Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32918) rothfb válasza krx21 (#32917) üzenetére


rothfb
veterán

Nem kezdek megint parttalan vitába, mert semmilyen hivatalos adat nincs semmire. Sem a magyarországi LG oled, Pana oled arányokra, sem a már eladott tv-kre (db szám). Arra sincs semmi, hogy ezekből mennyi a valóban meghibásodott, mennyi a felhasználók által belelátott hiba (ami nem is hiba), amit az LG ugye kérdés nélkül cserél, mennyi a Pana által cserélt, bevizsgált hiba, abból mennyi a valós. Semmi ilyesmire nincs adat. Sőt igazából az sincs bizonyítva pl, hogy a banding, tinting probléma körét esetleg nem e a vezérlés okozza. Én már erre is gondoltam, hogy esetleg a banding, tinting "hibák" nem is a panelek, hanem a vezérlés hiányosságai okozzák. Nem vagyok tv szerelő, de a képi hibák nagy része sokszor nem panelhiba, hanem az elektronika okozza. Kivételek ez alól a pixelhibák, halottpixelek problémaköre. Ott egyértelműen a panel a hibás.
Nincs semmi bizonyíték a válogatott panelekre sem, de arra sem, hogy nem válogatják. Nem tudjuk, hogy hogyan történik a minőségellenőrzés, márpedig ez a panelgyártás (meg minden más gyártásának) egy nagyon fontos pontja. Az is biztos, hogy két egyforma panel nincs, mivel ez nem egy tökéletes világ, ez matek és fizika. Nem egyértelmű, hogy az esetleges vélt vagy valós hibák esetében a panel vagy a vezérlés a valószínűbb, hogy okozz valamit. Egy az egésznek a lényege, hogy kár rugózni azon, hogy LG panel, cserélik, nem cserélik, válogatják, nem válogatják, hány tv-ből mennyi a hibás, mennyi a belelátott hiba, valós hiba. Nem kell isteníteni az LG-t, és nem kell szídni a Panát és fordítva. Kinek mi. Ez egy oled tv-s fórum, nem LG fórum. Én a Panában bíztam és nem csalódtam. Ennyi.
Zárjuk le, mert köröket futunk feleslegesen. Daneel már érti...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.