléjük.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2095) -Mike- válasza Qorthral (#2094) üzenetére


-Mike-
addikt

Én valahogy most nem érzem, hogy Abu Dhabi RBR pálya lenne. Idén nem akkora a dominancia, mint tavaly, ha van is némi fölényük akkor az olyan pályákon ahol tempós gyors nyújtott kanyarok vannak. Suzuka, Korea, India. Ezzel szemben Abu Dhabi inkább derékszögű lassú kanyarok és egyenesek. Ugyan Szingapúr is ilyesmi de azóta már történt ez az.
Ehhez még hozzá jön, hogy 2. számú pilótát berakni most már nem annyira érdemes. Webber és Grosjean azok akiket ha tudnék sem raknám már be. Mindketten kiszámíthatatlanok, vagy az autó vagy ők nincsenek ott a pályán 100%osan. Kobayashi detto. Szerintem ő nem érzi az autó elejét, többször bontott már első szárnyat, most legutóbb meg emlékszünk ugye Szingapúrra pl. Ezért Perez, Hülkenberg, ha tudja valaki akkor Alonso, Vettel, Kimi.

All in all szerintem most hétvégén McLaren pole, RBR Ferrari erő sorrend, mindezt Kimi a 7. helyről végignézi. :D

[ Szerkesztve ]

(#2096) Motion_Blur válasza -Mike- (#2095) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én még azzal kiegészíteném hogy Hamiltont lehet érdemes lenne betenni a hétvégére, mert nagyon erős ezen a pályán :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2097) Zoza24 válasza Motion_Blur (#2096) üzenetére


Zoza24
senior tag

s akkor még nem beszéltünk arról,hogy lassan a motorok is a végét járhatják:)
valaki tudna linkelni egy listát,hogy ezzel hogyan állnak a pilóták?

Forza Italy!

(#2098) Motion_Blur válasza Zoza24 (#2097) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2099) Zoza24 válasza Motion_Blur (#2098) üzenetére


Zoza24
senior tag

:R

Forza Italy!

(#2100) Qorthral válasza -Mike- (#2095) üzenetére


Qorthral
őstag

Legyen igazad, ne legyen RBR fölény. De én nem látom miért ne lenne. Szingapúr óta annyi változott, hogy az RBR kiismerte az új aero csomagját, így még gyorsabbak lettek... Eközben a Meki és a Ferrari szinte változatlan maradt. Ráadásul hasonló autóval már Szingapúrban sem volt túl jó a Ferrari. A McLaren akár még jó is lehet, de az is sanszos, hogy szokás szerint 2 edzés között teljesen elvesznek a beállításokkal és legalább az egyik keveréken szenvedni fognak.

A 2. számú pilótákról írtakkal egyetértek, de ott, ahol javasoltam Kobát, ha megnézed, nem volt esély Perezre, így, ha a Sauber erős, megérheti. A Webberes tipp pedig azért lehet jó húzás, mert a Red Bull már elértea költségplafont, Webbo viszont 2 verseny alatt simán drágulhat 30-40 milliót. Annak, aki anyagilag rosszul áll, megfontolandó. Persze kockázatos, de úgy sosem előznek meg hátulról egy hozzád hasonlóan jól álló arcot, ha lemásolják az RBRes konfigodat annyi különbséggel, hogy pl Perez és a Williams helyett csak Karti és a Marussia fér be... Szóval Webber kockázatos, de ha bejön, vele sokat lehet előrelépni. A Red Bullal meg felejtős, az első 1000 vagy több csapatban lassan alapelem az RBR vagy Vettel.

Btw Neked egy Hamilton + Ferrari kombó ígéretesebb, mint egy Webberes, aki mellé vackoabbak férnek be, de nem mindenki tud Hamilton + Ferrarit értelmesen meghúzni.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.