Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49201) Lortech válasza Mawyx (#49200) üzenetére


Lortech
addikt

A mi utcánkban bilincset osztogattak ma. Máskor nem, csak ilyenkor szombati munkanapokon.. Suttyó banda.
Sajna biztos választ nem tudok, az illetékes közterület ügyfélszolgálatán lehet esetleg érdeklődni (ilyenkor már nem dolgoznak szvsz), bár én pont a józsefvárosi közterület felügyelettől kaptam bilincset anno itt a 11 kerben egy szombati munkanapon.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#49202) Mawyx válasza Lortech (#49201) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pillanatok alatt ott vannak bárhol, teljesen kizártnak tartom, hogy egész nap nem járt itt egy se.
6-ig volt ügyfélszolgálat.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#49203) fokukac válasza Lortech (#49201) üzenetére


fokukac
nagyúr

az ötkerben ma már az a menő, hogy nem is mikulás csomagot osztanak, hanem egyből bilincset.
A Kálmán Imre utcában áll egy Wagon R, ami kb. 2 hónapja oda van bilincselve. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49204) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nem az az érdekes, hogy 2 napja esik a hó, és máris megbénult az ország. Nem is az, hogy reggel 7-kor Jobbágyi és Gödöllő között a 21-es is és a 3-as is vastagon jegesre letaposott volt. Az izgalmasabb, hogy a városközpontban lévő általános iskola utcájában folyamatosan törték egymást apróra az autók, mert 5 centi vastag tükörjég lett pár óra alatt, és sem megállni, sem irányítani nem lehetett a kocsikat. Aki parkolt, azért tört zúzott, mert nem bírt kiállni, aki meg csak arra ment, az egy apró fékezésre fikarcnyit se lassulva tépett a többibe, vagy a padkának. Ismétlem, ez az iskola egyirányú utcája, onnan 30 méterre van a főbejárat kiszaladó kisgyerekekkel, stb.
Azért ma 6 körül a csontszáraz másik utcát úgy sózta telibe a szóró büszkén felemelt tolólappal, hogy az ott parkoló kocsik oldalát szikrázósan verte telibe.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49205) Pttypang válasza BlacKSouL (#49204) üzenetére


Pttypang
veterán

Részletek.. Mondjuk gyalog is egy alom lehet kozlekedni.. Szerintem ha bejon a ho itt is rendesen, a munkas bakancsomban fogok munkaba jarni, jol jon az a csuszasgatlos kialakitas, tavaly mar megtapasztaltam. Iskolaba meg marad a csuszkalas :) Az erdekes az lesz, ha a busz megint nem tud majd feljonni Miskolc gyonyoru lakotelepenek, az avasnak a tetejere mert visszacsuszik az emelkedon.. :D
El lehet kepzelni, milyen fejet vagnak az utasok, mikor kinezve az ablakon azt latjak, hogy a bokrok rossz iranyba mennek :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#49206) bobsys válasza BlacKSouL (#49204) üzenetére


bobsys
addikt

ejszakankent lehul az ido 20 fokra :P

fokukac a kerekbilincs jonagy baromsag, tlosban all valaki, akadalyozza a forgalmat ugyhogy jol szogezzuk is oda nehogy eltudjon menni ha visszaer a kocsihoz (ahelyett, hogy elvontatnak)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49207) Lortech válasza bobsys (#49206) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem aki levette, azzal magyarázta, hogy a külföldiek miatt kell, máskülönben nem fizetnek.. A magyar rendszámú autómnál nem különösebben értékeltem az érvelését.

Thank you to god for making me an atheist

(#49208) concret_hp


concret_hp
addikt

embörök hogy lassan minden napra jut egy "vicces" navos sztori... az a teló belső memóriája után meg nem fizetett artisjus adó miatt szedik le a telókat, hát agyameldobom :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49209) Pttypang válasza concret_hp (#49208) üzenetére


Pttypang
veterán

Varom, mikor fognak a memoriakra ramenni -.-

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#49210) tildy válasza concret_hp (#49208) üzenetére


tildy
nagyúr

En itt kijelentem, hogy senkinek nem hoztam telefont, ha meg veletlen megis, akkor meg kulfoldon elek, tulajdonjog nalam, oke meg ajandekba kaptak! :U ;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49211) bobsys válasza concret_hp (#49208) üzenetére


bobsys
addikt

nagyon szanalmas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49212) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Télapónak is boldogat (őt mindig kihagyják ilyenkor.) :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49213) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Kocsi akksi 3 hét alatt annyira lemerül, hogy nem megy az indítás. 1 hete mozgattam meg elég rendesen, és most 2 hét USA következik, visszatérve viszont azonnal szükségem lenne az autóra.
10 perc motor üresjárattal mennyire lehetne feltölteni? (Nincs értelmes cél, ahova elhurcoljam most a szürke szamarat.)

Annyival jobb a helyzet, hogy most egy 5-10 fokos, zárt helyen áll, nem kinn a hidegben, talán tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49214) föccer válasza FehérHolló (#49213) üzenetére


föccer
nagyúr

Alapjáraton alig tölt a generátor. Meg kell pörgetni hozzá. Viszont ha ennyire gyorsan elmegy a töltés az aksiból, akkor jó eséllyel zárlatos valahol. Az nem lehet megoldás, hogy amikor leállítod, akkor leveszed a sarukat és amikor visszajössz tengerentúlról, akkor vissza rakod?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49215) FehérHolló válasza föccer (#49214) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az a baj vele, hogy még a legelején véletlenül végigöntöttem magamon a tartalmát, utána "házilag" (i.e.: laborban kikeverve) lett pótolva a sav, de nem ismertük pontosan a gyári koncentrációt, és így nem az igazi. :)

Saru leszedés talán jó ötlet, de a fentiek miatt nem hiszem, hogy segít.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49216) föccer válasza FehérHolló (#49215) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem bármelyik autóvillamossági boltot felhívod és szívesen megmondják. Savkoncentrációt meg bármelyik kúton megmérik neked párszáz jattért.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49217) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Mennyire korrekt az hogy ha lejegeltetek egy elég drága notebookot a HA-n, és másnap hív az eladó, hogy lehet annak adja el aki többet kínál érte? Értem én az ő érdekelit, csak kissé fura.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49218) FehérHolló válasza Tothgera30 (#49217) üzenetére


FehérHolló
veterán

Legalább megosztotta, hogy miért lép vissza.

Skynet is real. It's called Google.

(#49219) Tothgera30 válasza FehérHolló (#49218) üzenetére


Tothgera30
Ármester

De 2 nap jegelés után :U ? Akkor hírdesse drágábban eleve, vagy mondja hogy "köcsög, neked nem adom el" :((( .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49220) föccer válasza Tothgera30 (#49219) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezzel nem tudsz mit csinálni. :( Ha van hozzá pofája, akkor ez van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49221) jeges válasza FehérHolló (#49215) üzenetére


jeges
senior tag

lehet hogy én nem értek valamit, de miért nem cseréled ki az akkumulátort?

(#49222) FehérHolló válasza jeges (#49221) üzenetére


FehérHolló
veterán

Röviden: mert másfél éves.

Hosszan:
föccernek lehet, hogy igaza van azzal a rövidzárral.
Az valóban igaz, hogy másfél éve a sav nagy részét magamra borítottam, de elvileg sikerült nagyjából visszaállítani mind a szintet, mind a ph-t, mind a koncentrációt (37% körül).
Idő közben viszont volt valami elektronikai probléma is, mert mindkét tompított égő egyszerre szállt el. Elvittem szervizbe, náluk volt 1-2 hetet, több rákérdezés után is valami kamu indokot mondtak, hogy miért nem tudják megcsinálni, és miért nem tudom azonnal elvinni. Aztán csak a két izzót számlázták ki, csillagászati áron. (Valami 20k, ebből 15 fölött volt a munkadíj.)
Előtte 5 évig ők szervizelték az autót, semmi probléma nem volt, de ezek után nem vittem többet vissza.
Összegezve: inkább óvatos vagyok a téli időszakban, minthogy vegyek egy új akksit, ami nem is biztos, hogy megoldaná a problémát, a szervizes szakikban pedig nem bízom többet.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49223) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok!

Téma ötletetek van "Tárgyalás és érvelés technika mérnököknek" című ösztöndíj pumpáló tárgyhoz keresek féléves téma ötletet. Az usbs névjegykártya már ellőve :(

Köszi! :D

(#49224) parandroid válasza jubilleum (#49223) üzenetére


parandroid
nagyúr

Én valami olyan mainstream irányvonalak konvencionális közegbe átültetésével próbálkoznék, mint pl az 'Animált gifek és internetes mémek használata nagyvállalati prezentációkban', vagy valami hasonlóan ellentmondásos téma. Esetleg lehet még tanulmányt írni 'Hogyan éreztessük a partnerrel vulgáris megnyilvánulás nélkül, hogy bekaphatja' címmel, hiánypótló alkotásként annak is tuti sikere lenne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49225) jeges válasza FehérHolló (#49222) üzenetére


jeges
senior tag

de legalább új akksival nagyobb eséllyel elindul mikor szükség van rá. később még lehet keresni tisztességes szerelőt. csak attól függ mennyire kell a kocsi ha visszajössz. mondjuk ebben a helyzetben lehet én is leszedném a sarut az út előtt.

(#49226) jeges válasza parandroid (#49224) üzenetére


jeges
senior tag

a másodikat igen gyorsan magába szívja mindenki pár hónap alatt. :-)

szerk: esetleg 'hogy vegyük észre, ha vulgáris kifejezések használata nélkül küldtek el minket a halál f..ára?'

[ Szerkesztve ]

(#49227) parandroid válasza jeges (#49226) üzenetére


parandroid
nagyúr

Kezdőknek nagy segítség lehet azért.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49228) parandroid válasza jeges (#49226) üzenetére


parandroid
nagyúr

Na, ez még hasznosabb projektnek tűnik, különösen közmondásosan szociopata informatikusoknak és egyéb mérnököknek. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49229) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Na, becsekkoltam onlány.
10 percig rágtam a kérdést, hogy a kollégától 1 ülésre a folyosó melletti ülésen üljek tíz és fél órát, vagy mögötte az ablak mellett. Végül az ablak nyert, bár alacsonyabb a kényelmi faktora. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#49230) bobsys válasza FehérHolló (#49229) üzenetére


bobsys
addikt

LAX-SYD kb 16 ora ablak mellett, turista osztaly, jo szar volt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49231) fokukac válasza FehérHolló (#49229) üzenetére


fokukac
nagyúr

és még nem lőtt le az air marshall, mert mobilozol? :)

én mindig ablak mellé ülök, hátha látok valamit.
De én térkép- és műhöldfüggő vagyok.
Kár, hogy éjjel utazol, így nem sokat látsz majd.

Amúgy így lenne igazán király utazni. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49232) FehérHolló válasza fokukac (#49231) üzenetére


FehérHolló
veterán

Abban igazad van, hogy itteni idő szerint nagyrészt este fogok utazni, csak nem most. :)
A napot meg követi, sőt megelőzi majd a vegasi gép.
7:55-kor száll fel a Bécs-London, utána 15:50-kor a London-Vegas.

A 16 fős csapatból meg mindenki első osztályon utazik, kivéve mi ketten a kollégával. A vevőnk bizony elmehet a sunyiba. (Nekünk nem ők fizették közvetlenül, ez az oka.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49233) bobsys válasza FehérHolló (#49232) üzenetére


bobsys
addikt

eleg szanalmas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49234) EQMontoya válasza FehérHolló (#49232) üzenetére


EQMontoya
veterán

A repülés részét nem irigylem, ennyit repkedni kényelmetlen és szar. Már a 3 órás utakat is a pokolba kívántam egy idő után.

Same rules apply!

(#49235) Integra


Integra
titán

hihetetlen mennyit tudtok nyavajogni.... :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49236) EQMontoya válasza Integra (#49235) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legyél Te is 180+, ülj fel egy Wizz járatra pár órára, úgy, hogy még a kézitatyód is a lábadnál van, aztán enjoy the rider, testvér! :D

Same rules apply!

(#49237) FehérHolló válasza Integra (#49235) üzenetére


FehérHolló
veterán

cica nyávog, béka brekeg, holló károg, sárkány lángot fúj. informatikusfejű ember elégedetlenkedik.
így van ez rendjén.

montoja: Én szerencsére elég kompakt vagyok.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49238) Integra válasza EQMontoya (#49236) üzenetére


Integra
titán

nem utazom fapadossal, de ha még rá is lennék kényszerülve, akkor is befogom a pofám, amíg mások nem, hogy fapadosra nem tudnak költeni, de azt számolgatják, hogy miből vegyenek fél kg fehér kenyeret meg egy kis párizsit hozzá. ennek semmi köze ahhoz, hogy ki milyen magas vagy mivel utazol és mennyit. :U

bobsys:
nem az a szánalmas, a biznisz az biznisz, majd feljebb dolgozza magát és idővel majd kap business class jegyet is akár. az a szánalmas, hogy átutazik a föld túloldalára és azon nyavajog, hogy a rohadékok első osztályon utaznak, ő meg nem. de az is lehet, hogy az én mentalitásom és gondolkodásom nem eléggé magyar(os).

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49239) FehérHolló válasza Integra (#49238) üzenetére


FehérHolló
veterán

Már megbocs, de az egyéni anyagi helyzet most hogy a bús fenében került ide?

Arról meg nem is beszélve, hogy azért nem business class, mert beszállítók vagyunk, nem belsős emberek.
Semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyit tettem le az asztalra. A vevőnél a projekten dolgozó gyakornok is business classon repül. Nálunk meg le van tiltva, mert a board tagjai sem utaznak első osztályon, így a cégünknél senki nem fog. Elvi okok, nem anyagi korlát.
Ha a vevő közvetlenül fizetné az utat, akkor mi is első osztályt kaptunk volna, de direkt nem ilyen szerződést kötöttünk egyéb üzleti okokból.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49240) Integra válasza FehérHolló (#49239) üzenetére


Integra
titán

nem érdekel a board meg a cég aminek az alkalmazottja vagy, meg a többi céges bullshit, teljesen irreleváns és értelmetlen részlet annak fényében, hogy arról van szó, hogy utazol a világ túloldalára üzleti útra és azon nyavajogsz, hogy neked nem jutott első osztály.. kit érdekel a cég? senkit. csak az, hogy megy a nyavajgás mert nem első osztályon utazhatsz, miközben mások a büdös életben nem, hogy repülőre sem jutnak fel, de talán az országból sem jutnak ki... na mindegy, hadd ne kelljen már ezt magyaráznom.
csóri blackit szeditek szét folyamatosan, meg okítjátok, aztán ugyanúgy megy a sírás, csak egy szinttel feljebb :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49241) EQMontoya válasza Integra (#49238) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bocs, de én meg ettől a hozzáállástól mászok falra, annak ellenére, hogy tisztában vagyok vele, hogy jól élek.
Ne kátyúzzunk, mert nem tudjuk még gyógyítani a rákot? Ugye Te is érzed, hogy ez faszság?
Attól, hogy valaki nem csóró, még lehetnek problémái. Mint ahogy Te sem vagy az, és a múltkor is például teljesen jogosan fakkoltál a pizzádra. Más bezzeg kenőmájasos kenyeret eszik. És? Ettől még igazad volt.

A problémákat érdemes felvetni szerintem, mert akkor van esélye, hogy tudunk velük kezdeni valamit, és az esetleg többeknek is jó lesz. Make the world a better place! ;)

Same rules apply!

(#49242) FehérHolló válasza Integra (#49240) üzenetére


FehérHolló
veterán

Most tekintsünk el attól a ténytől, hogy nem sírok/-tam, legfeljebb irigyked(t)em, de itt egyiknek sem adtam igazán hangot eddig.
Rendkívül sajnálom, hogy a te világnézetedben a cégek és a magánszemélyek ügyei ennyire összemosódnak. Attól még, hogy a cég kifizeti az utat, a szállást, ráadásul napidíjat is ad, ez nem lesz semennyire az én érdemem.

Most jön a sírás: Engem valahogy kevésbé érdekel, hogy Las Vegasban, Berlinben, vagy Budapesten kell egy ablak nélküli irodában ledolgoznom napi 12-14 órát, hogy utána hulla fáradtan, szó szerint beájuljak a hotelszobában az ágyba, rosszabb esetben a földön (erre is volt példa).
Ráadásul volt 4 év otthon, amikor párizsira sem jutott, csak kenyérre és vízre. (Fűtés? Mi az?) Onnan is ki lehetett mászni, csak akarni kellett. Szóval ne gyere ezzel a faszsággal itt nekem, hogy ki mit engedhet meg magának és mennyire kellene hálásnak lennie érte, mert nem tud meghatni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#49243) Mawyx válasza bobsys (#49230) üzenetére


Mawyx
senior tag

FCO-NRT ablak mellett meg középen meg folyosó mellett keresztbe kinyúlva elviselhető volt :D
Hazafele teltház, ablak mellé beszoritva egy rémálom volt. 16 óra alatt párszor fel kellett kelteni a mellettem ülőket, viszont végig szépet láttam órákon át, mert naplemente sebességgel haladtunk. FCO-BUD-on lezsíroztam a sztyuvival, hogy ne rakjon már mellém senkit, mert messziről jöttem és nagyon fáradt vagyok. Nem volt fullon a gép, így körülöttem ültetést csinált és el birtam terülni. Még felszállás elött bealudtam. Hjajj de jó is volt :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#49244) fokukac


fokukac
nagyúr

na!
senki nem kövez meg senkit, míg meg nem fújom ezt a sípot!
Még ha azt is mondja: Integra!

:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#49245) concret_hp


concret_hp
addikt

én meg alapból nem annyira szeretek utazni, mint a legtöbb ember, na és akkor :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49246) bobsys válasza FehérHolló (#49239) üzenetére


bobsys
addikt

Es Integra
Nalunk az a policy, hogy ha az ugyfellel utazunk es az ugyfel business/first classon repul akkor mi is vehetunk oda jegyet. Egyeb esetben pedig turista, meg az executiveoknak is.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49247) tbs


tbs
addikt

Hoppá, mit vettem észre... :D UPC-nél itt-ott natív ipv6 van. :DDD Lehet ezért bénázik sok helyen..?

(#49248) föccer válasza tbs (#49247) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha ez lenne a hátérben, akkor ezt nyomnák ki kommunikációban, hogy a fejlesztés és átállás nehézségei miatt van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49249) tildy válasza EQMontoya (#49236) üzenetére


tildy
nagyúr

Pár óráig az is kibirhato (Volvo s60 hátsó ülés viszont a térdem miatt már fel óra után is szenvedés volt).

Amugy vicces, hülyéskedtem, hogy USA-ba nem mennék fapadossal. Aztán mégis azzal fogok. Norwegian. Nagy labteru ülés már lefoglalva ;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49250) bobsys válasza tildy (#49249) üzenetére


bobsys
addikt

Nekem ezek a low cost airlineok valahogy sohasem olcsobbak mint a tradicionalisak. American Miami-Budapest $1200, 2x23 kg borond, 2 ora atszallas Londoinban.
Norwegian, csak JFK-Becs, $960, borondok es kaja nelkul (eleg bena a site, nekem nem talal return utat, csak egyiranyuakat)
Mikor jossz?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.