Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54096) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nem tudom más észrevette-e már, de pl nézem a Karácsonyi Krónikák 2-t, a sötét jeleneteknél olyan fura, mintha elmosódnának az alakok, az arc mozgásoknál látszik leginkább, de letöltött filmnél is ez van. Ez az OLED sajátossága és meg kell szokni, vagy ez valami kijelző hiba lenne? Olyat is észrevettem, hogy pl világos jelenetnél ha mennek a háttérben emberek, a körvonalaiknál látszik ilyen zajosodás, mintha képhiba lenne. Ez mind a TrueMotion miatt lenne? Bár kikapcsolva annyira nem szeretem, mert nekem nagyon remegős a kép. Eddigi 10 napos tapasztalataim alapján, nagyon szuper ez a tv, de picit csalódás nekem ez a be-be reccenős kép jelenetváltásoknál és ez az elmosódottság, az előző led tv-n nem volt ilyen, tudom ez más technológia. A HDR videók csodálatosak, de pl a Karácsonyi Krónikák DV és ott is jelen van ez az elmosódás szerű dolog. Azt tudtam, hogy oled tv-n másabb mint egy led tv-n, bár igaz hogy az 108cm volt ez pedig +31cm és jobban kijönnek az ilyen jellegű jelenségek.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.