Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#5351) Oliverda válasza dptrsk (#5349) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem is Net volt, de ezek szerint tényleg mindenért is képes pénzt kérni az OTP.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5352) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Épp okosodok Simple témában (Apple Pay tetszett, viszont most Androidos telefonom van).
Ha jól értem, beregisztrálom az OTP-s Mastercard kártyám az appba, és utána használhatom. Nem kell top-up-olni, ugyan arról, a kártya mögött lévő számláról vonja le az összeget.
Másik, ami nekem fura, hogy elég feloldani a telefont (ujjlenyomat vagy PIN) és utána megy is a fizetés? Nem kell megnyitni a Simple appot (se előtte, sem akkor amikor érzékeli a terminált) azonosítás céljából?

Elsődleges kártyát lehet változtatni?
Van bármilyen költsége?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5353) MrPeekaboo válasza gzbotii (#5352) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Két fő dologra lehet használni az app-ot, az egyik az app-on belüli szolgáltatás vásárlás, a másik pedig az érintés nélküli fizetés. Az előbbihez bármilyen bank kártyáját lehet használni, viszont utóbbihoz csak OTP-set. A kártya beregisztrálása után még aktiválni kell az érintéses fizetést, ha használni szeretnéd. Egyszerre csak 1 kártyán lehet ilyen. Az app-ból nem szabad kilépni, mert ezután újra kell digitalizálni a korábban megtett kártyákat. Ez kvázi egy védelmi funkció. 10 fizetési tokent tölt le az app, amit offline is lehet használni, ezután netre van szükség az új tokenek letöltésére. Ha frissítés jön az app-ból, akkor érdemes felrakni, mert volt már olyan, hogy csak ezzel működött tovább az érintés nélküli funkció. Ekkor az app-ot is jó elindítani, mert néha újra el kell fogadni a kondíciókat. Párszor jártam úgy, hogy valahogy kijelentkeztetett az app, aztán a boltban nem tudtam emiatt fizetni... A fent említett funkciók ingyenesek, további bővebb infók a szolgáltatás honlapján.

(#5354) gzbotii válasza MrPeekaboo (#5353) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszi az infókat :R

Annyival kiegészíteném (vagy csak rosszul értelmeztem), hogy több kártyát is hozzá lehet adni érintésmentes (contactless) fizetéshez, csak ha nem az alapértelmezett kártyával szeretnék fizetni, akkor appban vásárlás előtt ki kell választani a kívánt kártyát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5355) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5356) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Nem igazán találtam infót erről, ha OTP Juniorról CIB Eco-ra váltok, annak milyen költsége van?

(#5357) dptrsk válasza Dinter (#5356) üzenetére


dptrsk
addikt

Akár díjmentes is lehet.
Alapvetően a régi számlán levő összeg új számlára juttatása a költség.

(#5358) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok! OTP-nél milyen költségekkel jár egy lakossági folyószámla megszüntetése?
mert tele van a net mindenféle rémhírekkel :Y
A K&H- hoz szeretnék átmenni.

[ Szerkesztve ]

(#5359) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Szeretném kérdezni a havi díjmentes kétszeri készpénz felvételnek,mikor van a fordulója?
Ha előző hónap 6-án vettem fel egyben,akkor e hónap 6-ig kell várnom vagy már most is ingyenesen vehetek fel az automatából?

(#5360) gzbotii válasza csaba1203 (#5359) üzenetére


gzbotii
veterán

Tudtommal a számlanyitás napja a forduló. De ha tévednék, majd kijavítanak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5361) Razor1 válasza csaba1203 (#5359) üzenetére


Razor1
aktív tag

naptári hónapra vonatkozik, azaz elsején

[ Szerkesztve ]

(#5362) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. elsején vettem fel atből 150ezret és levont 2ezer kp felvételi díjat. eddig sose vont le. van rá esély hogy visszakapom?

(#5363) dptrsk válasza -=Vacsek=- (#5362) üzenetére


dptrsk
addikt

Tegyél panaszt!

Akkor kiderül mi volt az oka, ha jogos a reklamáció visszakapd a pénzt.

(#5364) csaba1203 válasza Razor1 (#5361) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#5365) WiZARD


WiZARD
addikt

Ilyen elb*szott telemarketinges rendszerrel se találkoztam még mint az OTP-é.
Hívnak rejtett számról, felveszem, erre automata: az otp hívja önt, kérem tartsa a kezelő jelentkezéséig, és zene. lenyomtam, én nem várok rá.
Másnap is hívott, kinyomtam. Amikor péntek este 19:50kor hívott, akkor már eléggé felbosszantott, bekészítettem youtube-ra Mozartot, gondoltam na most megvárom, és beleszólok hogy "hívása fontos számomra" és benyomom Mozartot neki :DDD
1 percig szólt a zene, majd automata bemondta: minden kezelőnk foglalt, később újrahívjuk. :W WTF? Mintha nem ők hívtak volna eleve.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5366) rayoliviero


rayoliviero
veterán

80 Eurot utaltam Görögországba. Ezért mennyit fog levonni a kedvezményezettől?

(#5367) dptrsk válasza rayoliviero (#5366) üzenetére


dptrsk
addikt

Attól függ Görögországban milyen számlacsomagja van a címzettnek.

[ Szerkesztve ]

(#5368) rayoliviero válasza dptrsk (#5367) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszönöm.

(#5369) scream


scream
veterán

Hali!

Átvettük feleségemmel a hitelkártyáinkat (1 hitelszámla, hozzá 1 rendes és 1 társkártya) és ha jól gondolom, akkor ami most rajta van egyenleg az a két kártya díja (7e HUF), ugye? Feltételezem ezt is ki kell egyenlíteni mielőbb, hogy ne kerüljön rá plussz költség.

Pontosan mennyi idő van kiegyenlíteni többletköltség nélkül a ráterhelt egyenleget? Illetve olyan esetben hogyan kell eljárni, amikor tényleges terhelés nem történik, hanem csak zárolnak egy összeget rajta (usa-ban autóbérlés, szállás), azt is egyenlíteni kell, ha a zárolás feloldása nem történik meg a fordulóig?

(#5370) dptrsk válasza scream (#5369) üzenetére


dptrsk
addikt

kb. 30(+/-pár) naponta van kivonatkészítés, az abban szereplő tartozást kell kiegyenlítened.
minden hónap 10-15 között készül kivonat és 25-30 körülig kell befizetni a fennálló tartozást.

A foglalás az még nem könyvelt tételként fog megjelenni, azt addig nem kell visszafizetni amíg könyvelésre nem kerül vagy feloldják a zárolást.

(#5371) scream válasza dptrsk (#5370) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm!

És ha jól gondolom, akkor egy sima utalással tudom ezt rendezni, a hitelszámla számára. (feltételezem nem díjmentesen utalok, hiába az én nevemen van mind a két számla) Vagy esetleg itt is elérhető a kártyáról kártyára történő küldés? :F

(#5372) Fandango válasza scream (#5371) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam díjmentes a saját számlák közötti utalás.

(#5373) scream válasza Fandango (#5372) üzenetére


scream
veterán

Köszi, akkor utánakérdezek.

Azt hogyan tudom ellenőrizni, hogy könyvelésre került-e egy adott tétel vagy csak zárolva van a számlán?

Jelenleg ugye van az a 7ezer valamennyi, ami - gondolom - a két kártya díja, plusz feleségem napközben lefoglalt szállást vele (a társkártyával), amiről megint nincsen infó, hogy az zárolás vagy könyvelésre kerül, a tranzakciók között nem látszik egy bejegyzés sem. :F

(#5374) dptrsk válasza scream (#5373) üzenetére


dptrsk
addikt

A számlakivonaton látni fogod.

Netbankban, ha a számlatörténetben látszik TÉTELESEN, akkor lekönyvelt, ha csak a számla részletes adatainál a zárolt/előjegyzett soron van, akkor még nincs könyvelve

(#5375) mzso


mzso
veterán

Helló!

OTP-nél, hogyan, milyen számlacsomaggal lehet a legjobban kijönni egy olyan számlával amire nem megy fizetés pénz se sok, utalás, kártyahasználat imitt-amott leginkább ebay/aliexpress miatt. Ami kell az a webkártya, netbank. Lehetőleg minél kevesebb rejtett lehúzás (mint a "bankkártyák közötti utalás" opció a mostanival, ami a semmiért levon több mint 300 forintot), bankkártya díj, pénzfelvétel/utalás legombolás meg ilyenek.

Sajna az ilyen kalkulátorokból nem találkoztam olyannal ami a gyakorlatban is hasznos.

(#5376) dptrsk válasza mzso (#5375) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezen feltételekkel szerintem nem az OTP a te bankod...

Egy elérhető számla van, aminél a webkártya átvezetés 0/24 díjmentes, a te feltételeiddel
Bázis számla: 966(havi díj)+154(netbank, online utalással)+102(webkártya)

[ Szerkesztve ]

(#5377) mecsek20 válasza mzso (#5375) üzenetére


mecsek20
tag

Erre a Revolut a legalkalmasabb. Külön topicja van

(#5378) axioma válasza scream (#5371) üzenetére


axioma
veterán

A kartyadijat az otp bank akkor terheli, amikor legjobban megszivathat, nevezetesen kivarja az altala definialt idoszakban, hatha lemesz annyira az egyenleggel, hogy hitelkeret-tullepesi buntetesi tetelt oszthasson... ezert varhatoan, mivel nem fogod tulhasznalni, a fordulonapodon fogja beterhelni. Addig - nem veletlenul - nem is latod sehol!
(Lüke telefonos ugyfelszolgalatos be akarta meselni, hogy nem nezegetik ok hogy mikor jo terhelni... pechere en meg tisztaban vagyok a trigger fogalmaval.)

(#5379) vnorbi válasza axioma (#5378) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ez em olyan biztos. Szerintem inkább az van, hogy hó végére időzítenek, meg még át is csúsznak következő hó elejére, hátha addigra meg vagy annyira csúszva, hogy le tudjon vinni negatívba (már ha van ilyen szándék).

Nálam legalábbis mindig ilyenkor volt terhelés, és egyszer már volt olyan, hogy egy nem várt éves kártyadíj terhelése előtt kb 2 hétig olyan egyenlegem volt, ami alacsonyabb volt, mint a kártyadíj. De ugyanúgy kivárták a hó végét, a kártyát előre túlfizettem, beterhelték a kártyadíjat, amivel a hitelkeretet teljesen nullázták, a kártyadíj fennmaradó részét meg levették a túlfizetés egyenlegéből. Szerintem itt járt volna a túlhívásra büntetés, de megúsztam, nem számoltak fel semmi díjat.

(#5380) Fandango


Fandango
veterán

07.03-án utaltam pénzt a HK számlámra hogy csökkentsem a tartozást, de a mai napig nem jelent meg az egyenlegben az összeg jóváírás, a tételek között látszik az beérkező pénz. Viszont az utána következő költések természetesen csökkentették a még felhasználható egyenleget.
Nem értem, hogy most mivan, miért nem csökkent a tartozás?

(#5381) vnorbi válasza Fandango (#5380) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A tartozás csökkentésére a számlazárást követő 15 napban van lehetőség (a Türelmi időszakban). Ha azon kívül fizetsz be a számlára, azt túlfizetésként tartják nyilván (a számla részletes adatainál látszik), és majd a következő számlazáráskor írják jóvá a hitelszámla egyenlegén.

[ Szerkesztve ]

(#5382) Fandango válasza vnorbi (#5381) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi, ezt így nem tudtam pontosan. Nem a legjobb rendszer így, de olyan nagy problémát nem okoz.

(#5383) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.
Otp net számlacsomag (lakossági) estén továbbra is úgy a legolcsobb fél millió forint körüli készpénz felvétel ha idegen bank atm-jet használom?

BANZAII

(#5384) dptrsk válasza MaciG (#5383) üzenetére


dptrsk
addikt

A bankkártya hirdetmény és a számla hirdetmény rád vonatkozó eseteinek áttanulmányozása után kiderül.

Nagyon sok tényezőtől függ, hogy a hirdetmények mely pontja érvényes rád, amit nem osztottál meg.

(#5385) mzso válasza dptrsk (#5376) üzenetére


mzso
veterán

Jobb ajánlat? (Amivel azért országszerte vannak fiókok, ATM-ek)
Webkártya nyilván kell.

[ Szerkesztve ]

(#5386) dptrsk válasza mzso (#5385) üzenetére


dptrsk
addikt

Bankmonitoros CIB ECO 2 évig?
ha a 100ezer forint utaztatását államkincstárral vagy egyéb módon meg tudod oldani a feltételhez.

Erstenél van még webkártya, ha jól tudom.
Ha havi 35.000 forint kártyás vásárlást tudsz biztosítani, akkor
229/hó
~1500-1600 a webkártya/év

Nézd meg jobban a hirdetményeket, hogy melyik szimpatikusabb.

(#5387) csaba1203 válasza MaciG (#5383) üzenetére


csaba1203
addikt

Tegnap vettem fel 300000-et Erste automatából és 1200 ft-ot vont le.
Biztos olcsóbb lesz neked is,mint a saját automata.

(#5388) mzso válasza dptrsk (#5386) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet. Majd megnézem.

Az a baj, hogy én kínai apróságokra szoktam használni. Drágább dolgokra igen ritkán.

"Erstenél van még webkártya, ha jól tudom."
Azt mondják, hogy OTP, Erste, CIB, MKB.

(#5389) dptrsk válasza mzso (#5388) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha csak netes vásárlás a cél, én a lezárható gránitbankos kártyát is megnézném
digitális vagy sztár csomag.

(#5390) Fandango


Fandango
veterán

Ha egyenleg probléma miatt nem sikerült a csoportos beszedési megbízás, akkor azt megpróbálják pár nap múlva újra, vagy nekem kell átutalnom manuálisan?

(#5391) _Petya_ válasza Fandango (#5390) üzenetére


_Petya_
őstag

Ez a cégen múlik aki a beszedést indítja, őket kell megkérdezni, hogy fogják-e újra próbálni.

Pl az Uniqua régen mindig kétszer próbálta, de idéntől csak egyszer, ha nem sikerült akkor külön kell fizetni. Nekem a kocsi kötelező biztosítás éves díjával volt gond, a csoportos beszedés limitje fölé emelkedett az ára és ezért nem teljesült.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#5392) Fandango válasza _Petya_ (#5391) üzenetére


Fandango
veterán

OTP LTP beszedés lett volna, az egyik még belefért a keretbe, a másikat már nem tudta levonni.
Legfeljebb jövő héten beszaladok a fiókba, ha addig nem történik semmi.

(#5393) axioma válasza vnorbi (#5379) üzenetére


axioma
veterán

Ket azonos heten aktivalt amex (ma bonusz) kartyanal neztuk, hogy ezt jatszottak el (egyikre elobb terhelt plusz bunti, pedig 2 nap mulva meg mindig zaras elott egy hettel rajottunk hogy ra kell fizetni de addigra terheltek, a masikat az idoszak utolso napjan). Ha tisztessegesek lennenek, fix nap lenne meghatarozva az elso kartyadij terhelesere (tobb eves dij mar nincs mert mindig megvan hasznalatbol a mentesseg, ld. MAK). De nem elore, aktivalaskor, es nem is utolag, elso fordulonapkor, hanem random amelyik nap akarjak akkor terhelik (ez van a kartyaszabalyzatban), es "eszrevettek" a szerencses napot, mily veletlen...

(#5394) vnorbi válasza axioma (#5393) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hát jó, akkor nekem volt szerencsém, hogy nem csaptak le rám, amikor lett volna lehetőség.

Ez amúgy az amex és bónusz közti váltás miatti extra évközi kártyadíj-terheléskor volt. De akkor komoly káosz volt náluk, 3 hónapnyi időarányos kártyadíjat kellett volna visszakapnom, de végül 8-9 hónapnyit adtak három tételben (az új kártya díját eleve nem teljes évre terhelték, az amex leadásakor is jött vissza kártyadíj és az éves kártyadíj-visszatérítéskor teljes összeget adtak, pedig abból már korábban visszaadtak 3 hónapot a kártya leadásakor).

[ Szerkesztve ]

(#5395) gzbotii


gzbotii
veterán

Nektek megy a Simple contactless fizetés? Tegnap is és ma is token letöltése fogadott a csippanas után, és nem ment végbe a tranzakció. App újraindítása és kártya kiválasztása sem segített. Aktív 4G kapcsolat volt végig.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5396) gzbotii válasza gzbotii (#5395) üzenetére


gzbotii
veterán

Úgy néz ki, azt a bizonyos kártyát érinti (ami elsődlegesnek van beállítva), egy másik regisztrált kártyával működik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5397) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Ha icsekk alkalmazásból fizetnék be 2 csekket kb 90000 ft értékben,akkor mennyit fognak levonni vagy vonnak-e le egyáltalán tőlem?

(#5398) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Az OTP valamiért Visa cserekártyát küldött. Emiatt lehet reklamálni, kérhetek MasterCardot? Nem nagyon szeretnék duplán váltani külföldön (a Visa dollár alapú).

(#5399) dptrsk válasza Brandynew (#5398) üzenetére


dptrsk
addikt

Tájékoztattak előre, hogy a lejáró kártyád helyett VISA lesz küldve.
EUR költés esetén szerintem nem USD alapú a Visa sem egy ideje.

(#5400) csako válasza csaba1203 (#5397) üzenetére


csako
veterán

Az iCsekk-ben csak bankkártyával lehet fizetni, nem? Szerencsére bankkártyás fizetésért tőlünk nem vonnak le pluszt.

Szerk.: Legalábbis én még nem láttam olyat.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.