Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#5551) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Tegnap óta nem működik a kártyámmal a PayPass, egyszerűen sehol se csippant a leolvasó. Nem hibásan sípoltak a terminálok, hanem sehogy, mint ha oda se érintettem volna. Ha bedugom és megadom a PIN-t, akkor oké.
Járt valaki hasonlóan?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5552) szabogabor10 válasza TomMusic (#5551) üzenetére


szabogabor10
veterán

Elég gyakori, főleg a nem dombor kariknál. Ingyen cserélik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5553) Oliverda válasza TomMusic (#5551) üzenetére


Oliverda
félisten

Regisztráld be Simple-be vagy Apple Pay-be (telefontól függően), és akkor nem kell a kártyával (meg PIN kóddal) szórakozni

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5554) TomMusic válasza Oliverda (#5553) üzenetére


TomMusic
őstag

(#5552) szabogabor10 köszi!

Igen a Simple alkalmazáson agyalok egy ideje, csak parázok hogy mennyire biztonságos..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5555) Oliverda válasza TomMusic (#5554) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztonságosabb, mintha a kártyát hurcolnád magaddal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5556) vodrosjozsi válasza Oliverda (#5555) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ezt alá tudom támasztani

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#5557) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Lassan lejár a kártyám, már kaptam cserekártya címellenőrzés mailt is. Ilyenkor lehet egyedi kártyát igényelni? Amikor saját kép kerül rá. Mert az igénylő oldalig eljutok, de se nem szerepel hogy mennyibe kerülne, se az hogy a lejárt helyett küldjék.

4 8 15 16 23 42

(#5558) draco31 válasza tonyrulez (#5557) üzenetére


draco31
veterán

Épp erre várok én is választ, márciusban jár le a jelenlegi kártyám.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5559) TomMusic válasza TomMusic (#5554) üzenetére


TomMusic
őstag

Na ma már tudtam fizetni a kártyával.. Akkor ez csak átmeneti volt.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5560) htc07


htc07
addikt

sziasztok,

otp-s debit kártyám van (a katicás), de elég viseltes már, jön le róla körbe a filmréteg, alig lehet leolvasni róla az adatokat (engem nem nagyon zavar, de sokan ráncolják a homlokukat, amikor 20k feletti vásárlásnál ellenőrizni akarják a személyimmel, hogy a nevemre szól-e a kártya).

kicserélik vajon ingyen? funkcionálisan működik a kártya, és még van több, mint egy év a lejárati idejéig.

(#5561) kokokka


kokokka
őstag

Javaslatra itt is leírom : Az e havi első kp felvétemre pénzt vont le az OTP. Megkérdeztem mi ez, azt írják nincs érvényes nyilatkozatom a 2x-i kp ingyenes kp felvétre. Pedig van, mióta a törvényt meghozták. Eddig is tökéletesen működött. Belépek a NetBankba, hát valóban azt látom, hogy nincs. Én biztosan nem kapcsoltam ki, tehát valahol náluk van/volt a hiba. Írtam nekik, meglátjuk mit válaszolnak, de annit azért kérdeznék itt, hogy azt vajon visszatudják nézni, hogy ki, mikor és honnan kapcsolta ezt ki?

(#5562) draco31 válasza tonyrulez (#5557) üzenetére


draco31
veterán

Amennyiben új kártyát (tehát nem pótkártyát) igényelsz, annak érvényessége a kártya típusától függően 3-4 év, mely a legyártástól datálódik. Kártyarendeléssel kapcsolatban Bankkártya HelpDesk Szolgáltatásunk munkatársa, a számlád beazonosítását követően fog tudni tájékoztatást nyújtani részedre.

Ezt a választ kaptam

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5563) szabogabor10 válasza kokokka (#5561) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem volt számlád azóta másik banknál is?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5564) RBJ


RBJ
addikt

Most nézem, hogy van a simple be csekkbefizetés opció. Valakinek egyáltalán működik a qr beolvasás?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5565) betyarr válasza TomMusic (#5554) üzenetére


betyarr
veterán

teljesen biztonságos az app.az nfc fizetés pedig még sokkal biztonságosabb,mint mezei bankkártya esetében,mert időnként új bankkártya számot generál az app,ergo lehetetlen ellopni a kártyaadatokat.

(#5566) betyarr válasza RBJ (#5564) üzenetére


betyarr
veterán

nekem azt írja,hogy "nem megfelelelő qr kód".pedig létező digis csekkről próbálom beolvasni :U

(#5567) namenlos válasza betyarr (#5566) üzenetére


namenlos
tag

és van vmi költsége? vagy ingyenes, mint az iCsekk?

(#5568) betyarr válasza namenlos (#5567) üzenetére


betyarr
veterán

még én sem használtam élesben,de úgy vélem ingyenes.

(#5569) kokokka válasza szabogabor10 (#5563) üzenetére


kokokka
őstag

Van Erste-m a lakáshitel miatt, de mér tizenöt éve együtt használom a kettőt. Ez nem lehet gond.

(#5570) dptrsk válasza kokokka (#5569) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem voltál mostanában az Ersteben, lehet ott bekattintották a nyilatkozatot?
Mivel van közös adatbázis, ha egy másik banknál nyilatkozol, az előző nyilatkozat törlődik.

(#5571) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lejárt egy féléves állampapírom, tbsz-en volt egyébként. Most mutatja a tbsz-nél is meg a folyószámlán is az otp csodálatos honlapja. Ez így hogy?! Pont azért volt tbsz-en, hogy ne legyen kamatadó stb. Levontak 1500 forintot is valamire. Legközelebb mindent a MÁK-nál veszek az is biztos, ezt a tetű bankot meg kihagyom. Éljen a Revolut...
Azt se értem, miért csak számok lehetnek az otp-s jelszóban.. annyira primitívek, mint az ősember.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5572) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

PSD2-vel kapcsolatban kinek mi a "tapasztalata"? Tudom, hogy még nem vezették be, majd csak szept. 14-től, de ez a kis hirdetményük elég vicces. Szerettem volna informálódni, hogy a virtuális vásárlási limit módosításra és a külföldi használat korlátozás módosításra mennyi díjat számítanak fel. De annyira el van dugva, hogy egész egyszerűen feladtam a keresgélést. Igazán felhasználóbarát. Majd eljátszom ezt a bankfiókban, hogy Gipsz Jakab vagyok és találjon meg a rendszerben bármilyen azonosító nélkül... ;]

Szerintetek aki egyéb alkalmazásokat használ (Curve, Revolut stb), annak van értelme ezzel időt tölteni?

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5573) htc07 válasza aerol (#5572) üzenetére


htc07
addikt

Szia,

Kötelező lesz beállitani, de egyébként sem járhatsz rosszul vele (max ha lemerült a telefonod es online vásárolnál).

Revolut feltöltéshez kérte eleinte az SMS kódot, azóta már nem (gondolom trusted transaction már, mivel többször végrehajtottam).

Egyébként a Revolut is kéri a jóváhagyást az appon belül ha neten vásárolsz, épp most fizettem vele egy számlát virtuális kártyával.

Szóval lényegében kicsit kényelmetlenebb, cserébe sokkal biztonságosabb.

(#5574) vnorbi válasza aerol (#5572) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az adott kártya hirdetményében van a díj (külön betéti kártyára, külön hitelkártyára, és még biztos van más típus is).

A virtuális vásárlási limit első beállítása díjmentes, utána módosításonként 23 forint. A külföldi használat korlátozásának módosítása minden alkalommal 23 forint.

(#5575) aerol válasza vnorbi (#5574) üzenetére


aerol
tag

vnorbi: köszönöm, rászántam még vagy fél órát és megtaláltam. Igazából az bosszant, hogy írják:

" A már beállított limit módosítási díjáról és a további részletekről az adott kártyára vonatkozó hirdetményben tájékozódhat." A vonatkozó hirdetményben egy link és gondolnád mezei bamba felhasználóként, hogy ott majd megkapod az infót, de nem :( átdob egy oldalra, amitől még az életkedvem is elmegy, mert kattinthatok 15ezer helyre, hogy a végén megtaláljam azt, ami kell. Tudom, hogy nem egyszerű ezeket az infókat rendszerezni, de ez messze van attól, hogy kényelmesen informálódjak. Egyáltalán nem felhasználóbarát. :((

htc07: a lényegét nem vitatom, mert valóban hasznos lesz. OTP részéről meg egy újabb kis sarc, ami már a sokadik. :((

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#5576) kokokka válasza dptrsk (#5570) üzenetére


kokokka
őstag

Nem voltam. Közben megjött a válasz az OTP-től. Azt írják, hogy áprilisban lett kikapcsolva. Tök jó, mert eddig az esetig ingyenes volt a kp felvétem, tehát ez sem igaz!

(#5577) nuri


nuri
aktív tag

Milyen pénzügyi appról tudtok ami le tudja hívni otps számla adatokat? Eddig a Wallet-et találtam ami tudja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid4you.application.wallet

(#5578) Handball94 válasza kokokka (#5576) üzenetére


Handball94
aktív tag

Nem lett egy másik magyar bankszámlád időközben, ahol nyilatkoztál a havi kétszeri ingyenes pénzfelvételről?
Ebben az esetben a korábbi nyilatkozat hatálytalanná válik.

(#5579) kokokka válasza Handball94 (#5578) üzenetére


kokokka
őstag

Tudom, de nem volt ilyen. Semmi. Várom a válaszukat, hogy mondják meg ki és honnan kapcsolta ki, mert én biztosan nem. Ez visszakereshető gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#5580) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha van több százezer forint egy számlán, de költözés miatt 2-3 hónapig nem jön rá újabb utalás (fizetés), milyen költséggel számolhatok?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5581) gzbotii válasza TomMusic (#5551) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem volt olyan, hogy nem ment két napig a contactless fizetés, aztán helyrejött. Nem rohannék egyből a bankba (egy csere több szívás).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5582) canniball válasza gzbotii (#5580) üzenetére


canniball
nagyúr

Attól függ milyen számla.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5583) gzbotii válasza canniball (#5582) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerződés hiányában, appban ezt ki tudom deríteni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5584) dptrsk válasza gzbotii (#5583) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem, de a telefonos/chat üfsz is megmondja

Ha nem prémium csomag, akkor havi 1.000 forint körül szerintem

[ Szerkesztve ]

(#5585) vnorbi válasza gzbotii (#5583) üzenetére


vnorbi
aktív tag

App-ban nem látod, de ha a telefon böngészőjéből lépsz be, és ott a teljes funkcionalitású oldalra mész (vagy eleve számítógépről lépsz be), akkor a számlakivonatok közül letöltöd a legutolsót, és annak a fejlécében ott van a számlacsomag neve.

(#5586) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Ha most utalok OTP-n belül (nem saját számlára), akkor mikor érkezik meg? Lehet hogy csak majd szerdán?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5587) szabogabor10 válasza TomMusic (#5586) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem lehet, hanem biztos. Ha 7x24-es, bankkártyák közti utalással utalsz, akkor viszont azonnal.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5588) namenlos válasza TomMusic (#5586) üzenetére


namenlos
tag

Igen. Alternatíva a 7x24h kártyák közötti utalás, annal azonnal megjelenik az összeg.

(#5589) TomMusic válasza szabogabor10 (#5587) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ!
(#5588) namenlos: Neked is!
És ennek a 7x24h utalásnak van valami extra díja?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5590) dptrsk válasza TomMusic (#5589) üzenetére


dptrsk
addikt

Többnyire a rendes utalással egyezik meg a díja.
kivéve Smart csomag, ahol a Tempo csomag díját alkalmazzás.

(#5591) Crucio


Crucio
aktív tag

Másnál sem működik az online bankkártyás fizetés? Egész délelőtt azt írja ki, hogy "A bankkártya ellenőrzése során rendszerhiba lépett fel.".

(#5592) TomMusic válasza dptrsk (#5590) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5593) kokokka válasza Crucio (#5591) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem az utóbbi napokban a PayPass nem működik, de sehol. Remélem nem a kártyám miatt....

(#5594) vodrosjozsi válasza kokokka (#5593) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De, sanszos h a kártya miatt

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#5595) TomMusic válasza kokokka (#5593) üzenetére


TomMusic
őstag

Nekem 2 napig nem működött egyáltalán, aztán magától megjavult. Kollégám is így járt, elvileg valamit matatnak a rendszerben mert változni fog a paypass.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5596) Crucio válasza Crucio (#5591) üzenetére


Crucio
aktív tag

No, rendkívül érdekes a hibajelenség. Nem rég kaptam új kártyát, mivel a régi érvényessége lejárt. Amióta ez a kártya van, az "OTPBank Internetes Fizetés" oldal rendszeresen hibát dob: "A bankkártya ellenőrzése során rendszerhiba lépett fel." Nem tudom, hogy írjam le, de ez az ezer éves és eddig mindig működő online fizetési oldala az OTP-nek, soha nem volt vele semmi problémám. A bankkártyám minden más online fizetési oldalon működik, ott is használható, ahol a K&H sajátja van, sőt, az OTP SimplePay rendszerével is. Tehát bőven nem értem el kártyalimitet, stb.
Eközben viszont más bankkártyájával képes vagyok fizetni az "OTPBank Internetes Fizetés" oldalon. A franc tudja mi a baj, de persze mindig minden ilyen probléma a rohadt ünnepnapokon jön elő, nehogy bárkihez is fordulhassak ezzel...

(#5593) kokokka: nekem nem volt semmi gondom a PayPassal.

[ Szerkesztve ]

(#5597) Crucio válasza Crucio (#5596) üzenetére


Crucio
aktív tag

Ja és a lényegi rész fele lemaradt: csak az Elmű-Émász oldaláról történő fizetés nem működik a saját kártyámmal, amit tényleg nem igazán értek, ugyanaz (vagy ugyanannak tűnő) fizetési oldal megy a saját kártyámmal a Telenornál, de az Émásznál nem, míg más bankkártyájával tudok rajta fizetni.

(#5598) vnorbi válasza Crucio (#5597) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Be van állítva az új kártyánál az internetes fizetéshez a telefonszámod? Lehet, hogy ezt hiányolja, csak nem sikerül ezt jelezni.

Amúgy ez az OTP-s oldal csak kinézetében a régi, folyamatosan fejlesztik, szokott is emiatt hiba lenni néha.

Elég rég fizettem elmű számlát, de úgy rémlik, hogy egyedül náluk tapasztaltam azt, hogy nincs automatikus visszairányítás fizetés után, hanem maradsz a fizetési oldalon a tranzakció adataival, és neked kell kattintani, hogy visszatérj az elműhöz. Lehet, hogy ők egyedi módon használják az OTP-t, és ezért van csak velük hiba.

(#5599) Crucio válasza vnorbi (#5598) üzenetére


Crucio
aktív tag

Nincs beállítva, de kiírja hogy majd lesz ilyen (bár nem valami informatív, nem értem mit takar a felugró ablak), azt viszont nem írja, hogy mit kéne tennem. Tabletről használom az OTP direktet, de ott nem találtam erre vonatkozóan semmit.

Gondoltam, hogy változik az oldal mögötti rész, de ettől még a Telenornál tökéletesen működik a kártyámmal és ugyanarra az oldalra visz, mint az Elműnél, ahol viszont nem megy, miközben más bankkártyájával meg megy az Elműnél is, ugyanabból a profilból. Múlthéten ez még nem volt probléma.

A visszairányítással nincs baj, de el sem jut odáig, hogy a tranzakció sikeres/sikertelen legyen, egész egyszerűen a "Jóváhagyás" gombra kattintva azonnal kiírja: "A bankkártya ellenőrzése során rendszerhiba lépett fel.", eközben a "Jóváhagyás" gomb aktív marad és akárhányszor rányomhatok (egyszer sem vonja le a pénzt) ezt fogja kiírni.

Csak hogy egy kicsit panaszkodjak is: elég kellemetlen ez, mivel előrefizetős a mérő ott, ahol jelenleg lakunk és emiatt majdnem egy napig nem volt áram, ennyi ideig tartott ugyanis elérni valakit, hogy segítsen már feltölteni az áramot.

(#5600) vnorbi válasza Crucio (#5599) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az OTPdirektben a bankkártya beállításai közt van, ott ahol a limitek is. Lehet, hogy ez csak a teljes funkcionalitású nézetben jön elő böngészőben, de tabletről is kell látszania (SmartBankban is látszik, biztos be lehet állítani ott is). Ha beállítod, akkor arra figyelj, hogy élő telefonszám legyen, mert oda küldik az sms kódot netes fizetésekkor.

A fizetés elején felugró tájékoztató abkak ettől függetlenül nem fog eltűnni.

Mivel azt írod, a Telenornál tudtál fizetni vele, a kártya aktiválva van, szóval

ez elvileg rendben, mert aktiválatlan kártya is okozhatna hibát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.