Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#5801) gzbotii válasza gban (#5800) üzenetére


gzbotii
veterán

Aham.
Eddig a barátnőmmel közös számla volt, ő 100.000 körül utalt be, én többet, egy másik országba való költözés miatt már nem érkezik ide pénz (részemről sem). Eddig a kedvezményes számlavezetés megvolt, annak ellenére, hogy harmadik féltől nem jött be egy átlag nettó minimálbérnek megfelelő összeg.
Mindegy, a hónapban már úgyis megszüntetem szerintem azt a számlát.

Másik kérdés: ha a társkártyát nem tudom leadni (mert fizikailag nincs itt), nem tudom megszüntetni a számlát, gondolom. Be tudom jelenteni elveszettnek az ő társkártyáját? Mivel nem kérünk új kártyát, lesz ennek valami díja?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5802) dptrsk válasza gzbotii (#5801) üzenetére


dptrsk
addikt

igen, lesz díja, elveszett kártya díját ki kell fizetni
Ha megszűntetéskor nem tudod leadni, akkor ki kell fizetni.

(#5803) bigdady válasza gzbotii (#5799) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem jovairas az jóváírás

(#5804) viktorhu válasza bigdady (#5803) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem számolták a havidíjat, amikor nem jövedelem átutalás címszóval érkezett a pénz, mondták is, hogy kulcsszavakat keresnek. Meg lehet próbálni beleírni üzenetbe, hogy jövedelem átutalás:)

(#5805) gban válasza viktorhu (#5804) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nálam az x. havi munkabér szerepel a közleményben mindig.

Postázást nem vállalok.

(#5806) gzbotii válasza viktorhu (#5804) üzenetére


gzbotii
veterán

Ma voltam ott, megszüntettem az egyik számlám.
Direkt rákérdeztem, azt mondták, hogy nem lényeges, hogy honnan érkezik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5807) namenlos válasza viktorhu (#5804) üzenetére


namenlos
tag

Nem is csak a közlemény számít, hanem az utalás jogcíme is, azon meg nem tudsz variálni.

(#5808) gzbotii válasza namenlos (#5807) üzenetére


gzbotii
veterán

Egyik számlámra, amit pont tegnap szüntettem meg, soha nem érkezett fizetés, csak a barátnőmmel oda dobtuk össze a közös pénzt. Havi 250.000+ érkezett be. Ennek ellenére megvolt a kedvezményes számlavezetés.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5809) namenlos válasza gzbotii (#5808) üzenetére


namenlos
tag

lehet, nem munkabér volt a kedvezmény feltétele

(#5810) dptrsk válasza namenlos (#5809) üzenetére


dptrsk
addikt

pl. Net számla esetén nem csak jövedelem feltétellel lehetett teljesíteni:

Kedvezményes csomagdíj kerül felszámításra az alábbi feltételek teljesülésekor:
a. ha a havi vizsgálatot megelőző 2 hónapban (havi zárlati napot megelőző második hónap 16-a és havi zárlati napot megelőző 15-e között) legalább egyszer érkezett jövedelem a számlára, és/vagy azon Devizaszámlá(k)ra, melynek költségviselő számlájaként az adott Net számla van megjelölve,vagy ugyanebben az időszakban legalább havi átlag (napi záró egyenlegek átlaga) 150 000 Ft a látra szóló egyenleg,
és
ha a tárgyhót megelőző 3 hónapban (havi zárlati napot megelőző harmadik hónap 16-a és havi zárlati napot megelőző 15-e között) történt legalább 1 napon azonosított bejelentkezés az OTPdirekt szolgáltatások valamelyikébe (OTPdirekt telefonos ügyintézői, vagy OTPdirekt internetes, vagy OTPdirekt SmartBank, vagy OTPdirekt SmartBróker).

(#5811) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Reggel még működött a kártyaszám alapján az egyenleglekérdezés, most viszont nem megy. Megnéztem OTPdirektben is, onnan eltűnt a betéti kártyám, csak a hitelkártya maradt a listában. Ez a betéti kártya új, egy hónapja kaptam, mert lejárt az előző. Eddig működött, volt vele online vásárlás, a héten pénzt is vettem fel ezt használva.

Látott már valaki ilyet?

Szerk:

Újra működik az egyenleglekérdezés, és a direktben is újra megjelent a betéti kártya. Pedig pont kezdtem tervezni, hogy hogyan tudom megoldani a készpénzfelvételt fintech kártyákkal :)

[ Szerkesztve ]

(#5812) gzbotii válasza vnorbi (#5811) üzenetére


gzbotii
veterán

Több embertől, helyről hallom, hogy baj van az OTP-vel. 0 egyenleg, SZÉP kártyák se mennek. Munkatárs ismerősének az ATM benyelte a kártyáját.

Ha valaki lát/talál valamilyen cikket/közleményt, ossza meg itt :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5813) Keem1 válasza gzbotii (#5812) üzenetére


Keem1
addikt

Én is visszapakoltam a cuccokat az intersparban, mert nem volt nálam 13 ezer forint kp. A pláza egyik ATM-jéből se tudtam pénzt felvenni és így elmaradt a bevásárlás. Többen megállítottak, hogy kaptam-e pénzt, de mindenki hasonlóan járt, mint én. A kártyámat megkímélte az ATM.

(#5814) gzbotii válasza Keem1 (#5813) üzenetére


gzbotii
veterán

Ilyenkor örülök, hogy van Revolut kártyám, rajta meg pár tízezer :B
Ami kellemetlen, hogy ma kellene jöjjön egy fizetés, remélem szépen megérkezik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5815) Keem1 válasza gzbotii (#5814) üzenetére


Keem1
addikt

Teljesen mindegy, mert más bank ügyfele se tudott fizetni. A Spar POS terminálja minden kártyát elutasított, előttem Erste kártyával (nem)fizettek.

(#5816) gzbotii válasza Keem1 (#5815) üzenetére


gzbotii
veterán

Na, hát ez csodás hír. Általában nálam 0-1000Ft közötti készpénz van, most csoda folytán van 6.000 :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5817) bigdady válasza Keem1 (#5815) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen minden banknál akad a bankkártyás fizetés.
Szerintem csak glamour napok megakasztotta a visa mastercardot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5818) vnorbi válasza gzbotii (#5812) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A MÁV-nál van egy közlemény kb erre az időszakra, miszerint náluk nem ment a kártyás fizetés OTP-s kimaradás miatt.

(#5819) korfa válasza gzbotii (#5812) üzenetére


korfa
aktív tag

Sajnos az enyémet is megette az automata. Mennyi idő még visszakapom a kártyát?

(#5820) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Több helyre utalok egyszerre OTP Direkt Netbankon keresztül újabban minden utalásnál külön kódot küldenek SMS-ben, idáig csak egyszer kellett, be lehet ezt állítani valahol, hogy most is úgy legyen csak egyszer a belépésnél kapja SMS-t , és azzal át tudok utalni több helyre is , ha van ilyen beállítás pontosan hol találom, mert ebben nem vagyok járatos, még nem csináltam. köszönöm

(#5821) dptrsk válasza andrás47 (#5820) üzenetére


dptrsk
addikt

Már nincs ilyen beállítás, EU-s szabályozás miatt van, minden tranzakcióhoz SMS megerősítés.

Ha fontos ez a funkció, akkor esetleg válts bankot, ahol van csomagban beküldés(Raiffeisen, Gránit biztos ilyen, de lehet más bank is tud ilyet)

(#5822) bigdady válasza andrás47 (#5820) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bb-nél van hogy csak a partner rögzítéséhez kell egy sms utána ha annak utalsz sosem kell

(#5823) F.E.K.. válasza bigdady (#5822) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ha elmented űrlapként akkor nekem azokhoz nem kér megerősítést (mobil appot használva legalábbis nálam nem).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#5824) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje már minden belépésnél SMS-es hitelesítést kér a webbank. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni?

(#5825) dptrsk válasza bear_ (#5824) üzenetére


dptrsk
addikt

Már nincs ilyen beállítás, EU-s szabályozás miatt van, minden tranzakcióhoz SMS megerősítés, belépési tranzakcióhoz is.

(#5826) bear_ válasza dptrsk (#5825) üzenetére


bear_
aktív tag

Szuper. És mennyibe fáj ez nekem SMSenként?

(#5827) gzbotii válasza bear_ (#5826) üzenetére


gzbotii
veterán

Mármint te minden alkalommal kijelentkezel az appbol?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5828) bigdady válasza bear_ (#5826) üzenetére


bigdady
nagyúr

Általában ezeknek az smseknek nincs díja csak a szamlamozgásokról jövőeknek

(#5829) bear_ válasza gzbotii (#5827) üzenetére


bear_
aktív tag

Nem használom az APPet, nem bízok benne.

(#5830) bigdady válasza bear_ (#5829) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hallottál sok ev alatt egy visszaélést is?

(#5831) bear_ válasza bigdady (#5830) üzenetére


bear_
aktív tag

Bankosat nem, de arra volt már példa, hogy egy SMS-el megbolondították az egész telefont.

(#5832) bigdady válasza bear_ (#5831) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ahhoz hogy jön az app?
:F

(#5833) Keem1 válasza bear_ (#5831) üzenetére


Keem1
addikt

Na ez a baj a világgal, ha így gondolkodunk. :D
Mivel kétlem, megértenéd a részleteit, kérlek, nézd el nekem, hogy mellőzöm a magyarázatát, de hidd el, a banki appokkal semmi probléma nincs.

És nem, nem az OTP-nél dolgozom, hanem a világ egyik legnagyobb informatikai vállalatánál, ahol több lépcsős a biztonság, és Androidos mobilokat is használunk. Szóval van rálátásom. ;)

(#5834) bear_ válasza bigdady (#5832) üzenetére


bear_
aktív tag

Úgy, hogy sosem tudni milyen biztonsági hibát találnak.

(#5835) Drenadar válasza bear_ (#5834) üzenetére


Drenadar
veterán

Az élet más területeihez is igy allsz hozzá? Szerinted egy web oldalt nem lehet fel törni? Miért bízol jobban a számítógéped biztonságában ami ugyanúgy az internettel kommunikál amire ugyanúgy volt példa hogy "megbolondult" mint akármi más?

(#5836) bigdady válasza bear_ (#5834) üzenetére


bigdady
nagyúr

Webes felületet is fel lehet törni.
De a papír alapú utalást a legkönnyebb mivel csak az aláirasmintát kell megszerezni...

(#5837) bear_ válasza Drenadar (#5835) üzenetére


bear_
aktív tag

Igen, mindent meggondolok kétszer mielőtt csinálok valamit :)
A számítógépen keresztüli webbankban pedig azért bízok, mert ha valami trójai hozzá is férne, a telefonon lévő ellenőrző SMS-hez már nem fog tudni. A telefonon lévő trójainak pedig minden feltétel adott a bankalmazás feletti kontrollhoz.

(#5838) Keem1 válasza bear_ (#5837) üzenetére


Keem1
addikt

Ne haragudj, de ez nettó butaság :)
Nem ismered az Androidot. Elmondom neked, hogy egy naprakész, nem rootolt eszközön egyes appok csak a közös ÉS a saját mappáikban tárolt adatokhoz férnek hozzá. A képernyő felé ugrás (pl. más app képernyőbeli adatának leolvasása, beütött karakter) csak külön engedéllyel. Más app adataihoz (ezek a data partíción többnyire SQLite adatbázisfájlban tároltak) hozzáférés nem lehetséges, mivel az OS visszautasítja jogosultsághiányra hivatkozva.
Nem, ez amit leírsz, így ebben a formájában nem lehetséges.

Trójai telepítése megintcsak emberi engedéllyel lehetséges, mint bármilyen app telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#5839) bear_ válasza Keem1 (#5838) üzenetére


bear_
aktív tag

Hú micsoda flame war-t generáltam :))
Igen a google és az apple alkalmazásboltja sincs tele vírusos alkalmazásokkal ahogy tudjuk :U
Illetve a két rendszer sem olyan biztonságtechnikaliag mint a szita.
Kb. hetente jön egy hír arról, hogy találtak valami biztonsági rést, amit már más x ideje használhat. Arra reagálnak a nagyok y időn belül, az android esetében ugye még a gyártókon is átt kell futnia a patchnek. Meg rajtam is, mert általában lusta vagyok frissítgetni.
Nyílván nem az OTP-s alaklmazás lesz egyik hackercsapatnak sem a fő célpontja, de én akkor sem bízok senkiben magamon kívül. És így, hogy a kétlépcsős azonosításhoz két eszköz szükséges ezzel be is zárul a lehetősége az én oldalamról a hackerkedésnek.

A másik pedig az, hogy én szeretek élni a root adta lehetőségekkel. Az meg ugye egy újabb biztonsági kockázatot jelent.
Na de ez már nagyon off.

(#5840) Iván_93


Iván_93
újonc

Sziasztok!

Ha bemegyek a bankba, hogy számlát szeretnék nyitni, akkor milyen gyorsan nyitják meg?
És a kártya milyen gyorsan készül el? Van -e lehetőség arra, hogy a kártyát ne postán küldjék ki, hanem személyesen vegyem át, abba a bankba, ahol nyitottam?

Köszönöm!

(#5841) vnorbi válasza Iván_93 (#5840) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Attól függően, hogy mennyire ügyes az ügyintéző, a számlanyitás bele kellene férjen 30 percbe (ebben nincs benne a sorban várakozás). A kártya kiküldése kb 1-2 hét. Át lehet venni a fiókban is, de annak van díja (400 forint körül), a postai kézbesítés meg ingyenes. (Hitelkártyánál fordítva van, a postai kézbesítésnek van díja, és a fióki átvétel az ingyenes).

(#5842) Iván_93 válasza vnorbi (#5841) üzenetére


Iván_93
újonc

Köszönöm.

(#5843) gzbotii válasza bear_ (#5834) üzenetére


gzbotii
veterán

Aha. Ok.
Netbank mivel jobb?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5844) gzbotii válasza bear_ (#5839) üzenetére


gzbotii
veterán

Az ugye megvan, hogy a 2FA is feltölthető?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5845) luciferk


luciferk
senior tag

A smartbank-ba be tudtok lépni? mert én 1 órája nem
.☹️

(#5846) scream válasza luciferk (#5845) üzenetére


scream
veterán

Kb 9 óta én sem. Azt írja, hogy a WiFi kapcsolatom nem megfelelő, hogy be tudjak lépni.

Gondolom ahhoz van köze, hogy próbálják fixálni a gondjukat a rendszerben, amivel nem is lenne gond, ha lenne erről valami tájékoztatás az ügyfelek felé. :U

(#5847) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Reggel óta sem telefonon, sem a weblapjukon képtelenség belépni... Szánalmas banda. Ha sikerül belépni írok nekik panaszlevelet. Megint. Sokadszorra. Király az it részlegük. :R

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5848) luciferk


luciferk
senior tag

Magyarország legnagyobb bankja, tartalék szerverűk nincs? 🙄

(#5849) F.E.K.. válasza luciferk (#5848) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Feltételezhetően eleve clusterben szolgálnak ki, valami más gondjuk lehet..

Az app nálam is csak "teker", de nem jut sehová. A honlapon kint van egy pár sor:

"
Technikai okokból az OTP Bank által üzemeltetett internetes fizetési felületeken átmenetileg lassulás tapasztalható. Nagy erőkkel dolgozunk a hiba kijavításán.
Köszönjük türelmét.
"

Most valószínűleg igen heveny munka folyik az IT osztály ezért felelős részlegén...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#5850) gban válasza Victoryus (#5847) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt hallottam, kooperációban üzemeltetik a rendszereiket a közterület-fenntartóval. :DDD
Azokat a hó éri váratlanul télen, ezeket meg az ha használni is akarja a nép az oldalukat.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.