Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Rimuru válasza BullZeye (#24797) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha használtad már valamikor a Firefoxban lévő jelszókezelőt akkor tudod hogy működik, na ezeket a jelszavakat is pont úgy kezelni (hogy máshogy kezelné?). Felhasználónévnél felajánlja a lehetséges értékeket, és utána kitölti a jelszó mezőt is.

Vigyázat, csalok!

(#24802) Cane válasza Cane (#24799) üzenetére


Cane
őstag

Az előzményes kérdés megoldódott a History On/Off plugin segítségével.

Viszont még a könyvjelzőt kellene valahogy kitenni kis ikonba a keresősáv mellé, mint pl. firefoxban. :F

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24803) Orlin


Orlin
addikt

Egész jó már a Vivaldi! :) :P
A gyorsasága is javult!És a gyorshívó képek is frissülnek már normálisan!Ami nekem az új Opera böngészőből hiányzik! :P

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24804) #27441408 válasza Orlin (#24803) üzenetére


#27441408
törölt tag

lesz androidra? és kb mikor?

(#24805) dqdb válasza #27441408 (#24804) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ha ez a jelenlegi állapotot tükrözi, akkor remélem, csak nagyon soká.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24806) Zoli133


Zoli133
őstag

[link] - Osloi desktop team elbocsátása vajon milyen kihatással lesz a jövőben a fejlesztésekre?

Nem tartom túl jó jelnek a jövőre nézve.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24807) dqdb válasza Zoli133 (#24806) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Rövid távon garantáltan rosszal, itt a Linuxra és a power userekkel való kapcsolatra gondolok elsősorban.

A desktop team blogon aktív Opera dolgozók közül szinte az összeset kirúgták (+ negyedikként a linkeden szereplő Daniel), ők voltak azok 1-2 lengyel fejlesztő mellett, akik tényleg sokszor válaszoltak a kérdésekre (még az O15-17 idejében is, amikor alapvetően a struccpolitika érvényesült a cég részéről), meghallgatták a kritikát, és várható fejlesztésekről is adtak infókat.

"Currently I am team lead for our Linux desktop browser."
Ezután lehet tippelni, mennyire lesz fókuszban a linuxos fejlesztés ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24808) Zoli133 válasza dqdb (#24807) üzenetére


Zoli133
őstag

Elég elkeserítőnek látszik a heylzet, Itt 70 alkalmazottat emlegetnek összesen.

Opera blogot amúgy olvastam, elég aktív volt az érintettek egy része ugye, nem tudom, kicist most elgondolkodtatott a váltáson, ha megérezni a fejlesztéseken ezt (és úgy néz ki érezni lehet majd), valószínű váltok... :(

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#24809) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Meg lehet azt oldani, hogy az új lapokat ne az aktív lap mellé, hanem a jobb szélső lap után nyissa? Illetve lehet-e hogy a bezárógombok ne a lapok fejlécében legyenek, hanem egy fix helyen legyen az aktív lapot bezáró gomb?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24810) dqdb válasza mr_ricsi (#24809) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Meg lehet azt oldani, hogy az új lapokat ne az aktív lap mellé, hanem a jobb szélső lap után nyissa?
[link]

Illetve lehet-e hogy a bezárógombok ne a lapok fejlécében legyenek, hanem egy fix helyen legyen az aktív lapot bezáró gomb?
Erre csak pótmegoldást lehetne nyújtani, mert a fülekről a bezáró gombot nem lehet eltüntetni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24811) lck


lck
senior tag

Hali !
Most hogy frissítettem 29-re, indításkor a gyorshívó csempék egy pillanatra "modern" kinézetben villantak fel, aztán átrajzolta a hagyományosra. Régebbi verziónál volt az a kis sarokban lévő átváltási lehetőség, de ez most nincs. Hol tudom átváltani hogy alapértelmezett a modern dial legyen ?

(#24813) dqdb válasza lck (#24812) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megszűnt, szerencsére rájöttek, hogy elhibázott az egész koncepció, és még azelőtt meggondolták magukat, hogy kötelezően és választhatatlan módon bevezették volna.

Most azt tudod tenni, hogy megnyitod az adott oldalt, és a címsor melletti piros szív ikonra kattintva a modern kinézetű képet választod ki hozzá, ami elvileg a gyorshívó képét is frissíti.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24814) lck válasza dqdb (#24813) üzenetére


lck
senior tag

Értem , csak érdekes hogy egy pillanatra bevillan. Szóval ott van az még benne. Persze más kérdés hogy az nekem jobban is tetszett.

(#24815) dqdb válasza lck (#24814) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ha lecseréled a bélyegképeket a részletezett módon, akkor alapvetően meglesz az óhajtott modern kinézet, nekem is így van beállítva. A különbség a 2 pixeles lekerekítés lesz a csempék sarkainál (tehát nem teljesen szögletes), és kicsi négyzetek helyett nagyobb téglalapokat kapsz:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24816) lck válasza dqdb (#24815) üzenetére


lck
senior tag

Ok tényleg - Köszi !

(#24817) #27441408 válasza dqdb (#24805) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi, úgy tudom még pc-re se mostanában lesz stabil állapotú dolog belőle.

(#24818) amadeus11


amadeus11
senior tag

Frissült a böngető! De tré a gyorshívó csempék alján lévő fehér sáv! ÁÁÁÁÁÁ ...:)

There is a star

(#24819) amadeus11 válasza amadeus11 (#24818) üzenetére


amadeus11
senior tag

Először is ronda és ízléstelen lett a gyorshívó! Megnyitás új lapon működik képeken, mindenhol, így az új lap parancs alig használható. SSD-m van, de indításkor beugranak a gyorshívók gagyisított képei aztán az eredeti.
Ez egyre rosszabb lesz. A szinkronizálás terén a legfontosabb a jelszavak szinkronizálása lenne, mivel nem hordozhatók, erre előállnak megnyitott lapok szinkronjával. Tényleg keresni kell másik alternatívát... Unom a hülyeségeiket, az egyre igénytelenebb kezelőfelületet. Ha most valaki kérdezne milyen böngészőt használjon, nem ajánlanám senkinek sem.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#24820) Orlin válasza amadeus11 (#24819) üzenetére


Orlin
addikt

(Vivaldi)
1-2 bővítményt használok,ha azok lennének rá már váltottam volna lehet...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24821) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Hogy lehet ezt a tré gagyi új verziós dizájnt visszaállítani vagy visszarakni az előző verziót? 3 oszlopban voltak eddig a lapok a gyorshívómban, dizájnos ikonnal, erre most 4 oszlop van és a +lap is megjelent. Szeretném vissza az előzőt, ez a betűtípus és a fehér sáv 5 éve is ciki lett volna.

Szerk:
Visszaraktam az előzőt, az új gyorshívó nevetségesen néz ki 2015-ben... Holnap írok nekik hogy ne vicceljenek!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24822) dqdb válasza Redneck (#24821) üzenetére


dqdb
Topikgazda

opera://flags/#experimental-start-page
Itt tudod letiltani, de már nem sokáig, mert hamarosan törölni fogják ezt a flaget. O30-ban még biztosan létezni fog, O31-ben valószínűleg már nem.

Régebbi verziót bármilyen böngészőből nem túl bölcs visszatenni a biztonsági javítások miatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24823) Redneck válasza dqdb (#24822) üzenetére


Redneck
veterán

Oké értem. Tehát az Operás csapatnak jobb ha másik böngészőre váltok. Ők tudják, 8 gépet kihúzhatnak a listájukról.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24824) Redneck


Redneck
veterán

Csúnyán felidegeltek. Egy rakás fos az Opera és nem tudom visszaállítani olyanra amilyen már nagyon rég megszokott volt. Gratulálok az analfabéta retardált fejlesztőknek hogy elk*rták a megszokott és gyors böngészésem.

Szerk:
A kódokról és az automatikus bejelentkezésekről nem is beszélve. Úgy látszik úgy döntöttek vihetik a többiek a piacot.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24825) mr_ricsi válasza dqdb (#24810) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a fülekről a bezáró gombot nem lehet eltüntetni."
Nem probléma, ha a fülek bezáró gombjai is megmaradnak.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24826) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Visszajött a régebbi, normális gyorshívóhoz hasonló dizájn. :D Tök jó.
Vajon egy verzióval ezután ismét fos, majd megint jó lesz? :DDD

(#24827) dqdb válasza FoxiestFox (#24826) üzenetére


dqdb
Topikgazda

#24821 #24826

Van sapka, nincs sapka :C

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24828) FoxiestFox válasza dqdb (#24827) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:D Kb. De én ennek most örülök, nem tetszett az a nézet, amiben látszott az oldalakból előnézet.

(#24829) #27441408 válasza Redneck (#24823) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én úgy tudom a statisztikai adatok őket igazolják, ergó a mezei usereknek teljesen megfelelő ez a böngésző.

(nekem sem tetszik és nem power user vagyok)

(#24830) Redneck válasza #27441408 (#24829) üzenetére


Redneck
veterán

Nem a böngészővel van a baj hanem a gyorshívó dizájnnal. Sok évvel ez előtti szintre állították vissza. Legalább a választás lehetőségét meghagyhatták volna.

Pár óra alatt lett statisztika hogy kinek mi tetszik? Engem nem kérdezett az Opera az új felületről...

Nálam most annyiban különbözik az előzőtől hogy van egy gusztustalan nagy fehér kerete a weblapoknak, alatta Times New Romannal az oldal neve. A szép lekerekített gyorshívó gombokból és a háttérbe olvadó szövegekből lett egy gagyi 10-15 évvel ez előtti valami.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24831) AtHoS válasza Redneck (#24830) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Saját képet nem is lehet hozzárendelni csak abból lehet választani, amit éppen felajánl?

read-only mode on the forum

(#24832) Bodz


Bodz
nagyúr

Csak engem boldogít ez egész nap? :(

(#24833) janihunk


janihunk
senior tag

Üdv a gyorshívoilat hogy tudnám szinkronizálni az androidos telómmal?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#24834) FoxiestFox válasza Bodz (#24832) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam sem megy.

(#24835) Redneck válasza AtHoS (#24831) üzenetére


Redneck
veterán

Saját képet lehet de gusztustalanok a gombok (az oldalak miniatűrjei) a feliratokkal.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24836) AtHoS válasza Redneck (#24835) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még mindig SQL adatbázis szerkesztővel megy vagy most már van valami trükk a saját képekhez, mert a mostani pirosszives menüben én nem igazán találkoztam ilyen lehetőséggel

read-only mode on the forum

(#24837) dqdb válasza AtHoS (#24836) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Trükközve lehet csak: valahogyan az oldal részévé teszed (ideiglenesen) a kívánt képet, és akkor az megjelenik a választható indexképek között (ha eléggé nagy a mérete).

Erre a következő egy lehetséges módszer:
1. feltöltöd a képet valahová
2. a könyvjelzőzött oldalra navigálsz
3. Ctrl+Shift+I > Elements fül > megkeresed a <head> taget > jobb klikk rajta > Edit as HTML
4. első gyerekként a <link href="kép címe" rel="icon"> sort hozzáadod a kódhoz, majd a szerkesztődoboz mellé kattintasz
5. ezután a szív ikonra kattintva a választható képek között megjelenik az ideiglenesen hozzáadott is

Lehet, hogy van már rá bővítmény is, mert az 1-4. pontokat lehet szépen automatizálni (persze ott feltöltés helyett data: címet érdemes használni).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24838) Orlin


Orlin
addikt

Ez a gyorshívó számomra így pont nem teljesíti amiért az Operát használtam régebben is.
Nem frissülnek az oldal képek és szerintem már nem is fognak... :O

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24839) amadeus11


amadeus11
senior tag

Nagy rá az esély, hogy év végére dobják az asztali projektet. Addigra lesz nekünk Vivaldi, ha nekik is lesz elég pénzük a fejlesztésre.

There is a star

(#24840) dqdb válasza amadeus11 (#24839) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Szerintem nem fogják, és annak ellenére nem fogják, hogy időnként láthatóan inkább nyűg nekik az asztali változat a mobil mellett. Egyre több felhasználónak van igénye a különböző rendszereken ugyanazt a platformot használni, és az egyik helyen felfüggesztett böngészést máshol folytatni a jól megszokott környezetét látva. A szinkronizálással kapcsolatos bénázásukkal is sok potenciális felhasználót vesztettek el, sokukat hosszabb távon is. Az asztali változat beszüntetésével a mobil részesedésük jelentősen visszaesne, és amíg olcsóbb finanszírozni az asztali fejlesztését, mint amennyi profitot elbuknának a hiányában, addig lesz asztali is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24841) #27441408 válasza amadeus11 (#24839) üzenetére


#27441408
törölt tag

Vivaldiról van valami friss hír?

(#24842) dqdb válasza #27441408 (#24841) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24843) zoli62


zoli62
addikt

Van már 32 bites linuxos verzió fejlesztői változatban. Azt meg lehet oldani,hogy standalone kiadásnál Dev változatot telepítek abba könyvtárba, ahol a Next van, ha előtte kitörlöm annak a programkönyvtárát, de a régebbi profilt tudom használni?

(#24844) Rimuru válasza zoli62 (#24843) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem teljesen értem a kérdésed. A next a bétát jelenti nem? az még nincs 32bitre csak a régi opera. Ha csak próbálgatni akarod tedd /opt-be vagy ha van futtatási fog akkor maradhat /home-on belül is. A régebbi profilból csak importálni tudsz (összeakadástól meg ne félj mert alapból máshol tárolja, plusz a devloper verzió megint csak külön profilt használ)

[ Módosította: Karma ]

Vigyázat, csalok!

(#24845) AtHoS válasza dqdb (#24837) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi a leírást :R

read-only mode on the forum

(#24846) t72killer válasza Zoli133 (#24806) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most olvasom a szomorú híreket, régen nagy operás voltam, épp mostanában gondolkoztam a visszatérésen, de ezt a vadkapitalizmust nem vagyok hajlandó támogatni. Illetve ha már igen, akkor marad a Chrome.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24847) Cyrin válasza t72killer (#24846) üzenetére


Cyrin
addikt

+1

(#24848) zoli62 válasza Rimuru (#24844) üzenetére


zoli62
addikt

Linuxon a dev verziót használom. A kérdés windowsos kiadásra vonatkozott. Meghagyom az Opera könyvtárban a profilt, kitörlök minden mást, és telepítem a hordozható fejlesztői verziót. Kérdésem, hogy tudja használni a régi profil beállításokat kiolvasva azokat a tároló mappából?

[ Szerkesztve ]

(#24849) Rimuru válasza zoli62 (#24848) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát sorry, azt hittem hogy Linuxról beszélsz ha már megemlítetted. :DDD Windowshoz nem értek.

Vigyázat, csalok!

(#24850) AtHoS válasza zoli62 (#24848) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A stabil, next és dev verzió más mappában tárolja a konfigurációs állományokat. Ha átnevezed a megfelelőre a next profilmappáját, akkor a dev-vel szépen fogod tudni használni.

Hordozható verzió esetében szerintem nem is kell nevezgetni, ha előtte a next is hordozható verzió volt

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.