Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) JColee válasza pacman789 (#2549) üzenetére


JColee
őstag

Bal oldalon ott figyelnek az árfolyamok. :U

(#2552) qgetata válasza Qorthral (#2547) üzenetére


qgetata
csendes tag

Hát én Verne-t nem cserélném le Hulkra így előzetesen. A Sauber még szvsz nem eléggé megbízható. Bár sok lehetőség nincs. A Ferkát nem szívesen dobnám ki.Így talán marad a következő futamra ugyanez a felállást.

(#2553) pacman789 válasza JColee (#2551) üzenetére


pacman789
aktív tag

tudom, és épp ezért írtam, hogy nincs kedvem visszaszámolgatni az összes pilótának és csapatnak az árát, mert most-már a megnövelt/csökkentett ár látható.

(#2554) JColee válasza pacman789 (#2553) üzenetére


JColee
őstag

Félreolvastam sry. Alapár minek kell neked?

(#2555) pacman789 válasza JColee (#2554) üzenetére


pacman789
aktív tag

írok egy programot, ami kiszámolja az aktuális pilótaárakat, és így előre megtudod nézni, hogyha ez lesz a versenyen akkor megtudod e lépni azt a lépést amit szeretnél, ha készlesz majd publikálom ha van rá igény

(#2556) pacman789


pacman789
aktív tag

Kiszámoltam mindenkinek az alap árát meg is vannak kivéve három versenyzőnek:) Segítsetek sejtem, hogy hova kell kerekíteni de akkor meg nem értem, hogy jött ki az a szám.

Szóval:

V. Bottas jelenlegi ára 20690000 a futamon 14. lett azaz 1,5% csökken az ára.

Képlet: 20690000/(100-1,5) *100= 21005076,14

Gondolom, hogy ez 21millió akart lenni, de akkor meg, hogy jön ki a 20,69 millió?
mert ugye az a 0,9852380952380952 %... Miért kerekítenek, ha másnál nem?
Megj.: csak azok nem jók ahol tört % van és mínusz és versenyző.
pl marussia-nak is 2,5%-al csökken az ára, de ott kijött kereken a 10misi.

A másik amit nem értek, hogy a szabályzatban van egy ilyen rész:
Ha a versenyződ nem versenyzik, értéke nem változik.

Nico nem versenyzett mégis csökkent az ára 7%al.. akkor ez most kire vonatkozik?

Köszi a válaszokat:)

(#2557) mefistofeles válasza pacman789 (#2556) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nem tudom jól értelmezem e amit írni akarsz de Nico Rosberg versenyzett csak kiesett! Gondolom az fedi a "nem versenyzett" fogalmát aki rajthoz sem áll!
...bocs hülye vok gondolom Hülkenbergre gondoltál..... :B

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2558) Qorthral válasza pacman789 (#2556) üzenetére


Qorthral
őstag

Bottas 21-ről indult. Nem igazán értem a problémádat. A 1,5%-os csökkenés után 20.685M lenne az ára, de ha megfigyeled, minden árat 2 tizedesjegyre kerekítenek. Bottas esetében így 20,69M adódik. Javaslom, hogy építsd be a programodba a kerekítést, ha nagyon pontos akarsz lenni. Érdemes amúgy, mert sok futam van és a kerekítési "hibák" halmozódnak majd különben.

Hülkenberg pedig versenyzett, csak már a rajt előtt "meghibásodott" az autója. Ugyanígy a 107% miatt kizártak értéke is változik. A nem versenyzett kitétel érdekes, mert ha jól emlékszem tavaly Grosjean ára is változott azon a hétvégén, amikor D'Ambrosio helyettesítette. Szóval ez a szabály nem tudom milyen esetekben lép érvénybe. Esetleg ha a versenyző csapata kihagyja az egyik vagy mindkét versenyzőjével a teljes hétvégét.

Ui: Másnál azért nem kerekítenek, mert nincs rá szükség (nincs legalább 3 értékes tizedesjegy a kalkulált új áruk esetén). A későbbiekben ez már nem így lesz, elvadulnak az árak :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2559) pacman789 válasza Qorthral (#2558) üzenetére


pacman789
aktív tag

áááá értem erre nem gondoltam:) Köszi szépen!
Eddig így állok még van meló bőven:

[Nagyban]

[ Szerkesztve ]

(#2560) válasza pacman789 (#2559) üzenetére



addikt

Király, de ezt excelben össze lehet dobni max 10 perc alatt. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2561) Qorthral válasza (#2560) üzenetére


Qorthral
őstag

Ne vedd el a kedvét. :)
Jó lesz ez, szerintem többen örömmel használnák, szóval csak így tovább. :)

Betettem Lewist, reszkessetek! ;]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2562) pacman789 válasza (#2560) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi!
Tervezem azt is beletenni, hogy előre kiszámolod, a pilóták és a hozott "pénz" értékét, így letudod szimulálni, hogy megéri e eladni, hogyha ez lesz az eredmény, behozza e az árát. Azaz ugyan azt a motort tervezem megvalósítani ami a honlapon van.
:) persze meg lehet csinálni excelben is, de számomra nem elegáns és annyira nem is jó.
Azért kíváncsi lennék, hogy hány perc alatt dobod össze excelben, egy az egyben ugyan azt a rendszert ami a honlapon van fent. :)

Qorthral: köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#2563) IreN!CuS válasza Qorthral (#2561) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ha ténylegesen esős lesz a verseny jó húzás lehet a Merci/Ham/Nico valamelyike.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2564) -Mike-


-Mike-
addikt

Ferrari - Force India helyett : Lotus - Mercedes?

(#2565) hoffman_ válasza -Mike- (#2564) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Bátor húzás, mert egyelőre kvázi ekvivalens. így tehát felesleges. Én nem lépném meg - egyelőre :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2566) Qorthral válasza -Mike- (#2564) üzenetére


Qorthral
őstag

Lotus + Merci erős lehet, de a Ferrari + FI jobban drágul és ez is fontos.
Ha az FI erős lesz itt is, szerintem nem jó a csere. Ha nem, akkor jó lehet, főleg ha sok lesz az eső.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2567) qgetata


qgetata
csendes tag

Milyen lenne egy Ferrari Webber csere? Webber nyerte az első szabadedzést. Mit szóltok hozzá?

(#2568) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Hát én nagyon filózok egy RBR Lotus cserén.Az a baj,hogy Gori most Webbernél is gyengébb formában van,így hiába tűnik jobbnak a Lotus lehet pontban kevesebb lesz.

Vélemény?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2569) werszomjas


werszomjas
őstag

Szerintetek Hülkenberget érdemes Sutil-ra cserélni :F Ezen filózok most.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#2570) -Mike- válasza werszomjas (#2569) üzenetére


-Mike-
addikt

Ja, Sauber nem igazán klassz járgány még, érdemes Sutilt becserélni.

(#2571) Motion_Blur válasza werszomjas (#2569) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mindenképpen.

IreN!CuS: RBR-t nem érdemes lecserélni most (még), erős qual + a gumikopást is megoldják szerintem Barcelona-ra legkésőbb

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2572) hoffman_ válasza Motion_Blur (#2571) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én nagyon filózom hogy Hülkenberget becseréljem Sutilra, ha megteszem tuti rá fogok faragni, érzem... Esetleg di Resta. Ötletem sincs.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2573) X3B6O0X válasza hoffman_ (#2572) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

A Hülkenberg-Sutil csere egyenlőre jónak tűnik, én meglépném (mondjuk lehet ezért tanyázom mindig a tabella alján :D).

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2574) werszomjas


werszomjas
őstag

Megtörtént a csere, illetve kukáztam a Mercit is jött helyette a Lotus, csoda hogy volt pénz erre az upgrade-re, aztán remélem jól szerepelnek majd.

üdv

(#2575) Sanya595


Sanya595
senior tag

Csak Én nemtudom menteni a csapatom???
Már megint jól kezdödik,minden összetevö megvan és azt irja,hiányos... :W

(#2576) #70869248 válasza Sanya595 (#2575) üzenetére


#70869248
törölt tag

simán mentettem, most nemrég.

(#2577) Sanya595 válasza #70869248 (#2576) üzenetére


Sanya595
senior tag

Már nálam is müködik. :R

(#2578) hoffman_ válasza X3B6O0X (#2573) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Valamiért nem bízom Suitl-ban, di Resta-ra cserélem, az időmérőn nem örültem persze... Na majd lesz valahogy.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2579) -Mike- válasza hoffman_ (#2578) üzenetére


-Mike-
addikt

Nem volt okos döntés.

(#2580) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ahogy nézem a ferrari nagyon erős így az elején, lehet rájuk kéne hajtani amíg nem drágulnak be túlságosan...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2581) Motion_Blur válasza FireKeeper (#2580) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is gondolkoztam a RB=>Ferrari cserén, de inkább megvettem Sutilt.

35 pötty eddig

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2582) FireKeeper válasza Motion_Blur (#2581) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem eddig kerek 10 ponttal teljesítette túl a mostani bagázs a múlt hetit, így állok 39 pöttynél. Sutil jó húzásnak tűnik eddig, de félek, összességében így is egyre jobban le fogok szakadni azoktól akik a ferrarival vagy a lotussal mentek :F

még jó hogy a személyes csapatszimpátiámat nem vittem bele a nevezésbe és nem húztam mclarent sehova :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2583) hoffman_ válasza -Mike- (#2579) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, rájöttem :DDD Sutil-t kellett volna áldom az eszem, meg a hülye megérzéseim. Akartam még cserélni, csak már pont lecsúsztam róla reggel.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2584) Qorthral válasza FireKeeper (#2580) üzenetére


Qorthral
őstag

A Ferrari és az Red Bull fog szerintem nagyon megdrágulni, így a kettő közül valamelyiket (vagy Massát esetleg) fontos lehet beszerezni azoknak, akiknek nincs bent egyik sem. A Lotus Grosjean miatt, a Merci műszaki hibák miatt nem fog szerintem olyan gyors ütemben drágulni, mint a fenti két csapat. Plusz eleve drágább volt a Red Bull és a Ferrari, így még jobban nyílik majd szvsz az olló.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2585) SzalaiG válasza Qorthral (#2584) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én titkon reméltem egy erős Merci kezdést... :(

(#2586) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Na, cimbit is megfűztem, elkezdte játszani, aszonta 1 verseny hátrányból 3 futam alatt behozza a lemaradást :D Sajnos nem PH-s, úgyhogy maszekban nyomja, majd lesegetjük egymást.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2587) válasza hoffman_ (#2586) üzenetére



addikt

Arra mondjuk kevés esélye van, hogy 1 futam hátrányt teljesen ledolgozzon, de vannak külön tabellák a később csatlakozóknak is, azt akár meg is nyerheti.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2588) hoffman_ válasza (#2587) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Persze, tudjuk mi :D De kíváncsi vagyok :) Várom nagyon a holnapi futamot, reggel összeülünk, aztán kávé mellett megébredve szorítunk Bianchi-nak :D

mod:

Hú, Bianchi nagyon jónak tűnik basszus!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2589) T0rnad0 válasza SzalaiG (#2585) üzenetére


T0rnad0
addikt

Én meg egy erős Lotus-FI folytatást, de eddig ugyanolyan gyenge a pontszámom, mint az előző futamon. Remélem holnap jól mennek, mert így lecsúszok a Ferrrariról :(

Z Fold 4

(#2590) hoffman_ válasza hoffman_ (#2588) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na hát baromi jó, éreztem, én, hogy megbánom, ha lecserélem Hülkenberget :) di Resta beragad mint az állat, Lotusot hátul. Bah.

mod: Torro Rosso-m és Caterham-em is van, azok meg elzúzzák egymást a boxban. Jézus ereje, 10 pontom lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2591) JColee


JColee
őstag

Na én nagyon megszívtam. FI bénázik a boxban... :W

(#2592) hoffman_ válasza JColee (#2591) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Első futamon Hülkenbergem volt, el se indult. Váltottam di Restára, szétcseszték a boxban, kiesés. Hülkenberg pedig most 6. Vicc.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2593) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

na, már örömködtem Alonso kiesésén (mármint nem az ő kiesésén, hanem a ferrarisok pontveszteségén :B), a Karma meg is büntetett Sutil boxutcai szopórollerével... :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2594) FireKeeper válasza FireKeeper (#2593) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na fasza, ki is esett...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2595) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

na ez szép... lecserélt pilótáim szépen nulláznak... még az lett volna jó ha a RB-k kiütik egymást, akkor szó szerint 0 pontot kapnék a futamra :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2596) Qorthral


Qorthral
őstag

Borzasztó hétvége :(
Alonso DNF, mindkét pilóta DNF, Red Bull 1-2 :W :W

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#2597) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

153 pont, not bad... Sutil kár hogy kiesett, de Bianchi megint mentett nekem pontokat a 13. helyével :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2598) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

142 pötty, 7.1M, ha nincs offja a pilótáimnak, lehetett volna ez sokkal jobb is... :(

a vicc az, hogy a Marussia és a Caterham elég jól szépítette az eredményeket :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2599) kukamatyi


kukamatyi
tag

köszi force india :W

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#2600) JColee válasza kukamatyi (#2599) üzenetére


JColee
őstag

Kemény 100 pont. Lotus, Force India bekaphassa. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.