Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) vhw


vhw
addikt

Lehet egyáltalán nem böngészőhöz kötődik... de hátha.

12.17-es operát használok, már jó ideje feltűnt, hogy a google kereséssel listázott honlapoknál nincs egy közvetlen 'Fordító' funkció.
Mi történt ezzel?
Valahol a google felületén kell ezt beállítani?
Vagy a böngésző lett "kevés" ehhez a funkcióhoz?

edit: az explorer 9-el gond nélkül működik... minden találatnál ott az 'Oldal fordítása' link...

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#23752) attisx válasza vhw (#23751) üzenetére


attisx
addikt

A megoldás ugyanaz, mint kettővel feljebb. ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#23753) vhw válasza attisx (#23752) üzenetére


vhw
addikt

Kösz, igen, így visszajött a fordítás.
Viszont a tárolt változat kis lefelé nyilát kidobta vagy 5 centivel jobbra - és nem mindegyik link esetében működik, hiába kattintgatom körbe. (próbáltam a többi opciót is; identify as..., mask as... az egyiknél a fordítás működik, a másiknál a tárolt változat marad a helyén...)

(ez már konkrét noszogatás lenne, hogy válts másik/új böngészőre marha?)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#23754) attisx válasza vhw (#23753) üzenetére


attisx
addikt

"(ez már konkrét noszogatás lenne, hogy válts másik/új böngészőre marha?)"

Köbö erről van szó...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#23755) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok van valami megoldás arra, hogy ne ilyen "strong" legyen a betűtípus? Hanem "smooth". Ne ilyen "élsimítatlan" ?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23756) LonGleY válasza marilllyo (#23755) üzenetére


LonGleY
veterán

Hol? Mi alatt?

Nálam Opera 24 alatt van hardvergyorsítás és bekapcsoltam az opera:flags alatt a várva-várt DirectWrite-ot. Ez utóbbi felel a betűk normális, simított kezeléséért. Chrome alatt már alapértelmezett, Opera alatt még várni kell erre kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#23757) marilllyo válasza LonGleY (#23756) üzenetére


marilllyo
veterán

Jogos. A weboldalakon. Pl. Fb.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23758) LonGleY válasza marilllyo (#23757) üzenetére


LonGleY
veterán

Az előzőbe szerkesztettem egy lehetséges megoldást. Ha ezek után is csúf a megjelenés, vagy indokolatlanul strong a betű, akkor egy süti-törlést javaslok, hátha megoldja. Nálam így néz ki a FB (katt a 100%-hoz):

(#23759) marilllyo válasza LonGleY (#23758) üzenetére


marilllyo
veterán

Na most esett le, hogy mire gondoltál pontosan. Bocs..én voltam figyelmetlen. PC-s böngészőre gondoltam.

Balra opera, jobbra chrome.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23760) LonGleY válasza marilllyo (#23759) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem Opera alatt sem ilyen életlen.
Bekapcsoltad a DirectDraw-t? Érdemes.

(#23761) vlevi válasza LonGleY (#23760) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Bekapcsoltad a DirectDraw-t? Érdemes."
Nagyon változó a dolog. A hardware gyorsítás a szövegek írásánál nagyon sokszor eredményez kevésbé olvasható betűket.
Ebből nálam az etalon (mármint elrettentő példaként) az IE 10, 11 Anniyra szálkás, randba betűkkel még sehol nem láttam a prohardver főoldalát, vagy a fórumot, mint Internetexplorerben. És nem azért, mert nagyonszar az IE, hanem csak azért, ahogy a szöveget kiírja.
Főként Win8-on szembetűnő a különbség.

(#23762) LonGleY válasza vlevi (#23761) üzenetére


LonGleY
veterán

Viszont ne keverd a hardvergyorsítást a DirectDraw-val!

[ Szerkesztve ]

(#23763) marilllyo válasza LonGleY (#23760) üzenetére


marilllyo
veterán

Merre találom ezt a DirectDraw lehetőséget?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23764) LonGleY válasza marilllyo (#23763) üzenetére


LonGleY
veterán

Leírtam, hogy az opera:flags-ben. Ezt a címsorba írd be!

Arra nem emlékszem, hogy fel kell-e oldani a flags eléréséhez az Operát, de ha igen, akkor a beállításokban kell bepötyögni a Konami-kódot (az irányok a kurzorgombok irányát jelzik):

utána már be tudod írni a keresőbe a DirectDraw-t. Érdemes feloldani egyébként, mert a sima beállítások kiegészülnek 1-2 értelmes dologgal is, mint pl. a teljes URL mutatása a címsorban és társai.

[ Szerkesztve ]

(#23765) slashing


slashing
senior tag

Van valakinek 1 kattintás megoldása arra hogy bezárja az összes fület? Most már kénytelen vagyok átszokni 12-ről mert minden második oldalt másik böngészőben kell néznem de ez nagyon hiányzik. Régen a tálcára rakás gomb mellé raktam ki egy "X" ikont ami bezárt mindent. Most ezt nem tudom megtenni :( a kiegészítők között meg olyan van amivel 3-at kell kattintani és az is ilyen jobb klikk menüben van a többi hülyeség között még csak gyorsnak sem mondható, nem hogy kényelmesnek. Az advanced tab killer is kényelmetlen mert ott meg csúszkát kell huzogatni :(

ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#23766) LonGleY válasza slashing (#23765) üzenetére


LonGleY
veterán

Tartsd nyomva a CTRL+W kombinációt. :]
Vagy jobb klikk bármelyik tabra és Close other tabs.

[ Szerkesztve ]

(#23767) slashing válasza LonGleY (#23766) üzenetére


slashing
senior tag

Hát egyik sem éppen a kényelmes gyors egy kattintás mint régen :/

Az utóbbit azt tudtam de reménykedtem hogy nem ez lesz a "gyors" verzió...

Fájltársítás még mindig nincs? van erről info hogy kb. mikorra lesz benne ez az eléggé alap funkció?

(#23768) CJ4567 válasza LonGleY (#23762) üzenetére


CJ4567
veterán

Tehát ha Chromeban hardwaregyorsítást kikapcsolom akkor olvasható lesz a DirectWriteval írt betű? Mert ott is ronda ha be van kapcsolva.

No Sana No Life

(#23769) swoody válasza swoody (#23733) üzenetére


swoody
senior tag

Next-be tényleg nincs már tartalom letíltás mint 12-be? Csak addon-nal oldahtó meg?

(#23770) vhw


vhw
addikt

A friss operában megoldódott már az a két apróság, hogy a zoom csúszka és a legutóbb bezárt ablak funkció elérhető a főablakban és nem kell a menüben túrkálni miatta? (még mindig 12. használok...)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#23771) LonGleY válasza swoody (#23769) üzenetére


LonGleY
veterán

AdBlock (nem Plus), ennyi. Sokkal jobb, mert a saját adatbázisai automatikusan frissülnek, a manuális lista meg egy mozdulattal menthető. A reklám kijelölése után szabadon állíthatod, hogy mely tag-eket foglalja magába a tiltás, így pl. a proharder aljáról egy lépésben kinyírható minden sponzor-baromság, meg a háttérből is a gigareklám. Egyszerűbb vele lecsupaszítani az oldalakat.

[ Szerkesztve ]

(#23772) marilllyo válasza LonGleY (#23771) üzenetére


marilllyo
veterán

A "plus" az kevésbé olyan jó?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#23773) LonGleY válasza marilllyo (#23772) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondhatjuk így is.

(#23774) jenei1994


jenei1994
addikt

Operát miért jelzi virusnak a nod32?

A hivatalos opera oldalról tölteném le és jelez a nod. :F

(#23775) Sk8erPeter válasza LonGleY (#23771) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"így pl. a proharder aljáról egy lépésben kinyírható minden sponzor-baromság"
Ezt azért ne nagyon hangoztasd, mert elvileg az alapelvek megsértése miatt ban jár érte. :) Amúgy én speciel a Prohardvernél engedélyeztem a reklámmegjelenítést, ha már az oldal függője vagyok, legalább ennyivel támogatom őket. :D Mondjuk igazán kihozhatnák már az új motort, amiben elvileg és állítólag lesz majd reklámeltüntetést lehetővé tévő - fizetős - klubkártya.

Sk8erPeter

(#23776) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Új Opera-nál be lehet valahogy állítani, hogy az új megnyitott fület a fülsor legvégére dobja be és ne az aktuálisból nyitottakhoz viszonyítottan?

read-only mode on the forum

(#23777) dqdb válasza AtHoS (#23776) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Csak így.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23778) AtHoS válasza dqdb (#23777) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó lesz ez :R

read-only mode on the forum

(#23779) swoody válasza LonGleY (#23771) üzenetére


swoody
senior tag

Köszi, amúgy nem értem miért kellett kivenni ilyeneket az újból...

(#23780) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Arra van ötlet, hogy az elmentett jelszavakat a beállításokból ne lehessen megjeleníteni?

Mert oké, hogy valaki ideül a gépemhez, esetleg még be is lép a dolgaimba. De ha van egy minimális hozzáértése a dolgokhoz, akkor a beállításokból simán kitudja olvasni az összes lementett jelszavamat. Ez szerintem elég nagy hiba volt így csinálni.

köszi!

(#23781) spammer válasza oliwwer (#23780) üzenetére


spammer
veterán

Kéri a rendszerjelszót, anélkül nem jeleníti meg a jelszavakat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23782) oliwwer válasza spammer (#23781) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Nálam semmit nem kér. Rákattintok, és ott van hogy megjelenítés.

(#23783) dqdb válasza swoody (#23779) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem vettek ki semmit sem, az új egy teljesen különálló projekt, az egyetlen közös pont az Opera név (még a logó is változott kicsit).

Amúgy a háttérben a korábbi megoldásnál sokkal erősebb szabályalapú megoldás is elérhető, ha majd megjelenik a stabil Chrome ágban is, akkor valószínűleg gyorsan létrejönnek rá bővítmények. Ennek az API-nak az az előnye az AB, ABP és AG által használttal szemben, hogy egyszer kell regisztrálni a szabályrendszeredet, és nem fut le minden lekérdezés előtt JS kód, a böngésző natív kódban ezt a szabályrendszert használva dönt, mint O12-ben, csak itt a szimpla wildcard alapú blokkolásnál sokkal többet tudó keret áll rendelkezésre.

oliwwer: ha ettől félsz, akkor egyszerűen ne használd a jelszómentést. Ha van egy minimális hozzáértése a dolgokhoz, akkor korábban is meg tudta nézni O12 alatt, és most is meg tudja egy egyszerű külső programmal.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23784) spammer válasza oliwwer (#23782) üzenetére


spammer
veterán

És amikor rányomsz a megjelenítésre, nem ugrik fel egy ablak, ami kéri a géped jelszavát? Mert nálam igen (stabil, 24.0.1558.64 , Win 8.1).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#23785) oliwwer válasza spammer (#23784) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Nincs jelszavazva a gépem.

Persze, ha nem használom a funkciót akkor nem is lesz ott, nyilván. De ez érdekes nekem, hogy a csapból is az folyik, hogy jelszót soha feljegyezni, összegyűjteni nem szabad, az Opera meg csinál egy olyan programot, ahol az összes jelszó elérhető.

Na de köszi a válaszokat, tehát ez nem kiiktatható, ha a funckiót használni akarom

(#23786) dqdb válasza oliwwer (#23785) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az is a csapból folyik, hogy legyen a Windows fiókodon is jelszó, és akkor a probléma is megoldódik, mert kérni fog jelszót.

Nálam az asztali gépen úgy néz ki, hogy van a normál felhasználóm 12+ karakteres jelszóval, amit én használok kizárólag. Ha más ülne le a számítógép elé, akkor neki ott van egy korlátozott jogosultságú vendég felhasználó egyetlen karakteres jelszóval. Ha úgy ülne le a gép elé, hogy én be vagyok lépve, akkor azt csak felhasználóváltás funkcióval teheti meg, esélye sincsen arra, hogy a felhasználómmal tegyen valamit (sok évnyi céges környezet után reflexszerűen zárolom a számítógépet). Egyszer zárta be valaki a 30+ megnyitott fület, mert zavarta valamiért, azóta az én profilom kizárólag az enyém, ha egy apróságot kell megnézni úgy, hogy leülne a gép elé, ahhoz is belépek neki vendégként.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23787) Sk8erPeter válasza dqdb (#23783) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ennek az API-nak az az előnye az AB, ABP és AG által használttal szemben, hogy egyszer kell regisztrálni a szabályrendszeredet, és nem fut le minden lekérdezés előtt JS kód, a böngésző natív kódban ezt a szabályrendszert használva dönt, mint O12-ben, csak itt a szimpla wildcard alapú blokkolásnál sokkal többet tudó keret áll rendelkezésre"
Ez igen jól hangzik, és teljesítményben is nagyot lendíthet azzal szemben, hogy minden oldalbetöltésnél futkorászik a reklámblokkoló JS-kódja (előfordul, hogy észrevehető lassulást okoznak a reklámblokkolók).

"korábban is meg tudta nézni O12 alatt"
De a WebBrowserPassView oldalán is írják, hogy "Currently, WebBrowserPassView cannot retrieve the passwords if they are encrypted with a master password". Szóval ez legalább valamilyen szintű védelem. Igaz, írja azt is, hogy "Support for master password will probably be added in future versions."
Az az úgynevezett "védelem" viszont szerintem szart sem ér, amit a Chrome-nál és Operánál jelenleg alkalmaznak, hogy az aktuális OS-felhasználóhoz tartozó jelszót kérik. Mi van, ha a felhasználó nem az OS-felhasználó jelszavához szeretné ezeket kötni, hanem külön jelszót szeretne beállítani? Mi van, ha a felhasználó közölte az ismerősével a belépéshez szükséges jelszót, mert annak nagyon kell a gép, és úgy alakult, hogy elkúrta, letiltotta a vendégfiókot, VAGY az van, hogy az ő nevében kell valamit végrehajtania a gépen (mert az illető mondjuk másik országban van, de kéne neki valami, vagy tudom is én), de azért a böngészéshez tartozó jelszavakban mégsem szeretné, hogy kotorásszon az illető? Persze erre az is lehet válasz, hogy hát szarügy, nem kellett volna közölni a jelszót, de érted, azért nem árthat még egy védelmi réteg - just in case. Meg még csomó egyéb esetet ki lehetne találni. :D

Egyébként nem úgy volt, hogy a RoboForm (amiről itt írtál) vagy a Local Pass Store legalább VALAMILYEN szintű védelmet nyújt? Hozzáértéssel persze lehet próbálkozni feltöréssel, de azért van az az eset, hogy nem éri meg - pl. akár csak azért, mert mondjuk nincs ideje a rosszindulatú emberkének ráküldeni egy minimalista törőprogit, arra viszont lenne ideje, hogy elnavigáljon a jelszavakat tároló oldalra a böngészőben... :U

Na meg itt írtál a Keepassről, meg a hozzá tartozó chromeIPass for Google Chrome && PassIFox for Mozilla Firefox bővítményekről, azt írtad, ez ajánlható, ahogy a Password Safe is.
Akkor nem pont ezt kellene ajánlani oliwwernek? :D Mármint ahelyett, hogy ne használja a jelszómentést... :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23788) AtHoS válasza Sk8erPeter (#23787) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én épp most tesztelgetem a roboform progit (ingyenesen lehet regizni most éppen 10.10-ig egy évre [link])

Ami tetszik benne, hogy könyvjelzőket és feljegyzéseket is lehet tárolni vele.
O12-ből viszont nem tudott minden jelszót átvenni (ezt épp most tapasztaltam meg, mivel éppen be akartam logolni egy webáruházba vele, amivel O12-vel nem sikerült mentett login adatokkal sem) tehát ezt még kézzel át kell majd vennem. Viszont felmerült bennem ezek után, hogy a könyvjelzőkből is hiányzik-e valami? 8k környéki könyvjelzőt importált, de fogalmam nincs mennyi mennyi van O12-ben mentve :F

read-only mode on the forum

(#23789) mexel


mexel
veterán

Én a roboformot használom ( nem a legújbbat még) ésnagyon jó lett. Nem azt a verziót ami letölthető, hanem a chrome beépülőjét kellett átírni operára. Így teljesen offline működik, 1 mesterjelszóval. Én úgy állítottam be a kényelem miatt ( mivel itthon amíg itt vagyok senki sem fér a géphez) hogy bekapcsoláskor kéri a mesterjelszót és amíg ki nem kapcsolom a gépet addig nem. Csak egy gombnyomás, és kitölti szépen a név és jelszómezőket, stb. Régebben írtam róla, csináltam is egy hordozható változatot egy UUSB telepítésű operával együtt, 32 és 64 bites winhez is. Akinek eddig odaadtam, mindenkinek teszik és szereti is. A design nem a legszebb, de tökéletesen funkcionál :)

Én erősen ajánlom, ráadásul ha van chrome, Firefox a gépen akkor azokba is beépül és mindegyikben ugyanúgy használható, ez külön jó dolog.

(#23790) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Tudja valaki mi lesz a 24es operában a gyüjtőlapra mentett oldalak sorsa az új 25ös verzióban? Azt olvastam eltűnik a gyüjtőlap ezért kérdezem.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23791) mexel


mexel
veterán

Ez engem is erősen izgat. Van 1-200 elmentett oldal ott. ( idióták ülnek úgy látszik az opera fejlesztői között, ez volt az egyik legjobb dolog benne... :((( )

(#23792) Dumi86 válasza mexel (#23791) üzenetére


Dumi86
senior tag

Én logikám szerint(nagyon valószinű) azok az oldalak átkerülnek a könyvjelzőkhöz majd alaphelyzetbe,aztán rendezgetheti az ember kedvére. Ez lenne a legegyszerübb :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#23793) Sk8erPeter válasza AtHoS (#23788) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, hát majd lehet, hogy én is adok neki egy próbát. Itt is van most ilyen ingyen promó a RoboFormra (ismét).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23794) mexel


mexel
veterán

Most telepítettem egy új, (az 1 évre akciós) roboform 7.9.10.1-et. Ez már elvileg ismeri az új operát ( a régivel mókázni kellett hogy menjen)
Érdekes módon az USB-s telepítést nem ismerte fel, de lehet hogy mert nem sima Opera mappába tettem.

Más:
Ha a másik USB-s telepítésű operámból szeretném áttenni a gyorshívókat, gyűjtőlapot, könyvjelzőket (ezt tudom) akkor miket kell átmásolnom?
Esetleg az ikonokat a könyvjelzőkhöz, meg nem tudom mi kell még :)

(#23795) vlevi válasza LonGleY (#23756) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jó hülye neve van. Disable Directwrite. Nálam letiltva. Mármint akkor a disable van letiltva, akkor engedélyezve van? :F
Amúgy tényleg látható a különbség.

[link]

[link]

[link]

Viszont valahogy azt veszem észre, hogyha alttabbal mászkálok a gépen, és visszaváltok az operára, akkor mintha megváltozna a szöveg megjelenítése.

Szerintem Directwrite nélkül kicsit jobb. Még mindíg a Firefox vezet nálam olvashatóságra, de most, hogy úgyis Win10 van a gépen, ha lúd legyen kövér, adjunk neki az Operadeveloperrel még egy pofont :D

[ Szerkesztve ]

(#23796) AtHoS válasza Sk8erPeter (#23793) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Néhány saját tapasztalat a roboform-mal

Az importált O12 jelszavak kezelését kézzel helyre kell tenni, mert http:// kód nélküli elmentett címnél nem kínál kitöltésre adatot. Beírva a http hiányzó kódot már működik a kitöltés.

A könyvjelzők "adatbázis" tárolása nevetséges. Adatbázis????? nem is ismer ilyet. Egy az egyben IE típusú 100...600 byte-os kis fájlokban mapparendszerben kódolva tárolja az elmentett elemeket. Lényegében kódolva tárolja a .url fájlokat. Emiatt a könyvjelző névben pont ugyanazok a karakterek nem szerepelhetnek, melyek a fájlok neveiben sem.

A könyvjelzők szinkronizálása fel és le irányban is iszonyatosan lassú. Kicsit szerkesztgettem, áthelyezgettem benne csoportosan a könyvjelzőket, de mikor észrevettem mit művel, inkább kikapcsoltam ezen időre az auto szinkronizálást. /20-30 KB/sec 8k könyvjelző szinkronizálása több, mint egy óra volt és a csoportos pakolgatáskor is ugyanezt játszotta :F /

Jó pár könyvjelzőt nem vett át, bár ezek végeredményben jelentéktelenek voltak és ha jól vettem észre pont olyan speckó karaktereket tartalmaztak, melyek nem lehetnek a fájlnevekben.

Szóval az O12 adatok importálása a roboform néminemű maradisága miatt problémás lehet.

Ha nem kell importálgatni vagy kis számú elemet kell csak, akkor kézzel előszerkesztve szépen át tudja venni az adatokat. A jegyzeteket mindenképpen kézzel kell átemelni. Na ezzel lesz még dolgom, mert ezt hagytam utoljára.
Egyelőre a könyvjelzőkkel bíbelődtem, mivel az volt a nagyobb munka

read-only mode on the forum

(#23797) mexel válasza AtHoS (#23796) üzenetére


mexel
veterán

A roboform könyvjelző kezelését nem is próbáltam, nehézkesnek tűnik a gyáriak mellett, arra talán nem is érdemes használni. A roboform leginkább a jelszókezelés/tárolás használatára jó, ha valaki offline megoldást keres. Ha valaki nem paranoiás akkor online-ra ott a lastpass és még pár másik, jobbnak is tűnik. Offline, beépülő és automatikusan beléptető és űrlapkitöltő alkalmazásnak még nem találtam jobbat. Ez akkor vált fontossá amikor a 12-es operát el kellett hagyni

(#23798) AtHoS válasza mexel (#23797) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szeretném böngészőfüggetlenül tárolni / kezelni a könyvjelzőket is, emiatt olyan megoldásokat nézegetek, melyekkel ez megvalósítható. Linkman irányába plusz pont, hogy deadlink keresés pár kattintással megoldható vele, illetve többféleképpen lehet vele sorba rendezni a könyvjelzőket és könnyen lehet bármelyik telepített böngészővel nyitni a linkeket. Na persze biztosan van még nagyon sok extrája, mivel kimondottan könyvjelzők kezelésére alkották. Jelszókezelése ellenben szinte nincs, illetve nem üti meg a kívánt szintet ezen a területen.

Jó lenne allinone szoftvert találni, de eléggé úgy néz ki, hogy ez nem lesz egyszerű ill. valószínű, hogy a jelszókezelésre és a könyvjelzőkezelésre két külön megoldást fogok használni.

A roboform előnye, hogy jegyzeteket is lehet benne tárolni, így elég előnyös helyzetben van ezen a területen.

read-only mode on the forum

(#23799) LonGleY válasza AtHoS (#23798) üzenetére


LonGleY
veterán

A LastPass mindkettőre jó (könyvjelző meg jelszavazás egyben). De sok sikert!

(#23800) AtHoS válasza LonGleY (#23799) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mutathatnál 1-2 képet a Lastpass könyvjelzőkezeléséről, mert én valahogy nemigen találtam értelmesen használható kialakítást vele kapcsolatban. Mondjuk nem is erőltettem, mivel kinyitogatható menüt találtam csak a böngésző beépülő ikonján és külön indítható programra nem is találtam utalást vele kapcsolatban.

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.