Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) Popes válasza Joe109 (#24747) üzenetére


Popes
őstag

Akkor passz, most újra kipróbáltam és nálam rákérdez mikor indítom az operát.

Deus ex machina

(#24752) Joey89


Joey89
tag

Sziasztok.

Két kérdésem lenne: hogy tudom a könyvjelzőket importálni az új operámba?
Másik: az mennyire normális, hogy 6-8 ablaknál vagy többnél úgy belassul, hogy minden akad rajta, youtube, az összes lap, az egér is be-beakad. (tudom hogy zabálja a memóriát, de egy elég komoly vas van alatta)
Még egy: nem játssza le az oldalakon a beépített videókat... Az is mitől lehet?

Nem akarok megválni tőle, de ha ennyire probléma van vele, akkor kukázom, most is szaggatt a zene, miközben írok :((( :(((

(#24753) AtHoS válasza Joey89 (#24752) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ALT+P -> Böngésző menürész -> Alapértelmezett böngésző résznél van egy Importáló gomb

Valami nálad nem kóser. most pl. 19 fül és nem szaggat nálam.

Videós részhez lehet a flash problémázik nálad. Ajánlom a pepper flash verziót [link] használni az Opera-hoz. Dobd le az összes flasht és rakd fel a peppert, ill. ha használsz FF-et vagy régi Opera-t, akkor ahhoz szintén kell majd flash, mert a peppert nem eszik meg. Chrome és IE "beépítve" használ flasht, azokhoz nem kell külön telepíteni.

A fentebbi útvonal alján kapcsold be a Haladó beállításokat és engedélyezd a hardveres gyorsítást.

Illetőleg a konami kód-ot [link] is használd, ha látni akarod az extra beállításokat is.

read-only mode on the forum

(#24754) Joey89 válasza AtHoS (#24753) üzenetére


Joey89
tag

Megnéztem amit írtál, de ott nem tudom importálni (ezt a fájlt mentettem le az előző operámból: bookmarks. bak) csak html fájlból enged importálni.

Az akadás meg elképesztő pedig egy I5-ös proci +12Gb ram van a gépben, de a laptopomon is akad, ha több van megnyitva egyszerre, plusz a töltési idő is alaposan megnövekszik.

Amit linkeltél kipróbálom, köszi :)

(#24755) AtHoS válasza Joey89 (#24754) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja, hogy nincs telepítve nálad a 12.x. rakd fel, tedd be a bookmark.bak fájlt, de bookmark.adr néven a profil mappába, mivel ezt kellett volna elrakni (a bak az backup fájl, reméljük minden benne van, amire szükséged lenne) és utána nézd meg ismét az import lehetőségét. A lenyíló menüben ott kell lennie az O12.x-nek választhatóan

Amúgy nálam a bezáráskor megnyitott fülek újranyitásával indít. Ilyenkor 100%-ra pörgeti a procit, de ha betöltött, akkor visszaesik a procihasználat szinte 0-ra. Ez a kialakítás már kihasználja a több mag adta erőforrásokat. A régi Opera csak 1 magot tudott kezelni.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24756) Joey89 válasza AtHoS (#24755) üzenetére


Joey89
tag

12.x ? ez a verzó szám?

Verzió: 28.0.1750.48 - Az Opera naprakész
Frissítési csatorna: Stable
Rendszer: Windows 8.1 64-bit (WoW64)

a legújabb van felrakva, vagy ez valami mást jelöl?

Az újranyitás jól megy, gyors is, utána akad, viszont most 7 van megynitva, így semmi probléma nincs vele, gyors és stabil, akkor mégiscsak a fülek száma lehet a sok nálam.

(#24757) AtHoS válasza Joey89 (#24756) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A régi presto motoros 12-es Opera-ból akarod a könyvjelzőket átvenni nemde?

read-only mode on the forum

(#24758) dqdb válasza AtHoS (#24757) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Én nem emlékszem arra, hogy az Opera 12 létrehozott volna Bookmarks.bak fájlt, de az új Opera garantáltan készít ilyen nevű fájlt a Bookmarks fájl mentésekor (a régit nevezi át erre, hogy probléma esetén meglegyen az eggyel korábbi változat).

Joey: 7 fül nevetségesen kevés ennyi memória és ilyen processzor mellett. 50+ nyitott fül mellett sem akadozik (ha így tenne, nem használnám), nálad lesz valami egyedi probléma (hibás extension, egyéb telepített szoftverrel akad össze). Kapcsold be először a fejlesztői eszközöket az Opera menüben, azután a saját feladatkezelőjében nézd meg, melyik fül vagy bővítmény eszi a CPU-t.

AtHoS: Amúgy nálam a bezáráskor megnyitott fülek újranyitásával indít. Ilyenkor 100%-ra pörgeti a procit, de ha betöltött, akkor visszaesik a procihasználat szinte 0-ra.
Lazy loading, és csak az a fül töltődik vissza, amelyikre kattintasz, a többi nem foglal sem memóriát, sem CPU-t az első aktiválásáig. Vagy extended lazy loading, és egyetlen szálon, a teljesítményre ügyelve szépen sorban tölti vissza a füleket a háttérben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24759) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

A Gyorshívó bélyeg képeiről lenne szó, vagyis pontosabban azok módosításáról a legújabb Operában.

Nagyjából vissza kerestem, láttam régebben is volt már téma, de azt nem, hogy ezt a megoldást próbálta e már más is: Link

Nálam tökéletesen működik, be is állítottam a tetsző képeket, csekély photoshop tudásomat elővéve :D

Bemásolom a leírást ide:

"Guys it's already possible and it's easy.

thumbnails.db is the database file that stores the Speed Dial thumbnails in your profile folder (to find he location of that folder select About Opera from the main menu), you can edit this file. It's easy using this utility called SqliteBrowser, download here: http://sqlitebrowser.org

1. Close Opera.
2. In the SqliteBrowser select Open Database and browse to your profile folder to open thumbnails.db
3. Switch to the tab "Browse data" and choose the table "thumbnails" from the drop-down. You'll see a long list with all your Speed Dial items.
4. The column image_data is the one you need to edit, double-click where it says (BLOB) in the item you want to edit. That screen will show the current thumbnail.
5. Click Import, in the dialog change the type of files you're browsing from Text files (.txt) to Image or All files (or type *.png in the file name field and press Enter) and select a .PNG image (preferred size of 230x170 px) to replace the current one.
6. Ok. Make the modifications you want in any other entries, then press Write Changes in the program's main toolbar.

You successfully customized your Speed Dial thumbnails."

[ Szerkesztve ]

(#24760) AtHoS válasza dqdb (#24758) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát, ha a bookmarks.bak 15+ -os Opera-ból van, akkor sima copy-paste elegendő a profil mappába, persze nem bak kiterjesztéssel és nem is kell importálgatni

Amúgy ami nálam van indításkor, az melyik eset lehet? Mivel az i5 mind a 4 magját maxra pörgeti, így az extended lazy loading-ra szavaznék

read-only mode on the forum

(#24761) dqdb válasza AtHoS (#24760) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Alapértelmezett beállításokkal mindent fület visszatölt induláskor, ez van nálad.

A lazy session loading neve ma már Delay loading of background tabs, az advanced settings bekapcsolása után jelenik meg a beállításoknál (ezt az első feltűnése óta használom). Az extended lazy session loading az opera://flags oldalon kapcsolható be (én nem használom).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24762) AtHoS válasza dqdb (#24761) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Áhá, ezért éreztem kis hézagot az erőben :DDD

Szóval ez lenne a kérdéses beállítás: "Háttérfülek betöltésének késleltetése"

Megnézem magamnak ezt az extended lazy session loading-ot

read-only mode on the forum

(#24763) Joey89 válasza AtHoS (#24757) üzenetére


Joey89
tag

Azt nem tudom, a régi gépemen is a legújabb volt fent, most is a legújabbat töltöttem le?
vagy nem arra gondolsz?

(#24764) AtHoS válasza Joey89 (#24763) üzenetére


AtHoS
nagyúr

De, de arra, csak megtévedtem, mikor az "új operámba" kifejezést használtad. Egyből arra asszociáltam, hogy a régi Opera az a 12.x volt nálad :B

read-only mode on the forum

(#24765) utas666


utas666
tag

Egy pillanatra gyengélkedtek ma az Opera szerverei?
Dragonfly-t akartam indítani és https://dragonfly.opera.com/app/ nem elérhető volt a válasz, aztán nyitottam a webes oldalt, meg pingeltem és ott is akadozott, aztán meg is javult. Lehet, hogy csak olyan sima internet dolog...

De hogy akkor egy lényegi kérdést is feltegyek: a Dragonfly el tud indul a háttér szerverek nélkül is és ha igen akkor hol kell beállítani?

(#24766) dqdb válasza utas666 (#24765) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az opera:config#DeveloperTools|DeveloperToolsURL címen tudod módosítani a Dragonfly szerver címét (online töltődik be, mindenképpen kell neki szerver), de szerencsére open source a komponens, szóval ha az elérhetősége aggaszt, akkor fordíts magadnak belőle sajátot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24767) AtHoS válasza AtHoS (#24762) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kicsit el voltam havazva, de közben megtapasztaltam, hogy picit pikk-pakkabb a Opera kezelése, mióta bekapcsoltam az extended lazy session loading-ot

read-only mode on the forum

(#24768) LonGleY


LonGleY
veterán

Az Opera konfigjából (AppData/Roaming) ugye törölhetők a kiegészítők régebbi verziói?

(#24769) dqdb válasza LonGleY (#24768) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Amelyik változatra nem hivatkozik a Preferences fájl, azt nyugodtan törölheted.

#24770: ez engem is meglehetősen meglepett, eléggé idegesítő hiba. Azt hozzá kell, tenni, még sosem jutott eszembe belenézni ezekbe a mappákba, igaz egyetlen nem saját/developer állapotú bővítményt használok (és a keletkező szemét kitakarításáról az Opera profilösszeomlása többször gondoskodott az utóbbi időben :U ).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24770) LonGleY válasza dqdb (#24769) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért eléggé elba.tt, hogy nem képesek magukat takarítani.

Szerintem kipróbálom egy kis brute force-al: törlöm a nem kellőeket és meglátjuk, működik-e. :]

[ Szerkesztve ]

(#24771) LonGleY válasza LonGleY (#24770) üzenetére


LonGleY
veterán

Úgy tűnik, mind jó. Mindegyikből töröltem a régebbi verziókat. Tnx!

# Nekem sem volt eddig lényeges, de ha már egyszer adatot mentek a gépemről, szeretem letisztázni a dolgokat. A tempek, előzmények, nemkellő sütik törlése után szembetűnő volt a 100+ MB, mint profilmentés.

[ Szerkesztve ]

(#24772) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Tapasztal valaki rajtam kívül rövidebb akadásokat, esetleg lassabb böngészést? Elég gyakran olyan mintha a "program nem válaszol"-na, főleg ha hivatkozásokat nyitok meg. Ha egyedi probléma mit próbáljak meg? A legfrissebb stabil verzió van fent, Windows 8.1-en.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#24773) cirkus


cirkus
aktív tag

Mindig mikor egy oldalon rákattintok valamire 2x egymás után mindig valami hülye hirdetést nyit meg ahelyett amit kellene az opera. Már nagyon idegesít. Mitől van ez hogy lehet orvosolni.

(#24774) LonGleY válasza cirkus (#24773) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez kérdés volt?

Milyen böngésző-kiegészítőid vannak? Van valami ismeretlen? Ha nincs, akkor esetleg egy profiltörlést eszközölj, meg némi vírusirtást a gépen!

(#24775) cirkus válasza LonGleY (#24774) üzenetére


cirkus
aktív tag

Egyedül valami Radio Canyon bővítmény volt. Eltávolítottam. Profil törlést hogy ?

(#24776) junkhead


junkhead
aktív tag

Hello
az új Operát használom kb. 1,5 éve, jelenleg a 28.0 verzió fut
sokáig rendben is volt de az utóbbi napokban/hetekben rettenetesen lelalassult a gépem, a fizikai memória induláskor sokáig 100% körül van, utána is alig esik vissza, böngészni lehetetlen, ráadásul kiírja silverlight plugin összeomlott...feladatkezelő szerint az Opera falja fel a fizikai memóriát
a probléma igazán induláskor az első 5-10 percben jelentkezik, utána működik a böngésző a memória 46% körül van
tegnap már az scvhost exet újraktam azóta az nem zabálja a memóriát

mit csináljak, érdekes explorererrel nem tapasztalom a lassulást

AMD dual core+3800 2 GB RAM win7 ultimate 64 bit-em van

köszi a segítséget :W

[ Szerkesztve ]

(#24777) AtHoS válasza junkhead (#24776) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"2 GB RAM win7 ultimate 64 bit"

Ehhez a kialakításhoz "őszintén gratulálok"

"a fizikai memória induláskor sokáig 100% körül van..."
"a probléma igazán induláskor az első 5-10 percben jelentkezik"

Ilyen esetben ez nem böngésző specifikus lesz, hanem az előbbi gratulációhoz tartozó mellékhatás

A win induláskor lefuttat jó pár beépített szolgáltatást, ami az svchost-on keresztül végzi el a műveletet (indexelés, winupdate, stb...) emiatt használ ilyenkor sok memóriát. Várd meg míg végez és utána használd a gépet -> vagy kis ráfordítással bővítsd a memót és talán lesz is értelme a 64bit-es rendszernek (az Ultimate verzióra így sem tudom miért van szükséged 2 GB memó mellett, de az eddigi tapasztalataim alapján /ne vedd magadra, nem rád írom/ aki warezol az ezt rakja fel, mert hát ez a legfullosabb, de közben a legtöbb erőforrást is ez a verzió használja. Otthonra a Home Premium verzió bőven elegendő, 2 GB RAM mellé pedig főleg, bár oda valami mókolt thinPC és társai verziót dobnék megbízható forrásból)

read-only mode on the forum

(#24778) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Jelenleg naprakész 28.0.1750.51 verziós operát használok.
Olyan kérdésem lenne, hogy aminél megjelenik 12.17-es verziós operánál, fórumok, torrentoldalaknál a "kulcs", azaz a felhasználóinév jelszó megjegyzése, a 28-as operára ezt hogyan lehetne valamiféleképp ráeröltetni?
Köszönöm előre is! :R
pld.:

(#24779) junkhead válasza AtHoS (#24777) üzenetére


junkhead
aktív tag

ok, köszönöm.
Azért érdekes, hogy majd egy évig nem volt gond ugyanilyen hardverrel.....csak most lett az pár napja.
Mióta svchostot újraraktam és töröltem a silverlightot azóta sokkal jobb lett.A Silverlightra amúgy szükség van egyáltalán?, most nincs fent.
Igen tudom kevés a 2 GB RAM, ezt a thin pc-t megnézem
Még 1x :C

[ Szerkesztve ]

(#24780) LonGleY válasza bluobluo75 (#24778) üzenetére


LonGleY
veterán

LastPass

Eddig hol jártál?

[ Szerkesztve ]

(#24781) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#24778) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"aminél megjelenik 12.17-es verziós operánál, fórumok, torrentoldalaknál a "kulcs", azaz a felhasználóinév jelszó megjegyzése"
Semmi köze ehhez, csak azt jelzi, hogy az oldal HTTPS-en keresztül elérhető, és olyan értelemben "biztonságosnak" tekinthető, hogy nincs probléma a tanúsítványával sem.

Sk8erPeter

(#24782) Rimuru válasza Sk8erPeter (#24781) üzenetére


Rimuru
veterán

Ami ezen van kulcs arra gondolt.

Vigyázat, csalok!

(#24783) Sk8erPeter válasza Rimuru (#24782) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, hogy nagyon vasárnap van, de nem értem, miről beszélsz. :DDD A screenshotodon hol látható kulcs? Az eredeti hsz.-t meg lehet, hogy félreértettem, hogy milyen kulcsról beszél, ott igazából csak egy lakat látható, gondoltam hátha összekeverte.

Sk8erPeter

(#24784) Rimuru válasza Sk8erPeter (#24783) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem akartam új képet szerkeszteni ezért kerestem egy régit. :D A kolléga azt akarta mutatni hogy hol volt eredetileg a kulcs és hogy oda visszarakná. Tudod a jó öreg ctrl+enteres belépési mód. :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#24785) Sk8erPeter válasza Rimuru (#24784) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaaaa, értem, bocs, akkor totál félreértettem az eredeti kérdést. :DDD Hát akkor tényleg csak 3rd party jelszókezelők maradnak, és kész.

Sk8erPeter

(#24786) brd válasza bluobluo75 (#24778) üzenetére


brd
nagyúr

Az újban nincs kulcs. Olyan van, hogy alapból kitöltve vannak a mezők az eltárolt credentials-szal, és ha több van eltárolva, akkor a login mezőre kattintva választhatsz közülük. Vagy persze bővítmény, amivel bármi lehet, amit lehetővé tesz az API.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24787) kp78


kp78
addikt

Próbáltam keresni, de nem találtam választ, pedig gondolom tuti volt már téma. :U
Az új verziós Operánál (28) be lehet vhol állítani, hogy a címsor lenyitható legyen, mint a réginél.
A réginél ugyebár ezzel lehetett előhozni: opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddressfield
Ennél is van vmi trükk?
Előre is :R

(#24788) brd válasza kp78 (#24787) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos nincsen. Az Opera az átlag usernek készül, nekik pedig ez bonyolult képesség (gondolják a készítők...).

The only real valuable thing is intuition.

(#24789) kp78 válasza brd (#24788) üzenetére


kp78
addikt

:R
Akkor lehet, h ezért töröltem le, mikor ez az új verzió kijött? :F
Csak a régi 12.17-es már nem igazán szereti a gmail-t, meg pár egyéb oldalt. :(

(#24790) brd válasza kp78 (#24789) üzenetére


brd
nagyúr

Azt a pár egyéb oldalt nézd az újban, a régi, jól működőeket pedig a régiben. Én is ezt csinálom, még a menübe is raktam menüpontot a rosszul működő oldalakhoz, ill. linkekhez, hogy az újban nyissa meg a régi.

The only real valuable thing is intuition.

(#24791) bluobluo75 válasza LonGleY (#24780) üzenetére


bluobluo75
őstag

márciusban 300 órát dolgoztam, feszt túlórázom! Van még kérdésed?

(#24786) brd: Igen erre gondoltam, jó volt, mert elég volt csak arra nyomni 1× :K

[ Szerkesztve ]

(#24792) BullZeye


BullZeye
veterán

Firefoxot használok Desktopon, és Androidos telefonom van, amin szeretném használni kb 100 oldal bejelentkezési adatait.
Mivel a Firefox Sync nem szinkronizálja a jelszavakat, gondoltam kipróbálom, hogy Opera hogy viselkedik, de egyszerűen sehol sem találok opciót, hogy Firefoxból Operába rakjam a jelszavakat.

Van esetleg valami ingyenes (lastpass és egyéb ilyen programokat nem szeretném használni) módja, hogy Androidon tudjam használni valahogy a jelenleg Firefoxban levő jelszavakat és bejelentkezési adatokat?

(#24793) Rimuru válasza BullZeye (#24792) üzenetére


Rimuru
veterán

Állítsd be Firefox Sync-et normálisan, leszinkronizálja a jelszavakat is ha azt mondod neki.

Vigyázat, csalok!

(#24794) BullZeye válasza Rimuru (#24793) üzenetére


BullZeye
veterán

Desktopon azt használom, és 3 gép között megy is a szinkron rendesen, de Android alatt nincs opció a jelszavakhoz.

(#24795) dqdb válasza BullZeye (#24794) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera jelenleg nem szinkronizálja a jelszavakat, sem asztalon, sem mobilon.

Can I sync other data??

We are still working on a full synchronization solution. We’ve started with bookmarks, and additional data-synchronization options will be implemented in phases. Stay tuned, as we are working hard to release them soon.

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24796) Rimuru válasza BullZeye (#24794) üzenetére


Rimuru
veterán

Biztos vagy benne? Több verzióval ezelőtt se volt semmi problémám vele (azóta cseréltem jelszavakat és nem töltöttem fel cloudba).

Vigyázat, csalok!

(#24797) BullZeye válasza Rimuru (#24796) üzenetére


BullZeye
veterán

Oké, hogy szinkronizálja, de egyik oldalon sem tudom használni, így sok értelme nincs, nem tudom előhozni sehogy a user/pass boxnál. Még akkor sem jön elő a fhnév, ha elkezdem bepötyögni.

(#24798) Gyick


Gyick
őstag

Hi azt hol lehet beállitani hogy a videok amikhez adobe flash player kell automatikusan elinduljanak mint más böngészökben

(#24799) Cane


Cane
őstag

Hali!

Egész jó lett ez a böngésző, ez elmúlt évek alatt. Kérdésem az lenne, hogy

-Az előzmények törlését (vagy meg nem jegyzését) hol lehet beállítani, ugyanis a menüben nem sikerült megtalálnom.

-A könyvjelzők ikonját ki lehet-e tenni a keresősáv mellé kis ikonban?

Üdv, Cane

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24800) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! Egy telepítőmappát szeretnék https szerverről letölteni. Hogy lehet ezt megoldani? Böngészőben nem tudok egy mappát tartalommal együtt másolni, totalcommander meg "Local file name invalid" hibajelzéssel nem hajlandó kapcsolódni. Az opera tud esetleg ilyesmit?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.