Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Penge_4 válasza bluobluo75 (#24344) üzenetére


Penge_4
veterán

"Már hónapok óta várom mikor dobnak már ki egy olyan verziót, amire azt mondhatom, hogy végre lecserélhetem rá a mostani 12.17-es operám"

Ezzel szerintem több esélyed lesz...Otter Browser

(#24352) bluobluo75 válasza Penge_4 (#24351) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ez melyik opera?

(#24353) barisssa


barisssa
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Egy problémám alakult ki az opera böngészővel kapcsolatban.
Aminap újrahúztam a gépet (win7, én azt szeretem), feltelepítettem mindent ahogy kell, az operát is, DE, most jön a hiba, a mellékelt képen is látszik a helyzetem, ahogy megnyitomm és nem tudok vele semmit sem csinálni, írhatok én bármit a URL-be b@szik rá, nyomhatok vagy 100 entert, vagy könyökölhetek a F5.re semmi, beállítás menüben is csak "betöltést..." ír, kiegészítőkre is, szóval mindenre! :W :W

Újratelepítettem már vagy 15x (régebbi, legújabb verzsön is volt), win profilból kitöröltem a opera összes létező könyvtárát, registryből is kitakarítottam, és mégsem jó, nem tudom valaki járt már e így de remélem tud valaki, valami okosat mondani amit még esetleg kipróbálhatnék! :F :F

A probléma (nem engedte nagyobba feltenni, bocsi a minőségért)

Köszönöm előre is! :R
Elnézést a sok szövegért!

[ Szerkesztve ]

(#24354) Penge_4 válasza bluobluo75 (#24352) üzenetére


Penge_4
veterán

Semelyik. Ezt egy lengyel srác fejleszti, akinek az a célja, hogy újraalkossa az Opera 12 funkcionalitását webkit/blink alapokon. El kell döntened, hogy a piros O betűhöz, vagy ahhoz ragaszkodsz, amit képviselt egykor.

(#24355) spammer válasza barisssa (#24353) üzenetére


spammer
veterán

Nem tudom mi lehet, de arra tudok gondolni, hogy valami más programmal összeakadhat, bekavarhat. :F Valami vírusirtó vagy tűzfal van telepítve? Ha igen, nem lehet, hogy tévesen megfog valami fájt vagy komponenst és az tesz be a böngészőnek? Esetleg hiányzik valami dll vagy egyéb rendszerfájl, amitől megborulhat? Mert egy friss rendszeren elég furcsa, ha ilyet művel, főleg, ha uninstall és pucolás is volt. Más böngészőt próbáltál? Mondjuk Chrome-ot, az működik?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24356) barisssa válasza spammer (#24355) üzenetére


barisssa
tag

A tűzfalra még rákukkantok, hátha ott van valamilyen müveletnél megállítva, firefox az működik úgy ahogy kell!

Köszönöm az ötleteket! :R :R

(#24357) barisssa válasza spammer (#24355) üzenetére


barisssa
tag

Sajnos nem jártam sikerrel, mindent kiiktattam, semmi változtás! Pedig nagyon bosszant a dolog, lehet egy tök egyszerű dolog lenne az egész! :O

[ Szerkesztve ]

(#24358) bluobluo75 válasza Penge_4 (#24354) üzenetére


bluobluo75
őstag

Akkor menj egy másik topikba

(#24359) Rimuru válasza bluobluo75 (#24358) üzenetére


Rimuru
veterán

lol. Ő csak segíteni akart abban hogy találj egy olyan böngészőt ami a régi Opera értékeit képviseli mert ilyet szeretnél. Az új Opera soha nem lesz már olyan mint amilyen a régi volt, életed végéig várhatnál rá.

Vigyázat, csalok!

(#24360) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Mostanában elég sokszor futok ilyenbe (O26 final):

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24361) LonGleY válasza AtHoS (#24360) üzenetére


LonGleY
veterán

Én meg nem.

(#24362) AtHoS válasza LonGleY (#24361) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam erős saccolással 10-ből egyszer van rendben. sütik törlése után is XP alatt

adblocker, ghostery kikapcsolása sem segít
Telekomos ADSL net, routerben gugol dns-el

Illetőleg nagyon sokszor új ablak nyitásakor csak "pörgettyűzik" pl. görgővel kattintva. Ha nyitok egy új TAB-ot és gyorshívóból kattintok, akkor meg azt betölti, miközben a másik TAB-on még mindig "pörgettyűzik"

read-only mode on the forum

(#24363) LonGleY válasza AtHoS (#24362) üzenetére


LonGleY
veterán

XP? Jdzsízösz... Szerintem simán lehet ez is a baj. Illetve az már önmagában az.

[ Szerkesztve ]

(#24364) dqdb válasza Sk8erPeter (#23532) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Workaround a régóta keresett billentyűzetkezeléssel kapcsolatos problémára, és egyben megfejtés a leírásban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24365) troland26


troland26
őstag

Urak !

Van arra valami megoldás , hogy a videók ne akadjanak be kb 10mp-ként ? Ill a scrollozás darabossága is egyre jobban zavar . Új fűl nyitás /zárás is olyan mintha késne 1 mp-t , .. 26.0.1656.60 számú verziót használom.

(#24366) AtHoS válasza LonGleY (#24363) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tudom..tudom :DDD

Nem XP lesz a gond, bár nem jegyeztem meg mióta műveli ezt, mivel 1-2 hete még szépen, jól ment és most is csak ph! topik listázásával problémázik. pl. aktív témák. ráadásul nem minden nap nézek fel ph!-ra melóben így bizonyosan kimaradtak napok

Ráadásul kilométer hosszan tart ilyenkor az oldal, szóval lehet scrollozni erősen és menet közben elvétve lehet találni kisebb nagyobb oldalelemeket, majd teljesen legörgetve az aljára, ott van a többi hiányzó oldalelem.

A kilométer hosszant úgy kell értelmezni, hogy normál esetben pl. az aktív topik lista 6 oldal lefelé, míg a kilométeres kb. 150...200 oldal

read-only mode on the forum

(#24367) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Google kép kereséseknél nálatok sem működik a középső gombbal kép megnyitása másik ablakban?
Nem böngésző specifikus.Mert az IE sem akarja...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24368) LonGleY válasza Orlin (#24367) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem böngésző specifikus.Mert az IE sem akarja...

Ez nem elég infó arra, hogy rossz a középső gombod?
Az azzal történő új lapon nyitással nincs gond, most kipróbáltam.

AtHoS: Nnnna, akkor ideje is rendszert váltani.

[ Szerkesztve ]

(#24369) Orlin válasza LonGleY (#24368) üzenetére


Orlin
addikt

Érdekes.Nálam nem működik....
Minden más megy a középső gombbal.Link nyitása új ablakban stb...Csak ,ha nyomok egy kép keresést és a találatok közül akarok megnyitni párat új ablakban arra nem reagál... :U

Annyira hülye nem vagyok,hogy ne próbáljak meg más műveletet a gombbal mielőtt ide írok...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24370) LonGleY válasza Orlin (#24369) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt hittem, nem jó a gomb máshol sem. Töröltél már Google-sütiket? Bár ha más böngészőben se volt jó, akkor nem ez lesz megoldás...

Ma is sok hülyével találkoztam, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#24371) Orlin válasza LonGleY (#24370) üzenetére


Orlin
addikt

Nightly-ban meg jó...
IE ,Opera nem.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24372) AtHoS válasza LonGleY (#24368) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt gépváltás lesz, csak mikor....mivel időm nincs az újat beüzemelni :B

read-only mode on the forum

(#24373) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

Felraktam ezt a Opera 26.0-ost, az Opera 12.15-ös mellé.

Elfogadom, hogy a füleket nem lehet alulra helyezni, majd megszokom, vagy nem.

Viszont 2 kérdés;

- kezdőlapot tudok-e beállítani?

- file kiterjesztést szerkeszteni, hogy az Opera azt a programot indítsa el, ahoz a linkhez/file kiterjesztéshez, amelyiket én szeretném. Lehet-e?

Beleolvastam, illetve visszaolvastam, de erre a 2-re nem láttam egyértelmű választ.

Köszönöm előre is.

(#24374) dqdb válasza poirot (#24373) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Elfogadom, hogy a füleket nem lehet alulra helyezni, majd megszokom, vagy nem.
Windows 7-ben és felette megoldható a Ctrl+Alt+Le lenyomásával, de valamiért az az érzésem nem így gondoltad ;]

- kezdőlapot tudok-e beállítani?
Ha úgy érted a kezdőlapot, hogy az Opera mindig azzal az egyetlen füllel induljon, akkor Ctrl+F12 > On Startup > Open a specific page or set of pages. Ha úgy érted a kezdőlapot, hogy a gyorshívó helyett mindig az jelenjen meg az újonnan nyitott füleken, akkor az csak extensionnel megy.

- file kiterjesztést szerkeszteni, hogy az Opera azt a programot indítsa el, ahoz a linkhez/file kiterjesztéshez, amelyiket én szeretném. Lehet-e?
Nem lehet. Először el kell mentened a fájlt, és utána tudod csak megnyitni. Ekkor a megnyitáshoz az operációs rendszer alapértelmezett hozzárendelését fogja használni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24375) poirot válasza dqdb (#24374) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ.

Maradok a 12.15-ösnél.

Pedig azt hiszem nem vártam el túl sokat az új Operától...

:(

(#24376) dqdb válasza poirot (#24373) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Legalább frissítsél 12.17-re a régóta közismerten biztonsági hibákkal rendelkező 12.15-ről ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24377) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a gyorshívón a halvány fehér sávot nem lehet eltüntetni valahogy? (Verzió: 26.0.1656.60)
A sárgával bekeretezett részre gondolok
Köszönöm!

(#24378) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Még 1 kérdés.
Az egérmozdulatok engedélyezése mindig be van kapcsolva, mert nállam nagyon hasznos dolog, nem kell mindig a visszafele gobokra felvinni az egeret, de ha az nCore-on vissza-vissza lépek, mindig ez a jelenség fogad ami már idegesítő:

Mivel lehetne ezt megszüntetni?
Az oldal frissítése sem jó, mert mindig visszaugrik az első oldalra és nem tudom hol tartottam :O
Köszönöm! :R

(#24379) LonGleY válasza bluobluo75 (#24377) üzenetére


LonGleY
veterán

[link] Ha bepötyögted a konami kódot, akkor eléred a beállítáaokban a keresősáv eltüntetését is.

(#24380) dqdb válasza bluobluo75 (#24377) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Igen, el lehet, a megoldás is eléggé egyszerű: vagy megvárod az Opera 28-at, vagy a stabil változatról áttérsz a fejlesztőire.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24381) dqdb válasza dqdb (#24380) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Javítás: elég az Opera 27-ig várni, vagy most a bétát feltenni. Nagyon sokan és nagyon régóta kérték ezt amúgy.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24382) bluobluo75 válasza LonGleY (#24379) üzenetére


bluobluo75
őstag

beírtam, ezt írja ki: [link]
nem nagyon vágom ezt...

(#24380) dqdb: 12.17-ről váltottam, reméltem ebben be lesznek állítva ezek, sem e fehér sáv, sem az újlap újraküldése ablakot nem lehet eltüntetni ezen a verzión rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#24383) Sk8erPeter válasza dqdb (#24364) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Felraktam, köszi. (Mondjuk volt némi ütközés a PH!-ra készített hotkey extensionnel, de lehet, hogy a µBlock miatt volt, most már nem vágom, majd kiderítem, most ismét engedélyeztem.)
Amúgy ez milyen mértékben nevetséges, hogy még mindig létezik ez a bug az Operában, hogy mondjuk beírok egy mínuszt a beviteli mezőbe (nem mindig fordul elő), és kizoomol az ablak. És ennek megoldására extension kell... :DDD Jó vicc.

Viszont most a Developer 28.0.1745.0-nál megint előjön az a fasza kis bug, amitől összeomlik az egész böngésző: megfognám a fület, húznám át a másik ablakba, és omlik a francba az egész már megint. Az a baj, hogy amikor összeomlik, majd automatikusan újraindul a böngésző, akkor nem jut érvényre az általad készített Portable Passwords, mivel a sima launcher.exe-t tölti be. Szóval ilyen szempontból is zavaró bármilyen összeomlás. :DDD Ez teljesen következetesen fordul elő.
Amit még felfedeztem, és viszont az előbbivel szemben teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor jön elő, mikor nem:
- jobb klikk az extension kirakott ikonjára, "Manage extensions..." vagy simán Ctrl+Shift+E, és várhatod végtelen ideig a "Loading..." title-lel ellátott about:blank oldalt.... Máskor meg hibátlanul bejön.
- aztán további probléma az, hogy pl. itt rákattintottam a linkre, és tölt, de sosincs vége a töltésnek, nem kapom meg az oldalt. Máskor meg hibátlanul, rögtön betölti, most viszont már három fülön is ott van jóideje a töltődést jelző forgó ikon, és nem jön be az oldal. Egy korábbi Developer-verziónál már volt ez a jelenség, hogy bizonyos URL-ek tartalma egyszerűen sosem jött be, most ismét van.

(#24292) LonGleY:
Ez a Select like a Boss hiánypótló LENNE, csak az a baj, hogy jelenlegi formájában nem jó, írom is, miért. Amikor kijelölök egy szöveget, amit mondjuk idéznék vagy kimásolnék, akkor általában úgy szoktam kezdeni, hogy a legelső szóra kattintok kétszer, hogy az ki legyen jelölve, majd húzom tovább a kijelölendő rész végéig (vagy fordítva: a legutolsó kijelölendő szóra kattintok kétszer, hogy ki legyen jelölve, majd húzom a kijelölést a jelölendő rész elejéig). Sajnos sima szövegnél is úgy viselkedik, mint a linkeknél, és ilyenkor, ha húznám a kijelölést, megszünteti azt, vagy tök kiszámíthatatlanul viselkedik, és ez sajnos a bővítmény következménye. Pedig a kezdeményezés jó ötlet lenne... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24384) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#24378) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek a problémának annyiból van köze az Operához, hogy most már ebből a szempontból pontosan úgy működik, mint a többi böngésző. Ez egyébként az nC×re bénasága, és tényleg idegesítő. Próbáld ki, az összes mostani népszerű böngészőben (Chrome, IE, Firefox, Opera) pontosan ugyanígy fog viselkedni.
A régi Opera ebből a szempontból még másként viselkedett, annál ezért nem érzékelted ezt a jelenséget (a magyarázatról bővebben mindjárt, bár lehet, hogy nem igazán fogod érteni, de azért leírom az okát).

Amivel előidézhető a jelenség: a keresővel rákeresel valami szóra, majd rákattintasz valamelyik torrent részleteire, majd nyomsz egy vissza-gombot.
Az oka: az űrlap úgy van elkészítve, hogy amikor elküldöd azt, akkor POST-metódussal ÖNMAGÁRA irányítódik a kérés, tehát ugyanarra a címre POST-olsz, mint ahonnan indítottad a kérést. Nincs átirányítás egy feldolgozófájlba, majd visszairányítás az eredeti lapra (jóval szebb megoldás lenne). Amikor nyomsz egy vissza-gombot, akkor figyelmeztet a böngésző, hogy ezek korábban elküldött űrlapadatok, biztos vagy-e benne, hogy ismét el akarod őket küldeni. Ez esetben meg kell erősítened, hogy igen, még egyszer pont ugyanazokat az adatokat szeretnéd elküldeni. Mindez GET-metódussal történő űrlapküldésnél nem fordulna elő.
Annyiból volt ez más régen, hogy a 12.x vonalnál és azelőtt emiatt nem küldött alapértelmezettként figyelmeztetést, hanem simán POST-olta a szerverre ugyanazt a kérést, VAGY csak cache-ből betöltötte a korábbi lapot.
Amivel megkerülhető lenne: extensionnel GET-metódusra átírni az űrlap method-attribútumát (most postra van állítva ugye), mert az nC×re úgy működik, hogy a $_REQUEST tömböt veszik alapul a PHP-kódban (ez egy kerülendő megoldás egyébként), ami mind a POST-, mind a GET-kérések során kapott kulcsokat tartalmazza (nyilván vagy egyiket, vagy másikat, egyszerre két metódussal nem tudsz küldeni, de a lényeg, hogy itt nem kifejezetten egyiket kéred le, hanem mindkét metódussal lehet ugyanazokat az adatokat küldeni), nem külön tömbbből érhető el ($_POST, ill. $_GET a PHP-kódnál).

Ezt a problémát az nC×re tudná feloldani, úgy, hogy az űrlapjukat simán átalakítanák olyanra, hogy GET-metódussal legyen elküldve, mivel teljesen értelmetlen a mostani kialakítás, hogy POST-metódussal küldöd el az űrlapot. A keresők GET-tel szoktak működni, hogy maga a keresés is könyvjelzőzhető legyen (hiszem így az URL-be is bekerülnek a keresett kulcsszavak). Még a keletkező URL hosszúsága sem lehet probléma, még ha sok mező is szerepel a keresőnél, hiszen ekkora hosszúságot az összes mostani böngésző tud kezelni (jó, nyilván lehetne teljesen elvadult példát beírni, amit már nem tudna kezelni, de ez kliensoldalon is detektálható lenne, meg úgysem ez az átlagos).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24385) AtHoS válasza bluobluo75 (#24377) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ma telepítettem a 26-os Opera-t, ahol saját háttérképet állítottam be a gyorshívóra illetve a beállításokból simán kikapcsolható volt a kereső mező, közvetlenül ott, ahol az oszlopok számát is lehet állítani (hagyományos kinézetű volt a gyorshívó).

Az itthoni 26-os Opera-nál viszont nincs ott a keresőmező kikapcsolásának lehetősége...érdekes :F (újszerű gyorshívó)

szerk.

semmi konami kódot nem ütögettem a gépen, mégis dobta a lehetőséget a gyorshívóról eltüntetni a keresőmezőt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24386) brd válasza Sk8erPeter (#24384) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem ezzel a problémával az a bajom, hogy ezt miért kell neki megkérdeznie? POST-oljon kérdés nélkül, vagy töltse be a cache-ből, ahogyan utoljára lehívásra került, vagy hibásan, POST-olás nélkül (vagy, ne-ajd-Isten, legyen beállítható, hogy a kérdés helyett mit csináljon...). Jó hogy azt nem kérdezik meg mindig: tényleg a vissza gombot akarod-e használni. Milyen programozói logika bújik meg emögött? :W

The only real valuable thing is intuition.

(#24387) LonGleY válasza bluobluo75 (#24382) üzenetére


LonGleY
veterán

Az egy régebbi hozzászólásom, amit linkeltem, azóta már alapértelmezett ez a DirectDraw cucc, talán azért nem találod. Azért linkeltem azt, mert a Konami kód használatát leírtam benne, meg az egyébként igen hasznos teljes URL kijelzés beállítását mutatja a screenshot.

Sk8erPeter: Tényleg nem tökéletes így sem a kijelölés. Írnám, hogy azóta rájöttem és kitapasztaltam, de pont a kitapasztalás lehetőségét nyírja ki a kiszámíthatatlansága. Oldalfüggő is talán. Ráadásul ha be van kapcsolva a kiegészítő, már oldalon belülről sem tudok URL-t kihúzni az asztalra vagy egy mappába (elég sokszor szükségem van rá pedig). Nekem jelenleg az Operából leginkább a címsorból való kirángatás és URL kreálás hiányzik, meg a letöltések egyből indíthatósága (temp mappázása).

[ Szerkesztve ]

(#24388) Sk8erPeter válasza brd (#24386) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából ennek az az oka, hogy ha nyomsz egy visszát, és tényleg POST-olna minden alkalommal minden korábbi adatot az űrlapnál megadott URL-re, akkor egy bénán elkészített fórumon (ahol mondjuk úgy működik az űrlap, ahogy az nC×re amúgy elég szar megoldásánál) simán előfordulhatna, hogy újból elküldöd pontosan ugyanazt a tartalmú hozzászólást, csak azért, mert nyomtál egy Vissza gombot.
Na, ez az a magyarázat volt, amihez hasonló példákat a fejlesztők is felhoznának mentségként. DE ettől függetlenül a kérdéseid teljesen jogosak, például nagyon egyszerűen elintézhető lenne ez a dolog, simán úgy, hogy NEM POST-ol minden adatot újból a vissza nyíl megnyomásánál, hanem simán megjeleníti a korábbi adatokkal kitöltött űrlapot (ahogy írod is, cache-ből), és kész. :D A kivételes esetekre meg visszakérdezhetne, vagy valóban lenne egy beállítási lehetőség (hogy mi az alapértelmezett). Az érdekesség a dologban az, hogy az összes népszerű böngészőnél pontosan ugyanilyen idegesítően működik a dolog, és ezt a folyamatot egyik böngészőfejlesztő sem tette ésszerűbbé.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24389) Sk8erPeter válasza LonGleY (#24387) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja. Az is egy fokkal jobb megoldás lenne, ha hotkey-vel lehetne szólni neki, hogy most lépjen érvénybe, és akkor nem okozná ezt a kiszámíthatatlanságot.
Úgy látszik, manapság tényleg lusták a fejlesztők beállítási lehetőségeket belerakni a szaraikba, mert tovább tartana a fejlesztés egy nappal... :DDD (Na jó, egy böngészőnél ez nyilván fals, egy ilyen bővítménynél viszont ez nem szabad, hogy problémát jelentsen.)

Ja, tényleg Google Docs-ot nem használsz véletlenül? Ott nagy doksiknál (mondjuk ilyen 100 oldal körülinél) tapasztaltam, hogy az Operánál problémák vannak a kijelölés során (ez most a kijelölős extensiontől független, csak erről jutott eszembe), például ha a kijelölésem átlóg egy másik oldalra is, de aztán meg akarom szüntetni a kijelölést (simán máshova kattintok), akkor a kijelölés attól még szürkén ottmarad (majd linkelek screenshotot, csak most lusta voltam). Elég béna, a megoldása az, hogy ismét kijelölöm az úgymaradt rész egy területét, VAGY formázok valami elemet, és akkor eltűnik az ottragadt kijelölés.
Fura, mert azt gondolnám, hogy ez azért erősen kötődik a layout engine-hez, ami közös a Chrome-mal, de Chrome-nál nincs ilyen probléma, szóval ezek szerint nem a Blinkhez kötődik.

Még egy jutott eszembe: a Speed Dial ikonjain lévő bezáró X-et, amivel törlöd az elemet a Speed Dialről, nem lehet letiltani sehogy sem, és fixálni az elemeket? Csak mert már előfordult, hogy egy sima belekattintásnál véletlenül pont sikerült eltalálni az X-et, és így törölni a gyorshívóelemet.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24390) dqdb válasza Sk8erPeter (#24389) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Még egy jutott eszembe: a Speed Dial ikonjain lévő bezáró X-et, amivel törlöd az elemet a Speed Dialről, nem lehet letiltani sehogy sem, és fixálni az elemeket? Csak mert már előfordult, hogy egy sima belekattintásnál véletlenül pont sikerült eltalálni az X-et, és így törölni a gyorshívóelemet.
Ne remegjen a kezed :P Legalább 10 alkalommal jeleztem már ezt a problémát a blogjukon.

Könyvjelzőknél megjelent már a kuka, és pár apróbb UI hibától eltekintve jól működik, még mappákra is (mappák törlésénél kér amúgy megerősítést). Egy flag segítségével bekapcsolható, hogy a gyorshívó elemei megjelenjenek a könyvjelzők között (opera://flags/#favorites-bookmark-backend), így a háttérben valószínűleg a gyorshívó backendjét idővel átkötik a könyvjelzőkre, és onnantól kezdve ott is lesz kuka.

Úgy látszik, manapság tényleg lusták a fejlesztők beállítási lehetőségeket belerakni a szaraikba, mert tovább tartana a fejlesztés egy nappal... :DDD (Na jó, egy böngészőnél ez nyilván fals, egy ilyen bővítménynél viszont ez nem szabad, hogy problémát jelentsen.)
Nehogy azt hidd. Eddig minden bővítményemnél a beállításokra több idő ment el, mint magára a lényegre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24391) Sk8erPeter válasza dqdb (#24390) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De ha nem remeg az ember keze, csak simán belekattint, akkor is simán eltalálhatja. :D Na, hát az fasza, ha ennyire aktívan reagálnak... :)

"Eddig minden bővítményemnél a beállításokra több idő ment el, mint magára a lényegre."
Persze, mert igényes beállítóoldalt akartál kialakítani, és mert nem egyetlen opcióról van ilyenkor szó, hanem az embernek ilyenkor eszébe jut hat másik is, amit meg kéne csinálni, és a vége az, hogy inkább hagyja a francba az egészet, beégeti a kódba, és elrakja "majd megcsinálom később" projektnek. :DDD (Átérzem a dolgot, már nem is tudom, mikor dumáltunk róla, hogy megvan a PH hotkey extension mindkettőnknél a Te kiinduló kódodból, egyikünk sem készítette még el véglegesre, mert melós. :DDD) Na de itt a kijelölősdinél igazából tényleg egyetlen opciót hiányolok, azt, hogy legyen annyi, hogy "active if", és legyen legalább 3 opció, vagy valami hasonló. Bár ilyenkor jön az, hogy jó lenne sokkal általánosabbra elkészíteni, egy libet készíteni vagy felhasználni a hotkey-kre is, tisztességesen megcsinálni az opciók elmentését, betöltését, aztán még ezt, meg azt ki kéne alakítani, stb... Na de én addig nem publikálnám az extensiont, amíg legalább ez az egyetlen opció nincs meg.
Ettől függetlenül tudom persze, milyen melós tud lenni pont az opciók kialakítása, nyilván költői túlzás volt, de egy publikált extensionnél sztem elvárható.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24392) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#24384) üzenetére


bluobluo75
őstag

Igazad lesz, valószinü az nCore hibája lehet, köszönöm a tartalmas szakszerű válaszod, báár nem értettem belőle sokat, lényeg, hogy ezek szerint nem a mostani opera hibája :R
...csak fura, hogy a régi opera ezt a hibát kezeli, jó mi? ;)

(#24385) AtHoS: Tudnál betenni ide képeket egyikről másikról, melyik hogyan néz ki?
Kíváncsi vagyok, hogyan néz ki :K :R

[ Szerkesztve ]

(#24393) bluobluo75 válasza LonGleY (#24387) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mondjuk ha nem lehetne megcsinálni úgy, hogy eltünjön a halvány fehér valami ami a téma tetején van, még elmegy, nem gond épp. Remélem a 27 vagy a 28-asnál könnyebb lesz beállítani.
Eddig ahogy néztem a 26.0.1656.60 -os verzió pozitív csalódás kop kop, sokminden működésben hasonlít a régi 12.17-es operára ami még mindig fent van, kíváncsi leszek mikor jön frissítés! :K

(#24394) anorche1


anorche1
őstag

Ha IE -ben nézek youtube -on 4k -s videót, akkor a procit 6-7-8% -ban terheli csak, és vak simán fut. Ha operában nézem ugyan azt, akkor 70-80-90% -ban dolgozik, és akad. Ez gondolom azért van, mert IE esetében a hd4400 dolgozik, míg operában a i3 4030u.
Nem lehet valahogy bekapcsolni valami hardveres gyorsítást hogy ne akadjon? Mind2 html5 -ben fut a yt.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24395) koxaman


koxaman
tag

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne hogy konyvjelző sávba lehet olyat csinalni hogy csak az iconok látszódjanak a mellettők lévő szöveg ne illetve a mappáknál viszont látszódjon a szöveg ? :)

köszi :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#24396) spammer válasza koxaman (#24395) üzenetére


spammer
veterán

Jobb klikk -> szerkesztés -> törlöd a nevet

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24397) koxaman válasza spammer (#24396) üzenetére


koxaman
tag

Valami univerzalis bovitmeny megoldas nincsen eleg sok mindent importaltam a firefoxbol, mondjuk roomy barhoz hasonlot?

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#24398) spammer válasza koxaman (#24397) üzenetére


spammer
veterán

Erősen gyanítom, hogy nincs, köszönhetően a fapados alapoknak.

Ilyen bővítmény van: Roomy Bookmarks Toolbar

De ez egy új toolbart csinál, mert az alapértelmezettet nem tudja piszkálni, lásd a leírásban:

"This NOT Firefox like version. In Chrome add-on can only get bookmarks properties. And add-on can't edit bookmarks style(like in Firefox)."

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24399) koxaman válasza spammer (#24398) üzenetére


koxaman
tag

De akkor opera alatt tudom hasznalni a chrome addonokat? bocs hogy ilyeneket kerdezek de meg webkit elott hasznaltam operat

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#24400) spammer válasza koxaman (#24399) üzenetére


spammer
veterán

Ezt felrakod, és utána tudod telepíteni a Chrome bővítményeit:
Download Chrome Extension

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.