Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49851) bandus válasza BlacKSouL (#49849) üzenetére


bandus
veterán

ha két fv szorzatát kell integrálnunk, akkor azt általában parciálisan integrálhatjuk, ami azé' jó, mer könnyű.

a szabály (S= integrljel, f,g a fv-ek): S(f'' x g)=f x g-S(f x g') ez azért jó, mert te választhatod ki, hogy a két fv közül melyik legyen f illetve g. itt praktikusan f'=lnx, g=x^2. tehát ez a köv. lépés, ezeknek pedig az integrálját/deriváltját behelyettesíted az általános képletbe és meg is vagy, meg persze nem felejted a konstanst.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49852) BlacKSouL válasza bandus (#49851) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tehát akkor ha f '=lnx, vagyis f = S lnx dx, tehát f = x*lnx-x, és g=x^2, akkor g '= 2x
Innen meg akkor S(lnx * x^2)dx = x*lnx-x * x^2 - S (x * lnx-x * 2x) dx
És aztán? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49853) tbs válasza BlacKSouL (#49849) üzenetére


tbs
addikt

(#49854) bandus válasza BlacKSouL (#49852) üzenetére


bandus
veterán

hm, elképzelhető, hogy mégis fordítva érdems felvenni a függvényeket :) próbáld meg úgy, én meg elgurulok a teszkóba, aztán megpróbálom végigszámolni, de elég totálkár vagyok mára

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49855) Viszlát válasza bobsys (#49843) üzenetére


Viszlát
addikt

& gaborbol: Colombus, GA megvolt-e már? Miféle környék, hely, mit tudtok róla? Nagyon világvége (térképen én is megtalálom :P )?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49856) concret_hp válasza BlacKSouL (#49852) üzenetére


concret_hp
addikt

van amúgy matekos topic, ott jobban vágják az iyleneket :) (én analízist nem annyira vágom, szóval inkább nem írok semmit :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49857) bobsys válasza Viszlát (#49855) üzenetére


bobsys
addikt

Columbus is a city in and the county seat of Muscogee County, Georgia, United States :D Tagja a bible beltnek, valoszinu, hogy ott nem azt kerdezik jarsz-e templomba hanem, hogy melyik templomba jarsz :DD
Biztos, hogy Georgia es nem Ohio? Eleg pici varosnak tunik a georgai, redneck kornyeknek tunik ami alapvetoen nem baj. Mi van ott?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49858) Viszlát válasza bobsys (#49857) üzenetére


Viszlát
addikt

Pályázható pozíció cégen belül márciusi kezdéssel. Amúgy ja, tuti, hogy Georgia. Néztem én is, hogy eléggé kisváros, de ez engem egyáltalán nem zavar. Utazás szempontjából nem túl szerencsés, de nem is vészes. Ah, nemtom, holnapi határidős. Egy próbát lehet megérne... :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49859) bobsys válasza Viszlát (#49858) üzenetére


bobsys
addikt

Project munka? tehat utanna mennel vissza angliaba?
Itteni viszonyokban kisvaros, 200 000 lakos es mivel a kozelben van a military base (gondolom amiatt is van a cegednek nyitott pozicioja) igy nagyjabol mindenki ott dolgozik. Mapsen a kornyek jonak tunik, erdos, biztos jokat lehet kirandulni es az idojaras sem veszes ahogy nezem, fagypont ala nem megy a homero meg januarban sem. En a helyedben megpalyaznam, vizumot ugyis inteznek, utat fizetik es mikor vege a projektnek kiveszel meg 2 het szabadsagot es korbejarod a keleti partot.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49860) Viszlát válasza bobsys (#49859) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, permanent, operations director. Nagyon nem vagyok jártas ebben a vízum dologban, fogalmam sincs, hogyan oldanák meg ha úgy alakulna. Főnököm vetette fel, szerinte cégen belül nem nagyon van vetélytárs, max külsős jöhet szóba, de azt csábítani kellene valahonnan ugye, ami meg sok píz. Az itteni csapat is abba a divízióba tartozik, szal előny, hogy ismerem az itteni dolgokat (megérte két hónap alatt bevágni a témát). Csábító szó mi szó, de kicsit hirtelen van ez még nekem, meg végleg elkötelezném magam management vonalon és ezen nem volt elég időm gondolkodni még...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49861) bandus válasza Viszlát (#49860) üzenetére


bandus
veterán

szerintem vágj bele! még mindig jobb az, ha megkapod a pozíciót, de inkább angliában maradsz mégis, mintha emésztenéd magad a későbbiekben, hogy mi lett volna, ha...:)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49862) tildy válasza Viszlát (#49860) üzenetére


tildy
nagyúr

Probald meg:) Lesz kihez menni latogatni, te leszel majd az amerikai nagybacsi, vagy mi :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49863) bobsys válasza Viszlát (#49860) üzenetére


bobsys
addikt

Haaaat, permanent, ize, ahoz azert a semmi kozepen van az a varos. Valoszinu, hogy H1B visat inteznenek akkor. Az 3 evre szol amit lehet hosszabitani 3 evenkent valamint a H1B visarol lehet zoldkartyara jelentkezni a ceg szponzoralasaval
A masik tipus (es ezt szerintem gyorsabban lehet intezni) az L-1, ez azoknak a cegeknek van aki mind az USAban mind az orszagon kivul tevekenykednek es cegen belul viszik az USAba az embert aki executive vagy manager. Ezt a visat max 7 evre lehet megkapni es innen is lehet zoldkartyazni a munkaltato szponzoralasaval.
Olyat nem lehet, hogy kikuldenek gyorsba temporary, megnezed milyen es ha tetszik meg az ittenieknek te is bejossz akkor maradsz kulonben mesz vissza az eredeti poziciodba?
Fizetest is kene tudni, ha nem nagyon kotodsz Angliahoz lehet erdemes lenne, foleg ha beletudod venni a szerzodesbe, hogy mittudomen 1 ev ittlet utan inditsak el a zoldkartya kerelmet, baromi nagy az orszag ha 5 ev utan megunod atmesz masik allamba/varosba. Europa nincs olyan messze 14-16 ora alatt Budapesten lehet lenni.

szerk: es 8 ora alatt itt vagy nalunk Floridaban, repulovel meg masfel ora :))

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49864) bobsys válasza Viszlát (#49860) üzenetére


bobsys
addikt

végleg elkötelezném magam management vonalon és ezen nem volt elég időm gondolkodni még

a te tecnikai tudasoddal kesobb itt szerintem tobb lehetoseg lesz mint Europaban igaz nehezebb lesz visszamenni mondjuk 5 ev management utan, ha akarsz, de ez igaz akkor is ha Angliaban maradsz ott is manager vagy most.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49865) szőröscica válasza Viszlát (#49860) üzenetére


szőröscica
addikt

Én ha ilyen lehetőségem lenne és nem lenne párom, simán belevágnék most. Ha nem is örökre, de pár évre simán kimennék.

De nekem most Budapestre költözés következik, felvettek ahhoz a céghez, ahova be akartam kerülni, amiért az elmúlt években keményen dolgoztam. Most összejött minden, ahogy kell. :)

(#49866) Viszlát válasza bobsys (#49863) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, ezek fontos infók, de majd még úgy is keresni foglak vízum ügyben. :)

Angliához semennyire nem kötődöm, egy baromi nagy előnye van, mégpedig, hogy pár óra alatt otthon vagyok ha bármi van. A kipróbálós dolog szerintem nem működik, ezen a szinten nem.

(#49864) bobsys: igen itt is, de itt olyan a helyzetem - mivel helyben van a data center -, hogy a technikai dolgokhoz is hozzáférek, sőt. Mainframe vonalon nagyon ritkán adódik ilyen lehetőség ráadásul, hogy tulképpen nulláról láthatok felépülni egy komplett rendszert (a múltkori "játékszer" érkezése volt az első lépés), és ez egyenes út az architectség felé, ami szintén nagyon érdekel (na meg nézd meg a fizukat, napi 5-700 font körül mozog itt). A management vonal melletti elköteleződést úgy értem, hogy egy olyan beosztás mellett esélytelen, hogy fejlesszem magam, így ha vissza akarnék váltani technikai vonalra, akkor az mindenképpen visszalépés lenne. Meg annak semmi értelme, ha belevágok egy ilyenbe akkor azon az úton kell tovább nyomulnom, abba kell energiát ölnöm, kapcsolatokat építeni, stb.

8 ora alatt itt vagy nalunk Floridaban, repulovel meg masfel ora

Bébiszitter kell vagy mi van? :D

(#49861) bandus: ha ez ilyen egyszerű volna... :)

(#49862) tildy: na kössz :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49867) bobsys válasza Viszlát (#49866) üzenetére


bobsys
addikt

Bébiszitter kell vagy mi van?
Ne is probalkozz, tul kicsik a melleid :DDD ;]

Okosat nemtudok mondani. Ha nekem felajanlanak egy operations director munkat ketszeres fizetesert en akkor sem vallalnam, mert nem vagyok ra alkamas es imadom a mostani munkam, egy technical leader az ait meg bevallalnek szivesen, de tiszta managementet nem, az nem az en palyam.
Mi nemtudjuk mi van ott ahol dolgozol, neked kell eldontened.
Angliaban azt latod, hogy a technicai tudasodat is tudod fejleszteni? Bele tudsz szolni abba ami most epul, esetleg beleszolni a tervbe, atirni ha kell vagy csak nezed mi tortenik?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49868) tildy válasza Viszlát (#49866) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyugi, ugyis csak en mennek, Legolas hulye poenjait nem kell elviselned:D
Mar ha nem lesz feltekeny az asszony, hogy utazasaim kozben beugrok hozzatok :D De pliz, ne Biblia-ov, ha kerhetem :P ;]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49869) concret_hp


concret_hp
addikt

ha már munkatéma, végülis úgy döntöttek morganéknél, hoyg keresnek / találtak nálam jobb kezdő rabszolgát :D (az indoklás mondjuk szerintem érdekes volt, de mind1)
így nekem is van 1 kis időm kitalálni, hogy infó vagy gazdasági vonalon szeretnék mozogni. + angolomat felprósítom :)

amúgy szerintem is vágj bele Viszlát, mire arról kell dönteni, hogy mész-e, ah téged választanak, addig még tudsz gondolkodni, a korábbi cv-den meg gondolom nem sokat kell updatelni még :) különösen ha cégen belül ajánlották :) mi veszteni valód van?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49870) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ahhhhhhhhhhhhh suergoesen vissza kell menni!;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49871) fokukac válasza neduddki (#49870) üzenetére


fokukac
nagyúr

kicsit megváltoztál... :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49872) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Las Vegasban bármit meg lehet vásárolni.
Mi például egy kétórás forgalmi dugót vettünk egy 2x8 sávos autópálya 5 km-es szakaszán oda-vissza. A rendőrségtől.
Két rendőrautóval sikerült bedugítaniuk nekünk az egészet.

(Irónia nélkül, ez most halálosan komoly. Kellett a dugó egy marketing videóhoz.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49873) concret_hp válasza FehérHolló (#49872) üzenetére


concret_hp
addikt

8 sáv autópálya ... :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49874) Pttypang válasza FehérHolló (#49872) üzenetére


Pttypang
veterán

Biztos orultek nektek a statisztak :D

Everybody lies.

(#49875) fokukac válasza FehérHolló (#49872) üzenetére


fokukac
nagyúr

de azért remélem, nem házasodtál meg éjjel, részegen..! :)

Ui. amikor mi voltunk ott, egy merő dugó volt az egész város, teljesen ingyen. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49876) EQMontoya válasza FehérHolló (#49872) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ha ezt átlag emberekkel sikerült megcsináltatni, akik arra jártak, akkor bizony jár a jó édes...

Same rules apply!

(#49877) parandroid válasza EQMontoya (#49876) üzenetére


parandroid
nagyúr

Lehet, hogy pont dühös tömegre volt szükségük. :DDD Mondjuk osztogathattak volna utána kárpótlásként mozijegyet, vagy mittudomén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49878) fokukac


fokukac
nagyúr

epic fail :)
Egy indiai tényleg összekeverte Nelson Mandelát Morgan Freemannel

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49879) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Most szombaton ugye munkanap :B . Tehát az is meglehet hogy a futár holnap meglátogat, és hozza a csomagom ;) ? Eh, de szombat érzésem van ma :U .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49880) Melack válasza Tothgera30 (#49879) üzenetére


Melack
veterán

Igen, holnap munkanap 27-e miatt. Én mondjuk 27-én dolgozom, nem holnap.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49881) Tothgera30 válasza Melack (#49880) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Királyságos... :R

Remélem gyors lesz a posta, akkor 3 rendelt cuccból már 2 itt lesz ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49882) Mawyx válasza Tothgera30 (#49879) üzenetére


Mawyx
senior tag

Munkanap, figyeljünk a parkolásra!!

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#49883) fokukac válasza Mawyx (#49882) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én ugyanolyan szögben és ugyanoda fogok beparkolni, mint ma.
Hacsak nem leszek nagyon másnapos. ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49884) tildy válasza Melack (#49880) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt mondjatok igy lett 24 meg 27 szabadnap otthon, hogy szombaton le lett dolgozva?
En otthonrol dolgozoma fenti napokon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49885) Melack válasza tildy (#49884) üzenetére


Melack
veterán

24-ét 7-én, 27-ét meg holnap dolgozzák le itthon.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49886) nike_


nike_
addikt

Sziasztok! Régen jártam erre megint csak... :) Sok a dolog.

(#49887) gaborbol válasza Viszlát (#49855) üzenetére


gaborbol
őstag

Hello,

En egyszer voltam ott egy napot az is Savanna-ban ami tipikus turista varos ugy hogy sokat nem tudok rola mondani.
A nyar nagyon meleg es eszmeletlen paras legkondi nelkul nem lehet megmaradni sehol sem.
Kerdezem a felesegem mi a velemenye rola:
Rengeteg a maradi gondolkodasu rasszista ember, magas a munkanelkuliseg, igazabol nincs ott semmi, katonai bazis kornyeken jobb a helyzet, mert ott jobban megszoktak az idegeneket.
Azt mondja meg a mas allamokbol erkezo amerikaiakat is utaljak, maradj inkabb Angliaban. ( itteni szueletesu angol tanar aki szerelmes Angliaba)A tanult iskolazaott emberekkel nincs gond tehat a melohelyen nem lesz gond, van kivetel,de a nagyatlag sajnos taplo. :(

Nem tudom mi a celod, merre akarsz letelepedni, ha itt akkor szerintem vagj bele. 5 ev ittlet utan kerhetsz allampolgarsagot ha permanent resident vagy onnantol Iszonyat kinyilnak a lehetoseg minden fele, aztan oda koltozol ahova szeretnel. Repulovel minden kozel van, olcso is tehat szabad idodben tudsz utazgatni ismerkedni az orszaggal.

Telefonrol vagyok nem olvastam a tobbi hszt.

(#49888) JanR válasza FehérHolló (#49872) üzenetére


JanR
addikt

Ezt a karácsonyi dugót is ti vettétek mi? ;]

(#49889) tildy


tildy
nagyúr

Nagyon durva a policyje az amazonnak. Leven masodjara is pixelhibas gepet kaptunk volna, nem cserelik tobbet, jar a refund. De azt meg nem akartuk, mert gyonyoru kepeket keszit. Partly refundot adtak volna, Esmein nem fogadta el, mert szerinte nem fair elfogadni.

Ugyhogy megerdeklodtem a Canonnal, gari kereteben cserelik az LCD-t.:) Orom bodottsag. :D

Verzett volna a szivem, ha vissza kell adnom. Raadasul a 40es lencsevel :Y :O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49890) Integra


Integra
titán

scale of the universe 2
marha jópofa :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49891) bobsys válasza tildy (#49889) üzenetére


bobsys
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49892) Viszlát válasza gaborbol (#49887) üzenetére


Viszlát
addikt

Koszi neked is. A hellyel nem tudok mit csinalni, az teljesen adott. Bar ma kiderult egy-ket dolog, pl vallalni kell, hogy min 60 max 120 napot utazassal toltok. Mondjuk ez a melo jellegebol adodoan nem tul nagy meglepetes. Mindegy, atragtuk, jelentkeztem, aztan majd kiderul. Semmilyen formaban nem kotodik amugy a katonai bazishoz, neztem en is, hogy a munkanelkuliseg par %-kal magasabb az orszagos atlagnal, ami az oldalborda szempontjabol nem tul szerencses, de ezen vegkepp nincs ertelme meg aggodni..

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49893) bobsys válasza Viszlát (#49892) üzenetére


bobsys
addikt

ha felvesznek majd egyeztetunk ha ugyanabba a varosba kell mennunk :D

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49894) 7 válasza Viszlát (#49892) üzenetére


7
addikt

Hajrá. :)

(#49895) harry


harry
veterán

Hello! Nem tudom, itt mennyire tudtok ebben segíteni, de nem tudjátok, hogy a Széll Kálmán téren, a karácsonyi vásáron az árusok este hány óráig vannak nyitva? Konkrétan a Gyémántkalács stand érdekelne, mert van náluk ilyen kupon akció, de úgy tervezném, hogy csak valamikor az esti órákban mennék arra, de nem szeretnék lemaradni róla (csak úgy elmenni megnézni meg 2 óra út lenne...), elérhetőséget nem találtam még. Hátha valaki jár arra / jobban képben van. [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49896) fokukac válasza harry (#49895) üzenetére


fokukac
nagyúr

Moszkva tér, könyörgöm...! Ne üljünk már fel ennek az átnevező maffiának...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49897) EQMontoya válasza fokukac (#49896) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, a híd is lágymányosi marad.

Same rules apply!

(#49898) parandroid válasza EQMontoya (#49897) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mér', annak is lett közben másik neve? Lemaradtam. Jobban belegondolva, a morcos kopasz linuxpingvin esküvőjén voltam utoljára pesten, annak meg már másfél éve.

Más, egyéni first world problem: szerződéshosszabbítással vehettem nagyon olcsón új készüléket egy bizonyos választékból, és Nokia Lumia 920 lett belőle. Gyönyörű, okos, gyors, windóznyóc, amit amúgy is ki kéne ismerni, első blikkre tetszik, de nincs szívem átállni az iphone4-ről, amit már belaktam, megszoktam, és a régi hardverhez képest (amin állítólag használhatatlan az ios7) teljes megelégedettséggel használok. Valami tipp esetleg, akár arra, hogy melyik topikot nézzem, hogy rábeszéljenek?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49899) EQMontoya válasza parandroid (#49898) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az kérlek Rákóczi! Mer' ugye egy klasszikus műemlék, no. :)

Same rules apply!

(#49900) fokukac válasza parandroid (#49898) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hogyne, Rákóczi híd lett.

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.