Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48051) Tim82 válasza tbs (#48050) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az meglehetősen szolid mostanában, ahogy egy inkognitóban utazó maffia hitman-hez illik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48052) tbs válasza Tim82 (#48051) üzenetére


tbs
addikt

Hát, én ispontarra gondoltam, hogy túl jófijú vagy. ;]

(#48053) fokukac válasza Tim82 (#48049) üzenetére


fokukac
nagyúr

és, elengedtek, vagy már a sittről írsz? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48054) fokukac


fokukac
nagyúr

aktuális vicc:

Egy multi cég karácsonyi nemzetközi összejövetelén a managerek beszélgetnek.
Meséli a német:
- Azt hiszem veszek az év végi bónuszomból egy új kocsit
A többiek elismerőleg bólogatnak. Mire az angol...
- Én veszek egy új kocsit, meg egy nyaralót s talán még egy szép utazásra is futja majd.
Még több elismerő pillantást zsebel be érte, majd megkérdezik a magyar kollégát:
- És te mire költöd a bónuszodat?
- Hát azt hiszem veszek egy új pulóvert
- Egy pulóvert???? És a többi?
- Hát... a többit anyámék kipótolják…

:-))))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48055) Viszlát válasza fokukac (#48054) üzenetére


Viszlát
addikt

Vicces, de sajnos igaz is...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48056) EQMontoya válasza fokukac (#48054) üzenetére


EQMontoya
veterán

Volt valamikor aktuális, nagyon jó is volt. Mikor először hallottam, leestem a dínómról a röhögéstől. ;)

Same rules apply!

(#48057) Viszlát válasza EQMontoya (#48056) üzenetére


Viszlát
addikt

Már nem aktuális? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48058) lorcsi válasza fokukac (#48054) üzenetére


lorcsi
veterán

(#48059) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[like]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48060) tope válasza fokukac (#48054) üzenetére


tope
addikt

Ha minden jól megy, adnak 1 havi bért (tavaly, tavalyelőtt adtak), reménykedek, bár vannak negatív előjelek.

(#48061) concret_hp válasza concret_hp (#47870) üzenetére


concret_hp
addikt

52 perc, remélem február körül jön majd a jó idő, mert tényleg nagyon uncsi :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48062) Integra válasza fokukac (#48054) üzenetére


Integra
titán

:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48063) gaborbol


gaborbol
őstag

128 Mb es egyszeruen nem doglik meg :)

[link]

(#48064) bobsys válasza gaborbol (#48063) üzenetére


bobsys
addikt

:D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#48065) tbs


tbs
addikt

(#48066) parandroid válasza tbs (#48065) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ja, néztem én is. Mondjuk az is vicces, hogy beiratja valaki a gyereket hittanra, aztán csodálkozik, hogy a pap bácsi azt mondja, hogy aki buzi, az pokolra jut. Ha nem akarom ennek kitenni a gyereket, akkor megy erkölcstanra, ott lehet reklamálni, ha halálos bűnről beszélnek neki, de aki a katolikus egyház nevű klubban akar játszani, az vagy minden szabályt elfogad, vagy keressen másik társaságot, akikkel együtt örülhet a képzeletbeli barátjának.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48067) concret_hp válasza parandroid (#48066) üzenetére


concret_hp
addikt

néha úgy érzem, hogy csak én gondolom úgy, hogy az egyházak ideje lejárt, de akkor talán nem :)
nekem egyébként a templomi esküvő az ami halálosan érthetetlen sok esetben, leginkább amikor egyik fél se jár soha templomba meg stb. csak mert "szép" :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48068) tbs válasza parandroid (#48066) üzenetére


tbs
addikt

Hja, a fejcsóválás mindkét részre értendő ebben az esetben. Egyszerű emberek vs. egyház. És valszeg szavazni fog... :(

(#48069) fokukac válasza Integra (#48062) üzenetére


fokukac
nagyúr

jaja, a felsőt én is linkeltem
de az alsó új :D

és hogy a hittanos-erkölcstanos dologhoz is hozzászóljak : undorító, hogy világnézetet akarnak nevelni a gyerekeinkbe, központilag.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48070) fokukac


fokukac
nagyúr

a múlkori van damme-os videóhoz :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48071) Pttypang válasza parandroid (#48066) üzenetére


Pttypang
veterán

Oktatasi teruleten az egyhaznak megis sikerult megvetnie a labat ismet, az atvett iskolakat szepen felujitjak, es a diakok is fegyelmezve vannak. Ezt sok sima allami iskola nem mondhatja el magarol. Igy a szulok, akiknek nincs mas lehetoseguk inkabb bejarnak a heti egy templomlatogatasra meg hasonlo aprosagok, cserebe talan ertelmesebb nevelest kap a gyerek. Mivel ugye a 2 szulo dolgozik, tulorazik, etc.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#48072) Integra válasza fokukac (#48069) üzenetére


Integra
titán

kicsit jobban belevinném a ponyva regényt, de alapvetően szerintem mindenki tudja, honnan van, ha látta a filmet :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48073) bandus válasza tope (#48060) üzenetére


bandus
veterán

az ilyenekben nem szabad reménykedni, meg nem kell vele számolni, így nem érheti az embert kellemetlen meglepetés :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48074) parandroid válasza Pttypang (#48071) üzenetére


parandroid
nagyúr

Mi is bejáratjuk a kisebbik gyereket Religionunterrichtre, hadd gyakorolja a nyelvet (nekik még etika nem lenne elsőben, aki nem jár 'hittanra', arra addig a napköziben vigyáznak), az más kérdés, hogy azt még nem hallotta, hogy a homoszexualitás halálos bűn lenne, viszont tegnap hazahozott egy papírbárányt vattabundával, mert éppen a jászolhoz barkácsolgatnak ezt-azt a karácsonyi készülődés jegyében. Mondjuk a négy évet azért nem hiszem, hogy lehúzza ott, de pl a templomba járás sem elvárás. Persze itt az egyházak szívesen foglalkoznak a gyerekekkel, programokat szerveznek nekik, meg sporteseményeket, meg énekkart, zenekart, színjátszókört, játszóházat, ilyesmiket, és azt sem rúgják ki, aki esetleg nem is tartozik az adott gyülekezethez, biztos félreértettek valamit, amit a képzeletbeli barátjuk mondott.

Mondjuk a nagyobbik gyerekre furán néztek, amikor bejelentette, hogy ő nem tartozik semmilyen egyházhoz, talán másodmagával van ezzel így az osztályukban. Gondot persze nem csináltak belőle, jár szépen etikára a hittan helyett, a 9 párhuzamos osztályból azért össze tudtak szedni egy csoportra való gyereket.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48075) NoLF válasza BlacKSouL (#48059) üzenetére


NoLF
addikt

Ujradatumoztak egy tavalyi hirt vagy megint megcsinalta a samsung, s ugyanolyan kepek keszultek, mint tavaly? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48076) BlacKSouL válasza NoLF (#48075) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vagy már akkor sem volt igaz

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48077) NoLF válasza BlacKSouL (#48076) üzenetére


NoLF
addikt

Egeszen pontosan erre gondoltam ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48078) tildy válasza parandroid (#48066) üzenetére


tildy
nagyúr

Van aki nem tud keresni. Van a faluban egy iskola, az is egyhazi. ha akarja ha nem, nem tud hittan helyet erkolcstant tanulni. Eljaratas nem minden helyen lehetoseg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48079) Viszlát válasza parandroid (#48074) üzenetére


Viszlát
addikt

Vannak a németeknél is érdekességek, amikor a szerződéshez adtam meg az adataimat, akkor például muszáj volt megadni, hogy tartozom-e valamelyik egyházhoz, vagy ateistának vallom magam. Mint kiderült, a reformátusoknak 2 nap extra szabi jár egy évben valamilyen plusz ünnepek miatt, de ezt sajnos már csak azután tudtam meg, miután az egyéb opciót választottam. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48080) parandroid válasza tildy (#48078) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ebben az esetben az iskolának fel kell vennie akkor is a gyereket, ha az nem jár hittanra, és biztosítania kell az iskolának a nem az egyházhoz tartozó gyerekek felekezetileg semleges oktatását. Ezt még az új közoktatási törvényből sem merték kivenni azért.

Viszlát: Valóban meg kell adnod, melyik egyházhoz tartozol, viszont az említett szabadság mellett elsősorban azért, mert az egyházi adót is automatikusan vonják a béredből.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48081) Tim82 válasza fokukac (#48053) üzenetére


Tim82
nagyúr

Be se vittek, eleve csak annyi volt, hogy bekopogtak, elkérték az iratainkat, valami kártyaolvasón lehúzták (ami ugye magyar személyinél egészen érdekes, mert nem tudok róla, hogy lenne benne mágnescsik), megvárták az eredményt, majd visszaadták és elköszöntek. Persze akkor is WTF-élmény volt. Vagy jól kivitelezett identity theft, de a hotelesek szerint havi egyszer jönnek ilyet csinálni a rendőrök.

Btw, Prága most valahogy kevésbé mézeskalács-város, mint két és fél éve, de még mindig pár fokkal élhetőbbnek tűnik Budapestnél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48082) emvy válasza Viszlát (#48079) üzenetére


emvy
nagyúr

... es plusz adot kell fizetned, ha valamelyik felekezethez tartozol.

while (!sleep) sheep++;

(#48083) Pttypang válasza emvy (#48082) üzenetére


Pttypang
veterán

Kérdés, hogy megér-e neked 2 szabadnapot az a pénz.

Everybody lies.

(#48084) tildy válasza parandroid (#48080) üzenetére


tildy
nagyúr

A felvetellel nincs is gond. Azzal van, hogy nincs erkolcstan oktatas. Felveszik a gyerekeket, kotelezo nekik a hittan.
Ha egyhazi az iskola, sajnos ilyen esetben azt csinal amit akar ( foleg ha a szulok is "nyuszik") .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48085) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Erkölcsöt nem tanítani kellene, annak a gyerekekben magától ki kéne érlelődnie, ha már tanítani kell megette a fene.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48086) Integra válasza tbs (#48065) üzenetére


Integra
titán

többek között ezért sem tervezem mo-n a gyerekeim taníttatni majd, itt fognak születni valszeg, de ennyi. én ezt a fertőt nem engedem, hogy a gyerekeimbe beleneveljék a komcsinácik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48087) concret_hp válasza Integra (#48086) üzenetére


concret_hp
addikt

nem azzal van a gond, hogy tanítanának erkölcstant vagy akármit, hanem az urambátyám rendszerrel ami mindenhova begyűrűzik és amiatt aki ebbe bekerül az mindig fosik attól, hogy nehogy kikerüljön a körből.

ahogy a példát olvastuk civilizált helyeken azt mondják, hogy jóvan akkor ne menjél misére vagy akármi, nem az van, hogy szétszopat 1 kis nyomorék köcsög (pap/tanár/igazgató/akárki) akinek ez a legnagyobb öröme az életben, csak mert megteheti, meg mert így meg tudja mutatni, hogy jó káder :U és elvileg 24 éve volt egy csendes forradalom, annyira kicsi voltam, hogy erről évekkel később sem volt tudomásom, és lehet hogy még a gyerekeim is az előző rendszer szerint járnának iskolába... ennyi a baj csak, nem az hogy van-e erkölcstan óra :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48088) tildy válasza zoltanz (#48085) üzenetére


tildy
nagyúr

Mitudomen, lehet etika neven fut.
Mindenesetre a volt sulimban ez a helyzet, aki ateista, annak is benn kell ulni hittanon, tanaroknak kotelezo 3 havonta vizit az egyhazmegyeben, egesz faluban meg csak egy iskola van. Csinalj amit tudsz. Sokan reggel 6-ra jarnak dolgozni, nem tudjak elvinni a gyereket mashova, mig azert helyben egy 9-10 eves gyerek mar elbicajozik iskolaba.

Amugy egyre masra lenek le a tanarok , erdekes egy helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48089) Integra válasza concret_hp (#48087) üzenetére


Integra
titán

sosem jártam erkölcstanra, nem vagyok megkeresztelve (szerencsére), nem jártam templomba soha, mégis tisztes nevelést kaptam és tudom mi a jó és a rossz. ez rossz. és nem engedem, hogy holmi jött-ment barmok megmérgezzék majd a gyerekeim.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48090) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Pezsgőtablettáknál mi szabályozza a pezsgést? :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#48091) Pttypang válasza haromegesz14 (#48090) üzenetére


Pttypang
veterán

http://www.moneyandshit.com/wat/

Everybody lies.

(#48092) haromegesz14 válasza Pttypang (#48091) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#48093) Pttypang válasza haromegesz14 (#48092) üzenetére


Pttypang
veterán

Mentsegem van ra, hat nem epp megfelelo eszkozrol probalkoztam, meg nem ugrott be a link kodja :(

Everybody lies.

(#48094) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mai atyaég rovatunk:
-Autóba épített, bármikor váratlanul leálló kütyün (slusszkulcs ki, áram el) write-cache-el felmountolt flash drive. A következményekről lehet tippelni virtuális bambiért... :)
-Win7 telepítés notebookra: USB3 portba dugott pendrive ugyan bebootol, ameddig bios kezeli, majd amikor már az OS kezelné, akkor kér saját magának drivert, a HDD-re panaszkodva. Remek, baszki, remek. Meg amúgy is, minek valamit backward-compatible megcsinálni, szopjon a user.
-Remek Intel driverek, amelyeknél számít, hogy milyen sorrendben(!) kerülnek installálásra. Ki a f@szom QA-zta ezt mégis, hogy nem rúgták szét érte a seggét?!

Köszönöm, ennyit szerettem volna.

Same rules apply!

(#48095) tbs válasza EQMontoya (#48094) üzenetére


tbs
addikt

QA..? RTFM! R-T-F-M!!! ;]

(#48096) zoltanz válasza tildy (#48088) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem nem kéne tanítani, de mondjuk én első áldoztam.
Rosszat biztos nem tanulnak a gyerekek, csak hát túl vannak terhelve, keresztlányom/unkahúgom is a középiskolában két idegennyelvet tanul, meg mellé a szakmai ismereteket, informatika (nem olyan egyszerű ahogy néztem a tananyagát). :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48097) fokukac


fokukac
nagyúr

Tényleg, Tildy, mit szólsz, milyen erős lett a font?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48098) Integra


Integra
titán

tipikus reggelem ugyanígy néz ki :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48099) zolynet válasza Integra (#48098) üzenetére


zolynet
addikt

kutyás reggeleim vannak, okosan, csöndben megvárja míg felkelünk :K

homeless :D

Life is too short to stay stock!

(#48100) bobsys válasza Integra (#48098) üzenetére


bobsys
addikt

a mienk megvarja amig felkelunk, de utanna nem hagy beken amig nem kapja meg a reggelit

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.