Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49101) Integra válasza zoltanz (#49099) üzenetére


Integra
titán

nem, valóban nincsen, de az, hogy neked van, absz nem igazolja ezt a korlátolt és konzervatív elítélő hozzáállást. és ezzel takarózni eléggé visszás és magadra és a lányodra nézve is káros.

montoya:
persze, önigazolás és kifogás keresés, aztán az a legrosszabb fajta. nem lehet őket irigyelni, mert ami megaláztatást, netán verést is kapnak ezért cserébe....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49102) Tim82 válasza concret_hp (#49097) üzenetére


Tim82
nagyúr

Számomra az is abszurd és :DDD-t érdemel. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49103) parandroid válasza zoltanz (#49099) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Természetesen csak akkor ha összejön az aktus."

Tehát aki hagyja, hogy meghívják mindenhova, fizessenek neki mindent, és még csak nem is hagyja magát, az nem kurva, aki meg igen, az meg az.

A 15 éves drogfüggő prostituáltakat meg ne keverjük ide, mert ők többnyire kényszerből csinálják, és nem poénból, főleg, hogy ez Európa szinte minden országában eleve törvényben tiltott a koruk miatt - nemcsak nekik, hanem az 'ügyfeleknek' is. De ha sikerül kimásznia belőle, és úgy-ahogy helyrepofozza az életét pár év alatt, akkor te nem barátkozol vele, mert kurva.

Két lányom van, az egyik már 12, most serdül, hidd el, érint a téma, nem kívülállóként ugatok bele. (Szerk.: OMG, ez úgy hangzott, mintha ténylegesen a prostitúcióban is érintett lenne az ifjú hölgy, pedig tényleg csak serdül. :DDD ) Egyértelműen arra nevelem a gyerekeimet, hogy tisztességes munkával, szorgalmasan bármit el tudnak érni az életben, nyilván mindent megadok nekik anyagilag és azon felül is, amire szükségük lehet, és amire képes vagyok. Nyilván van etikai mércéjük, és nyilván megbeszélem velük, hogy mi helyes, és mi nem. Ezzel együtt olyan lehet ez, mint amikor kiderül, hogy homoszexuális a gyerek. Nem utálhatod érte, legfeljebb jó alaposan magadba nézel, hogy mit rontottál el, aztán még az is lehet, hogy akárhogy keresed, kiderül, hogy semmit. Na bumm, akkor mi van?

És mi van azokkal a lányokkal, akik nem ilyen háttérrel nőnek fel, hanem tényleg rákényszerülnek egy 'támogatóra', hogy egyáltalán el tudják kezdeni az életüket, szerezzenek egy jó diplomát, vagy hogy gondoskodjanak magukról, szüleikről, akárkiről. Persze jöhet az a kérdés is, hogy mit csináljon, ha férfi, de ott is lehet egyrészt olyan választás, hogy tényleg árulja magát, másrészt egy férfi a fizikumából adódóan sokkal könnyebben talál munkát (és itt nem feltétlen bűnözői karrierre gondolok).

Összességében hajlamos vagyok azt gondolni, hogy korlátozott élettapasztalattal a hátad mögött ülsz egy nagyon magas lovon, és talán érdemes lenne leszállni és alaposan körülnézni, mielőtt mindent és mindenkit elítélsz. Az rendben van, ha van egy jól definiált erkölcsi mércéd, de nem minden fekete, vagy fehér, és az ilyesmi nagyon könnyen farizeusságba csap át.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49104) Integra válasza Melack (#49092) üzenetére


Integra
titán

fogas kérdés.
viktorument? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49105) tildy válasza parandroid (#49103) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar 12? Repul az ido. Korombeliek vagytok, de nagyon nem tudnam magam elkepzelni egy 12 eves gyerekkel.
---------
Pedig kb annyi lenne. No sebaj, jol van ez igy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49106) Viszlát válasza zoltanz (#49099) üzenetére


Viszlát
addikt

Kicsit úgy csinálsz, mintha ez az egy szavunk lenne és mindenkit bele kéne valahogy tuszkolni. Pedig nem így van, remekül ki lehet fejezni a "fokozatokat", különböző élethelyzeteket. Prostituált, örömlány, szajha, ribanc, lotyó, könnyűvérű, és így tovább (sajna a gold digger magyar megfelelője nem jut eszembe).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49107) parandroid válasza tildy (#49105) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem. Viszont valahogy muszáj boldogulnunk egymással, ha már itt van. :DDD

Más: már megint a 444-é a nap híre: Én ennél szomorúbb fűnyírót még életemben nem láttam. Tessék, fűnyíróbűnözés. Még az is lehet, hogy szegényt prostitúcióra is kényszerítették. Amúgy nem tudom, vicces-e, és hogy mekkora gondok vannak egy társadalomban, amikor már tényleg élesben megy a tőzifalopás. Tudom, ez sem idén kezdődött, és azt is tudom, hogy vannak tényleg erre szakosodott szervezetek, amik nagyüzemben csinálják, no meg nyilván a szomorú fűnyíró futtatjának sem csak a tüzifalopás volt a rovásán, de akkor is...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49108) bobsys


bobsys
addikt

Linkelje mar be valaki a cikket ami miatt ez a prostitucios vonal elindult :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49109) zoltanz válasza parandroid (#49103) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Összességében hajlamos vagyok azt gondolni, hogy korlátozott élettapasztalattal a hátad mögött ülsz egy nagyon magas lovon, és talán érdemes lenne leszállni és alaposan körülnézni, mielőtt mindent és mindenkit elítélsz."

Hmm, nem mindenkit ítéltem el tudtommal csak a magát a prostitúciót és ami akaratlanul is köréje szövődik.
Nem tudom te milyen alapon méregetsz engem, de gyanítom idősebb is vagyok.

Amúgy nem zárom ki, hogy egy volt prostival barátságot kössek (mondjuk ehhez nagyon egyenes embernek kéne lennie, ami nagyon ritka kvázi nincs), emberek vagyunk én is és mindenki hibázhat.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49110) parandroid válasza bobsys (#49108) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem volt ilyen cikk, de meg tudom mutatni, ki kezdte.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49111) tbs válasza zoltanz (#49109) üzenetére


tbs
addikt

Szellemi prostituált vagyok...

(#49112) concret_hp


concret_hp
addikt

kezd vicces lenni ez a morgan stanleys móka :D
szerdán írtam nekik, hogy mi a helyzet, még szerdán este fel is hívtak, hogy behívnak még 1 körre. és nekem mikor lenne jó a napokban (pénteken, azaz ma vagy jövő hét elején) mondtam délután kb. mindegy, zsóval azért elég tág szerintem, abban maradtunk, hogy csütörtökön hívnak, hogy akkor mikor, mert egyeztetni kell több emberrel, mert kb. 2-2.5 órányira gondoltak. szerintetek hívtak azóta? :D
elhiszem, hogy év vége van, meg nem ez a legfontosabb pozi, de hogy kb. 1x se hínak akkor amikorra meg van beszélve, az azért érdekes :U

csak azért érdekes mert 2 hónapja jelentkeztem, egy sima ~gyakornoki / pályakezdő poziról van szó, vagy mindenhol ilyen gyorsan őrölnek a kerekek?
amikor legutóbb jelentkeztem valahova, max 2 nap múlva hívtak, hogy mi a helyzet :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49113) EQMontoya válasza concret_hp (#49112) üzenetére


EQMontoya
veterán

Isten barmai lassan őrölnek. Minél nagyobb cég, annál lassabban. Ha már ott vagy, akkor is, szokj hozzá. :)

Same rules apply!

(#49114) concret_hp válasza EQMontoya (#49113) üzenetére


concret_hp
addikt

csak az a furcsa, hogy én nem tudnék úgy dolgozni, hogy jó, akkor holnap délután / 3 nap múlva / tökmindegy felhívlak és ez szinte sosincs így :U de biztos szakmai sajátosság :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49115) concret_hp válasza concret_hp (#49114) üzenetére


concret_hp
addikt

no lehet olvassák a topicot ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49116) Integra válasza EQMontoya (#49113) üzenetére


Integra
titán

teljesen változó. én anno 3 héten belül jutottam be utcáról 7 kör interjú után. de az az én munkám volt, pontosan tudtam. engem is vettek fel hozzá :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49117) fokukac válasza parandroid (#49103) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem bármikor fizethettek egy sört.
De szeksz nem lesz utána! :P

@Concret_hp: gyorsan pörögnek az események a multiknál.

én anno már 9 hónapja dolgoztam egy másik cégnél, amikor megjött az egyik magyar nagybank értesítője, hogy 3 kör interjú után mégsem engem választottak. Már komolyan el is feledkeztem róla. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49118) Integra válasza fokukac (#49117) üzenetére


Integra
titán

neked egy gumicicis prostit? :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49119) concret_hp válasza fokukac (#49117) üzenetére


concret_hp
addikt

ja 1ik ismerős mondta, hogy szintén 1 banknál, valamikor a nyár végén jelentkezett, nov vége fel emegegyeztek, hogy jan elején kezd, aztán február vége fele kapott 1 emailt, hogy a pozit sajnos mással töltötték be amire jelentkezett :DDD (megkérdezte, hogy ez így finom utalás-e hogy már nem kell jönnie ;])

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49120) FehérHolló válasza concret_hp (#49112) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálam eddig az önéletrajz beküldése és az első telefonhívás között 10-14 nap telt el, az első körös interjú után 2 hét, mire behívtak másodikra, majd második után ismét 1 hét, mire felhívtak a végső ajánlattal.
Mindig előre közölték, hogy mikor számíthatok válaszra, és nagyjából abban az időben kaptam is.
(Négy cégről van szó, egyik 3 főt foglalkoztat, másik 10-et, a maradék pedig 500+.)

Skynet is real. It's called Google.

(#49121) emvy


emvy
nagyúr

Mai szopas: hogy migraljunk kozel 70k darab emailt egy GMail-fiokbol mashova.
(A feladat a 'szakadjunk el a Google-tol' hadmuvelet resze.)

while (!sleep) sheep++;

(#49122) Tim82 válasza emvy (#49121) üzenetére


Tim82
nagyúr

Majd a megoldást is írd le, ez közérdekű infónak minősül szvsz. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49123) fokukac válasza concret_hp (#49119) üzenetére


fokukac
nagyúr

Lehet, hogy ma ez a módi. Tavaly 3 cégnél voltam 5 interjún, 4 pozícióról volt szó. Mindegyik alkalommal a cv-m elküldése után negyed órán belül behívtak interjúra. Ebből két alkalommal már azt is megbeszéltük, hogy mikor kéne kezdenem (nem feltételes, hanem kijelentő módban, szóban megegyezve), aztán, mit ad Isten, nem történt semmi. De még annyi se, hogy bocsi, nem. PErsze, hozzátenném, hogy ezekhez köze sem volt a hr-dipártmenteknek, illetve a tavalyi nagyszerű gazdasági helyzet / bevezetett pü. adók száma / mértéke is némileg átrajzolhatta az adott cégek stratégiáját / gazdálkodását, volt ahol el se kezdték azt a tevékenységet, amiről szó volt. De akkor is, hogy egy k. imélt sem küldenek..? :F de hát ez van.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49124) Integra válasza emvy (#49121) üzenetére


Integra
titán

és kire bízod inkább az adatokat? outlook? vagy yahoo? netán eppöl? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49125) concret_hp válasza FehérHolló (#49120) üzenetére


concret_hp
addikt

a fő bajom nem azzal van h lassan megy, hanem hogy megbeszélünk valamit és nem az van. ez úgy általánosságban is idegesít, de egy meglehetősen nagy cégtől meg főleg nem ezt várnám. mert mondjuk az esetek kis részében bárkivel megesik, hogy elfelejt valamit, nem tudja leszervezni, közbejön valami, vagy mittomén, de ha ez tendencia az nekem elég negatív, tök mindegy, hogy munka vagy magánélet vagy bármi amiről szó van.

@ a bankos sztori az olyan 7-8 éve lehetett nem tudom pontosan :)

jah igen + eddig mindig megkérdezték, hogy azonnal is tudok-e kezdeni vagy mikor? :DD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49126) emvy válasza Tim82 (#49122) üzenetére


emvy
nagyúr

- A GMVault pillanatok alatt leszedi az osszes emailt
- Exportalom a teljes tartalmat mbox formatumba: gmvault export /tmp/gmail_fiok
- (Nem feltetlen szukseges lepes: az osszes IMAP folderben talalhato levelet egy folderbe rakom: find -maxdepth=1 -type f | xargs cat >> ~/all_mail.mbox
- megnyitom az exportalt emaileket Thunderbirddel
- atdobom a leveleket Thunderbirdben a lokal fiokbol az uj IMAP folderbe, ez megy most, eltart meg par orat, amig feltoltom azt a nehany gigabajtot

Es kesz is, levelek mostantol GMailen kivul, tisztabb, szarazabb erzes. :)

while (!sleep) sheep++;

(#49127) Tim82 válasza emvy (#49126) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tenkjú, ezt a leírást elmentem magamnak. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49128) emvy válasza Integra (#49124) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajat domainem van, az emailcimem nem valtozik, a szolgaltato meg
fastmail

Irtozatosan kenyelmes, gyors webmailjuk van, konkretan kenyelmesebb, mint a GMail vagy az Outlook.com, szoval meg vagyok veluk elegedve. CardDAV meg CalDAV meg nincs, az marad a Google/MS-nel jovo ev elejeig, onnantol lesz a Fastmailnel is. A FM meg nem kapott NSA kerest idaig allitolag, de most koltoztetik a szervereket Svajcba.

Ez ilyen hippiskedes a reszemrol, raadasul fizetni is fogok erte (40 dollar evente), ennyit nekem meger a totalis reklammentesseg, meg az elvek, ugye. :)

Ja, ha normalis email migraciot csinalsz, akkor a FM beepitett IMAP migration-je megcsinalja automatikusan, de nekem a sajat domen meg egy csomo aprosag miatt nem mukodott 100%-osan, de ennek megvan az oka.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49129) Integra válasza emvy (#49128) üzenetére


Integra
titán

hm, nice :)
remélem jövőre lesz egy saját nas/szerverem, amin az egész levelezésem is fog futni mindennel és hasonlóan letudom állítani a gmail-t, noha a gmail cím marad.. igaz, ettől függetlenül az email forgalmam úgyis monitorozzák... :-/

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49130) emvy


emvy
nagyúr

Bar senkit sem erdekel, de azert leirom, hogy

- berelek egy szervert evi 40 euroert (1.6 GHz dual core Atom, 2G RAM, 500G HDD)
- elosztott fajltarolasra a Bittorrent Syncet hasznalom, kb. mintha sajat Dropbox szervered lenne, korlatlan adattal (a 100G fotoalbum is azon van peldaul)
- ha elkeszul, ott lehet majd a Mailpile szerver is, de a Fastmail is jo
- kepeket ugy teszek netre, hogy bemasolom egy helyi folderbe a gepen, btsync automatan szinkronizalja a szerveremmel a hatterben, es onnan ugy osztom meg, ahogy akarom, galeria, stb.
- telefonon is fut btsync, siman szinkronizalom az otthoni gepemmel a telefonomat mindenfele felho nelkul, barhonnan

Szoval a btsync nekem megvaltoztatta az eletem :)

while (!sleep) sheep++;

(#49131) tbs válasza emvy (#49130) üzenetére


tbs
addikt

btsync +1 :K

Szerk.: Egyetlen hibájának a zárt forrást tudom felhozni. NSA rulez... ;)

[ Szerkesztve ]

(#49132) emvy válasza tbs (#49131) üzenetére


emvy
nagyúr

Igenigen. Eddig csak azt tudom mondani, hogy sokan neztek mar a Wireshark logokat, es adatot csak a kliensek kozott kommunikal a cucc. De a btsync nekem nem a privacy miatt jo elsosorban, hanem mert extrem kenyelmes.

while (!sleep) sheep++;

(#49133) tbs válasza emvy (#49132) üzenetére


tbs
addikt

Az információszerzéshez nem szükséges a direkt kommunikáció, de sztem ezt Te is tudod. ;)

De tényleg jó cucc. :K

Szerk.: Nálam is üzemben van adatterítési célokra, bár én egy tinc-es "hálózaton" belül használom. Paranoia. :B

[ Szerkesztve ]

(#49134) FehérHolló


FehérHolló
veterán

[link]
!!!

Skynet is real. It's called Google.

(#49135) fokukac válasza FehérHolló (#49134) üzenetére


fokukac
nagyúr

de 260 ezerrel nőtt az alkalmazottak száma, és ez hatalmas siker a főnök szerint.

Más. SZerintem a nap híre ez : Fegyelmi eljárást indít a Budapesti Ügyvédi Kamara egy ügyvéd ellen, aki a tagdíj befizetésekor a banki átutalás megjegyzés rovatában azt írta: "teccenek kinyalni a seggem" :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49136) Integra válasza fokukac (#49135) üzenetére


Integra
titán

:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49137) parandroid válasza emvy (#49130) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg, ajánlhatnátok valami online tárhelyet csak adattárolásra, sose tudom, mire kéne ilyeneknél figyelni, és nekem is van valami hasonló mennyiségű fényképem, plusz mindenféle archivált doksik, logok, amit nem kéne elveszíteni - bár el vannak mentve Mo-n is egyszer, meg itt is két példányban, de sose lehessen tudni. No meg egyszerűbb lenne így a szinkronizáció, meg az online elérés.

Szerk.: Az sem baj, ha nem teljesen ingyenes, ha attól megbízhatóbb, vagy nem dobál állandóan reklámokat az arcomba.

Szerk2.: Vagy van ennek vajon általános topikja is?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49138) Melack válasza parandroid (#49137) üzenetére


Melack
veterán

Erre gondolsz?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#49139) bobsys válasza concret_hp (#49125) üzenetére


bobsys
addikt

September kozepen jelentkeztem. September 21-en kaptam egy e-mailt a managertol, hogy megkapta az oneletrajzomat es beszelgessunk egy et telefonon. Utanna meg egy telefonos interju egy szakmai figuraval, majd oktober kozepen a 3. telefonos interju a division directorral. Ezutan majd 3 hetig csond es oktober utolso napjan kaptam meg az offer lettert miutan felhivtam oket, hogy hat itt van a kezemben egy masik ceg ajanlata is. Szoval megjott oktober utolso napjan amiben a munkakkezdes november vege volt, az elso interju utan tobb mint 2 honappal kezdtem el dolgozni (illetve mentem a 2 napos orientaciora)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49140) parandroid válasza Melack (#49138) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mentem olvasni. Ezt a cikket néztem már korábban, de ezek mind kicsik nekem, ráadásul ha elkezded upgradelgetni a kapacitást, akkor drágák is. Ezért lepődtem meg azon, amit emvy említett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49141) bobsys válasza emvy (#49130) üzenetére


bobsys
addikt

Nice!
Titkositva syncel a btsync a gepek kozt?
Serverberlesben benne van a backup is ha elpukkan?
Fastmail tud activesyncet vagy csak IMAP/POP?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49142) emvy válasza bobsys (#49141) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerverberlesben nincs backup, igy is extrem olcso (rendes fizikai gep, 2 G RAM-mal, 500G HDD-vel, lenyegeben korlatlan adatforgalommal EVI 40 euroert?). Viszont ugye nekem az a backup, tehat ha elpukkan, akkor elpukkan. Itthon van egy NAS, ott a szerver, meg a gepem -- 3 helyen van az adat. A tavoli szerver azert kell, ha netan kiraboljak a lakast, es visznek mindent, akkor is megmaradjon a cucc valahol.
Ja, titkositva.

FM csak IMAP/POP sajnos, de legalabb jo az IMAP-ja (gyors, megbizhato, stb.)

while (!sleep) sheep++;

(#49143) emvy válasza parandroid (#49140) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, nekem nem kellett semmifele extra. Erre jo a sajat szerver, mindenfele sallang nelkul.
Mondjuk ha tenyleg _csak_ tarhely kell, akkor egy Amazon S3 bucket is megteszi, asszem az a legolcsobb.

while (!sleep) sheep++;

(#49144) Integra válasza emvy (#49142) üzenetére


Integra
titán

tehát a nas folyamatosan szinkronizál a parkban lévő bérelt szervereddel is. picit sem vagy paranoiás :DDD sajnos így kell :U én nem gondolkodom adatparkos saját szerverben jelenleg, aztán lehet, hogy úgy fogok felkelni, hogy mégis lesz az is.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49145) bobsys válasza Integra (#49144) üzenetére


bobsys
addikt

Nekem is az a bajom, hogy az itthoni 500 giga elveszik ha betornek, leeg a lakas, elpukkan a viharban, osszedol minden a hurrikanban, mert meg nem talaltam ki hova rakjam. Skydriveon megvannak a fontos iratok scannelve, de a tobbi az nincs.

emvy: kinel berled a servert?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49146) parandroid válasza emvy (#49143) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na ja, de ahogy most nézem a másik topikot, az ingyenesek vagy jóval kevesebb tárhelyet adnak (50 GB már elég jónak számít, ahogy látom), a bérelt szerverek, vagy tárhelyek meg általában jóval drágábbak. Ez a 40 EUR évente, ez egészen barátinak tűnik 500GB tárhelyért. Mondjuk azt nem tudom, hogy ennyiért egy csupasz szervert kapsz, amit neked kell még konfigurálnod, védened, mittudomén, vagy azonnal, és mindenféle háttérismeret nélkül birtokba vehető? Utóbbi esetben, főleg ha még ios-ről és androidról is elérhető lenne, különösen hálás lennék a szolgáltató nevéért. Már persze akkor, ha publikus egyáltalán, és nem valami fű alatt, vagy professzionális it-kapcsolatokon keresztül szerzett tárhelyről van szó.

Az aggályaim ugyanazok, mint a tiédek, betöréstől és elemi kártól tartok leginkább, nekem is home szerveren, és mellette asztali gépen vannak tárolva az adatok, meg van még egy usb hdd-n backup itt is, és Mo-n egy másik példány egy ottani gépen, de utóbbi érthető módon nehézkesen szinkronizálható.

A másik fontos kérdés az elérhetőség lenne, a home szerverre nem szívesen engednék be külső kapcsolatokat, amennyire én értek hozzá (semennyire) szerintem minden alapvető biztonsági hibát elkövetnék, amit el lehet.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49147) emvy válasza Integra (#49144) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, ez van. Nagyon egyszeru az egesz, mindket helyen fut a program, es kesz. Az a helyzet, hogy a NAS onmagaban nem elegendo, mert
- kirabolhatnak
- villamcsapas
- stb.

Ezt regebben ugy oldottam meg, hogy idonkent backupoltam kulso HDD-re, viszont evi 40 euro az annyira olcso, hogy meg a HDD-t sem tudnam belole megvenni. Meg egy kulso szervert sok mindenre lehet hasznalni, tekintve hogy fel/le 100 Mbit savszel van.

@bobsys: OVH-nal. Most epp nincs ennyiert szerveruk, majd megint lesz akcio, gondolom.

@peterkeT: van rajta egy Linux, es kesz. Azt csinalsz vele, amit akarsz, kapsz egy SSH hozzaferest, es slussz. Nekem _pontosan_ ennyire van szuksegem. :)

cat /proc/cpuinfo | grep model; free; df -B 1G
model : 54
model name : Intel(R) Atom(TM) CPU N2800 @ 1.86GHz
model : 54
model name : Intel(R) Atom(TM) CPU N2800 @ 1.86GHz
model : 54
model name : Intel(R) Atom(TM) CPU N2800 @ 1.86GHz
model : 54
model name : Intel(R) Atom(TM) CPU N2800 @ 1.86GHz
total used free shared buffers cached
Mem: 2025700 1738096 287604 0 279356 866744
-/+ buffers/cache: 591996 1433704
Swap: 525308 102280 423028
Filesystem 1G-blocks Used Available Use% Mounted on
rootfs 20 2 17 10% /
/dev/root 20 2 17 10% /
devtmpfs 1 1 1 1% /dev
none 1 0 1 0% /sys/fs/cgroup
none 1 1 1 1% /run
none 1 0 1 0% /run/lock
none 1 0 1 0% /run/shm
none 1 0 1 0% /run/user
/dev/sda2 439 91 326 22% /home

Home szerverre pont annyi kapcsolat erkezik, mintha futtatnal rajta egy torrent klienst (amit kb. mindenki csinal).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49148) Vladi


Vladi
nagyúr

Mekkora egy lúdtojás? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49149) fokukac válasza Vladi (#49148) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha már lúd, legyen kövér!
[link]
szia egyszemű..! :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49150) Vladi válasza fokukac (#49149) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi pettyes! :DD

Ezt megtaláltam, grammot írnak. cm-t szeretnék.

Ugye ez az on topikban nem off, vagyis on izé... :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.