Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Qorthral válasza venember83 (#1696) üzenetére


Qorthral
őstag

RIC - MAL - FER - SAU - LOT vagy GRO - MAL - FER - SAU - FI a javaslatom. Maldonado túl olcsó ahhoz (és túl nagy potenciál van benne), hogy eladd. Legalábbis jelen esetben, mivel nem segítene semmilyen komolyabb variáció összerakásában.

Hosszabbtávra a -Mike- féle vonalat javaslom, vagyis ha némi pénzmag összegyűlt, akkor tedd be a Ferrari mellé a Mekit és szépen töltsd fel a vacak helyeket a közepes komponensekkel (WIL, SAU, TR, FI). Esetleg annyi módosítás célszerű, hogy akár a Lotust is érdemes eladni a McLaren kedvéért, mivel utóbbi gyorsabban drágul és egyre nehezebb dolgod lesz, ha be szeretnéd tenni. Pl 2 futam múlva várhatóan kb 70, 4 múlva több, mint 80 milliót kell majd értük leszurkolni, míg a Lotus ára lassan nő. Ez esetben valószínűleg Grosjean visszarakása lesz a célszerűbb, így eljutsz majd egy GRO - Vacak - FER - MCL - Vacak felálláshoz.

Megjegyzés: Ha most a fenti 2 felállás közül a másodikat választod, akkor a következő futamra pont elérheted az előbb írt összeállítást (kis szerencsével). A baloldali verzióval sokkal neccesebbnek tűnik a dolog, minimum 3 futam kellene a Vacak - Vacak - FER - MCL - LOT álláshoz, szóval a jobboldali jobbnak tűnik!

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1702) venember83


venember83
nagyúr

Köszönöm a tanácsokat!

(#1703) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Egy gyors kérdés: Ferrari vagy McLaren? A Meki megközelítőleg 4 millióval olcsóbb, de még számomra mindig bizonytalan, hogy a Hungaroringen jobb lesz-e, mint a Ferrari (mellesleg vasárnap az összes oldal szakadó esőt ígér, külföldi és magyar egyaránt).

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1704) Qorthral válasza X3B6O0X (#1703) üzenetére


Qorthral
őstag

Mint azt már leírtam, nem támogatom a FER -> MCL vagy MCL -> FER cserét, mert kb csak a szerencsén múlik, hogy melyik hoz többet, így felesleges pénzkidobás a csere. Egyébként esőben gyenge a Meki, szóval ha ez a prognózis, a Ferrarit javasolnám amúgy is. Esetedben mindenképp jobbnak érzek egy FI, Caterham -> Sauber, torpedók cserét a FER -> McL (+ Pic -> Maldonado) váltásnál.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1705) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Egy Ferrari -> Hamilton vagy McLaren csere viszont szerintem jó döntés lehet :R

Fordítva már nem kivitelezhető, Alo túl drága, Massa túl lassú :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1706) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most nagyon gondolkozok egy Massa-McLaren-Lotus felállásban...

Eddig biztatóan ment Felipe :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1707) Qorthral válasza Motion_Blur (#1706) üzenetére


Qorthral
őstag

Igen, de nagyon rizikós. Egy hete is jól ment a szabadedzéseken :D
Massa annyi ligapontot gyűjtött eddig,mint Hülkenberg :U

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1708) Motion_Blur válasza Qorthral (#1707) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bekockáztatom Hamiltont... csak így kimarad az eddigi két legerősebb csapat, a Ferrari és a Red Bull...

Lotus, Sauber, Williams talán hoz annyit egy HAM dobogó esetén hogy kompenzáljon.

vagy Gro, Ferrari, McLaren... áhhh fingom sincs :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1709) Qorthral válasza Motion_Blur (#1708) üzenetére


Qorthral
őstag

Erősnek tűnik Hamilton, szerintem nem nagy kockáztatás, inkább jó döntés betenni. Beraktam én is. A Ferrarit majd meglátjuk, szerintem Alonso most is jó lesz egy dobogóra, Massa már nagyobb kérdés.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1710) madster válasza Qorthral (#1709) üzenetére


madster
tag

sztem is jó lesz Hamilton, mesterhármast várok tőle :)
Ferrari meg kicsit szenvedett ma reggel, de első hatban benne lesznek remélem.

(#1711) McCartman


McCartman
senior tag

Jónak tűnik a Lotus , kíváncsian várom Grosjean mit tud kihozni belőle. Talán lesz egy tiszta futama végre.

Állítólag annyira nem volt megbékélve az autóval , hogy visszatért a Barcelonai setuphoz , nem túl bíztató előjelek.

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1712) Motion_Blur válasza McCartman (#1711) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Állítólag annyira nem volt megbékélve az autóval , hogy visszatért a Barcelonai setuphoz , nem túl bíztató előjelek."

Ugyanezt gondoltam amikor olvastam. Kimit előrébb várom Q-n és futamon is.

De furcsa lesz Hamiltonnak drukkolni! :W :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1713) Qorthral válasza madster (#1710) üzenetére


Qorthral
őstag

Jajah: szerintem Hamilton a favorit, a Red Bullok pedig Kimivel és Alonsoval dönthetik el a további helyeket. Érdekes lesz, hogy kik esnek ki a Q2-ben, mert a két Williams is nagyon erősnek tűnt! A Merci viszont elég lassú, lehet, hogy már a Q2-ért meg fognak izzadni?

McCartman: Bizony, Grosjean szenved eddig a hétvégén, az FP3ban is kapott Kimitől fél másodpercet. Hockenheimben elvesztette kicsit a fonalat, pedig addigra már nagyon ígéretesnek tűnt a fejlődése. Egészen Barcelonáig visszanyúlt a setupért? Az durva. Mindenesetre ezúttal jó eséllyel már az IMen is kikap Kimitől, akinek eddig nagyon jól megy a hétvége.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1714) madster válasza Qorthral (#1713) üzenetére


madster
tag

Hiába Kimi jó formája és Grosjean gyengélkedése, szerintem még mindig nem ér 42 milliót az a plusz pontmennyiség amit Grosjeanon hozhat. A Lotus lehet, hogy jó döntés volt, de remélem, hogy a Sauber hoz annyit azért, hogy összességében jobb hétvégét zárjak. :)

(#1715) Zoza24 válasza Qorthral (#1713) üzenetére


Zoza24
senior tag

a Williamsre én is kíváncsi leszek,majdnem lecseréltem a Saubert rájuk,de végül is nem mertem meghúzni...nem nagyon tudtam volna variálni,kis ugrást meg nem akartam meglépni,majd amennyi lé jön még hozzácsapom a martadékhoz és a gyors pályák előtt próbálok nagyobbat módosítani...aztán lehet ez bukó dolog,de első szezonban még elnézhető:)

Forza Italy!

(#1716) Qorthral válasza madster (#1714) üzenetére


Qorthral
őstag

Kimi nem éri meg az árát Grosjeanhoz képest, egyetértek. A Lotus sztem is jó döntés :)
Neked viszont baromi jó a csapatod, nekem az nem fért be, megint :)
Szerintem (sajnos) a legjobbat választottad. Meglátjuk most is gyors lesz-e a Sauber vasárnap...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1717) Qorthral válasza Qorthral (#1716) üzenetére


Qorthral
őstag

Grosjean... Ezt nem hiszem el, most kell villantani? :F

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1718) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Húú Madster kolléga eddig nagyon jól állsz :))

Hamilton nagy fölényben, eddig 51 pont :R

mod: mondjuk így mehetett volna a Gro-McLaren-Ferrari felállás is, többet kaszálnék :W

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1719) McCartman


McCartman
senior tag

Fekszik a barcelonai setup. :C :D

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1720) Zoza24 válasza Qorthral (#1717) üzenetére


Zoza24
senior tag

én betettem,eddig jó:)

54 pont :B

Forza Italy!

(#1721) Qorthral válasza Zoza24 (#1720) üzenetére


Qorthral
őstag

Ja, de Kiminek jobban nézett ki a hétvége. Nem tudom miért nem tudta összerakni a Q3-at. Sajnos madster nagyon jól áll és rendre a legjobb csapatot rakja össze szvsz, amit ráadásul én rendre 2-3 millió híján nem tudok összerakni. Bosszantó :)
Bízoma holnapban, remélem Kimi feljebb tud jönni, no meg persze Alonso is.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1722) Motion_Blur válasza Qorthral (#1721) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gro poros, Kimi tiszta oldal. Szerintem az első két kanyar után egymás mögött lesznek ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1723) Qorthral válasza Motion_Blur (#1722) üzenetére


Qorthral
őstag

Bízom benne. Látom együtt szoríthatunk neki ;)
Btw egy holnapi dupla Lotus dobogónak nagyon örülnék! Ligától eltekintve egy Lotus győzelemnek is, mert nagyon megérdemelnék illetve nagyon érik már. :)
Hogy nézne ki év végén, hogy a konstruktőri 2. (vagy 3. ) nem nyer futamot, miközben 5 másik autó igen? :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1724) madster válasza Motion_Blur (#1722) üzenetére


madster
tag

Kimit sztem már a rajtnál egyből megelőzi a két ferrari.

Már csak a sauber feltámadását várom a tökéletes hétvégéhez. :D

(#1725) bobace


bobace
őstag

Egyelőre megérte a Lotus-Meki kombó (50 pont környéke), de úgy látom sokan vannak hasonlóan jó helyzetben. Remélem sikerül végre egy jó verseny is :)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1726) attisx


attisx
addikt

55 pötty. Jobb, mint egy némelyik teljes hétvégém idén. De amilyen szerencsés vagyok tuti, hogy HAM és GRO is nullázni fog holnap... :U :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1727) Qorthral válasza Motion_Blur (#1722) üzenetére


Qorthral
őstag

Most végre beléphetsz a TOP10be, főleg ha Hamilton tud nyerni. Nem lesz egyszerű, mert itt a liga elején már mindenki nagyon profi és ahogy látom a legtöbben rátaláltaka nyerő taktikák egyikére, vagyis Lotus, Meki, Will, Ferka komponensekből sokat betettek. De Neked Hamilton van, ez pedig kb 50 pont plusz a Mekihez képest, szóval jó lehetsz. Persze az sem árt, hogy Grosjean és Kimi sorrendje forduljon. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1728) Motion_Blur válasza Qorthral (#1727) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az a baj hogy sok pénzt elb*sztam azzal hogy mindig változtattam, és egyszerre nem csak 1-2 komponenst... ezért pl nem tudtam meglépni egy Ferrari-Lotus-McLarent sem. Remélem Hami nyer (ilyet se írtam le még soha :DDD), Kimi dobogó és Gro 6-on kívül de pontszerző :)

Nézegettem a tabellát, nagyon nincs kitől félnetek, Madsterrel lemeccselhetitek egymással. Ilyen arcok keverednek pár futam erejéig akár TOP10-be is, ekkora mákhegyeket...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1729) Qorthral válasza Motion_Blur (#1728) üzenetére


Qorthral
őstag

Most Hamilton hozhat egy kis pénzt is vissza egy 12 milliós drágulással az amúgy is korrekt pénz mellé, amit a pontokért kapsz. Persze nem azt mondom, hogy egyből el kell adni. :)

Igen, az elején lévő srácok között sok nagy noob van, a PH! ligából sokatok jobban nyomja náluk, csak pechesebbek vagytok... Az ilyen arcok azért vissza fognak esni, nincs mindig mákja az embernek :D Úgy nem lehet majd a végén TOP10ben lenni (remélem), hogy végig kb csak mákja volt az illetőnek.

Igazából madstert leszámítva egyedül V.Anita az, akit veszélyesnek érzek, de Ő nagyon ragaszkodik Kimihez szerencsére (nyilván drukker), így, ha Ő nem kezd rendszeresen dobogókat hozni, nincs nagy gond. Persze nem akarok semmit elkiabálni, simán hátra lehet még esni, elég hozzá pár rossz döntés mellé némi pech. Amúgy hihetetlen mennyi Kimi fan van. Egy jobb futam Raikkönennek és máris rengeteg új arc van a TOP100ban, persze Kimivel mint pilótával :D

Sajnos én is sok pénzt elszórtam már a cserékkel, de ki tudja? Lehet, hogy kevesebb cserével (és így kevésbé az egyes hétvégékre optimalizált csapatokkal) hátrébb lennék. Sokkal előrébb nem lehetnék :) Egyébként érdekes kérdés, hogy mi a helyes taktika... Azt gondolom, eleinte a pénzre, de az év 2. felében már inkább a pontokra kell menni.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1730) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nagyon úgy néz ki hogy a Gro-McLaren páros jobb lett volna :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1731) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#1730) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mégse :D

254 pont, ennyi pénzmagból és a pozíciómat nézve szerintem nem rossz :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1732) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#1731) üzenetére


IreN!CuS
őstag

225 nekem ez is kimagasló ,úgyhogy örülök lesz pénzem fejleszteni :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#1733) Qorthral válasza Motion_Blur (#1731) üzenetére


Qorthral
őstag

Jó lesz az, látod mondtam.

Nekem 295, ha jól számolom :D
madsternek 310 körül :Y
De nem adom fel! :P
V.Anitának 250 körüli lett...

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1734) Motion_Blur válasza Qorthral (#1733) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Húúúú bazz :DDD grat nektek :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1735) bobace


bobace
őstag

Idei legjobb, 214 pont. De látom, a többiek még jobbak voltak. Meglátjuk összetettben mire lesz elég :) Végre egyszer kijött minden :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1736) attisx


attisx
addikt

269 pötty. Asszem' ez új egyéni rekord. Idén biztosan... :C

madster, Qorthral, le a kalappal, nagyon durván nyomjátok! :R

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1737) Qorthral


Qorthral
őstag

Motion_Blur, attisx: Köszi :)
Jól kijött a lépés év elején, ez részben nyilván szerencse volt, de egyelőre úgy fest, hogy azóta is kb minden hétvégén elég jó csapatot rakunk össze madsterrel. Persze emögött komoly tervezgetés, számolgatás van. :)

Nektek is grat a season best hétvégéhez!
Egyébként nagyon durva ahogy változnak az erőviszonyok eddig egész évben. Az előző futamon Ferrari, RBR, Sauber volt nagyon jó, most pedig McLaren és Lotus, de a Williams is említhető...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1738) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

367. [↑ 377] :C

Ligában 8. helyre jöttem fel, végre a TOP10-ben vagyok..

Érdekes, tavaly is a Hungaroringen értem el magasan az akkori legjobb eredményemet és akkor is a Liga 8. helyére léptem vele előre :D

Meglátjuk mi lesz Spa-ban de egyelőre nem biztos hogy változtatnék a felálláson.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1739) DemonDani


DemonDani
addikt

146 pont -.-

Renault kivételével mindenem hatalmasat bukott :W

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1740) DemonDani


DemonDani
addikt

[__Most__] - [__Volt__]

Grosjean. - Kobayashi
Maldonado - Maldonado

Sauber.... - Renault
McLaren.. - Mercedes
Force India - Force India

Vélemény? Talán ezzel a kombóval jobban járhatok

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1741) Beerwolf válasza Motion_Blur (#1738) üzenetére


Beerwolf
senior tag

428. [↑ 548] :P

(#1742) attisx válasza Beerwolf (#1741) üzenetére


attisx
addikt

1 324. [↑ 1 160] :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1743) hunnylander


hunnylander
őstag

2 651. [↑ 1 309]

Néhány fordulóval ezelőtt még 4529. voltam. :) Egyelőre Top1000-be kerülés a reális cél. :D

www.HunnyF1.com

(#1744) madster


madster
tag

1. [= 0] ;]

(#1745) Zoza24 válasza madster (#1744) üzenetére


Zoza24
senior tag

;)

Forza Italy!

(#1746) attisx válasza madster (#1744) üzenetére


attisx
addikt

:DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1747) Motion_Blur válasza madster (#1744) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gyenge! :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1748) McCartman


McCartman
senior tag

Eddigi legtöbb pontot hozó hétvége , 257 pont. :)
Ismét egyéni legjobb , 6. hely , 173. hely összetettben.

Hosszú lesz ez a szünet.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1749) Qorthral válasza McCartman (#1748) üzenetére


Qorthral
őstag

2. [= 0] :)

Nagyon hosszú lesz... :(
Nem is értem, hogy tudtak 5 hetet beiktatni 20 verseny mellé... Régebben 16-17 mellett is csak 4 volt jellemzően.

Btw TOP100 a cél összetettben? :) Nekem is, most már remélhetőleg minimum a TOP10 is meglesz. Végtére is lényegében a 2. futam óta rendre ott vagyok.

madster: Elkaplak, de legalábbis szoros lesz a végéig remélem! :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#1750) McCartman válasza Qorthral (#1749) üzenetére


McCartman
senior tag

Jó lenne a top100, top 5-10 , már 4 versenyhétvége óta jövök fel mint a talajvíz ,
úgy érzem a következő futamon már elkerülhetetlen a bukó. :)

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.