Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) bul07 válasza bul07 (#12550) üzenetére


bul07
nagyúr

Elnéztem a fórumot az előző hozzászólásom első részét nem ide szántam hanem a Ford fórumrészbe
Bocsi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12552) bul07


bul07
nagyúr

Megvolt a kocsi vizit szűrő ügyében
Levegő a téglatest alakú, de van egy nagy gond. A rögzítő csavarok közül egy se tart, szó szerint kézzel ki tudtam a legtöbbjét húzni és lötyög is a fedél. Ezt meg kell oldani mert öreg rossz poros utakon is szokott menni nem keveset

Üzemanyag szűrő
Csináltam pár képet [kép], [kép], [kép], [kép]

Filtron esetén e kettő lehetséges

Olcsóbb PS 974/1 [link]
Találtam hozzá pont jó videót [link]

Drágább PP 838/8 [link]
Találtam erről a szűrőről is videót igaz Peugeot-ba szereli be az mindegy a szűrő formája lényeg [link]

Én úgy látom hogy egyértelműen az olcsóbb fajta szűrő van benne

Unix alvázszám keresője alapján se lettem okosabb mert mindkét fajtát hozza a listában

Így lesz
Üzemanyag Filtron [link]
Olaj Mann [link]
Levegő MAHLE [link]
Pollen Mannol [link](Ez nem is biztos hogy cserélve lesz, de legyen belőle)

Olajból meg ez jön Ford Motorcraft SAE 5W-30 [link]

Köszi mindenkinek a segítséget

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12553) tibbike01 válasza bul07 (#12552) üzenetére


tibbike01
őstag

Én pollenszűrőből biztosan valami márkásat tennék, vagy legalább Filtron, főleg, hogy láttam youtubeon az összehasonlító videókat, amiben szépen látszik, hogy mennyi szenny tud bejönni az utastérbe, mit lélegzünk be pl egy araszolásnál, ahol egy régi dízel megy előttünk. Biztos ismered a mondást, tündőnkből csak egy van... :K

[ Szerkesztve ]

(#12554) Qru válasza tibbike01 (#12553) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetében földúton letekert ablaknál kb semmi jelentősége a pollenszűrőnek. De amúgy igazad van Filtron/Bosch alá én sem mentem soha. Sőt többnyire Mann-t veszek.

#nincsbennetarcsi

(#12555) bul07 válasza tibbike01 (#12553) üzenetére


bul07
nagyúr

Öregnek márkás utastér szűrőt felesleges
Megy ki horgászni nem kapcsol klímát hanem lehúzza az ablakot és úgy megy több kilométert a poros földúton, vastagon poros belülről a kocsija
Ablak max télen nincs leengedve

Így az is lehet hogy majd csak ősszel lesz berakva hogy télre könnyebben jöjjön be a kinti levegő, nyáron úgyis eltömődne porral

Amúgy ne tudjátok meg milyen koszos, büdös tud lenni a kocsija
Főleg ha az erjesztett csalija bele is ölik a csomagtartóba

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12556) molnarpeter válasza bul07 (#12552) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Légszűrő fedélre - nehogy port kapjon a turbó, lehetne nagyobb csavart tenni bele (szükség szerint fúrás után). Csere után meg aztán óvatosabban, mint aki előtted járt ott :D
Üzemanyag szűrő: Delphi, Sofima is jó minőség közepes árban.

(#12557) bul07 válasza molnarpeter (#12556) üzenetére


bul07
nagyúr

Kauffer Delphi nincs az olcsóbbik verzióból, SOFIMA meg drágább lenne mint a Bosch

Az is gond hogy a csavar a fedélből nem jön ki csak úgy hogy nagyobbra cseréljem

Én az gondoltam hogy vannak ezek a ragasztó pisztolyok a rúd ragasztó anyaggal amit megmelegítenek.
Na azzal kinyomom a csavar helyét majd gyorsan betekerem a csavart , megvárom míg kihűl és utána kitekerem a csavart
Vagy csak telenyomom és megvárom míg kihűl és majd vág magának utat a csavar

Az enyémnél két csavar van megszakadva, annál az választottam hogy a fülpiszkálóról levágtam a vattát majd kis pácából kettőt hármat méretre vágva beraktam a lyukba mint kis ék, a csavar betekerésnél meg könnyen formára alakította, és nagyon tart rendesen meglehet húzni

Lehet majd kombinálom a ragasztó meg páca anyagokat

De meg kell oldani ez biztos

Amúgy volt már gondja a porral
Opel Meriva A 1.7 dízel
A turbóról lecsúszott a cső, de ki tudja mikkor, még a cső belsejében is volt olajba ragad homok. De a turbó működöt utána is hogy vissza lett rakva a cső. Szerencséje volt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12558) tibbike01 válasza bul07 (#12555) üzenetére


tibbike01
őstag

Így már mindent értek :D

(#12559) tibbike01 válasza tibbike01 (#12558) üzenetére


tibbike01
őstag

"Lehet, hogy majd csak ősszel lesz berakva"

Amúgy is ősszel vagy inkább ősz végén érdemes a pollenszűrőt cserélni.

(#12560) bul07 válasza tibbike01 (#12559) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát én az enyémbe tavasszal szoktam
Több okból is
Hogy nyáron ha megy a lékondi jobban tudjon szűrni
Na meg minden tavasszal szoktam egy klíma bombát tenni a kocsiba azt meg kabin szűrő nélkül kell ellőni, használtat meg nem fogok visszatenni(évenkénti két csere meg pénzkidobásnak érezném).

Télen a pára se gond az én kocsim esetén, ugye a szűrőn lévő kosz párát nedvességet foghat meg és jobban párásodhat tőle, de mivel én keveset megyek egy év alatt nem igazán lesz koszos

Amúgy ezt is azt is írják a cikkek, ki melyiknek hisz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12561) tibbike01 válasza bul07 (#12560) üzenetére


tibbike01
őstag

Engem csak az a része zavar a tavaszi cserében, hogy miért kellene egy tavasszal-nyáron porral-pollennel telített szűrővel neki indulnom a télnek. Olyan, mintha egy nagy porszívózás előtt cserélnék porzsákot a porszívóban :D

Télen amúgy nem sokat járok, meg amúgy is tisztább a levegő és pollen, bogarak...stb se nagyon vannak.

De amiket írsz megértem, hogy te tavasszal cseréled (csak majd nyár végén fujasd le a bogarakat, pókhálót és feleveleket róla :D )

[ Szerkesztve ]

(#12562) Qru válasza bul07 (#12560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A telitett szuro jobban szur mint az uj. Tavasszal cserelem en is igaz nincs semmit tudomanyos oka, egyszeruen akkor van az eves olajcserem. :D

#nincsbennetarcsi

(#12563) erik365


erik365
aktív tag

Mol motorolajakról mi az kialakult vélemény?
Ha tudja az előírt szabványt megfelelő lehet? Használnátok/használtatok már Mol-os olajat? :U

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#12564) csongi válasza erik365 (#12563) üzenetére


csongi
veterán

Sztem rendben vannak. Tul van arazva.

(#12565) Qru válasza erik365 (#12563) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ár/érték arányban nem olyan jók de amúgy nincs gond velük.

#nincsbennetarcsi

(#12566) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Megjött az Scross csomagja.Most Eneost kap,API SN+RC,ami kifejezetten turbós motorokhoz ajánlott.Mahle szűrőt rendeltem mert a gyári Suzuki is az,megint csalódás ért,ezmeg Made In China.Gyalázat.Minőségre is gyengébbnek tűnik mint a török gyártású Hengst.Nem tudom milyen szűrőt érdemes már rendelni ami tuti.

(#12567) gg72 válasza Harkovz (#12566) üzenetére


gg72
veterán

Amit legutóbb rendeltem Mann szűrő, az Bosznia Hercegovinai, a Mahle pedig lengyel...

(#12568) Qru válasza gg72 (#12567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oo meg sem merem nezni az enyemre mi van irva... Bar nem mindegy, hogy a mar kivandorolt Bosnyakok gyartottak vagy a meg otthon maradtak?! :DDD

#nincsbennetarcsi

(#12569) grizlisandor válasza Qru (#12568) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én meg se néztem a Mann olajszűrőt hol gyártották, hogy voltam képes olajat cseréltetni Pirosban. :DDD

(#12570) gg72 válasza Qru (#12568) üzenetére


gg72
veterán

Hát mondjuk ja... :)

(#12571) focvis válasza Harkovz (#12566) üzenetére


focvis
veterán

Egy hete vettem szűrőket, a kritikus egységekből gyárit:
- Suzuki gyári, Denso, Thaiföld, 2950 Ft
- VW gyári, Mann, Németország, 5246 Ft
- Mazda gyári, le van ragasztva a doboz, tippre Denso, mint szinte minden japán autó gyári szűrője, Japán, 5929 Ft

(Egyik se annyira horror ár, a Suzukié végképp nem, mondjuk thaiföldi.)

(#12572) tboldi válasza focvis (#12571) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Mazdáéra nekem lenne egy másik tippem: Toyo Roki
Magyarul szerencsétlenül hangzik, de a Hondának ez az echte japán szűrőbeszállítója, akár a Mazdáé is lehet.

És az M13A-s Suzukihoz osztrák Mahlét kaptam mindig. :D

Amúgy számít ez egyáltalán? A Hondán most USA piacos Honeywell van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12573) Qru válasza focvis (#12571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem veszes, kb 10 eve megkerdeztem mennyi a gyari olajszuro Bubi-hoz. Akkor 6k felett vt kicsivel a gyari. Jo nekem a puru Mann.

#nincsbennetarcsi

(#12574) focvis válasza tboldi (#12572) üzenetére


focvis
veterán

Felbontottam a kedvedért... akkor ez hamisítvány, mert TOKYO ROKI. :D
(A légszűrő, ablaktörlő ahogy néztem / olvastam Denso.)


Mahle, Honeywell - a gyárból mivel gurul le?

[ Szerkesztve ]

(#12575) tboldi válasza focvis (#12574) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na! :DD

Európában Purflux a gyárija a Hondának, de hogy a suzukai gyárban is ezzel gurul-e le a sorról egy ide szánt autó, passz.

[ Szerkesztve ]

(#12576) focvis válasza Qru (#12573) üzenetére


focvis
veterán

A Mann Filternél elrugták a pöttyöst, a Golfhoz alig drágább a gyári szűrő.
Polifenolos pollen: 7127 VS 7919 Ft
Aktívszenes pollen: 6546 VS 6755 Ft
Légszűrő: 6219 VS 7750 Ft
Olajszűrő: 3644 VS 5246 Ft.

Gyári Mann VS Mann. Az olajszűrőnél látok érdemi különbséget az árak közt.

[ Szerkesztve ]

(#12577) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Lehet, hogy vennék ablaktörlőket, és ugyanitt vannak szűrők, és gondoltam, hogy előre megvenném azokat is ami majd csak nyár végén fog kelleni, és akkor az olaj vásárlásánál nem kell néznem, hogy hol van olyan olaj és ugyanott jó szűrők is, sőt olyan bolt is játszana, ahol nincsenek szűrők.
Viszont itt nincs Mann olajszűrő: [link] Ezek közül van még ami elég jó lehet? Bosch a legdrágább. Vagy inkább hagyjam, ezek elmaradnak a Mann-tól?

Másik, hogy jelen pillanatban mi lenne a jó olaj? 0W20 Acea C2, API SN kell,
múltkor Eco-lite 0W20-ból azért vettem 2 litert, hogy nullán legyek, így most nyár végén tudok váltani, ha más lesz addigra az ajánlott.

(#12578) Qru válasza [CS]Blade2 (#12577) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mhale nagyon jó. De a Hengst, Filtron is jó nem csak a Bosch.

#nincsbennetarcsi

(#12579) Asbee válasza [CS]Blade2 (#12577) üzenetére


Asbee
veterán

Én teljesen átálltam a gyári mellett a Hengstre. Lehet csak szerencsém volt eddig, légszűrő volt talán 1x szlovén vagy lengyel nem emlékszem, amúgy német mindig. Ráadásul youtubeon van pár szűrő teszt és a mann nem mindig szerepel fényesen. Egyedül a pollen maradt Mann FP, annak nincs párja. Mannt is már gyártanak mindenhol, ilyen olyan minőségben, Mahle amióta Kínában van hatalmas gyár, csomó minden onnan jön.

(#12580) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, a megfelelő olaj kiválasztásában kérnék segítséget. Van egy Ford Focus 1.6 EcoBoost (150LE) benzines autóm, 2011-es. Alvázszáma alapján az alábbiakat javasolja a kézikönyv:

Tehát szóba jöhet két viszkozitás:
5W-30 (min. spec. WSS-M2C913-C)
5W-20 (spec. WSS-M2C948-B)

Kézikönyv alapján "javasoltabb" az 5W-20 használata, azonban ezzel a viszkozitással a gyártók alapesetben a modern EcoBoost (1.0) benzinmotorokat emelik ki kifejezetten. Én idáig Ford Motorcraft 5W30-as olajat használtam tízezrenként ("gyári" olaj). Ha valóban célszerűbb 5W20-at használni (és nem csak a mai 1.0 konstrukciókhoz szabva készült a 948B szabvány), akkor persze ráállok az 5W20-ra.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#12581) tasiadam válasza [CS]Blade2 (#12577) üzenetére


tasiadam
veterán

Mahle, meyle, hengst es a mann a 4-es amibol barmikor berakok mint szuro

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#12582) Qru válasza EnterR (#12580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha sokat varosozol mehet az 5W20. Ha nyaron is kuldod neki akkor maradjon az 5W30.

#nincsbennetarcsi

(#12583) EnterR válasza Qru (#12582) üzenetére


EnterR
veterán

Hát vegyes, munkahelyem is egy várossal arrébb van, főúton közlekedek oda. Viszont nem vagyok egy nagy küldős. Befolyásolná a motorkopást (vagy bármit) ha ajánlás szerint 5W20 menne bele? Általánosan javasoltabb 5W30 ha kisebb arányban van a városozás?

PSN ID: marquuard

(#12584) Qru válasza EnterR (#12583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alacsonyabb lesz a fogyi vele minimalisan. Mehet az 5w20.

#nincsbennetarcsi

(#12585) bul07


bul07
nagyúr

Kauffer-rel mi a fenne van
14-én szerdán hajnali egykor adtam le a rendelést, tehát szerda, csütörtök, péntek, hétfő, ma 15:49:22 Státusz: Elküldve
Viszont a sprinternél ezt látom a csomagszámra: A csomagot még nem adta át a Feladó szállításra
Így simán lehet hogy holnap se fog ideérni

Nem sürgős a dolog de azért na, és nem volt közte olyan ami külföldi raktáron lett volna
Más tapasztalt ilyet mostanában, hogy ilyen lassan dolgoznak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12586) grizlisandor válasza bul07 (#12585) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tavaly a Platina VIP szolgáltatással se volt valami gyors a Kauffer.

Következzenek az idei tapasztalatok:
Péntek délben leadtam a rendelést Platina VIP szolgáltatással, mert most tényleg sürgős volt, aznap délután átvehető állapotban volt, hétfőn felvette a posta, kedden már a csomagautomatában várt a csomag. Ez azt mondom jó időt futott, mondjuk kifejezetten készleten lévő termékeket válogattam. De kellett hisztizni egy sort, mert nem igazán akarták a hibájukat elismerni. Vegyesek az érzéseim velük.

(#12587) gg72 válasza grizlisandor (#12586) üzenetére


gg72
veterán

Én ilyen szempontból a Fékmester-t csak dícsérni tudom, vasárnap rendeltem szűrőt és gyertyákat, ma már átvettem őket az MPL automatából.

(#12588) Qru válasza gg72 (#12587) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kauffer-től én is elpártoltam, mert nem volt ott a nekem kellő olaj új változata csak a régi. Olajshop-tól rendeltem és nekem is tök gyorsan megjött a rendelésem. Igényesen, szépen becsomagolva (bár erre a Kauffernél sem volt panasz).

#nincsbennetarcsi

(#12589) tboldi válasza gg72 (#12587) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jaja, én ablaktörlőket rendeltem tőlük egy hétfő este, kedd délelőtt feladták Debrecenben, szerda délelőtt pedig átvettem Móváron. :K

szerk.: Olasz autót használóknak a fiatalkatreszek.hu is ajánlott, ők is gyorsak.

[ Szerkesztve ]

(#12590) gg72 válasza Qru (#12588) üzenetére


gg72
veterán

A Kovács alkatrész is elég gyors amúgy.

(#12591) gg72 válasza gg72 (#12587) üzenetére


gg72
veterán

Ja, viszont a Denso gyertyák kínaiak... A Citroen C4 fb csoportban azt írta egy szaki, hogy ne NGK-t vegyek, így esett a választás a Densora, ami régebben japán volt, de hát változnak az idők...

(#12592) bul07 válasza grizlisandor (#12586) üzenetére


bul07
nagyúr

Volt nekem is reklamálásom náluk de szó nélkül visszavették másodjára is a szűrőt ami hibás volt
Itt írtam HENGST szűrők cseréjéről[link]

Na meg volt hogy kimaradt egy dolog a csomagból, és nem is kicsi, egy kipufogó dob. Megjött a futár már átvételnél gyanús volt mert túl kicsi volt a doboz, nem volt benne. Hívtam őket de már addigra ők is észrevették a hibát és mire telefonáltam már futárnál volt a dob, másnap megjött.

Csak jó lenne minél hamarabb ha itt lenne mert öreg most úgy jár a kocsijával hogy a légszűrő háznál egy csavar se tart semmit mind megvan szakadva és ki tudja nem e szív fars levegőt a motor
Olajcserénél úgyis le kell bontani a levegőszűrő házat mert pont alatta van az olajszűrő és akkor van tervbe a megoldása

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12593) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

A minap voltam a Suzuki szakszervízbe, és a 2005-ös m13a swiftbe gyári 0w20-as olajat akarnak tenni. Néztem a gépkönyvet, 0w20 sehol nincs feltüntetve.

Mindig gyári 5w30 került bele, amiből nem is fogyaszt egy csereintervallum alatt.

Miért akar a szakszervíz 0w20-as olajat tenni az autóba?

(#12594) kw3v865 válasza kertsa (#12593) üzenetére


kw3v865
senior tag

Abba a motorba 5W-30 az előírás. Hogy miért akarnak 0W-20-at rakni bele, jó kérdés, de ezek után én szervizt váltanék, ilyen "szakemberekhez" nem szívesen vinnék az autómat.

(#12595) kertsa válasza kw3v865 (#12594) üzenetére


kertsa
senior tag

Hasonlóan gondoltam. Köszi :K

Az is érdekes, hogy egy hivatalos Suzuki weboldalon is megtalálható az autóhoz a 0w20 :F

[ Szerkesztve ]

(#12596) csongi válasza kertsa (#12593) üzenetére


csongi
veterán

5w30. Ezenkívül más specifikációt nem ír?

(#12597) Qru válasza kertsa (#12593) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2005-ben még nem volt annyira elterjedt a 0w20-as olaj, azért nincs a gépkönyvében. Elvileg mehet bele az is de én is maradnék a 5W30-nál inkább.

#nincsbennetarcsi

(#12598) kertsa válasza csongi (#12596) üzenetére


kertsa
senior tag

5w30, 5w40, 0w40, 10w30 ezt nem tenném bele

(#12599) kertsa válasza Qru (#12597) üzenetére


kertsa
senior tag

Az emisszió miatt lehet jó, de nem akarok váltani

(#12600) Qru válasza kertsa (#12599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Emisszió meg a fogyit is csökkenti minimálisan (mert hogy a kettő összefügg, kevesebb benzint ég el kevesebb károsanyag keletkezik). Gyári 5W30 tökéletes lesz. :K

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.