Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49451) bobsys válasza fokukac (#49450) üzenetére


bobsys
addikt

sokat elmond :P

Session invalid!

Sorry, your session has expired or you have not started the Data Explorer through a nonvalid entry point or no parameter set.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49452) fokukac válasza bobsys (#49451) üzenetére


fokukac
nagyúr

szorri, akkor hülyén van megoldva, csak böngészve jön be.
Nézegesd innen, Database by themes
Economy and finance
National accounts (including GDP) (na)
Annual national accounts (nama)
GDP and main components (nama_gdp)
GDP and main components - Current prices (nama_gdp_c)
[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49453) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Itt még az szórakoztató elektronika is a nevemen szólít.. [link]
Nagyon nem érzem idevalónak magam.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49454) fokukac válasza FehérHolló (#49453) üzenetére


fokukac
nagyúr

mert annyira ritka vagy, hogy könnyű megismerni. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49455) bobsys válasza FehérHolló (#49453) üzenetére


bobsys
addikt

melyik hotel? vegasban vagy mar?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49456) bobsys válasza fokukac (#49452) üzenetére


bobsys
addikt

Igy mukodik, de egyebkent itt mit kell nezni, mert nem vagyok en kozgazdasz :).

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49457) tildy


tildy
nagyúr

Jo hir a mai napra: A spotify mar Magyarorszagon is elerheto:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49458) tildy válasza kraftxld (#49441) üzenetére


tildy
nagyúr

Arra akartam celozni, hogy palyakezdokent kell a szerencse is, a fellepes is, meg a megfelelo korabbi tdk es egyeb munkak, hogy egyaltalan valaki szobaalljon az emberrel.

Van par ember, akinek egyszeruen valahol csak eselyt kene adni, es szarnyalna. Megis evek ota keresgel megfelelo allas utan, de ugye addig is meg kell elni valamibol.

Bandus: Dual Income No Kids.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49459) fokukac válasza bobsys (#49456) üzenetére


fokukac
nagyúr

bal oldalt van egy legördülő menü, ott válaszd ki a "gross domestic product at current prices" nevű adatot, jobbra fent pedig a "euro per inhabitant" értéket.
és láss csodát.

lehet szemezgetni, szerintem érdekes táblázat.
különösen jól mutat MAgyarország Luxemburg alatt, 80700 vs. 9800 euró/fő. :D

amúgy ahogy nézem az idősort, azért a valutaárfolyamok erősen bekavarnak, de valamit mutat.
(pl. 2006: 8900 euró/fő, 2007: 9900 euró/fő, 2008: 10500 euró/fő azért trükkös, mert ez idő alatt gyakorlatilag stagnálás volt, a növekedés csak az erősödő forintnak /és a folyó népességnek/ köszönhető)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49460) Tim82 válasza fokukac (#49447) üzenetére


Tim82
nagyúr

Leírás helyett:

Ahogy írtam, az Intel 3945b/g is képes rá, valószínűleg olyan kártya van a T60-adban.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49461) fokukac válasza Tim82 (#49460) üzenetére


fokukac
nagyúr

Oké, majd megnézem, köszi.

Amúgy egyelőre tárgytalan, a routerem nem tud 5 Ghz-t, majd újítanom kéne egyet.
De most sajnos fogorvosra gyűjtök, mert megérdemlem :(
Két fogamon mókolnak, eddig 87 ezer Ft-nál járok, és még nincs vége. De nem ez a baj, hanem, hogy van még több másik is...
sőt.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49462) Tim82 válasza fokukac (#49461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Cseréld a WR1043ND-t egy WDR3600-ra. :)

Nekem is kb. az 5 GHz és a gigabites LAN (meg az USB) miatt volt a váltás Linksys WRT160N-ről.

A fogak miatt részvétem. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49463) EQMontoya válasza Tim82 (#49462) üzenetére


EQMontoya
veterán

1043 Gargoyle fw-vel tökéletesen működik mostanság. Ha kevés a wifierő, akkor inkább nagyobb teljesítményű antennákat rá, azt egész olcsón meg is lehet úszni. Úgy is szabvány és cserélhető, amit rajta van. Itt ph-n még 16dB-set is árulnak.

Same rules apply!

(#49464) bandus válasza fokukac (#49461) üzenetére


bandus
veterán

részvétem :/ megnéztem, október 22. óta 155k-t hagytam a fogorvosnál, és fél órája kellett kérnem egy időpontot holnap reggelre, mert rettenetesen fáj az egyik tömött fogam. remélem megúszható a gyökérkezelése, mert nincs kedvem egy elhalt valamit hordozni a számban :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49465) szőröscica válasza bandus (#49464) üzenetére


szőröscica
addikt

Arra kíváncsi lennék, hogy a fogak régen is ilyen elcseszett szerkezetek voltak, vagy vajon a modern ember megemelkedett cukor és savfogyasztása gyilkolja őket ennyire, még akkor is, ha figyelembe vesszük, hogy manapság a szájhigiénia sokkal könnyebben biztosítható.

És ha régen is ilyen rosszak voltak, akkor vajon az evolúció miért nem dolgozott ki jobb rágóalkalmatosságot?

[ Szerkesztve ]

(#49466) Tim82 válasza EQMontoya (#49463) üzenetére


Tim82
nagyúr

5 Ghz-en való működést sem alternatív firmware, sem nagyobb antennák segítségével nem fog tudni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49467) Pttypang válasza szőröscica (#49465) üzenetére


Pttypang
veterán

Ennel jobbat? O.O

Everybody lies.

(#49468) bobsys válasza Tim82 (#49462) üzenetére


bobsys
addikt

En nemreg vettem egy Ubiquiti Airrouter HPt. Csak 2.4 Ghz de 6dbi-s antenna es 28 dBm output power. Le is nyomott mindenkit a kornyeken (a linksyst meg kukaztam)
TP-Linkel szarul jartam, vettem egy TP-Link APt, de nem igazan mukodik repeaterkent, DHCP kliensek kereset nem birja attolni a routernek csak fix IPvel mentek a laptopok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49469) BlacKSouL válasza szőröscica (#49465) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Valahol olvastam, hogy ha az ember nagyon alaposan megmossa a fogát, akkor eltávolítja róla a baktériumokat, valamint a baktériumokat tápláló ételmaradékokat. Ugyanakkor ha nem sokkal ezután valami savasat fogyaszt, akkor a fogfelszín teljes mértékben ki van téve a sav eróziós hatásának. A másik opció, hogy valaki savasat fogyaszt, ami meggyengíti a fogfelszínt, és ha ezután rövid időn belül fogat mos, akkor a meggyengített, savval megmart fogfelszín külső rétegét a fogkrémben lévő abrazív anyaggal ledörzsöli.
Ha viszont nem mos fogat, akkor pár órán belül a baktériumok állnak neki a fogfelszínnek, és kb. a savas ételnek megfelelő rombolást végeznek.
Itt tenném hozzá, hogy én pl. éjjel nagyon szoros állkapoccsal alszom, sőt, szerintem csikorgatom is, bár ezt velem alvók nem erősítik meg. Viszont a fogaim kopásán remekül látszik. Ez közismerten stressz-szindróma, súlyos esetben bruxizmus. Volt, hogy arra ébredtem, hogy az összeszorított állkapcsommal óriásit rántok oldalra, és úgy éreztem, hogy kitörik a fogam. Úgy is ébredtem, hogy a harapás(okklúzió) éjjeli félrenyomása miatt reggel nem tudtam pontosan zárni a fogsorom. De ez más téma.

Viszont a kérdésedhez vedd hozzá, hogy az ősember ugyan nem mosott fogat, nem is evett kirívóan magas arányú mesterséges eredetű anyagot (~0), általában nyers dolgokat evett, vagy nem főzte püré puhaságúra. Vagyis büdös volt a szája, és húsevőkre is jellemző baktériumok trilliói ették a fogait, de ezzel a nyers rágással egyúttal edzette is az ínyét, nem bombázta más vegyszerekkel, nem dörzsölte le a felszínét semmivel, de az állkapcsa még nagyobb volt, a fogai is erősebbek, TEHÁT arra a 35-40 évre, amit megért, mielőtt a kardfogú tigris utódjai megrágták a csontjait, elég volt a foga, mire széttört, kilyukadt, kihullott volna, addigra a gazdája már nem rágott vele tovább.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49470) EQMontoya válasza Tim82 (#49466) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tény, de ha elég erős a jeled, hát nem lefosod? :)

Same rules apply!

(#49471) Tim82 válasza EQMontoya (#49470) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nem, nem fossa le.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49472) szőröscica válasza BlacKSouL (#49469) üzenetére


szőröscica
addikt

Erre a fogcsikorgatásra lehet ám megoldást találni.

10-15 ezer forint körüli összegért a fogorvos vesz egy mintát az alsó vagy felső fogsorodról és utána kiöntik egy gumiszerű anyagból az inverzét. Éjjel ráharapsz és nem fogod csikorgatni a fogaid és idővel ez a reflex is kikapcsol, mert megszokja a szervezeted, hogy az állkapcsodat nem zárod szorosra.

Nekem is volt pár éve, meg is szüntette a tüneteim, de mostanában újra előjöttek, mondta az asszony, hogy elég erősen csikorgatom a fogaim és én is éreztem. Úgyhogy csináltattam egyet megint és tuti, hogy hasznos, mert már álmodtam, hogy palacsintát eszek, de nagyon rágós, és felébredtem, és kiderült, hogy csak izomból csikorgattam volna a fogaim, ha nincs köztük ez a védőcucc, illetve a múltkor fogat mostam álmomban és akkor is hasonlóra ébredtem. :)

Ennyit szerintem megér, hogy ne koptasd szét a fogaid és max. 1-2 éjszaka alatt megszokod, utána beszélni is tudsz vele simán, nem kellemetlen a viselése.

(#49473) tildy válasza fokukac (#49461) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem alkalmankent minimum 12-16 ezer. ( 3-4 havonta biztos megyek fogorvoshoz) . Inkabb ossze sem merem szamolni, mennyiben van az elmult 5 evben ( raadasul mint mondtam a vampirfogamat is ki akarjak huzni :O :O :O )
Erre jon meg majd fogszabalyzas, illetve enis durvan csikorgatoma fogaim, szoval lehet arra is valami.

De ami sziven utott, az a fizikoterapia itt. Alkalmankent 50 font, minimum 11 alkalommal voltam ....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49474) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogy eza figura micsoda és hogy Pesten hol lehet ilyet venni?! :B szinileg nem pont ilyennek kell lennie csak a formájának :DDD

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#49475) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok
Van itt valaki,aki nagykerben dolgozik? Vagy van ilyen ismerőse?

Egyszerűen nem hiszem,el,hogy nincs magyarországon ilyen kari kb 2 hete lassan. Mi történt?
Éppen jön a szállítmány? Ha igen,mikor jön meg? :F

(#49476) bobsys válasza Kiki18 (#49475) üzenetére


bobsys
addikt

Discontinued

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49477) Kiki18 válasza bobsys (#49476) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez akkor annyit takar,hogy abbahagyták a gyártását?

(#49478) bobsys válasza Kiki18 (#49477) üzenetére


bobsys
addikt

fogalmam sincs, nem ertek hozza, csak belinkeltem mit irnak mashol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49479) bandus válasza bandus (#49464) üzenetére


bandus
veterán

ugy latszik megse a tomott, hanem a mogotte levo fog volt a ludas, gyors tomes igy munka elott, szal elertem a 170k-t :) bazz, rohadt genetika, ez mar egy jo nyaralas ara

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49480) fokukac


fokukac
nagyúr

Betlehem :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49481) fokukac


fokukac
nagyúr

Erre már tényleg nehéz szavakat találni, de hát logikus, aki beszél nyelvet, az el tud menni, és olyan droidokra van szükség, akik nem tudnak elmenni...

[link]

ártani, ártani, ártani. :W

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49482) bandus válasza fokukac (#49481) üzenetére


bandus
veterán

nem írom le a véleményem, mert az valószínűleg csak káromkódásból állna. a nyarat már nem ebben az országban akarom tölteni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49483) Lortech válasza fokukac (#49481) üzenetére


Lortech
addikt

Ennek annyi eredménye biztosan lesz, hogy aki eddig magánban - véletlenül - adott számlát, az ezután nem fog. Meg majd megoldják okosba' azok, akik eddig szervezett, hivatalos keretek között nyelvet oktattak. Hányinger..

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#49484) fokukac válasza Lortech (#49483) üzenetére


fokukac
nagyúr

Már látom magam előtt a nyelvtanuló apeh-es alakulatokat. :)
Összekötik a hasznost a hasznossal...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49485) Pttypang válasza fokukac (#49481) üzenetére


Pttypang
veterán

Félelmetes..

Everybody lies.

(#49486) Tim82 válasza fokukac (#49484) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha így lesz, akkor minden NAV-os potenciális hazaáruló akarom mondani emigráns lesz, nem? Mer' érted, a túlzott nyelvtanulás akarom mondani az illegálisan tanító nyelvtanárok túlbuzgó lefülelése már gyanús lehet a rendszer számára.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49487) Tothgera30 válasza fokukac (#49481) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh... hát b@sszák meg. Akkor lesznek fekete nyelviskolák, tilosban járó nyelvtanárok. Vicces lesz a szitu, ha a TEK rám tör mert épp angol órát veszek egy vidéki nyelvtanárnál.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49488) szőröscica válasza fokukac (#49481) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez megint olyan döntés, aminek a célja érthető és alapvetően jó, csak a kivitelezés sikerült szarul. :(

(#49489) Pttypang válasza Tothgera30 (#49487) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is van rokonom aki nyelvvizsgára szokott felkészíteni diákokat, innentől majd akkor tarthat az apeh mesterektől :DDD

Everybody lies.

(#49490) Integra válasza fokukac (#49481) üzenetére


Integra
titán

most is azt mondom, hogy aki nyelvet akar tanulni, eddig is megoldja és ezután is megfogja oldani, mindegy, hogy mit csinálnak, mert ellenőrizhetetlen az egész magánórásdi. a nagy gond az, hogy a magyar nem tanul nyelveket és lusta mint a dög. önfejlesztés, szorgalom - ismeretlen fogalom 95% számára. ez a realitás. nézd meg a filmtopicot, a többség arra vár, hogy jöjjö a szinkronos végre. a magyar mozikban nincsen már, vagy csak alig van eredeti verzió vagy feliratos, mert még csak nullára sem jönnek ki a kópiával.. így a maradék ilyen filmet is elveszik, marad az amúgy is silány szinkron...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49491) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ez az ország a zsenik országa! Mindenki sír, hogy nem keres eleget. Meg hogy túl sokat dolgozik. Ma szabin vagyok, délelőtt 11:40-kor nem igazán találtam parkolóhelyet Kelenföld vk. környékén. Mindenki ráért vásárolni, és volt is miből. Ezek az emberek zsenik, baszki!

Same rules apply!

(#49492) Pttypang válasza EQMontoya (#49491) üzenetére


Pttypang
veterán

Van egy jó vicc, tudod, mikor a 3 vezető beszélget, az amcsi, az orosz meg a magyar a lakosok jövedelméről.. :)

Everybody lies.

(#49493) Tim82 válasza EQMontoya (#49491) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezen én is rendszeresen meg szoktam lepődni. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49494) Viszlát válasza EQMontoya (#49491) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez Fehervaron a 90-es evek vegen volt nagyon jpl atlathato folyamat, amikor 8-10 multi szinte egyszerre kezdte mukodeset es tizezrek dolgoztak a varosban es vonzaskorzetebol muszakos beosztasban (2 vagy 3). 2000-ben csak Varpalotarol es kornyekerol nagyjabol 6000 ember jart a Philips, IBM, Videoton, stb gyaraiba dolgozni, emiatt a nap barmelyik szakaban mozdultal ki, mindig latvanyosan sokan inteztek eppen a vasarlast, postat, miegymast. Nem tudom, hogy postorszagban milyenek az adatok, de nem vagyok biztos benne, hogy feltetlenul a joletre kene gyanakodni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49495) BlacKSouL válasza EQMontoya (#49491) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha néha céges ügyben átutazunk BPesten, általában 8:30 és 11:00 között valamikor, mindig folyamatos kocsisorok haladnak minden létező forgalmi sávban. Ha reggel megyünk, 9:30-kor még bőven dugó van az M3 bevezetőn. Azok az emberek mit csinálnak épp olyankor? Ezeknek az embereknek mind az a munkája, hogy autózik? Mert aki 9:30-kor még autóban ül, az se 6-ra, se 8-ra, de nem is 9-re jár melóba. Vagy ezek mind üzleti úton lévő vidékiek?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49496) concret_hp válasza concret_hp (#49310) üzenetére


concret_hp
addikt

na felhívtak :D
...
hogy még nem döntöttek :D
de ez gondolom inkább azt jelenti, hogy jók az esélyeim, mint hogy rosszak :U
(~ 2 hónapja azzal zártuk a telefonos interjút, hogy azonnal tudok-e kezdeni :U )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49497) concret_hp


concret_hp
addikt

ja és kész lett a napfényre sötétedő lencsés szemüvegem is. kb. idén már nem lesz napos idő ahogy néztem az előrejelzést :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49498) ToBeY válasza concret_hp (#49497) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Haveromnak tavaly télen szakadó hóesésben is besötétedett.Az külön poén volt,hogy este 7 volt és tök sötét:DDD Ezután soha nem kért a szemüvegére ilyen bevonatott

(#49499) tbs válasza concret_hp (#49497) üzenetére


tbs
addikt

NEM napfényre, hanem UV-re sötétedik.

Borult időben is van annyi UV, amire reagál izomból. Nekem Pentax szürke lencséim vannak, durvák nagyon. :K Annyi, hogy ha áthűlnek, akkor lassabban tűnik el a "sötét".

szerk.: Tobi -> nem bevonat. Anyagában hülye a rendes lencse. A bevonatos szarok azok... Nos, szarok... :B

[ Szerkesztve ]

(#49500) neduddki válasza tbs (#49499) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en az esslorra eskuszom lassan 20 eve, maradok is annal

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.