Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) vlevi válasza Sk8erPeter (#23348) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyet kell értsek veled. Az SSD nem arra való, hogy agyon kímélgessük. Ilyen célokra elég venni egy SSD burkolatot, és kitenni a vitrinbe :DDD
Nagyon sokszor nekifutott már nagyon sok ember ennek a témának, és mindíg az jön ki, hogy az SSD várható élettartama, nagyjából átlagos felhasználást feltételezve, évtizedekben mérhető. Nekem 128-as Samu 830 SSD-m van, 2 év alatt esett 2%-ot a kondíciója. Pedig swap, cache, pagefile, hibernálás (na, az nem), szóval, ami ráfér, az rajta van. Sokszáz gigányi játék, zene, és film, az persze nem, de csak a helyhiány miatt. Ha olcsó lenne a TB-os SSD, akkor azok is azon lennének.

Nagyjából ember nem volt még a világon, akinek a NAND cella elhasználódása miatt lett volna problémája. A vezérlőelektronika az igen, az tönkremehet, de annak az esélye, hogy a vezérlő tönkremegy, az kb ugyanannyi, mint egy HDD esetén.
Harmadik dolog, pedig, ha végül mégis elhasználódnának a NAND cellék, akkor sem vész el semmilyen adat, mert ilyenkor a meghajtók elektronikája csak olvasható módba kapcsol, tehát le lehet róla szedni mindent, csak írni nem lehet rá. De, utalva az én esetemre, erről majd a dédunokáimnak kell gondoskodnia, 97-98 év múlva, de ez is csak akkor igaz, ha addíg folyamatosan használatban lesz 2012-ben vásárolt SSD, amire, lássuk be, kicsi az esély.
Legesvégül pedig most jönnek a Samu meghajtói, amire 10 év garanciát fognak adni. Itt volt róla a PH-n cikk. Asszem, napi 50-60giga írást garantálnak ezekre az SSD-kre, és úgy 10 év a garancia. Naponta 50 giga pedig rengeteg.

(#23352) Wolverine válasza tonyrulez (#23341) üzenetére


Wolverine
félisten

A Sumatra PDF-et próbáltad már?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23353) Sk8erPeter válasza vlevi (#23351) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam is hasonló, 128 GB-os Samsung 830-as, közel 2 éves, 10,7 TB írás, a wear leveling count 80/99 (a 99 szándékos, annyiról indul a kondíciója, nem 100-ról), és nincs kímélve. Ugyanúgy pagefile, néha hibernálás, egyik böngésző gyorsítótára sincs áthelyezve, indexelés nincs kikapcsolva, Windows Search nincs kikapcsolva, meg semmi olyan szolgáltatás nincs letiltva, ami hülyeségeket összeírkálnak begyöpösödött cikkekben, hogy hogyan is lassítsd le az SSD-det, hogy megspórolj némi írást, nem túl jelentős élettartam-hosszabbítás érdekében. Bár a dédunokáim felnőttkoráig nem valószínű, hogy kibírná az SSD, de addig, amíg nem lesz sokkal olcsóbban valami ennél jobb/nagyobb kapacitású, vagy nem lesz esetleg új gépem új SSD-vel, addig biztos (amennyiben a vezérlőelektronika meg nem adja magát, remélem, nem tesz ilyet). Nyilván a backup amúgy is fontos, az ember akár SSD-t, akár HDD-t használ.

Amúgy ja, a nemsokára megjelenő Samsung 850 Prónál aztán már tényleg nem fog problémát jelenteni az írás, plusz a 10 év garancia is igen jól hangzik. Ott aztán tényleg minden hülye áthelyezgetést el lehet felejteni örökre. Backup ettől még itt is kell.

Sk8erPeter

(#23354) Sk8erPeter válasza tonyrulez (#23304) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor miért nem állítod vissza egyszerűen a Foxit Reader pdf-pluginját alapértelmezettre, ha az jól működött? (Ahogy teszi nálam is és erdokénél is?)

Sk8erPeter

(#23355) M_AND_Ms válasza Sk8erPeter (#23343) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Amit írtál abban, amire válaszoltam, arra szól a válaszom.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23356) tonyrulez válasza Sk8erPeter (#23354) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez a kérdésem, hogy hogyan lehet azt kiválasztani. Fent van a gépen Foxit és Sumatra is, és alapértelmezettként Nitro PDF-et használja.

4 8 15 16 23 42

(#23357) Sk8erPeter válasza tonyrulez (#23356) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tippre az opera://plugins/ oldalon tiltsd le a Nitro PDF plugint, és engedélyezd a Foxit Reader plugint.

(#23355) M_AND_Ms :
Akkor nem világos, a hsz. melyik részére jött a reakció, lehet, hogy félreértettelek, lehet, hogy nem, nem tudom. :P

Sk8erPeter

(#23358) M_AND_Ms válasza Sk8erPeter (#23357) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hagyjuk. Egyetértettem veled. :-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23359) tonyrulez válasza Sk8erPeter (#23357) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi :)

Wolverine: Neked is köszönöm, nem tudtam hogy van annak is beépülője (igaz nem véletlenül, mert nem telepíti automatikusan)

4 8 15 16 23 42

(#23360) utas666 válasza Sk8erPeter (#23348) üzenetére


utas666
tag

És mit érdemel az a bűnös, aki csak a memóriába cachel? :)

(#23361) dqdb válasza utas666 (#23360) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Örök Opera 12-vel szenvedést :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23362) Sk8erPeter válasza M_AND_Ms (#23358) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Opsz, akkor bocsánat, totál félreértettelek. :B Már a hsz.-írással kapcsolatos üldözési mánia szólt belőlem a moderátorokkal és pár fura elveket valló júzerrel lefolytatott kilátástalan viták miatt. :P Szóval sorry.

(#23360) utas666 :
Ha a memóriában tárolt cache tartalmát mented reboot/shutdown idején a háttértárra, aztán ezt a tartalmat töltöd vissza az OS elindulása után (RAMDisknél van ilyen szolgáltatás), akkor felőlem elfogadható, ha van TÉNYLEG felesleges RAM-od. :DDD (Van, aki teljesen kikapcsolja a cache-t, vagy folyton törli, mintha az valami felesleges dolog lenne (vagy ahogy a kolléga hívta, "szemét").) Egyébként a memória nyilván gyorsabb, mint az SSD, mondjuk ezen a szinten nem tudom, lehet-e valós különbséget érzékelni felhasználói szemszögből böngészés közben a memóriacache javára.
De ha tényleg csak memóriába cache-elsz, akkor sarokba kell, hogy küldjelek. :D Vagy sosem kapcsolod ki a gépet, csak altatod/hibernálod? :)
Amúgy félre ne értsd, nekem tök mindegy, nem akarok úgy igazán senkit meggyőzni, csak sokszor nem értem, a zzzemberek az ilyesmi dolgokat miért nem tartják fontosnak, hogy bizonyos ismétlődő feladatok ne legyenek újból és újból elvégezve. :) (Például bizonyos fájlok újból és újból történő letöltése, például esetedben egy reboot után.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23363) LonGleY válasza Sk8erPeter (#23362) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezen szerintem a legtöbb topikban már túl vagyunk.
Most már a moderátorok egy része is belátja, hogy
az egész RIOS úgy elavult, ahogy van...

(#23364) xcds


xcds
őstag

Sziasztok! A chrome-os könyvjelzőimet tudom vhogy importálni? A könyvjelző importáló nekem vmiért szürke, nem lehet rá kattintani.

(#23365) LonGleY válasza xcds (#23364) üzenetére


LonGleY
veterán

unalmas

[ Szerkesztve ]

(#23366) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Az érdekelne hogy weboldalt hogyan lehet pdf-be konvertálni? Mivel megszünt az oldal pdf-be nyomtatása funkció :( Van az opera pluginek között 1 ilyen célra hivatott plugin, csak az nagyokat hibázott. Betett felugrós reklámokat olyan helyre ahova nem keleltt volna, meg az 1 oldalból 2-t csinált, lehetetlen helyen megvágva az oldalt.... :(

(#23367) LonGleY válasza Bali27 (#23366) üzenetére


LonGleY
veterán

Bármilyen virtuális PDF nyomtatóval. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23368) xcds válasza LonGleY (#23365) üzenetére


xcds
őstag

Mit kezdjek ezzel? :D

(#23369) LonGleY válasza xcds (#23368) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi az, hogy mit kezdjél vele? Például elolvaod a válaszokat és örülsz.

Ugye nem azt akarod mondani, hogy nem tudsz rákattintani a tieddel 95%-ban megegyező kérdésre, és nem tudod átírni az URL-ben a hozzászólások számozását, hogy a rá adott válaszokat is lásd? Ráadásul, ha jól láttam, eme űrtechnológiás trükk bevetése nélkül is olvasni lehet a találatokban dqdb ismétlődő válaszát.

Őstagként talán itt az ideje megtanulni a topikban keresni.

[ Szerkesztve ]

(#23370) xcds válasza LonGleY (#23369) üzenetére


xcds
őstag

Első körben nem találtam meg a választ. Előbb utóbb biztos meglenne, de egymondatos válaszért nem akarom átolvasni a fél topikot. Ennyi erővel válaszolhattál is volna már, hogy mit hogyan és odaírtad volna mellé a kulcsszavakat a keresőnek, nem csak azt, hogy könyvjeező. :))

(#23372) LonGleY: Ebben igazad van, de ha egy sokszor megválaszolt kérdésre van időm és energiám válaszolni akkor megírom sokadjára is a megoldást, ha meg nincs, akkor nem írok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#23371) brd válasza LonGleY (#23363) üzenetére


brd
nagyúr

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Az egyik technikai, a másik szabályozási kérdés. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#23372) LonGleY válasza xcds (#23370) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy sokszor megválaszolt kérdésre mit vársz? A te gondod, a te időd.

brd: Már hogyan ne lenne köze a kettőnek egymáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#23373) dqdb válasza xcds (#23370) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A chrome-os könyvjelzőimet tudom vhogy importálni?
Igen.

A könyvjelző importáló nekem vmiért szürke, nem lehet rá kattintani.
Rossz helyen keresgélsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23374) brd válasza LonGleY (#23372) üzenetére


brd
nagyúr

Ugye nem arra gondolsz, hogy a hozzászólások száma növekszik azzal, hogy a userek 0.001%-a szokott olyan hozzászólás(oka)t írni, amiben több másikra válaszol, és ez nagyon terheli a servert?

The only real valuable thing is intuition.

(#23375) LonGleY válasza brd (#23374) üzenetére


LonGleY
veterán

Én is épp olyan idiótaságnak tartom az ilyen szabályokat. A többszöri linkeléssel lehet egszerűbben válaszolni, akkor miért is ne? Ennyit tud a motor, nincs elegánsabb megoldás rá (az egy hsz-be tömörített sem elegánsabb). A reakcióm is ennyi volt, hogy - nagyon helyesen - ezért már nem szoktak szólni (legalábbis nekem így tűnik).

[ Szerkesztve ]

(#23376) brd válasza LonGleY (#23375) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem ezen (mármint hogy extra terhelést jelent-e) már régen túllépett a fejlesztő/tulajdonos, csak (egy ideig?) még maradt a szabályok között. A moderátorok pedig technikailag nem értenek hozzá, csak a szabályokat igyekeznek betartani. De én is úgy látom, hogy már nem szoktak érte szólni.

The only real valuable thing is intuition.

(#23377) tonyrulez válasza brd (#23376) üzenetére


tonyrulez
őstag

Vigyázz vigyázz, LonGleY-t nagyon könnyű felbosszantani ;]

4 8 15 16 23 42

(#23378) LonGleY válasza tonyrulez (#23377) üzenetére


LonGleY
veterán

hah?.. miva'-miva'? :))

Éppenséggel mindenkivel egyetértettem.
Már az is kirívó? :]

[ Szerkesztve ]

(#23379) brd válasza tonyrulez (#23377) üzenetére


brd
nagyúr

Tudom, csak annyit kell írni, hogy XP-t használok, és már a plafonon van. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#23380) LonGleY válasza brd (#23379) üzenetére


LonGleY
veterán

miiiiiicsooodaaaaaaa?!

(#23381) gerii válasza dqdb (#23322) üzenetére


gerii
addikt

Köszönöm a részletes válaszokat!

(#23339) Sk8erPeter:
Köszi neked is, kipróbálom!

(#23382) Sk8erPeter válasza brd (#23379) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk attól nem is csodálom. ;] Mi tart amúgy XP-nél? Gyenge hardver, vagy milyen oka van?

(#23376) brd : Talán fél éve volt, amikor egy moderátor írt nekem privátban, hogy rakjam egy hsz.-be a külön-külön megírt hsz.-eimet, amikor a PHP topicban segítettem pár embernek. Akkor különösen vicces volt, mivel ugye ott ráadásul segítségről volt szó, arról, hogy én elkúrom az időmet mások érdekében, azért, hogy nekik jó legyen, és abból nekem aztán semmi hasznom nem származik, és még el is ment vele némi szabadidőm (mondjuk így jár, aki agypihentetőnek fórumozik). (Max. annyi hasznom van belőle, hogy jólesett segíteni olyannak, aki nem vágja a témát.)
Persze el is küldtem a ×csába az illetőt, hogy ezt ugye mégse gondolja komolyan, nem beszélve róla, hogy az emberke állítólag fejlesztő, így főleg tudhatná, hogy ez milyen nevetséges. Szóval vannak még páran, akik ezt a degenerált elvet követik megszokásból. Ami ugye a b@szogatómániás moderátorok hibája, akik fogalmam sincs, hogy ezt a hatalommal való visszaélésüket milyen okból kezdték el annak idején. (Ha valaki 1-2 odavetett szót tényleg képes külön-külön írogatni, azt még megértem, hogy csesztetik most is.) Talán kihalóban van a szokás, nem tudom, biztos attól is függ, melyik topicot milyen moderátor látogatja, és milyen hangulatában van.

(#23375) LonGleY:
"A többszöri linkeléssel lehet egszerűbben válaszolni"
Akarod mondani, a külön-külön írt válaszokkal. :)

"Ennyit tud a motor, nincs elegánsabb megoldás rá"
Szerintem az is elegáns módszer, hogy ha máshoz beszélsz, akkor másik hsz.-t írsz. Igaz, ezeket most egybeírtam, mert eléggé OFF. Persze lehetne alternatív módszer is, amivel meg lehetne jelölni, hogy ez valamilyen threadhez tartozik, de az speciel annyira nem triviális probléma pl. szerveroldalon, mint amilyen problémákkal jelenleg tele van a fórum.
Számomra az is vicc, hogy az ilyen szintű AJAX-ozás valódi problémát jelent. (Olyan 20-25 perces problémának gondolom, és ebbe beleszámoltam az IDE elindítását, meg némi tökvakarászást, esetleg papírra jegyzetelést, hogy hogy is legyen.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23383) utas666 válasza Sk8erPeter (#23362) üzenetére


utas666
tag

Van 4GB, meg azonos méretű pagefile és nem szoktam erős vinyó kaparászást hallani, szóval használja csak azt a memóriát. SSD helyett nálam a sok olcsó tárhely megy még, szóval a sebességeben is jó lehet a csak mem cache. A win8 alapból hibernálna is (maradt win7 nálam is), de a böngészőből úgy is kilépnék, szóval én itt azért pluszba izzasztom a szervereket. Nem tudom hogy ez mennyit számít, de érzésem szerint keveset, mert a nagy tételek videók, képek, úgy is naponta változnak, míg a sok kis css, js csak pár megát tesz ki. Inkább tesztelés céljából nyomom most így, mert érdekel hogyan működik és kíváncsi vagyok mit csinál a több száz megás html5 videóknál, ha nem használhat hdd-t. Majd ha így kijátszottam már magam, akkor kipróbálom azt is, hogy mi van ha évekig egyáltalán nem ürítem a cache-t :).

(#23384) Sk8erPeter válasza utas666 (#23383) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ha egyáltalán nincs SSD a gépedben, akkor nyilván tök más a helyzet. :) Ez esetben egyértelmű, hogy a lassú HDD-nél ezerszer jobb választás a memóriában csücsülő cache. A korábbi téma elsősorban az SSD körül forgott, meg akörül, hogy sokan még a gyorsítótár értelmét is megkérdőjelezik.
Az évekig történő cache-ürítés hiánya hát- és derékfájást eredményezhet. :DDD (Amúgy ki az a hülye, aki évekig nem törli a gyorsítótárat? :DDD Azért alkalmanként nyilván illik, amikor terpeszkedik a rohadék, vagy ha valamilyen probléma észlelhető.)

Sk8erPeter

(#23385) LonGleY válasza Sk8erPeter (#23382) üzenetére


LonGleY
veterán

Jap, azt akartam mondani.

(#23386) brd válasza Sk8erPeter (#23382) üzenetére


brd
nagyúr

Poén volt, de amúgy ma is azt használnék, ha kezelne 16GB-ot, meg DX11-et. Ezeken kívül nekem még mindig megfelelne.

The only real valuable thing is intuition.

(#23387) LonGleY válasza brd (#23386) üzenetére


LonGleY
veterán

:) már nekem is tisztára hiányzik a háromhavi újratelepítés, pangok itt anélkül.

(#23388) Sk8erPeter válasza brd (#23386) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sose térnék vissza 7-esről XP-re, így utólag visszanézve a technikai részét most mellőzve már borzasztó kényelmetlen és csúnya is. Múltkor oda kellett ülnöm egy XP-s géphez, és kellemetlen élmény volt. :D

(#23387) LonGleY :
Háromhavi újratelepítés? Azt hogy? :) Nekem az XP-s időszakban sose volt ilyen parám, ennyire azért nem volt rossz. :D Ennyi idő után nagyon belassult nálad, vagy miért?

Sk8erPeter

(#23389) LonGleY válasza LonGleY (#23387) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, bármennyire is odafigyeltem. Meg azért sok progit teszteltem rajtuk folyamatosan. Végül eljutottam a "csúcsra" a saját, 220 megás nLite-olt darabokkal, de akkor se nyúlnék többet ahhoz a szeméthez. Kb. ugyanaz az érzés most visszatekinteni, mint akkor a Milleniumra vagy a 98-ra. Jó, tetszik, hogy instant pattannak fel a mappák - mást viszont nem tudok felhozni mellette.

[ Szerkesztve ]

(#23390) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#23335) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az ilyen "helyezgessünk át mindent, illetve tiltsunk le minden szolgáltatást, ami háttértárra írással kapcsolatos"-jellegű tanácsok igazán releváns mértékben nem növelik az SSD élettartamát"

Újabban már nem csak MLC, de TLC is van, ami még az MLC-től is rövidebb élettartammal bír.

Nyilván aki úgy kalkulál, hogy vesz egy SSD-t 2-3 évre és utána cseréli, illetve (pont a vezérlőhiba meg váratlan dolgok miatt) még addig is backupol rendszeresen annak felesleges kímélnie, mert ugyanúgy a szeméttelepre fog kerülni, vagy a sufniba/sarokba, mint ma is számos, még bőven jó hardver. Ez mondjuk Svédországban történt eset, de biztosra veszem, hogy itthon is vannak szép számmal olyan környékek, ahol ilyen gépet már kidobnak.

De aki összespórolt egy SSD-re, mert hallotta, hogy a régi gépe attól gyorsul a legjobban (és nem is használ különösebben RAM igényes alkalmazásokat, a böngészőt is csak átlaguser módjára), az valószínűleg már nem így gondolkodik, mert még ha a régi gép ki is nyiffan, az SSD-t örökli majd az új. Illetve örökölné és feltehetőleg nem 20-30%-os kondícióval szeretné belehelyezni abba a gépbe amire megint kiadott egy rakás pénzt. És így tovább...

"Azóta mi a tapasztalatod a Linuxos "új" Operával?"

Van benne egy nagyon idegesítő bug, háttérben megnyitásra kiírja a tab title-jébe, hogy "Loading", de az, hogy egyáltalán nem tölt még a legkevesebb, de az URL sáv üres. Szóval ha bezártam a szülő tabo(ka)t, akkor kezdhetek mindent elölről.

Van még egy fura dolog, itt a PH-n néha elég magas a CPU használat.

"Nem egészen értem, mi a probléma, sokszor kattintok én is középső klikkel Facebookon az értesítőimre, és új lapon nyitja meg, ahogy kell. Most is kipróbáltam, és az elvártak szerint működik."

Lightboxos képekre kattints pl. középső klikkel.

"Ha tapasztaltál már ilyet Firefoxon is, akkor meg nem igazán értem az összefüggést, hogy miért Chrome-ból áthozott hülyeség lenne"

Mert Firefoxban is azután jelent meg, hogy elkezdett Chrome-osodni.

"Olyan probléma mondjuk előállhat, hogy kliensoldali kód kezeli a linkre kattintásokat, és mondjuk a böngésző alapértelmezett viselkedése ilyen tekintetben felül van bírálva, de az már az oldal hibája."

Igen erről van szó. Az Opera arra volt felkészítve, hogy a webfejlesztő gyakran hülye. Pl. volt régebben linkeltem egy oldalt (talán neked) és arra írtad, hogy pont a többi böngésző kezeli normálisan, mert a webfejlesztő megtiltotta a szöveg kijelölését. Na mármost, az ilyen esetekben engem nem érdekel, hogy a webfejlesztő mit tilt meg. A kódkövetés addig legyen szigorú, amíg az ésszerű és logikus. Régebben ezzel nem igazán volt gond, mert normális emberek alkották a szabványokat és komoly procedúrákon kellett átesnie egy-egy draft-nak, mire ajánlás lett belőle. Most a Google meg az Apple írja őket.

"és úgy tesz, mintha a Prohardver szervereinek számítana, hogy egy buzinagy hsz.-be rakom a válaszaimat, vagy pedig szétbontom áttekinthető módon."

Ha csak te csinálod, akkor nem, ha viszont mindenki, akkor káosz lesz a fórumon és az újoncokból egyből Jómunkásember lesz. ;] Inkább a multiidézést/multiválaszt kéne már megcsinálni.

(#23362) Sk8erPeter: "Például bizonyos fájlok újból és újból történő letöltése, például esetedben egy reboot után."

Mert a gyakorlatban el lesz végezve, mert a hülye reklámok miatt az oldal kikényszeríti a rendszeres újratöltést. Ha meg böngészőn belül írod felül (már ahol van rá lehetőség), akkor a lényeges tartalom sem cserélődik/frissül, csak Ctrl+F5-re, akkor meg ugyanott vagy, mintha nem cachelnél.

[ Szerkesztve ]

(#23391) brd válasza LonGleY (#23387) üzenetére


brd
nagyúr

Sosem telepítettem újra a saját XP-met... persze ettől még másnál sokszor az volt az egyszerűbb. ;)

Sk8erPeter: A technikai része engem nem érdekel, ameddig emiatt hátrányt (a felhasználhatóságban) nem szenvedek miatta. A csúnyaság meg relatív (de amúgy az XP volt mindenféle hekkelés nélkül a legnormálisabb küllemre beállítható (bár most a Win8 flat designja erősen közelíti - persze a Metro, vagy Modern, vagy mittomén', hogyan hívják most még mindig ocsmány és használhatatlan asztali gépen), és számomra egyébként is kb. mindegy, hogyan néz ki, a lényeg, hogy minél kevesebbet foglaljon el az OS a hasznos felületből.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#23392) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#23390) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez szintén egy urban legend, hogy a TLC-alapú meghajtók olyan hú de nagyon gyorsan megdöglenének az MLC-sekkel szemben. A "Flash SSD" vagy "Milyen SSD-t vegyek?" topicokban volt már szó erről. Igen, kevesebb írást visel el, ez tény. De nem, a legtöbb felhasználásnál egy jó SSD nem csak 2-3 évig fogja csak bírni. :N (Persze ha megdöglik a vezérlő, akkor még előfordulhat; meg természetesen olyan esetben is, ha valaki extrém módon használja, például torrentezik az SSD-re, mint egy vadbarom, vagy épp sok virtuális gépet futtat, és még rengeteg írási műveletet végez az SSD-n ilyen-olyan okokból. De általában ugye nem az extrém esetet vesszük alapértelmezésnek.) Egyébként igencsak esélyes, hogy 8-10 év múlva hasonló SSD-t jóval olcsóbban kapsz majd.
Szóval még egyszer: aki az SSD-jét arra használja, hogy pátyolgassa, az inkább kereteztesse be, és rakja fel a falra, szobadísznek/festmény helyett is egész jó lehet. De mindenkinek szíve joga szopatnia magát, ha ráér.

"Van benne egy nagyon idegesítő bug, háttérben megnyitásra kiírja a tab title-jébe, hogy "Loading", de az, hogy egyáltalán nem tölt még a legkevesebb, de az URL sáv üres."
Na ez nem csak Linux-szal kapcsolatos bug, én is tapasztalom már egy ideje, rohadt idegesítő. (Opera Developer 24.x, most épp Chrome alól írok, mert az Operában túl sok fül nyílna meg egyből ahhoz, hogy most el akarjam indítani. :DDD)

"Lightboxos képekre kattints pl. középső klikkel."
De eddig nem ezekről volt szó, hanem az értesítőkről, hogy jön ez ahhoz?

"Pl. volt régebben linkeltem egy oldalt (talán neked) és arra írtad, hogy pont a többi böngésző kezeli normálisan, mert a webfejlesztő megtiltotta a szöveg kijelölését."
Én ilyet biztos nem írtam, vagy ha mégis, akkor letagadom. :DDD Amiről mi beszéltünk, az az, hogy régebben furcsálltam, hogy az Opera elsőként felülbírálta az autocomplete-tulajdonságot, ami a szabványban/ajánlásban volt, de rájöttem, hogy ez valóban hülyeség, és akkor neked volt igazad, hogy a felhasználó hadd döntse el, hogy ő mit akar megjegyeztetni, és mit nem. (Szóval ott hülyeség volt részemről a szabvány betartására hivatkozni, mert a szabvány volt eleve halott ötlet.) De a kijelölés letiltását mindig is gyűlöltem, menjen a ×csába, aki más szokásokra akar nevelni. Amúgy ezért gyűlölöm a Flash-t is többek közt, mert nem tudom az elvártak szerint irányítani, hogy mi is történjen.

"Ha csak te csinálod, akkor nem, ha viszont mindenki, akkor káosz lesz a fórumon és az újoncokból egyből Jómunkásember lesz. ;] Inkább a multiidézést/multiválaszt kéne már megcsinálni."
Egyáltalán nem értek egyet. Az újoncokat meg kell tanítani, hogy hogyan csinálják, ha maguktól hülyék, mint a seggem. Most is ez történik a moderátorok részéről, akár egyes felhasználók közreműködésével (lehet rászólni, illetve ha nem veszi a lapot, akkor modker topicban kérni, hogy tegyenek már rendet, mert valaki ostoba).
Neked mégis mibe kerül külön hsz.-be írni, ha egy más embernek válaszolsz, más felvetéseire? Miért fáj az, hogy úgy válaszolsz, ahogy logikus? Ha nagyon összefüggnek a témák, és olyan, mintha egyszerre több emberrel is megvitatnál valamit, akkor még megértem, de ha más jellegű válaszokat adsz, akkor nem értem, miért zavar téged egy másik hsz. fejléce, amivel legalább követhető is egy thread.
Akkor jól emlékeztem, hogy veled szoktam mindig lefolytatni ezeket a nem túl előremutató vitákat (a Javítsuk a Prohardvert! topicban is te szólaltál fel ellenem ezzel kapcsolatban :D), és fel nem fogom, hogy miért ragaszkodsz ennyire ahhoz, hogy mindenki hányjon mindent egy hsz.-be.

Sk8erPeter

(#23393) dqdb


dqdb
Topikgazda

Az ilyenek és társaik miatt lenne jó az új Operába is egy Opera 12 szintű Wand megvalósítás :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23394) Sk8erPeter válasza dqdb (#23393) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Minek az, amikor ott a sebezhetőségekkel teli LastPass. ;]

Sk8erPeter

(#23395) Rimuru


Rimuru
veterán

Az új Opera se támogatja a NPAPI-t? látni hogy egy plugin-t se ismer fel.

Vigyázat, csalok!

(#23396) #41133696


#41133696
törölt tag

Még mindig nem állítható benne a gyorsítótár helye?

(#23397) Sk8erPeter válasza #41133696 (#23396) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Netán te is SSD-ről HDD-re akarod pakolni, hogy jól belassítsd, mint nemrég az egyik kolléga? ;] Vagy RAMDisk?

Sk8erPeter

(#23398) kispx válasza #41133696 (#23396) üzenetére


kispx
addikt

Nekem az --user-data-dir= opcióval az egész profil mappát is áthelyezi elég régóta. A --disk-cache-dir opciónak is működnie kellene, a Chromiumból örökli mindkettőt.

(#23399) F_Zolee válasza Sk8erPeter (#23397) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pf, úgy látom sokan csak azért vesznek ssd-t, hogy netezzenek a gépen. ;]

(#23396) GoodSpeed: nem neked szól.

[ Szerkesztve ]

(#23400) dqdb válasza Rimuru (#23395) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A Chrome-mal együtt fog kifutni a támogatása, és helyette a PPAPI lesz, mint opció.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.