Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) dqdb válasza #16820480 (#24300) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Működnek vele a keresési javaslatok is rendesen Opera alatt? Azért kérdezem, mert 2-3 főverzióval ezelőtt kísérleteztem hasonlóval, de a címsávba gépelés közben hiába futott folyamatosan a javaslatok lekérdezése, az ezt figyelő extension nem kapta meg a webRequest eseményeket ezekről a HTTP hívásokról.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24302) #16820480 válasza dqdb (#24301) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, nem igazán. De mondjuk ez eddig fel sem tűnt, mert amúgy is amikor keresek, akkor tudom, hogy pontosan mit keresek, és mire feljönne akármi értelme, addigra általában be is gépeltem.

(#24303) utas666 válasza dqdb (#24299) üzenetére


utas666
tag

Most frissítettem 25-ről 26-ra, néztem én is a Bing-et, mert 25-ben még volt. Eddig úgy rémlett, hogy a default_partner_content.json-ban lehet állítani. Ha jól látom, akkor ez a fájl kapott az elejére egy ellenőrző összeget (ott van valami base64 ami 25-ben még nem volt) és ha egy karakter is megváltozik benne, akkor eldobja az egészet és csak az opera.exe-be égetett Google marad.

[ Szerkesztve ]

(#24304) dqdb válasza utas666 (#24303) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Már Opera 15-ben is védték a default_partner_content.json fájlt, a hossza alapján valószínűleg egy 2048 bites RSA aláírás van ott a fájl elején Base64 kódolással. Többen a törlésével szabadítják fel maguknak a foglalt kereső-kulcsszavakat, és az opera.exe patchelésével ezután lecserélhető az alapértelmezett kereső.

Az opera.pak fájl volt eleinte "szabadon" módosítható, aztán egy idő után SHA1 hash alapú védelem került bele, de az könnyen kijátszható (legalábbis Opera 24-ben még így volt, azóta meguntam a folyamatos munkát vele minden verziókiadáskor).

Az igazi megoldás egy állandóan futó FSD filter lenne az opera.exe állandó patchelgetés helyett, amely a default_partner_content.json fájlt mindig nem létezőnek jelentené, ha opera.exe próbálná megnyitni, és az opera.exe megnyitásakor on-the-fly cserélné le a tartalmában az alapértelmezett keresőt az általad választottra. Mivel ez erőteljesen trójaiszerű viselkedés, így a vírusirtóval és egyéb HIPS védelmekkel meg kellene küzdeni az engedélyezéséhez, cserébe nem kellene minden verziókiadás után újra patchelni az opera.exe-t.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24305) daimonion


daimonion
senior tag

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy egy szinkronizálást mennyire nehéz leprogramozni ? Van olyan nehéz, hogy amióta átváltottak a webkit motorra nem lehet megoldani ? egy kicsit uncsi már ez a felirat az opera link oldalon
Köszönjük, hogy az Operát használja.
Nagy erőkkel dolgozunk azon, hogy még tovább fejlesszük a szinkronizálási funkciót, és még szorosabban integráljuk böngészőink következő generációjába.
Az alapoktól való építkezés eredményeként a program egyelőre nem szinkronizálható az Opera 14-es és újabb verzióival. Egyelőre.
Nemsokára szinkronizálhatja böngészőjét az Operával.
Köszönjük, hogy kitart mellettünk.

Azért az már elörehaladás, hogy lehet html fileokat importálni igaz erre is vagy egy évet kellett várni :(

(#24306) LonGleY válasza daimonion (#24305) üzenetére


LonGleY
veterán

A véleményem, hogy fölöslegesen flamelsz.

Te programoztál már szerveroldalt úgy, hogy az biztonságosan és világszinten szolgáljon ki legalább 3 különböző platformra írt programot? Abban az egy évben pedig benne van 2 teljes böngésző kialakítása úgy, hogy a további termékeiket is frissítgették. Azóta meg Linux-on is jelen vannak (azt nem számoltam harmadik termékként - de lássuk be, önmagát az sem fogja megírni). De hogy ettől a retek kiemeléstől nem lesz semmi előrébb, abban biztos lehetsz. A következő verzióban pedig már benne lesz, ahogy eddig is lehetett róla tudni - biztos bazi nehéz kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#24307) LonGleY válasza LonGleY (#24306) üzenetére


LonGleY
veterán

És akkor a Mac + iOS dolgokat nem is vettem számításba, mert nem tudom, mi folyik a sznob térfélen.

(#24308) dqdb válasza daimonion (#24305) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Saját magadnak összemókolni egy alapszintű szinkronizálást egy délutános munka. Egy atomstabil, több platformos, biztonságos darabot már nagyon nem egyszerű, már csak a unit tesztek megírása is emberévekben mérhető (hasraütésszerű érték, de inkább alábecsültem, mint fölé).

Van három desktop platform, mobilon a normál és a Coast verziók miatt is többféle, sokféle szinkronizálandó adat, amelyek közül a könyvjelzők csak egy tétel, használja több száz millió felhasználó, akik egyszerre több eszközön is aktívak, felhasználónként pár száz-pár ezer adatdarab, nos ezt nem lehet elkapkodni. Itt stabilitásra, biztonságra kell törekedni mind az adatvesztések elkerülésére (sokutas szinkronizálásnál ez mindig kulcsfontosságú), mind a tárolt adatok biztonságos megőrzésére, mind a DDoS és egyéb hackertámadások kivédésére, és egy kellően nagy infrastruktúrát kell kiépíteni már az induláshoz.

Szóval igen, töketlenkedés van, mert az első implementációjukat lényegében a bevezetés előtt visszavonták, és félmondatos nyilatkozatok alapján újrakezdhették a munkát. Okkal tették ezt, és hidd el, így volt a jobb, mint egy indulás után hamar összedőlő vagy állandóan omladozó rendszert kiadni.

Sok döntésért és hülyeségért lehet ekézni az Operát, ekézem őket én is eleget, de ez nem az a terület szerintem, ahol jogos.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24309) Orlin


Orlin
addikt

Van friss Dev 28.0.1738.0!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24310) daimonion válasza LonGleY (#24306) üzenetére


daimonion
senior tag

A következő verzióban pedig már benne lesz, ahogy eddig is lehetett róla tudni - biztos bazi nehéz kivárni.

Melyik következö verzióban ? újabb 15 hónap múlva ? Ébredj már fel ! Erröl beszélsz ? Hisz ez sem müködik a stabilban csak a HTML import.

(#24311) daimonion válasza dqdb (#24308) üzenetére


daimonion
senior tag

Amikor 15 hónappal ezelött vagy régebben átálltak a webkit motorra akkor is tudhatták a nehézségeket..Mégis olyan alapvetö hiányosságokkal jött ki a böngészö ami a tööbbiben ALAP ..Lehet védeni a mundér becsületét de akkor is szegénységi bizonyítvány..Azt ne mondja senki hogy nem lehetett volna használni a Goggle szinkronizálást vagy nem lehetett volna alapból belerakni egy HTML importot legalább.
Persze mindenki hülye aki nem esik hasra ettöl az INNOVATÍV SZUPER Korszakalkotó böngészötöl amelyben alapvetö dolgok hiányoznak még mindig..

(#24312) #16820480 válasza daimonion (#24311) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából csak azt nem értem, hogy ha ennyire nem jön be, akkor miért nem használsz mást? Kényszerítenek rá? Google szinkronra van szükséged? Bárcsak lenne ilyen böngésző! Ja, várjunk, ott a Chrome/Chromium.

(#24314) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A Dev-ben már nem lehet a gyorshívó miniatűrjeinek szélességét állítani?Mert ,ha mondjuk beteszek 15 oldalt a gyorshívóba akkor az alsó sorban az "ablakok pont nem látszanak teljesen.Tudom apróság,de zavar :D
Igazábol,ha a navigációs sáv csak pár mm-el lenne kissebb már az egész ablak látszana :P

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24315) spammer válasza Orlin (#24314) üzenetére


spammer
veterán

Eddig is lehetett, csak eldugták, mert azt hitték, hogy minden júzer fogyatékos, és hogy nehogy véletlenül el tudjanak állítani rajta valamit.

Ezt a kombót [link] üsd be neki, aztán a lap alján ott lesz a méretek beállítása. Előjön a "power user settings". :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24317) Orlin válasza spammer (#24315) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem nincs ott! :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24318) spammer válasza Orlin (#24317) üzenetére


spammer
veterán

Milyen verzió fut nálad? 27-es bétában benne van. Lehet, hogy a stabilban nincs lehetőség rá, nehogy összeomoljon tőle a böngésző. :DDD

(#24316) Sk8erPeter: azért van színvonal... Pláne, hogy a megfogalmazott kritikák teljesen jogosak voltak. Alapvető funkciók nélkül adtak ki egy fapados böngészőt. És még mindig elég fapad, és ezek a "power user" beállítások is nevetségesek. Ezért is váltottam újra a rókára. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24320) Orlin válasza spammer (#24318) üzenetére


Orlin
addikt

Opera developer 28.0
A stabilban benne van amint néztem.De gondolom az új Dev-ben a más gyórshívok miatt nincs.Érdekes.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24327) Sk8erPeter válasza AtHoS (#24211) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hi! Ma pont ingyen van ez a Sticky Password Premium, nem ismerem, csak eszembe jutott, hogy írtál róla, gondoltam szólok, hátha érdekel: [link].

Sk8erPeter

(#24328) Debilon válasza Sk8erPeter (#24327) üzenetére


Debilon
addikt

de ez csak 1 éves kulcs, utána nem jó, és a frissítések is csak 1 évig mennek

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#24329) Sk8erPeter válasza Debilon (#24328) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És? :DDD Tán életre szóló licencre számítottál? :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24330) Debilon válasza Sk8erPeter (#24329) üzenetére


Debilon
addikt

:DDD bocs

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#24331) AtHoS válasza Sk8erPeter (#24327) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, de megvettem korábban az élettartam licence verziót, amit most is ákcijóznak amúgy [link]

read-only mode on the forum

(#24334) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Van egy oldal ahol az Opera "Érvénytelen tanúsítvány" ablakot dobál fel mindig.Hogyan tudnám elfogadtatni vele.A régi Operákban be lehetett állítani...
Thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24335) dqdb válasza Orlin (#24334) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Szerencsére nincsen rá lehetőség.

Igen, nem elírás az, hogy szerencsére nincsen, hanem így is gondolom. A hibaüzenet megjelenésének többféle oka is lehet (a tanúsítványkiadó nem szerepel a megbízható CA-k között, nem arra az oldal szól az SSL tanúsítvány, mint aki válaszol, ...), de végiggondolva a lehetséges okokat minden esetben az jön ki, hogy az oldal üzemeltetője a hülye, és tegyen ő ez ellen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24336) Sk8erPeter válasza dqdb (#24335) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ja, ez igaz, hogy az üzemeltető a hülye, de amikor például BME-s aloldalaknál kapok tanúsítványparákra hivatkozó üzenetet, és TUDOM, hogy az oldal egyéb tekintetben megbízható, csak ostobák az üzemeltetői, saját tanúsítványt adtak ki, és azt importálással sem sikerül elfogadtatni, hogy ne kapjam meg minden alkalommal a hibaüzenetet (szimplán mert zavaró), akkor azért felmerül az igény mégis ilyesmire.

Sk8erPeter

(#24337) #16820480 válasza Sk8erPeter (#24336) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezzel egyébként az a baj, hogy ha köztudottan elfogadottá válik, hogy vannak ilyen oldalak, akkor ugye nem fogod észrevenni, ha ténylegesen gond van a tanúsítvánnyal, és így sokkal könnyebbé válik az ilyesmivel való visszaélés. Például egy "man in the middle" esetén.

(#24338) Sk8erPeter válasza #16820480 (#24337) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én mondjuk észre fogom venni, mert figyelek rá minden alkalommal, ha új oldalon vagyok, és bármi érzékeny adatot meg kéne adni :), de az igaz, hogy az átlagfelhasználó védelme érdekében tényleg jobb, hogy nem lehet könnyen kijátszani, engem inkább az szokott zavarni, ha nehezen sem lehet beállítani, hogy tényleg ezt akarom. :D Mert mondjuk míg egy kereskedelmi oldalnál nyilván igyekeznek minél előbb javítani az ilyen jellegű hibákat (mivel elemi érdekük, hogy a felhasználóknak ne rendüljön meg a bizalma), egy begyöpösödött emberkékből álló tanszéken fullra lefossák, hogy a tanúsítvánnyal hibák vannak, és emiatt izélget a böngésző - teljesen jogosan! -, akárhányszor az oldalra látogatok.

Sk8erPeter

(#24339) #16820480 válasza Sk8erPeter (#24338) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, csak ha mondjuk egy gyakran látogatott oldal egyszer ilyennel fogad, hogy nem stimmel a tanúsítvány, és ezt nem bazinagy tiltással dobja a böngésző az ember arcába, hanem egy oké/mégsem felugró ablakkal, akkor az emberek többsége, még akár amúgy hozzáértők is, simán nyomnak egy okét, és nem is foglalkoznak tovább a dologgal. Mert ez egy akadál, mert az ember tartalmat akar fogyasztani, ügyet akar intézni. És biztos megint elszúrtak valamit a hülye banknál, mert ott olyan idióták dolgoznak amúgy is, csak bosszantják az embert ezzel is :) De tedd a szívedre a kezed, hogy te biztosan nem dőlnél be ilyennek. Én szánom bánom, de elképzelhető simán, hogy nem figyelnék eléggé a kiírásra. Bár mondjuk banknál azért valószínűleg.

(#24340) Sk8erPeter válasza #16820480 (#24339) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem is mondtam, hogy ne legyen bazinagy figyelmeztetés, és hogy sima okézással elfogadható legyen, ez nem is értem, honnan jött. :)

Sk8erPeter

(#24341) #16820480 válasza Sk8erPeter (#24340) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez csak úgy eszembe jutott, mert FF alatt így működik. Illetve a figyelmeztetés ott van, de kb két kattintás elfogadni a rossz tanúsítványt.

(#24342) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Van már jobb, újabb verzió a 12.17-esnél?
Köszönöm! :R

(#24343) dqdb válasza bluobluo75 (#24342) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Újabb? Igen. Jobb? Ez már teljesen egyéni preferencia kérdése. A nagy képet nézve szerintem van már jobb is, de biztosan vannak, akik ezzel nem értenének egyet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24344) bluobluo75 válasza dqdb (#24343) üzenetére


bluobluo75
őstag

Még mindig nincs normális verzió? :F
Már hónapok óta várom mikor dobnak már ki egy olyan verziót, amire azt mondhatom, hogy végre lecserélhetem rá a mostani 12.17-es operám :(
Kicsit olyan érzésem van, mint ha a fejlesztők szobrok, akik egyirányba néznek, és
semmit nem csinálnának :W
Hihetetlen........

(#24345) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#24344) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A réginek az összetett funkcionalitását, szanaszét-konfigurálhatóságát talán sosem fogja elérni, sztem próbáld ki a mostani stabil (vagy akár next vagy developer) változatot, és meglátod, mennyire jön be, mennyire tudsz vele együttélni. (Az aktuális stabil verzió a 26.0.1656.60.) A 12.17-est a saját érdekében előbb-utóbb muszáj lesz elfelejtenie az embereknek, még ha fájó is.

Sk8erPeter

(#24346) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#24345) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi! :R
Amúgy a mostani 12.17 megfér azzal amit te mondol 26.0.1656.60.-as verzióval?
Azaz ha 2 Opera lenne fent a régi és új, nem ütközne?
Régebben mondta valaki, hogy eltér a 2 böngésző, nem ütközik

(#24347) Aramir válasza bluobluo75 (#24346) üzenetére


Aramir
őstag

Nem ütközik a kettő, simán elvannak egymás mellett.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#24348) dqdb válasza bluobluo75 (#24344) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Még mindig nincs normális verzió? :F
Ahogyan írtam, ez relatív. Szerintem, és sokak szerint már régóta van.

Már hónapok óta várom mikor dobnak már ki egy olyan verziót, amire azt mondhatom, hogy végre lecserélhetem rá a mostani 12.17-es operám :(
Ha egy új 12.17-et vársz, akkor nyugodtan abbahagyhatod a várakozást: sosem fogsz pont olyat kapni, mert ez egy teljesen másik böngésző. Sok helyen gyengébb, sok helyen jobb, voltak olyan Opera jellegzetességek, amelyek megmaradtak, voltak olyanok, amelyek eltűntek, de ami a legfontosabb: más. Azt, hogy nálad az előnyök vagy a hátrányok kerülnek túlsúlyba, csak és kizárólag te tudod eldönteni.

Kicsit olyan érzésem van, mint ha a fejlesztők szobrok, akik egyirányba néznek, és
semmit nem csinálnának :W

Igen, egy ilyen nagyságú cégnél úgy van, hogy a fejlesztők önmaguk hoznak döntéseket, és mindenki megy a maga feje után. Ja várjál, nem. Voltak a cég részéről bevallottan és nem bevallottan elhibázott döntések az új Operával kapcsolatban, volt amikor a látható fejlődés nagyon lelassult (ahol a nem fejlődés != nem fejlesztés), de azért egy használhatatlan kőbaltából idővel egy egyre jobb valamit csiszoltak. Ami persze messze nem tökéletes, ahogyan az O12 sem volt az.

Hihetetlen........
Inkább az a hihetetlen, hogy valaki képes még az egyre több sebből vérző 12.17-et elsődleges böngészőnek használni a lehetőségek felmérése nélkül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24349) bluobluo75 válasza Aramir (#24347) üzenetére


bluobluo75
őstag

Feltettem, eddig ami volt fura az a facebook használata közbeni blokkoló telepítése (ABP)
Mi ez az Opera Notes?

(#24348) dqdb: Szerintem semmi hátrányuk nem származott volna abból ha a régit fejlesztették volna tovább!
Elég régóta Operát használok, semmi bajom nem volt a régivel, csak ugye nem frissítették :F
Gondolom ez már lesz.
No az meg, hogy kétségeim vannak az új operával kapcsolatban, oda elég csak visszalapozni itt! :U
Majd tesztelem az újjat......

[ Szerkesztve ]

(#24350) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#24349) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Szerintem semmi hátrányuk nem származott volna abból ha a régit fejlesztették volna tovább!"
Éppen amiatt váltottak böngészőmotort, mert a régit már nem érte meg fejleszteni.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.