Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49301) fokukac


fokukac
nagyúr

így kell sílécet levenni. :))
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49302) Integra válasza fokukac (#49301) üzenetére


Integra
titán

EPIC, rég röhögtem ilyen jót :DDD aztakurva :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49303) tope válasza fokukac (#49301) üzenetére


tope
addikt

Ez most jól esett :DDD (pedig most nem vagyok a legjobb hangulatban)

(#49304) fokukac válasza Integra (#49302) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ezen én is besírtam.
pedig már napokkal ezelőtt is láttam :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49305) Integra válasza fokukac (#49304) üzenetére


Integra
titán

baszki, hogy vakarja a fejét a buszsofőr :DDD oszt mondja az borzalmas osztrákiás ákcenttel, hogy vóhásztgdusífárengelernt.... :D
jaj, potyognak a könnyeim, kész... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49306) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kérdeztem már, de nem emlékszem a válaszra.
A náthás takony ellen miért is jó az infralámpa/melegítés? Hőre lágyul a zöld és hátrafelé gyorsuló? Bejut annyi hő a csontok mögé az üregekbe?

És lehet hogy kérdezték már, de a PHatikus Úr már nem jár erre mostanában? (Ez ettől függetlenül merült fel bennem.)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49307) emvy válasza BlacKSouL (#49306) üzenetére


emvy
nagyúr

Az eldugult orr nem a takony miatt dugul el, hanem a beduzzadt nyalkaharnya miatt, az infralampa hoje javitja a keringest, csokkenti a duzzanatot. (A fekvotamaszozas is hasonlo eredmenyt er el egyebkent, par perc erejeig.)

while (!sleep) sheep++;

(#49308) EQMontoya válasza emvy (#49307) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szervezetünk remek reflexei, melyek többet ártanak, mint használnak. Ohyeah.
Ilyen pl. a torokfájásnál jelentkező állandó nyáltermelés és nyelési inger. Mert a torokfájástól még kiválóan aludnál (ha más nem, pár feles pálinka után :D), de attól már biztos nem fogsz, hogy az állandó nyeléstől felfordul a gyomrod.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#49309) BlacKSouL válasza emvy (#49307) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha ilyenkor lemegyek fekvőtámaszba, már akkor majd szétpattan a fejem, ha meg még nekiállok erőlködni is, rendesen elkezdek csillagokat látni. Amúgyis magas a vérnyomásom, ilyenkor tele van a fejem, és ha erőltetem, felér annyival mintha kézenállva tüsszentenék :) Úgy pattognának az ereim, mint a pufifólia.
Maradok a régi jó NDK kvarclámpa Infrarot fokozatánál. 400W-al pirítja a két cső a képem. Egyelőre nem javul,de majd erősen gondolok a placebora ;]
Hiába, több pálinka kellett volna megelőzésképp. De kollégáktól kaptam el valami vírust, most konkrétan 15-ből 11 beteg. Tüsszögés, orrfolyás, köhögés, de senkinek nem fáj szinte semmije.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49310) concret_hp válasza BlacKSouL (#49309) üzenetére


concret_hp
addikt

csak le ne égjen a bőröd ;]

síléces vidi atomnagy, pedig én nem is értem a buszsofőrt :D

akar valaki fogadni 1 sörben, hogy ms-től felhívnak-e a héten? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49311) BlacKSouL válasza concret_hp (#49310) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az UV-t nem kapcsolom be. :N Legalábbis ehhez a gyógymódhoz nem. Az infra rész meg csak egy sima ellenállás(fűtőszál..) egy disztribútor csőben...vagymi. Felizzik vörösre és meleg. És sugárzik. Közben a szobát is fűti.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49312) föccer válasza BlacKSouL (#49311) üzenetére


föccer
nagyúr

és az orrodat is tisztíícccsa

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49313) tildy válasza gaborbol (#49292) üzenetére


tildy
nagyúr

Valahogy remek erzekem van kifogni az ilyen arakat.
Most hetvegen Parizs, returban £59 , fejenkent, eurostarral. A multkori magyar utamra a repjegy meg valami 10 000 Ft volt oda-vissza:)
Oke, wizzair, de hala egnek eddig meg sosem kesett ( max fel -1 ora volt a legtobb keses, az is egyszer).

Amugy ha valaki veluk megy, es nem tudna a normal , nem emeltdijas telszamaikat:

+36 1 470 94 91
+ 36 1 577 61 61
06-40-106-166
06-1-358-65-91
06-70-332-40-08

Eddig egyszer mentunk Heathrowrol, fel ora ucsorges a gepen felszallaskor a kifuto elott, mert epp "dugo" volt,
visszafele 1 ora ucsorges a parkolohelyen, hasonlo okokbol, azt hittem sosem erjuk el a metrot.

Szivem szerint Cityrol mennek, kb 10-15 perc gyalog, 5 perc DLR-el.... Aranyos kis repter.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49314) tildy


tildy
nagyúr

Atutalas: 100 ezerre 427 Ft. Nem szol, nem figyelmeztet, hogy ez 100 370-bol nem fog menni. Aztan meg nezek, miert nem ment ki az utalas....

Cib , en hogy imadlak.....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49315) parandroid


parandroid
nagyúr

Szerencsére ez Mo-n soha nem fordulhatna elő. Veszélyesen magasra emelné egy bevitt a gyerek az átlagos iq-t a teremben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49316) Kalandor válasza parandroid (#49315) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Pedig volt ilyen :)

(#49317) parandroid válasza Kalandor (#49316) üzenetére


parandroid
nagyúr

Tényleg, Dúró Dóra. Meg is kapta érte a magáét, ha jól rémlik, a narancssárga gavalléroktól.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49318) fokukac válasza Kalandor (#49316) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát Te meg hogy nézel ki..? :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49319) fokukac válasza tildy (#49314) üzenetére


fokukac
nagyúr

jaja, az rendszerhiba...

amúgy 100.000 Ft pénzügyi tranzakciós illetéke önmagában 300 Ft. Azért csak ennyi, mert az kedvezményes, azért, hogy ösztönözzék az elektronikus használatot (hahaha - annyira kedvezményes, hogy ez az adókulcs egyezik azzal, amit korábban a kp-tranzakciókra vetettek ki...).

Persze, lehet szidni a bankot is.
Viszont az online számlacsomagban még mindig csak 39 Ft az utalás, ami szvsz baráti. Bár szerintem az se lesz már sokáig annyi, már csak a fenti számolásból kiindulva sem.

Én most azon vagyok leakadva, hogy mostantól csak visa-kártyát lehet igényelni, mastercard-ból csak a goldot...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49320) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Kezd bejáratódni a füles... Losslessből azért elég kellemeset szól. Közben megrendeltem az E10-et is, jó lesz ez. :)

Same rules apply!

(#49321) szőröscica válasza EQMontoya (#49320) üzenetére


szőröscica
addikt

Munkahelyre vetted? Épp tegnap olvastam egy cikket a vezérigazgatótokról a Forbes-ban.

(#49322) EQMontoya válasza szőröscica (#49321) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah-jah. Többet vagyok itt, mint otthon. :D Meg otthon a notira azért nem dugok usb-s dacot, mászkáljon vele a tököm.

Same rules apply!

(#49323) szőröscica válasza EQMontoya (#49322) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyébként ez az USB-s DAC nem kavar be a sima hangkártyának? Nekem egy Sennheiser fejesem volt, nem olyan kategória mint a Tied, kb. 25 rugó volt pár éve. És belekóstolnék én is a minőségibb zenehallgatásba, de nem akarom elveszteni az 5.1-es rendszerem sem, ami a géphez van csatlakoztatva.

Btw. megvettem a Worms-öt iPad-re, nem akkora feeling mint régen pc-n, de nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#49324) EQMontoya válasza szőröscica (#49323) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem az alaplapit tilthatod le vele:

• A készülék hátlapján lévő koaxiális kimenet PCM jelet biztosít további hangeszközök számára.
• A line-out kimenet aktív hangfalak vagy egyéb hangrendszerek számára szolgáltatja a bemenő analóg jelet.

Same rules apply!

(#49325) emvy válasza szőröscica (#49323) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, megjelenik egy uj audioeszkoz, ennyi. Meg az is lehet, hogy a sima 5.1-es hangkartya az alapertelmezett, de a zenelejatszod meg a DAC-ra tolja a hangot. En meg azt is meg szoktam neha csinalni, hogy egy film megy a TV-n, a film hangja HDMI-n megy kifele (ATI videokartyan keresztul), en zenet hallgatok a DAC-on at.

Linuxon is siman megy.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49326) szőröscica válasza EQMontoya (#49324) üzenetére


szőröscica
addikt

Az én 5.1-em egy csomó jack csatin keresztül kapja az áldást a számítógéptől. :(
Ezért nem üzemeltem még be a Creative USB-s hangkártyámat sem itthon, hanem csak porosodik a szobában. De majd nyártól Pesten használatba fogom venni.

emvy: köszönöm, ez esetben nem kizárt, hogy meglepem magam eggyel karácsonyra. :)

[ Szerkesztve ]

(#49327) Integra


Integra
titán

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49328) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sírni, vagy röhögni kellene? :D

Same rules apply!

(#49330) fokukac válasza Integra (#49327) üzenetére


fokukac
nagyúr

rajzoljon valaki egy magyart...
legyen benne egy tisztviselő, és egy boríték :)

Montoya: ne mondd már, hogy meglepődtél... :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49331) Integra válasza fokukac (#49330) üzenetére


Integra
titán

az úgy nézne ki, hogy:
magyar zászló ---- problem -----> more problem
:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49332) tildy válasza fokukac (#49319) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyelore meg ingyenes szamlacsomagom van a mnyp miatt, de pszt....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49333) Integra


Integra
titán

ma megy le legkorábban a nap, 10 perccel du 4 előtt. :) több ilyen nap is lehetne :))

emvy:
idén nem, most jött az időképes hír :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49334) emvy válasza Integra (#49333) üzenetére


emvy
nagyúr

? Nem 20-an?

while (!sleep) sheep++;

(#49335) fokukac válasza Integra (#49333) üzenetére


fokukac
nagyúr

lehet, hogy úgy gondolták, hogy idén már nem jön föl a NAp? :)

amúgy december 21-én van a napforduló,
[link]

de nem teljesen szimmetrikus a mozgás, és e szerint tényleg hamarabb megy le ma a Nap, mint 21-én.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49336) Integra válasza fokukac (#49335) üzenetére


Integra
titán

igenigen:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49337) emvy válasza fokukac (#49335) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, oke, szoval a legrovidebb nap 21-en lesz, de ma hamarabb nyugszik. :)

while (!sleep) sheep++;

(#49338) tildy


tildy
nagyúr

Fugg a pontos helytol is, itt mintha ket nappal kesobb lenne: [link] Illetve nem mutatja a masodpercet igy valamikor az elkovetkezendo 4-5 napban, igy elso blikkre kb 12-en.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49339) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Egy üzleti laptop (Dell Latitude) CPU csere esetén is garanciális marad, mert erősebbre cserélném?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49340) Kalandor válasza Tothgera30 (#49339) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

A garanciás doksikat olvasd el, leírják, hogy mi a user replaceable.
De a supportot vagy szervizt is felhívhatod. A support azért jobb, mert rögzítik és kikérheted = lesz bizonyítékod, ha mégis gebasz van.

(#49341) Tothgera30 válasza Kalandor (#49340) üzenetére


Tothgera30
Ármester

2016-ig van rajta garancia, és egy 2430-as CPU van benne, minden más stimmel, igazából i5 2520-al volt hirdetve, ezért is vettem meg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49342) bobsys válasza Tothgera30 (#49341) üzenetére


bobsys
addikt

A ket cpu szinte tokugyanaz nem?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49343) Tothgera30 válasza bobsys (#49342) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szinte... de pszichésen azért más :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49344) fokukac


fokukac
nagyúr

bravó :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49345) pohár válasza fokukac (#49344) üzenetére


pohár
félisten

ez már kezd röhejesbe átcsapni... de az ország legalább jobban teljesít :C (mint Észak-Korea)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#49346) bobsys válasza pohár (#49345) üzenetére


bobsys
addikt

Az mar kiderult melyik kepviselok jarnak jol ezzel a NAVhoz bekotott penztargep baromsaggal? Mert mas ertelme nincs, ettol nem lesz tobb afa bevetel

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49347) fokukac válasza bobsys (#49346) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én olyanokat hallottam, hogy nagy botrány volt belőle, mert tavasszal pár multi (samsung) már előértékesített több tízezer pénztárgépet egy nagyszerű előfinanszírozási konstrukcióval (mivel nem mindenkinek van erre negyedmilliója), majd a minisztérium kitalálta, hogy az a termék mégsem felel meg az előírásoknak. És a végén specifikáltak egy olyan terméket, amelyiket egyetlen BT forgalmazott (papíron), ami valamelyik fejesnek a sógoráé. A Bt. tavalyi forgalma valami 70 ezer Ft volt. Ezen persze a Samsung és a többiek besértődtek, hogy mit képzel ez a balkáni ország, hogy ilyen meg lehet csinálni, oylanok röpködtek, hogy nem adnak el csipeket ennek a bt-gyártónak, sőt, hogy kivonulnak az országból (mármint bezárják a samsung-gyárat).
Na, kb. ennek az eredménye az, hogy most, határidő előtt, mit ad isten, további 6 készüléket is engedélyeztettek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49348) Integra válasza fokukac (#49347) üzenetére


Integra
titán

ha ez tényleg így van.... az eddig is tiszta volt, hogy valakinek a valakijének akarják kitolni a teljes pénztárgép bizniszt, de, hogy a végén ez lesz..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49349) Integra válasza fokukac (#49344) üzenetére


Integra
titán

cba - a magyar üzletlánc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49350) bobsys válasza Integra (#49349) üzenetére


bobsys
addikt

Vagy le kene vinni a vilagbajnok AFAt kisebb szintre, hogy ne erje meg lopni vagy es most dulva leszek :), eltorolni a fenebe es csak egy ado amit a vegfelhasznalo fizet mikor leveszi a lisztet a polcrol igy nincs mit a cegeknek visszaigenyelni/ellopni (de azt hiszem az EU miatt talan ez nem jarhato ut, meg ugye ize, akkor sok ember jarna szarul)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.