Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#6151) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Eltört a bankkártyám (Mastercard, érintős).
Hogyan/hol tudok igényelni újat? Van lehetőségem arra, hogy kizárólag neten elintézzem és ne kelljen bemenni? Ha igen, miképpen? (van netbankom, Simple csomagos vagyok)
Simple-t megcsináltam, szóval, egyelőre telefonnal tudok fizetni.

(#6152) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Addig húztam most a hitelkártya törlesztésem elutalását, hogy az tegnapra, 24-ére esett és közölte utaláskor a rendszer, hogy ez legközelebb 30-án fog csak teljesülni és a törlesztési határidő is konkrétan 30-a.

Nyugtassatok meg, hogy nem lesz ebből bajom!

Végülis rajtam kívül álló okok miatt lenne bukó, ha úgy alakulna, a franc se gondolta, hogy a banki utalások most az ünnepek miatt állni fognak egy hétig... :(((

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#6153) dptrsk válasza fery02 (#6152) üzenetére


dptrsk
addikt

"Nyugtassatok meg, hogy nem lesz ebből bajom!"

Ha 30 a határidő, akkor, ha 30 nyitvatartási időben utalod el, még jó vagy.

"Végülis rajtam kívül álló okok miatt lenne bukó, ha úgy alakulna, a franc se gondolta, hogy a banki utalások most az ünnepek miatt állni fognak egy hétig... "

Ez nem rajtad kívül álló ok... az, hogy a 2 ledolgozott szombati napon volt utalás nap közben, azért volt, mert munkanap áthelyezés történt.
december 7., szombat munkanap -> december 24., kedd pihenőnap
december 14., szombat munkanap -> december 27., péntek pihenőnap
Pihenőnapon pedig nincs utalás jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#6154) vnorbi válasza fery02 (#6152) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elvileg nem lesz gond, én eleve azzal számoltam, hogy majd 30-án utalok. Arra figyelj, hogy valami kártyás vásárlással ne csökkenjen az egyenleged az utalandó összeg alá hétfőig, mert akkor nem fog teljesülni a már rögzített utalásod.

(#6155) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

A SmartBank alkalmazás nem megy WiFi-vel csak mobilinternettel. Más is tapasztalt ilyet?

Előre is köszönöm a választ.

(#6156) koxkids válasza Willie (#6155) üzenetére


koxkids
őstag

Nekem minden gond nélkül megy - iOS ;)

(#6157) Hosssszu válasza Willie (#6155) üzenetére


Hosssszu
őstag

Érdekes módon nálam is csak mobilnettel megy. (Telenor mobilnet, T-kom kábeles wifi). :F

(#6158) Willie


Willie
őstag

Köszi a válaszokat. Én DIGI internettel és DIGI mobilinternettel próbálkoztam.

(#6159) Drenadar válasza Willie (#6155) üzenetére


Drenadar
veterán

Nálam is megy WiFivel. Lehet hogy nyílt wifit nem engedi???

(#6160) fery02 válasza dptrsk (#6153) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm az információt!
De továbbra is érdekes számomra, hogy a mai automatizált világban 1 hétig álljanak az utalások az ünnepek miatt, de a lényeg akkor, hogy ebből akkor elvileg nem lesz baj.

Az utalás persze már elment, elvileg automatikusan teljesül majd 30-án, amit mielőbb ellenőrizni is fogok.

----------------------------

@vnorbi: Neked is köszi a választ!

(#6161) dptrsk válasza fery02 (#6160) üzenetére


dptrsk
addikt

Teljesen igazad van, ráadásul nem is bankközi utalás, hanem bankon belüli átvezetés.

(#6162) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Ha most adok el értékpapírt/befektetési papírt, van rá esély hogy legkésőbb keddig átjön annak értéke a fő számlámra?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6163) dptrsk válasza Corleone33 (#6162) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha maximum T+1 napos akkor van, ha ennél több, akkor nincs

(#6164) Incubus


Incubus
tag

Más bankba intézett átutalás vârakozóban van
Van-e lehetőség visszavonni?
Ezt hol tudom megtenni? Mobil alkalmazás alól nem találtam meg.
Köszönöm szépen a választ

(#6165) Corleone33 válasza dptrsk (#6163) üzenetére


Corleone33
aktív tag

T+1? :F

Jaa

Nem, ez ilyen legalapabb egyéves befektetési papìr

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6166) dptrsk válasza Incubus (#6164) üzenetére


dptrsk
addikt

Netbank, jövőbeni és rendszeres utalások, s ott törlöd, ami nem kell

(#6167) Incubus válasza dptrsk (#6166) üzenetére


Incubus
tag

Mobil applikáción nem lehet törölni?

(#6168) Incubus válasza Incubus (#6167) üzenetére


Incubus
tag

Mobil applikáció alól nem tudtam visszavonni
De a rendes PC-n engedte

(#6169) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Délelőtt fizettem kártyával, jött az sms a vásárlásról. Akkor jó volt minden.
Most délután megint fizettem, több pénzt mutat az egyenlegem, sms szerint. Az app-ban viszont jól mutatja, a kevesebbet.
Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#6170) alakesh válasza cris78 (#6169) üzenetére


alakesh
tag

Nálam is hasonló a szitu, gondolom valami csúszás lehet a könyvelésben...

(#6171) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Ezt vissza lehet vonni valahogy:?

Délelőtt kaptam egy emailt egy szolgáltatótól, hogy levonták automatikusan az összeget, mert lejárt a prémium tagságom, és be volt állítva hogy automatikusan újítsa meg.
Ezt vissza lehet vonni?
És ami érdekes, hogy sms-t kapok, ha a bankkártyával fizetek online is, reggel viszont nem kaptam. Ez hogy lehet?

(#6172) dptrsk válasza Anonymusxx (#6171) üzenetére


dptrsk
addikt

de valóban le is vonódott az összeg?
vagy nem jött sms és le se vonták?

(#6173) mecsek20


mecsek20
tag

sziasztok, tavaly novemberi érintőkártyás nyereményakcióban megkaptátok a 2000 Ft-ot? Nekem csak a mozijegy jött meg eddig...

[link]

(#6174) Anonymusxx válasza dptrsk (#6172) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Jó kérdés, ezt merre lehet megnézni?

" Előjegyzett kártyaforgalmak: -5.069 HUF " Ez lenne az talán, az a baj hogy nem tudom h mennyi lenne pontosa, $16.99 összes ! lehet h egyéb kölktésgek is vannak.

Még megnéztem egy csomó menüpontot, de sehol semmi ezen kívűl.

(#6175) Drenadar válasza Anonymusxx (#6174) üzenetére


Drenadar
veterán

Max a szolgáltatónál tudsz kérni visszatérítést, ott próbálkozz.

(#6176) namenlos válasza mecsek20 (#6173) üzenetére


namenlos
tag

Nekem dec. 18-án írták jóvá.

(#6177) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

NFC-s telefonnak fizetek, simple alkalmazás pár napja a leolvasáskor nem dobja fel azt a képernyőt, ami a kártyát jelzi. Így viszont volt, amikor PIN-t kért, és azt sem adta fel.
Most mi lehet ilyenkor?

(#6178) csako válasza #32577792 (#6177) üzenetére


csako
veterán

Ha Android 10-re váltottál időközben, akkor muszáj lesz megnyitnod előbb az appot, mert felugró ablak nem lesz.
Más esetben nem tudom miért nem ugrik fel :(

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6179) #32577792 válasza csako (#6178) üzenetére


#32577792
törölt tag

Direkt nem váltottam rá.

(#6180) mecsek20 válasza namenlos (#6176) üzenetére


mecsek20
tag

köszi, akkor majd megérdeklődöm. Ma jött meg a decemberi kivonat, azon nem szerepel. :(

(#6181) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Szerintetek kb mennyi lenne a költsége ha havonta kb 100.000 ft-ot utalnék egy raifeseines számláról egy otp számlára?

(#6182) csako válasza Anonymusxx (#6181) üzenetére


csako
veterán

A Raiffeisen weboldalán kell megnézni számlacsomagodhoz tartozóan a rendszeres utalások díját.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6183) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha van még 2.5 milla lakáshitelem, de most befizetnék 1millát, akkor azért számolnának fel kezelési költséget? Ilyenkor logikusan lerövidül futamidő... gondolom a hiteltartozás mértéke az eredeti marad.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6184) axioma válasza Victoryus (#6183) üzenetére


axioma
veterán

Elotorlesztesi dija szokott lenni (de a sajat hiteled hirdetmenye a mervado), kiveve ha a torvenyi eloirasba tartozo (bizonyos esetekben kell evi 1 ingyenes legyen).
Viszont! Az fontos, hogy az annuitasos hitel elotorlesztesenel a szerzodes ugyanugy marad, a fizetesi hatarido valtozatlan, a havi torlesztod csokken. Ez az alaphelyzet. Lehet ugyan kerni hogy a futamido roviduljon, de jellemzoen azert egy sokkal durvabb szerz.mod dijat kernek el, mint amennyiert megerne megcsinalni. Azert rakerdezhetsz, mert ez csak altalanos info. Lehet, hogy a megtakaritast erdemesebb egy kovetkezo elotorleszteshez gyujtogetni.

Hiteltartozas merteke mar hogy maradna az eredeti?
Na akkor nezzuk az annuitasos hitelt. Minden hitelnel, ha befizeted a havi torlesztot, abbol elobb levonjak a koltsegeket meg a legutolso befizetes ota (eltelt napokra szamolva) felgyult kamatot, a maradekkal csokkentik a toketartozast.
Az annuitasos torlesztoreszlet az a "nyero osszeg", amelynek havi befizetese eseten a tartozas eppen a futamido vegere fogy el. Zart keplet van ra, es az excel is ismeri (csak ha havi torlesztes van akkor kamat/12 es evek*12 adatokat kell megadni kamatra meg futamidore).
Ertelemszeruen ha 40%-at befizeted a hitelnek, akkor ujraszamoljak, es pont 40%-kal alacsonyabb torlesztot fogsz kapni (na jo, mivel az erteknapok meg a torthonapok stb. bekavarnak, csak idealis esetben, amugy csak kb. fog stimmelni).

[ Szerkesztve ]

(#6185) namenlos válasza axioma (#6184) üzenetére


namenlos
tag

Sok mindentől függ, elsősorban attól, hogy mikor folyósították. Ha 2016 előtti, akkor általában van egy díjmentes előtörlesztési lehetőség (ha az előtörlesztés nem haladja meg a folyósított kölcsönösszeg felét). Viszont egy esetlegesen korábban már beforgatott LTP (ha az nem volt a kölcsön fedezete) ellőheti ezt az egy díjmentes lehetőséget is. Törvény adta évi egy opció nincs, az a jelzáloghitelekre nem vonatkozik. Ha van díja, akkor általában a befizetés 1-2%-a. A futamidő nem, csak a törlesztőrészlet fog csökkenni.

(#6186) bigdady válasza Victoryus (#6183) üzenetére


bigdady
nagyúr

Benne van a szerződésben amit aláírtál mennyi ennek a díja.
És a törlesztő fog csökkenni nem a futamidő

[ Szerkesztve ]

(#6187) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

ok, köszönöm! Szerencsére nekem nincs hitelem, páromé. Akkor beszélni kéne egy ügyintézővel a konkrét összegekről. Nekünk a rövidebb futamidő lenne jobb, nem mindegy, hogy még 6 év vagy csak 3.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6188) bigdady válasza Victoryus (#6187) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az valószínűleg szerződésmódosítással és közjegyzővel is jár majd így azt is mérlegeljétek ;)

[ Szerkesztve ]

(#6189) donmackó válasza Victoryus (#6187) üzenetére


donmackó
őstag

Nekünk amikor fizettünk be előtörlesztést, nem a futamidőt csökkentették hanem újra számították a törlesztő a 2x évre ami maradt. Elvileg a közjegyzői okirat vagy a hiteles papíron rajta kell lennie az előtörlesztési feltételeknek.

Release the cable hounds!

(#6190) dptrsk válasza Victoryus (#6187) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha félreteszitek a pénzt, ami a különbözet és 3 év után végtörlesztést kértek, lehet jobban jártok, mint, hogyha most lerövidítitek a futamidőt, mindenképpen érdemes egy kalkulációt csinálni.

(#6191) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy megadott bankszámlákról ne utalhassanak az enyémre?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6192) bigdady válasza sarkanyolo2 (#6191) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs. Szüntesd meg és nyiss újat nincs más megoldás

[ Szerkesztve ]

(#6193) sarkanyolo2 válasza bigdady (#6192) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Csak nem lehet Jumpot kötni. :'( De akkor ez lesz, köszönöm!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6194) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Tavaly igényeltem OTP Bonus hitelkártyát, amikor volt 10.000 forint belépési bónusz. Az OTP-s ismerősöm azt javasolta, hogy év végén, miután megkaptam a jóváírást szüntessem meg a hitelkártya szerződést és kössek majd újat akkor, ha ismét lesz nagyobb belépési bónusz, várhatóan január vége felé.

Ezt tényleg meg lehet így csinálni? Vagy van valami buktató, amivel esetleg ő nem számolt?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#6195) vnorbi válasza 4ron (#6194) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Például az lehet buktató, hogy a rendszerükben szerepelni fogsz, mint akinek már volt hitelkártyája, és ha kedvük tartja, akkor rájönnek, hogy a belépési bónuszokra mész, és dönthetnek úgy, hogy nem kötnek veled új szerződést (ettől egy fokkal okosabbak, ha csak a belépési bónusz feltételét változtatják meg, hogy csak a valóban első belépésekre járjon).

De ha az OTP-s ismerős látja a belső folyamatokat, akkor valószínűleg képben van, és neki lesz igaza. Meg úgysem nagyon lehet vele visszaélni, mert csak decemberben írják jóvá majd ezt a bónuszt is, nem lehet néhány havonta új szerződésekkel felvenni a bónuszokat.

(#6196) dptrsk válasza 4ron (#6194) üzenetére


dptrsk
addikt

Az akció általában új ügyfeleknek szól, akinek nem volt hitelkártyája az elmúlt 6(vagy 12 hónapban), így ha most megszünteted a január végi akció tuti nem érvényes Neked, de amit vnorbi írt, az is buktató lehet, hogy nem kötnek veled a trükközés miatt szerződést

(#6197) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Hitelkártya kérdés (OTP Bonus):
Az a szitu hogy minden hónapban átutalódik (egy minimum összeg?? 5000Ft) a számlámról a hitelkártyámra "hiteltörlesztés beszedése" címszóval.
Ez tök jó dolog is lenne, ha tudnám módosítani az összeget egy olyanra hogy mindig annyit utaljon át amennyi hiányzik a hitelkártyáról. Ne kelljen még ezután manuálisan utalnom a fennmaradó összeget.
Valahol egyszer a netbankon mintha láttam volna ilyesmi opciót, de most végignéztem és sehol sem találom.
Esetleg tudja valaki hogy merre érdemes megnézni? (Már ha érthetően írtam le a bajom. :DDD )

Köszönöm szépen előre is! :R

(#6198) viktorhu válasza Hosssszu (#6197) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet teljes összegre kérni, de az nem ingyenes. Interneten én sem láttam rá beállítási lehetőséget.

(#6199) axioma válasza Hosssszu (#6197) üzenetére


axioma
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

(#6200) Hosssszu válasza viktorhu (#6198) üzenetére


Hosssszu
őstag

Értem. Köszi a választ! :R
Akkor rosszul emlékeztem hogy régebben láttam valami ilyesmit a netbankban.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.