Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Orlin


Orlin
addikt

Gyorsan kapott a Dev két új frissítést is.
A navigációs sáv a mozaikos elrendezésnél egészen pofás lett ha ott lent!
A régi kezdőlapnál viszont szépen belecsúszik az ablakokba...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24152) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

A 26 verzióba hol tudom a könvjelzőket és az addonokat szinkronizáltatni a fiókommal? Hová tűnt a felhő ikon?

(#24153) LonGleY válasza SG3rg0 (#24152) üzenetére


LonGleY
veterán

Készülőben van a funkció tudtommal.

(#24154) SG3rg0 válasza LonGleY (#24153) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Arról van info kb mikorra lesz kész? Vissza térnék Opererára de ez egy elég fontos dolog számomra a sync.

(#24155) LonGleY válasza SG3rg0 (#24154) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha kész lesz. [link]

(#24156) SG3rg0 válasza LonGleY (#24155) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi!

Valami extra kiegészítő kell flashből, javaból vagy valami más?

(#24157) LonGleY válasza SG3rg0 (#24156) üzenetére


LonGleY
veterán

Heh? Mihez?

[ Szerkesztve ]

(#24158) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Estét!

Ezt hogyan lehetne megoldani, hogy egy oldal megnyitása esetén ne a "upc modemregisztrációs" ablakot hozza fel?

Az alábbi képen majd látható lesz, hogy az eredmenyek.com oldalt meg sem jeleníti, helyette hibaüzenetet ír ki.

[link]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#24159) Popes válasza LyonnaisFan1 (#24158) üzenetére


Popes
őstag

Nálam a kapu.hu után írta ezt a NeuronPCReg-et egy böngészöadatok törlés megoldotta.

Deus ex machina

(#24160) LyonnaisFan1 válasza Popes (#24159) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszi!

Én még mellé kiírtottam a gyorsítótárat is, és újra rendesen megy az eredmenyek.com :D

Ez a UPC-s modemcsere inkább bosszúságokat hozott, mint pozitív dolgokat :W

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#24161) gzbotii


gzbotii
veterán

Közel egy év Opera használat után, azt hiszem, visszaváltok Chromera.
Anyum gépén, nem tudja lejátszani a videókat, mert nem a legfrissebb Flash verzió van fent. Oldalak, sokszor szétesnek, google oldalai (keep, maps, drive) piszok lassúak alóla. De ezt még még elnézném neki, de a legbosszantóbb, hogy nincs az meg, mint Chromeban: hiába vagyok bejelentkezve, minden gépen az Opera accountomba, nem látom az előzményeket, nem szinkronizálja a könyvjelzőket. Ezért eddig is szívtam a fogamat, de most már azt hiszem, váltás lesz. Pedig, más szempontból nagyon megvoltam elégedve vele.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24162) LonGleY válasza gzbotii (#24161) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez mind a 12-es Operára igaz. A böngésző és a Flash is frissíthető. Nem értem a problémád... Az új verzió alatt a szinkronizáció meg készül, mint az utóbbi héten legalább kétszer leírtuk, épp pár hsz-el előbb is. Az oldalak pedig épp olyan gyorsak Chrome alól is, hisz a motor ugyanaz. Volt egy fagyósabb verzió, de a 26 megint stabil.

[ Szerkesztve ]

(#24163) Penge_4 válasza LonGleY (#24162) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ez mind a 12-es Operára igaz."

Az újat meg nincs olyan épkézláb indok (leszámítva a "csúnyagonoszgoogle"-t), ami indokolná, hogy a Chrome-mal szemben használjuk.

A gyorshívót kinyírták, a mozdulatparancsok gagyik maradtak, akár külső programmal pótolhatók, a könyvjelzőkezelőt meg mire bevezették, addigra a Google csinált egy majdnem ugyanolyat, ami pár dologban még jobb is.

Már mondtam, hogy a Chromium alapokra nem lehet nagyon 12-es Operát rekonstruálni, de a szomorú tény, hogy az elmúlt években még csak meg sem próbálták. Akár egy Comodo-t, akár még egy sima SRWare Iron-t nézek is, ott legalább még ha meg is rekedtek egy szinten, de csináltak valamit. Az Operánál meg csak a kínlódás, bénázás meg ígérgetés megy. Pedig az említett garázscégeknél azért nekik még mindig nagyobb az apparátusuk és tapasztalatuk, még ha a nagyokhoz nem is mérhető.

(#24164) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#24163) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A gyorshívót kinyírták"
Ez max. olyan értelemben igaz, hogy már nem izeg-mozog (ez még bevezetésre kerülhet, nem vágom, mik a tervek, nem követem), meg degenerált módon nem lehet pl. ikont cserélni, plusz bevezették itt is ezt az újvonalas fos flat designt.
A Chrome-nál meg egyáltalán nincs speed dial, csak history alapján generált ikonok, ami lényegében testreszabhatatlan, ez eléggé hiányzik, sajnos pótolni kell bővítménnyel, bár nem mintha nagy érvágás lenne, tekintve, hogy így a bővítményen keresztül kapsz egy egész okos és széjjelállítgatható gyorshívó-felületet.
Mondjuk úgysem natív a gyorshívó-felület Operánál sem, szóval az említett bővítmény igazából nyugodtan mehet fel erre is.

"a könyvjelzőkezelőt meg mire bevezették, addigra a Google csinált egy majdnem ugyanolyat, ami pár dologban még jobb is"
Ezt az "addigra" szót itt nem nagyon értettem, az új motorral rendelkező Opera előtt jóval a Chrome-nak már rég készen volt a jelenlegi, a mostani Operáénál okosabb könyvjelzőkezelője.

Azzal mondjuk egyetértek, hogy már kívülről is kínos nézni a lassú vergődésüket. Meg amikor az ember még ilyeneket is lát/hall/olvas, akkor már tényleg érzi, hogy mindig van lejjebb.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24165) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Másnál is jelentkezett ilyen hiba? Persze csak "citromot" használók tudják "élvezni".

Belépek, megnézek egy mailt, visszalépnék a levelekhez vagy ide a főoldalra és a sorokban már csak ezt látni.
26.0.1656.24 van fent.

[ Szerkesztve ]

(#24166) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Azt csinálja az Opera mostanában, hogy ha megnyitok egy Youtube zenét, majd nyitok egy új fület, és vissza klikkelek később a zenére, akkor nem tudok semmit csinálni abban az ablakban, csak ha újratöltöm az oldalt.
Erre nincsen valami megoldás? Flash player-t újraraktam.

(#24167) zodo


zodo
nagyúr

Mail progi...

Anyukám gépén nem jövők rá miért írja pl a közelmúltban érkezett fb-s levél kapcsán az alábbiakat.

" Az üzenet egy része rich-text HTML formátumban íródott. A levelezőprogram dokumentációjában találsz információt arra vonatkozóan, hogyan tudod ezt megnézni."

(#24168) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A gyors hívóban elmentett oldalak száma mennyire befolyásolja a böngésző gyorsaságát?
Hülye kérdés biztos,de érdekel! :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24169) slashing


slashing
senior tag

Az hogy néhány weboldalon kiírja hogy nincs támogatva a bönégsző( opera26) miközben a chrome 10+ ott a támogatott között az miért van? Elképzelhető hogy sz...rul írták meg az ellenőrző kódot és csak pusztán a böngésző neve alapján nem engedi megnézni? mert ugye elvileg ha a chrome támogatott akkor az operánál sem kéne, vagy rosszul gondolom?

(#24170) spammer válasza slashing (#24169) üzenetére


spammer
veterán

Szarul van megírva. Egyébként azt hiszem a gugli drive is kiírja, nyilván nyomatják a saját cuccukat, meg arra optimalizálnak.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24171) swoody válasza RAiN91 (#24166) üzenetére


swoody
senior tag

Nekem ez a probléma megoldódik oly módon, hogy le-fel görgetem a lapot és ismét tudom vezérelni a video lejátszó ablakot.

(#24172) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Tudja valaki miért nem frissül automatikusan az Opera 26.0.1656.24 a 26.0.1656.32 verzióra ? Böngésző szerint legfrissebb van fenn. Ftp-n napok óta fenn van az említett új verzió. Marad a kézi frissités ?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#24173) LonGleY válasza Dumi86 (#24172) üzenetére


LonGleY
veterán

Én sem értem, hogy miért nem frissült, felraktam kézzel. Szerencsére a telepítő tudja a frissítés opciót. Meg érdemes a beállításaiba is belenézni, mert kikapcsolható 1-2 fölös dolog - én pl. nem szoktam engedélyezni a visszajelző funkciót (meg azt sem, hogy alapértelmezetté tegye a böngészőt, mert egyrészt már eleve az, és valamiért ilyenkor mindig elcseszi az url-ek ikonjait).

[ Szerkesztve ]

(#24174) Dumi86 válasza LonGleY (#24173) üzenetére


Dumi86
senior tag

Oké köszi az infót. Akkor marad a kézi frissités(nem mintha lenne gondom a mostani verzióval).Egyébként Opera hivatalos oldalán még az előző 24-es végű jön le,érdekes... Én hagyni szoktam alapon mindent :)

Szerk.: Esetleg ha tudsz Opera blogra vagy olyan helyre jelezni amit látnak a fejlesztők akkor megemlíthetnéd ilyen helyen hogy nem frissit automatikusan. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#24175) LonGleY válasza Dumi86 (#24174) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem a 26.0.1656.24-et tölti a hivatalos oldalról. Gondolom egyébként lenne auto update, csak az FTP-re mostanában előbb rakják föl.

(#24176) dqdb


dqdb
Topikgazda

Az Opera 26-ból a Windows és Mac mellett kijött linuxos változat is, így több, mint másfél év után ismét van stabil Opera Linux alá. Igaz, kizárólag 64 bites, ha 32 bites rendszert használsz, akkor a hivatalos ajánlás továbbra is a 12.16 ...

[faq]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24177) LonGleY


LonGleY
veterán

Az FTP-n a .32-es verzió dátuma átíródott a mai napra, pedig ugyanaz a fájl, mint a 2 nappal ezelőtti. o_O

(#24178) Rimuru válasza dqdb (#24176) üzenetére


Rimuru
veterán

Testing tárolóban már ott is van (Arch Linux). Ugyanolyan fontbeállítások mellett miért van ekkora különbség Chromiumhoz képest? (Az már csak részletkérdés hogy nagyon rondák Firefoxhoz képest)
Amúgy pozitívum a config elhelyezése, régi opera ~/.opera, az új ~/.config/opera, developer meg ~/.config/opera-developer alatt van így egyik se akad össze.

Vigyázat, csalok!

(#24179) LonGleY válasza Rimuru (#24178) üzenetére


LonGleY
veterán

A teszt kevdéért nyomsz egy CTRL+0-át az oldalakon?

[ Szerkesztve ]

(#24180) Rimuru válasza LonGleY (#24179) üzenetére


Rimuru
veterán

Mind a kettő default (100%) nagyításon van, de amúgy ha Operában lentebb veszem akkor már kisebb is lesz mint a Chromium.

Vigyázat, csalok!

(#24181) Popes


Popes
őstag

Dev 27.0.1689.13-nál tapasztalt valaki olyat hogy lefagy a görgetés?

Frissítem az oldalt akkor újra működik egy ideig, és utánna megint nem reagál az egér görgőre. :W

Pár napja kezdte a Google találatoknál de most a PH-n is csinálja.

Ismert BUG vagy az én készülékemben van a hiba?

Deus ex machina

(#24182) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Operából szeretnék Mozzilába átköltözni, jelszavakat, beálitásokat hogyan tudnám "átimportálni?
Az istenért sem tudom :(
Opera 26.00---> Legujabb Firefox
OS: Win7 x86

(#24183) LonGleY válasza Hatvan9 (#24182) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen beállítást gondoltál? Két külön böngésző, nem fogsz tudni beállításokat átpakolni. A könyvjelző fájlt át tudod rakni Chrome alá, abból pedig tudsz html-t exportálni.

(#24184) Hatvan9 válasza LonGleY (#24183) üzenetére


Hatvan9
senior tag

He' ? :DDD
ie -ből tudtam mindig abból fetételeztem hogy többi is tudja..
Jelszavak lennének a lefontosabbak.

Ez az opera egyre roszabb :(

[ Szerkesztve ]

(#24185) dqdb válasza Hatvan9 (#24184) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem annak a programnak a feladata támogatni a migrálást, ahonnan költöznél, hanem annak, ahová költözöl. Az Opera támogatja az importálást az összes népszerű böngészőből, ebben az esetben a labda a Firefoxnál van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24186) cirkus


cirkus
aktív tag

az miért van, hogy a böngészőben minden egyes kattintásra valamilyen reklámot vagy egyéb más oldalt nyit meg új fülön ?

(#24187) LonGleY válasza cirkus (#24186) üzenetére


LonGleY
veterán

Próbáld kitakarítani AdwCleaner-rel leállított böngészők mellett! A'sszem az Operát is támogatja. Bár lehet, hogy nem... Nézd meg a kiegészítőket, futtass vírusirtást, ilyenek. Ha akkor sem jó, akkor marad a profiltörlés és újrabeállítás.

[ Szerkesztve ]

(#24188) M_AND_Ms válasza LonGleY (#24187) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én is ma raktam újra az Operát az Offers4u miatt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24189) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

nem találom az operában a könyvjelzők eszköztárak bekapcsolása opciót. Nincsen ilyen benne? az a sáv kellene ami az url mező alatt van más böngészőkben.
köszönöm

(#24190) LonGleY válasza smallmer (#24189) üzenetére


LonGleY
veterán

Ott van a beállítások közepén: Könyvjelzősáv megjelenítése

(#24191) smallmer válasza LonGleY (#24190) üzenetére


smallmer
őstag

isten vagy :) köszönöm.
egyébként mi a véleményetek a böngészőről? :)

(#24192) LonGleY válasza smallmer (#24191) üzenetére


LonGleY
veterán

Mit mondjunk? Műxik, és a szinkronizációval most már élhető lesz szélesebb rétegek számára is. Kinek mi tetszik... Nekem szimpatikusabb, mint a Chrome, és kezesebb, mint a lassú Firefox. Androidon szintén az egyik legjobb lett, a Presto motoros Classic-kal felváltva használom egyre inkább az újat.

Az új stable Operák 1-2 verziót leszámítva tényleg stabilak, ellentétben a régiekkel. A Chrome kiegészítőket is támogatja, ha előbb letöltöd ezt.

[ Szerkesztve ]

(#24193) Sk8erPeter válasza LonGleY (#24192) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A Chrome kiegészítőket is támogatja, ha előbb letöltöd ezt."
Ezzel még nem garantált a működés, bár nagyon sok bővítmény valószínűleg hibátlanul fog működni, de lehet olyan is, ami az extension API-nak olyan részét használja, ami mondjuk Operában (még) nincs meg (vagy esetleg nem is lesz). Bár még sosem tanulmányoztam részletesen a különbségeket, csak annyit tudok, hogy vannak itt-ott eltérések.

Sk8erPeter

(#24194) troller válasza LonGleY (#24192) üzenetére


troller
senior tag

Androidon megoldható valahogy, hogy teljes képernyős módban a taskbar-t is lefedje, ahogy ezt a classic tudja?
Ez az egyik amiért a égit még jobban szeretem.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#24195) LonGleY válasza troller (#24194) üzenetére


LonGleY
veterán

F11... amúgy nem tudom. De ez szerintem winből is hekkelhető. Majd utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#24196) Rimuru válasza LonGleY (#24195) üzenetére


Rimuru
veterán

Telefonon F11? :DDD Az Opera nem tudja magát teljes képernyőre rakni (szerintem chromium örökség), max úgy lehet ha van erre lehetőség a ROM-ban (pl.: cyanogenmod extended desktop).

Vigyázat, csalok!

(#24197) LonGleY válasza Rimuru (#24196) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Android szócska totál kimaradt. :] De megpróbálhatja. :]

[ Szerkesztve ]

(#24198) troller válasza Rimuru (#24196) üzenetére


troller
senior tag

Köszi a válaszért, LonGleY-nek is.
Esetleg tudsz valami böngészőt ajánlani androidra ami tördeli a szöveget nagyításkor, elrejti a taskbar-t teljes képernyős módban, és lejátssza a flasht kitekat alatt is? Mert a régi ezt mind tudta, csak a szokásos Opera betegsége van néhány oldallal (modjuk a flash sem a legerősebb oldala). Dolphin lett volt eddig a legjobb, de az nem hajlandó flasht lejátszani kitkat alatt...

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#24199) Orlin válasza troller (#24198) üzenetére


Orlin
addikt

Én cm browser-t használok!!

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24200) Rimuru válasza troller (#24198) üzenetére


Rimuru
veterán

Talán Maxthon ami mindent tud (és "ismerem").
Szétnézhetsz még ebben a topicban is, ha nem találsz semmit ott is felteheted a kérdést.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.