Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#6251) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Na,tegnap voltam az otp-be, kértem egy új jelszót, megoldodott ezzel a problémám. Ettől függetlenül keresek olyan bankot ami tud olyan csomagot mint az otp a smart-tal,és nem cib mert azt pont azért hagytam ott mert irtózatos az alkalmazása.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#6252) CsodaPOK válasza nyogo83 (#6232) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Két limit van: az egyik a kártyád limitje, a másik az ATM-é.
A kártyád limitjét bizonyos határok között tudod állíttatni. Beszélj a bankkal.
Az ATM limitje bankonként változik (és attól is függ, hogy saját vagy idegen kártyát dugsz az ATM-be). Korábban az Unicredit adta ki a legnagyobb összeget idegen kártyára, 50 bankjegy, azaz 1M ft. (Persze, ha épp van benne annyi.)

(#6253) dptrsk válasza vodrosjozsi (#6251) üzenetére


dptrsk
addikt

A banki szokásaidat ird le, hogy tudjuk nagyjából mi a fontos számodra.

(#6254) vodrosjozsi válasza dptrsk (#6253) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Így visszaolvasva a kommentem: nem vártam el, hogy segítsetek csak leírtam, hogy még keresem a megfelelő bankot , de ha már felajánlottad akkor leírom :DD
Havi max 2x ha kiveszek pénzt a kártyáról,
Ami jön fizu azt el is utalom 1 héten belül, illetve ha tehetem csak mobillal/kártyával fizetek ahol lehet. És igazából ennyi.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#6255) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Az OTP-s vásárlási kedvezmények akkor is érvényesek, ha webkártyával fizetek online vagy csak fizikailag is létező kártyával működik a dolog?

(#6256) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Ha PayPal szerűen időközönként vonnak egy összeget a számlámról, de nem a PayPalon keresztül, hanem közvetlenül azért mert a bankkártya adatok vannak megadva banki oldalról tudok valamit tenni?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6257) szabogabor10 válasza kw3v865 (#6255) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Fizikai POS tranzakcióknál is érvényes.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6258) namenlos válasza sarkanyolo2 (#6256) üzenetére


namenlos
tag

Maximum úgy, ha letiltod a kártyádat.

(#6259) viktorhu válasza sarkanyolo2 (#6256) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha azon az oldalon adtál jóváhagyást a rendszeres tranzakcióra, akkor első körben ott kellene leállítani.

(#6260) kw3v865 válasza kw3v865 (#6255) üzenetére


kw3v865
senior tag

Kipróbáltam: a válasz igen, minden aktivált vásárlási kedvezmény érvényes a webkártyás fizetés esetén is.

(#6261) MaciG válasza vnorbi (#6130) üzenetére


MaciG
addikt

Megkaptam a választ arra miért nem jött meg a bónus. Azért ,mert 1 ügyfél csak egyszer jogosult rá. Viszont ebben az a szép, hogy a fiókban mikor igényeltem a kártyát, én mondtam az ügyintézőnek, hogy már van egy kártyám, és azt megszüntetem ahogy lejár az év, és az helyett lenne ez, és hogy akkor is jár-e, és határozottan mondta hogy igen... Szóval konkrétan átvertek :((( Ilyen esetekben lehet egyáltalán valamit tenni? Mert mondták tegyek panaszt, nah de ki tudja igazolni mit beszéltünk szóban? Nyílván senki...

Illetve egy gyors kérdés, ha díjneten hitelkártyával fizetek, akkor is jár az 1% visszatérítés?

BANZAII

(#6262) bigdady válasza MaciG (#6261) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bukta. aláírtad elfogadtad a hirdetményt stb amiben benne volt gondolom.
Persze hogy jár, vásárlás

[ Szerkesztve ]

(#6263) vnorbi válasza MaciG (#6261) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Remélem, Toše olvassa ezt, mert őt konkrétan rá akarták venni nemrég a szerződés megszüntetésére, és újrakötésére, amikor lesz belépési bónusz osztás. Ezek szerint csak egyszer adnak.

Szóbeli ígéretekre nem nagyon lehet alapozni. Ha valami fontos, akkor érdemes írásban megkérdezni, hogy legyen mire hivatkozni, de ha sürgős, akkor meg nem kapsz rá időben választ.

(#6264) MaciG válasza bigdady (#6262) üzenetére


MaciG
addikt

Sajnos igazad van, csak azért ez elég gennyes dolog szerintem. Olyasmi ez, mikor valaki bemegy egy műszaki áruházba, az eladó elad neki egy terméket hogy milyen szuper, majd jön vissza, hogy ez nem is tudja ezt meg ezt a funkciót amit mondtak neki, majd az eladó széttárja a karját, jah hát ez le van írva a tájékoztatóban

vnorbi: Ha megszünteted ,és úgy igényelsz újat hogy abban a pillanatban nincs a neveden, úgy lehet jár, mert nekem itt ebben a helyzetben még meg volt a régi. Ha kiderítetted esetleg, oszt meg itt kérlek az infót :) Csak ugye a megszüntetésnek is van díja...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6265) vnorbi válasza MaciG (#6264) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem én vagyok az embered, nem tervezek mostanában ilyen újrakötést, nem fogom tudni kideríteni. Ha nem ír ide magától, keresd Toše-t, és hivatkozz arra a hozzászólására, amit linkeltem.

(#6266) bigdady válasza MaciG (#6264) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem vagyok benne biztos egyáltalán kamuzott, fogalma sem volt szerintem. Normáli ügyintézőt bankszertorban is nehéz találni már mint máshol is nehéz

(#6267) namenlos


namenlos
tag

Az ügyintézőnek az az érdeke, hogy új szerződést kössön, mert azután jutalékot kap.

(#6268) namenlos


namenlos
tag

Bonus hitelkeret milyen gyakran vizsgálják felül? Automatikusan emelik, vagy hozzá kell járulni?

(#6269) bigdady válasza namenlos (#6267) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az is hogy visszamenj...

[ Szerkesztve ]

(#6270) kw3v865 válasza MaciG (#6264) üzenetére


kw3v865
senior tag

Sajnos én is tapasztaltam már, hogy az ügyintéző nincs igazán képben a dolgokkal. Olyan is előfordult, hogy azt mondta ez meg az a szolgáltatás fizetős, de aztán végül mégsem számoltak fel díjat. Nem minden esetben arról van szó, hogy rád akar sózni valamit, hanem a tudatlanság is bejátszik néha.

Igen, ha Díjneten fizetsz vele, akkor is jár az 1% visszatérítés.

(#6271) kw3v865 válasza namenlos (#6268) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én a hitelkártya aktiválás után pont 1 évvel kaptam az OTP-tól egy levelet, hogy az alap 720.000 Ft-ról a maximális 1M-ra lehetne emelni az OTP Bonus kártyám hitelkeretét. Nem emelik automatikusan, bement a bankfiókba és megcsináltuk. Nem kellett érte fizetni.

(#6272) Fandango


Fandango
veterán

Megújul az OTP netbankja

Csak az nem derül ki, hogy mikorra tervezik.

(#6273) Hosssszu válasza Fandango (#6272) üzenetére


Hosssszu
őstag

Meg az sem hogy mi lesz az újdonság. :F

(#6274) axioma válasza namenlos (#6268) üzenetére


axioma
veterán

Mar tilos automatikusan emelni (tulzott eladosodas elleni intezkedes, hogy ne lehessen magasabb mint amire kerted). Viszont OTP hiaba ajanlja be, utana full teljes uj hitelkepesseg-vizsgalatot csinal es eloszeretettel nem emel (foleg ha addig kihasznaltad: azt remeli masik hiteltermeket fogsz helyette igenybe venni).

(#6275) scream válasza Fandango (#6272) üzenetére


scream
veterán

Már mióta készül az új app, aztán még mindig sehogy sem állnak vele. :U Arról már nem is beszélve, hogy az OTP jól "saját kézbe" vette ezt az ügyet is.

(#6276) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Az "Virtuális vásárlási limit" az gyakorlatilag az amikor neten a kártyaadatokat megadva vásárolok?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6277) csako válasza pvt.peter (#6276) üzenetére


csako
veterán

Igen, az.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#6278) pvt.peter válasza csako (#6277) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6279) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
Bankváltás előtt állok. Raiffeisen -> Otp Smart csomag.
1. Pár számlacsomagot elolvastam, és ezt találtam a legjobbnak.
Fizetésem ide érkezne, 4 Csoportos beszedés, Havi max 5 utalás, mindent kártyával fizetek. (Ha jól tudom a dijnetes fizetés is annak számít)
Szeretnék alszámlákat, ami kártyával nem elérhető a megtakarításoknak.

2. Bankváltásnál azt írja a honlap hogy ha Náluk kérvényezem, és megfelelek a feltételeknek, akkor Ők értesítenek mindenkit a váltásról. A korábbi bankomat is, azaz autimatikusan az új számla él. Ez tényleg így lenne, és nem kell minden CSOB-ot, utalás esetén az új számlaszámot felvenni?

3. Simple alkalmazást most is használom. Van ott olyan lehetőség, hogy az OTP-s kártyám mellé felveszek egy virtuálisat és azt ingyenesen feltöltöm és azt adom meg internetes vásárláshoz?

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#6280) dptrsk válasza sirarcheer (#6279) üzenetére


dptrsk
addikt

1, Díjnet díjmentes utalás, ha jól tudom
2 takarékszámla kötelező, de lehet 5 is
2, Igen, de azért manuális ellenőrzés is kell, hátha hiba csúszik a rendszerbe

3,régen használtam a Simple appot, de akkor a virtuális Simple kártya csak az NFC fizetéshez volt. OTP kártyával megy a közvetlen NFC fizetés nem kell virtuális kártya.
Erre a webkártya való, aminek havidíja van és az azonnali utalás bevezetése után lesz értelme Smart esetén is... jelenleg nyitvatartási időn kívül elég magas sarc van rá, ha pénzt akarsz rátenni.

(#6281) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
simple alkalmazásban ha 5000 Ft felet fizetek, a simple alkalmazásba való belépéskori jelszót kell megadni?

Van aki használja a simple-t otp-s kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#6282) Keem1 válasza Peter.70 (#6281) üzenetére


Keem1
addikt

A Simple appba belépéskor (értsd: bejelentkezés, login) minden esetben jelszó kell, fizetéskor pedig összegtől függetlenül általában nem (régebben egyáltalán nem), ha a telefont képernyőzár védi (ujjlenyomat, jelszó, pin kód).

Pár hónapja viszont (úgy tudom, EU-s ügy miatt), bizonyos számú tranzakciónként kell a közbenső ujjlenyomat, valahogy így: odatartod a feloldott telefont, csippan, kér még egy ujjlenyomatot, majd még egyszer odatartod. És ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6283) viktorhu válasza Keem1 (#6282) üzenetére


viktorhu
veterán

A képernyőzár feloldását kéri, ha az utoljára több mint két perccel korábban történt.

A legegyszerűbb, ha közvetlen fizetés előtt zárolod és feloldod a kijelzőt.

(#6284) Keem1 válasza viktorhu (#6283) üzenetére


Keem1
addikt

Azon túl is... A Simple app maga requestál ujjlenyomatot az első kísérlet után

(#6285) viktorhu válasza Keem1 (#6284) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kér, ha a fizetés előtt oldod fel a képernyőzárat, és nem telt még el két perc.

(#6286) vodrosjozsi válasza scream (#6275) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Bazz most raktam rendbe az appos belépést erre ki fogják dobni a kukába mert csináltak egy szerintük jobb béta állapotú appot? Neeee

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#6287) fery02 válasza vodrosjozsi (#6286) üzenetére


fery02
addikt

Szerintem annyira nem fenyeget a sürgetés veszélye, ha OTP-s fejlesztésekről van szó. 🙂

(#6288) scream válasza vodrosjozsi (#6286) üzenetére


scream
veterán

Szerintem sem fenyeget a veszély, hogy mostanában jönne ez az új app, csak szomorúan konstatáltam, hogy ez is jól el lett/lesz kefélve.

(#6289) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Gépjármű vásárlása miatt tervben van személyikölcsön felvétele. Ahogy néztem a különböző interntes kalkulátorokat az OTP messze elmarad a többi banktól.
Szerintetek arra mennyi az esély hogy egy fiókban kedvezőbb ajánlatot mondanak, mint pl az OTP kalkulátorával? OTP-s számlám van..

Köszi!

(#6290) bigdady válasza koxkids (#6289) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nulla

(#6291) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Udv. A netbankon keresztul a devizas szamlarol hogyan lehet a normal szamlara forintot atutalni?

(#6292) dptrsk válasza BUZZLGHTYR (#6291) üzenetére


dptrsk
addikt

Régen volt OTP EUR számlám, de szerintem EUR-t tudsz utalni a HUF számlára, amit a HUF számlára érkezéskor HUF-ra konvertálnak.

(#6293) kokii


kokii
tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy a Simple vásárlási történet nem frissül? Tegnap óta többször is fizettem, viszont nem látszanak a historyban. Se az appban se a neten (kíváncsiságból megnéztem hátha csak az app sz.raxik) :F

(#6294) Grande Ale válasza kokii (#6293) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem sem frissül, szerintem valami gond van a rendszerrel.

(#6295) axioma válasza koxkids (#6289) üzenetére


axioma
veterán

En - bar nem otp - premium ugyfelkent nem kaptam jobbat, mint az utcarol beesok... nulla rugalmassag. Cib szemelyi kolcson plusz bankmonitoros cib folyoszamla lett a megoldas [mondjuk ehhez kell h az eredeti bankom nem munkaberkent utalt osszegre is kedvezmenyes].
Mondjuk kondicioktol sok fugghet, 1 evre 2M es olcsobb elotorlesztesre lett ez a befuto, de me'g a cofidis is jobb volt mint a sajat bankom plusz a provident se erdemileg rosszabb...

(#6296) Tannen válasza kokii (#6293) üzenetére


Tannen
tag

Nekem sem frissült a vásárlásom, úgy tűnik rendszerhiba van.

(#6297) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.

Lehet hülye kérdés, de netbankon keresztül lehet külföldre eurot utalni úgy hogy alap net számlacsomagom van?

BANZAII

(#6298) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Őszintén, megéri Jump-ról Otp prémium csomagra váltani?

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#6299) dptrsk válasza sarkanyolo2 (#6298) üzenetére


dptrsk
addikt

Ez a te szokásaidtól függ...
Ha a régi prémium csomag, esetleg megérheti, ha az új Bázis számla prémium csomaggal, akkor szerintem nem éri meg.

(#6300) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Otp-nél csak úgy emelgetnek? Értékpapír számladíj eddig valami hatezer valamennyi volt most meg 7165Ft

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.