Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31697) djnice


djnice
veterán

Beüzemeltem a 65B8-at.
A 46-os LCD után hatalmas, 3,8 m-ről nézzük amúgy :)
Gyárilag 3.01.45-ös fw volt rajta, ami lefrissült 4.10.06-ra, ezután már csak 5-ös verziót talál, de tanácsotokra nem frissítem le.
A képe nagyon tetszik, bár a nagy kontrasztú VA panel után világosban nincs nagy különbség, de sötétben azért előjönnek az OLED előnyei, nem beszélve a HDR megjelenítéséről, az brutális :)
A hangja is egész meglepő, dinamikus, szerintem elegendő mélytartománnyal rendelkezik.
A gyári képbeállítások nagyon jók, a TV adásokhoz nekem megfelel az "Eredeti" beállítás, filmekhez pedig az "Otthoni mozi". Az ISF módok nekem nagyon meleg színűek.
Mivel elég világos a nappali és a képernyő is eléggé tükröződik, 60-as OLED fényt állítottam be.
Lefuttattam a szokásos teszteket, nem látok semmiféle banding-ot vagy tinting-et, így nem is keresem tovább :)

Beégés tekintetében látok egy kisebb foltot, de csak a tesztvideón vehető ki némelyik színnél, a pixelfrissítés egyszer már lement, utána néztem. Ez eltűnhet ha frissítgetem vagy ne foglalkozzak vele? Az LG a gyári garancia lejártáig cserél panelt vagy érvényes rá az 5 év kiterjesztett gar is?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.