Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) LonGleY válasza ledgeri (#24499) üzenetére


LonGleY
veterán

Próbáld ki (tudod menteni a tartalmukat)... De minden bizonnyal semmi, ahogy a nevük is jelzi. De fölösleges amúgy manuálisan ezzel szórakozni, ott a CCleaner.

A két munkamenet egybefésülésére nem hiszem, hogy van bevett szokás.

[ Szerkesztve ]

(#24502) ledgeri válasza LonGleY (#24501) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(Potenciális format c-lesz [bár pár fokkal bonyolultabb]... igazából a mit, és hogyan mentsek irányából érkeztem :) ) Köszi!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24503) Orlin


Orlin
addikt

"Most már biztos, hogy a gyorshívó elemeknél is ugyanúgy választhatunk majd a screenshot, az ikon, és a generált csempe között, mint a könyvjelzőknél. De egyelőre még nem működik."

magyaropera.blog

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24504) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Megelégelvén a Mozilla lassúságát, telepítettem az Operát, melyet már korábban is használtam és szerettem.
Most azonban olyan gondom van vele, hogy a könyvjelző menűbe bepakolt ebay.com-ot nem hajlandó elsőnek megnyitni. Megnyitom tehát az Operát és először 1-2 másik oldalt meg kell nyissak ahhoz, hogy hajlandó legyen megnyitni az ebay.com-ot. Nem is értem 10 éve számítógépezek és sosem volt még ilyen gondom.
Opera megnyitása után tehát nincs ebay.com, akkor sem, ha nem a könyvjelzőknél kattintok rá, hanem beírom a címsávba. Kizárólag valami más weboldal megnyitása után hajlandó betölteni. ??????
Köszönöm a segítséget előre is!

(#24505) SimonJanos válasza Dot (#24497) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Én innen
http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/
mindig le tudom kapni bármelyik új ("manapság használatos" = Chrome, Firefox, IE...)
és a régi 12.17-es (64 bites) Opera-val is
a Flash Player-t!
Most már három (.exe) verziója van:
Chromium (így az új Opera is, de én azt nem használom)
IE / ActiveX
Firefox / NPAPI

Automatikus telepítést nem engedek, minek fusson (még az is) a háttérben,
figyelem az eseményeket,
max. avast! figyelmeztet ha lejárt vmi szoftver. ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24506) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Az Opera 12.17 x64 nekem elkezdett iszonyat memóriákat zabálni. :W
Beállítások elég jól be vannak lőve, eddig élvezetes volt vele az élet. :K
Tapasztalt valaki ilyet?
Nem akarom újrahúzni, mert nem hiszem hogy az megoldja a problémát. :F

Eddig nálam alap volt, ezen ment minden (email-ek, böngészés)
hiszen kevesebbet kajált mint a Chrome
( és nem nyitja meg minden folyamathoz a böngésző.exe-t mint azt a Google amúgy jól működő de ebben nagyon béna és amúgy több memóriát foglaló verziója )
azt csak Hangouts és Naptár, stb. miatt használom néha...

Ill. használtam, de léptem Firefox-ra. ;]
KOnkértan megnyitom az Opera-t, csak a megnyitott email fülek megesznek 700 MB-ot míg a Firefox 10 "honlap füllel" csak 500-at! :U
Mi a franc történt, történhetett?!

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24507) LonGleY válasza SimonJanos (#24506) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezeket nem lehet így összemérni.

Két azonos böngészőben is ki lehet nyitni 10 olyan oldalt, ami fele annyit eszik, mint egy rosszul megírt darab. Nem csak a böngészőtől függ, hogy mennyit esznek ezek. Ha nem a te térfeleden változott valami, akkor az oldalak kódjában került valami úgy átírásra, hogy azt az elavult 12-es Opera még rosszabbul kezeli le, mint eddig. Innentől csak rosszabb lesz a dolog. Ez van, újítani kell. A(z amúgy borzasztóan megírt Google-ös) weboldalakon nem tudsz változtatni, csak azon az eszközön, ami a gépeden kezeli őket. El lehet szenvedni még egy darabig a 12-es Operával is, de te tudod, hogy mekkora árat akarsz fizetni ezért (biztonság, sebesség, memóriaigény, kompatibilitás).

[ Szerkesztve ]

(#24508) Dot válasza SimonJanos (#24505) üzenetére


Dot
őstag

igaz már működik, de megpróbáltam ezt is, de nem jó!
a 12.17-es operához nem jó az új operához(chromehoz) való!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#24509) SimonJanos válasza LonGleY (#24507) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Igenis össze lehet mérni:
ugyanazon 10 oldalt megnyitod több böngészőben és máris látszik az eredmény. :K

De itt:
Opera: email fülekről volt szó, semmi honlapról!
Firefox: honlapok! Egyértelműen többet esznek.
Eddig az Opera "fogyasztott" a legkevesebbet. Nem volt vele szenvedés, pár oldalt Chrome-ban nyitottam meg és kész...
Nekem a munkám miatt amúgy is kell több böngésző (webdesigner vagyok), de mindig is "Opera párti" voltam. ;]
Csakhogy vmi lett az Opera-val (nálam), ennyi.

Az új verziót nem fogom telepíteni, kipróbáltam már: nem látom értelmét, sajnálom hogy kihagyták az email-klienst, Link-et és egyéb funkciókat... :(

Marad a Mozilla mint böngésző és email kliens.
Vagy az Opera email-kliensnek... (egy ideig)
(De jobb volt egybe' persze.)

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24510) SimonJanos válasza Dot (#24508) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nem értem, nálam minden frankón megy. Feltelepítem mindig mind hármat (!) és OK.
( Persze kell is: több böngészőm van... )

Nézem, ki is írta:
http://www.adobe.com/software/flash/about/
"You have version 16,0,0,305 installed"

Alap hogy ne a Chromium-ot használd - az Chrome-hoz és újabb Opera-hoz való...

Lehet hogy Neked is ajánlott lenne áttérni Firefox-ra, stb. ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24511) LonGleY válasza SimonJanos (#24509) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez olyan, mint az IE 6. Szerencsére már webfejlesztőként is letojható... Ha azzal tesztelsz, gratulálok!

(#24512) Dot válasza SimonJanos (#24510) üzenetére


Dot
őstag

Csak Opera... Régit(12.17) használom szinte mindenre amit nem tölt be akkor az új(27.0) betölti! (nem egy olyan oldal van ami pont fordítva jó! Tehát még a chrome se kezeli le, de a régi opera tökéletesen)
Alternative Flash Player Auto-Updater progival tökéletesen lefrissíti a régit.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#24513) rii


rii
nagyúr

sziasztok

gép reinstall miatt szeretném megkérdezni, hogy opera tud fileba kiexportálni bookmark-okat, és passwd-ket?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24514) AtHoS válasza rii (#24513) üzenetére


AtHoS
nagyúr

O15+ ami érdekel? huhúúú lesz itt gond mindjárt, főleg password ügyben akkor... Óvatosan azzal a reinstallal, mielőtt bebukod a jelszavaidat

read-only mode on the forum

(#24515) SimonJanos válasza LonGleY (#24511) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Össze-vissza félre értesz mindent. ;]
Ezt használom, használtam mint ált. email kliens és böngészésre.
(De hogy IE 6 lenne???! Nézd már meg miket tud, mint webszabvány kezelés, stb.! )
Szerinted miért van a többi böngésző telepítve???!
Az Opera-val nem is számoltam teszteléskor, az újjal se számolok!

De minek is magyarázom...

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24516) SimonJanos válasza rii (#24513) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Régi Opera: export bookmark, (régebben) kétfajta formátumban is.
Password-ök: 12.x és alatta: Opera Link...
El tudod érni amúgy weboldalon is a Link-ben tárolt adatokat.
De a legjobb megoldás ha mindent LastPass-ban tárolsz: ekkor egy mester jelszó kell és minden böngészőbe át tudod vinni (plugin telepítés persze kell hozzá)!!!

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24517) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Ebay.com-ot , Opera megnyitása után kizárólag privát böngészés módban hajlandó megnyitni. Hozzá kell tennem, hogy elsőre, tehát ha bármilyen oldalt megnyitok előtte, akkor már privát nélkül is megnyitja.
még sosem találkoztam ezzel a problémával semilyen bőngészőnél.
Valakinek valami ötlete?

(#24518) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Közben rájöttem a megoldásra. Opera turbo elől kivettem a pipát és működik. Akkor viszont megkérdezném, hogy mi az a turbo. Autóiparban tudom mit jelent és arra gondoltam, hogy itt is azt jelenti, de ezek szerint tévedtem. Esetemben antiturboként működött, legalább is arra a feladatra, amire én szántam.

[ Szerkesztve ]

(#24519) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget!

opera 12.17

(#24516) SimonJanos: akkor megnézem mindkét módszert, a link-est is, meg a master passwd-t igénylőset is!

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24520) M_AND_Ms válasza bgabi1 (#24518) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Opera turbó

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#24521) SimonJanos válasza M_AND_Ms (#24520) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Na igen, őszintén szólva én csak egyszer használtam amikor nagyon problémás volt a mobil(!)internet.
Azt csinálja kb. mint amit régen a Vodafone: bizonyos részeket nem tölt le olyan minőségben + saját szerveren keresztül tömörít mint a Google Chrome - gyakorlati haszna ritkán van a mostani kapcsolatoknál...
Szóval szerintem Auto mód sem ajánlott, kikapcs'!

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24522) Sk8erPeter válasza SimonJanos (#24521) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sajnos az a helyzet, hogy akármennyire is nem tetszik, az Opera <= 12.x verziók ma már felejtősek. Tudom, tudom, sok feature hiányzik az újból, stb., de a régi motorral ellátott böngészőre már nem történik fejlesztés, és egyre több problémába fogtok belefutni, ha ragaszkodtok hozzá, szóval lassan ideje váltani, még ha fájó is.

Sk8erPeter

(#24523) SimonJanos válasza Sk8erPeter (#24522) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Srácok, bakker, köszönöm, de már leírtam: "váltottam"!!! :P
Nem az újabb Chromium alapú Opera-ra: ritka rossz, semmiképpen sem használom.
De (ezt is leírtam) mindig is fel volt telepítve a Firefox, később a Chrome. (IE alap, "kihagyhatatlan" : )
A kérdésem az volt hogy tapasztalt-e valaki ilyen problémát.
Ha nem lenne ennyire memóriagyilkos még mindig ez lenne a fő böngészőm.

Aki meg az IE 6-ot említette vele egy szinten teljesen el van tévedve: ha már időbeli szinten kell nézni, akkor az IE 11 (!) idején jött ki ki ez a verzió (12.x), tehát a legújabb (!) IE "van egy szinten" az Opera 12.x-el! Előbbi amúgy múlt év júniusban, utóbbi múlt év áprilisban frissült.

Azt is leírtam: mellette bő egy éve mindig is futott a Chrome.
Most Firefox é Thunderbird.

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24524) Sk8erPeter válasza SimonJanos (#24523) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, sorry, az a rész nekem kimaradt, hogy váltottál, mert azt a részt a hozzászólásaidban, amikor elkezdted szidni a régi Operát, bevallom, csak simán átugrottam, mert idejétmúltnak éreztem a témát. :D De most visszaolvasva már látom, hogy váltottál Firefoxra. Egyébként memóriahasználat tekintetében tényleg a Firefox talán a legbarátságosabb, több tesztben is ezt hozzák ki, még ha egyébként teljesítmény tekintetében például a Chrome sok szempontból agyonveri is. Cserébe a Chrome is nagyon erősen memóriazabáló.

Sk8erPeter

(#24525) SimonJanos válasza Sk8erPeter (#24524) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Igen, erről írtam én is... a Chrome ugyanazt a technikát alkalmazza mint az IE: mindegyik fül, stb. külön chrom.exe, persze hogy gyorsabb lehet.
De ha valami főleg fejlesztés közben leállt, akkor a Firefox volt az, ami nálam szinte sosem fagyott le!

Teszt meg ... Ahány annyi féle...
pl.:
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/
majd
http://www.pcworld.com/article/2605933/browser-comparison-how-the-five-leaders-stack-up-in-speed-ease-of-use-and-more.html?page=2

és volt ahol az IE nyert amúgy (Windows, hiszen a rendszer része). :U

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24526) Sk8erPeter válasza SimonJanos (#24525) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

... és a többfolyamatos működés egyáltalán nem is ördögtől való, sőt. Viszont egy régi gépen, ahol kevés a memória (és igen, manapság 2 GB RAM is kevésnek számít) azért megfontolandó, hogy az ember használ-e Chrome-ot.
A toptenreviews.com aldomainek körébe tartozó dolgokat meg nem tudom komolyan venni, főleg, mióta múltkor belinkeltek nekem egy vízálló fülhallgatókról szóló review-sorozatot, és mindenhol telenyomták marketing bullshittel, hogy milyen fantasztikus minőségű egy víz alatt is használható fülhallgató, és milyen remek hangzást lehet belőle kihozni. Hagyjuk már. :D
Az Internet Explorer 11 pedig már tényleg elég pörgős, jó teljesítményt nyújt (manapság már webfejlesztők körében is lejárt a régi IE-fika, igaz, még most is csinál f@szságokat a Microsoft a feature-ök implementációja terén, csak hogy azért fennmaradjon a különutas hülyeséggel kapcsolatos politikájuk), csak felületre egyszerű, mint egy faék.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#24527) SimonJanos válasza Sk8erPeter (#24526) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Akkor egyetértettünk.

Az IE fika azért ment, mert mindig rá / hozzá kellett igazítani az oldalakat és (MS) nem igazán tartották be a W3, stb. szabványokat, szabályokat - csakhogy a user-ek többsége IE nézte az oldalt.
Igazából azért lett vége mert az IE uralmának vége lett ;]

De persze kódban ott van most is simán
hogy "if lt IE 9" akkor "ilyenolyan megoldások",
de már elküldheted a user-t böngészőt frissíteni ha "if lt IE 7" :K

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#24528) Sk8erPeter válasza SimonJanos (#24527) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, vágom, "testközelből" is ismerem (fejlesztőként) ezeket a macerákat, amik miatt a webfejlesztéssel valamilyen közelebbi kapcsolatban álló emberek teljes joggal fikázták egykor a külön utakat járó IE-t, mert annak idején a Microsoft hajlamos volt magasról fosni a W3C-s ajánlásokra. :)

Sk8erPeter

(#24529) Redneck


Redneck
veterán

Minden programom naprakész. Miért van képtörés Opera böngészőben a videók lejátszása közben? Mindent kipróbáltam már de a hiba továbbra is fennáll.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#24530) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Hogy tudom kimenteni a könyvjelzőket? (Windows reinstal)

(#24531) LonGleY válasza krisztianAMG (#24530) üzenetére


LonGleY
veterán

felhasználónév / AppData / Roaming / Opera Software / Opera Stable / Bookmarks

(#24532) krisztianAMG válasza LonGleY (#24531) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

:R

(#24533) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Mi történhetett, hogy egyszer csak a google keresőben megkétszereződött a betüméret annak ellenére, hogy semmi állítás nem volt? -.-

(#24534) Orlin


Orlin
addikt

A 29 developer-ben megkaptuk az előzményeket a navigációs sávra.Ez mondjuk jó ötlet.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24535) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

A problem: telepítettem egy betűtípust egy másik programhoz - Rainmeter. Ennek köszönhetően egyes oldalaknál a korábbi helyett a legutóbb installált fontot használja a program. Miért? :F
Hiába állítok akármi mást, nem használ.
PS.: Előzmények törlése már megvolt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24536) LonGleY válasza Petyyyyy (#24535) üzenetére


LonGleY
veterán

Mikyen operációs rendszeren egyáltalán, és melyik Opera verziónál?

(#24537) Petyyyyy válasza LonGleY (#24536) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igaz, pontatlan hibajelentés volt.
Win 8.1 x64, 27 Stable. Rálestem a 29 Dev-re is, ott is ugyanez áll fenn.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24538) dqdb


dqdb
Topikgazda

A mai developer buildban bekapcsolató flag formájában megjelent a kép középre igazítása (O12 feature) és több, O12-ben létező gesture. Most nincsen kedvem annak a tömény szarkazmust tartalmazó megfogalmazására, hogy mi tartott ezen két évig ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24539) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi, O 27 miért akarja frissíteni a flash playert, amikor elvileg fent van a gépen ugyan az a verzió amit az opera húzna le?

(#24540) dqdb


dqdb
Topikgazda

Extensions sidebar
Adds a panel to the side of the browser area, usable by extensions.
#extension-sidebar

Csak nem megindult valami a Vivaldi hatására? Hirtelen több, régóta hiányolt, rengeteg alkalommal kért, és rengeteg alkalommal megmagyarázott miért nem kell/miért nem lesz feature fejlesztésének nyoma tűnt fel.˘

ElGatto: bug, néha belekeveredik, ha egyszerre van a gépeden NPAPI és PPAPI változat is, bónuszként béta változat valamelyikből. Például 5 perce 17.0.0.108-as PPAPI-t szerette volna frissíttetni velem 16.0.0305-re ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24541) Daffni2


Daffni2
addikt

Sziasztok, sgitsetek megoldani a problémámat, a Norton 360 eltávolítása után az O27 nem tölt be semmilyen lapot, IE,Chome működik rendesen O12 szintén.

"Aki ad,az nyer"

(#24542) LonGleY válasza Daffni2 (#24541) üzenetére


LonGleY
veterán

Hát telepítsd újra.

(#24543) Daffni2 válasza LonGleY (#24542) üzenetére


Daffni2
addikt

Már megtettem.

"Aki ad,az nyer"

(#24544) dqdb válasza Daffni2 (#24543) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Profiltörlés is volt? Valószínűleg ottfelejtett valami bővítményt működőképtelen állapotban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24545) AtHoS válasza dqdb (#24540) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Legalább kicsit felkavarodik a poshadt állóvíz.

Végre pont kerülhet a | nem lehet - nem tudjuk - nem akarjuk - ezt nektek | gondolatsor végére

read-only mode on the forum

(#24546) dqdb válasza AtHoS (#24545) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ezzel egyet tudok érteni, már a Vivaldi TP előtt kissé jobban felpörgött az Opera fejlesztése, és miattuk nem tudnak visszalassítani, mint O20 környékén tették az O17-19 után.

Főleg, hogy a Vivaldinál direktben rámentek ezekre az idióta belefeszülésekre:
"We now offer 32 bit Linux version as many people asked for it!"
"Oh, and something I have been waiting for personally. Ability to reopen last closed tab using keyboard-shortcut (CTRL+Z and CTRL+SHIFT+T)!"
"The bookmark bar is still very much work in progress, but please take it for a spin ... You can place it at the bottom if you like to."
"VB-1591 Spatial navigation keyboard shortcuts"
"VB-1539 Ctrl+Enter should implement (www. adress complete feature)"

És ezt nehéz nem beszólásnak venni :))
"I have no intention to bore you with the weather, so we go str8 to the juicy details ;-)"

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24547) anorche1


anorche1
őstag

dqdb, neked nincs ötleted arra hogy tudnám elérni hogy az opera videólejátszásnál gpu -t használja ne a cpu -t? Ha youtubon akarok videót nézni, állandóan IE -ben kell megnyitnom a videót :(
IE alatt a 4k videó lejátszás közben is max 15% -ban terheli a cpu -t, míg opera 1080p -nél 80% -on, és akad is rendesen (opera fps számlálója szerint ilyenkor 20fps körül megy).

A flags -ben a Override software rendering list bekapcsolásával próbálkoztam, de a helyzet változatlan. Ugyan ez van chome és firefox alatt is :( Csak az IE képes kihasználni rendesen az erőforrást.

Win8.1 64 bit, i3 4030i, intel hd4400

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#24548) brd válasza anorche1 (#24547) üzenetére


brd
nagyúr

Innen a .crx kell neked, ezzel fixálható, hogy mindig a GPU-t használja. Ez egy ún. Extension, az Opera főmenüjéből az Extension menüpontot megnyitva, és a .crx file-t az ablakra húzva telepíthető pl. Utána az Optionsban a /Player/General/Flash WMode pl. "GPU"-ra állításával lehet fixálni (még esetleg 2 helyen is átállíthatod, attól függően, hol használod még a YouTube-ot: az /External Players 2 fülén - Embed, ill. Channel - is van ilyen beállítás).
Ha a HTML5-ös lejátszást használod, abban nem tudok segíteni, az (egyelőre?) nem videolejátszásra van kitalálva (legalábbis normáliséknál).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24549) vlevi


vlevi
nagyúr

Most raktam fel egy új (virtuális) gépre a legújabb opera developert (29.0.1781.0), és az lenne az egyik kérdésem, hogy azt vajon hol tudom kikapcsolni, hogy ne jelölje ki a lapon valamelyik szövegrészt? Prohardver fórumon pl. az első hozzászólás számára ugrik rá azonnal.

Jajj, és ez a fehér lap bevillantás, ami mindíg zavart, csak időnként el-eltűnik, de aztán rendszeresen visszajön, megint zavar. Szóval az, ha megnyitok több böngészőfület gyors egymásutánban, akkor az egyik füle bezárásakor átvált a másikra, de közben 1 tizedmásodpercre felvillan egy üres fehér oldal. Zavaró, na, ez van. Főleg akkor zavaró, ha egyébként az az oldal, ahol éppen járok, alapvetően sötét témát használ. De máshol (itt a PH-n) is látható.

[ Szerkesztve ]

(#24550) ElGatto válasza ElGatto (#24539) üzenetére


ElGatto
aktív tag

hi, erre valaki (#24539) ElGatto ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.