Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#5451) dptrsk válasza flash- (#5450) üzenetére


dptrsk
addikt

Te sehogy nem tudod kideríteni, max a rendőrség.

Azt Nektek kell tudni megér-e nektek egy feljelentést, a kártya letiltva használhatatlan.

(#5452) axioma válasza dptrsk (#5451) üzenetére


axioma
veterán

Rossz valasz... lehet hogy tole is azert loptak fel, mert elotte 10 masik karosult egyike se tett feljelentest, igy nem kerestek!
En biztos raaldoznek annyi idot, legkozelebb lehet hogy te kapod vissza (me'g ha az alternativ valosagok hianya miatt ezt nem is lehet bizonyitani, hogy azert nem ert kar mert masvalaki feljelentese nyoman nem tudott lopni).

(#5453) Serpiko


Serpiko
addikt

Internetes biztonsági kód beállítása kötelező? Ezt olvastam szeptembertől kötelező lesz. Igaz?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#5454) gzbotii válasza Serpiko (#5453) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen. Küldik is róla a kommunikációt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5455) Serpiko válasza gzbotii (#5454) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm. Akkor a netbankon be állítom majd. Amúgy az SMS küldés pénzbe kerül gondolom... de ha igen mennyi?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#5456) szabogabor10 válasza Serpiko (#5455) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem kerül pénzbe.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5457) Serpiko válasza szabogabor10 (#5456) üzenetére


Serpiko
addikt

Ezt jó hallani köszönöm.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#5458) RBJ


RBJ
addikt

Simple nfc s fizetésnél a bevezetendő biztonsági sms vagy kód dolog ott kavar majd valamit?
Aggódok, hogy a sima nfc s mobil fizetést túlbonyolítják.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#5459) gzbotii válasza RBJ (#5458) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudtommal az csak online fizetésnél lesz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5460) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az internetes biztonsági kód beállításánál van egy virtuális vásárlási limit beállítása opció. Gyakorlatilag itt érdemes minél nagyobb összeget beállítani, mert csak az elsőre ingyenes, ha jól értelmezem? Meg amúgy is az ember mobiljára jön a kód, más nem tud vásárolni úgysem, nem érdemes alacsony összeget állítani.
Jól gondolom?

(#5461) Oliverda


Oliverda
félisten

Bonus hk-nál mikor jár vissza az éves kártyadíj? Nem találom az erre vonatkozó részt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5462) vnorbi válasza Oliverda (#5461) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor járhat vissza az éves kártyadíj, ha 2013 és 2017 közt kötöttél amex szerződést (amit később bonus-ra váltottak).

Ha jókor volt a szerződéskötés, akkor a Hirdetmény a hitelkártya termékről 2012. április 2 – 2017. július 16. között kötött szerződések esetén dokumentumban vannak a további feltételek a Forgalomfüggő éves főkártya díj 2017. január 15-ig megkötött szerződésekhez fejezetben.

Újabb szerződések esetén csak az első éves kártyadíjat lehet visszaszerezni, ami a Levásárolható éves kártyadíj fejezetben van az aktuális hirdetményben.

[ Szerkesztve ]

(#5463) Oliverda válasza vnorbi (#5462) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ezért nem találtam. Amúgy 750.000 Ft a szükséges költés. Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5464) headhunter


headhunter
addikt

Maestro kártya helyett mennyire "biztos", hogy MasterCard Online Next kártyát küldenek cserekártyának? (NET számla)

[link], [link]

OTP fiókban elsőnek VISA-t emlegettek.

(#5465) luciferk válasza headhunter (#5464) üzenetére


luciferk
senior tag

A maestro kártyám (Net számlám van) e hónapban lejár, helyette 2 napja MasterCard online next kártyát küldtek, a límitek, pínkód maradt a régi. Ha smart bankot használsz mobilon itt aktíválhatod is az új kártyád, a régi maestro kártyádat is használhatod a lejárati hónap végéig utána unaktíválódik, vagyis valószínű, hogy neked is MasterCard online next kártyát küldenek.

(#5466) headhunter válasza luciferk (#5465) üzenetére


headhunter
addikt

:R

10/19 szerepel a kártyán, akkor október elején várhatom a postázást. (50 nappal előtte már elkezdik a legyártást?)

(#5467) luciferk válasza headhunter (#5466) üzenetére


luciferk
senior tag

Ja ja, október első napjaiban meg kapod az új kártyát amit aktiválhatsz is a smart bankon keresztül.

(#5468) Serpiko válasza luciferk (#5465) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem is ilyen számlám van. De májusban küldték az új kártyát az is maestro. Engem is érint ez az új kártya dolog? Mar értem olvastam a fenti linket. :B

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#5469) mokus18


mokus18
tag

OTP kivonaton egyes átutalásoknál ÁMB jelölést látok, ez mit jelent?

(#5470) Visormail válasza vnorbi (#4962) üzenetére


Visormail
addikt

Üdv! Múltkor bent voltam az OTP-ben egyéb ügyintézés céljából és utána próbáltak győzködni, hogy a sima kártyáról álljak át hitelkártyára. Mert, hogy a visszatérítések az nekem milyen jó lenne. Ez az 1%os visszatérítés akkor most csak konkrét üzletekre vonatkozik? Nem találtam ilyen listát. Ha erre írtátok, hogy pl Edigital, Tesco, Rossmann nincs benne, akkor eleve felejtős.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5471) dptrsk válasza mokus18 (#5469) üzenetére


dptrsk
addikt

Átutalási Megbízás, ha jól tudom.

(#5472) dptrsk válasza Visormail (#5470) üzenetére


dptrsk
addikt

Másról beszéltek, a hitelkártyás forgalom 1% visszatérításben az edigital, Tesco, Rossmann benne van.
Az 1% visszatérítésből az Államkincstár/Szerencsejáték és hasonlók vannak kizárva.

Vásárlási kedvezmény betéti és hitelkártya(az 1% felett pluszban) mellé is jár, otpdirekten tudsz rá regisztrálni(ezekből tűnt el a fenti felsorolás), de a hitelkártya 1% majdnem mindenre jár.

(#5473) vnorbi válasza Visormail (#5470) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A hitelkártyás 1%-os visszatérítések szinte minden vásárlásra érvényesek. Kivétel az állampapír-vásárlás az államkincstárnál, meg talán a szerencsejáték. A hagyományos boltokra minden esetben jár visszatérítés.

Az említett Edigital, Tesco és Rossmann kiszórása a vásárlási kedvezményprogramra vonatkozott. Ez független a hitelkártyás visszatérítésektől, de össze is adódhat vele (hitelkártyával vásárolsz mondjuk Líra könyvesboltban, akkor 1% visszatérítés év végén a hitelkártya miatt + 3% visszatérítés a következő hónapban a vásárlási kedvezményre).

(#5474) vnorbi válasza Visormail (#5470) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Egyébként nem azért ajánlják, a hitelkártyát, mert az neked milyen jó lesz, hanem a Banknak lesz jó, és jó eséllyel még az ügyintézőnek is külön jó lesz, aki rá tud beszélni.

Még ha ki is jön a matek, hogy a számlavezetés és kártyadíjak után az 1%-os visszatérítéssel tényleg keresel pénzt (30 vagy 50 ezer forint az éves maximum visszatérítés a kártya típusától függően, de havi korlát is van, és amelyik kártya több visszatérítést tud adni, annál nagyjából el is viszi a lehetséges pluszt a biztosan beterhelt drága kártyadíj). Plusz figyelni kell a törlesztések határidejére és összegére, vagy rábízni a bankra horror áron, hogy legyen automatikus törlesztés a folyószámládról.

Összességében nem nagyon éri meg az a néhány 10 ezer forint, amit évente lehet vele keresni (éves ~20 ezer forint tiszta haszonért 3 millió forintot el kell vásárolni), viszont ha valamivel megcsúszol, akkor jelentős költséged keletkezik azonnal.

(#5475) net91 válasza vnorbi (#5474) üzenetére


net91
senior tag

"Kivétel az állampapír-vásárlás az államkincstárnál,"

Biztos ez? Mert nekem fizetett visszatérítést a MÁK-nál történt állampapír vásárlásnál.

A hitelkártya jó termék annak, aki tudja használni.
Az OTP eddig nekem 315 ezer forintot fizetett azért, hogy használtam a kártyáját és eddig nem kellett kártyadíjat sem fizetnem. Nulla éves kártyadíj. Ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5476) vnorbi válasza net91 (#5475) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Régi szerződéseknél van visszatérítés államkincstárra is, de az új szerződésekre már nem adnak.

Amúgy én is ebben a kategóriában vagyok, visszatérítésekből és hitelből vett állampapírok kamatából közel 400 ezres pluszban vagyok bő 6 év után, a kártyadíjat pedig eddig minden évben visszakaptam, de az új belépőknek már ez sem jár.

[ Szerkesztve ]

(#5477) Visormail válasza vnorbi (#5474) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz a válaszokat, igen kapásból mondtam neki, hogy majd gondolkodok rajta és nem kérek telefonos visszahívást. Nyilván ő csak az előnyeit mondaná el a többit meg elhallgatná, azért járok utána inkább én, a hirdetmény pdf-et olvasgattam át.
Azt mondjuk kérdezte is, hogy az a-hitelt igénybe veszem e, és soha nem szoktam, ezért mondta, hogy akkor jól járnék, mert nem használnám a hitel részét ennek sem, csak a visszatérítést. Tehát végülis talán tisztességes volt azért a csóka!? Mindig figyelek rá, hogy ne menjek mínuszba, nem is fordult elő ilyen az elmúlt 10évben, hitelt felvenni nem is tervezek vele.
A Bonus csomagot néztem a 30ezres limittel. Az éves kártyadíjnak ~7ezret írnak fő+társkártyára, de hát a mostani sima kártyával is fizetek 3at. Ezeket nézve mindenképp plusszba jönne ki azért az 1%-al. Más számlavezetési díj növekedést nem látok, egyedül a készpénzfelvételi díj amin elcsodálkoztam, hogy 2,85% min. 1400Ft a havi 2 ingyenes helyett, ill. a csoportos beszedés díjak részt nem teljesen értem.
d) csoportos beszedési megbízás a teljes tartozás beszedésére 1 045 Ft/hó
e) csoportos beszedési megbízás a minimum fizetendő összegre 115 Ft/hó8

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5478) vnorbi válasza Visormail (#5477) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A hitelkártya arról szól, hogy folyamatosan negatív egyenleged van, és havonta egyszer törlesztesz, de azzal bonyolódik, hogy valószínűleg akkor sem leszel 0-n, mert a törlesztéskor már lesz olyan költésed, amit még nem egyenlíthetsz ki (direkt ilyen nyakatekert).

Szóval ez valamivel bonyolultabb, mint a sima folyószámlát nem negatívba vinni. Azzal egyébként meg lehet fogni, hogy online követed a "Felhasználható hitelkeret" összegét (ennyit költhetsz még el), meg a havi számlakivonaton a "Teljes tartozást" (ennyit kell törlesztened legkésőbb a mellette jelzett dátumig).

Az alap, hogy készpénzt nem szabad hitelkártyáról felvenni, mert extra díja van, és azonnal elkezd kamatozni.

Ha jól értem, a "Zárlati díj" fölött elsiklottál. Ez havi fix 281 forint költség jelenleg, és minden évben korrigálják (emelik) az infláció mértékével, mint ahogy minden egyéb költséget is.

d) csoportos beszedési megbízás a teljes tartozás beszedésére 1 045 Ft/hó
Erre írtam, hogy horror áron önjáróvá teszik a törlesztést. Havi 1045 forintért cserébe nem kell foglalkoznod a törlesztéssel, levonja a bank a teljes tartozást a folyószámládról.

e) csoportos beszedési megbízás a minimum fizetendő összegre 115 Ft/hó8
Ha ezt választod, akkor csak a tartozásod 5%-át vonják le a folyószámládról. Ez így még szabályos, és ez a legjobb a banknak. A tartozásod 95%-a marad felhasznált hitelkeretként nyilvántartva (nem tudod újra elkölteni a következő hónapban), és elkezdik számolni rá a hitelkamatot.

(#5479) axioma válasza vnorbi (#5474) üzenetére


axioma
veterán

Automatikus torlesztessel vigyazni, hogy mire vonatkozik, a kotelezo torlesztore (otp tudom hogy ezzel nyomult regen, most nem ismerem a kondilistat), vagy a teljes tartozasra? Elobbivel pont jol meg tud szivatni.
Ja es otp triggerrel tolja fel az elso kartya eves dijat, ha "elegge" lehasznalod a kartyat az elso honapban, hogy hitelkeret-tullepesbe is attoljon. Szanalmas...
(Nekem me'g regi hk van igy ad vissza MAK-ra, egyelore megtartom, de a gyerekek ingyen szamlait is elvisszuk mert mindig van valami hasfajas vele, es csak parosaval mehetunk intezni, nem tul baratsagos nyitvatartasi idoben.)

(#5480) axioma válasza Visormail (#5477) üzenetére


axioma
veterán

Hitelkartyaval SOHA nem veszunk fel penzt, a beteti kartyat nem zuzhatod be mellette! A kp-felvet azonnal esedekes tartozas, nem vonatkozik ra a turelmi ido!
[Kivetel: csinalsz Revolut kartyat es OTP - me'g? - nem veszi annak a feltolteset kp-felvetnek, akkor tokingyen revolut kartya + hitelkartya vasarlasra jo lehet.]
A hitelkartya mogott egy tok masik, hitelkartya-szamla van, nem a folyoszamladrol vennel fel penzt (sajna bar volt a piacon kombi termek, a Raiff-nak az okoskartyaja tudta, de bezuztak sajnos a lehetoseget is... a Raiff meg levedte ugyhogy most mas se csinalhatja, pedig az egy ertelmes innovacio volt, valamikor "Koszonjuk Emese" elott nem sokkal...)

[ Szerkesztve ]

(#5481) Visormail válasza vnorbi (#5478) üzenetére


Visormail
addikt

Ahh, ezt tényleg jó nyakatekert, akkor hagyom az egészet, nagyon kösz a leírást, meg a többieknek is. axioma :R

Viszont ezt a kedvezményprogramot érdemes lehet aktíválni? Mert ott azt írják, hogy betéti kártyával is működik. Mivel jelenleg nincs otp direkt előfizetésem, a teljes boltlistát sem engedi megnézni mert előbb be kellene jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5482) vnorbi válasza Visormail (#5481) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A kedvezményprogram valóban működik betéti kártyával is. Ez egyénre szabott, és kell hozzá OTPdirekt szerződés (ennek lehet havi díja a számlacsomagodtól függően), hogy tudd aktiválni a kedvezményeket.

Jelenleg nálam ezek érhetőek el:

Pizza Forte
2% kedvezmény minden vásárlás után.

Buddha Original Wok Bar
10% kedvezmény minden fizetés után.

Office Depot
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Konzolvilág
2% kedvezmény minden vásárlás után.

Notebook.hu
2% kedvezmény minden vásárlás után.

Piktor Festék
4% kedvezmény minden 9.000 Ft feletti vásárlás után.

Római Fogászat
20% kedvezmény minden fizetés után.

Sport8 Fitnesz
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Goodwill Pharma
5% kedvezmény minden vásárlás után.

SmartFit
10% kedvezmény minden vásárlás után.

Líra
3% kedvezmény minden vásárlás után.

Játéksziget
10% kedvezmény minden vásárlás után.

MOL
2% kedvezmény minden 12.000 Ft feletti vásárlás után.

Praktiker
2% kedvezmény minden vásárlás után.

Kika
13% kedvezmény 50.000 Ft feletti vásárlás esetén csak keddi napokon, havonta egy vásárlásra.

Dental Network
5% kedvezmény minden fizetés után.

Aesthetica
3% kedvezmény minden fizetés után.

Med-Aesthetica
3% kedvezmény minden fizetés után.

Scholl
2% kedvezmény minden 25.000 Ft feletti vásárlás után.

Sebastiano
2% kedvezmény minden vásárlás után.

Ultimate Electric Bike
10% kedvezmény minden vásárlás után.

Felicity Bababolt
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Book24
3% kedvezmény minden vásárlás után.

Thália Színház
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Pesti Magyar Színház
10% kedvezmény minden vásárlás után.

Minipolisz
5% kedvezmény minden fizetés után.

József Attila Színház
10% kedvezmény minden vásárlás után.

OTP Travel
2% kedvezmény minden vásárlás után.

Badass Coffee & Donut
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Játékfarm
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Orion Molecz Fény
3% kedvezmény minden vásárlás után.

Veritas Borkereskedés
10% kedvezmény minden vásárlás után.

Six Inn Hotel Budapest
5% kedvezmény minden fizetés után.

Szallasguru.hu
10% kedvezmény a bankkártyás ajánlatokra.

Elter Világítás
5% kedvezmény minden vásárlás után.

H2O Bár és Szabadidőközpont
5% kedvezmény minden sportszolgáltatás árából.

Zöld Pont Vadász és Íjászbolt
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Aranykor Wellness és Termálfürdő
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Tiszaújvárosi Gyógy- és Strandfürdő
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Kanizsa Kerékpárcentrum
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Trec Nutrition
5% kedvezmény minden webshop vásárlás után.

Ófalu Gyógyszertár
2% kedvezmény minden vásárlás után.

1861 Kesztyűmanufaktúra
10% kedvezmény minden vásárlás után.

Sunset Divatház
1.000 Ft kedvezmény minden 20.000 Ft feletti vásárlás után.

Bizánc Cipő
5.000 forintonként 250 Ft kedvezmény minden vásárlás után.

Smaragd Ékszer Szalon
500 Ft kedvezmény 10.000 Ft feletti vásárlás után.

La Gamba Cipőbolt
3% kedvezmény minden 10.000 Ft feletti vásárlás után.

Mayo Chix
3% kedvezmény minden 10.000 Ft feletti vásárlás után.

Siesta Cipő
5% kedvezmény minden 30.000 Ft feletti vásárlás után.

Rieker Cipő
5% kedvezmény minden 30.000 Ft feletti vásárlás után.

Szamos Cipő
5% kedvezmény minden 30.000 Ft feletti vásárlás után.

Trend Cipő
5% kedvezmény minden 30.000 Ft feletti vásárlás után.

Fantázia Üzletház
5% kedvezmény minden 10.000 Ft feletti vásárlás után.

Szigetvári Gyógyfürdő és Hotel Kumilla
5% kedvezmény minden fizetés után.

Hajdúnánási Gyógyfürdő
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Stefán Ételbár
5% kedvezmény minden fogyasztás után.

Fekete Gólya Étterem
5% kedvezmény minden 10.000 Ft feletti fizetés után.

Görömbei Cukrászda
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Két Testvér Pizzéria
5% kedvezmény minden fizetés után.

Spaletta Étterem és Sörház
5% kedvezmény minden fizetés után.

Csipet Pasta
10.000 forintonként 500 Ft kedvezmény minden vásárlás után.

Barátok Asztala Étterem
5% kedvezmény minden fizetés után.

Pizza Gábor
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Oxigén Étterem
5% kedvezmény minden fizetés után.

Diófa Vendéglő
5% kedvezmény minden fizetés után.

Centrum Étterem és Kávézó
3% kedvezmény minden 1.000 Ft feletti fizetés után.

Nádor Étterem
5% kedvezmény minden fizetés után.

Castellum Hotel Mikszáth Étterem
5% kedvezmény minden 2.000 Ft feletti fizetés után.

Széchenyi Nyomtatvány Üzletház
10% kedvezmény minden vásárlás után.

SzivNet Virágküldő Szolgálat
15% kedvezmény minden vásárlás után.

Lumenet
3% kedvezmény minden vásárlás után.

Szélvédő Javítás
5% kedvezmény 10.000 Ft feletti fizetés esetén.

Magyar Autóklub
20% kedvezmény a vezetéstechnikai tréningek árából.

Dósafa Bútor
5% kedvezmény minden 10.000 Ft feletti vásárlás után.

HeavenRugs Szőnyegáruház
3% kedvezmény minden vásárlás után.

PG Color Festéküzlet
5% kedvezmény minden vásárlás után.

EU-Solar
90% kedvezmény napelemes rendszer tervezésére.

Buki Csemege
5% kedvezmény minden 5.000 Ft feletti vásárlás után.

Hotel Atlantis
5% kedvezmény minden vásárlás után.

Göcsej Palatinus Panzió és Étterem
5% kedvezmény minden 3.000 Ft feletti fizetés után.

Park Hotel Ambrózia
5% kedvezmény minden 20.000 Ft feletti fizetés után.

Hotel Aurum Family
5% kedvezmény minden 20.000 Ft feletti fizetés után.

Munkácsy Hotel
5.000 forintonként 300 Ft kedvezmény minden fizetés után.

Hotel Aurum
5% kedvezmény minden 20.000 Ft feletti fizetés után.

Castellum Hotel Hollókő
5% kedvezmény a szállásdíjból.

Hotel Makár Sport & Wellness
3% kedvezmény minden 5.000 Ft feletti vásárlás esetén.

Hotel Azúr
5% kedvezmény minden fizetés után.

(#5483) Visormail válasza vnorbi (#5482) üzenetére


Visormail
addikt

Hogyhogy egyénre szabott?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5484) vnorbi válasza Visormail (#5483) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A boltok valószínűleg azonosak mindenkinek, de a kedvezmény mértéke változó lehet a korábbi vásárlási szokások függvényében (amit ugye figyelnek).

Ha jól emlékszem, amikor a Tesco még köztük volt, akkor tök változó volt, hogy kinek mekkora költésre mekkora kedvezményt adtak (nem százalékos volt, hanem adott vásárlás fölött fix összeg). Talán az új vásárlók nagyobb kedvezményt kaptak, azok meg havonta egyre kisebbet, akik már régebben benne voltak a programban, mint ahogy most a ClubCarddal is csinálják (egyre nagyobb vásárlásokat várnak el az extra visszatérítés pontokhoz).

[ Szerkesztve ]

(#5485) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Én most kezdtem el rendszeresebben használni az otp kártyámat érintősen fizetni, de csak apróbb dolgokra, mert boltban dolgozok, és nem lehet nálunk kp. Tehát max 1-2-3 e ft fizetések, de legtöbbször pár 100. Ma csak lestem hogy 13e ft leugrott a kártyámról, és nem tudtam hova, nem költöttem csak kb 3e ft-ot. Nagynehezen a fiókomban rábukkantam erre:

Ez mi a franc? Csak úgy 13e ft? Nem hiszem el. Az a másik hogy erről semmi értesítőt nem kaptam, azt se tudja az ember mi van. Na azt hiszem holnapután szabad vagyok, és megyek az otp-be, fiókot megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#5486) vnorbi válasza bzs73 (#5485) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha nem tudod azonosítani a költést, akkor minél előbb jelezni kell a banknak (lehetőleg még a lekönyvelés előtt). Ők tudnak részletesebb adatokat mondani, és ha még úgy sem ismersz rá, akkor elvileg meg tudják fogni. Ha visszaéltek a kártyád adataival, akkor számíts rá, hogy kártyacsere lesz, és 1-2 hétig kártya nélkül maradsz.

(#5487) bzs73 válasza vnorbi (#5486) üzenetére


bzs73
őstag

Ez nem visszaélés, ezt a bank csinálta. Ott a képen hogy időszak 2019.08 05-től 2022.04 30-ig. Az előjegyzett kártyaforgalom a mai költésem, ami még nem került elkönyvelésre, csak levonásra.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#5488) vnorbi válasza bzs73 (#5487) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Tudtommal az ilyen zárolás valamilyen kártyás tranzakcióhoz tartozik (elő-authorizációs vásárlás), amikor pedig a bank saját magának vesz le valamit tőled, az nem itt látszik, hanem rögtön a számlatörténetben.

Már csak azért is valószínűtlen, hogy ez valami banki díj lenne, mert több éves időszak van benne megjelölve. Ilyet a bank nem csinál, nem fosztja meg magát az évenkénti díjemelés lehetőségétől.

(#5489) Oliverda válasza vnorbi (#5488) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez valami reptéri díj lehet, talán wizz air elsőbbségi beszállás, vagy valami hasonló a leírás alapján.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5490) viktorhu válasza Oliverda (#5489) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem bzs73-at állították sorba, hanem a pénzét.

(#5491) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy tegnap délután átutalást végeztem a paypal számlámra a netbankon keresztül. beírtam az adatokat, megerősítő sms-t is beírtam, éppen a tranzakciót dolgozta fel amikor hirtelen kiment elment a környékünkön az áram bő 20 percig minimum. Mire visszajött, felnéztem netbankra és a pénzt levonta meg 53 forint kezelési költséget.

Ha nem kaptam külön hibaüzenetet , akkor jó eséllyel átment a pénz? mert picit aggódom hogy az áramkimaradás bezavart

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#5492) dptrsk válasza Corleone33 (#5491) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha bekerült a számlatörténetbe, akkor banki oldalon minden rendben végigment.
Csak az áramszünet miatt te nem láttad a visszaigazolást, de a tranzakciótörténetben tudod ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#5493) mokus18 válasza dptrsk (#5471) üzenetére


mokus18
tag

Köszi

(#5494) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Prémium Plusz számlám van, a tegnapi nap kaptam egy ilyen terhelést:

OTPdirekt ÜZENETDÍJ
(74 DB SMS)
2019.08.01 -624 Ft

A díjszabás szerint viszont minden SMS ingyenes.

Akkor ez most mi?

Köszi,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#5495) vnorbi válasza _Petya_ (#5494) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az én értelmezésem szerint 50 darab SMS van ingyen. A maradék 24 ára pedig a 624 forint. Mondjuk nem jön ki a matek, mert ez 26 forintos üzenetdíjat jelent, de ilyen nincs a díjszabásban (mobil szolgáltatótól függően 24, 27, 29 és 37 forintos díjak vannak).

[ Szerkesztve ]

(#5496) _Petya_ válasza vnorbi (#5495) üzenetére


_Petya_
őstag

Azért ez komoly, hogy prémium csomag esetén az SMS díjakkal kell c*gánykodni. :(

És akkor ezek szerint a csodás MasterCard 3DSecure-hoz tartozó SMS-ekért is fizetek?

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#5497) Oliverda válasza _Petya_ (#5496) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5498) vnorbi válasza _Petya_ (#5496) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A 3DSecure-t nem tudom. Próbáltam kideríteni, de egyelőre nem találtam hirdetményt erről. Hogy érzed, ebben a 74 SMS-ben már azok is benne vannak? Én augusztus elején aktiváltam ezt a szolgáltatást, azóta még nem volt hónapzárás, de már volt 2 SMS kódos vásárlásom, úgyhogy legkésőbb szeptemberben kiderül (a számlacsomagomba nem tartozik ingyenes SMS, meg nem is kapok semmi másról, úgyhogy ha lesz terhelés, akkor azok a 3DSecure-hoz tartoznak majd).

Szerk:

@Oliverda: Köszi! Le van ez írva hirdetményben, vagy tapasztalatból mondod az ingyenességet?

[ Szerkesztve ]

(#5499) _Petya_ válasza vnorbi (#5498) üzenetére


_Petya_
őstag

Közben kicsit keresgéltem és nézzétek mit találtam: a román(!) OTP-nél már elérhető a Push notification a mobil app-ban, és nem kell az SMS-ekkel szenvedni:

[link]

SMS díjak hasonlóak, viszont 1 lej-ért (68 FT) egy hónapban korlátlan számú push-t küldenek:

[kép]

Vajon a magyar OTP mikor fog ide felnőni? :U

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#5500) szabogabor10 válasza _Petya_ (#5499) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az a vicc, hogy 3DSecure is már évek óta van a román OTP-nél. Mintha fontosabb lenne nekik a romániai részleg.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.